Westnederland: 10 meer reizigers in ’91 Rijn en Gouwe o/ /o Hier is uw krant te koop Hoofdprijs Westerbork Vervoersbedrijf doet steeds meer loterij Be Fair Soweto- kaarsen in kerken Waddinxveense regels op een rijtje TE HUUR Activiteiten De Paddestoel Garantie Overzicht Wanneer niet? Gemeentehuis Punten Huursubsidie Bijdragen Inschrijven Koopwoning Woonvergunning 9-persoonsbusjes voor bijv, personeelsovond, bruiloftspartij, visweekend. Bestelwagens van 7- 20 m3 voor verhuizing etc. De Schans 25, Alphen a.d. Rijn 01720-75 155 taelvoor 0372^ 74680 I alphens^X^ studiecentrum PERSOONLIJK I I EN ZAKELIJK F73 NIEUWE CURSUSSEN alphens^SJ- studiecentrum WADDINXVEEN: Albert Heijn, Kon. Wilhelminaplein 41 Asscheman, Brederolaan 8 Boekhandel Burger, Dorpsstraat 39 Boonstoppel, J.v. Stolberglaan 1 De Bruin zelfbediening, Zuidkade 206 Cency B.V., Passage 15 Jonkheid B.V., Chopinlaan 2b Kool 4=6, Ieplaan71 Plusmarkt Aiwa, Zuidplaslaan 184/186 Shell station G. Gouw, Henegouwerweg 26 Sig. Mag. van de Krans, Kerkweg 175 Sonneveld, Kon. Wilhelminaplein 6 Supermarkt van Mourik, Passage 208 Super Groensvoorde, Groensvoorde 4 Texaco van Beynum, Dreef 20 Drukkerij Veldwijk. Oranjelaan 9 Pagina 15 Woensdag 8 januari 1992 Weekblad voor Waddinxveen De ondertekening van het contract tot verkoop van het oude raadhuis aan de Zuidkade 8. In Verkocht pand werd in 1911 een raadhuis WADDINXVEEN - Met de verkoop van het voormalige raadhuis aan de Zuidkade 8 in Waddinx- WADDINXVEEN ingeschreven woningzoekende rechtvaardigen. Wie tot een van deze groepen be hoort, is dus aangewezen op de huurwoningen met een huur van ƒ650,- per maand of meer. dat een Was het betrekken van dit nieuwe pand dan geen daad van luxe, zo als sommigen beweerden? ”Nee, dat zij verre”, zo zeide de heer Vanuit negen vestigingen en ze ven stallingen verzorgt Westne derland met 1800 werknemers, 700 bussen en 27 sneltrams het openbaar stads- en streekvervoer in Zuid-Holland en het westen van de provincie Utrecht. In Mid den-Holland heeft Westnederland vestigingen in Boskoop en stallin gen in Gouda en Schoonhoven. Het hoofdkantoor is gevestigd in Boskoop. LSL IS EEN ACTIVITEIT VAN BV LIAM Als men een huis gaat kopen, zal Het plan bevat de invoering van een nieuw netwerk van snelle bus verbindingen, dat de groei van het autoverkeer de komende jaren met 20% kan beperken. Om de vlotte doorstroming van dit snel- net te kunnen garanderen is er 800 kilometer vrije busbaan nodig langs rijks-, provinciale en ge meentelijke wegen. Vrij Baan 21 leidt tot verdubbeling van het openbaar vervoergebruik in de Randstad in het jaar 2000. Het plan geeft aan dat in combinatie met flankerend beleid en andere verbeteringen in het openbaar vervoer de doelstellingen van de minister, zoals verwoord in het Structuurschema Verkeer Ver- Men heeft dan geen schuld meer bij de bank, maar wel bij de ge meente. De gemeente zal dan pro beren een betalingsregeling te treffen. Om in aanmerking te ko men voor gemeentegarantie moet men aan bepaalde voorwaarden voldoen. Zoals gemeld is Dr, E.H. COS- SEE uit Rotterdam-Hillegersberg, voorganger van de Remonstrantse Gemeente in Waddinxveen, be noemd tot bijzonder hoogleraar in de kerkgeschiedenis aan de Rijks Universiteit in Groningen. Dr. Cossee zal de bijzondere leerstoel bezetten ingesteld door de Zwingli bond. Zijn leeropdracht luidt: ’’Geschiedenis en Beginse len van het Unitarisme”. Makelaars en particuliere ver huurders in Waddinxveen zijn Makelaardij De Pater (Schieland- weg 5-7), M.O.G. Beheer B.V. (Zoetermeer), Ass. Kantoor De Rooij (Noordkade 183), (Voor schoten), Van ’t Hof Beheer B.V. (Gouda), Zeilstra en Co., (Den Haag), Makelaarskantoor D. Boon (Den Haag), Onderling Belang (Rijswijk) en Stichting Bejaarden huisvesting (Gemeentehuis Wad dinxveen). Van Dort Kroon, ”de gelden be nodigd voor de stichting van het gebouw zijn daarentegen welbe steed. Waddinxveen, een der grootste en dank zij hare zich steeds uitbreidende industrie, zo mede het groote landbouwbedrijf dat er wordt uitgeoefend, een der welvarendste plattelandsgemeen ten in deze provincie behoort een harer waardig Raadhuis te bezit ten, wat iedereen zal erkennen, die een open oog heeft voor de te- Het oude raadhuis, zo staat er in de boekjes ’’Waddinxveen 750 jaar” van W. Verboom en ’’Toen Waddinxveen nog een dorp was” van C. Neven, werd in 1911 als herenhuis gekocht van de familie Van der Torren en geheel ver bouwd. Het is lange tijd als raad huis in gebruik geweest, maar door de groei van het aantal inwo ners konden al in de jaren dertig niet meer alle diensten er worden ondergebracht. Daar werden toen allerlei oplossingen voor gevon den. De NV Verenigd Streekvervoer Westnederland (personenvervoer) is een modern geleide en georga niseerde onderneming, die perma nent streeft naar een optimale dienstverlening. NIEUWE CURSUSSEN yntorrnatie___ dat de bank het huis als onder pand heeft. De bank wil dat on derpand hebben als zekerheid, voor het geval de rente en aflos sing niet meer betaald wordt. In bepaalde vallen kan men ge meentegarantie krijgen. De ge meente geeft dan aan de bank de garantie, dat de rente en aflossing van de lening betaald zullen wor den. Ook als er een moment komt dat men die zelf niet meer kan opbrengen. In dat geval zal de woning ver kocht worden en zal de gemeente de nog niet betaalde rente en af lossing, plus het eventuele verlies, aan de bank betalen. In 1959 begon de aanzet van de nieuwbouwwijken en opnieuw was er gebrek aan ruimte voor de di verse takken van dienst. Weer werd omgezien naar een tijdelijk onderdak om de uitbreiding van de werkzaamheden op te kunnen vangen. Tenslotte was de bouw van een nieuw gemeentehuis een urgente zaak geworden. Nadat al le plannen daarvoor vaste vorm aangenomen hadden, werd spoe dig met de bouw van een nieuw gemeentehuis begonnen. Het kwam te staan op het plein achter het vorige gemeentehuis. In 1978 werd het onder grote belangstel ling door prins Bernhard geopend. De gemeentebestuurders zetelden eerst op de hoek van de Dorpstraat/Kerkweg-West. Nadat het rechtshuis daar was verlaten, streek het gemeentebestuur neer in een ”oud en dikwerf vertim merd huis” aan de Nesse. Dus werden er pogingen gedaan zo snel mogelijk een nieuw onderdak te vinden. WADDINXVEEN/BOSKOOP - NV Verenigd Streekvervoer Westnederland in Boskoop heeft meer dan alleen openbaar vervoer, zo meldt het jaarverslag 1991 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Het bedrijf had in het afgelopen jaar te maken met een reizi gersgroei van ongeveer tien procent. De heer J. GRAVELAND te Bo degraven is per 1 maart 1992 be noemd tot medewerker bouw- en woningtoezicht bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven in Waddinxveen. De heer P.G. DUKKER, in tijde lijke dienst werkzaam bij de sec tie onderhoud van de afdeling Weg en Werken in Waddinxveen, is in vaste dienst benoemd. Met ingang van 27 december is aan mevrouw J.C. van WIJK- PENNINGS eervol ontslag ver leend als lerares muziek aan de Prof. Kohnstammschool in Wad dinxveen. D. LEKX van de Vondellaan is bestuurslid geworden van het CDA, afdeling Waddinxveen. Hij neemt de plaats in van H. OUD- IJK. D. Lekx is getrouwd, heeft twee kinderen en is werkzaam bij een drukkerij is Gouda. Hij is voorzitter geweest van de Stich ting voor Katholiek Onderwijs Waddinxveen en is thans voorzit ter van de tafeltennisvereniging Kwiek. Oud-Waddinxvener LUUK BALKESTEIN is bestuurlid tech nische zaken bij de Rotterdamse voetbalclub Sparta geworden. De Rotterdammer verkocht onlangs zijn horecagedeelte van het sport park De Zevensprong in Zeven huizen. De 37-jarige Luuk Balke- stein speelde eenmaal een inter land en kwam 25-maal uit voor Jong Oranje. Als gevolg van een slepende enkelblessure werd de oud-Spartaan en Feyenoord afge keurd voor het betaald voetbal. voer, haalbaar zijn. Juist de ver betering van het regionale open baar vervoer levert een hoog ren dement op in het oplossen van de bereikbaarheids- en milieuproble men. 60% van de automobilisten in de grote steden komt uit de re gio. Locaties voor wonen, werken, winkelen en recreatie liggen steeds meer gespreid over de hele Randstad. Het voorgestelde snelnet sluit aan op de verplaatsingspatronen van de automobilist en komt tegemoet aan zijn belangrijkste wens: een snelle, directe verbinding van deur tot deur. Voor een belangrijk aantal van de aan te leggen vrije busbanen zijn geen of beperkte planologische procedures nodig. Deze projecten kunnen, indien de wegbeheerders meewerken, voor 1995 gerealiseerd zijn. Het com plete snelnet kan in het jaar 2000 gereed zijn. In Midden-Holland is er ook een antal knelpunten, zoals: de door stroming in de bebouwde kom kom te Gouda, filevorming op de Al2 en de A20, filevorming op de Stolwijkerweg, de busbaan zou daar verlengd moeten worden. Westnederland heeft meer dan al leen openbaar vervoer. In 1989 is Bedrijfswagens Service Westne derland BV (BSW) opgericht. De ze dochteronderneming verzorgt met name het onderhoud aan voertuigen aan derden alsmede de verhuur van stallingsruimte en di- agnosestraten. BSW heeft meerderheidsdeelne- mingen in Roline BV, gespeciali seerd in handel in (vernieuwde) banden, en Goodyear Bandenver nieuwing Boskoop, die zich toe legt op het koud vernieuwen van truck- en busbanden. Ook op de markt van het besloten busvervoer is Westnederland ac tief met haar dochterondernemin gen Westnederland Pullman Ex pres BV (WPE) en Westercoach. WPE verzorgt goed georganiseer de touringcarreizen alsmede spei- cifiek bedrijfsvervoer. Wester coach is gericht op de zakenver voermarkt. ingeschreven wil staan is voortaan ƒ25,- verschuldigd. Zij die hun inschrijving jaarlijks willen handhaven zijn ƒ12,50 kwijt. In Waddinxveen, waar ruim duizend woningzoekenden geregis treerd staan, is het verkrijgen van een huurhuis én van een koop woning aan regels gebonden. De gemeente heeft ze recent alle maal weer eens op een rijtje gezet. De vraag naar goede en betaalba re huurwoningen in Waddinxveen is groter dan het aanbod. Om de woonruimte die er is zo rechtvaar dig mogelijk te kunnen verdelen, gelden in Waddinxveen voor be paalde woningen regels. Die regels zijn vastgelegd in de gemeentelijke Woonruimteveror- dening. Eén van de regels uit die verordening is, dat voor sommige woningen een woonvergunning no dig is. Als men een huis gaat hu ren, waarvan de kale huur 650 gulden per maand of hoger is, heeft u geen woonvergunning no dig. Met kale huur wordt bedoeld: de huur wordt betaald zonder ser vicekosten, stookkosten en ener giekosten. Om een woonvergun ning te kunnen krijgen, moet men zich bij de gemeente laten in schrijven als woningzoekende. Wie een huis wil huren, waarvoor geen woonvergunning nodig is, moet zelf op zoek gaan naar een huis. Dat kan door de adverten ties in de kranten na te gaan of contact op te nemen met een ma kelaar of een particuliere verhuur der. WADDINXVEEN - Aan het Waddinxveense gemeentebestuur is door de Werkgroep Westerbork 102.000 een certificaat uitgereikt als dank voor de financiële bijdra ge, waarvoor 100 stenen kunnen* worden geplaatst. Deze stenen, in totaal zullen hetj er 102.000 zijn, worden geplaatst] op de voormalige appèlplaats van1 het kamp Westerbork, vanwaar in de 2e wereldoorlog 102.000 perso nen zijn weggevoerd naar de con centratiekampen en nooit meer zijn teruggekeerd. De volgende groepen kunnen niet ingeschreven worden als woning zoekende: - Degenen die een bruto-jaarinko- men hebben van meer dan ƒ59.500,- per jaar. Als de partner een inkomen heeft, wordt hiervan 20% meegeteld bij de bepaling van het totale brutojaarinkomen. - Degenen die eigenaar zijn van een huis, dat ze ook zelf bewonen. Deze regel geldt niet voor wie zich laten inschrijven voor een be jaardenwoning. - Degenen die zich willen laten in schrijven voor een bejaardenwo ning, terwijl ze jonger zijn dan 62 jaar. - Degenen die minder dan drie jaar geleden een woning in Wad dinxveen legaal hebben betrokken c.q. toegewezen hebben gekregen. De termijn van drie jaar vangt aan op de datum van verhuizing volgens het bevolkingsregister. De termijn geldt niet als er sprake is van medische en/of sociale indi catie welke het wèl inschrijven als WADDINXVEEN - In de kanti ne van Be Fair-voetbal zijn de prijswinnende loten van de jaar lijkse loterij bekendgemaakt door notaris mr. J.A.M. Koek. De eerste prijs viel op lotnummer 5056 hetgeen een reis ter waarde van 995,- betekende was voor de familie Rosken uit Amsterdam. De tweede prijs, een fiets, viel op lotnummer 1211 en de winnaar is E. v.d. Plaat uit Waddinxveen. De stereotoren werd gewonnen door de bezitter van het lot 0252 en hoort toe aan iemand uit het vierde elftal. De vierde prijs werd door de speler van het eerste, Fred Klomp, gewonnen en hij kan nu nog mooiere foto’s gaan ma ken. Hij had lotnummer 6175 ge kocht. Een sportieve uitrusting bestaan de uit een trainingspak en een paar sportschoenen vielen op lot nummer 6584 en J. Teunisse werd de gelukkige bezitter hier van. De zesde prijs was bestemd voor lot 4775 en H. Doetjes kan een bungalowvakantie ter waarde van 300,- gaan opnemen. Door alle bezitters van een lot eindigende op 10 kan een fles wijn worden opgehaald. De voorzitter van Be Fair R.W. van den Brink, bedankte alle le den voor hun inzet om deze verlo ting weer tot een groot succes te maken en wenste alle winnaars ge luk met de door hun gewonnen prijs. Wie zich wil laten inschrijven als woningzoekende kan bij de balie van de sectie Burgerzaken in het gemeentehuis het ’’Aanvraagfor mulier voor een inschrijvingsbe- wijs als woningzoekende” halen. Dit formulier moet men zo volle dig mogelijk invullen en vervol gens weer inleveren bij de balie van de sectie Burgerzaken in het gemeentehuis. Na ongeveer een maand krijgt men bericht of men inderdaad als woningzoekende is ingeschreven en zo ja, hoeveel ur- gentiepunten men krijgt. Pas als dit bericht is ontvangen kan men zich laten inschrijven bij één van de twee woningbouwvere nigingen. Het heeft geen zin om zich bij twee woningbouwvereni gingen te laten inschrijven. Het toewijzen van de woningen ge beurt namelijk door de twee wo ningbouwverenigingen gezamen lijk. Wie eenmaal is ingeschreven krijgt elk jaar een nieuw formu lier toegestuurd, dat men dan op nieuw moet invullen. Dit is om te controleren of men wel ingeschre ven wil blijven en of de gegevens nog hetzelfde zijn. Leges zijn tegemoetkomingen in de kosten van door de gemeente verrichte werkzaamheden. Voor het in behandeling nemen van een aanvraag is men ƒ25,- verschul digd. Voor de jaarlijkse hercontrole (het jaarlijks actualiseren en handhaven van de inschrijving als woningzoekende) wordt ƒ12,50 in rekening gebracht. Hoe lang men moet wachten op een huis hangt van verschillende dingen af: van het type woning dat men zoekt, van het aantal wo ningen dat vrijkomt en van de ei gen situatie. De gemeente probeert de wonin gen zo te verdelen, dat degenen die het dringendst een woning no dig hebben, die ook het eerst krij gen. Daarbij maakt de gemeente ge bruik van het urgentiepuntensys- teem. Hoe dringender men woon ruimte nodig heeft, hoe meer ur- gentiepunten men krijgt. Er zijn vier urgentieklassen: t/m 20 punten: niet urgent, 21 t/m 45 punten: matig urgent, 46 t/m 85 punten: urgent en 86 punten of meer: zeer urgent. Bij het toekennen van de urgen- tiepunten let de gemeente onder andere op de volgende dingen: - de tijd die men ingeschreven staat; - leeftijd; - de grootte van het gezin; - de huidige woonsituatie; - de afstand tussen huis en werk; - eventuele problemen met de ge zondheid, die verandering van woonruimte dringend noodzake lijk maken; - eventuele sociale omstandighe den, waardoor men dringend an dere woonruimte nodig heeft. Over al deze dingen worden vra gen gesteld in het inschrijfformu lier voor woningzoekenden. Het is dus heel belangrijk dat men de vragen op het inschrijfformulier zo volledig mogelijk invult. Het is mogelijk, dat men een wo ning toegewezen krijgt, waarvan de huur erg hoog is in verhouding tot het inkomen. Men kan dan van de overheid een bijdrage krij gen om de huurlasten te verlich ten: de individuele huursubsidie. Bij het toekennen van huursubsi die wordt gekeken naar het geza menlijk inkomen van de betrokke- ,ne en zijn huisgenoten. Men komt dus alleen in aanmerking voor huursubsidie als de huur die wordt betaalt te hoog is voor dat gezamenlijk inkomen. Een aan vraag voor het krijgen van huur subsidie kan men indienen bij de - gemeente. Het aanvraagformulier is verkrijgbaar bij de balie van de sectie Burgerzaken. Het kan voorkomen dat men plot seling een veel hogere huur moet gaan betalen, bijvoorbeeld als de woning ingrijpend verbeterd wordt. Men kan dan, onder be paalde voorwaarden, in aanmer king komen voor een zogenaamde huurgewenningsbijdrage. Deze bijdrage is bedoeld om aan de hogere huur te wennen. Men ontvangf een dergelijke bijdrage gedurende drie of vijf jaar. Elk jaar wordt de bijdrage minder. Een aanvraag voor het krijgen van een huurgewenningsbijdrage kan men indienen bij de gemeente. Een verhuizing en het opnieuw in- Vorige maand zijn er op initiatief van de Wereldwinkel in verschillende Waddinxveense kerken weer So- wetokaarsen verkocht. De hervormde Immanuelkerk, de Gereformeerde Kerk en de St. Victorparochie hebben er aan meegewerkt dat er dit jaar voor ƒ1.417,65 aan kaarsen verkocht zijn. ”Ukuk Hanya” (Licht in de Duis ternis) is de naam van de werk plaats waar de kaarsen worden ge maakt. Het brengt licht in het moeilijke bestaan van de mensen die zelf begonnen zijn een eigen bestaan op te bouwen en die we ten dat mensen ver weg met hen meeleven en juist in deze tijd van het jaar zoveel kaarsen van hen kopen. In de Wereldwinkel (bij het KW- plein) zijn de kaarsen het hele jaar door te koop, pakjes kaarsen en ook dikke, rode, witte en hand gemaakte kaarsen. WADDINXVEEN - In het wijk- gebouw De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat is er vrijdagavond 10 januari om acht uur kaarten in wedstrijdverband. Op zaterdagavond 11 januari om acht uur is er Nieuwjaarsbal. En tree ƒ7,50 per persoon (incl. kopje koffie en hapjes). Tijdens deze avond is er live muziek. Niet iedereen kan zich laten in schrijven als woningzoekende. Om ingeschreven te kunnen wor den, moet men in elk geval 18 jaar of ouder zijn. Daarnaast zijn er nog enkele voorwaarden waar aan men moet voldoen. In de volgende gevallen is in schrijving als woningzoekende mogelijk: - Als men inwoner van Waddinx veen is. Inwoner van Waddinx veen is men, als men de afgelopen drie jaar onafgebroken ingeschre ven heeft gestaan in het bevol kingsregister van Waddinxveen. - Als men economisch gebonden is aan Waddinxveen. Economisch gebonden is men als men tenmin ste twintig uur per week in Wad dinxveen werkt. - Als men maatschappelijk gebon den is aan Waddinxveen. Maat schappelijk gebonden is men, als men nu niet meer in Waddinx veen woont, maar er vroeger ten minste zes jaar onafgebroken ge woond heeft. Men is ook maat schappelijk gebonden aan Wad dinxveen, als er één of meer kin deren van de betrokkene in Wad dinxveen wonen en er dringende redenen zijn om er ook te wonen. Om als woningzoekende inge schreven te kunnen worden, is het genoeg als men aan één van deze drie voorwaarden voldoet. Als men zelf niet voldoet aan één van de drie voorwaarden, maar zijn of haar (aanstaande) echtgeno(o)t(e) of partner wel, kan men toch als woningzoekende ingeschreven worden. De eis van economische gebon denheid geldt niet voor iedereen. Als men niet economisch gebon den is aan Waddinxveen, maar men behoort wel tot één van de volgende groepen kan men ook worden ingeschreven als woning zoekende: - gepensioneerden; - ernstig invaliden; - degenen die tenminste drie jaar werkloos zijn; - remigranten; - degenen die in verband met een echtscheiding dringend woon ruimte nodig hebben; - degenen die uit elkaar gaan na dat ze duurzaam samengewoond hebben en daardoor dringend woonruimte nodig hebben. Met duurzaam samenwonen wordt be doeld: tenminste drie jaar op het zelfde adres ingeschreven staan in het bevolkingsregister; - degenen die bij een instelling werken, die niet gevestigd is in Waddinxveen, maar die wel een duidelijk regionale functie heeft ten opzichte van Waddinxveen. Op zeer gunstige voorwaarden kon de gemeente het pand ver werven. December van datzelfde jaar was de zaak rond. G. den Hoed, de timmerman, zou voor 10.600,- een ingrijpende verbou wing uitvoeren en zo werd het toch nog een dure beweging. Zo duur, dat de kersverse burge meester G. van Dort Kroon bij de opening op 30 augustus 1911 moest mededelen, dat er geen feestvertoon zou plaats vinden. De enige weelde die men zich veroorloofde, bestond uit het aan horen van de openingstoespraak en het nuttigen van een ”ere- wijn”. In 1991 vervoerde Westnederland ruim 70 miljoen reizigers. Dit is een stijging van het aantal ver voerde reizigers ten opzichte van 1990 van ongeveer 10%. Het aan tal vervoerde reizigers met de speciale sneldiensten voor het woon/werk-verkeer is, evenals voorgaande jaren, veel sterker ge groeid; in 1991 ongeveer 40%. In het licht van de huidige mobili teitsproblemen in de Randstad, met name in de spitsuren, is dit een gunstige ontwikkeling. De bereikbaarheid van vele plaat sen wordt bedreigd door de ex pansieve groei van het autover keer. De streekvervoerbedrijven in de Randstad hebben eind 1990 het actieplan ’’Vrij baan 21” ge presenteerd. De ondertekening van het contract tot verkoop van het oude raadhuis aan de Zuidkade 8. In het midden tekent burgemeester C.M. van der Linden met links naast hem notaris mr. P.L. van der Meulen. Verder directieleden van het bouwbedrijf Noorlander BV, de heer S. Noorlander (rechts nog net zichtbaar} en de inwoner van Sassenheim die het oude raadhuis voor f 55.000,- heeft overgenomen van Noorlander BV. (Foto: Sjaak Noteboom}. Architect J. Paul uit Zevenhuizen kreeg in 1876 opdracht tot het formeeren eener teekening en be groeting van kosten van een ge bouw dienende tot Raadhuis, Post- en Telegraafkantoor, woning voor den beambte, den concierge, men in de meeste gevallen een twintigduizend gulden daar- hypotheek afs uiten.Dat houdt in, v00r ui d5at vond de da men geld leent by de bank en raad a, k Kort daarna klonk rlüt of* honk hpf nine alc nnnpr. er zodoende weer hamergeklop in de Nesse. Voor de zoveelste ver bouwing. Drie hoofden bogen zich in 1885 over een nieuw plan. Weer te duur. Zo modderde men maar door. Tot 1909. Er werd een mooi herenhuis aan de Kerkweg aange boden. Helaas was ook deze koop som te hoog. Toen stierf op 9 augustus 1910 de Edelachtbare Heer K. van der Torren Kzn. Zevenentwintig jaar was hij wethouder geweest. En raadslid nog langer. De erfgena men meenden voor zijn ’’Heeren- huis” geen passender bestemming te kunnen bedenken, dan een raadhuis. veen gaat het karakteristieke pand aan de Gouwe-oever een nieuwe toekomst als kantoor tegemoet, genwoordige tijdsomstandighe den”. In de jaren ’30 raakte men wat krap behuisd. Midden in de oor log ontstond de gedachte om een nieuw raadhuis op de plaats van de Beukenhof te bouwen. Ge volgd door een eindeloze rij van plannen, prijsvragen, uitstapjes, debatten en verdeelde meningen. En het eindresultaat: in 1978 een nieuw bouwsel in de achtertuin van ’t oude raadhuis. Inschrijving woningzoekende kost nu ƒ25,- WADDINXVEEN - Wie in Waddinxveen als woningzoekende richten van een woning brengen veel kosten met zich mee. In be paalde gevallen kan men van de overheid een bijdrage in die kos ten krijgen. Men kan in aanmerking komen voor een dergelijke bijdrage, als de huurwoning ingrijpend wordt verbeterd, als aan de woning groot onderhoud wordt verricht, of als men huurder is van een on bewoonbaar verklaarde woning. Wie een lichamelijke handicap heeft, is het vaak noodzakelijk dat de woning aangepast wordt. Het kan gaan om kleine aanpasingen, zoals het verwijderen van drem pels, maar soms zijn er grotere aanpassingen nodig. Die aanpas singen kosten vaak veel geld. Er bestaat een subsidieregeleing waarvan men gebruik kan maken voor het aanpassen van de woning. Men kan ook een bijdrage krijgen in de verhuiskosten, als men tijde lijk moet verhuizen omdat de wo ning ingrijpend moet worden aan gepast, of als de handicap het noodzakelijk maakt dat men naar een ander huis gaat. Ook aan betaalbare koopwoningen is nog steeds een tekort in Wad dinxveen. Om de koopwoningen die er zijn zo rechtvaardig moge lijk te kunnen verdelen, gelden er in Waddinxveen regels. Die regels zijn vastgelegd in de gemeentelijke woonruimteveror- dening. Een van de regels uit de woonruimteverordening is, voor bepaalde woningen woonvergunning nodig is. Wie een woning wil kopen, waar van de kale koopprijs hoger is dan ƒ100.000,- heeft geen woonver gunning nodig. Wie een woning wil kopen waar van de kale koopprijs lager is dan ƒ100.000,- geeft wel een woonver gunning nodig. Met kale koopprijs wordt be doeld: de prijs die men voor het huis betaalt, zonder de kosten voor de makelaar en de kosten voor de notaris. Bel voor 01720^,468q I mformabe - Om in aanmerking te komen voor een woonvergunning, moet men aan een aantal voorwaarden vol doen. Die voorwaarden zijn de zelfde als de voorwaarden om in geschreven te worden als woning zoekende. In de volgende gevallen komt men in aanmerking voor een woonvergunning: als men inwoner is van Waddinxveen, als men eco nomisch gebonden is aan Wad dinxveen en als men maatschap pelijk gebonden is aan Waddinx veen. Als men een woning op het oog heeft die men wil kopen, kan men bij de gemeente een aanvraag in dienen voor een woonvergunning. Na verloop van tijd krijgt men be richt of men inderdaad een woon vergunning krijgt. Het is verstandig om in het koop contract een zin (ontbindende voorwaarde) op te nemen, waarin staat dat de koop niet doorgaat, als men geen woonvergunning krijgt. Als men een nieuw huis wil ko pen, kan men onder bepaalde voorwaarden een bijdrage krijgen van de overheid. Men koopt dan j een zogenaamde premie-woning. ,V-.W «ss s»- w »<sw-■- W W&-. 4W -«■> SS 4»

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 15