Trio Dante in raadzaal Swingend het jaar m en uit OPNIEUW BINNEN KIJKEN BIJ HARWA GROENSVOORDE I' Van Waddinxveen Lunchpauze is geen verplichte sluiting Nachtmerrie van raadslid. I WS’ HARWA SOLIDAK DAKBEDEKKINGEN Relatiegeschenk van ICW Nieuwsblad Onafhankelijk Parkeerverboden n Brommer SCHOENEN Chemisch HUIS-AAN-HUIS IN WADDINXVEEN EN MOERHUIZEN In Glas en papier Programma^ „rst£ werk staat op het programma het beroemde ’’Kegelstatt” trio in Es gr.t. KV 498 (1786) van Wolf gang Amadeus Mozart. De Klari- netvirtuoos Stadler droeg er toe Ontheffingen WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS u..- r HAKKEN - KLAAR TERWIJL U WACHT SCHOENMAKERIJ VAN DER LINDE B.V. HollandWolland® eekblad voor addinxveen 48e Jaargang No. 02266 WADDINXVEEN - Het inleveren van gescheiden afval in De "wokkel” als relatiegeschenk van het ICW ging de eerste keer naar burgemeester C.M. van no- kaarsenstandaard WOL IE WADDINXVEEN - Op de maandagavond in restaurant Bibelot aan de Limaweg gehouden nieuwjaarsbijeenkomst van de ondernemerskring Industrieel Contact Waddinxveen (ICW) kwam Inlevering gescheiden afval werkt Doe meer met uw interieur dan alleen maar meubelen neerzetten. Kleed het leuk en warm aan. Loop eens vrijblijvend langs bij Harwa aan de Groensvoorde in Waddinxveen! Kerkweg-Oost 177-Waddinxveen Telefoon 01828-12012 Ook het i Waddinxveen Hoofdredacteur: B.J. Woudenberg, Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828- 15594 Kantoor: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Telefoon: 01828 - 14788 Telefax: 01828 - 15637 Over 1991 mag een aanbod via de gemeentewerf verwacht worden van 40.000 kg en aanbod aan de chemocar van 10.000 kg. Teza men een omvang van 50 ton klein chemisch afval. In 1990 bedroeg het aanbod aan zienlijk minder, namelijk ±32 ton. De kosten van het verwerken van dit afval zijn hoog en vormen een belangrijk onderdeel van de geste gen afvalstoffenheffing voor 1992. Verwacht wordt dat het totale vuilaanbod (exclusief puin) dat door huishoudens en bedrijven aan de gemeente in 1991 wordt aangeboden 4,8 procent hoger zal liggen dan in 1990. VLOERBEDEKKING, GORDIJNEN EN SLAAPCOMFORT Groensvoorde 12 - Waddinxveen Telefoon: 01828-16119 Boskoop: Zijde 3-7 Waddinxveen: Dorpstraat 38 Waddinxveen: Passage 21 Bitumen Shingles Dakisolatie Lood- en zinkwerk Reparatie onderhoud en nieuwbouw 10 jaar garantie Gratis dakinspectie Vrijblijvende offerte 01726-17720 Wilgenoord 73 - Bodegraven Kïinkelcentzunt K)addinxoeen Met ruime parkeergelegenheid voor de deur, j OPLAGE 13.500 EXEMPLAREN Woensdag 8 januari 1992 ?O E K B E D O E N voor ’n paar tientjes meer slaapt u al onder een wollen dekbed van In mei 1990 werden zij uitgeno digd door het Interart Festival in Hongarije op het vermaarde slot Esterhazy. Naar aanleiding van hun succesvolle optreden aldaar werden zijn geëngageerd voor di verse concerten en tournees in on der andere Engeland, Ierland, Luxemburg en Hongarije. Inmid dels is hun eerste compact disc verschenen met werken van Lud wig van Beethoven en is een twee de in voorbereiding. Winkels mogen, enkele uitzonde ringen daargelaten, voor het pu bliek geopend zijn gedurende maximaal 52 uren per week. De winkelier kan zelf bepalen hoe hij deze uren wil verdelen binnen de tijden die de Winkelsluitings wet 1976 hem toestaat zijn winkel geopend te hebben. Het merendeel van de winkels in Waddinxveen heeft een openings- tijdstip dat ligt tussen 8.00 en 9.00 uur. geldt geen verplicht sluitingsuur; veel winkeliers in Waddinxveen zijn echter tussen 12.30 en 13.30 uur gesloten. Voorts zijn er veel zaken die een halve dag gesloten zijn. Dit geldt met name voor de maandagoch tend en woensdagmiddag. voorzitter A.W. Brand met een nieuw relatiegeschenk. waarin het 25-jarig bestaan werd gevierd. ”Een jaar overigens, waarop we met gepaste trots te rug kijken, hoofdzakelijk omdat de ledentoename praktisch gelijke tred houdt met het aantal nieuw ingekomen bedrijven. Onderne mers vinden hun draai kennelijk in de ÏCW-gemeenschap”, meent de heer Brand. De ICW-voorzitter constateerde dat 1991 voor het Waddinxveens bedrijfsleven weer een goed jaar geweest is. Dit geldt in het alge meen voor de bestaande, als voor de nieuwe gevestigde bedrijven. ’’Vooral dank zij de vele nieuwge- vestigde bedrijven, is de werkge legenheid flink toegenomen en de werkloosheid in het Waddinx- veense, per saldo iets gedaald”, zei de heer Brand. ’’Aangezien werkgelegenheid een zaak is die in de gemeentelijke politiek van groot belang wordt geacht, wil B. en W. het bedrijf dat in 1991, naast bijzonder on dernemerschap ook de werkgele genheid getalsmatig zowel als kwalitatief extra heeft bevorderd, belonen met een ondernemers- Doe-het-zeltmaterialen Keukens - Kasten Wand- en vloertegels Tuinhout - Sierbestrating v 01828-12596 Noordeinde 76a Waddinxveen a Uit de gegevens tot en met vember 1991 blijkt ook dat de ge scheiden inlevering van glas en papier en het ophalen door vereni gingen en scholen van papier in 1991 duidelijk is toegenomen ten opzichte van 1990. Verwacht wordt dat in 1991 500 ton aan glas via de glascontainers wordt ingezameld (was 440 ton in 1990) en dat de papierinzameling een record hoogte zal bereiken van 1000 ton (was 420 ton in 1990). Tot dit laatstgenoemde succes heeft zeker bijgedragen de gega randeerde gemeentelijke subsidie van 6 cent per kg welke sinds de daling van de oud papierprijs door de gemeente wordt verstrekt. Verwacht wordt dat over 1991 voor 750 ton papier ƒ45.000,- aan subsidie op oud papier aan de scholen en verenigingen zal wor den uitgekeerd. Dit bedrag bete kent een aanzienlijke besparing op de verbrandingskosten en een welkome aanvulling van de kassen van verenigingen en scholen. Daarnaast werd via de openbare papiercontainers 250 ton ingeza meld. Het streven blijft er dan ook op gericht door regelmatige voorlich ting en stimuelring om in de ko mende jaren het totale vuilaanbod te verminderen maar ook het aan deel daarin via het compost ver werkbare GFT te vergroten. WADDINXVEEN - Volgende week donderdagavond om half negen vindt in de raadzaal van het gemeentehuis van Waddinx veen een concert plaats in het kader van de Waddinxveense ka- mermuziekserie. Het Trio Dante speelt dan werken van Mozart, Raphael, Tajcevic en Brahms. De toegangsprijs bedraagt ƒ11,50. 13 65 uren, op zaterdag 12 uren en op de koopavond 3 uren). Het college van Burgemeester en Wethouders is echter in verschil lende gevallen bevoegd vrijstel ling (voor bijvoorbeeld alle win kels in een bepaalde branche of gelegen in een bepaald gedeelte van de gemeente) of ontheffing (voor individuele winkels) van be palingen uit de Winkelsluitings wet 1976 te verlenen. Burgemeester en Wethouders kunnen bijvoorbeeld ontheffing verlenen voor onder andere het uitstallen van goederen, indien dit hoofdzakelijk ten doel heeft die goederen te laten bezichtigen óf voor het ten verkoop aanbieden van bepaalde goederen. Zo is er de mogelijkheid om ont heffing te verlenen voor enerzijds het hoofdzakelijk ter bezichtiging uitstallen van onder andere die ren, planten of munten en ander zijds het ten verkoop uitstallen van bijvoorbeeld antieke of oude kunstvoorwerpen, gebruikte auto’s en caravans. De gemeenteraad heeft in een verordening voor veertien door hem aangewezen dagen per jaar vrijstelling verleend van verboden in de Winkelsluitingswet. Voor een ontheffing/vrijstelling van bepalingen uit de Winkelslui tingswet 1976, is men een bedrag aan leges verschuldigd. Leges zijn tegemoetkomingen in de kosten van door de gemeente verrichte werkzaamheden. De leges voor de vrijstelling of ontheffing bedragen ƒ15,-, deze tarieven kunnen jaarlijks worden aangepast. Trio Dante werd in 1985 opge richt door Larissa Groeneveld (cello), Hein Wierdijk (klarinet) en Frank van Laar (piano). Sinds dien hebben de leden, die alle drie inmiddels met lof zijn afge studeerd aan het Sweelinck Con servatorium te Amsterdam, een bloeidende concertpraktijk opge bouwd. Behalve in Nederland concerteer den zij eveneens in ondermeer Duitsland, Hongarije, Italië en Malta. Zij waren laureaat van het Internationale kamermuziekcon- cours te Trapanti (Italië) en ver worven de speciale juryprijs van het Internationale kamermuziek- concours te Triëste. Bovendien werd hen de Zilveren Vrienden krans van het Concertgebouw uit gereikt. WADDINXVEEN - B. en W. hebben besloten op het gedeelte van Coenecoop ter hoogte van de percelen 15 en 17 een parkeerver bod in te stellen. Belanghebben den wordt gewezen op de moge lijkheid tot het indienen van een beroepschrift bij de Kroon voor 8 februari. Nabij de ingang van de flat aan de Mevr. Kuipers Rietbergen plantsoen (nummers 83 tot en met 193) is een gereserveerde in validenparkeerplaats gewenst. prachtige en sfeervolle dansschool aan de Sniepweg. De leerlingen werden op deze nieuwjaarsparty ontvangen met een glas champagne. Met een ge zamenlijke toast op een grenze loos gezond en vreugdevol 1992 werd de avond officieel geopend. Op deze avond werd ook voor het eerst een ere-onderscheiding uit gereikt (uitgaande van de dans school) aan Inez Makadoero, die veel betekent voor de danswereld, maar ook veel betekent op sociaal gebied in het dagelijks leven. De avond werd zeer druk bezocht en buiten dat er veel nieuwtjes en goede wensen werden uitgewis seld gingen de voetjes goed van en over de vloer. De avond werd over het middernachtelijk uur af gesloten. Voor dansschool Van der Lubbe is het jaar goed begon nen. fessionele trio Music Unlimited. Zoals de naam al deed vermoeden waren er geen grenzen binnen de dansmuziek te bekennen. Van mo dern tot traditioneel, maar ook po pulair wist de band, welke regel matig Nederlandse artiesten bege leidt als Albert West en Conny Vandenbos, zich voortreffelijk te laten horen. De zeer sfeervolle avond, en stijl zoals dat bij een Kerstbal gebrui kelijk is, verliep erg prettig. Op de avond brachten 8 paren uit de dansschool een formatie van Ball room en Latijns Amerikaanse dansen. De avond werd besloten met een persoonlijke kerst- en nieuwjaars wens door Guus en Renée van der Lubbe, waarna de gasten met een klein kerstpresentje naar huis gin gen. Echter niet voordat men uit genodigd was voor de Nieuwjaars party op zaterdag 4 januari in de WADDINXVEEN/BOSKOOP - De Waddinxveense dans school Guus en Renée van der Lubbe hield vrijdagavond 20 de cember het traditionele Kerstbal in de Rozenburcht te Boskoop. De goed bezochte avond werd muzikaal begeleid door het pro- ♦r der Linden. (Foto: Sjaak Noteboom). De ’’wokkel” als Winkelsluiting tussen de middag WADDINXVEEN - Nieuwe inwoners in Waddinxveen moeten er vaak aan wennen, maar veel winkeliers zijn tussen de middag gesloten om rustig te kunnen eten. avond om 21.00 uur. De banken zijn op deze avond doorgaans tot 20.00 uur geopend. De uren waarop de zaak gesloten moet zijn staan aangegeven op de verplichte aankondigingskaart die bij iedere winkelingang aange bracht dient te zijn. De aankondi gingskaart bestaat uit twee blad zijden. Beide bladen van de aankondi gingskaart dienen nauwkeurig en Voor de lunchpauze volledig te worden ingevuld en bij n vnmiiMif cinitinoonir- de sectie Burgerzaken, afdeling Algemene Zaken van het gemeen tehuis te worden ingeleverd. Voor het waarmerken van een aankondigingskaart is men een be drag aan leges verschuldigd. Le ges zijn tegemoetkomingen in de kosten van door de gemeente ver- Zo zijnde winkels in de Passage, richte werkzaamheden. r'*; - -j pe jeges xoor het waarmerken de regel op maandagochtend van de aankondigingskaart bedra- dicht. Aan de Luifelbaan, Iep- gen ƒ7,50 per aanvraag, deze ta- laan, Groensvoorde en het Konin- rieven kunnen jaarlijks worden gin Wilhelminaplein zijn de win kels daarentegen op woensdag middag gesloten. Op zaterdag zijn de meeste win kels tot 17.00 uur geopend. In de voedingssector sluiten de winke liers (met name slagers) een uur vroeger. De gemeente streeft er naar de detailhandel optimaal gebruik te laten maken van de vrijstellingen en ontheffingen die de Winkel sluitingswet 1976 biedt. fCnnrtrrvnnIn het algemeen kan een winkel iwupu vuriu siechts 52 uren open zijn Daar_ In Waddinxveen is als koopavond voor kan men kiezen uit een to- de donderdag aangewezen. De taal van 80 uren (te weten: van meeste winkels sluiten op deze maandag tot en met vrijdag 5 x de Zuidplas en de Dorpstraat in op maandagochtend de Luifelbaan, Iep- gen ƒ7,50 per aanvraag, deze 4a ^r» la of V Anm IICVCI! -1**1 aangepast. Hij bood burgemeester C.M. van der Linden en zijn vrouw een kaarsenstandaard aan de in vorm van één van de getordeerde zuilen (beter bekend als ’’wokkels”) aan de Dreef. De miniatuur-wokkel viel bij iedereen in de smaak. ”Het ICW heeft besloten het in middels niet meer weg te denken herkenningspunt van Waddinx veen, dat zover wij weten alleen om zijn artistieke waarde is ge bouwd, ook een symbolische waarde toe te kennen en zodanig als relatiegeschenk te laten die nen, voor diegenen die in Wad dinxveen hun ’’draai” al hebben gevonden of van plan zijn die te gaan vinden”, zo sprak voorzitter Brand tot de burgemeester en zijn vrouw. Volgens hem heeft het burge- meesterspaar hun ’’draai” in Wad dinxveen zeker gevonden. Op 1 januari van dit jaar was de in de cember 60 jaar geworden eerste burger 10 jaar burgemeester van Waddinxveen. Met het relatiegeschenk sluit de ondernemerskring Industrieel Contact Waddinxveen een jaar af prijs. Ik geef u gaarne in overwe ging naar deze prijs mee te din gen”, hield hij de bezoekers van de Nieuwjaarsreceptie voor. afgelopen jaar is ook in veen de aanzet gegeven tot de alom besproken sociale ver nieuwing. Dit heeft onder andere tot gevolg dat vele aspecten van de samenleving waarop een taboe lag nu weer bespreekbaar zijn ge worden. ”Ik ben er van overtuigd dat we hiermee in Nederland net op tijd waren omdat anders onze kans om de economische trein van 1993 te halen erg klein geweest zou zijn. Wij zijn dan ook verheugd dat ook onze gemeentelijke overheid de algemeen veranderde inzichten volgt en haar uitvoeringsbeleid ten aanzien van met name het I werkgelegenheidsbeleid op een door het bedrijfsleven meer aan sprekende wijze wil gaan aanpak ken”, vond de heer Brand. ”Ook ten aanzien van de zeer no dige doelstelling dat meer men sen, dus ook meer vrouwen, aan het arbeidsproces moeten gaan deelnemen, dienen wij onze be stuurders te prijzen voor de zeer zakelijke aanpak van het gastou- derproject en de kinderopvang. Ook al lijkt het bedrjfsleven zelf nog niet erg geinteresseerd ben ik er toch van overtuigd dat dit op termijn ook voor Waddinxveen een onmisbare schakel in het werkgelegenheidsbeleid zal zijn”. De ICW-voorzitter stak niet on der stoelen en banken dat de ge meentelijke overheidsbemoeienis niet altijd doelmatig is en ook te genstrijdigheden vertoont. Zo had hij lof voor het tuinbouwleerpro- ject en voor de samenhangende aanpak rond diverse stimulerings- projecten voor de werkgelegen heid. Daartegenover staat echter het gebrek aan financiële ondersteu ning voor de promotieacties in het beroepsonderwijs in Midden-Hol- land en de niet goede wijze waar op de scholenfusie in het lager voortgezet onderwijs wordt voor bereid. Hierbij doelde hij op de visie van het college van B. en W. op het standpunt van de christelij ke scholengemeenschap De Wad- de met betrekking tot de basisvor ming. De heer Brand vroeg de aanwezi gen tenslotte zich niet in slaap te laten sussen door de positieve on- dernemingsresultaten in Midden- Holland. ”Ik herinner er aan dat er ook andere nationale opinies zijn en eveneens feitelijke voorbo den, die met name voor het be drijfsleven en de werkgelegenheid minder gunstig zijn en die haar oorzaak vindt in een verwachte la gere economische groei en terug lopende export”. ”Een andere oorzaak, die nu al lijdt tot stagnering en misschien zelfs daling van de werkgelegen heid, ligt in de noodzaak dat be drijven hun kostenniveau moeten consolideren of misschien zelfs verminderen om straks te kunnen concureren met Nederland-Plus. Dit tenzij Nederland haast gaat maken met een werkelijke daling van de totale loonkostensom voor de bedrijven”. ”Het moge zo zijn dat Midden- Holland gunstig afsteekt tegen Nederland in het totaal. Het mo ge eveneens zo zijn dat we die gunstige positie kunnen consolide ren, zij zal nochthans altijd een afspiegeling blijven van de alge mene Nederlandse situatie”. CJP-ers en Pas 65-houders betalen ƒ8,50. Kaarten zijn vanaf een half uur voor de aanvang verkrijgbaar bij de ingang van de zaal. bij dat Mozart een bijzondere liefde voor de klarinet opvatte. Mozart experimenteert in dit werk op vele manieren. Zo heeft het Kegelstatt trio (in plaats van de gewoonlijk snelle) twee langzamere hoekdelen, waar van het eerste bovendien mono- thematisch is. Verder vindt men tegenover prachtig samenspel ook uitgesproken contrasterende stem voering. Tegen het einde van dit werk gaat Mozart steeds gecompliceerder en voortvarender te werk. Samen met de mooiste melodieën ontlok te dit aan muziekkenner Albert Einstein de volgende uitspraak: die de luisteraar niet allen maar bevredigt, maar hem ook in verrukking brengt. Het hoogste wat muziek aan gevoel voor vorm te bieden heeft wordt hier tot uit drukking gebracht”. Voor de pauze volgen er nog een klarinettrio van de Duitser Gün- ter Raphael en zeven Balkandan- sen voor klarinet, cello en painao van Marko Tajcevic. Na de pauze is er nogmaals een monumentaal werk voor klarinet te beluisteren. Ditmaal van Johan nes Brahms, die op zijn beurt weer werd geïnspireerd door de klarinetvirtuoos Mühlfeld. Het trio in a kl. op. 114 werd in 1891 gecomponeerd en is derhalve een vrij laat werk van Brahms. Brahms weet een perfecte balans tussen de drie instrumenten te creëren en met de melancholiek van zijn melodieën vormt dit werk een van de meesterwerken van de klarinetliteratuur. Het Trio Dante met Larissa Groeneveld (cello), Hein Wied- ijk (klarinet) en Frank van der Laar (piano). (Foto: Jan Derk Beek). Waddinxveen blijkt zinvol. Dat hebben B. en W. laten weten. In maart 1991 werd in Waddinx veen begonnen met het geschei den ophalen van huisvuil bij 6400 (eengezins)woningen door middel van de groene containers voor het GFT (groente-, fruit- en tuinaf val) en de grijze container voor het zogenaamd ’’restvuil”. Op basis van de cijfers van de maanden maart tot en met novem ber (9 maanden) kan geconclu deerd worden dat de nieuwe op- haalmethode goed is aangeslagen. Op basis van landelijke meetcij fers ten aanzien van de samenstel ling van het huishoudelijk afval was voorberekend dat in het eer ste jaar per woning per maand 25 kg GFT gescheiden zou worden aangeboden. In Waddinxveen is de afgelopen 9 maanden gemid deld per groene container per maand 29 kg GFT opgehaald. Daarmee is het einddoel nog niet bereikt want bij een totaal aanbod van gemiddeld 1200 kg huisvuil per eengezinswoning per jaar, dat wil zeggen 100 kg/mnd. zou 35 a 40 kg per maand in aanmerking komen om te worden aangeboden in de groene container. ..„■JE!

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 1