Meer teams Aeolus worden kampioen 0 Gevoelig verlies Korbis-korfbal Team 1 Aeolus kampioen ’’Flyers” hervat een spannende competitie KLACHTEN BEZORGING WADDINXVEEN 25 en 50% KORTING Jeugd Be Fair Gouwedames winnen van Engelsen Scholieren- tournooi van ZTTC De Gouwe tweede op toernooi ZVH weer aan de slag Philipse wint WSV- snelschaak Feijenoord wint WSE’s A-toernooi Voor internationaal waterpolotournooi I Programma Titel voor Be Fair BI Klaverjassen Klaverjassen WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Feyenoord Cl wint in W’veen SPECIAAL VOOR U den hertog binnenhuisadviseurs Sponsor Toernooi Internationaal I Korbis 2 SWEELINCKHOF 31 - 18950 - - MM ft* banken van B&B italia fauteuils van Montis tafels en stoelen van Thonet Hooftstraat 72 Alphen aan den Rijn hebben wij een aantal van onze eksklusieve designmeubelen afge prijsd KLACHTEN? DONDERDAG TUSSEN 14.30-18.30 UUR BELLEN! Woensdag 8 januari 1992 een I I I 1 I I gelopen weekeinde werd de competitie op kleine schaal hervat in I A I WADDINXVEEN - Vorige week opende de Wad- Schaakvereniging Dames uit Moskou I in het Gouwebad I I I i I I I I I i 4 I I I I I 1 i i i i i a i i i i i is 1 i s Weekblad voor Waddinxveen Pagina 21. I de Frankrijker aan alle illusies van de Engelsen een eind door 7-3 te laten aantekenen. In de vierde periode creëerde het team van trainer/coach Wim Groen wederom veel kansen, die niet allen werden benut. Zelfs een viermeterbal kon worden gemist. Toch werd er gescoord. Eerst door Gillian van den Berg 8-3 en tenslotte door Mirjam Overdam, die de eindstand op 9-3 bracht. kroon op hun werk gezet. Het le team van Aeolus trad in de uitwedstrijd op de zondag voor Kerstmis met 2 invalsters aan te gen het 7e team van DKC te Den Haag. Aangezien 2e dame Anita van der Starren wegens ziekte af wezig was, speelde Nienke Hil- lerts (2e team) de 2e damesenkel en Yolanda Slot (4e team) in het gemengd dubbel en de damesdub- bel. Hun inzet zorgde er mede voor dat het le team van Aeolus de wedstrijd met 6-2 naar zich toe trok en daardoor de le plaats in de Hoofdklasse van het distrikt Zuid-Holland definitief voor zich op kon eisen. Door dit resultaat zal het le team van Aeolus, bestaande uit Natasja van Es, Anita van der Starren, Tjeerd Hillerts en Marco Overes, volgend seizoen uitkomen in de 4e klasse landelijk. Het 4e en het 9e team van Aeolus sleepten afgelopen zondag de titel in de wacht. In de spannende uit wedstrijd tegen de naaste concur rent, het 4e team van plaatsge noot Florida, behaalde het 4e team een krappe 5-3 overwinning. Na deze overwinning is het gat tussen beide teams dusdanig groot Aansluitend aan de tweede en derde wedstrijd gaan MBU Moskou en SUN Berlin na omkleden direct door naar ”De Binding” voor een koud buffet, om acht uur is de prijsuitrei king in clubhuis ”De Binding” in Zaandam door de voorzitter van Alliance, P. Ploeger. De Gouwe-Coventry 9-3. Tussen standen 2-1, 4-3, 7-3. Voor De Gouwe scoorden Wendy de Frankrijker, Astrid van Galen en Gillian van den Berg 2x, Astrid Coene, Diana van der Zijden en Mirjam Overdam lx. WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense klaverjasvereniging— De Springplank houdt de tweede- ronde van de wintercompetitie, koppelklaverjassen, op zaterdag middag 11 januari om half twee in buurtcentrum De Boog. Ook op een ander terrein gaat het Aeolus voor de wind. In decem ber werd namelijk een sponsor contract getekend met Regio Ef- fekt Holding NV uit Alphen a.d. Rijn met betrekking tot het 16 en 17 mei 1992 te houden 6e invita- tie-jeugd-team-tournooi in sport zaal ”De Duikelaar”. Regio Effekt Holding NV is een commissionairshuis in effecten en is in de badmintonsport al aktief als sponsor van het Bodegraafse BC Regio Effekt/Vederlicht. Nu heeft men zich dus ook garant gesteld voor de financiële kant van het jeugdtoumooi van Aeolus, dat zich inmiddels een vaste plaats heeft weten te verwerven op de toumooikalender van enige gerenommeerde verenigingen, en dat in mei 1992 zal plaatsvinden onder de naarn ’’Regio Effekt in- vitatie-jeugd-team-toumooi”. WADDINXVEEN - Vrijdag avond lu januari om acht uur houdt de Stichting ’’Vrienden van de Blinden”, afdeling Gouda, haar jaarlijkse klaverjasavond bij de voetbalvereniging WSE te Waddinxveen. Plaats van hande ling is WSE’s clubhuis ”de Lans brekers”. Zoals bekend ’toert’ de stichting gedurende de wintermaanden door de regio en belegt ze klaver- jasavonden voor het goede doel. Elk jaar bestaat daarvoor grote belangstelling. Naast het klaverjassen, met vele mooie prijzen, is er ook altijd de bekende loterij - de lootjes kosten één dubbeltje per stuk - waarvoor eveneens een rijkgevulde prijzen- pot beschikbaar is. De opbrengsten van al deze acti viteiten worden aangewend voor de financiering van allerlei projek- ten voor onze slechtziende en blinde medemens. f WADDINXVEEN - Nadat half december het tweede team van de badmintonclub Have en Goed/Aeolus zich als eerste officieel kampioen mocht noemen in de 3e klasse, afdeling 23, hebben nu ook het le, 4e en 9e team van de Waddinxveense vereniging de WADDINXVEEN - Het inter nationaal waterpolotournooi, dat zaterdag 11 januari vanaf half vijf in het Gouwebad ”de Sniep” wordt gehouden wordt geopend door voorzitter G. Kroon van de zwem- en water- poloclub De Gouwe. Het programma ziet er zo uit: 16.45 uur D MGU Moskou- Donk Diana 17.30 uur H De Gouwe-Allian ce 18.15 uur D SUN Berlin-Alli- ance 19.00 uur H Donk Diana-Alli ance 19.30 uur D De Gouwe-MGU Moskou 20.30 uur H De Gouwe-Donk Diana 21.15 uur D Donk Diana-SUN Berlin 22.00 uur D De Gouwe-AHian- ce Zondag 12 januari wordt in Zaandam het tournooi voortge zet met om twaalf uur een of ficiële ontvangst van de scheidsrechters en deelnemen de teams in clubhuis ”De Bin ding”. Het tournooiprogramma in Zaandam ziet er zo uit: 13.15 uur D MGU Moskou- SUN Berlin 14.00 uur D SUN Berlin-De Gouwe 14.45 uur D MGU Moskou- Alliance 15.30 uur H Alliance-De Gou we 16.15 uur D Donk Diana-De Gouwe 17.00 uur H Donk Diana-De Gouwe 17.45 uur D Alliance-Donk Diana 18.30 uur H Alliance-Donk Diana was het al 51-50, en kijkgenot voor Flyers-nieuwjaarsrecept- ie-gangers was volop aanwezig. Belangrijke wapenfeiten voor Fly ers waren een serie driepunters van héél ver van Peter Rutten en zeer belangrijke strafworpen (100%) in de slotfase van Arjan van Zanten. Flyers 3 won met 92-91 waarmee het gepromoveerde team haar 4e plaats verstevigde. Scores: Gert Jan Oskam 26, Arjan van Zanten 25 en Peter Rutten 22 pnt. Helaas was er minder eer te beha len voor Flyers 3e damesteam. Dames 3 had in Westland Stars 1, een van de mindere tegenstanders in de competitie, tóch een te ster ke opponent vooral omdat de ’s- Gravezandsen koppen groter wa ren. Direct vanaf het begin bleek dat Flyers te weinig in te brengen had om Westland Stars te kunnen bij benen. Jammer voor het basketbal was dat de ’’Stars” bij vlagen be hoorlijk onsportief speelden. Via 11-25 bij rust werd het uitein delijk 28-59. De hoogste scores waren van Marion Houweling en Ineke Kuypers. Enige jaren geleden door De Gou we een toernooi georganiseerd voor de Waddinxveense jeugd. Dit toernooi zal in de kerstvakan tie herhaald worden. dat het 4e team van Aeolus, be staande uit Yolanda Slot, Ma- ruscha van Es, Ria Veldman, Jas per Knuist en Erik de Frankrij ker, de le plaats in de 3e klasse, afdeling 35, niet meer kan ont gaan. Ook het 9e team boekte thuis is sportzaal ”De Duikelaar” een krappe 5-3 overwinning op haar naaste belager, het 3e team van BC Bodelo uit Bodegraven. Daar mee is het 9e team, bestaande uit Cara Koster, Natasja van der Schee, Hugo Maat en Bob Kruit, met nog 1 wedstrijd te gaan even eens verzekerd van de le plaats in de 8e klasse, afdeling 113. Op dinsdag 21 januari zullen alle teams van Aeolus die kampioen zijn geworden officieel worden gehuldigd in de kantine van sport zaal ”De Duikelaar”. Het 3e en 5e team van Aeolus zijn beiden nog in de strijd om de 2e plaats gewikkeld. In haar thuiswedstrijd tegen het sterke 2e team van Deo uit Nootdorp boek te het 3e team van 4-4 gelijkspel, terwijl het 5e team overtuigend met 8-0 won van het 3e team van CWP uit Den Haag. Het 2e team deed wat het aan haar stand verplicht was en veeg de thuis met 8-0 de vloer aan met het 7e team van BC Flair uit Al phen aan den Rijn. De resultaten van het 6e en 7e team waren min der positief. Thuis ging het 6e team van 5-3 onderuit tegen het 3e team van BC Nieuwkoop en zal derhalve nog hard moeten knokken voor het behoud van het 6e-klasser- schap. Het 7e team ging evenals het 4e team op bezoek bij plaatsgenoot Florida. Zij waren echter minder gelukkig en verloren met 6-2 van het 8e team van Florida, dat de belangrijkste gegadigde is voor de titel in deze afdeling. De teams 1, 8 en 10 kwamen afgelopen week einde niet in aktie. Nu de titel is veilig gesteld en men pas op zondag 12 januari weer in aktie dient te komen in de competitie thuis tegen het 3e team van Nivo uit Rijswijk, na men de le teamspe(e)l(st)ers Na tasja van Es, Tjeerd Hillerts en Marco Overes tussentijds nog deel aan een tournooi. Op 28 en 29 december trad men aan op het A2, B en C-tournooi van BC Delft. In het gemengd dubbel B en de damesdubbel B was men niet op dreef en werd men in de le ronde reeds uitge schakeld. Natasja van Es was ook in de da mesenkel B niet erg gelukkig en verloor in de le ronde in 3 games van een speelster die in de 2e klasse landelijk uitkomt. Marco Overes en Tjeerd Hillerts wisten in de herenenkel B echter wel verder te komen. Marco Overes stuitte in de halve finale op Bas van Seist, waarvan hij in 3 games verloor. Tjeerd Hillerts kwam in de finale tegenover de zelfde speler te staan en moest eveneens in 3 games zijn meerde re erkennen in zijn opponent. Gezien het niveau van dit tour nooi deden alle 3 de vertegen woordigers van Aeolus een schat aan ervaring op door het spelen van wedstrijden tegen spe(e)l(st)ers die in de competitie op landelijk niveau uitkomen. Ook op een ander terrein gaat het Aeolus voor de wind. Op 16 de cember werd namelijk een spon-‘ sorcontract getekend met Regio Effekt Holding NV uit Alphen a/d Rijn met betrekking tot het 16 en 17 mei 1992 te houden 6e invitatie-jeugd-team-tournooi sportzaal ”De Duikelaar”. Regio Effekt Holding NV is een commissionairshuis in effecten en is in de badmintonsport al aktief als sponsor van het Bodegraafse Regio Effekt/Vederlicht. Nu heeft men zich dus ook garant gesteld voor de financiële kant van het jeugdtoumooi van Aeolus, dat zich inmiddels een vaste plaats heeft weten te verwerven op de toumooikalender van enige gerenommeerde verenigingen, en dat in mei 1992 zal plaatsvinden onder naam ’’Regio Effekt invita- tie-jeugd-team-tournooi”. WADDINXVEEN - Nadat eer der het tweede team van de bad mintonclub Have en Goed/Aeolus zich als eerste offi cieel kampioen mocht noemen in de 3e klasse, afdeling 23, was het nu de beurt aan het eerste team van de Waddinxveense vereniging om de kroon op haar werk te zet ten. Ondanks dat het le team met 2 invalsters aantrad in de uitwed strijd te Den Haag tegen het 7e team van DKC, kwam men toch vrij gemakkelijk tot een 6-2 over winning. Aangezien 2e dame Ani ta van der Starren wegens ziekte afwezig was, speelde Nienke Hil lerts (2e team) de 2e damesenkel en Yolanda Slot (4e team) in het gemengd dubbel en de damesdub bel. Hun inzet zorgde er mede voor dat Natasja van Es, Tjeerd Hil lerts en Marco Overes de le plaats in de hoofdklasse van het district Zuid-Holland definitief voor zich op konden eisen. De an dere teams van Aeolus kwamen afgelopen weekeinde niet in actie. Op dinsdag 21 januari zullen zo wel het le als het 2e team van Aeolus alsmede de andere teams die eventueel kampioen zullen worden officieel worden gehul digd in de kantine van sportzaal ”De Duikelaar”. WADDINXVEEN - Kerst en Oud en Nieuw zijn achter de rug dus wordt er weer gebasketbald in sportzaal De Duikelaar. Af- Gaien een prima pass van Mirjam Overdam kon intikken (3-2). De Engelsen bleven aandringen, het geen wederom een doelpunt ople verde van de sterke nummer 11 van Coventry (3-3). Astrid van Galen maakte zich vlak voor tijd meester van de bal en zwom ra zendsnel alleen op de keepster af en scoorde met een stootbal 4-3. In de derde periode konden de Engelsen het tempo van de Wad- dinxveensen niet meer bijhouden. De Gouwe kreeg langzamerhand steeds meer grip op de wedstrijd. Eerst scoorde Gillian van den Berg 5-3, daarna Diana van der Zijden 6-3 en vervolgens Wendy ZEVENHUIZEN - Eind decem ber organiseerde ZTTC weer een scholierentournooi in het dorps huis ’’Swanla” waar een kleine 40 basisscholieren streden voor een heuse winnaarstrofee. Voor dit zeer geslaagde scholierentournooi waren ’t Reigerbos en de Een dracht uitgenodigt om zo veel mogelijk sportieve leerlingen op te geven. Onder deskundige bege leiding voltrok er in het dorpshuis een zeer leuke happening met als uitsmijter een verrassend goed uitgevoerde finale tussen Peter Hoogendoorn en Jorik Kouweho- ven, beiden van de Eendracht. Pe ter Hoogendoorn bleek over net iets meer talent te beschikken en legde beslag op de eerste plaats. Tijdens het tournooi verzorgde ZTTC-trainer Hans Linge samen met eerste team-speler Robert Beenes een leerzame demonstra tie, waarbij alle aspecten van het tafeltennis werden gedemon streerd. Hans Linge bood de spe lertjes van het tournooi tevens de kans een kort partijtje te spelen, terwijl ook meester Gert Jansen (vroeger gewaardeerd speler van ZTTC) er aan moest geloven. Zaterdag is er weer volop water polo te zien in Gouwebad De Sniep. Om 16.00 uur begint dan het grote internationale toernooi met gerenommeerde ploegen uit Rusland, Duitsland en Nederland. De Nederlandse afvaardiging zal bestaan uit het heren- en dames team van Donk uit Gouda en Alli ance uit Zaandam en uiteraard De Gouwe. Dit toernooi zal zondag worden voortgezet in Zaandam. Alleen heren 1 van De Gouwe zal op zondag niet aanwezig zijn. Zij spelen op zondag thuis om 18.00 uur een bekerwedstrijd tegen De IJssel uit Deventer. Er worden complete wedstrijden gespeeld op topniveau en iedereen is van harte welkom. WADDINXVEEN - Het A-l elf tal van Be Fair voetbalde tegen het eerste elftal van Lopik (uitko mend in de hoofdklasse van de Utrechtse voetbalbond) en won met 4-2. Een uitstekende oefen wedstrijd tegen fysiek vaak ster kere en oudere voetballers, waar het A-l elftal van Be Fair toch opnieuw bewees daadwerkelijk te solliciteren naar regionaal voetbal volgend seizoen. Koen Meier, Er win Zalm, Marco Verzijl en doel man Ralph Boonstoppel scoorden uit een strafschop. Gezien de uitstekende relatie tus sen Feijenoord en Be Fair mocht het A-l elftal, terwijl overal de velden werden afgekeurd, op het kunstgras van de eredivisieclub komen voetballen tegen de inter- - regionale B-jeugd en verloor daar na een perfecte wedstrijd met 4-2. Op diezelfde dag werd de compe titiewedstrijd en derby WSE C-l- Be Fair C-l gespeeld. Op het moeilijk bespeelbare veld trad een sterk verzwakt C-l elftal van Be Fair aan. Aangevuld met een aan tal D-pupillen trok men ten strij de tegen het sterkere WSE en verloor dan ook terecht met 4-0. Niettemin hebben Gouda C-l en Be Fair C-l qua voetbal de beste kansen op het kampioenschap. Ook C-2 verloor uit bij Stolwijk C-l met 3-0. Zaalvoetbal was er voor de C jeugd, die aan het jaarlijkse Soccer Boys-tournooi deelnam met twee teams die beiden twee de werden in hun poule en een B 2/3 combinatie deed mee aan het Rijn en Gouwe zaalvoetbaltour- nooi in Alphen a.d. Rijn. Veel uit nodigingen werden door Be Fair ontvangen, ook voor grote tour- nooien, maar de jeugdcommissie van Be Fair geeft de voorkeur aan voetbal op de groene velden, kunstgras of gebako-velden. De slogan van Be Fair-jeugd is dan ook ’’liever in de kou op het veld, dan in de zaal”. WADDINXVEEN - Zodra het nieuwe jaar begonnen is wordt er alweer uitgekeken naar het eind van het seizoen en dan met name naar de eindresultaten. Voor de jeugd van Be Fair-voetbal kan er heel wat te vieren zijn. Het Al-elftal, dat vorige week te gast was bij eredivisieclub Feijenoord, daar tegen het interregionale Bl- elftal speelde op het kunstgras en met 4-2 verloor, speelde zaterdag tegen betaald voetbalclub Haar lem, thuis op het gebakoveld. Ze verloren met 1-3. In de competitie hebben de Wad- dinxveners dé kans om te promo veren aan het eind van het seizoen en dan zal de technische wens van de jeugdcommissie gerealiseerd zijn om de A- en B-elftallen in de regionale afdeling te hebben. A2 is een goede middenmoter, haalde zeer veel punten op rij en kan nog hoge ogen gooien in hun groep. BI ging de winterstop in met 5 punten voorsprong op de concur rentie. De inhaalwedstrijd tegen Alphense Boys werd afgelopen za terdag afgelast. Komende zater dag spelen zij om 12.45 uur tegen VVSB. In de resterende 9 wed strijden moeten zij het karwei kunnen afmaken en promoveren naar de interregionale klasse. B2 en B3 speelden in de winter stop zaalvoetbal en gaan opnieuw van start met een plaats in de sub top. Vooral B3 heeft goede kan sen op een kampioenschap, gezien de kleine groep waarin zij uitko men. Cl voetbalde zaterdag in Mij drecht bij Argon en speelde met 1-1 gelijk. Samen met Gouda zul len zij wellicht uitmaken wie het sterkste C-elftal van de regio Gouda gaat worden. C-2 speelt in de middenmoot met voornamelijk Cl-elftallen als te genstander. Het speelde samen met Cl zaalvoetbal tijdens de va kantie in Bleiswijk en werd daar gezamenlijk tweede. C3 heeft kansen op het kampioenschap in hun groep. C4 draait lekker mee in de laagste groep en speelt za terdag om 11.00 uur een belang rijke wedstrijd tegen Gouda C5. De pupillen spelen hun competi tie op de zaterdagochtenden in de zaal en voor de D-pupillen zullen als het weer het toelaat interes sante tegenstanders komen, zoals binnenkort betaald voetbalclub Excelsior. donderdagavond opende de Wad-I dinxveense F (WSV) het nieuwe jaar met het traditionele geworden snelschaak- J toernooi. In een gezellige sfeer i werkten de 30 deelnemers maar liefst 421 vijfminuten-partijtjes af’; in ruim 3 uur. Op de 64 velden speelden zich dolle, dwaze en chaotische toe;„' standen af, waar de hilariteit de overhand had. Het geluk was een belangrijke factor, maar de kwali teit was uiteindelijk toch door-i slaggevend. Met een score van 90% won Philipse dit toernooi met totaal 12,5 punt. Jansen werd tweede met 12 pun- ten en Van der Born veroverde na een barrage-partij de derde plaats met 11,5 punt. De resterende prij zen werden verdeeld door Hen- nink 11,5, Van Woudenberg 10,5 en Claassen met 8,5 punt. Donderdagavond om 20.00 uur wordt de interne competitie voort gezet met de 15e ronde. Het speelsysteem is dusdanig opgezet, dat ook nieuwkomers zonder pro blemen kunnen worden inge schaald (wel even bellen naar 01828-19528). Het riante speello kaal is in het Anne Frank-cen- J trum. WADDINXVEEN - Op zaterdag 11 en zondag 12 januari orga niseren Alliance (Zaandam), Donk/Diana (Gouda) en De Gou we (Waddinxveen) een internationaal waterpolotournooi voor da mes en herenteams. Grote publiekstrekker is het Russische da mesteam M.G.U. Moskou. Het is voor het eerst in de water- pologeschiedenis dat een Russcisch dameswaterpoloteam voet op Nederlandse bodem zet. De organisatie van het toernooi is dan ook zeer verheugd om de ’’moskovieten” op hun sterk be zette toernooi te mogen ontvan gen. Eveneens zal het damesteam van SUN/Berlin aan het toernooi deelnemen. Het Berlijnse dames team zijn de inzet voor de organi satie voor dit toernooi daar Allian ce en Donk/Diana vorig zomer op basis van uitwisseling te gast wa ren in Berlijn. Sun/Berlin is al sinds enkele jaren de duitse kam pioen en speelt ook ieder jaar met de Europacup. In 1990 speelden zij nog in Gou da voor het spelen van de Europa cup, die bij Donk/Diana werd ge organiseerd. Ook waren een da mes- en herenteam uit Malta uit genodigd, bij wie Alliance en De Gouwe afgelopen zomer op be zoek waren geweest. Zij moesten echter verstek laten gaan. De aanwezigheid van het Russi sche team is te danken aan AZC’er Sergei Ljetsin die via ’’hospita” Hans ’t Hart had laten weten dat M.G.U. Moskou graag aan een Nederlands dameswater- polotournooi wilde deelnemen. De Russische dames, die donderdag 9 januari aankomen, zullen worden ondergebracht bij De Gouwe tot zondag 12 januari. De drie organiserende verenigin gen bieden het Russische team hierna een volledig entertainpro- gramma aan met de nodige offi ciële ontvangsten en oefenwed strijden. Maandag 13 januari zullen zij te gast zijn bij Alliance en spelen een oefenwedstrijd. Dinsdag 14 januari reizen zij af naar Bussum alwaar zij een oefenwedstrijd spe len tegen Het Gooi. Woensdag 15 januari worden de Russen ontvan gen door Donk/Diana alwaar zij eveneens een wedstrijd zullen spe len. Donderdagmorgen worden de Russische dames ontvangen in het stadhuis van Gouda. Donderdagmiddag worden zij we derom ’’overgedragen” aan De Gouwe voor een uitstapje, een oe fenwedstrijd en overnachting. Vrijdag 16 januari reizen wij weer af naar Moskou. De gehele ’’trip” wordt begeleid door onder andere Huib Mass van Alliance. SUN/Berlin wordt ondergebracht ZEVENHUIZEN - De Zeven- huizense volleybalteams van Ren- tokil-ZVH gaan zaterdag weer het. veld in om de tweede helft van de competitie te beginnen. De natio naal spelende teams spelen alle maal buiten Zevenhuizen. De heren spelen een streekderby in de eredivisie. In Gouda speelt ZVH tegen Metal Bouw/Radius om 19.00 uur in de Mammoet- sporthal. Het tweede herenteam geeft acte de presence in Noordwijk tegen Novo en de dames gaan helemaal naar Heerlen toe om het op te ne men tegen de koploper VCH. WADDINXVEEN - Het eerste damesteam van De Gouwe-water- polo heeft in het Gouwebad ”de Sniep” een wedstrijd tegen de Engelse waterpolokampioen ’’Co ventry” uit de gelijknamige plaats. De dames uit Engeland maken een rondreis door Neder land om meer ervaring op te doen met waterpolo, teneinde beter voorbereid te kunnen zijn voor het Europacup-toernooi. De Gouwe nam snel een 1-0 voor sprong in de eerste periode door een doelpunt van Astrid Coene. Hierna volgen wederzijds een aan tal uitsluitingen, waarvan niet werd geprofiteerd. Tenslotte was het Wendy de Frankrijker, die 2-0 scoorde. Vlak voor tijd wist de sterke midvoor van Coventry 2-1 te scoren. Dat gebeurde ook bij het begin van de tweede periode (2-2). Ge durende het verdere verloop kreeg De Gouwe veel kansen, doch het duurde tot halverwege deze periode, voordat Astrid van goed gaan. Daardoor kon het gebeuren dat 1 vaart nog reële kansen op n::i i- j- koppositie. Een hoofdrol in de score was dit maal weggelegd '\yoor de prima spelende Margret Visser die liefst 4 maal van ver de korf met succes beproefde. WADDINXVEEN - WSE’s C- jeugdzaalvoetbaltoumooi is ge wonnen door het Rotterdamse Feyenoord. In de finale won de ploeg uit Rotterdam-Zuid met maar liefst 8-2 van de beste C- jeugd uit de Goudse regio. Het C-jeugdzaalvoetbaltournooi werd voor de tweede maal georga niseerd door de voetbalvereniging WSE en het publiek was de abso lute winnaar van het tournooi. Het ene doelpunt was nog mooier dan het andere en in iedere wed strijd werd er flink gescoord. De kleine finale tussen WSE en het jeugdplan Den Haag eindigde eveneens in een 8-2 eindstand in het voordeel van de beste spelers uit de regio Den Haag. Op de vijfde, zesde, zevende en achtste plaats eindigden resp. Elinkwijk, BW Den Bosch, NEC en RKC. Ook waren er team- en individue le prijzen te winnen die aangebo den werden door Massasport in samenwerking met Cruyff Sport. Feyenoord beschikte zowel over de beste speler (Richard Knap per) als de topscoorder (Giovanni Quandus) en Arnold Toet van jeugdplan Den Haag werd uitge roepen tot beste keeper van het tournooi. Dijkvogels de met rust behaalde 5-6 voorsprong makkelijk kon uit bouwen naar een florisante 9-16 zege. I Hoewel Korbis in de eerste speel- helft Dijkvogels nog wel van zich i afkon houden middels treffers van Miriam de Boer (3x) en Ellen van de Ent (2x) was het aan het spel te zien dat het een zware pot zou gaan worden. Dat vermoeden bleek dus na rust l duidelijk. Een Korbis-achttal dat weinig inspiratie en strijdlust aan de dag legde, was een vrij gemak- kelijke prooi voor het gretig spe lende Dijkvogels, dat in de voor- I bereiding op deze wedstrijd zelfs 1 een extra training had ingelast. i Korbis zal uit deze wedstrijd ho pelijk wel de les geleerd hebben, dat in deze competitie slechts re- l sultaten kunnen worden behaald i door maximale inzet zowel in de wedstrijd als op de training. Een I paar ’’rustige” trainingsweken kan de ploeg zich echt niet permit- i eren. Komende zaterdag als in Leider- dorp Velocitas de tegenstander zal zijn zal blijken of deze neder- i laag als een snel te vergeten ”inci- dent” kan worden opgevat. I Na de slechte prestatie in de wed- strijd tegen het laag geklasseerde i Maassluis III, behaalde Korbis 2 tegen Nieuwerkerk 3 een goede prestatie door deze ploeg een 7-7 gelijkspel af te dwingen. Door dit resultaat behaalde in een vaak aardig gespeelde wedstrijd houdt de ploeg van Rob Polder- door Flyers. Vrijdag 10 januari begint het pas echt goed want dan spelen om 20.45 uur in De Duikelaar Flyers’ hoogst geklasseerde teams. Eerst is er de wedstrijd van Flyers- ’’vlaggeschip” dames I tegen Argon/Veenland uit Mijdrecht. In Mijdrecht konden de Wad- dinxveensen slechts met veel moeite winnen, dus de verwach tingen zijn hoog gespannen voor deze retourwedstrijd. Verder spe len de jongens-A tegen Voorburg waarbij ze hun lijstaanvoerder- schap verdedigen. De eer om 1992 basketballend te openen was dit jaar voor heren 3 (is het tweede herenteam). De he ren ontmoetten koploper Gymno- va 1 uit Leidschendam en flikten het weer een hoger geklasseerde te laten struikelen (eerder al Ar gus 1). Het was Flyers’ collectief, vooral defensief, geleid door Frank Min nee, dat het ’m deed. De wedstrijd was een nek-aan-nek race zonder weerga. Slechts één maal in de gehele wedstrijd was het verschil groter dan 2 scores. Voeg hierbij dat beide teams op dreef waren in de aanval, bij rust Het Rotterdamse Feijenoord heeft wederom beslag kunnen leg gen op de eerste plaats in het WSE A-jeugd zaalvoetbaltoer- nooi. Dit jaar speelde de Rotter dammers in de finale tegen het Leidse Roodenburg. Ondanks dat Roodenburg be schikte over de beste speler van het toernooi (Fabian Schouten) hielden beide teams elkaar in evenwicht in deze spannende fina le (eindstand 1-1). Echter de shoot-outs werden door de Feijen- oorders beter genomen en naast een trofee was er voor iedere spe ler een compleet tenue, beschik baar gesteld door Massasport in samenwerking met Cruyff Sport. Het WSE A-jeugd zaalvoetbal- toernooi is al weer het 5e zaal- voetbaltoernooi op rij dat de voet balvereniging WSE organiseert. Het streven van de organisatie is om clubs uit te nodigen, welke uitkomen in de landelijke jeugd- competitie. Hiermee beoogt men om hoogstaand voetbal naar Wad dinxveen te halen. Spelers die nu uitkomen in de eredivisie en voor gaande jaren te gast waren bij WSE zijn onder andere Robert Roest (FC Utrecht), Dean Gorree (SVV) en Vladimir Laisida (BW Den Bosch). Op deze dag voor de Kerst waren de tribunes goed bezet en menig bezoeker was te spreken over het getoonde voetbal. BW Den Bosch en Telstar (IJmuiden) speelden om de derde en vierde plaats. Deze finale eindigde in een 3-1 overwinning voor BW Den Bosch en deze ploeg beschik te over de schotvaardigste speler van het toernooi, René Marchal. Het organiserende WSE deed zich dit jaar meer van zich spre ken dan in de vorige editie. De oranje-zwarten wonnen in de fina le om de vijfde en zesde plaats van het Leidse UVS. Deze presta tie was ondermeer te danken aan keeper Rogier Schonaker, die dan ook werd uitgeroepen tot beste doelman van het toernooi, en hier voor werd beloond met een keep- erstrui aangeboden door Massa sport in samenwerking met Cruyff Sport. Tegen de verwachting in eindigde Volendam op de laatste plaats en de voorlaatste plaats werd ingeno men door het Utrechtse Elink wijk, de verliezende finalist van vorig jaar. bij het Goudse Donk/Diana. Zij komen donderdagavond aan en zullen zondagavond - na het toer nooi - weer terugkeren naar Ber lijn. M.G.U. Moskou en Sun Ber lin krijgen van de organisatie op vrijdag 10 januari een excursie naar de Zaanstreek en Amster dam aangeboden. Het toernooi wordt zaterdag in De Sniep in Waddinxveen ge speeld en zondag in De Slag in Zaandam. Bij de dames zijn de deelnemende teams: Alliance (Zaandam), Donk/Diana (Gou da), De Gouwe (Waddinxveen), M.G.U. Moskou (Moskou) en Sun Berlin (Berlijn/Duitsland). Bij de heren nemen de volgende ploegen deel: Alliance (Zaan dam), Donk/Diana (Gouda) en De Gouwe (Waddinxveen). De herenteams van De Gouwe en Donk/Diana moeten zondag 12 januari een bekerwedstrijd spelen en zullen dan worden vervangen door de tweede teams van beide verenigingen die uitkomen in de reserve eerste klasse van de KN- ZB. WADDINXVEEN - Zaterdag werd in Gouwebad De Sniep het traditionele Q&S-toernooi. Het toernooi werd ook dit jaar weer gesponsord door Q&S Van der Panne uit Alphen aan den Rijn en was zeer sterk bezet. Zowel de heren als de dames van De Ham, De Zijl en De Gouwe speelde voor de totaaloverwin- ning. De dames wisten in hun spel als eerste te eindigen door te win nen van eersteklasser De Ham met 16-5 en een teleurstellend ge lijkspel tegen De Zijl 5-5, welke eveneens uitkomt in de eerste klasse. De heren moesten hun eerste wedstrijd tegen De Ham uit Wormerveer. De Ham speelt in dezelfde competitie als De Gou we. In deze competitie wisten de De Gouwe-heren nog van De Ham te winnen, maar in het Q&S toernooi moesten de heren uitein delijk toch het onderspit delven en verloren met 5-4. De laatste wedstrijd van toernooi was De Gouwe tegen De Zijl he ren, De Zijl spelend in de hoofd klasse, had aan de gelijkspel ge noeg om de totaaloverwinning naar zich toe te halen. Het werd een hele harde, spannende wed strijd, waarbij twee ploegen gelijk opgingen. In de laatste minuten moest ex- bondscoach Rob Schouten zijn ploeg bijstaan doordat er teveel persoonlijke fouten waren ge maakt door De Zijl. In de laatste seconden scoorde De Zijl toch het beslissende doelpunt en het werd eindelijk 7-7. De Leidenaren werden eerste in het Q&S toernooi gevolgd door De Gouwe, De Ham werd laatste. WADDINXVEEN - In de thuiswedstrijd tegen Dijkvogels uit Maasdijk leed Korbis-korfbal een gevoelige nederlaag. Kennelijk was het Kerstreces de Waddinxveense ploeg slecht bekomen, want vooral in de tweede speelhelft wilde echt bijna niets meer

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 21