GEMEENTE WADDINXVEEN Ideeënbus Waddinxveen klaar voor sneldiensten Hier is uw 20% 30% Rijn en Gouwe Computer voor Vluchtelingenwerk 40% SO korting!!! krant te koop bij gemeente Voor oud papier 45 mille bijgepast Aerobic bij TOOS Nieuwjaars concert van Concordia Sjoelavond Gouwedames Koffiebar De Schutse De Gouwe Streek Ds. G.C. Geluk in Open Cirkel ZTTC door naar nieuwe promotieklas ’Elfstedentocht’ Sjoelen voor nieuwkomers BS VERGADERINGEN VERKEERSMAA TREGELEN TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN exclusieve herenkleding SPREEKUREN VOORGENOMEN VERKEERSBESL UIT Boekhouding Geen problemen a DE AARHOF 54 - ALPHEN AAN DEN RIJN 01820-15756 01820-93511 01828-17613 01820-28011 Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 8 januari 1992 Gouwebad ”De Sniep” 01820-16066 010-362244 j Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst Geestelijke en sociale nood 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 Openingstijden Gemeentesecretarie én dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Commissie voor de Financiën op donderdag 9 januari 1992 om 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - toelichting op de reinigingskosten 1991-1992; - beschikbaar stellen krediet inzake verbetering klimaatomstan digheden noodlokalencomplex Zuidplashof 9; - beschikbaar stellen krediet ten behoeve van subsidie 1992 aan de commissie Flankerend Ouderenbeleid; - beschikbaar stellen krediet ten behoeve van subsidie aan de Stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen; - beschikbaar stellen krediet ten behoeve van het aanbrengen van een nieuwe riolering in de St. Victorwijk; - voortgangsnotitie werkgelegenheidsbeleid in Waddinxveen; - advies inzake huurkosten verzamelcontainers flats woning bouwvereniging ’’S.S.W.”. Commissie voor de Sociale Zorg op donderdag 9 januari 1992 om 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - subsidieverlening aan de Stichting Vluchtelingenwerk Wad dinxveen; - advies inzake de begroting 1992 van de Commissie Flankerend Ouderenbeleid - rapport inzake het evaluatieverslag van de preventieve on dersteuningsgroep voor oudere Marokkanen; - voortgangsnotitie Werkgelegenheid in Waddinxveen. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Buiten kantooruren in overleg met de gemeentesecretarie. Tijdens bovenstaande vergadering kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 14433 (toestel 159) 12570 l i i I Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b-g.g. Politie Ongevallen Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. Mevr. Kuipers-Rietbergplantsoen, invalidenparkeerplaats. Nabij de ingang van de flat aan het Mevr. Kuipers-Rietbergplantoen (nummers 83 tot en met 193) is een gereserveerde invalidenparkeer plaats gewenst. Binnen 14 dagen na deze publicatie kunnen belanghebbenden hier op reageren door contact op te nemen met de sectie Verkeer van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Indien na 14 dagen niet gereageerd is, wordt het besluit als hierboven genomen. WADDINXVEEN: Albert Heijn, Kon. Wilhelminaplein 41 Asscheman, Brederolaan 8 Boekhandel Burger, Dorpsstraat 39 Boonstoppel, J.v. Stolberglaan 1 De Bruin zelfbediening, Zuidkade 206 Cency B.V., Passage 15 Jonkheid B.V., Chopinlaan 2b Kool 4=6, Ieplaan71 Plusmarkt Riwa, Zuidplaslaan 184'186 Shell station G. Gouw, Henegouwerweg 26 Sig. Mag. van de Krans, Kerkweg 175 Sonneveld, Kon. Wilhelminaplein 6 Supermarkt van Mourik, Passage 208 Super Groensvoorde, Groensvoorde 4 Texaco van Beynum, Dreef 20 Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9 Coenecoop, parkeerverbod. Besloten is op het gedeelte van Coenecoop ter hoogte van de perce len 15 en 17 een parkeerverbod in te stellen. Belanghebbenden worden gewezen op de mogelijkheid tot het in dienen van een beroepschrift bij de Kroon binnen een termijn van 30 dagen na heden (dus voor 8 februari 1992). WADDINXVEEN - Vanavond - woensdag 8 januari - wordt om half negen in Het Anker (achter de Brugkerk) aan de Nesse de eerste avond van de hervormde ontmoetingskring De Open Cirkel gehouden. Het motto van de avond is: ”Een Bijbelstudie, hoe doe je dat?”. Ds. G.C. Geluk zal na een korte inlei ding groepjes laten oefenen in het maken van een Bijbelstudie. Hier na is er ruimschoots gelegenheid om de gemaakte studies te be spreken, waarbij de spreker van de avond de aanwezigen natuur lijk met raad en daad terzijde zal staan. Wie nog nooit een Bijbelstudie heeft gedaan, of er nooit aan durf de beginnen, is dit de kans om te leren hoe men dat moet aanpak ken. WADDINXVEEN - De Waddinxveense ambtenaren krijgen een ideeënbus. Hiervoor hebben B. en W. een reglement vastge steld. Al in het gemeentelijk beleidsplan 1990-1994 is de bereidheid uitge sproken om een ideeënbus voor het gemeentepersoneel te starten. In het reglement is de ontvangst, de behandeling en de beloning van het ingediende idee geregeld. Wat betreft het laatste zijn twee mogelijkheden uitgediept; name lijk als het idee op geld is te waar deren en indien het profijt dat in voering van het idee oplevert niet in geld meetbaar is. Dat geschiedt WADDINXVEEN - De uitslagen van de laatste in het clubgebouw van de schuttersvereniging Wad dinxveen gehouden sjoelavond zijn: klasse A: Tine Valenkamp (1413 punten), klasse B: Teunie van Leeuwen (1322 punten), klasse C: Floor Abshoven (1249 punten), klasse D: Marco Heuvelman (1040 punten) en klasse E: Ros- welle van Leeuwen (934 punten). In de overeenkomst met SVWW is opgenomen dat de SVWW elk jaar een jaarrekening, voorzien van een accountantsverklaring, en een jaarverslag dient te overleg gen. Thans wordt de boekhouding middels een kasboek bijgehouden, waardoor het samenstellen van tussentijdse overzichten c.q. ma ken van specificaties ten behoeve van de jaarrekening zeer arbeids intensief is. Automatisering zal deze taak ver lichten. Vooral de uitgaven voor inrichting (inventarisatie per wo ning), studie (leningen/voorschotten die zijn gesloten met vluchtelingen) en so- ciaal-culturele activiteiten kunnen overzichtelijker bijgehouden wor den met de computer. Ten behoeve van de jaarreking kunnen eenvoudig overzichten worden vervaardigd waaruit in zicht kan worden verkregen in de uitgaven in relatie met de verkre gen rijksgelden (via de gemeente) voor onder andere: inrichtingskos ten (eenmalig ƒ2.000,- per asiel zoeker per 4 jaar), sociaal culture le activiteiten (ƒ145,- per asielzoe ker per maand) en de coördinator (ƒ50,- per asielzoeker per maand. Door de beperkte personele mid delen - het vinden van vrijwilli gers wordt steeds moeilijker - is het bijhouden van de administra tie een tijdrovend werk. Door de administratieve taken te automati seren zouden de vrijwilligers en de coördinator meer tijd over heb ben voor de opvang en begelei ding van ZEVENHUIZEN - In december speelde het eerste team van de Zevenhuizense tafeltennisvereni ging ZTTC de laatste wedstrijd in de eerste klasse van de Goudse ta- feltenniscompetitie in Gouda te gen het vijfde team van Vrienden schaar. Uitgangspunt voor deze wedstrijd was de strijd om het plaatsen voor de (nieuwe) promotie-klase. Na melijk de nummers twee, drie en vier gaan over naar de genoemde klasse. ZTTC bezette voor de wedstrijd de vierde plaats met Vrienden schaar vlak daaronder op de vijf de plek, en had genoeg aan een 5-5 puntendeling. Vriendenschaar moest winnen om ten koste van ZTTC zich te plaatsen. Na werkelijk een zenuwslopend wedstrijdverloop eindigde de wed strijd uiteindelijk in een voor ZTTC uitstekende stand van 5-5. ZTTC keek vrijwel de gehele wedstrijd tegen een achterstand aan (2-0, 3-1 4-2 en 5-3) maar be hield tot de laatste bal goed het overzicht. Het kantoor van de Stichting Vluchtelingenwerk Waddinx veen aan de Esdoornlaan in Waddinxveen. (Foto: Archief/Sjaak Note boom). De Stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen e.o. (SVWW) vraagt de éénmalige subsidie aan gezien de verwachte uitbreiding van het kliëntenbestand, de wens tot verbetering van de boekhou ding en het tijdsbeslag vrijwillige medewerkers en coördinator Han Erath. Momenteel zijn er in Waddinx veen 44 asielzoekers en 34 vluch- tingen. In 1993 zullen er 50 asiel- zoekérs, volgens het met het mi nisterie van WVC gesloten con tract, zijn. Asielzoekers die tij dens hun verblijf in deze gemeen te een status of vergunning tot verblijf krijgen, blijven veelal in deze gemeente wonen. Deze vluchtelingen blijven door gaans contacten onderhouden met de SVWW over studie en gezin. Door automatisering van het kli- entenbestand bespaart SVWW veel tijd, zeker gezien de nog voortdurende groei van dit be stand. ken, zal het uithoudingsvermogen duidelijk merkbaar toenemen. Om dit te bereiken worden vele variaties van lopen, springen en rennen gebruikt. Voor het spierversterende gedeel te wordt gebruik gemaakt van ge wichtjes, elastieken en andere hulpmiddelen die in de zaal te vinden zijn. In principe wordt el ke spiergroep getraind met de speciaal daarvoor geschikte oefe ningen. De afsluiting van de les bestaat uit een gedeelte met stretching wat als een goede cooling-down kan gelden. Voor aerobic is geen bijzondere kleding vereist. Alleen goede binnenschoenen zijn van harte aan te bevelen, dus liever geen balletschoentjes. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Zoals bericht is NV Verenigd Streekvervoer Westnederland op maandag 6 januari niet van start gegaan met de geplande sneldienst 241 en 242 van Boskoop via Waddinxveen naar Moerkapelle en Den Haag. Het besluit om met de nieuwe sneldiensten van start te zullen gaan, is genomen naar aanleiding van een enquête onder alle huis houdens in Waddinxveen. De en quête peilde de behoefte naar een sneldienst tussen Waddinxveen en Den Haag. Ondanks inhoudelijke en financië le goedkeuring door het ministe rie van Verkeer en Waterstaat, bleek het niet mogelijk te zijn de HAZERSWOUDE - Zaterdag 11 januari draait de Film ’’Step over the Edge” in koffiebar De Schut- se, Breitnerlaan 1. De film is gebaseerd op werkelij ke gebeurtenissen, ontleend aan het dagboek van studenten die meedoen aan het wildernispro gramma van hun college. Jonge mensen proberen een weg te vin den door de ruige wildernis en trekken per kano door onstuimig en verraderlijk water. Tijdens de ze tochten leren ze elkaar pas goed kennen en ontdekken eikaars en hun eigen goede en slechte kanten. Alle jongeren zijn van harte wel kom. De film begint om 20.30 uur en de entreebijdrage is 1,50 gulden. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) aan de hand van een wegingssche- ma, waar door middel van ’’sco ren” op een aantal aspecten als originaliteit, taakinvloed, etc. een puntentotaal wordt bereikt, dat men als faktor hanteert bij het vaststellen van de beloning. Hoewel de achtergronden van een ideeënbus positief zijn - het sti muleren van medewerkers om over de organisatie en hun werk na te denken - is de gemeente zich toch van een aantal punten bewust. Ten eerste kan men zich afvragen of goede ideeën via zo’n lange omweg de aandacht moeten krij gen. Ten tweede dient ervoor te worden gewaakt dat de procedu res in het reglement ook worden gevolgd, dat wil zeggen dat aan termijnen strikt de hand moet worden gehouden. Zo niet, dan zal veel motivatie om een idee in te dienen teloor gaan. Ten derde moet een bepaalde eva luatieperiode worden af gesproken. Stel dat de ideeënbus op 1 maart 1992 van start gaat, dan zal rond 1 maart 1993 moeten worden be keken wat voor effecten er zicht baar zijn. Ten vierde dient er voorlichting te worden gegeven aan het gemeentepersoneel over doel ideeënbus, hoe en in welke vorm een idee in te dienen, proce dure en hoe de beloning wordt be rekend. Het Waddinxveense ideeënbus-re- glement is al in gebruik bij de ge meente Barendrecht. Telefonische informatie van de gemeentesecre taris daar leerde dat de ervaringen met de ideeënbus wat twijfelach tig zijn. Sinds twee jaar zijn er zo’n dertig ideeën binnengeko men. Een relatief groot aantal kwam niet voor honorering in aanmer king. De ideeën die zijn beloond hadden vaak betrekking op auto matisering. Wat Barendrecht wel doet is de afdelingchefs een bepaald budget geven om de medewerker boter bij de vis te belonen als een initia tief van betrokkene bij draagt aan het beter funktioneren van de af deling. De voordelen zijn een snelle belo ning op een inspanning en het idee dat men iets voor de afdeling heeft gedaan (verbetering van het wij-gevoel). In Tilburg kent men het systeem dat in het kader van een kwali- teitsprojekt men een soort ideeën bus heeft. Daarbij is wel heel dui delijk de visie naar voren ge bracht dat elk idee dat de kwali teit verhoogt een positieve invloed op de medewerker en op de orga nisatie heeft. Elke inzender ont vangt daar een attentie in de vorm van een kadobon, om de ’’drem pel” te verlagen. WADDINXVEEN - Zondag speelde het eerste damesteam van De Gouwe-waterpolo in Gouwe- zwembad ”de Sniep” een wed strijd tegen de Engelse waterpolo- kampioen ’’Coventry” uit de ge lijknamige plaats. De dames uit Engeland maken een rondreis door Nederland om meer ervaring op te doen met waterpolo, tenein de beter voorbereid te kunnen zijn voor het Europacup-toernooi. De Gouwe nam snel een 1-0 voor sprong in de eerste periode door een doelpunt van Astrid Coene. Hierna volgen wederzijds een aan tal uitsluitingen, waarvan niet werd geprofiteerd. Tenslotte was het Wendy de Frankrijker, die 2-0 scoorde. Vlak voor tijd wist de sterke midvoor van Coventry 2-1 te scoren. Dat gebeurde ook bij het begin van de tweede periode (2-2). Ge durende het verdere verloop kreeg De Gouwe veel kansen, doch het duurde tot halverwege deze periode, voordat Astrid van Galen een prima pass van Mirjam Overdam kon intikken (3-2). De Engelsen bleven aandringen, het geen wederom een doelpunt ople verde van de sterke nummer 11 van Coventry (3-3). Astrid van Galen maakte zich vlak voor tijd meester van de bal en zwom ra- en scoorde met een stootbal 4-3. In de derde periode konden de Engelsen het tempo van de Wad- dinxveensen niet meer bijhouden. De Gouwe kreeg langzamerhand steeds meer grip op de wedstrijd. Eerst scoorde Gillian van den Berg 5-3, daarna Diana van der Zijden 6-3 en vervolgens Wendy de Frankrijker aan alle illusies van de Engelsen een eind door 7-3 te laten aantekenen. In de vierde periode creëerde het team van trainer/coach Wim Groen wederom veel kansen, die niet allen werden benut. Zelfs een viermeterbal kon worden gemist. Toch werd er gescoord. Eerst door Gillian van den Berg 8-3 en tenslotte door Mirjam Overdam, die de eindstand op 9-3 bracht. De Gouwe-Coventry 9-3. Tussen standen 2-1, 4-3, 7-3. Voor De Gouwe scoorden Wendy de Frankrijker, Astrid van Galen en Gillian van den Berg 2x, Astrid Coene, Diana van der Zijden en Mirjam Overdam lx. ambtelijke voorbereiding tijdig af te ronden. Naar verwachting zul len de nieuwe sneldiensten in het eerste kwartaal 1992 van start gaan. In verband met de nieuwe snel diensten treft de gemeentelijke dienst Openbare Werken en Be drijven van Waddinxveen een aan tal maatregelen. Hierbij gaat het om aanpassingen van de haltes ter hoogte van het KW-plein teke ning 1, de aanleg van een halte ter hoogte van de locatie Wadde- Peuleyen, de aanleg van een halte langs de Beethovenlaan, en het la ten vervallen van de bestaande halte (Hoefblad) op de Peuleyen. De fabrikant Nederland-Haarlem wordt opdracht gegeven tot het treffen van voorzieningen voor verkeersregelinstallaties (Vetag). Het bedrijf Alrecon nv wordt ver zocht over te gaan tot verplaat sing van de abri op de Peuleyen. De kosten (exclusief verplaatsing abri) van dit alles worden globaal geraamd op ƒ12.000,-. In dit bedrag zijn de kosten welke benodigd voor verplaatsing van de Alrecon-abri’s niet meegenomen. Alrecon zou als gevolg van een wijziging in de dienstregeling de verplaatsingskosten van de abri’s op zich nemen. Westnederland is zolang het gaat om maatregelen ten behoeve van een betere doorstroming bereid fi nancieel bij te dragen. Dit is in het verleden meerdere malen ge beurd, bijvoorbeeld aan de vetag- voorzieningen in enkele verkeers regelinstallaties. Aangezien het hier om slechts infrastructurele maatregelen gaat, is Westneder land van mening dat de kosten volledig ten laste moeten komen van de gemeente. De werkzaam heden kunnen grotendeels worden uitgevoerd door de eigen gemeen telijke dienst. zendsnel alleen op de keepster af - - ROTTERDAM - Pupillen van de schaatsclub De Gouwe Streek hebben in de Rotterdamse Ween- ahal meegedaan aan een mini-elf- stedentocht. Voordat de mini-elfstedentocht begon werd er voor de sportieve- lingen eerst een mini-marathon gehouden. Hieraan namen Erik Steenbergen, Rianne van Dijk en Arjen van Cruyningen deel. Ze hebben allen de volle 10 ronden uit gereden. Om de elfstedentocht in de Weenahal zo echt mogelijk te ma ken, waren langs de 200 meter- baan 11 stempelposten geplaatst waar de schaatsertjes hun kaarten moesten laten stempelen. Na een toeter moest iedereen naar de dichtstbijzijnde stempelpost voor een stempel. Ook waren er specia le plaatsen waar je moest klunen. Van de schaatsvereniging de Gou we Streek deden Arjen van Cruyningen, Rianne van Dijk, Jos en Bram Hendriksen, Erik Key, Ingrid de Lange, Erik Steenber gen, Lex Steenland, Terry Uitten- broek en Niki Vermeulen mee. Halverwege kregen ze warme chocolademelk met koek. Na af loop konden de deelnemers met hun volle kaart een medaille ha len. Net als vorig jaar was het ook nu weer heel gezellig en hebben alle Gouwe-Strekers de elfsteden tocht uitgereden. WADDINXVEEN - In het club gebouw van de schuttersvereni ging Waddinxveen aan de Al- berdingk Thijmlaan is er van avond - woensdag 8 januari om zeven uur - weer sjoelen. Iedereen kan komen kijken en aan de com petitie meedoen. De deelnamekosten bedragen ƒ4,- per ronde en dat is tienmaal sjoe len. De eerste avond is voor nieuwkomers gratis. De uitslagen van de laatste sjoel avond zijn: Klasse A: le Jan Kers bergen (1438 punten), Klasse B: le Bas Brouwer (1282 punten), Klasse C: Cees van Wijk (1197 punten),Klasse D: 1 e Wilma Slee- uwenhoek (1054 punten), Klasse E: le Rosewelle v. Leeuwen (932 punten). WADDINXVEEN - Na de feest dagen is het weer eens tijd om wat aan de conditie van het li chaam te doen. Een uitstekende mogelijkheid daarvoor is het be oefenen van aerobic bij de gym nastiekvereniging TOOS. Werken aan de conditie op mu ziek. Dat is het belangrijkste van aerobic. Dat er ook een hoop lol is in de lessen (en daarbuiten) is niet het doel, maar wel het gevolg van een avond hard werken. Een aerobic-les is onderverdeeld in een warming-up, aerobics, een spierversterkend gedeelte en stretching. Tijdens de warming-up worden al le spiergroepen afzonderlijk en gecombineerd in beweging gezet, waardoor de bloedsomloop gesti muleerd wordt en het lichaam goed doorbloed klaar is voor het volgende gedeelte van de les. Bij aerobic ligt tijdens zo’n 20 mi nuten de nadruk vooral op het verbeteren van het uithoudings vermogen. Door het programma geleidelijk steeds zwaarder te ma- WADDINXVEEN - Uit het door het college van B. en W. behan delde overzicht van de door ver enigingen en instellingen ingeza melde hoeveelheden oud papier blijkt dat in de eerste 9 maanden van 1991 564.287 kilo is ingeza meld. De vergelijkbare periode over 1990 leverde 257.710 kilo op, dit jaar dus een stijging van maar liefst 306.577 kilo. Omdat de gemeente een subsidie verleent van 0,06 per kilo wordt verwacht dat er ook in het 4e kwartaal de schouders er flink zullen worden ondergezet zodat een totaal hoeveelheid van 750.000 kilo over 1991 kan wor den bereikt. Omgerekend komt dit neer op een subsidiebedrag van 45.000,-. De ’’koplopers” hierbij zijn de voetbalverenigingen Be Fair (102.695 kilo), Waddinxveen (31.905 kilo) en de Eben Haëzer- school (49.148 kilo). Staccato Polka en Wien bleibt Wien. Tijdens dit concert trad ook op het klarinetkwartet onder leiding van de heer G. de Knegt. Zij I speelden bewerkingen van de mu- I ziekstukken Old Folks at Home en Old Black Joe, Kortom, het was een echt luister en kijkprogramma waarbij men elkaar in de pauze of na afloop een gelukkig nieuwjaar kon wen sen. Met de opvang van asielzoekers is in Waddinxveen belast de Stich ting Vluchtelingenwerk Waddinx veen en omstreken. Betaald coör dinator hiervan is de Waddinx veense Han Erath. Zij is ook be trokken bij de opvang van 24 asielzoekers in Boskoop en 12 asielzoekers in Zevenhuizen- Moerkapelle. Het wonen en leven van de asiel zoekers verloopt in Waddinxveen vrijwel zonder problemen. De po litieke vluchtelingen vinden in dit Gouwedorp gemakkelijk en com fortabel onderdak. Ze wonen zo veel mogelijk verspreid over het dorp. De bevolking accepteert hen. Vanwege de stichting, die als ge volg van landelijke besluitvorming verwacht dat de asielzoekers voortaan binnen een maand te ho ren krijgen wat hun definitieve lot is, worden ze intensief begeleid op het gebied van huisvesting, taal, contacten met de overheid, opleiding en werk. De Stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen en omstreken, die nog altijd nieuwe vrijwilligers voor diverse werkzaamheden kan gebruiken, is in Waddinxveen ge huisvest aan de Esdoornlaan 37, tel. 01828-11780. De kantooruren zijn elke werkdag (behalve op woensdag) van 14.00-16.30 uur. Binnen de vereniging TOOS is gekozen voor een cursus-vorm, waarin steeds ingeschreven wordt voor 6-8 lessen. ”We hopen daar mee te bereiken dat iedereen de opbouw van de lessen meemaakt, waardoor er verantwoord gewerkt wordt en de blessures tot een mi nimum beperkt kunnen blijven. Lessen die gemist worden kunnen zonder meer ingehaald worden op een van de andere avonden. De nieuwe cyclus van lessen begint weer deze week”, aldus TOOS. De kosten zijn 4,95 per avond en de lessen worden gegeven in de gymzaal van de samenwer kingsschool aan de Sniepweg, is uitgerust met een spiegelwand. De zaal ligt achter sporthal de Sniep. De lessen worden op de volgende avonden gegeven: dinsdag van 21.00-22.00 uur door Arienne Zwijnenburg, woensdag van 21.15-22.25 uur door Arienne Zwijnenburg en donderdag van 20.00-21.00 uur door Arienne Zwijnenburg. asielzoekers/vluchtelingen en voor organisatie en uitvoering van sociale- en culturele activiteiten. Door de aanschaffing van een computer met toebehoren kan veel tijd bespaard worden. Deze bespaarde tijd kan gebruikt wor den voor een intensievere begelei ding en opvang van asielzoekers en vluchtelingen. WADDINXVEEN - De Stichting Vluchtelingenwerk Waddinx veen en omstreken heeft achtduizend gulden nodig om een com puter met toebehoren te kunnen kopen. B. en W. zijn bereid de gemeenteraad te vragen dit geld uit de gemeentelijk ROA-kas (Regeling Opvang Asielzoekers) te halen. Dit eenmalige bedrag, dat wordt besteed bij Promen Nederland BV, komt ten laste van dit fonds, dat vorig jaar bijna 94.000 gulden groot was. WADDINXVEEN - Vorige week vrijdagavond 3 januari hield de Waddinxveense muziekvereniging Concordia hun inmiddels traditio nele nieuwjaarsconcert in Aan dit concert namen de harmonie, de majorettes en de mini-majorettes deel. Sinds november staan de mi ni-majorettes onder leiding van hun nieuwe instructrice Myrna I Smithuis-Marinus uit Zoeter- 1 meer. Zij is met veel enthousias me begonnen met het instuderen van nieuwe dansen. De mini-majo rettes dansten op La Paranda en de majorettes op Pavane in Blue en Instant concert. Deze muziek stukken werden gespeeld door de harmonie. De harmonie, onder leiding van de heer G. de Knegt, had een af wisselend programma ingestu deerd waaronder Wo die Wolga fliesst, Hongaarse Dansen no. 5, Zigeuner Hochzeit en de Bombas tic Bombardon waarin de heer H. Monster die bij een Nieuwjaars concert horen zoals Die Neue

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 3