Engelse tuinen Politie pakt twee inbrekers Nieuwe praktijk voor voet- en houdingsleer Taart Van den Berg op Vakantiebeurs Van Marina Kelder-Leeninga (29) Dibbets steviger aan kop Hugo Claus in Goudse Stadsgalerie L POLITIEBERICHTEN MEDISCHE DIENSTEN KERKDIENSTEN Wrak Fietsen Op gelicht Auto gevonden Niet verzekerd Gevonden Aangehouden Inbraken eslauranl Controle Gevallen Winkeldiefstal Verloren Vernielingen KLACHTEN BEZORGING WADDINXVEEN: Onderzoek Behandeling Rookoverlast COLOPHON 9.30 uur ds. geen opgave 15.30 uur ds. geen opgave GEREFORMEERDE (VRIJGEMAAKT) Iets te vieren? Pagina 5 Woensdag 8 januari 1992 Weekblad voor Waddinxveen Zaterdag 11 en zodag 12 januari 1992 KERK Podo-kinesioloog Marina Kelder-Leeninga van de Peuleyen. (Foto: Sjaak Noteboom). KER- GE- GE- Weekblad voor Waddinxveen REMONSTRANTSE MEENTE tin samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade: 10.00 uur geen opgave GEREFORMEERDE KEN Kruiskerk, Passage: 10.15 uur ds. P.A.C. Bongers 17.00 uur ds. P.A.C. Bongers Ontmoetingskerk, Groensvoor- de: 9.30 uur ds. J.C. de Moor CHRISTELIJK AFGE SCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat: 9.30 uur ds. N. van der Want 17.00 uur ds. N. van der Want Elke woensdagavond: 19.30 uur ds. N. van der Want JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat 10.00 uur openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespre king BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Triomfaterkapel, Moienwerf- straat: 10.00 uur ds. H.G. Koekkoek 18.30 uur ds. H.G. Koekkoek Op zaterdag 4 januari werd een compleet wrak (personenauto) van de weg gehaald. De auto was rondom gedeukt en bij technisch onderzoek bleken de remmen on deugdelijk te zijn. De banden wa ren glad en de uitlaat was defect. Tegen de eigenaar is proces-ver- baal opgemaakt. De auto wordt naar de sloop afgevoerd. GEREFORMEERDE MEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg: GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Inlichtingen: Rijkspolitie Waddinxveen komt vertellen over Engelse tui nen. Het is een interessant onder werp en de bezoekers zullen onge twijfeld veel te weten komen over dit onderwerp. Aanvang van de avond is 20.15 uur. Vanuit een tuin aan de Jan Luy- kenstraat is een blauw/zilver-grij- ze Batavus damesfiets gestolen. Voorts verdween er bij het NS- station Waddinxveen een witte Giant herenfiets type Custom. Vanaf de Gerstakker werden twee bromfietsen, een groene Puch Maxi en een groen metalic Puch ontvreemd. Op zaterdag 4 januari werd door een Waddinxveense man (55 jaar) aangifte van oplichting gedaan. Hij was die dag op straat aange sproken door een man, die hem erg goedkoop video-apparatuur (recorder en camera) en enkele andere goederen vrij goedkoop kon leveren. Voor 4 dozen met zogenaamde apparatuur moest 800,- worden betaald. Nadat de Waddinxvener had betaald, nam hij de dozen in ontvangst. Later bleek dat een van de dozen een oude versterker bevatte en dat de andere dozen vermoedelijk leeg waren. WADDINXVEEN - In de nacht van zaterdag 4 op zondag 5 ja nuari om twee uur ontdekte een bewoonster van de Willem de Rijkelaan, dat getracht werd ih haar woning in te breken. Zij alarmeerde de politie en bij de komst vluchtten twee mannen. Eén van hen, een 19-jarige man van buitenlandse afkomst en wo nende te Amsterdam, werd ter plaatse aangehouden. Hij bleek diverse keren met de politie in aanraking te zijn geweest. Zijn metgezel, een 23-jarige inwo ner van Nieuwkoop en ook van buitenlandse afkomst, werd in de loop van de dag aangehouden. De auto van betrokkenen werd ten behoeve van het onderzoek door de politie veilig gesteld. Op dinsdag 31 december werd op de carpoolplaats bij de IJserman- weg een auto, Ford Fiesta, aange troffen. Deze auto bleek in Krim pen aan den IJssel te zijn ont vreemd. Kruiskerk, Passage: 8.30 uur ds. L.S.K. Hoogen- doorn 14.45 uur ds. L.S.K. Hoogen- doorn In de nacht van vrijdag 3 op za terdag 4 januari werd op de He- negouwerweg een personenauto van de weg gehaald. De auto had een lekke uitlaat. Een geldig deel III ontbrak en de auto bleek niet te zijn verzekerd. De auto wordt technisch onderzocht. Bruine wollen handschoen, VVV-geschenkenbon 75,-, zwarte wollen handschoen, paarse sjaal met franje, gou den armband met schakeltjes, vierkante sjaal met zwarte rand (bessen en aardbeien), zwarte damestas met o.a. boek van Agnes de Boer, dameshor loge met zilver klokje, rose/groene portemonnee, di verse sleutels en sleutelbossen. ZONDAG 12 JANUARI 1992 NEDERLANDS HERVORM DE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost: 9.30 uur ds. H. Schipaanboord 17.00 uur ds. H. Visser, Kat wijk aan Zee De Hoeksteen, Esdoornlaan: 9.30 uur ds. L.W.Ch. Ruig- rok, Middelharnis 18.30 uur ds. H. Schipaan boord Bethelkerk, Bilderdijklaan: 9.30 uur ds. H.C. Marchand, Ermelo 17.00 uur ds. J.W. Goossen Rehobothschool, Sperwerhoek: 9.30 uur ds. J.W. Goossen 17.00 uur ds. A. de Reuver, Delft Immanuëlkerkgemeente, Prin ses Beatrixlaan: 10.00 uur ds. A.A. van Hou- welingen 17.00 uur ds. J. Haitsma, Bos koop Op verzoek van de politie Leid- schendam heeft de Waddinxveen se politie op zaterdag 28 decem ber een inwoner uit Waddinxveen aangehouden op verdenking van verkrachting. De man is voor nader verhoor overgedragen aan de Leidschen- damse politie die het onderzoek verder uitvoert. Voor de Wad dinxvener leken nog een zestal vonnissen open te staan, die hem direct na aanhouding zijn bete kend. Op eerste Kerstdag werd ingebro ken in een woning aan de Bloe- mendaalseweg. De daders wisten binnen te komen door het vernie len van een ruit. Voor zover na te gaan, werd er niets vermist. Op zaterdag 28 december werd door drie bewoners van de bejaar denwoninkjes aan de Prins Bern- hardlaan aangifte gedaan van (po ging tot) inbraak in hun wonin gen. In alle gevallen werd de toe gang via de achterdeur verkregen. Vanuit de recreatiezaal van het Anne Frank-centrum werd op vrijdag 27 december een porte monnee ontvreemd uit een jas. De portemonnee werd elders in de flat leeg teruggevonden. Er werd ingebroken in de kantine van- de hockeyvereniging aan de Sniepweg. Er werd een koelkast opengebroken en er werd veel schade aangericht. Een woning aan de Aletta Jacobs- hoeve werd door ongenode gasten bezocht. Bij deze inbraak werd de woning doorzocht. Uit een porte monnee werd geld ontvreemd. Men heeft ook sieraden meegeno men. Op vrijdag 3 of zaterdag 4 januari werd in een woning aan de Swee- linckhof ingebroken. In ieder ge val zijn de televisie en de videore corder meegenomen. Ongewenst bezoek werd er ook aan een flatwoning in de Tessel- schadelaan gebracht. Er werden sieraden en een hoeveelheid Duits geld ontvreemd. In de nacht van vrijdag 3 op za terdag 4 januari werd ingebroken in een winkel van het winkelcen trum Luifelbaan. Er wordt wat kleingeld vermist. De naam podo-kinesiologie heeft enige verklaring nodig (podo=voet en kinesiologie=houdingsleer). Po do-kinesiologie is een therapie die vanuit de voet correcties aan brengt op het houdings- en bewe gingsapparaat. Het gaat hierbij om het plaatsen van inlegzolen in de schoenen. Af hankelijk van het klachtenbeeld en een nauwkeurig onderzoek worden in de zooltjes millimeter verhogingen gelegd. ”Het unieke van deze therapie is dat de houding echt beïnvloed en gecorrigeerd wordt, door de pati ent dagelijks te laten lopen met in zijn schoenen, de specifiek op zijn klachtenbeeld afgestemde, zool tjes. De dunne verhogingen (wig- jes) werken direct in op de spie ren en pezen die mede de hou ding en bewegingsmechanisme bepalen”, aldus Marina Kelder. ”Een belangrijke voorwaarde voor een goed effect van het zenuw stelsel”. dag: 19.00 uur, zondag: 11.15 uur, dinsdag: 8.45 uur (klasse- mis), donderdag: 9.00 uur. El ke tweede vrijdag van de maand Anne Frank-centrum, Jan van Bijnenpad om 10.00 uur (dan vervalt de dienst van 19.00 uur). behandelen en laten behandelen door een pedicure. Als de voeten pijnlijk gaan wor den en lopen een onplezierige be zigheid gaat worden kunnen spe ciale zolen gemaakt worden van (plaatselijk zeer) zachte materia len, die de voeten als het ware in betten. De pijnklachten zijn dan direct verholpen. Deze therapie wordt natuurlijk besproken met de be handelende huisarts en pedicure. Gezellig en lekker dineren in ons steervol ingerichte restaurant iedere zaterdag en zondag live-muziek diverse keuze- en verrassingsmenu’s zondag serveren wij tevens een viergangenbuffet ook voor party’s - recepties - diners en buffetten (div. zalen) ma. t/m za. geopend voor lunch X.l*. van INeslaan 1 - Boskoop - 01727-14886 of 14283 (farlif centrum Q)e (f.6x enlurc lil Een vertrouwd adres voor een overheerlijk koud-warm buffel - diner dansant of een J ouderwets geiellig bruiloftsfeest want de ambiance (40 tot 200 pers.) de originele partyconcepten de creatieve keuken maken een feest apart en onvergetelijk. Voor meer informatie: 01727-14283 of 14886 (Rozenlaan 4 Boskoop). drukken worden de wigjes en wor den de zooltjes vervaardigd. De zooltjes worden door mijzelf gemaakt”, vertelt de Waddinx veense podo-kinesioloog. Na 4 tot 6 weken vindt de eerste controle plaats om te zien hoe het lichaam op de correctie heeft ge reageerd en welke wigjes moeten worden bijgeplaatst of verwijderd. Er kunnen enige consulten nodig zijn om de definitieve correctie af te hebben. Dit is mede afhanke lijk van het klachtenpatroon. De eerste week kunnen wel eens spierpijnen ontstaan die van voor bijgaande aard zijn. Het lichaam heeft de tijd nodig om zich aan te passen. Daar het lichaam in staat is om een correctie van buitenaf na ver loop van tijd zelfstandig te behou den kunnen de zoolcorrecties langzaam maar zeker verminderd worden, totdat ze in het geheel niet meer nodig zijn. Van belang is het juiste schoeisel. De patiënt wordt ook hierover door de Waddinxveense podo-ki nesioloog geïnformeerd. In de praktijk voor houdings- en bewegingsaandoeningen wordt ook aandacht besteed aan de dia- betische voet. Diabetische patiën ten moeten hun voeten met zorg OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDER LAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst Weekeinddienst dierenarts: J. Slager, Kerkweg-Oost 220, tel. 12737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel. 01820-18995 of dierenarts F.H.E. Edens, Bunchestraat 60, Reeuwijk, tel. 01829-4028). C. de Vos en B. de Vos-Kroeze, Prins Bernhardlaan 17, tel. 10462 (bij afwezigheid dierenarts C. Moons, tel. 01829-2568). WADDINXVEEN - Marina Kelder-Leeninga (29) van de Peuleyen 92 in Waddinxveen is als podo-kinesioloog een praktijk voor houdings- en bewegingsaandoeningen gestart. De Waddinx veense verhelpt danwel verlicht met podokinesiologie hoofd-, nek-, schouder- en rugpijn, knie- en voetklachten door het plaat sen van speciale inlegzolen in de schoenen van een patiënt. Op zaterdag 28 december vond in een bedrijf aan de Noordkade een ongeval plaats, waarbij een 13-ja- rige Waddinxveense jongen ge wond raakte. De jongen was wat op de zolder aan het rondkijken. Toen hij op een losse vloerplaat ging staan, kantelde deze, waarna hij door de ontstane opening naar beneden op een metalen kar viel. Hij is per ambulance naar een zie kenhuis te Gouda vervoerd. Een 45-jarige Waddinxveense vrouw werd op zaterdag 28 de cember wegens winkeldiefstal in Voor de praktijk tan de huisartsen Van Heel, Siemons, Hertogh en Wilms (groep I) heeft dienst: Arts: P.C.W. Hertogh, Woubrechterf 40-42, tel. 19239 (zaterdag). Arts:W.A. van Heel, Mozartlaan 2-4, tel. 12676 (zondag). Voor de praktijk van de huisartsen Blom, Glaser, Van der Linde, Hemminga en Vreeken (groep II) heeft dienst: Arts: P.J.E. van der Linde, Souburghlaan 15, 14100. CHRISTELIJK GEREFOR MEERDE KERK BOSKOOP 9.30 uur ds. MJ. Oosting 17.00 uur ds. MJ. Oosting supermarkt Van Mourik aan de Passage aangehouden. Na verhoor op het politiebureau is zij heenge zonden. Op zaterdag 4 december werd in dezelfde winkel een 47-jarige Waddinxveense vrouw aangehou den wegens diefstal van chocola. Op het politiebureau heeft zij een verklaring afgelegd. Dienstdoende apotheek: F.F. van Dijk, Kerkweg-West 64, tel. 17255. WADDINXVEEN - Dick Dib bets verstevigde bij de dammers van Excelsior zijn leidende positie door zelf te winnen en doordat en kele van zijn directe belagers puntverlies leiden. In een erg mooie positionele partij met een zeer fraai eindspel boekte Dick via overmacht (4-om-l-eind spel) winst op Piet Swart. Cor Ba- relds nam tegen Jan Both een goed lijkende hekstelling in. Jan kreeg gedwongen spel, doch in de eindfase wist hij op positionele wijze de hekstelling te elimineren. Snel daarna werden de punten ge deeld. Teun van der Krol en Gerrit van Dienstdoende verloskundige: A. Voss-Becks, Peuleyen 60, tel. 16801. Mededeling: De regeling ’’medische weekeinddienst” is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huis arts op zaterdag en zondag van 10.00 - 11.00 uur en van 16.00 - 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeerdringende spoedgevallen bereik baar. Uitgave: Dagblad van Rijn en Gouwe BV Redactie-adres: Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01820-15594 Advertentie-afdeling: Oranjelaan 9, 2J41 EP Waddinxveen Postbus 116, 2740 AC Waddinxveen Telefoon: 01828-14788 Openingstijden: Maandag t/m Donderdag: 8.30-17.30 uur Vrijdag: 8.30-12.30 uur Klachten bezorging: Sweelinckhof 31, 2742 CB Waddinxveen Telefoon: 01828-18950 Klachten over de bezorging vóór donderdag 18.00 uur melden. Omslagdoek (rood en grijs), dameshorloge met zilverkleuri ge band, paars-groene porte monnee 125,-, rijbewijsmap je met rijbewijs en pasjes, bankbiljet van 100,-, leesbril met halve glazen en bruin montuur, bruine portemonne inh. ca. 10,-, gouden broche (2 visjes met diamantje), blau we portemonnee inh. 20,-, ro de portefeuille met 20 bank cheques, bruine portemonnee met 15,-, zwart horloge met zwarte band, merk Casio, gou den slavenarmband, zilveren slavenarmband van 6 mm, gouden ketting met ster als hangertje, zilveren kinderarm- band met naam Charlotte, bruin lederen portemonnee inh. ca. 50,-, rode portemon nee inh. ca. 40,-, diverse bankpasjes, bruine damespor- temonnee (leer met goudkleu rige hoekjes, inh. ca. 100,-, rode portemonnee, inh. agenda en ca. 110,-. De Stichting Samenwerkende VVV’s is een samenwerkingsver band waarin participeren de VVV-kantoren in Boskoop, Gou da, Schoonhoven, Nederlek, Vlist, Woerden en Oudewater, de ge meenten Bergambacht, Bodegra ven en Reeuwijk en de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Het is de eerste keer dat Midden- Holland op deze manier de regio onder de aandacht zal brengen van de Nederlandse consument. Mede dank zij de medewerking van het bedrijfsleven zal men een goede indruk kunnen krijgen van de vele facetten die men in Mid den-Holland aantreft. Zo zal de bekende pottenbakker Adrie Moerings demonstraties verzorgen van de produktie van de Goudse kleipijpen. Boskoop verzorgt de ’’aankleding” van de stand door twee grote Buxus-figu- ren, en de Zuivelboerderij van de familie van Drunen schenkt Goudse kaas die de bezoekers naar hartelust kunnen proeven. Ook de Goudse keramische indus trie zal vertegenwoordigd zijn. De Goudsche plateelfabriek N.K.I. heeft de medewerking toegezegd van de plateelschilder T. v.d. Berg die eveneens een demonstra tie zal verzorgen. Tijdens de officiële opening van de beurs zal het bekende Partyservice/Konditorei Van den Berg uit Waddinxveen een grote taart aanbieden in de vorm van het Gouase Stadhuis en tevens de bezoekers de mogelijkheid geven de Goudse siroopwafel te proe ven. De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, afdeling Waddinx veen, heeft op dinsdag 21 januari een avond in het AF-centrum (Jan van Bijnenpad 1). De heer G. Vermeyden uit Rotterdam UTRECHT - Op de vandaag - woensdag 8 januari - van start ge- gane jaarlijkse Vakantiebeurs in de Jaarbeurshal in Utrecht pre senteert zich ook de Stichting Samenwerkende VVV’s Midden- Holland met een eigen stand in het Holland-paviljoen. De Stichting Samenwerkende VVV’s Midden-Holland heeft ook een prijsvraag voor het publiek uitgeschreven die betrekking heeft op een typich produkt uit de regio: de Goudse Kaas. De prijs die daarmee te winnen is wordt aangeboden namens Hotel De Witte Brug in Lekkerkerk, na melijk een 2-daags fietsarrange- ment voor 2 personen. De beurs is voor het publiek ge opend van 8 t/m 12 januari van 9.30 tot 17.30 uur. De toegang is ƒ12,50. GOUDA - Het pas gepresenteer de tentoonstellingsprogramma 1992 van de Stadsgalerie in Gou da biedt een aantal opvallende ex posities. Zo zal van 27 juni tot met 5 juli een groepstentoonstel ling worden gehouden die is ge koppeld aan een atelierroute. In oktober wordt met de thema tentoonstelling ’Parade van de verloren volkeren’ ingehaakt op het Columbusjaar. En op vrijdag 7 februari om 20.00 uur zal Si mon Vinkenoog in de Stadsgale rie, Achter de Kerk 10 te Gouda, de expositie openen van werken van de Vlaamse auteur/beeldend kunstenaar Hugo Claus, van Jacques Siegers, Hans Joachim Schröter en Jan Gregoor (1914-1982). Van dit kwartet van kunstenaars zijn schilderijen en tekeningen in gemengde technie ken te zien. Met het programma voor 1992 geeft de Stadsgalerie duidelijk een nieuwe dimensie aan het ex- positiebeleid. Door de reguliere maandelijkse tentoonstellingen van deelnemers van de Regionale Kunststichting Gouda - exploitant van de Stadsgalerie - af te wisse len met enkele nationaal en inter nationaal georiënteerde exposities, wordt doelbewust gewerkt aan een verruiming van de invloeds sfeer. Openingstijden Stadsgalerie: din- dag, woensdag, vrijdag en zondag van 14.00-17.00 uur, donderdag en zaterdag van 11.00-17.00 uur. LEGER DES HE1LS Het Trefpunt, Stationstraat: 15.00 uur samenkomst (elke derde woensdag van de maand) ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk, Zuidkade Eucharistieviering op zondag: 9.30 uur, woensdag: 19.00 uur, vrijdag 19.00 uur Ontmoetingskerk, Groensvoor- de: Eucharistievieringen op zater- Onbekenden hebben met vuur werk op Eerste Kerstdag een PTT-brievenbus aan de Prunus straat opgeblazen. De brievenbus werd geheel vernield. De post is ter beschikking gesteld van de PTT. SWEELINCKHOF 31 - TELEFOON 01828-18950 KLACHTEN? DONDERDAG TUSSEN 14.30-18.30 UUR BELLEN!!! Voordat de Waddinxveense podo- kinesioloog de zooltjes aanmeet begint ze een persoonlijk vraagge sprek om te weten te komen wat het klachtenbeeld is en hoe de klacht ontstaan is en dergelijke. Vervolgens wordt gekeken naar de stand van het lichaam, te be ginnen bij de voeten, daarna om hoog naar de knieën, bekken, wer velkolom, schouders, nek en hoofd. Er worden verscheidene metingen verricht zoals beenlengte, bekken- scheefstand, wervelkolomkrom- mingen en de spierspanning. Te vens wordt de beweeglijkheid van de gewrichten beoordeeld. Met behulp van een voetspiegel (podobaroscoop) wordt het druk- vlak van de voetzool bekeken en beoordeeld. Hieruit kan worden afgelezen, het type voet, de plaat sen waar een onevenredige druk op de voet ontstaat. Dit is belang rijk om te weten, aangezien een holvoet of een platvoet elders in het lichaam klachten kan geven. Na het onderzoek kan begonnen worden met het aanbrengen van kleine wigjes van kurk onder de voetzool. Na plaatsing wordt ge meten en bekeken wat voor in vloed dit heeft op de houding en spierpspanning. ’’Wanneer ik de optimale correc tie heb gevonden worden er blauwdrukken gemaakt van de voeten. Met behulp van de blauw- der Zijden raakten in een klassiek speltype verzield. In de eindfase bleek de remise de juiste uitslag te zijn. Teun Twigt consolideerde zijn goede klassering. Dank zij de winst op Bertus van Eijk blijft Exceliors nestor nog volop in de race op een plaats in de finale- groep. Voor Jan Kramer lijkt het een goed damseizoen te worden. De laatste weken is hij in de ’’win ning mood”. Sterk aanvallend spel tegen Gerrit Heeren was de basis voor de volle winst. Tijmen den Ouden jr. won van Jan de Heer en Raymond van Es klopte Lucien Claessen. Raymond com bineerde in het middenspel naar dam en dat voordeel moest eigen lijk ook wel in winst worden om gezet. Jaap van der Eist en Tijmen den Ouden sr. maakten het elkaar erg moeilijk in een partij met klas siekachtige opzet, welke partij uiteindelijk in een Woldouby-ach- tige stelling eindigde. Beiden hiel den het hoofd koel en kwamen re mise overeen. Een vreemd ver- loop kenmerkte de stijd tussen Vincent van Es en Sietse Sierse- ma. Vincent forceerde schijf- winst, maar enkele zetten later wist Sietse het verloren weer te rug te krijgen. Hierna liep de strijd snel naar een gelijkspel. Cor Stolker had in de fase van het middenspel op Piet van Es schijfwinst geboekt. Enige tijd la ter deed Cor een verkeerde voort zetting en dat werd hem meteen fataal. In het middenspel oefende Dirk Heeren I flink druk uit op de stelling van Ruud van Dijk. Na enkele dreigingen moest Ruud hem schijfwinst toestaan. Aanval len van Ruud werden door Dirk goed gepareerd, waarna Dirk steeds meer grip op de stand kreeg en uiteindelijk fraai won. EVANGELISCHE GEMEEN TE PAROUSIA GOUDA Aula Joh. Calvijn-MAVO, Winterdijk: 10.00 uur ds. geen opgave Er zijn nog veel meer voetklach ten op te noemen: hamertenen, ruitertenen (tenen die op elkaar liggen), een pijnlijke of ontstoken knok, doorgezakte voorvoeten, een stekende pijn tussen de tenen. Voor al deze klachten is een op lossing te vinden in de vorm van silicone-ortheses of inlegzolen met steunvlak-elementen. Het doel is de patiënt zo snel mogelijk van zijn klachten af te helpen. ”Er zijn in Europa door verschil lende podokinesiologen in bedrij ven (waaronder post en politie) onderzoeken en behandelingen ge daan waardoor het ziekteverzuim door pijnklachten met meer dan 50% is afgenomen”, weet Marina Kelder. Voor meer informatie kan men contact opnemen met haar prak tijk voor houdings- en bewegings aandoeningen, Peuleyen 92, Wad dinxveen. Telefoonnummer 01828-19963. Als gediplomeerd podo-kinesiolo- ge is Marina Kelder geregistreerd bij de Nederlandse Vereniging van Podo-kinesiologen en bij het ministerie van WVC. Op Tweede Kerstdag zorgde een hoeveelheid in de brand gestoken vuilniszakken voor een enorme rookontwikkeling in een portiek aan de J.W. Frisoweg. De gewaar schuwde politie zag geen kans het vuur te doven en riep de hulp in van de brandweer. Door de rook overlast hadden diverse bewoners ademhalingsklachten maar be hoefden zich niet onder behande ling te stellen an een arts. 4 k

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 5