Kruiswerk werkt samen met Patiënten Platform Kees en Mieke ONKYO Hi-Fi Jeugdactiviteiten uit de rally Overeenkomst vandaag in Gouda getekend Vakdiploma’s voor jonge bouwvakkers Leger des Heils zondag in W’veen Veel optimisme bij Waddinxveense bedrijven Limburgse disco Directeur Groene Zijde BOSKOOP - Met ingang van 1 januari 1992 heeft de Christelijke Agrarische School ”De Groene Zijde” in Boskoop een nieuwe lo- katiedirecteur gekregen. De nieu we lokatiedirecteur is de heer M.I. Verhuist. Hij is sinds 1976 aan ”De Groene Zijde” verbon den als stafdocent. PxXasmheman Zevenhuizen CSH BV Volvo Órkboe VRHUIZKS Veiling Reeuwijk Van Noort Axis Moerkapelle Stuurman Van Tilburg Gas en water CombiCare Rehorst GAAT U VERHUIZEN? Wilt u informatie? 01828 - 18708 r A WADDINXVEEN TE HOREN EN TE ZIEN BIJ RADIO VAN VLIET Pagina 15 Woensdag 15 januari 1992 Weekblad voor Waddinxveen Het Bedrijf Axis Aandrijvingen was het eerste dat zich op het bedrijvenpark Coenecoop in in 1991 omzet dalen zag ccn het Faciliteitengc- da)wc Oostpolderweg 9 - 2741 MD Waddinxveen Axis Aandrijvingen BV WADDINXVEEN - De jeugdaf deling van Waddinxveen-voetbal heeft voor dit jaar weer een aantal leuke activiteiten op touw gezet. Zo zal het spelregelteam op vrij dag 24 januari deelnemen aan de voorronden van de afdeling Gou da welke bij Be Fair-voetbal zal worden gehouden. Het Waddinxveen-team bestaat uit Ilona en Patrick Simonis, Ro nald Honkoop en René v.d. Sluis en coach Inge Rehorst. De finale wordt op vrijdag 7 februari ver speeld. Waddinxveen was in 1990 kampi oen van de afdeling Gouda en vo rig jaar was Ilona Simonis indivi dueel winnares en werd Waddinx veen derde. Buiten Waddinxveen zullen Be Fair, Esto, Reeuwijk en Nic. Boys aan deze voorronde deelnemen. Op zondag 16 februari zal met de gehele jeugd een bezoek worden gebracht bij de wedstrijd Feijen- oord-Vitesse uit de PTT Telecom- petitie. In samenwerking met de organisa tie van het mini-keeperskamp zal op donderdag 5 maart een keep- ersdag worden gehouden. De kos ten voor deze dag bedragen 10,- per deelnemer. Ook in de Paasvakantie zullen 2 keepersdagen worden gehouden, op 21 en 22 april. Momenteel zijn de onderhandelingen gaande met een bekende doelman uit het be taalde voetbal om als gast op te treden tijdens de finale om de pe- nalty-bokaal, waarvoor de inschrij ving voor voetballers van Wad- Truckcenter Zevenhuizen, 100% dochter van de Belgische Computer Service Holland BV te Waddinxveen verzorgt reeds jaren computerverwerkingen voor een groot aantal bedrijven op voor hen specifiek ontwikkelde program matuur. Daarnaast biedt het bedrijf mid dels standaardpakketten de totale verwerkingen voor: - financiële administraties; - salarisverwerkingen al dan niet gekoppeld met een personeelsin formatie- en registratiesysteem; - voorraadadministratie. Inspelend op de veranderde vraag kan Computer Service Holland inmiddels ook toepassingen aan bieden die werken op MS-DOS of op UNIX-apparatuur, die zijn op gesteld bij haar cliënten. In 1992 zal men dit onderdeel van de acti viteiten sterk uitbouwen. wachtingen van het bureau zijn zeer positief. opzichte van 1990. Truckcenter Zevenhuizen Trade BV heeft in 1991 haar export naar Oost-Europa sterk zien groei en. Dit is een ontwikkeling mede dankzij de netwerkontwikkeling van Truckcenter. De overige Truckcentcr bedrijven zagen hun omzet met minstens 15% stijgen. Het beleid van Truckcenter Holding Europe NV is erop gericht om in 1992, vier nieuwe vestigingen te kunnen openen. (Beringen België, Schut torf Duitsland, La Jonqucra Span je en Vcijle Denemarken). De vooruitzichten voor 1992 en de ja ren daarna zijn uitstekend, zeker gezien de omvangrijke toename van het transport in een verenigd Europa. WADDINXVEEN - Ook in het nieuwe jaar gaat wijkgebouw De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat weer door een disco’s en party’s. Op vrijdag 17 januari is er weer de eerste disco van 1992. Dit wordt een Limburgse disco. Op deze disco-avond worden naast de grote hits ook lekkere feestmuziek gedraaid. Ook dan zorgt de eigen drive-in-discotheek ’’The Flying Dutchman” met DJ Ed en DJ Rab voor de muziek. Aan vang voor 9 t/m 14 jarigen: 19.00-20.30 uur. Entree is 1 gul den. Om 21.00 wordt begonnen voor 15 t/m 20 jaar. De entree is 5 gulden, incl. 1 consumptie. Op vrijdag 21 februari is er een Dance Party voor 15 t/m 20 jari gen in De Paddestoel. Tijdens de ze Dance Party wordt er ook een Dance Contest gehouden. Deelna mekosten zijn 5 gulden, inclusief de entreeprijs van de party. De hoofdprijs is een platenbon van 25 gulden, beschikbaar ge steld door reisbureau ”Hot Portu gal”. De organisatie kan nog steeds deelnemers gebruiken. Men kan zich tot 1 februari opge ven bij DJ Ed, Lijsterbesstraat 61. Inschrijfformulieren zijn daar ook verkrijgbaar. Men kan zich ook opgeven tijdens de Limburg se disco aanstaande vrijdag in De Paddestoel. Bij minder dan 8 deelnemers gaat de Dance Con test niet door, maar de party wel! Gestegen kosten, congestie op de wegen, stakingen aan de grenzen en toegenomen concurrentie heb ben ertoe geleid dat de resultaten van de vervoersmarkt in 1991 enorm onder druk zijn komen te staan. Dat heeft zijn uitwerking gehad op de afzet van nieuwe bedrijfs wagens. Voor het eerst lijkt de verkoop van voertuigen boven de 8 ton toegestaan gewicht te stag neren. Er wordt rekening gehou den met een teruggang van circa 5 procent. Volvo Bedrijfswagens Nederland BV in Waddinxveen, importeur van Volvo trucks en bussen, heeft desondanks zijn marktaandeel we ten te stabiliseren. Voor 1992 wordt opnieuw een lastig jaar voorzien. De blijvende druk op de rendementen van de ondernemin gen in het wegvervoer en de aar zelende houding ten aanzien van nieuwe investeringen met het oog op de vrije EG-markt in 1993 vor men daar de belangrijkste achter grond voor. Toch wordt er rekening gehouden met een plotselinge groei van de afzet in zware bedrijfswagens als gevolg van de ’’nieuwe” open Eu ropese markt waarin de Neder landse transportbranche een voor uitstrevende rol heeft. ”De Groene Zijde” maakt met 6 andere agrarische scholen deel uit van het Agrarisch Opleidingscen trum ’’Groen College”. De heer Verhuist volgt de heer N. van Naarden op, die ruim 10 jaar als directeur op de school werkzaam was. Binnenkort zal officieel af scheid worden genomen van de heer Van Naarden. Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking: kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto, pakmaterialen en diverse hulpmiddelen. Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de di verse mogelijkheden en prijzen. A VERHUIZINGEN Sinds l januari 1991 zijn de vei lingen ”De Kring” te Bleiswijk en ’’Gouda” te Waddinxveen gefu seerd en zetten de activiteiten voort onder de naam ”De Kring”. Door deze fusie is er nog slechts één groenteveiling in het tuin bouwgebied van Midden-Holland. Het eerste jaar is een goed jaar geweest voor zowel de glaspro- dukten als de vollcgrondproduk- ten die in het gebied worden ge teeld. De produkten evenals de prijzen bewogen zich op ccn hoog peil. De omzetstijging bedroeg ruim 11 waarmee de omzet op onge veer 600 miljoen gulden uitkwam. De grote groei is nog steeds de paprika, die inmiddels in omzet na tomaten op de tweede plaats is gekomen en komkommers naar de derde plaats heeft verwezen. Met nog zeven van de twintig etappes voor de boeg zijn Kees en Mieke Tijsterman uitgevallen in Parijs - Kaapstad, de zwaarste ral ly ter wereld. De Camel/Toyota 4 Runner liep een gapend gat in het motorblok op. Het voorval had vorige week dins dag plaats vlak voor de finish van de dertiende etappe van Gabon naar Pointe Noire. Het was de laatste etappe voor de twee rust dagen. De wagen van het echtpaar Tijsterman is het laatste stuk ge sleept, zodat zij zich in elk geval klasseerden. Inspectie meteen na de finish leerde dat de motor on herstelbaar is beschadigd. Het ondersteunende team Jan van Tuyl/Bert Winkler, dat eveneens in een Camel/Toyota 4 Runner rijdt, vervolgt de race. Het ser viceteam, dat wordt gevormd door Willem Tijsterman, Anne Kies en Stanislav Urbunck, blijft aan Van Tuyl en Winkler onder steuning verlenen. Kees en Mieke Tijsterman halen dus deze week Kaapstad, maar niet in de auto. De motor van de Toyota begaf het na 125 km tij dens de etappe van vorige week dinsdag, van Franceville in Gabon naar Pointe Noire in Congo. Een onbestemd geluid luidde het ein de in. Een gat in de motor, groter dan een rijksdaalder. Het wachten was op assistentie van Jan van Tuyl en Bert Win kler, die de tweede auto van het team besturen. Bijna 600 km bun gelde de sleepkabel tussen beide voertuigen. De Tijstermannen stonden ’s avonds ’’gewoon” in de uitslag, als 99ste op ruim twee en een half uur. Even speelde de gedachte Van Tuyls motor tijdens de Con- gonese nacht in de eerste auto te bouwen, maar dat mag eigenlijk niet. ’’Bovendien”, zegt Kees Tijster man, ’’waren dan beide auto’s uit de race gehaald. Dat risico wilden we niet nemen. Iedereen heeft ge zien dat we gesleept zijn. We gaan niet jokken”. Na zes voltooide uitgaven van Pa- rijs-Dakar, flopte de eerste race naar Zuid-Afrika. ’’Jammer na tuurlijk”, zegt Mieke. ’’Maar je kunt beter zo uitvallen dan dat je groeipercentage. In Bleiswijk zal in het voorjaar voor 1992 ccn grotere verwer kingsruimte in gebruik worden genomen ten behoeve van de Af deling Export Kamerplanten naar buitenlandse supermarkten en grootverbruikers. Inmiddels heeft het bedrijf 183 medewerkers/sters in dienst. dinxveen, Be Fair en WSE gratis is. Inlichtingen en aanmeldingen, voor zowel keeperskamp alsmede penalty-bokaal, op tel. 01828-15207 of Eikenlaan 62. Ook zal men met de jeugd nog een avondje gaan bowlen, alleen de datum is nog niet definitief. van de afdeling zich langzamer hand uitbreiden; het definitieve servicepakket wordt vastgesteld in samenhang met het pakket dat uiteindelijk in de basisverzekering wordt opgenomen. Wij vullen de voorzieningen van de basisverze kering aan op basis van de behoef te van onze leden”. WADDINXVEEN - Toyota en Camel adverteerden vorige week maandag paginagroot met de tekst ’’Vliegreis naar Kaap stad”. Daarmee wilden ze duidelijk maken dat het Waddinx veense rallyechtpaar Kees en Mieke Tijsterman hard op weg was van Parijs naar Kaapstad. En in volle vaart naar Zuid-Afrika zou betekenen dat het tweetal, wanneer ze met volle vaart door kui len denderden, opeens ook heel verdienstelijk zouden kunnen vlieden. De waarheid kwam de volgende dag: Kees en Mieke zouden inderdaad vliegen naar Kaapstad, maar dan omdat ze vo- WADDINXVEEN/GOUDA - In het pasverschenen jaarverslag 1991 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- Holland staan een achttal Waddinxveense bedrijven met naam en toenaam genoemd. De meeste bedrijven maakten in het afge lopen jaar een groei door, wisten de activiteiten te verbreden en hebben goede vooruitzichten voor het nieuwe jaar. Stichting Bedrijfspensioenfonds voor de Metaalindustrie (GAK) Verder wordt er momenteel ge werkt aan een woontoren van ca. 40 meter hoogte te Krimpen aan den IJssel in opdracht van CSM te Amsterdam. Het skelet van de ze toren wordt vervaardigd met behulp van het in eigen ontwikke ling geperfectioneerde tunnel- gietbouwsysteem. Tevens heeft Rehorst Bouw BV in samenwerking met de bekende ar chitect Herman Hertzberger een plan van 11 woningen ontwikkeld voor de NWR BouwRai 1992 te Almere. Deze woningen hebben de naam van Suncatcher meege kregen, omdat één van de gevels (lengte 8 meter), vrijwel geheel uit glas, optimaal ten opzichte van de zon is geprojecteerd. Mede dankzij zijn kennis van za ken en positieve inbreng in bouw teams heeft Rehorst Bouw BV een goede orderportefeuille voor 1992. K. Edelman BV te Reeuwijk (cac tussen, kamerplanten, keramiek) ontwikkelde zich in 1991 weer voorspoedig. De omzet steeg tot ruim 150 miljoen gulden. Deze groei werd door alle afdelingen bewerkstelligd. De grootste groei er blijft de Afdeling Aardewerk en Dccoratie-artikelen. De totale groei bedroeg 15%. Voor het jaar 1992 wordt reke ning gehouden met een iets lager Kruiswerk Gezondheids Service is een kortgeleden opgericht on derdeel van Vereniging Kruiswerk Midden-Holland, dat belangenbe hartiging en service ten behoeve van de leden van Kruiswerk Mid den-Holland ten doel heeft. De overweging dat het Patiënten Platform Midden-Holland een goed functionerend klachtopvang- en adviesbureau heeft ingericht en garant kan staan voor onafhan kelijke belangenbehartiging en klachtbehandeling heeft Kruis werk Midden-Holland doen be sluiten dit onderdeel van de ser viceverlening onder te brengen bij het Patiënten Platform Midden- Holland. rige week dinsdag zouden uitvallen. zes keer over de kop slaat”. Eigenlijk hadden ze het net weer naar de zin, na enkele vervelende etappes in Cameroun en Gabon. Dat waren geen echte wedstrij den, want inhalen was onmogelijk vanwege de smalle wegen en stof van de voorganger. ”We reden constant in de file”, aldus Kees Tijsterman. ”Dat kan ik thuis ook, daarvoor hoef ik geen in schrijfgeld te betalen”. Navigator Mieke had niets te doen. ”Ik had beter iets kunnen lezen onderweg”. In het klassement zijn volgens de ervaren Nederlanders nog slechts weinig verschuivingen te verwach ten, want het aantal kilometers voor het klassement is te gering. ”Op 1 januari, de dag dat we in konvooi door Tchad reden, was de rally eigenlijk afgelopen”, over drijft de handelaar enigszins. ”Er zijn sindsdien alleen enkele onge lukken gebeurd”. Met als dieptepunt de fatale fron tale botsing van motorrijder Gil les Lalay met een ziekenauto. Een ziekenwagen, die de deelnemers tegemoet kwam. Hoe is het moge lijk vragen de Nederlanders zich af. ”Ze kunnen toch al niet rij den, die dokters”, zegt Kees Tij sterman, die organisatie overigens bestempelt als ’een incapabel zooitje ongeregeld met minach ting voor de mindere rijders’. ”Als op kilometer 200 een onge luk gebeurt, dient de ziekenauto die op 175 km staat naar de plek toe te rijden, niet de wagen die zich op 225 km bevindt en tegen het verkeer in moet”. Het ongeluk met Lalay was overi gens voor de krant van het Vati- caan, de Osservatore Romano, aanleiding afschaffing te eisen van de rally. Van Noort Bedrijfsmiddelen BV heeft voor de werkmaatschappijen Van Noort Transporten BV en Van Noort Verhuizingen BV het nieuwe pand Coenecoop 95 in Waddinxveen in maart 1991 offi cieel geopend, gelijktijdig met het 60-jarig bestaan. Ook de investeringen in het wa genpark zijn niet achtergebleven. In 1991 zijn 5 nieuwe vrachtwa gens in bedrijf gesteld. Het resultaat over 1991 was, zo wel voor Van Noort Transporten BV als voor Van Noort Verhuizin gen BV, positief. De omzetstij ging heeft ook het winstpercenta ge op het goede peil gehouden. Van Noort staat gesteld voor 1992 en men heeft vertrouwen in de toekomst. Het onderdeel op en overslag voor inboedels, archie ven, machines of pallets, recht vaardigt een goede verwachting voor de toekomst. WADDINXVEEN - Zoals be kend houdt sinds enige tijd het Leger des Heils uit Gouda samen komsten in Waddinxveen. Zondag 19 januari zal het Leger weer in het Gouwedorp aanwezig zijn, ’s Middags om 15.00 uur in Het Trefpunt aan de Stations straat. Voorganger is de kapitein W.W. Koskamp. In tegenstelling tot vorig jaar zul len de samenkomsten voortaan worden gehouden iedere 3e zon dag van de maand, steeds om 15.00 uur in Het Trefpunt. Voor deze samenkomsten, die mu zikaal ondersteund worden door het muziekkorps uit Gouda, wordt iedereen heel hartelijk uit genodigd. Ook kinderen zijn van harte wel kom, want tijdens de Bijbeltoe- spraak zal er een aparte kinderne- vendienst gehouden worden. WADDINXVEEN - In hotel-ca- fe-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost krijgen zo’n dertig jonge bouwvakkers vandaag - woensdag 15 juni - tijdens een feestelijke bijeenkomst van de re gionale opleidingscommissie Vak opleiding Bouwbedrijf Gouwe en Rijnstreek hun vakdiploma uitge reikt. In deze streek worden ongeveer 480 jongens en meisjes opgeleid tot timmerman of metselaar. Dat gebeurt in het kader van het leer lingwezen, hetgeen betekent dat ze gedurende vier dagen per week werkzaam zijn bij een aanne mingsbedrijf. De theorie krijgen de jonge vak lieden via de door de rijksover- heid erkende Stichting Vakoplei ding Bouwbedrijf in Den Haag gedurende twee avonden per week op een streekschool onder de knie. Een bedrijf dat in het jaarverslag eerlijk verslag doet van de gang van zaken in 1991 is Axis-Aan- drijvingen BV op het bedrijven park Coenecoop. Dit bedrijf had vorig jaar met een dalende omzet te maken die in twaalf maanden tijd niet viel in te halen. De eerste drie maanden van 1991 hebben een zwaar stempel ge drukt op de omzet van Axis-Aan- drijvingen BV (aandrijvingen en elektrotechnische materialen) te Waddinxveen. Januari en februari brachten 20% minder omzet in de boeken in vergelijking met 1990. Toch is cr lang hoop geweest dat de gemiste ömzet in de daarop volgende maanden zou worden ingehaald. Slechts ten dele was dit het geval, hetgeen resulteerde in ccn omzet daling in 1991 van ca. 8-10%. In de hoek van de mechanische aandrijvingen lag dit percentage wat hoger, terwijl dit bij de wat meer geavanceerde produkten wat gunstiger uitviel. Ook binnen de marktsegmenten welke bestreken worden, viel één verschuiving op: binnen de sector automatisering en mechanisering in de glastuin bouw werd wederom een groter marktaandeel bereikt. Voor 1992 wordt geen verdere da ling van de omzet verwacht. Voorlichtingscentrum Mok BV en Diekmann BV in in het Faciliteitengc- Moerkapelle sloten 1991 redelijk goed af. Qua resultaten beter dan het jaar 1990. Mok BV importeur van haarcos- metische produkten met 2 Cash Carry’s, waaronder begin 1990 één nieuwe geopend in Apel doorn, behield zijn marktaandeel, alhoewel de markt zelf zich zeer matig ontwikkelde. Diekmann BV producent van haarcosmetische produkten, speci aliseerde zich vooral in ’’private label” produkten, wat zich in 1991 goed ontwikkelde. Naar ver wachting zal deze ontwikkeling in 1992 verder doorzetten. Beide firma’s zullen zich nog ver der specialiseren als uitsluitend toeleveranciers voor de totale kap- persbranchc en de kappergroot- handel. J Waddinxveen vestigde. (Foto: Archief/Sjaak Noteboom). bedroeg onderneming Truckcenter Hol ding Europe NV, is ccn super markt voor bedrijfswagens. Truckcentcr Zevenhuizen Be- breiding van het aantal aansluitin- drijfswagens BV wist haar markt- i ion aan(jec| jn 199] aanzienlijk uit te breiden in een stagnerende markt. Truckcenter Zevenhuizen Carros serie BV heeft een omzetvergro- WADDINXVEEN/GOUDA - Vandaag - woensdag 15 januari - ondertekent de Vereniging Kruis werk Midden-Holland in Gouda een overeenkomst met het Patiënten Platform Midden-Holland. In deze overeenkomst wordt vastgelegd dat de afdeling Kruiswerk Gezondheids Service een struc turele financiële bijdrage levert ten behoeve van het werk van het patiëntenplatform, dat wordt geleid door voorzitter J. Molenaar-Sosef. maal dezelfde dienstverlening blijven ontvangen die men nu van ons gewend is. En dat men weet waar men met vragen en klachten terecht kan. De nieuwe afdeling Kruiswerk Gezondheids Service is opgericht om deze service aan onze leden te bieden. In de loop van 1992 zullen de activiteiten Vorig voorjaar werd gestart met de bouw van ccn nieuw pompsta tion in Langcrak. In Lekkerkcrk werd gestart met de bouw van koolfilters, om o.a. pesticiden uit het water te kunnen zuiveren. Door de toenemende vervuiling van het grondwater zijn de traditi onele zandfilters alleen niet meer voldoende. Er moeten steeds nieu we zuiveringstechnieken ontwik keld en gebouwd worden. De miljoenen-investcringen die hiermee gemoeid zijn, hebben tot gevolg dat de prijs van water steeds hoger wordt. Voorkomen van vervuiling van het grondwater en voorkomen van verspilling van drinkwater is een betere aanpak. WZHO wil hier haar steentje in Gouda, bijdragen, enerzijds door zelf zo min mogelijk tc vervuilen, ander zijds door gerichte voorlichting aan verbruikers tc geven. Stuurman Partners BV, architck- tenburo BNA in Waddinxveen, is een bureau dat in het gehele land opdrachten uitvoert. Het bureau telt ruim 50 medewerk(s)ers en behoort daar mee tot de grotere bureaus in Ne derland. Het jaar 1991 is voor het bureau zeer voorspoedig verlopen. In de regio Midden-Holland is het bureau betrokken geweest bij o.a.: - kantoor J. Baas aan de Gouwe tc Waddinxveen; - werkplaats, showroom en kan toor voor het truckcentrum van Boonstoppel te Waddinxveen; - het winkelcentrum en woningen van de gerealiseerde le fase en in ontwikkeling zijnde 2e fase van het Centrum Zuidplas Waddinx veen; - een nieuwe fabriek en kantoor van Acoustair te Moerkapelle; - een bedrijvencentrum te Gouda; - de afronding en verdere invul ling van het Brugcentrum te Waddinxveen; - uitbreiding van de Rabobank te Waddinxveen; - verschillende woningbouwplan- nen in o.a. Waddinxveen, Gouda, Moerkapelle; - de multifunctionele accommoda tie De Duikelaar te Waddinxveen; - bedrijfsgebouwen in Waddinx veen en Gouda. Het bureau bestaat sinds 1911. Op de beurs "Ondernemen in Midden-Holland” was op de cen trale expositie veel te zien van het bureau, o.a. de watertoren tc Bergambacht en het complex van het voormalige Dobbelmann. Het bureau heeft alle benodigde disciplines in eigen huis. Het ope reert voor alle sectoren in de bouw met een grote deskundig heid en betrokkenheid. De ver- Drukkerij van Tilburg BV ver huisde in 1991 naar een nieuw be drijfsgebouw op het Waddinx veense bedrijventerrein Coeneco op. Een besluit dat direct zijn vruchten heeft afgeworpen. De stijgende lijn, die omzet en re sultaat van deze drukkerij reeds gedurende een aantal jaren lieten zien, werd nadrukkelijk doorge trokken. Bij de officiële opening van het gebouw ontving de drukkerij het VPGI-kwaliteitscertificaat en is daarmee de enige drukkerij in Midden-Holland. Dit certificaat betekent de erken- doen, moeten nieuwe drinkwater- ning van de hoge kwalitcitsnor- pompstations gebouwd worden, men 1BK 2000 en ISO 9002, - - waaraan de onderneming structu reel voldoet hij het vervaardigen van brochures, folders, promotie materiaal en handclsdrukwcrk, voor het merendeel in full colour. De leiding van Drukkerij van Til burg BV ziet het jaar 1992 met gematigd optimisme tegemoet. Immers, klachten kunnen ook be trekking hebben op de dienstver lening van het kruiswerk zelf. En ook dan staat het belang van de cliënt voorop en dient de behan deling van de klacht onafhanke lijk te geschieden. In de overeen komst wordt dan ook nadrukkelijk vastgelegd dat Kruiswerk Mid den-Holland geen rechten kan ontlenen aan de sponsoring van het patiënten Platform. De overeenkomst geldt in eerste instantie voor een jaar en voorziet in een bijdrage van 30.000,- ten behoeve van de salariskosten van een professionele medewerker met een vijftig procent dienstver band, in dienst van het Patiënten Platform Midden-Holland. Het Patiënten Platform Midden-Hol land is financieel geheel afhanke lijk van subsidiëring en sponso ring. Directeur DJ. Verbeek van Kruiswerk Midden-Holland: ”De komende veranderingen in de ge zondheidszorg zijn voor ons de di recte aanleiding geweest om de dienstverlening en belangenbehar tiging ten behoeve van onze leden uit te breiden. De veranderingen ten gevolge van de stelselwijzi ging zullen in de komende jaren vaak tot rechtsonzekerheid bij on ze gebruikers leiden. Wij vinden het van groot belang dat onze le den na de stelselwijziging mini- Energiebedrijf Midden-Holland NV (EMH) tc Gouda verzorgt met inachtneming van de belan gen van afnemers en de conccssic- gemeenten de betrouwbare en doelmatige levering van elektrici teit en gas tegen zo laag mogelij ke kosten in de gemeenten Berg ambacht, Bodegraven, C Moordrecht, Nicuwerkcrk aan den IJssel, Ouderkerk, Oudewa- ter, Reeuwijk, Schoonhoven, Vlist en Waddinxveen. Het aantal aansluitingen clcctrici- teit bedroeg in 1991 ca. 77.500 stuks, waarvan ca. 600 ten behoe ve van grootverbruikers. Het aan tal aansluitingen gas 1 ruim 68.000 stuks, waarvan ruim 220 ten behoeve van grootverbrui kers. Voor 1992 wordt ccn uit- Wïlheimmastraat 46. Te: 01726-12828 Bodegraven CombiCare BV in Waddinxveen, leverancier van stomahulpmidde- len aan eindgebruikers, groeide in 1991 fors door. Het bedrijf heeft zijn groei met name te danken aan een 24-uurs bereikbaarheid voor mensen met een kunstmatige uitgang. Het personeelsbestand groeide in het vierjarig bestaan van 3 naar 24 mensen. Het aantal ziekenhuizen dat met CombiCare samenwerkt is geste gen tot 70. Aan het eind van 1991 had CombiCare ca. 25% van alle Nederlandse stomapatiënten in zorg. Ook in 1992 denkt Combi Care zijn sterke groei te kunnen continueren. Om mensen met stomaproblemen effectiever te kunnen helpen is ook de Stoma Stichting Neder land opgericht, waarmee Combi Care nauw gaat samenwerken. Samen met de stomaverpleegkun- digen in Nederland kan dan een optimaal nazorgprogramma wor den ontwikkeld voor mensen met een kunstmatige uitgang voor ont lasting of urine. Rehorst Bouw BV te Waddinx veen is een dochteronderneming van Beheermaatschappij Adriaan van Erk BV tc Bergambacht en is actief in de woning en utiliteits bouw. Zowel in het bouwproces als in het ontwikkelen van woningen, kantoren en bedrijfsruimten staat Rehorst Bouw BV zijn mannetje. Door een grote dosis ervaring en gedragen vakmanschap is Rehorst Bouw BV in ieder bouwproces een goede en vertrouwde partner. In 1991 heeft Rehorst Bouw BV o.a. onderstaande projecten gerea liseerd: - Kantorencomplex "Hanzepoort” te Gouda - Gamma-hal te Gouda (bouwtijd drie maanden) - 42 appartementen te Zoetcr- meer, verdeeld over twee torens - 138 huurwoningen in de wijk Prinsenland te Rotterdam in op dracht van de Stichting Bedrijfs pensioenfonds voor de Bouwnij verheid - 5 woningen en een bedrijfshal te Hoofddorp - 78 huurappartementen tc Wad dinxveen in opdracht van de gen verwacht van ca. 1.200 stuks, voor zowel gas als electricitcit. Daarnaast heeft het bedrijf per I januari 1992 ca. 400 verbruikers in Schoonhoven ’’overgenomen’’ ting gerealiseerd van 300% °tcn van de NV PUEM en ca. 80 grootverbruikers in Waddinxveen van Energie- en Watervoorziening Rijnland. De afzet van electricitcit kende in 1991 een stijging van 4%, vooral als gevolg van de toename bij de grootverbruikers. Voor 1992 wordt een stijging verwacht van 3%, mede als gevolg van de toe name van het aantal aansluitin gen. De afzet van gas is sterk af hankelijk van de weersomstandig heden. Naast de levering van clectritcit en gas verzorgt het Energiebedrijf de verhuur van warmwaterappara- tuur en de openbare verlichting ten behoeve van de aandeelhou- dende gemeenten. Tot de dienst verlening behoort ook de techni sche advisering en voorlichting over doelmatig en veilig energie verbruik. In 1991 heeft het be drijf een geopend bouw aan de Nieuwe Gouwe O.Z. Dit Faciliteitengebouw voorziet in gezamenlijke faciliteiten voor EMH en haar buurvrouw Water- maatschappij Zuid-Holland Oost. Voor bedrijfsmatige inzet van energie - ook de alternatieve cner- gietoepassingen als warmte/krachtkoppeling, zonne- energie e.d. - geeft het bedrijf gaarne op maat gesneden advies onder het motto ’Partners in ener gie’. In 1992 zal het bedrijf verder in vulling gaan geven aan zijn be- drijfsmilieu-actie-plan, waarmee beoogd wordt om in het eigen ver zorgingsgebied te komen tot een vermindering van de CO-2 uit stoot en het aantal zuurequivalcn- ten. Op basis van het plan zullen akties worden gevoerd op onder delen als bevordering gebruik HR-ketels, energiezuinige lam pen, warmte/krachtkoppeling, isolatie gebouwen etc. en bevorde ring doelmatig energiegebruik. Het bedrijf heeft ca. 340 medewerk(s)ers in dienst. In april 1991 werd het nieuwe complex van WZHO (Watermaat- schappij Zuid-Holland Oost) te Gouda feestelijk geopend. Het publiek werd in staat gesteld ken nis te maken met de nieuwe orga nisatie WZHO, in 1990 ontstaan uit 5 kleinere waterleidingbedrij ven. Honderden verbruikers kwamen een kijkje nemen in het hoofd- en districtskantoor en het nieuw op gezette laboratorium. WZHO leverde in 1991 ca. 50 miljoen m3 drinkwater af op zo’n 250.000 adressen. Om ook in de toekomst aan de groeiende water behoefte te kunnen blijven vol-

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 15