Winterconcert Nieuwe Rijnlands Orkest proef honden sporters Westnederland Riagg cursus veen Nog volop te bestellen is grootste vervoerder Roemenen dansen in Waddinx- open haard hout Thermometer bij Souburgh Activiteiten 12-20-jarigen HTM en Westnederland Exposities bibliotheek EG-steun voor veiling Vier toneel avonden in ’t verschiet Veranderingen Belasting dienst Gouda Taxi Resultaat Doorstroming Voorstel Standpunten Scholierencafé RD AUTOSCHADE KOMT GEGARANDE WEER GOED! ''tUs' Woensdag 15 januari 1992 Weekblad voor Waddinxveen Pagina 9 gaat door aan- Jeugdhonk P. Zuidlaan Fusieplan vastgelopen WADDINXVEEN - Het college van B. en W. wil de plannen voor het maken van een jeugdcentrum aan de Peter Zuidlaan doorzetten. Dat staat in een brief die de bewoners van de Peter Zuidlaan, Johannes Postlaan, Mevrouw Kuipers-Rietbergen- De avondactiviteiten dienen voor een groot gedeelte te worden in gevuld door de vraag van de jon- Inmiddels is de lokale actie op weg naar ongeveer de helft van Bij FOCWA garantiebedrijf GLASBEEK Noordkade 24 Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIEBEDRUF De lampthermometer aan de gevel van Souburgh WADDINXVEEN - Aan de voorkant van het zorgcentrum Sou burgh aan de Prins Bernhardlaan in Waddinxveen is sinds een paar weken een in lampen verlichte ’’thermometer” aangebracht om dag en nacht te laten zien hoe het loopt met de publieksac tie. Deze actie is eind vorig jaar gestart om geld bij elkaar te krijgen voor de meubilering en stoffering van het in Souburgh te maken dafgcentrum voor ouderen. Vanaf 1992 gaat de Westneder- land-groep zich ook bezighouden met taxi-activiteiten. Westneder land Business Tax is vanaf l janu ari 1992 actief. Westnederland Business Tax is een taxibedrijf met 11 taxi’s, dat zich met name zal toeleggen op de zakelijke taxi- markt. Hiertoe zijn de activiteiten van taxibedrijf G. Hoekstra te Wassenaar overgenomen. Om de taxi-activiteiten verder uit te brei den, voert Westnederland overna- megesprekken met Eurotax Hol ding BV te Schiedam. Daarnaast zal Westnederland vanaf l juni 1992 taxi’s inzetten in het open baar vervoer. De omzet van de Westnederland- groep over I99l bedraagt circa ƒ205 miljoen. Het financiële re sultaat van Westnederland over I99l in nog onbekend. Oorzaak van de onbekendheid is de onze kerheid over de hoogte van de op brengsten en rijksbijdrage over het afgelopen jaar. De openbare- vervoeractiviteiten van Westne derland zullen naar verwachting in 1991 kostendekkend zijn ge weest. De omzet van de commerciële dochterondernemingen bedroeg in 1991 ongeveer ƒ10 miljoen. Ver wacht wordt dat het resultaat van de dochterondernemingen onge veer 1 miljoen zal bedragen. gunning voor de uitvoering van het openbaar vervoer in de Haag se regio aan de nieuwe onderne ming verlenen en zou hiermee de bestuurlijke verantwoordelijkheid over het openbaar vervoer behou den. De verantwoordelijkheid voor de directie en het benoemen van de meerderheid van de raad van commissarissen (en daarmee de bedrijfsmatige kant) zou in dit voorstel bij Streekvervoer Neder land liggen. Een verdeling die aansluit bij de door het rijk gewenste landelijke ontwikkelingsrichting: Integratie van stads- en streekvervoer, waar bij de bestuurlijke en bedrijfsma tige verantwoordelijkheden zuiver gescheiden dienen te worden. WADDINXVEEN - In de maand januari zijn er weer drie tentoon stellingen in de Openbare Biblio theek in Waddinxveen te bezich tigen. In aansluiting op de ten toonstelling ’’Gezond eten niet vergeten” wordt een gezond pro- dukt extra belicht en wel melk. Melk komt van de koe en een stel melkpakken laat zien hoeveel melk de koe per dag geeft. Ook kan men zien hoe de boer de koei en verzorgt, dit door middel van foto’s en gebruiksvoorwerpen. Er worden ook verschillende rund- veerassen belicht. Voor kleuters is er een speelautomaat met dierge luiden. De tentoonstelling is samenge steld door de Stichting Public Re lations Land- en tuinbouw en is interessant voor jeugd en volwas senen en voor onderwijsinstellin gen. De heer Verlooy heeft met veel geduld en grote precisie stoomma chines in miniatuur gebouwd, die hij in een andere expositie van de bibliotheek laat zien. Geestig zijn voorts in de biblio theek de aquarellen van Siebe Verwey. Hij schildert auto’s uit de jaren 50. Van Daf tot Cadillac. Met name karakteristieken van elk type zijn origineel getroffen en vanuit de verte al duidelijk herkenbaar. Al sinds enige tijd levert de Openbare Bibliotheek in samen werking met een aantal vrijwilli gers een bijzondere dienstverle ning. Voor diegenen, die moeilijk naar de bibliotheek toe kunnen komen bestaat de mogelijkheid om de boeken aan huis bezorgd te krijgen. In overleg met een vrijwilligster kan men opgeven welke boeken gewenst zijn en deze worden dan uit de bibliotheek geleend en later weer teruggebracht. De enige voorwaarde om van deze dienst verlening gebruik te maken is een geldig lidmaatschap van de biblio theek. De kosten hiervan bedragen 24,- voor volwassenen en 8,50 voor 65+-ers. Voor meer informatie kan men contact opnemen met de bibliotheek, tel. 13141 (vragen naar mevr, van Meurs of mevr. Molenaar). plantsoen en Jan van Bijnenpad van de gemeente hebben gekre gen. Enige tijd geleden hebben B. en W. de bewoners op de hoogte ge bracht van hun voornemen het pand Peter Zuidlaan 4 in gebruik te zullen gaan nemen als jonge rencentrum. Door een deel van de wijkbewoners is tegen dit voorne men geprotesteerd. Intern hebben B. en W. de plan nen nogmaals goed overwogen en hebben ze zich tevens afgevraagd of een oplossing elders een verant woord alternatief kon bieden. ”Wij zijn echter tot de conclusie gekomen dat er geen aanvaardba re alternatieven beschikbaar zijn. Derhalve hebben wij besloten het pand Peter Zuidlaan 4 definitief te bestemmen tot jongerencen- trumaccommodatie. Wij zijn daarbij van mening dat het jonge renwerk op een zodanige manier georganiseerd kan en moet wor den dat hieruit geen overlast voortvloeit”, aldus B. en W. Om dit te bereiken willen zij de volgende maatregelen nemen. Bewoners van de wijk worden uit genodigd zitting te nemen in een op te richten buurtcomité. Dit buurtcomité zal tot taak hebben het jongerenwerk te begeleiden en periodiek met het bestuur van het jongerenwerk en de teamleider de voortgang en eventuele problemen te bespreken. Tevens kan dit co mité voor andere zaken als spreekbuis naar de gemeente die nen. Aan het gebouw - een voormalige kleuterschool - zal een aantal wij zigingen worden aangebracht. In ieder geval zal de ingang naar de voorzijde worden verplaatst. Te vens zal het schoolplein verdwij nen. Deze grond zal als tuin wor den ingericht. Met deze wijzigin gen wordt bereikt dat direct langs de flats naast het pand geen hin derlijk verkeer zal zijn. B. en W. overwegen het gebied bij de Peter Zuidlaan tot 30 km zone te bestempelen. Hierover voeren zij graag nader overleg met het nieuwe buurtcomité. Uit een opgemaakt (voorlopig) ac tiviteitenoverzicht valt te lezen dat een voorzichtige start met de activiteiten gemaakt zal worden. Uit de opzet blijkt dat de feitelijk uit te voeren activiteiten moeilijk lang van te voren zijn te plannen, daar de jongeren niet ruim tevo ren aangeven welk soort activitei ten hun voorkeur heeft. Vooralsnog kiezen B. en W. ze kerheidshalve voor openstelling uitsluitend in aanwezigheid van een beroepskracht. Gaandeweg zal moeten blijken of in samen werking met de buurt en vrijwilli gers een ruimere openstelling mo gelijk is. ’’Tenslotte wijzen wij er nogmaals nadrukkelijk op dat de activitei ten in de Peter Zuidlaan klein schalig van aard zullen zijn en dat incidentele grootschalige activitei ten in andere accommodaties zul len dienen plaats te vinden”, zeg gen B. en W. Wijkbewoners die betrokken wil len worden bij de begeleiding van het jongerenwerk door deelname WADDINXVEEN - Het Rijnlands Orkest geeft vrijdagavond 17 januari om kwart over acht een winterconcert in de Ontmoe- tingskerk aan de Groensvoorde in Waddinxveen. De toegangs kaarten kosten 7,50 (CJP-en Pas 65-houders 6,-). Op het pro gramma van het concert, met dirigent Michel Havenith en vio list Maile Stam, staan werken van Mozart, Saint-Saëns en De bussy. De 16-jarige Maile Stam is de so liste bij het derde vioolconcert van C. Saint-Saëns. Zij is een leerlinge van de violist en oprich ter van het Rijnlands Orkest Bouw Lemkes. Op 6-jarige leeftijd begon zij met viool spelen. In 1987 begon zij haar vioolstudie aan het Swee- linck Conservatorium in Amster dam bij Bouw Lemkes. Ze heeft aan verscheidene nationale en in ternationale concoursen deelgeno men en prijzen gewonnen. In 1988 won ze de eerste prijs in het talentenconcours van Alphen aan den Rijn en in 1989 de eerste prijs in het Internationaal Viool- concours van Rotterdam. Deze stijging is onder andere veroorzaakt door de groei van het aantal sneldienstreizigers en studenten. Het aantal vervoerde reizigers met de speciale sneldiensten voor het woon-werkverkeer groeide, evenals voorgaande jaren, sterk: in 1991 met 33%. In totaal vervoer de Westnederland 5,8 miljoe- sneldienst-reizigers. Gelet op de mobiliteitsproblemen in de Randstad, met name in de spitsuren, is dit een gunstige ont wikkeling. De bereikbaarheid van veel gemeenten wordt bedreigd door de voortgaande autogroei. Om een goede alternatieve wijze van verplaatsing te bieden, heb ben de streekvervoerbedrijven in de Randstad een jaar geleden het openbaar-vervoerplan Vrij Baan 21 opgesteld. Hierin worden een basis- en snelnet voorgesteld. Het basisnet moet ervoor zorgen dat iedereen zo dicht mogelijk in de buurt van z’n huis kan instappen om vervolgens op de plaats van bestemming te komen. Het snei- net is er voor het woon-werkver keer als concurrerend alternatief voor de auto. aan het buurtcomité en die aldus invloed wensen uit te oefenen op de te nemen maatregelen, worden van harte uitgenodigd hun bereid heid tot deelname kenbaar te ma ken door middel van het insturen van een aanmeldingsbon. Deze wijkbewoners zullen alsdan in de gelegenheid worden gesteld direct invloed uit te oefenen op het toekomstig beleid en in janua ri worden uitgenodigd voor een bijeenkomst in het gemeentehuis om de verdere voortgang te be spreken. Doorstromingsmaatregelen zoals vrije busbanen, gunstige verkeers lichtenregelingen en vluchtstrook- gebruik zijn noodzakelijk om het openbaar vervoer een goed alter natief te laten zijn voor de auto. In 1991 is een aantal grote door- stromingsprojecten voor Westne derland gerealiseerd, die de be trouwbaarheid van de dienstuit voering door de Westnederland- bussen beduidend heeft verbe terd. Deze projecten zijn: in Bleiswijk een busbrug bij de S22, in Nieu- wegein een busbaan langs de Wijkerslootweg, bij en in Utrecht verbetering van de doorstroming op de zuidelijke toegangswegen en voltooiing van de busbaan langs de A2, bij IJsselstein een busbaan langs de SI7 en een bus- wisselstrook op de Utrechtseweg en in Vianen een overstap-bussta- tion bij de Lekburg en een bus baan op de Bentzberg. WADDINXVEEN - Het activi teitenoverzicht voor het jeugdcen trum aan de Peter Zuidlaan is ge baseerd op de aanstelling van een professionele jongerenwerk(st)er op basis van 32 uur. De jongerenwerk(st)er heeft ervaring in het zogenaamde ’’streetcorner work” (het leggen van contacten met niet accommodatie gebonden jongeren). De leden van de doelgroep welke door het jongerenwerk moet wor den bereikt, hebben de leeftijd van 12 tof en met 20 jaar, waarbij relatief veel aandacht dient te worden besteed aan laag geschool de jongeren, jongeren uit de etni sche minderheidsgroepen en aan de positie van meiden. Op basis van de beschikbare 32 uur jongerenwerk, moet een ver deling worden gemaakt tussen het uitvoerende werk en de voorberei ding. Onder uitvoerend werk moet wor den gerekend: het daadwerke lijk werken met groepen”; het aanwezig zijn bij een inloop, het begeleiden van een cursus en der gelijke”. Alle overige werkzaamheden dic- De belangrijkste conclusie van Pierson was, dat een volledige fu sie tussen HTM en Westneder land om financiële redenen niet goed haalbaar is, met name van wege de slechte vermogenssituatie van het nieuw te vormen bedrijf. Daarom werd aan de aandeelhou ders een voorstel gedaan voor ’’ge deeltelijke” fusie. Samengevat komt het voorstel hier op neer: HTM en Westnederland blijven beide bestaan, maar Den Haag en VSN richten op 50/50 basis een nieuwe vennootschap op die het openbaar vervoer gaat verzorgen (exploitatie, vervoerontwikkeling, dienstregelingen, marketing, reizi gersinformatie, enz). Deze onderneming wordt gefinan cierd door beide aandeelhouders op basis van een zoveel mogelijk gelijke inbreng van activa en mid delen. Daartoe stellen HTM en Westnederland tegen vergoeding materieel en gebouwen beschik baar. Het personeel zou in dienst treden van de nieuwe onderne ming. De gemeente Den Haag zou in bovengenoemd voorstel' haar ver- WADDINXVEEN/GOUDA - Deze zomer - van vrijdag 19 tot en met donderdag 25 juni komt een Roemeense volksdansgroep met orkest naar Gouda en Wad dinxveen. De ongeveer 40 Roemenen zullen te gast zijn bij de leden van de volksdansgroepen At Va’ani uit Gouda en Veselka uit Waddinx veen. In de week dat ze hier verblijven zal de Roemeense dansgroep ver schillende optredens verzorgen. De groep komt uit Boekarest en heet Cununa Carpatilor en staat onder leiding van de bekende dansleraar Theodoor Vasilescu. Voor inlichtingen over optredens en voor boekingen: Inge van Bek- kem, tel. 01829-5973 of Anny Moons, tel. 01820-10046. Er wor den ook nog enkele gastgezinnen gezocht. Op dit moment is er bij de HS- VW een winterstop. Op zaterdag 1 februari zullen de trainingen weer aan de Middelburgseweg van start gaan. Een selecte groep van 12 instructeurs zal dan weer gereed staan om het zowel cluble den als nieuwe cursisten naar de zin te maken. BOSKOOP/WADDINXVEEN - Vorig jaar vervoerde Westne derland het recordaantal reizigers van 71,5 miljoen. Westneder land is hierdoor de grootste streekvervoerder in Nederland. Ten opzichte van 1990 is er sprake van een stijging van precies 12%. gediplomeerd orkestdirigent. Con certmeester is de beroepsvioliste Suus Bijleveld. Lid worden van het Rijnlands Or kest kan iedereen die redelijk uit de voeten kan op zijn of haar in strument en die ook minstens een avond in de week wil besteden aan het orkest. Iedere woensdagavond wordt van 20.00 tot 22.30 uur gerepeteerd in gebouw Onderweg aan de Lijs- terlaan 1 in Alphen aan den Rijn. Wie interesse heeft in lidmaat schap kan een aantal maanden ’meedraaien’ in het orkest. Daar na wordt van beide kanten beke ken of tot definitief lidmaatschap zal worden overgegaan. Nieuwe leden - vooral strijkers - zijn altijd welkom. De Rijnlandse Orkestvereniging geeft niet alleen eigen concerten - in januari en juni -, maar bege leidt ook koren; als het even kan uit de eigen regio. Ook koren van daarbuiten hebben in het verleden echter op het orkest kunnen reke nen. Mensen die geen instrument (meer) bespelen, maar het orkest wel een warm hart toedragen, kunnen donateur worden. Zij wor den dan automatisch op de hoogte gehouden van de activiteiten van het orkest. Zij volgde masterclasses bij Vic tor Libermann en Ilya Gruberts. In 1991 deed ze mee aan The Ye hudi Menuhin Violin Competition in Engeland. Maile zit op het Co- ornhert Gymnasium in Gouda. In 1952 nam een aantal Alphense musici, onder wie de violist Bouw Lemkes, het initiatief tot een or kestje. Na een fusie met een Bos- koops gezelschap en toetreding van amateurmusici uit de regio Leiden en Gouda ontstond een echt streekorkest. Op het moment wordt het orkest geleid door Michel Havenith, een Naast de hoofdactiviteit, open baar vervoer, voert de Westneder- land-groep diverse commerciële activiteiten uit. Enerzijds zijn er dochterondernemingen die zich bezighouden met het bedrijfs-, groeps-, toer- en VIP-vervoer met luxe touringcars. Anderzijds heeft de Westnederland-groep een aan tal technische commerciële activi teiten zoals onderhoud en repara tie aan voertuigen van derden en de handel in (vernieuwde) ban den. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Er komt voorlopig geen fusie tussen de streekvervoersbedrijven HTM en Westnederland in Boskoop. De directies en de eigenaren van de beide vervoerson dernemingen, de gemeente Den Haag en de NV Verenigd Streekvervoer Nederland (VSN) hebben, na grondig onderzoek, geconcludeerd dat een volledige fusie tussen het stads- en streekvervoer, zonder verbetering van de financiële situatie, thans niet mogelijk is. Over een nieuw voorstel waarin een oplos sing gezocht is voor de financiële bezwaren, kon geen overeen stemming worden bereikt. HTM en Westnederland hadden advies gevraagd aan Pierson, Heldring Pierson om verder te kunnen komen met het vastgelo pen fusieplan. Aan de adviseurs werd gevraagd een oplossing te vinden die zoveel mogelijk recht zou doen aan de gelijkwaardig heid in zeggenschap tussen beide partijen. De directies van beide vervoerbe drijven hebben met instemming het voorstel van Pierson aan de aandeelhouders, respectievelijk de gemeente Den Haag en Streek vervoer Nederland, aangeboden met het verzoek snel duidelijk heid te verschaffen over de ge wenste samenwerkingsvorm tus sen HTM en Westnederland. De onzekere situatie had - na de pre sentatie van het fusieplan twee jaar geleden - al te lang geduurd, zowel voor het personeel als voor de bedrijfsleiding. WADDINXVEEN - Dezer dagen vonden op de terreinen van de Hondensport Vereniging Wad dinxveen (HSVW) aan de Mid delburgseweg in Waddinxveen op nieuw examens plaats voor zowel het Gedrag- en Gehoorzaamheids- diploma als de zogenaamde Ver- gevorderdenproef. In totaal deden er een kleine veer tig hondeneigenaren met hun viervoeter aan dit spektakel mee. Onder goede weersomstandighe den werd onder het toeziend oog van de keurmeester het kunnen van baas en hond getest. Voor dit examen hebben de mees te mensen in cursusvorm onge veer vier maanden getraind. He laas kon niet iedereen het fel be geerde diploma op deze dagen be halen. Als hoogsten kwamen uit de bus de bastaard herder Lucas van de familie M.W. Schouten uit Boskoop (99 ptn) en de Duitse herder Fina van J. Rijswijk uit Waddinxveen (98 ptn). De vergevorderdenproef, welke het meest begeerde diploma van de HSVW betreft, werd behaald door de Duitse herder Tanja van de familie Van de Velde uit Wad dinxveen (227 ptn). De geleider van deze hond, An- toon van de Velde, is totaal ruim zeven jaar met plezier met zijn hond Tanja voor uiteindelijk dit diploma aan het trainen geweest bij de HSVW. Op de tweede dag had de HSVW opnieuw een primeur. Voor de eerste vijf kandidaten werd de proef voor het certificaat ’’ver keersveilige hond” afgenomen. Onder barre weersomstandighe den en tussen het winkelend pu bliek op de Passage in Waddinx veen werden de diverse gehoor- zaamheidsproeven getest. Aan het einde van deze proef ver heugde het de keurmeesters om alle kandidaten mede te delen, dat zij geslaagd waren. Winnaar werd de Retriever Allas van L. Timmermans uit Boskoop. Het is de bedoeling van de HS VW om jaarlijks een proef voor dit certificaat af te nemen. Hier aan kan in principe iedere hond, mits in het bezit van minimaal een G.- en G. diploma, deelne men. WADDINXVEEN - De actie ”Open-Haard-Hout” van de Wad- dinxveense serviceclubs Rotary, Lions en Rotaract is in volle gang. De campagne is door de leden van de drie clubs in december opge zet om geld in te zamelen voor de inrichting van het dagverblijf voor ouderen van het zorgcentrum Souburgh aan de Prins Bernhard laan in Waddinxveen. De bijzondere prijs van het open haard- en aanmaakhout bedraagt per zak tien gulden. Wie een ku bieke meter houtblokken wil heb ben (dat is 12 zakken) is honderd gulden kwijt. Het bestelde hout wordt altijd in Waddinxveen thuisbezorgd. Voor bestellingen van het open haard hout kan men terecht op de nummers 01828 - 17788, 01828 - 13822 en 06 - 52744283. het benodigde bedrag. Gestreefd naar f 55.000,-. Hiervan is al zo’n 25.000,- binnen. ”We zijn nu al bijna op de helft terwijl we nog maar ruim een maand bezig zijn”, aldus een enthousiaste directrice G. Fahrner. Het geld - op Nieuwjaarsdag wel geteld f 22.532,03 - komt binnen op allerlei manieren. Ook de om vang verschilt. Alle giften, ook die van vijf gulden, zijn van harte welkom. Op dit moment loopt voor Souburgh de actie ”Open- Haard-Hout” van de Waddinx- veense serviceclubs Rotary, Lions en Rotaract. Voor de meubilering en stoffering van het dagverblijf voor ouderen in Souburgh heeft het bestuur vande Protestants Christelijke Stichting Bejaardenhuis Sou burgh een inrichtingsfonds in het leven geroepen. Het banknummer van dit fonds is 3868.24.118 (Ra bobank Waddinxveen). Het giro nummer van deze bank is 79138. B. en W. hebben de gemeente raad voorgesteld voor het flanke rend (ondersteunend) ouderenbe leid dit jaar f 131.850,- uit te trekken. Dat is ruim drieduizend gulden minder dan welzijnsamb- tenaren het college hadden voor gesteld. In het fonds voor het flankerend ouderenbeleid zat vorig jaar ruim 86 mille. Dat is voor dit jaar meer, omdat de gemeente meebe taalt aan de dagvoorziening voor ouderen in Souburgh en omdat de gestegen lonkosten moeten wor den opgevangen. Er zijn nu twee leidsters in dienst. Dar was er een. Aan de bestaande dagopvang voor ouderen, die meestal last hebben van geestelijke ouderdomsver- schijnselen en wachten voor opna me in het verpleeghuis De Riet- hoek in Gouda, nemen een achttal inwoners deel. Dat moeten er in de loop van dit jaar 15 worden. nen gerekend te worden tot voor bereiding: alle werkzaamheden welke nodig zijn voor de voort gang van de activiteiten, alle over legvormen, externe contacten en dergelijke. Gelet op de huidige situatie in Waddinxveen zal vooralsnog 50% (16 uur) van de totale werktijd aan de uitvoering en 50% aan de voorbereiding besteed worden. Opgemerkt dient te worden, dat in de startperiode relatief meer tijd moet worden besteed aan de voorbereiding, mede gelet op het inwerken van de nieuwe jongerenwerk(st)er. De activiteiten behoren tot de vol gende categorieën: vorming/scholing/arbeid, informatie/advies, signalering/belangenbehartiging en hulpverlening. De functie ontmoeting en recrea tie zal een ondersteunende taak vervullen ten behoeve van de ove rige genoemde functies. Uitgaande van 32 uur jongeren- Streekvervoer Nederland, deelhouder van Westnederland, reageerde positief op dit plan. De gemeente Den Haag is van me ning, dat het voorstel - vanwege de toebedeelde verantwoordelijk heid voor de bedrijfsvoering aan VSN - onvoldoende tegemoet is gekomen aan de door de gemeen te gevraagde gelijkwaardigheid. De gemeente wil de voorstellen van de Commissie voor Herstruc turering Openbaar Vervoer, de commissie Brokx, bij de integratie van het stads- en streekvervoer betrekken. Deze commissie on derzoekt in opdracht van de mi nister van Verkeer en Waterstaat een nieuwe werkwijze voor het openbaar vervoer. Daarbij zal een verschuiving plaatsvinden van lokale naar regi onale netwerken van openbaar vervoer, die de nodige structurele en bestuurlijke aanpassingen vergt. De voorstellen van de com missie Brokx en het regerings standpunt leveren naar verwach ting van de gemeente mogelijk nieuwe en bruikbare gezichtspun ten op om tot de vorming van een regionaal bedrijf over te gaan. Intussen zullen HTM en Westne derland bezien in hoeverre de hui dige samenwerking kan worden geïntensiveerd. WADDINXVEEN - De tuin bouwveiling Waddinxveen-De Kring aan de Bredeweg in Wad dinxveen heeft van de Europese Gemeenschap financiële steun ge kregen voor een marktstructuur- project. Het gaat hier om een uniform sys teem voor veilingadministraties van de regionale tuinbouwveiling, die samen met De Kring-Bleis- wijk een geheel vormt. Voor dat systeem legde de EG f 131.250,- op tafel. Omdat in het kader hiervan van de Nederlandse overheid f 52.500,- tegemoet kon worden gezien gaat het om een to tale bijdrage van f 183.750,- (EG en Nederland samen). WADDINXVEEN/GOUDA - De Waddinxveense toneelvereni ging Maskerade brengt op twee toneelavonden in het Anne Frank- centrum (Jan van Bijnenpad, Waddinxveen) het toneelstuk ”Het lijk is zoek” van Charles Raymond Dyer. De regie is in handen van Albert van Riet. De optredens staan gepland op vrijdagavond 21 en zaterdagavond 22 februari om acht uur, zo heeft het Amateur Toneel Promotieplan in Gouda, waarvan de Waddinx- vener Fred Stadhouders secretaris is, meegedeeld. De Waddinxveense toneelvereni ging Toi-Toi brengt vrijdagavond 8 en zaterdagavond 9 mei om acht uur in het AF-centrum het stuk ’’Hooikoorts” van Noel Co ward op de planken. Regisseur hiervan is Joke Hendriks. Geïnteresseerden zijn te allen tij de welkom op zaterdag vanaf 14.30 uur of op maandag van 19.30 uur tot 21.00 uur of op de woensdagavond vanaf 19.30 uur. Voor degene die interesse heeft in het met zijn hond volgen van een Gedrag- en Gehoorzaamheidscur- sus danwel Puppy-cursus (vanaf 8 weken tot ongeveer 7 maanden), zijn nog slechts enkele plaats vrij. Men kan hiervoor bellen met se cretariaat HSVW, tel.nr. 01727-16476. GOUDA - Bij de Belastingdienst in Gouda vinden vele veranderin gen plaats die tot doel hebben doelmatiger te werken en de dienstverlening aan het publiek te verbeteren. Die veranderingen blijken niet alleen uit de nieuwe naam, maar ook uit de nieuwe werkwijze. In het vervolg hoeft men voor zijn belastingzaken niet meer naar ver schillende kantoren. Per 1 januari 1992 is namelijk het onderscheid in inspecties en ontvangkantoren verdwenen. Deze veranderingen geldt voor de inkomstenbelasting, loonheffing (is loonbelasting én premie volksverzekeringen) en voor de vermogensbelasting. Voortaan kan men voor deze be lastingen dus op één eenheid te recht. Dat geldt ook voor belas tingzaken van voorgaande jaren. Voor Waddinxveners is die een heid de Belastingdienst/Particu- lieren/Ondememingen Gouda (Hanzeweg 5). De openingstijden zijn: op werkdagen van 8.30-15.30 uur. i werk wordt voor het uitvoerende werk maximaal haalbaar geacht 4 middag activiteiten a 2 uur (8 uur) en De middagopenstelling van het jongerencentrum (15.00-17.00 uur) biedt jongeren de mogelijk heid het jongerencentrum na schooltijd (of werk) te bezoeken. Deze openstelling geeft de jonge ren de gelegenheid met het cen trum kennis te maken en het cur susaanbod te vernemen. Wellicht bestaat in de toekomst de mogelijkheid op dit tijdstip de activiteiten huiswerkbegeleiding op te zetten in samenwerking met het voortgezet onderwijs. De na druk van de middagactivitcit ligt op de doelgroep 12 tot en met 16-17 jaar. geren. Dat wil zeggen dat de werk(st)er de vraag en behoefte van jongeren zal moeten vertalen naar activiteiten. Zaken waar aandacht aan besteed zou kunnen worden zijn bijeen komsten op basis van een bepaald thema (bijvoorbeeld seks, versla ving, aids, politiek, werkgelegen heid enzovoort), cursussen (bij voorbeeld koken, solliciteren, au tomatisering, enzovoort) en creati- viteits- en muziekcursussen (i.s.m. Kreater). Ten behoeve van de doelgroep zullen ook grootschalige activitei ten worden georganiseerd. Doel van deze activiteiten zal zijn grote groepen jongeren te informeren en/of te vermaken. Te denken valt aan de volgende activiteiten: Luilak festiviteiten, toneel of cabaretvoorstellingen, landelijke jongerenmanifestaties, informatie- en werkgelegenheids- markten enzovoort. Gezien de aard en omvang zal voor deze activiteiten naar andere locaties worden gezocht teneinde de activiteiten voor alle jongeren toegankelijk te houden en de overlast voor omwonenden te voorkomen. GOUDA - Op dinsdag 18 februa ri gaat het Riagg Midden-Holland weer van start met de cursus ’’Omgaan met kinderen bij echt scheiding”. Als ouders gaan scheiden is dat ook voor de kinderen een ingrij pend gebeuren. Wie gaat schei den zit midden in de emotionele en praktische problemen. In deze verwarrende situatie moet veel ge regeld en bepraat worden. Soms merken ouders dat hun kin deren zich anders gaan gedragen. Ze zijn opeens lastiger of juist heel stil en gesloten of het gaat op school niet goed. Sommige kinde ren geven ogenschijnlijk geen pro blemen terwijl de ouders het ge voel hebben dat er iets niet klopt. In acht bijeenkomsten wil het Riagg met ongeveer tien ouders in groepsvorm bespreken hoe de scheiding, juist voor de kinderen zo goed mogelijk kan verlopen. Aan de orde komen: bij wie gaan de kinderen wonen, bezoekrege ling, hoe leert een kind weer een relatie op te bouwen met elk van de ouders apart, hoe kunnen ou ders vermijden het kind blijvend in hun konflikten te betrekken, wat betekent het om alleen op te voeden, hoe is het om een kind als ’’gast” te ontvangen en is overleg tussen ouders over belangrijke op- voedingszaken toch nog mogelijk. De 8 avonden omvattende cursus is bedoeld voor mensen die er zo goed mogelijk voor willen zorgen dat hun kinderen niet in de knel komen tijdens of na de scheiding. De groep is voor vaders en moe ders, ongeacht aan wie de kinde ren zijn toegewezen. Ex-partners worden niet in dezelfde groep ge plaatst. Uiteraard kan elke ouder alléén meedoen. De cursus bestaat uit minimaal 8, maximaal 12 deelnemers. Er zijn 4 wekelijkse en 4 tweewekelijkse bijeenkomsten; tussen de tweewe kelijkse bijeenkomsten vallen huiskamerbijeenkomsten, elders gehouden. Data: 18, 25 februari, 3, 17, 24, 31 maart, 7, 14, 21, 28 april, 12, 19 mei. De cursus wordt in prin cipe 2x per jaar gegeven - in voor- en najaar. De cursusavond is van 19.45-22.00 uur. Bij voldoende aanmeldingen is het mogelijk een cursus overdag te doen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 9