openbare weg Politie zoekt Meer informatie voor huizenkoper AFSCHEIDSRECEPTIE Q Vergunningen activiteiten MARIJT voor bedrijven en particulieren... getuigen van fietsongeval Jeanne Lendfers in Alphen Cursus oudere Marokkanen Halve ton extra voor ouderen Regeling woonwagens ten einde Spelregel- voorronde bij Be Fair Kerosine transport nog even per tanker De Groene Zijde Certificaat Koffiebar in Zevenhuizen CDA FRACTIE Banenhulp voor gehandicapten Vluchtelingen werk Rechten Schade Verzekering Voorschriften Koopcontract (Brom)fiets en Diefstal auto Jongen gewond Pagina 11 In verband met het tot stand komen van het A.O.C. "Groen College" nemen wij vrijdag 7 februari a.s. afscheid van de direkteur van de Chr. Agrarische school "De Groene Zijde" de heer N. van NAARDEN. Belangstellenden, we denken hierbij zeker ook aan oud- leerlingen, nodigen we van harte uit op de afscheidsreceptie. Deze zal worden gehouden in de aula van de school op 7 februari a.s. van 17.00 - 18.30 uur. U kunt dan tevens kennis maken met de nieuwe direkteur de heer M.l. Verhuist AUTO- Sj POETS- I CENTRALE SPREEKUUR: 28 januari 1992 TIJD: 19.30-20.30 uur PLAATS: Hotel Florida zaal 1 boven (bellen is altijd mogelijk tel.: 15425) CHR. AGRARISCHE SCHOOL VOORBEREIDEND BEROEPSONDERWIJS Zijde 105 2771 EV Boskoop 01727 - 13456 Deeluitmakend van het Agrarisch Opleidings Centrum "Groen College" Kramers woordenboeken ad n» Woensdag 22 januari 1992 Weekblad voor Waddinxveen van o o niet zonder meer worden gehou den. Ook daarvoor heeft men een vergunning nodig. Kleine kansspe len zoals een Rad van Avontuur en een grabbelton moet men ten minste veertien dagen van tevoren schriftelijk melden aan het ge meentebestuur. Indien een vergunning wordt ge weigerd of wordt verleend onder voorschriften kan men hiertegen (als men het daar niet mee eens is) ingevolge de wet Arob een be zwaarschrift indienen. Wilhelminakade 58 Waddinxveen - 01828-18468 Geopend: ma. t/m vrij. 8.30-17.30 uur Volgens het Nieuw Burgerlijk Wetboek (NBW) garandeert de verkoper dat het huis geschikt is voor normaal gebruik. Hij moet de koper informeren over mogelij- De verkoper moet de koper alle ’rechten’ melden die op het onroe rend goed (huis en bijbehorende grond) rusten. Het kan bijvoor beeld zijn dat de buurman het recht heeft om via het te verko pen onroerend goed de openbare weg te bereiken. Dit is dan een ’erfdienstbaarheid’, die meestal in het kadaster is ingeschreven. Maar er zijn ook erfdienstbaarhe den die niet zijn ingeschreven. De verkoper moet ze de koper wel melden. Komt de koper er la ter achter, dan kan hij van de ko per eisen dat die er voor zorgt dat de erfdienstbaarheid wordt opge heven. Mocht dat niet lukken, dan kan de koper een vergoeding van de verkoper eisen. georganiseerd. Landelijk is nog maar met voor primitieve kracht, die van de hoogdruk uit kan gaan. (Niet voor niets was deze vorm van grafiek bij de Expressionisten een gelief de techniek). Sommige beelden worden gedo mineerd door een labyrint. Het doolhof ontworpen door de bouw meester Daedalus om de Mino- taurus erin te doen dwalen. Uit de houding van Ariadne spreekt ver wachting, terwijl Icarus in zijn val de onmacht symboliseert. We worden langs afbeeldingen ge voerd van mythologische wezens, die allen op gevoelensaspecten van het bestaan duiden, om ten slotte in een ander werkstuk ge confronteerd te worden met de bron van levenskracht, de oermoe- der. Het werk van Jeanne Lendfers voert je welbeschouwd naar je binnenwereld. Zij heeft van jongs- afaan getekend. Na een onderbre- Vermoedelijk in de nacht van maandag 13 op dinsdag 14 januari is een geparkeerde personenauto op de Justus van Effenlaan aange reden. Gevolg hiervan is schade aan de achterbumper. De veroor zaker is doorgereden en tot op he den nog onbekend. bouwsels als schermen en altaren, die schelpen en vissen koesteren. Er is een zetel voor Poseidon, de heerser van de zee en een ligbank voor Amphitrite zijn gemalin. De schelp van Triton ligt als een reli kwie in een doos van versteend schelpenzand. De golven, die hij teweeg brengt door het blazen op deze schelp, zijn in hun beweging bevroren en verticaal opgericht. Een enkele af druk van een meeuwenpoot en restanten van zeewier zijn stille getuigen van de getijden. De drie gratiën liggen verzand in steen. Het werk van Lia van Rhijn (1953) lijkt een lofdicht op de zee. Zij is docente handvaardig heid en geeft les aan het creativi teitscentrum Expressie 70 te Al- phen aan den Rijn. Daarnaast stelt zij regelmatig haar kera misch werk ten toon door heel Nederland. ke gebreken die een normaal ge bruik in de weg staan, vooral als die gebreken voor de koper niet direct zichtbaar zijn. Dat is een grote verandering ten opzichte van de vroegere situatie, waarbij de koper het huis kocht met alle ’lusten en lasten’. Als de verkoper bijvoorbeeld ver zwijgt dat de vloerbalken verrot zijn, dan kan hij daar later op worden aangesproken. Gebreken verdoezelen kan worden afge straft. De verkoper is in de regel niet aansprakelijk voor de gebre ken die hij niet kende. Eigen on derzoek van de kant van de koper blijft dan ook verstandig. king voor een studie Nederlandse Taal- en Letterkunde en Kunstge schiedenis, wijdde zij zich op nieuw aan het tekenen. De tech niek van de hoogdruk bleek daar in het beste medium. Zij is tevens als docent kuns tgeschiedenis kunstbeschouwing verbonden aan het creativiteits centrum Kreater te Waddinxveen. Hoewel een gedeelte van de in Al- phen aan den Rijn tentoongestel de collectie keramiek van Lia van Rhijn uit schalen en kommen be staat is de term objekt toch op zijn plaats. Het is pseudo vaat werk. De rechthoekige schotels en bolle schalen zijn gedecoreerd met vis en schelpdiermotieven. Een enkele keer is de barokke vorm van de schaal zelf vis. Andere werkstukken houden het weerloze weekdier en de Griekse godenwereld in ere. We zien ben gedaan. De Nederlandse Vereniging van Makelaars in Onroerende Goede ren (NVM), de ’vereniging eigen huis’ en de Consumentenbond hebben op deze veranderingen in gespeeld door samen een nieuw model-koopcontract op te stellen. Dit contract met de toelichting zorgt er voor dat kopers en verko pers niet door onwetendheid de dupe worden van de nieuwe rege lingen. Voor de volledigheid valt te wij zen op een aantal verzekeringen die bestemd zijn voor evenemen ten op ieder terrein. Festiviteiten, herdenkingen, concerten, congres sen, jubilea, enz. De verzekeringen kunnen in veel gevallen gecombineerd worden, maar in andere gevallen kan met één verzekeringsvorm volstaan worden. Het betreft onder andere de vol gende verzekeringen: - Aansprakelijkheidsverzekering; - Onkostenverzekering; - Ongevallenverzekering; - Cascoverzekering; - Standaard Evenementenverzeke ring (eenvoudige risico’s); - Regenverzekering; - Geldverzekering. GOUDA - Het Provinciaal Over leg Gehandicaptenbeleid Zuid- Holland (POG) in Gouda voert in de regio Midden-Holland het pro ject ’’Buitenstaanders - Plan van Aanpak” uit. Dit project richt zich op mensen met een lichame lijke handicap en beoogt hen te helpen bij het invullen van de wens tot maatschappelijke partici patie door middel van het verrich ten van (betaald) werk. Om het project uit te voeren is een projectmedewerker aange steld. Deze heeft tot taak het ver strekken van informatie, het wer ven en motiveren van deelnemers (mensen met een lichamelijke handicap, zogenaamde ’buiten staanders’), het vormen van een gespreksgroep (zelfhulpgroep) en de begeleiding van deze groep. Om meer mensen met een licha melijke handicap, met name jon geren tot 30 jaar, aan een baan te helpen, is een op de persoonge- richte aanpak nodig. Mensen met een handicap zijn vaak onvoldoende geïnformeerd over de mogelijkheden, die er zijn om aan werk te komen of een op leiding te gaan volgen. Daarom zullen er persoonlijke contacten worden gelegd met mensen met een handicap. Voor meer informatie over het project of over scholings- en ar beidsmogelijkheden kan men op de woensdag contact opnemen met Petra Vennink, projectmede werker, Spieringstraat 2, Gouda. Tel. 01820-12777. WADDINXVEEN - Vorige week donderdag 16 januari, om streeks 17.10 uur, is een 14-jarig meisje rijdend op een fiets aan gereden door een personenauto. Dit ongeval vond plaats op de WADDINXVEEN/NIEUWEGEIN - Sinds 1 januari is er het een en ander veranderd bij de verkoop van bestaande huizen. Deze veranderingen hebben vooral gevolgen voor de verkopers. Zij moeten kopers meer informatie geven en kunnen worden aangesproken wanneer later blijkt dat zij dat niet voldoende heb- WADDINXVEEN - De tijd van de spelregelwedstrijden is weer aangebroken. Een oude traditie, die vorig jaar bij Be Fair door de spelregelkenner van de eerste or de Inge Rehorst weer werd opge pakt, krijgt nu een extra leuk tint je, aangezien één van de voorron des in de kantine van Be Fair zal worden gehouden. De eerste voorronde wordt op vrijdag 17 januari gespeeld in en bij Lekkerkerk en de tweede, te vens laatste bij Be Fair op vrijdag 24 januari. Be Fair zal worden verdedigd door een achttal giganten, onder richt door Inge Rehorst. Óp vrij dag 24 januari zal iedereen weten wat het resultaat daarvan is. De jongelui waarop Be Fair bouwt zijn: Richard Bitter, Gilbert Both, Johnny Burger, Martin de Jong, Peter van Kersbergen, Arnold Klompien, Robert van Tri et en Sander v.d. Zijden. De nummer één van beide voor rondes plaatsen zich direct voor de finale terwijl de 4 andere hoogstgescoorden in de voorron des ook doorgaan naar de finale, die zal worden verspeeld op vrij dag 7 februari. Aan een vergunning zullen voor- schirften worden verbonden. En kele voorbeelden zijn: - maatregelen treffen om de open bare orde en veiligheid te garan deren; - nadere aanwijzingen van politie of andere daarvoor bevoegde amb tenaren opvolgen; - overlast aan de gemeente en (geluids)overlast aan derden zo veel mogelijk voorkomen; - in een aantal gevallen zult u om wonenden (schriftelijk) moeten informeren. Voor een aantal activiteiten gel den bijzondere voorschriften. Voor een braderie geldt bijvoor beeld dat: - alleen een winkeliersvereniging ‘een braderie mag organiseren; - dit niet meer dan éénmaal per jaar is toegestaan; - uitsluitend ter plaatse gevestigde winkeliers of lieden die oude am bachten beoefenen mogen aan de braderie deelnemen (het gemeen tebestuur kan van dit voorschrift ontheffing verlenen). Voor een vergunning is men een bedrag aan leges verschuldigd. Leges zijn tegemoetkomingen in de kosten van door de gemeente verrichtte werkzaamheden. De le ges voor een activiteit van één dag bedragen ƒ15,-, (tarieven 1992, deze tarieven kunnen jaar lijks worden vérhoogd). Als men zwak-alcoholische dran ken wil schenken tijden de activi teit dan moet men tevens een ont heffing van de Drank- en Horeca- wet aanvragen. Deze ontheffing wordt alleen verleend aan een in Waddinxveen gevestigde onderne mer die beschikt over een vergun ning voor het bedrijfsmatig uitoe fenen van het café- of restaurant bedrijf. Bovendien wordt deze ontheffing uitsluitend verleend bij bijzondere gebeurtenissen van tij delijke aard. Bijvoorbeeld niet bij een rommelmarkt, maar wel bij een buurtfeest. Wie een tent, kraam of podium wil plaatsen, moet rekening hou den met het betalen van precario rechten. Dit is een gemeentelijke belasting voor het gebruik van ge meentegrond. Kansspelen zoals loterijen mogen WADDINXVEEN - Er komt in Waddinxveen een einde aan de gemeentelijke beschikking gelde lijke steun woonwagens uit 1984. Daarvoor zijn nieuwe regelingen in de plants gekomen. Overigens lopen de op besluiten uit 1985 en 1987 afgesloten contracten ge woon door. Sinds 1985 wordt toepassing ge geven aan de beschikking geldelij ke steun woonwagens 1984 en aan de daarvoor inmiddels in de plaats gekomen regeling geldelijke steun huurwoonwagens en de regeling geldelijke steun eigen woonwa gens. Deze toepassing bestond aanvan kelijk slechts uit het verstrekken van geldleningen en het verstrek ken van gemeentegaranties ten behoeve van het in eigendom ver krijgen van woonwagens. In 1987 is besloten de toepassing uit te breiden met het als gemeente op treden als verhuurder van woon wagens. In de achterliggende jaren zijn echter de nodige problemen gere zen met betrekking tot de uitvoe ring van deze beschikking. In één geval werd een gemeentelijke geldlening verstrekt voor het in eigendom verkrijgen van een woonwagen. Van de mogelijkheid tot het verstrekken van gemeente garanties is tot op heden geen ge bruik gemaakt. Met de verhuur van woonwagens zijn inmiddels ook de nodige ne gatieve ervaringen opgedaan. Zo is het herhaalde malen voorgeko men, dat met betrekking tot een door de gemeente op verzoek aan geschafte nieuwe woonwagen reeds na zeer korte tijd de huur weer werd opgezegd. Het technisch en administratief beheer van de huurwoonwagens werd per 1 januari 1988 overge dragen aan woningbouwvereni ging SSW. Aangezien dit zowel door de gemeente als door de wo ningbouwvereniging in de praktijk als weinig bevredigend en weinig efficiënt werd ervaren, is het technisch en administratief be heer per 1 januari 1991 weer naar de gemeente gekomen. Het be heer verloopt ook tot op heden niet zonder problemen. Overigens zij voor de volledigheid opgemerkt, dat van de 14 woon wagens op het woonwagencen trum aan de Pater Jornaweg er slechts 3 huurwoonwagen zijn. De overige 11 zijn eigen wagens, die zonder gemeentelijke steun op ba sis van genoemde regelingen zijn aangeschaft. De Nederlandse Vereniging Makelaars in Onroerende Goede ren (NVM), de ’Vereniging eigen huis’ en de Consumentenbond hebben samen een nieuw model koopcontract ontwikkeld, waarin met alle veranderingen rekening is gehouden. Dit contract zal bij de meeste verkooptransacties wor den gebruikt. Het contract zal door alle NVM-makelaars worden gehanteerd. Leden van de ’Ver eniging eigen huis of de Consu mentenbond kunenn het ook bij die consumentenorganisaties aan vragen. De afgelopen week zijn er bij het NS-station aan het Stationsplein 2 fietsen ontvreemd, een herenfiets, merk Phoenix en een herenfiets, merk Super Style. In de Kerk straat is een damesfiets, merk Ra leigh, ontvreemd. Op woensdag 15 januari is tussen 18.00 en 21.00 uur een zwarte Puch Maxi ontvreemd bij het winkelcentrum Zuidplashof. De bromfiets, welke op slot stond, was voorzien van het verzeke- ringsnummer TTD-527. In de nacht van maandag 13 op dinsdag 14 januari is vanaf de leplaan een rode Volkswagen Golf, voorzien van het kenteken JK-53-HJ ontvreemd. door verkeerslichten geregelde kruising bij het Koningin Wilhel- minaplein. Het meisje kwam vanaf de Wil lem de Zwijgerlaan en sloeg bij groen licht linksaf richting Konin gin Wilhelminaplein. Hierbij werd zij geschept door een perso nenauto die haar van achteren na derde. De bestuurder of bestuurster van de personenauto reed echter di rect na het ongeval door. Tenge volge van de aanrijding raakte het meisje licht gewond en haar fiets beschadigd. Getuigen van het on geval wordt verzocht contact op te nemen met de politie te Wad dinxveen. WADDINXVEEN - Ook in Waddinxveen en omgeving zijn voor veel zaken vergunningen nodig. Wie een bazar, een rom melmarkt, een kermis, een muziekuitvoering, een prestatietocht, een sponsorloop of een buurtfeest wil houden moet naar het ge meentehuis. Voor activiteiten op de openbare weg, die voor het publiek toegan kelijk zijn, moeten op grond van (bepalingen in) de Algemene Poli tieverordening (APV) vergunnin gen worden afgegeven. Met deze vergunningplicht wil de gemeente de openbare orde en de veiligheid op de openbare weg regelen. Öp een aanvraag ontvangt men binnen 30 dagen een reactie. Meestal zal dat de beslissing op de vergunningaanvrage zijn. Soms is deze tijd onvoldoende voor een verantwoorde beoorde ling van een aanvraag, bijvoor beeld wanneer de gewenste activi teit zodanig van omvang is dat uitgebreid overleg noodzakelijk is. In die gevallen ontvangt men bin nen 30 dagen een voortgangsbe richt. Neem daarom veiligheidshalve minimaal 2 maanden tevoren con tact op met de sectie Bestuursza ken en wacht met het doen van openbare aankondigingen tot men de vereiste vergunning heeft. GOUDA - Op donderdag 13 fe bruari aanstaande start in Gouda een ondersteuningsgroep waaraan oudere Marokkaanse mannen (le generatie) met gezondheidsklach ten uit de Goudse streek kunnen deelnemen. Het betreft een sa menwerkingsproject van de pre- ventie-afdeling van de Riagg en de SMD Regio Gouda. Het is de tweede keer dat er in Gouda een dergelijke groep wordt -1 t-j weinig ervaring opgedaan ondersteuningsactiviteiten deze moeilijk benaderbare categorie mannen. Door een sterk belastende levens loop (zwaar werk, slechte huisves ting, slechte financiële omstandig heden, taal en culturele verschil len) krijgen veel ouder wordende Marokkaanse mannen problemen en lichamelijke klachten. Medicij nen helpen daarbij soms onvol doende. Vaak voelt men zich slecht begrepen door hulpverle ners en instanties. Door deze ontwikkelingen dreigen ouder wordende Marokkaanse mannen nogal eens in een isole ment terecht te komen. In zo’n si tuatie escaleren de klachten steeds verder en groeien gevoe lens van angst, falen en schaamte. Om deze negatieve spiraal te doorbreken, organiseren Riagg en SMD Regio Gouda een onder steuningsgroep voor deze manne. De groep komt minimaal 10 keer bij elkaar, één keer per week op donderdag. De eerste bijeenkomst is op 13 februari aanstaande. De begeleiding wordt verzorgd door Jeroen Schiphorst (SMD) en Wil lem van Dijk (Riagg). Geïnteresseerden hebben eerst met de begeleiders een kennisma kingsgesprek, waarin meer infor matie wordt gegeven en waarbij gekeken wordt of de groep ge schikt is. Er zijn aan deelname geen kosten verbonden. Voor meer informatie: telefoon 01820-16422 (vragen naar Frans Huber of Willem van Dijk) of te lefoon 01820-19444 (vragen naar Jeroen Schiphorst). Op het woonwagencentrum aan de Pater Jornaweg in Waddinxveen staan koop-woonwagens en WADDINXVEEN - Het ge meentebestuur van Waddinxveen heeft een certificaat gekregen van de Werkgroep Westerbork. Dit certificaat hebben B. en W. ont vangen in verband met de plaat sing van 100 stenen op het ere- veld voor 102.000 medeburgers in de Drentse plaats. Voor dat doel had de gemeenteraad van Wad dinxveen een financiële bijdrage verstrekt. o enkele huur-woonwagens. (Foto: Archief Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De aange- kondigde aanleg van een kerosine- pijpleiding naar Schiphol is op nieuw uitgesteld. Dit betekent dat de komende jaren het transport van kerosine (vliegtuigbrandstof) per tanker door de Gouwe en Rijn onverminderd zal doorgaan. Nog zal toenemen zelfs, door een groei van het aantal vluchten waardoor meer brandstof nodig is. Al jaren is sprake van de aanleg van een pijpleiding die een be langrijk deel van het transport per schip kan vervangen. In veel ge meenten langs de doorgaande vaarroute, waaronder ook Bos koop, leeft vrees voor het vervoer van dit gevaarlijke goedje ook al zijn de veiligheidsvoorzieningen goed op de tankschepen. De aanleg van de pijpleiding was gepland voor dit en komend jaar, maar is naar nu bekend is gewor den op de lange baan geschoven. Dit is meegedeeld door de Com missie Refuelling Services, een samenwerkingsverband van olie maatschappijen. Er wordt nog on derhandeld over het tijdstip waar op kan worden begonnen maar een beslissing is er nog niet. Met de aanleg van de 57 kilometer lan ge pijplijn van het opslagdepot bij Jutphaas naar Schiphol is onge veer 80 miljoen gulden gemoeid. Hoewel betrokkenen in alle toon aarden verzekeren dat het trans port van kerosine per binnenvaart schip aan strenge veiligheidseisen is gebonden, worden de tankers in veel plaatsen als ’’drijvende bom men” beschouwd. Er is niet veel fantasie voor nodig om te beden ken wat er kan gebeuren wanneer zo’n schip betrokken raakt bij een ernstig ongeluk, bijvoorbeeld in de nauwe doorgang bij de Voorka- de. Dat is ook de reden waarom in dertijd is gepleit van het omleg gen van de vaarroute. Daarvoor zou zelfs een kanaal tussen de Zegerplas en de Oude Rijn bij Alphen moeten komen. Door de hoge kosten is dit plan niet door gegaan. Bovendien biedt een pijp leiding een veel betere oplossing. Maar de vrees voor ongelukken met tankers is recentelijk nog toe genomen doordat de oude en slecht onderhouden schepen uit het voormalige oostblok steeds meer worden gesignaleerd. Vol gens de rijkspolitie te wate wordt er nauwlettend toegezien op het naleven van de veiligheidseisen en zijn er geen aanwijzingen dat het daaraan schort. Op donderdag 16 janauri, om streeks 21.00 uur, is een 15-jarige jongen uit Waddinxveen gewond geraakt bij een verkeersongeval. Dit vond plaats op de kruising Kanaaldijk-Apollolaan-Coenecoop. De jongen, die op de fiets was, stak de rijbaan van de Kanaaldijk over en werd daarbij aangereden door een personenauto, bestuurd door een 26-jarige inwoonster van Stolwijk. De jongen werd met knieletsel per ambulance overge bracht naar Het Groene Hart-zie- kenhuis (St. Jozef) te Gouda. WADDINXVEEN - Het flanke rend (ondersteunend) ouderenbe leid in Waddinxveen krijgt dit jaar een halve ton extra op de vas te subsidie van ƒ81.850,-. Het gaat hier om een eenmalige verho ging, zo heeft B. en W. de ge meenteraad laten weten. De commissie flankerend oude renbeleid heeft het college via de begroting 1992 om een subsidie van in totaal ƒ135.656,- verzocht. In de gemeentebegroting 1992 is ten behoeve van de subsidie voor de commissie flankerend ouderen beleid maximaal ƒ81.850,- ge raamd. Ten opzichte van de ingediende begroting 1992 is er derhalve sprake van een stijging van ƒ53.806,- van het benodigde sub sidiebedrag. Bij wensen en midde len 1992 is vooruitlopend op de behandeling van de begroting van de commissie flankerend ouderen beleid, ƒ50.000,- opgenomen in verband met het aanzienlijk hoge re exploitatie-tekort volgens de in gediende begroting. Het explotatie-tekort wordt ver oorzaakt door tijdelijke opname van ouderen, en de dagopvang. Zo is de tijdelijke opname uitgebreid van 2 naar 3 zorguren per dag per bed. Deze uitbreiding van het aantal zorguren is noodzakelijk, daar de verzorgingsbehoefte toe neemt. Het aantal zorguren per dag in het kruiswerk is toegeno men van 2 naar 4. Het aantal zorguren in de tijdelijke opname is gerelateerd aan het aantal zorg uren van de wijkverpleging. De stijging van de kosten voor de dagopvang wordt volledig veroor zaakt door de toegenomen loon kosten. Deze stijging ontstaat door een verdubbeling van de per soneelsbezetting van 1 naar 2 leid sters. Een toenemend aantal oude ren neemt deel aan de dagopvang. Verwacht wordt dat in 1992 15 mensen deelnemen aan de dagop vang, momenteel zijn er 8 deelne mers. Onder de groep deelnemers be vinden zich mensen met een psy chogeriatrische indicatie. Deze ouderen gaan, naar het zich thans laat aanzien, in de loop van 1992 over naar de nieuw te starten dag opvang in het kader van de substi- tutierëgeling van ’’Souburgh” met verpleeghuis ”De Riethoek”. Door het vertrek van de psycho geriatrische geïndiceerde ouderen uit de huidige, in het kader van het flankerend ouderenbeleid ge realiseerde, dagopvang kan de personele bezetting van deze dag opvang teruggebracht worden naar 1 a 1,5 formatieplaats. Deze reductie zal mogelijkerwijs al in de loop van 1992 plaatsvinden. De provinciale verdelingscriteria voor de gelden ten behoeve van het flankerend ouderenbeleid zijn zodanig dat een procinciale bij drage in het tijdelijke hogere ex ploitatie-tekort niet tot de moge lijkheden behoort. Ook van de zij de van de Stichting Maatschappe lijke Dienstverlening Zuidplas kan geen soelaas geboden worden. WADDINXVEEN - B. en W. van Waddinxveen hebben de ge meenteraad gevraagd om het be- schikbaar stellen van een krediet van ƒ8.000,- ten behoeve van de Stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen e.o. voor de aan schaf van een computer met toe behoren. ZEVENHUIZEN - De koffiebar ’t Praathuis in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen houdt vrijdagavond 24 januari een thema-avond rond het onderwerp ’’gebed”. ”Het ge bed is onmisbaar als je christen bent en het is dus zeker iets waar bij je even kunt stilstaan”, aldus de organisatoren. Belangstellenden worden om 20.00 uur in het Hervormd Cen trum verwacht. Iedereen vanaf 15 jaar is van harte welkom. Keramische objekten van Lia van Rhijn en linoleumsneden van Jeanne Lenfers zijn te zien in de STAA-galerie te Alphen aan Rijn. WADDINXVEEN/ALPHEN AAN DEN RIJN - De Waddinx- veense kunstenares Jeanne Lend fers exposeert linoleumsneden in de STAA-galerie aan de Prinses Irenelaan in Alphen aan den Rijn. De andere exposante is keramiste Lia van Rhijn. De tentoonstelling wordt zaterdagmiddag 1 februari om vier geopend en duurt tot en met donderdag 27 februari (open van woensdag tot en met zaterdag van 12.00-17.00 uur en vrijdag van 19.00-21.00 uur). De zee is het verbindende ele ment met het werk van Jeanne Lendfers. Homerus noemde het water rondom de Griekse eilan den: de paden der zee. Via deze paden belanden we in een ander deel van de Griekse wereld. Die van de Minoïsche, welke de my thische kant van het bestaan uit licht. Zij beeldt deze wereld uit met de i

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 11