Kwiek-titel Ronald Verboon Zwaar bezet De Gouwe-weekeinde r expo in Z’huizen VERLOOP PLANTENFEEST van 24 januari tot en met 1 februari Operette "Les Rebelles" Water- Reinigingsrecht voor bedrijven Reanimatie- cursus in februari Klaverjassen Verbazing bij OR van West- nederland Woningmarkt aangetrokken jlli Jb J» Rentokil-ZVH stelt teleur 3 HALEN slechts 2 BETALEN (geldig zolang de voorraad strekt) Scholen zijn electronisch beveiligd WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS WiH één 1— Q, ABN Ondernemersprijs Competitie Bedrijfsbezoeken Waddinxveen onderhoudt graag goede contacten met het bedrijfs leven. Daarom leggen Burgemees ter en Wethouders een keer per kwartaal een bedrijfsbezoek af. Het college wordt hierbij verge zeld door enkele van de meest be trokken ambtenaren. A-klasse Contactman Rioolrecht speciaalzaak voor zee- en zoetwateraquaria Pagina 17 Woensdag 22 januari 1992 Weekblad voor Waddinxveen Ondernemen vergunningen dit Waddinxveens grondgebied. (Foto: Cees Bakker). 4 rolluikspcculisten zon l» eringaspeciuIisU-n Noordeinde 351 2771 WR Boskoop Tel. 01727-15569 Maandagochtend en woensdagochtend gesloten. Vrijdagavond koopavond. Rioolrecht is een gemeentelijke heffing die moet worden betaald Julianastraat 24 - Boskoop (showroom geopend na tel.afspraak) Aalsmeer en de Zijl LGB uit Lei den. Niet geheel onverdienstelijk keer den de pupillen van trainster Tru dy Vermeulen naar huis met elf ere medailles. Tel. 01727-13890 Fax 01727-16553 DE SPECIALIST voor alle soorten zon wering en rolluiken. Ook voor projecten, reparatie en onderhoud ZVH 2 won met 3-0 (15-3, 15-13, 15-9) van Ekspalvo. Zij bekeren dinsdag 4 februari in Swanla te gen eerste divisionist Sliedrecht Sport. De dames van ZVH verlo ren van naaste concurrent Sarto/Pellikaan en missen daar door de aansluiting met de mid denmoot. Al vanaf het begin kon ZVH de Zwollenaren niet onder druk zet ten met hun service en Kuipers wist met groot enthousiasme en inzet deze set naar zich toe te ha len. De blokkering van Kuipers had weinig moeite met de door zichtige aanvallen van ZVH. Met 9-15 ging de set naar Kuipers toe. Coach Van der Burgt zette in de tweede set vanaf het be£in Brecht Rodenburg in. De service druk nam duidelijk toe en ZVH kwam al direct met 4-1 voor. Echter Kuipers wist door goed te verde digen en een sterke aanval terug te komen en zo hielden de beide teams elkaar gedurende de gehele set in evenwicht. Waarbij ZVH tot 11-9 aan de positieve kant van de score bleef. Daarna nam Kui pers, met een sterk blokkerende Erik Sattler, het heft over en wist de set met 12-15 te winnen. Het hoofdkantoor van Westnederland aan was F Tenslotte zwommen De Gouwe- zwemmers in het zwembad De Waterlelie te Aalsmeer, mee in het ABN-tournooi. Tijdens deze wedstrijden moest de ploeg uit Waddinxveen het opnemen tegen top clubs als de Dolfijn uit Am sterdam, PSV uit Eindhoven, AZ- PC uit Amersfoort, Oceanus uit Tenslotte zwom Antoine Calis, die in de klasse onder de 16 jaar uitkwam maar liefst drie medail- leplaatsen bijeen. Op de 100m vlinderslag werd hij tweede in 1.03.8 op de 100m rugslag tikte hij in 1.07.5 als tweede aan en op de 200m wisselslag werd hij eer ste in 2.19.5. ZEVENHUIZEN - De volleybal- heren van Rentokil-ZVH uit Ze venhuizen verloren zaterdagavond van Kuipers/Zwolle met 1-3 (9-15, 12-15, 15-10 en 11-15). De Zevenhuizenaren van de jarige trainer-coach Toon van der Burgt (43) bleven nergens, terwijl ze juist dachten de goede weg gevon den te hebben. in ’n wereld vol De gemeente Waddinxveen heeft waardering voor goed onderne merschap en wil dit tot uitdruk king laten komen door de uitrei king van de Waddinxveense On dernemersprijs. Deze prijs wordt eens in de twee jaar uitgereikt en bestaat o.a. uit een fraaie trofee en een oorkonde. De ene keer ligt de nadruk van de beoordeling op het toetsingscrite rium ’’kwaliteit van het onderne merschap”, een volgende keer krijgt het criterium ’’bevorderen van de werkgelegenheid” extra aandacht. Elk bedrijf ongeacht aard of omvang kan meedingen naar de prijs. is dit jaar in de laatste klas niet vertegenwoordigd. Bij de junioren komen twee teams uit in de landelijke competitie. Team 1 bestaande uit Leon Bouw man, Martijn Gilhuis, Marco Hoogendam en Jurgen Reichard, en team 2 bestaande uit Remco Hofstee, Guido Kappé, Stefan de Kogel en Dennis Pronk. In de Goudse afdeling is de jeugd gestart. TTV Kwiek komt daarin uit met zes jeugdteams. Kwiek-3 en -4 komen in dezelfde poule uit en ontmoetten elkaar afgelopen zaterdag. Het werd een 6-4 over winning voor Kwiek-4. Vooral Ar nold Harskamp manifesteerde zich en won alle partijen. Martin Loef en Sebastiaan van Ommeren wonnen ieder lx ook het dubbel spel voor Kwiek-4 winst oplever de. WADDINXVEEN - Tijdens het afgelopen weekeinde hebben de zwemmers en zwemsters van De Gouwe een zwaar bezet wedstrijdprogramma afgewerkt. Op zaterdag 18 januari zwom men de jongste leden de eerste wedstrijd van dit jaar die mee telt voor de grote landelijke finales in juni. Ondanks het geringe aantal medaille plaatsen konden de zwemmertjes toch spreken van een geslaagde wedstrijd, daar er maar liefst veertien per soonlijke records werden verbeterd. De medaillewinnaars deze ronde waren Inge v.d. Schrier die op de 400 m vrije slag bij de meisjes ’80 als eerste aantikte in 5.06.4. Bij de jongens zou Pascal Holleman eveneens in de klasse ’80 op de 100m rugslag de derde plaats voor zich op eisen in 1.27.7. De beste verbetering van de per soonlijke tijden waren voor Clau dia v. Harskamp op de 400 vrije slag (’80) -19.7 en Lydia den Drij ver (’81) die op de 100m vlinder slag 11.8 sec onder haar beste tijd bleef. zaam. Zoals de naam al aangeeft, onderhoudt deze functionaris het contact tussen de gemeente en de bedrijven in de gemeente. Het bedrijfsleven kan bij hem te recht met vragen, problemen en klachten inzake economische aan- gelegenheden. De bedrijfscontact- functionaris zal een groot deel van de zaken zelf kunnen afhandelen, in overleg met de betrokkene en met eventueel andere gemeentelij ke diensten of afdelingen. Het werk van de bedrijscontact functionaris is erop gericht de ser vice aan het bedrijfsleven te ver groten. Dat betekent meer en be tere informatie, directer contact, snellere afwerking van zaken en minder bureaucratische obstakels voor een ondernemer in de Con tacten met de gemeente. De gemeente Waddinxveen be schikt over twee ondernemershal- len die samen het zogenaamde Ondernemerscentrum vormen. Wie als startende ondernemer be- drijfs- en of kantoorruimte in dit Ondernemerscentrum zoekt, kan terecht bij de bedrijfscontactfunc- tionaris. De ZVH-heren waren zaterdag na vele weken weer compleet, al is Brecht Rodenburg weliswaar nog herstellende. De tegenstander Kuipers/Zwolle was zelf in een goede vorm en had zijn zinnen ge zet op winst. ooi. Het te betalen recht bedraagt per 1 januari 1992 ƒ145,20 per (aan gesloten) eigendom per jaar. Uit de opbrengsten van het riool recht worden de vervangings- en onderhoudskosten van het riool stelsel betaald. Waddinxveners kunnen een be zwaarschrift indienen wanneer ze het niet eens zijn met de opgeleg de aanslag. Dit moet binnen twee maanden na dagtekening van de aanslag gebeuren. Het bezwaar moet u schriftelijk indienen bij het college van Bur gemeester en Wethouders, Post bus 400, 2740 AK Waddinxveen. Overigens ontheft de indiening van een bezwaarschrift u niet van de verplichting tot het betalen van de aanslag. Uitstel van beta ling is wel mogelijk. voor het hebben van een aanslui ting op het riool. Heffingplichtingen zijn de eigena ren van gebouwen, die direct of indirect zijn aangesloten op het ri- In de klasse onder de 18 jaar had de Gouwe ploeg twee zwemmers die vooraan te vinden waren. Ri chard Bosman tikte op de 100m schoolslag in 1.10.5 als derde aan en Christiaan de Groot pakte op de 100m vlinderslag goud in 0.59.2. Later zou hij nog eens tweede worden op de 100m rug slag in 1.01.0. Voor tafeltennisvereniging Kwiek is de voorjaarscompetitie weer van start gegaan. Bij de senioren zijn in totaal zes tien teams ingedeeld in de compe titie van de NTTB-afdeling Gou da. Kwiek-1 speelt in de promotie le klas. Wim van Wageningen, Ronald Verboon en Cees Vos zul len daar o.a. het Zevenhuizense ZTTC-1 ontmoeten. Kwiek-2, be staande uit Henk Bloks, Jac. Brand, Rob Kappé en Marco van Wageningen, komen uit in de pro motie 2e klas. Team 3, 4 en 5 zijn ingedeeld in degradatie 2e klas, team 6 promo tie 3e klas, teams 7 en 8 degrada tie 3e klas. Teams 9 t/m 13 ko men uit in de 4e klas en teams 14, 15 en 16 in de vijfde klas. Kwiek (Verontrusting over de plannen van de Stichting Waddinxveense Bejaardenhuisvesting over afbraak van de toneelzaal van het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad voor de bouw van 40 flats voor ouderen). WADDINXVEEN - Vrijdag avond 24 januari is er in buurt centrum ”De Boog” (C. Huygen- slaan 2) weer een gezellige klaver- jasavond. Gespeeld worden drie rondjes klaverjassen. De kosten zijn ƒ3,- (inch 1 koffie). De zaal is open om 20.15 uur en de inschrij ving sluit om 20.55 uur. Bij de dames was er voor Marion v. Hooft zilver op de 100m vrije slag die zij in 0.59.2 zwom. Op de 100m vlinderslag tikte Marion in 1.08.2 als derde aan. Bij de heren was Mark v.d. Zijden weer goed op dreef, hij pakte op de 100m schoolslag een derde plaats in 1.07.0 en op de 200m wisselslag werd hij tweede in 2.11.0. Jan- Willem v.d. Hoek kwam op de 100m rugslag bij de heren tot een zeer goede tweede plaats in 1.00.7. WADDINXVEEN - Tafeltennis vereniging Kwiek heeft in een veranderde opzet de clubkampi- oenschappen voor senioren ge speeld. Verdeeld over drie avon den werd achtereenvolgens ge speeld in de competitieklassen 5-6, 3-4 en 1-2. De Kwiek-titel kwam in handen van Ronald Ver boon. In de klasse 5-6 eindigde Wilfred Melze als eerste en Wim Bikber- gen als tweede. Samen met Ro nald van As (3e) en Hansfried Broos (4e) werden ze ingedeeld in de poule van klasse 3-4. Twintig deelnemers zorgden voor een aantrekkelijk tournooi in klas se 3-4 waarbij in vier vijfkampen werd gespeeld. Opvallend mag worden genoemd dat via kruisfi nales de vier poulewinnaars uit eindelijk de eerste vier plaatsen bezetten. Bert te Pas werd win naar na winst in twee games op Piet Swart, die hiermee de twee de plaats behaalde. Jan Dibbets wist in drie games te winnen van Sjaak Loef die hiermee respectie velijk 3e en 4e werden. Voor de laatste groep bleven er zeventien spelers over. Ook hier zagen de vier uit de klasse 3-4 geen kans zich te kwalificeren. Verrassend was hier vooral het uitschakelen van titelverdediger Wim van Wageningen door jeugd speler Jurgen Reichard. In drie games (17-21/21-15/18-21) eiste Jurgen een plaats op in de strijd om de laatste vier. In de halve finale wist Bram Schild met 21-14, 11-21, 17,21 van Jurgen Reichard te winnen en behaalde Ronald Verboon een ge makkelijke overwinning op team genoot Cees Vos. Cees Vos won daarna met 21-13/21-10 van Jur gen Reichard en eindigden ze res pectievelijk als 3e en 4e. De finale tussen Ronald Verboon en Bram Schild gaf een duidelijk verschil te zien tussen le-klasser Ronald en 2e klasser Bram. Met 21-12 en 21-10 had Ronald Ver boon geen moeite de titel binnen te halen en eindigde Bram Schild op de tweede plaats. grote SHOWROOM met AQUARIA verder alles voor uw zee- en zoetwateraquarium kan hiervoor bovendien bij de be- drijfscontact-functionaris van de gemeente terecht. Waddinxveen heeft een aantal be drijfsterreinen, waaronder Coene- coop I en Coenecoop II. Dit laat ste bedrijvenpark is een logisch vervolg op de successtory van Co enecoop I. De gemeente streeft naar goede contacten met het bedrijfsleven. Voorbeelden hiervan zijn: - er is regelmatig contact met ver- - tegenwoordigers van het bedrijfs leven. Dit contact vindt plaats via het Overlegorgaan Bedrijfsleven; - bedrijfsbezoeken worden afge legd door burgemeester en wet houders en enkele meest betrok ken ambtenaren; - er is een Commissie voor Econo mische Zaken, Sport, Recreatie en Emancipatiezaken (EZRE) die eens per maand vergadert; - het bedrijfsleven kan voor infor matie terecht bij de bedrijfscon- tactfunctionaris van de gemeente Waddinxveen; - prestaties van het bedrijfsleven worden beloond met de Waddinx veense Ondernemersprijs. De gemeente Waddinxveen vindt het een goede zaak dat zij op de hoogte is van ontwikkelingen bin nen het bedrijfsleven. Andersom geldt dit ook; het bedrijfsleven moet op de hoogte zijn van wat de gemeente van plan is op econo misch terrein. Vandaar het Over legorgaan Bedrijfsleven. Naast de voorzitter, de wethouder voor o.a. economische zaken, heb ben in dit Overlegorgaan onder andere zitting de voorzitter van het Industrieel Contact Waddinx veen (ICW), vertegenwoordigers van werknemers- en werkgevers verenigingen en het Koninklijk Nederlands Ondernemersverbond (KNOV) afdeling Waddinxveen. Het Overlegorgaan vergadert on geveer vier keer per jaar. Burgemeester en Wethouders kunnen zich laten adviseren door commissies waarin gemeente raadsleden zitting hebben. Het gaat dan vaak over voorstellen die in een later stadium ter goedkeu ring aan de raad worden voorge legd en waarvan men wil weten welke standpunten de raadsfrac ties erover innemen. Eén van die commissies behandelt onderwerpen die betrekking heb ben op economische zaken, sport, recreatie en emancipatiezaken. Daaraan dankt de commissie haar naam dan ook. Overigens komen in de commissie EZRE ook on derwerpen of voorstellen aan de orde die verband houden met kin deropvang of internationale aspec ten. Voorzitter van de commissie is de wethouder van o.a. economische zaken. Het secretariaat wordt ver zorgd door de sectie Bestuursza ken, afdeling Algemene Zaken. Van alle gemeenteraadsfracties is iemand lid van de commissie. De voorzitter kan gemeente-ambtena- ren en andere deskundigen uitno digen om de commissies inlichtin gen, toelichtingen of nadere ad viezen te geven. Belanghebbenden kunnen zich rechtstreeks tot de commissie richten, door middel vanhet spreekrecht. Aan het spreekrecht zijn enkele regels verbonden. BOSKOOP/WADDINXVEEN - De ondernemingsraad (OR) van NV Verenigd Streekvervoer Westnederland in Boskoop heeft met verbazing kennis genomen van de motieven die hebben ge leid tot het afwijzen van de fusie- voornemens van Westnederland en de Haagsche Tramweg Maat schappij. In een begin 1990 gepresenteerd rapport ’’Beter samen, samen be ter” worden er door de beide di recties een aantal vervoerskundige argumenten genoemd, die bij een volledige fusie zullen leiden tot een efficiëntere lijnvoering, snel heid van vervoersstromen en een betere besteding van de financiële overheidsbijdrage aan het open baar vervoer in de regio Den Haag. Twee jaar lang is er overleg geweest over de zeggenschap in de na de fusie onstane onderne ming tussen de aandeelhouders van beide vervoersmaatschappij en. Dit overleg heeft ertoe geleid, dat met name de aandeelhouder van Westnederland veel concessies heeft gedaan met betrekking tot de zeggenschap in de nieuwe on derneming. Teleurstellend is het vast te moeten stellen, dat bij de besluitvorming (echter niet in het openbaar) door B&W en de Ge meenteraad van Den Haag alleen de zeggenschap in de nieuwe on derneming van betekenis is ge weest. De OR van Westnederland stelt hierbij vast, dat de gemeente Den Haag een besluit heeft genomen dat zeker niet in het belang van het openbaar vervoer is, in het bijzonder voor de Haagse bevol king, maar zeker ook niet voor het personeel van de HTM. Immers de door de minister nu opgelegde bezuinigingen van ca. ƒ40 miljoen voor het openbaar vervoer in Den Haag en de nog te verwachten ne gatieve gevolgen van het nu lo pende McKinsey onderzoek, zul len zeker gevolgen hebben voor de totale vervoersomvang en de daaraan gekoppelde personeelbe- hoefte. De OR hoopt echter dat de nu reeds bestaande samenwerking op een aantal terreinen tussen West nederland en HTM, zowel vanuit de beide organisaties als ook op het vlak van de medezeggen schap, geen schade zal ondervin den van het voor velen onbegrij pelijke besluit. WADDINXVEEN/BOSKOOP - De vereniging ’’Vrienden van de Hartstichting”, afdeling Boskoop en Waddinxveen, gaat bij vol doende aanmelding weer nieuwe cursussen reanimeren verzorgen in februari. De reanimatiecursus neemt drie achtereenvolgende dinsdagavon den in beslag van 20.00 uur tot 22.00 uur. De eerste avond be staat uit het theoretische gedeelte en de volgende twee avonden praktijk. Aan het eind van de cur sus wordt, na gebleken geschikt heid, een diploma uitgereikt. Het is de bedoeling dat de cursis ten na het behalen van het diplo ma, drie keer na een half jaar en daarna één keer per jaar een her- halingsles volgen. Deze herha- lingslessen zijn van groot belang, om de vaardigheid te behouden. De kosten van de cursus bedragen ƒ35,- totaal en voor de herhalings- lessen ƒ10,- per keer. De cursus wordt gegeven in De Boog (Con st. Huygenslaan) in Waddinxveen en staat onder leiding van de heer Ligthart, verbonden aan het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden. De eindverantwoording ligt bij* huisarts P.C.W. Hertogh uit Waddinxveen. Voor verdere in lichtingen en aanmeldingen kan men terecht bij Carla Hoogwerf (tel. 01828-15308) en Lydia van Tol (tel. 01828-19561). Naast het programma van de Speedo zwommen de Gouwe zwemmers zaterdag tevens een A- klasse wedstrijd. Ook hier sneu velden een aantal PR’s op het toch zware programma nummer de 400m wisselslag. ”Die progres sie is naast de intensieve zwem- training mede te danken aan de kracht trainingen die we elke week bij Sport School Marchant houden”, aldus trainster Trudy Vermeulen. Zo zwom Andres v.d. Sluys met 6.06.1 -7.2 sec. van zijn PR af. Mark v.d. Schrier pakte -5.2 sec maar de grootste verbetering was voor Bob de Bruijn die met zijn 5.25.7 niet alleen 19.1 sec van zijn PR af zwom maar ook als eerste eindigde. De Gouwe-zwem- mer Mark Nahon werd derde in deze wedstrijd in 5.34.2. WADDINXVEEN - Met de bedrijfscontactfunctionaris drs. P.A.M. Kooien een twee jaarlijkse Ondernemingsprijs en allerlei contacten met het bedrijfsleven werkt het gemeentebestuur van Waddinxveen voortvarend door aan het ondernemende karakter van dit Gouwedorp. Ondernemen is namelijk geen eenvoudige zaak. Wie in Waddinxveen, een gemeente van ruim 25.000 inwoners en 1.255 bedrijven (waarin circa 7.000 personen werkzaam zijn) een onderneming wil beginnen, moet met veel zaken rekening houden. Het is een wereld vol van vergunningen, procedures en in stanties. Voor bijna elke ondernemingsacti viteit is een vestigingsvergunning nodig. Afhankelijk van de aard van uw bedrijf krijgt men te ma ken met de Vestigingswet Bedrij ven, óf de Vestigingswet Detail handel, óf met de Drank- en Ho- recawet. De ’’gewone” vestigingsvergun ning moet worden aangevraagd bij de Kamer van Koophandel. Ook voor de detailhandelsvergun- ning met men bij de Kamer van Koophandel zijn. Voor restaurants, cafés en slijte rijen geldt de Drank- en Horeca- wet. Voor het aanvragen van de vergunningen op grond van deze wet, moet men eerst naar de ge meente voor een aanvraagformu lier. Oefent men een zogenaamd vrij beroep uit, en men doet dat niet in de BV-vorm, dan is er géén vestigingsvergunning nodig. Toch doet men er goed aan contact op te nemen met de gemeente, afde ling Ruimte en Bouw, sectie Bou wen om te bezwaren bestaan te gen de uitoefening van het ’’vrije” beroep. Naast de eerder genoemde ver gunningen kan het voorkomen dat men een milieuvergunning nodig heeft. Op zeer veel vergunningen is de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne van toepassing. Deze wet schrijft voor dat een vergunning binnen 7 maanden na het aanvragen moet zijn verleend (of afgewezen). De gemeente Waddinxveen maakt voor de milieuvergunningen ge bruik van de diensten van de Mi lieudienst Midden-Holland in Gouda. Voor informatie kunt u bij deze dienst terecht. In het algemeen is het zo dat, zo dra men iets wil gaan bouwen of een bestaand bouwwerk vernieuwt of belangrijk verandert, hiervoor een bouwvergunning vereist is. Bij de plaatselijke makelaars kan men terecht indien men naar een geschikte bedrijfsruimte zoekt. Wie een startende ondernemer is WADDINXVEEN NIEUWE - GEIN - Vorig jaar wisselden 6.000 meer woningen dan in 1990 van eigenaar. Oorzaak is de toege nomen koopbereidheid na een pe riode van mondiale onzekerheid ten gevolge van de Golfcrisis en het mede daardoor verminderde vertrouwen van de consument in de economie. De gemiddelde prijs van een huis in Nederland steeg in 1991 met 3,5% tot ƒ180.400,-. Dit heeft de NVM, de vereniging van makelaars, vandaag bekend gemaakt. Het afgelopen jaar steeg het aan tal via NVM-makelaars verkochte huizen met 12,5%. In het eerste halfjaar van 1991 nam de belang stelling van de consument voor een koopwoning weer toe en wer den 17% meer woningen verkocht dan in de vergelijkbare periode in 1990. In de afgelopen zes maan den liep de stijging terug. In ver gelijking met dezelfde periode in het jaar ervoor nam in de laatste helft van 1991 het aantal verko pen toe met 8%. Op grond van deze afnemende stijging denkt de NVM dat in de eerste helft van 1992 vraag en aanbod meer met elkaar in evenwicht zullen komen. De laatste jaren zijn meer wonin gen tussen de ƒ250.000,- en ƒ400.000,- gebouwd om de door stroming op een gezonde manier op gang te brengen. Onvoldoende aandacht is echter gegeven aan de prijsklasse van ƒ200.000,- tot ƒ250.000,-. Dit betekent dat men sen die een aantal jaren geleden een premie A, B of C woning hebben gekocht, nu moeite heb ben een betaalbare woning te vin den. De sprong van ƒ160.000,-, de huidige waarde van de voormalige premiewoningen, naar circa ƒ250.000,- is daarvoor te groot, al dus de NVM. WADDINXVEEN - Nadat de gemeenteraad van Waddinx veen in juli vorig jaar een be drag van ƒ92.000,- beschik baar heeft gesteld zijn thans alle gebouwen van de Wad dinxveense scholen voorzien van een electronische beveili ging tegen inbraak. Gelijktijdig zijn in diverse scholen aanvullende werk zaamheden uitgevoerd zoals het aanbrengen van inbraak- vertragende ruimten en het ver vangen van hang- en sluitwerk. Alhoewel in 1984 ter voorko ming van inbraak reeds nacht- verlichting in de schoolgebou wen was aangebracht, werd door de komst in het onderwijs van meer electronische appara tuur dit adequate beveiligings systeem noodzakelijk geacht. De realisering van het nieuwe beveiligingssysteem is tot stand gekomen na een goede samen werking tussen de schoolbestu ren, het gemeentebestuur en de Rijkspolitie. Bij de sectie Bestuurszaken, afde ling Algemene Zaken, is de be drijfscontactfunctionaris drs. P.A.M. Kooien voor het Wad dinxveense bedrijfsleven werk- WADDINXVEEN - In Waddinxveen betalen bedrijven aan het reinigingsrecht en voor een minicontainer dit jaar ƒ375,-, voor 2 minicontainers ƒ810,- en voor 3 minicontainers ƒ1.575,-. Dat blijkt uit gemeentelijke informatie. Reinigingsrecht is een gemeente lijke heffing die moet worden be taald voor het periodiek verwijde ren van bedrijfsafval van beperkte omvang of hoeveelheid. Heffingplichtingen zijn degenen voor wie deze dienst worden ver richt. Het te betalen recht neemt progressief toe en is afhankelijk van het aantal minicontainers waarvan gebruik wordt gemaakt. Het recht bedraagt op jaarbasis per 1 januari 1992 bij gebruikma king van: - 1 minicontainer f315,- - 2 minicontainer ƒ810,- - 3 minicontainer ƒ1.575,- Uit de opbrengsten van het reini gingsrecht wordt een gedeelte van de kosten van vuilophaal-, -afvoer en -verwerking betaald. ZEVENHUIZEN - Tot en met maandag 10 februari is in het ge meentehuis van Zevenhuizen de fototentoonstelling: ’Water, een kwestie van geld!’ te zien. Deze tentoonstelling geeft een beeld van de watervoorziening in Nicaragua in het bijzonder van Ji- notega, een stad waar het Open baar lichaam bestuur. De Voor malige Tien Gemeenten een pro ject steunt. Goed en voldoende drinkwater is voor iedereen van belang of je nu in Nederland woont of in een Derde Wereldland als Nicaragua. Hier draai je de kraan open en er is water. Zo vanzelfsprekend is dat in Nicaragua niet. Er zal nog veel werk verzet moe ten worden om de watervoorzie ning in Nicaragua op peil te bren gen. Een aantal Nederlandse orga nisaties en bedrijven heeft in het verleden besloten om hieraan een bijdrage te leveren. Het district De Tien Gemeenten, sinds januari 1991 opgegaan in het Duinwater- bedrijf Zuid-Holland, is zo’n be drijf. Met de levering van materiaal en het bijeenbrengen van fondsen tracht het bedrijf in de Nicaragu aanse stad Jinotega de watervoor ziening te verbeteren. Geen ge makkelijke opgave, maar wel de moeite waard. De in mei 1991 gehouden loterij ten bate van het waterproject in Jinotega heeft bewezen dat de be volking in het verspreidingsgebied van het district De Tien Gemeen ten zeer betrokken is bij het pro ject. Duizenden mensen deden mee en brachten ruim ƒ45.000,- bijeeri. Natuurlijk wil iedereen nu snel resultaat zien. Helaas werkt dat niet altijd zo. Wisselingen van re geringen en overheden, en proble men met net geprivatiseerde be drijven zoals het electriciteitsbe- drijf van Jinotega werken niet be paald versnellend bij de afronding van een project. Toch is er al veel gedaan in Jino tega. Het leidingnet van de water put naar de wijk en in de wijk zelf is reeds aangelegd. De wijkbewoners hebben hieraan hard meegewerkt. Het nieuwe stadsbestuur heeft in de zomer van 1991 met het electriciteitsbe- drijf een accoord gesloten over de levering van de benodigde electri- citeit voor aansluiting van de pomp.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 17