GEMEENTE WADDINXVEEN Kunst in de etalage opruiming Spreekbeurt van kandidaatvoorzitters Rabobank Starthypotheek RAAPHORST modeschoenen 8,4% (effectief 8,8%) ’t Is goed dat er een Rijnlands Orkest is Musici fleurden Ontmoetingskerk op Bij PvdA - W’ veen met extra lage rente vanaf Meer bank voor je geld speciaal voor u 25 en 50% korting Rabobank Q TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN VERGADERINGEN BOUWVERGUNNINGEN HINDERWET gulden Bijna al onze opruimingsschoenen kosten nu nog maar den hertog binnenhuisadviseurs INVORDERING ONROEREND- GOEDBESLASTINGEN IN EIGEN HAND VOORGENOMEN VERKEERSBESL UIT NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES SPREEKUREN RABOBANK WADDINXVEEN BEL VOOR EEN AFSPRAAK. KERKWEG-OOST 161 - WADDINXVEEN TELEFOON 01828-14566 Soliste VOLKSGEZONDHEID I •I banken van B&B italia fauteuils van Montis tafels en stoelen van Thonet Hooftstraat 72 Alphen aan den Rijn 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-93511 01828-17613 01820-28011 Sommige paren ietsjes goedkoper, andere iets meer. hebben wij een aantal van onze eksklusieve designmeubelen afge prijsd RTW-RADIO A Pagina 3 Woensdag 22 januari 1992 Weekblad voor Waddinxveen 12570 Gouwebad ”De Sniep” 01820-16066 010-362244 01820-15767 v. Mandersloostraat 82 - Alphen aan den Rijn Terinzagelegging aanvragen en stukken Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de volgende aan- De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Gemeenteraad op woensdag 29 januari 1992, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - beraadslaging inzake Najaarsnota 1991; - voorstel tot beëindiging van toepassing Beschikking geldelijke steun woonwagens 1984; - voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het vernieuwen van het rioolstelsel in de St. Victorwijk; - voorstel tot afwijzing van een verzoek om schadevergoeding als bedoeld in artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning ten name van de heer J.P. Slaman, Tweede Bloksweg 22, alhier; - Voorstel inzake het advies aan het Commissariaat voor de Media omtrent artikel 30 van de Mediawet; - voorstel met betrekking tot een eenmalige verhoging van de tructurele subsidie 1992 voor de commissie Flankerend Oude renbeleid; - voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet ten behoeve van het treffen van voorzieningen bij het noodlokalencomplex Zuidplashof 9; - voorstel met betrekking tot voortgang uitvoering reorganisatie Sociaal Cultureel Werk en Kunstzinnige Vorming; - voorstel tot wijziging van artikel C3 van het Algemeen Amb tenarenreglement; - voorstel tot vaststelling van de Vergaderingskostenverordening; - voorstel tot vastelling van een aantal begrotingswijzigingen. De agendastukken liggen bij het secretariaat van de commissie op werkdagen tijdens kantooruren ter inzage. Rijk naar gemeente Met ingang van het jaar 1992 zal de gemeente Waddinxveen de in vordering van de onroerendgoedbelasting (OGB) zelf gaan verzor gen. Vóór het jaar 1992 was het invorderen van deze belastingen geheel opgedragen aan de Rijksbelastingdienst. In de praktijk be tekent dit, dat u nu van de gemeente een aanslag onroerendgoedbe lasting zult ontvangen. Ook het op deze aanslag vermelde bedrag moet aan de gemeente worden overgema'akt. Dwangin vordering Als u niet (tijdig) betaalt, ontvangt u van de gemeente (net als bij de Rijksbelastingdienst) een aanmaning. Blijft de betaling dan nog achterwege dan zal de (belasting)deurwaarder van onze gemeente met de verdere uitvoering van de invordering worden belast. In dat geval wordt er gesproken over een dwangbevel. Aan deze invorde- ringsmaatregelen zijn voor u ook extra kosten verbonden. De ta rieven worden door het Rijk vastgesteld. Deze kosten zijn afhankelijk van de hoogte van het te betalen belastingbedrag. Tarieven Onlangs heeft het Rijk besloten de in 1984 vastgestelde tarieven fors te verhogen in verband met de sindsdien gestegen kosten. Met in gang van 1992 zijn de tarieven als volgt: voor het verzenden van een aanmaning tot 1000,- bent u 10,- verschuldigd; boven dit bedrag moet u 20,- betalen. Als er sprake is van een dwangbevel zijn de kosten als volgt: 50,- voor een be lastingschuld tot 100,- verhoogd met 5,- voor iedere volgende 100,- gulden belastingschuld. Kwijtschelding Mensen met een laag inkomen kunnen in aanmerking komen voor (gedeeltelijke) kwijtschelding van onroerendgoedbelasting. Als u op grond van uw financiële positie meent voor kwijtschelding in aanmerking te komen, dient u een verzoek hiertoe aan de chef van de afdeling Financiën. Bij de beoordeling van uw verzoek zal worden uitgegaan van uw netto besteedbaar inkomen. Heeft u vragen over de OGB dan kunt u bellen met de afdeling Financiën, telefoon 14433, toestel 134 of 151. vragen om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben zijn ontvangen van: Fa. Gebr. W. en P. Molenaar voor een tuinbouwbedrijf (groente- kwekerij) op het perceel G. van Dort Kroonweg 7; De heer P. Evers voor een tuinbouwbedrijf (snijbloemenkwekerij) op het perceel G. van Dort Kroonweg 4; V.O.F. J.V. Kruit Zn. voor een tuinbouwbedrijf (snijbloemen kwekerij) op het perceel van G. van Dort Kroonweg 3; De directie van Kwekerij D. Verweij B.V. voor een tuinbouwbe drijf (snijbloemenkwekerij) op het perceel Zesde Tochtweg 5; alsmede een aanvraag om een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning ingevolge de Hinderwet van; De directie van Van der Loo B.V. voor een meubelfabriek op het perceel Dorpstraat 9-11. De aanvragen en alle andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 23 januari 1992 tot 23 februari 1992 ter inzage bij de Dienst Open bare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het gemeen tehuis alhier, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Tijdens genoemde periode kunnen gemotiveerede bezwaren schrif telijk bij hun college worden ingediend. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Besloten is geen openbare zitting te houden. Indien u uw bezwaren mondeling naar voren wilt brengen, kunt u hiervoor tot 13 februari 1992 telefonisch een afspraak maken (telefoon 01828-14433, toestel 116, de heer W. Kaandorp). Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. VRIJDAG 24 JANUARI 20.00 uur: Da Capo. Semi klassie ke muziek. Presentatie: Jan Koor- engevel. 21.00 uur: ’t NieuwsCafé. Nieuws en actualiteiten uit de Waddinx- veense regio. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g- Politie Ongevallen WOENSDAG 22 JANUARI 19.00-23.00 uur: Nederlands op z’n best. Nederlandstalige muziek met Frank Deurknop en Klaas Vaak. 14433 14433 14433 (toestel 159) Inenten kinderen geboren in 1983. Op woensdag 29 januari 1992 bestaat de gelegenheid tot kosteloze inenting tegen BMR (bof, mazelen en rode hond) en DTP (difterie, tetanus en polio). Deze inenting vindt plaats in het Groene- Kruisgebouw aan de Stationsstraat 12, van 13.30 uur tot 14.30 uur, en geldt voor de kinderen geboren in 1983 in de maanden januari tot en met juni. Aan deze kinderen is inmiddels een oproep ver zonden. Voor inlichtingen kunt u bellen met de sectie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken, telefoon 14433, toestel 212. NB. de inentingspapieren moeten worden meegebracht! In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken. In de wand is een groot assortiment algemene folders en brochures over uiteen lopende onderwerpen aanwezig. Nieuw in de brochurewand is een Verkeerskaart provincie Zuid- Holland. De provincie Zuid-Holland heeft samen met de ANWB en het Pro vinciaal Orgaan Verkeersveiligheid (P.O.V.) een nieuwe verkeers kaart (schaal 1 100.000) uitgegeven. Deze (gratis) kaart is aangevuld met een complete lijst van carpoolpunten, een opsomming van Parkeer- Reisstations en veel informatie over verkeersveiligheid. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. Commissie voor de Bezwaar- en beroepschriften op donderdag 23 januari 1992, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - bezwaarschrift tegen beschikkingen tot verlening van een bouwvergunning ten behoeve van de oprichting van 30 vrije- sectorwoningen, 36 premie-koopwoningen en 16 huurwoningen op de percelen, kadastraal bekend: gemeente Waddinxveen, sectie F, nummers 2057 (ged.) en 2040 (ged.), plaatselijk be kend: Mercuriusweg, Apollolaan, Junolaan en Jupiterlaan; - Bezwaarschrift tegen een beschikking tot afwijziging van een verzoek om toestemming voor het gebruik van een loods op het perceel Abraham Kroesweg 19, ten behoeve van niet- agrarische doeleinden c.q. tot weigering van medewerking aan een vrijstellingsprocedure ex artikel 19 van de Wet op de ruimtelijke ordening; - bezwaarschriften tegen beschikkingen tot het verbinden van een uitkering ingevolge de Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers; - bezwaarschrift tegen een beschikking tot beëindiging van een uitkering ingevolge de Rijksgroepering Werkloze Werknemers; - bezwaarschrift tegen een beschikking tot tijdelijke verlaging van een uitkering ingevolge de Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers; - bezwaarschrift tegen een beschikking tot verlaging van een bij zondere bijstandsuitkering ingevolge de Algemene Bijstands wet in de vervoerskosten wegens deelname aan het maatschappelijk verkeer; - bezwaarschrift tegen een beschikking tot afwijzing van een verzoek om een dubbele standplaatsvergunning ingevolge de Algemene Politieverordening Waddinxveen 1983, ten behoeve van de verkoop van brood, koek en banket. WADDINXVEEN - Door Admi nistratiekantoor Van der Loo BV aan het Koningin Wilhelmina- plein te Waddinxveen is aan de Waddinxveense Kunst Kring se dert enige maanden belangeloos een etalage ter beschikking ge- speeltuin van Debussy. Enthousiast zette dirigent Michel Havenith en zijn orkest zich in VERLEENDE BOUWVERGUNNING Bouwperceel: Aard van het bouwplan Bloemendaalseweg 14c het gedeeltijk vernieuwen van een tuinbouwloods Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Een complete verrassing was ver volgens het optreden van de 16-ja- rige violiste Maile Stam, die al op verscheidene nationale en interna tionale concoursen diverse prijzen won. Zij krijgt thans les van Bouw Lemkes, in 1952 de oprich ter van het Rijnlands Orkest. Volkomen onbevangen, alsof het haar dagelijks werk is, voerde ze samen met het orkest het viool concert no. 3 in B opus 61 van Camille Saint-Saëns uit, geheel uit het hoofd, slechts lettend op de dirigent en orkest. Na afloop nam zij dankbaar het welverdiende applaus in ont vangst. Jammer dat er geen toe gift van af kon, want het applaus vroeg daar duidelijk om. We zul len ongetwijfeld nog veel van de ze veelbelovende Goudse Gymna siaste en violiste horen in de toe komst. Claude Debussy kwam uit een eenvoudige familie, die weinig aan muziek deed. Mevrouw Mau- té ontdekte de begaafdheid van Debussy, waardoor hij naar het Parijse conservatorium kon. Gou nod, een wat oudere leeftijdge noot van hem, noemde hem een genie. Opvallende werken van hem zijn ”De Pastorale” waarin de lente tot uitdrukking komt en de geesti ge bundel ’’Children’s Corner” welke hij voor zijn dochtertje schreef. Minder bekend, maar niet minder boeiend is het werk (in aanvang eveneens voor zijn toen 8-jarige dochtertje geschreven) ”La boïte a joujoux”, een ballet voor kinde ren. Het werk werd pas voltooid na de dood van Debussy, door zijn vriend André Caplet. Wat hier op de notenbalk is ge schreven moet door de dirigent en zijn orkest omgezet worden in een muzikaal verhaal. Dat is Michel Havenith wel toevertrouwd. In een opperste harmonie met het orkest gaf hij een zeer helder, briljante lezing van dit ballet. De bedwelmende betovering van de avonturen vanuit een speel goedwinkel, vreugde, verdriet, al les trekt voorbij op blijde accoor- den van diverse muziekinstrumen ten. Het komt naderbij en verwij dert zich weer in de verbeelding, maar het blijft in de ban van de muziek, uitermate gevoelig en ge nuanceerd. Verhelderend daarbij waren de lichtbeelden die synchroon met de muziek op het witte doek ver schenen. Een goede vondst, juist omdat er zoveel kinderen in de zaal zaten. Een opmerkelijk con cert dus, waar de beeldende fanta sie van het publiek gevraagd wordt en Michel Havenith hierop heerlijk insptelde. Een krachtig applaus plus bloe men waren de beloning. Het is goed dat er een Rijnlands-Orkest is, die wat fleur en kleur kan ge ven in deze donkere winterse da gen. WADDINXVEEN - De Rijnlandse Orkestvereniging (in de met Je ouverture^ uit de opera wandelgangen het Rijnlands Orkest) uit Alphen aan den Rijn - ”TJ dat dit jaar 40 jaar bestaat - is zonder twijfel een orkest met al lure. Dat bleek vrijdagavond in de Ontmoetingskerk toen dit professioneel geleid amateurorkest een opmerkelijk concert gaf. Een zelfde concert werd zondagmiddag in Alphen aan den Rijn gegeven. Opmerkelijk in die zin, dat de 16- kest het publiek meenam naar de jarige scholiere Maile Stam een geheel eigen glans gaf aan dit concert en dat na de pauze het or- ZATERDAG 25 JANUARI 00.00 uur: Dag Week Hallo Weekend. Presentatie: Luuk van Dijk. 03.00 uur: Continue muziek. 07.00 uur: Stekker uit je wekker. Presentatie Gert Voogd. 09.00 uur: Ochtendmagazine. Pre sentatie: Ferry van Loon. 11.00 uur: Hitherinneringen. Sa menstelling: Ed Schuurman Gerben van Kruistum. 13.00 uur: Huis op je radio. Pre sentatie: Diederick Huizinga. 15.00 uur: Het Muziekcentrum. Presentatie: Peter Teunisse. 17.00 uur: De Sportuitslagen. Pre sentatie: Menno Tamming. 18.00 uur: Mark van den Heuvel. 19.00 uur: Hitfront Danceable. Presentatie: Gert Voogd. 22.00 uur: Avonduren. Presenta- I tie: Ron Menke. ZONDAG 26 JANUARI 00.00 uur: In ’t Holst van de Nacht. Presentatie: Ferry van Loon. 02.00 uur: Continue muziek. 08.00 uur: Non Stop Gospel Mix. 09.00 uur: Kerkuitzending. Ver zorgd door de Immanuelkerkge- meente. 12.00 uur: RTW Klassiek. Presen tatie: Ben Evertse. 14.00 uur: Vakantie magazine. In formatie over reizen en recreatie met Kate Goudriaan. 15.00 uur: De Komische Noot. Conferences en muziek met Gert Frank van der Poel. 16.00 uur: RTW Sportcafe. Pro gramma van: Andre de Knoop Paul Aalbers. 18.00 uur: Jeugdloon. Presentatie: Ferry van Loon. 20.00 uur: Trendy. Met onderwer pen voor en door jongeren. Pre sentatie: Natascha Adrienne. 21.00 uur: Xtra. Presentatie: Luuk van Dijk en Diederick Hui zinga. 22.00-24.00 uur: Avonduren. Pre sentatie: Ron Menke. ’Tdomeneo” van Wolfgang Ama- deils Mozart. Een groot werk, dat Mozart schreef op 24-jarige leef tijd, waarin hij zich kon uitleven op de bloemrijke tekst van Va- resco met grote, weelderige aria’s, uitgebreide recitatieven en prach tige koorwerken. Bij deze ouverture viel de volheid van klank op en tegelijk de le- ningheid van de strijkers, waarbij de sonore rijkdom van het voltalli ge orkest te bewonderen viel. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze als vorenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Milieudienst Midden-Holland, nrs. 10415/91, 10475/91, 10477/91, 10478/91 en 10479/91. de PvdA gediscussieerd over de toekomst van de partij. Een com missie onder voorzitterschap van - de burgemeester van Eindhoven, (secretaris), A.L.^Simonis (pen de raadsfractie), J.O. Onemu (lid), J. Smallenbroek (lid). steld. Leden van Waddinxveense Kunst Kring kunnen daar beurte lings gedurende een maand hun werkstukken exposeren. Thans zijn werkstukken ten toon gesteld van Janneke Bossard (schilderij en) en Gees van Vliet (keramiek). Kanaaldijk/Coenecoop/Apollolaan Opde kruising Kanaaldijk/Coenecoop/Apollolaan wordt binnen kort een verkeersregelinstallatie geplaatst. Uit veiligheidsoverwegin gen is het gewenst dat het verkeer op het fietspad.langs de Kanaaldijk voorrang krijgt op het verkeer van en naar Coenecoop. Binnen 14 dagen na deze publicatie kunnen belanghebbenden hier op reageren door contact op te nemen met de sectie verkeer van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Indien na 14 dagen niet ge reageerd is, wordt het besluit als hiervoor genomen. door M. MOS Sr. I Via de FM-band 87,9 (kabel) en 105,8 I I (ether). Staringlaan 2, postbus 330, I 2740 AH Waddinxveen. 1 Tel. 01828-10379. De etalage bij het Koningin Wilhelminaplein, waarin de Waddinxveense Kunst Kring mag ex poseren. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Partij van de Arbeid, die wordt geleid door een nieuw bestuur, houdt vanavond (woensdag 22 januari om acht uur) in het buurtcen trum De Boog (C. Huygenslaan) een ledenvergadering. Op deze bijeenkomst zal spreken De commissie doet een ^groot aan- de organisatie van de partij ‘:j ‘’:t moet om de band met de kiezers te versterken. Het partijbestuur heeft op basis van dit rapport een legd. De leden kunnen hierover Ineke van Dijk, landelijk voorzit- tal suggesties en aanbevelingen ter van De Rooie Vrouwen, partij- over de organisatie van de partij bestuurslid en kandidaat-voorzit- en de richting die de partij uit ter van de landelijke PvdA. Het afdelingsbestuur laat weten dat binnenkort ook kandidaat-voorzit- ter en FNV-vakbondsman Ruud standpunt aan de leden voorge- Vreeman een spreekbeurt in Wad- legd. De leden kunnen hierover dinxveen zal houden. op het partijcongres in maart hun Op dit moment wordt er binnen .mening geven. Het afdelingsbestuur van de PvdA ziet er thans zo uit: A.J.P. Holsteijn (voorzitter), J.H. Eling Jos van Kemenade, heeft hierover ningmeester), J. Bonsel (namens in de zomer van vorig jaar een rapport uitgebracht.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 3