NKF W’veen Cocons Uitdeling van lespakketten Schakers op dreef Verbetering noodlokalen in Delfzijl Skatebike voor Zondag 26 januari Benoeming Gouwebos Carpool- plaatsen op kaart Frans Winkel voorzitter RTW-radio Cursus over gezondheid en emotie Restauratie van bijbels Martijn de Wilde Bijzondere kerkdienst Opening dagcentrum Zuidplas is Praise-avond in Zevenhuizen Tekening van J. Dijkhuizen GLASBEEK i 4 - RD AUTOSCHADE KOMT GEGARANDE WEER GOED! i i ihv Pagina 9 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 22 januari 1992 Actie voeren zijn ze bij NKF Kabel BV Een skatebike voor Marlijn de Wilde (11) bij Van Blitters- ƒ1.150.000,-. WADDINXVEEN - Uit de gemeentekas wordt ƒ35.000,- ge- Clown in Negen ton riolering Victorwijk Bij FOCWA garantiebedrijf Noordkade 24 Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIEBEDRIJF wijk Verf Behang aan de Nesse. (Foto: Sjaak 'Noteboom). V. zouden kunnen betalen. Dit kan preventief werken. Het Halt-projekt in Waddinxveen draait nu drie jaar. In totaal zijn er gedurende deze tijd ongeveer 85 jongeren doorverwezen. Deze jongeren waren opgepakt voor het plegen van vernieling, diefstal, graffity en het voortijdig afsteken van vuurwerk. De gemiddelde leeftijd was 16 jaar. Zij werden onder meer te werk gesteld bij bejaardentehuis Souburgh, zwembad De Sniep en dierenpension De Kwispel. De jongeren werkten, afhankelijk van de toegebrachte schade, een of meerdere dagdelen. Ook werden er onder leiding van halt op diver se plaatsen alternatieve werk zaamheden verricht. Naast de alternatieve bezigheden is er op een school voorlichting gegeven en zijn er adviezen gege ven over de invulling van het be leid met jongerengroepen in Wad dinxveen. Het blijkt steeds weer dat opvang van jongeren erg be langrijk is. Immers de meeste ver nielingen gebeuren uit verveling en/of wanneer jongeren in groe pen op straat hangen. Een Waddinxveens raadsvoorstel over de aanpak van jongerengroe pen wordt eind van de maand be sproken. Hopelijk kan de voorge stelde aanpak in het midden van dit jaar starten. WADDINXVEEN - De Remon strantse Kerk heeft nog een groot aantal antieke bijbels van rond de jaren 1830. Enkele jaren geleden is een fonds gesticht tot restaura tie van deze bijbels. Inmiddels zijn vijf bijbels met succes gerestaureerd, maar voor het restaureren van de overige bij bels ontbreken de financiële mid delen. Om het fonds weer te kunnen aanvullen om het restaureren van de overige bijbels te kunnen beta len heeft het bestuur van de Re monstrantse Kerk dringend geld nodig. Het zou zonde zijn als de ze antieke bijbels wegens geldge brek niet zouden kunnen worden opgeknapt. Giften voor dit doel kunnen wor den gestort op girorekening 271389 ten name van de Remon strantse Gereformeerde Gemeen te Waddinxveen, onder vermel ding van Bijbelrestauratie. haald om zo snel mogelijk het klimaat in het noodlokalencom- plex aan de Zuidplashof te verbeteren. Naar aanleiding van klachten van de huidige gebruikers van de noodlokalen Zuidplashof 9, het rooms-katholiek en het protes- tants-christelijk schoolbestuur, is door het college aan de GGD Midden-Holland verzocht een rapport op te stellen met betrek king tot het werkklimaat in de be treffende noodlokalen. De bevin dingen van de GGD zijn vastge legd in een rapport van juli 1991. In hoofdlijnen komen de gecon stateerde klachten neer op ge luidshinder, veroorzaakt door de TL-verlichting, té hoge tempera turen, soms té droge en soms té vochtige lucht en klachten over stof. Gesteld kan worden, dat de eerste drie klachten in belangrijke mate het gevolg zijn van de verplaat sing van het complex noodlokalen per 2 april 1990 en de bij deze verplaatsing gerealiseerde andere WADDINXVEEN - In de trouwzaal van het Waddinxveense gemeentehuis zal volgende week donderdagmiddag 30 januari om vier uur mevrouw mr. C.A. van Beuningen, Officier van Jus titie van het arrondissement Rotterdam, de eerste twee leskisten uitreiken aan de rector van de Samenwerkingsschool voor Havo- Atheneum, dr. A.W. Hendriks, en de directeur van de hervorm- WADDINXVEEN - In het centrum voor kunstzinnige vorming Krea- ter aan de Kerkstraat in Waddinxveen treedt zondagmiddag 26 janu ari om twee uur jeugdtheater Kevin Brooking met ’’Ondersteboven” op. Deze voorstelling is voor kinderen vanaf 5 jaar. De toegangsprijs bedraagt vijf gulden per persoon. Kreater heeft dit seizoen een gevarieerd aanbod voorstellingen gepro grammeerd voor kinderen. Het seizoen begon in september met het poppentheaterspel ’’Ijsbeer”, waar een zaal vol kinderen (én ouders) ademloos van genoten. Daarna speelden Simone Henken en Marc Note hun dansvoorstelling ’’Flierevogel”. De hele Kreaterzaal werd volgebouwd met licht, ge tuid, kleine en grote effecten en daarin speelden zij een simpel, maar ontroerend verhaal. Op zondag 26 januari komt de internationaal vermaarde Kevin Brooking naar Waddinxveen. Kevin Brooking begon als ”Rent-a- clown” in de Verenigde Staten. Daarna werkte hij in verschillende Europese circussen om uiteindelijk in Brussel te belanden. De afgelopen twee seizoenen reisde hij heel jong België en Nederland af met zijn voorstelling ’’Ondersteboven”. Naar aanleiding daarvan schreef bijvoorbeeld het Belgisch Nieuwsblad: Brooking heeft een circusverleden en dat weet hij te gebruiken zonder in een cliché- clownrol te vervallen”. Een echte clown zijn houdt veel meer in dan een rode neus opzetten en wat lollig doen. Een clown is acteur, maar ook humorist, hofnar, en iemand die een nieuwe wereld kan scheppen uit de kleinste dingen. ’’Ondersteboven” is wat dat betreft een hoogstandje: een tour de force van wat met clowntechnieken allemaal mogelijk is. Kevin Brooking werkt met zeer eenvoudige dingen: een eendefluitje, metalen buizen, ballonnen, enzovoort. Maar in zijn handen groeien deze zaken uit tot een totaal nieuwe wereld! ’’Ondersteboven” is een grappig huwelijk van oude technieken en nieuwe vondsten, van clow nerie en acteerwerk. Een geestige voorstelling over wat er met je lijf en een paar (volle?) koffers allemaal mogelijk is. WADDINXVEEN - Voor het vernieuwen van het rioolstelsel in de St. Victorwijk zal ƒ900.000,- uit de gemeentekas worden ge haald. B. en W. hebben dat voorstel aan de gemeenteraad ge daan. In het gemeentelijk vervangingsfonds rioleringen zit nu Het rioolstelsel in de St. Victor wijk is door middel van een twee tal rioolinspecties in 1987 en 1989 geïnspecteerd, om de huidige kwaliteit van het stelsel in beeld te brengen. Uit de onderzoeksrap porten, die na deze inspecties zijn opgesteld, blijken over de gehele lengte van het bestaande rioolstel sel diverse ernstige gebreken en schades te zijn geconstateerd. Gezien de aard en omvang van de gebreken dient het gehele stelsel in de St. Victorwijk te worden vervangen. Ten behoeve hiervan is er een plan opgesteld om door middel van een zogenaamde ”ko- kerriolering” een geheel nieuw (onderscheid) rioolstelsel aan te brengen. Op dinsdag 17 december is er een onderhandse aanbesteding gehou den betreffende het vernieuwen van het rioolstelsel in de St. Vic torwijk. Hierbij is een drietal aan nemingsbedrijven uitgenodigd om een prijsaanbieding voor het werk te doen. Op basis van het resultaat van de ze aanbesteding en de verdere bij komende kosten worden de totale kosten voor de uitvoering van vo rengenoemde werkzaamheden ge raamd op ƒ900.000,- inclusief BTW. Na de werkzaamheden aan de rio lering in de St. Victorwijk zal de wijk geheel worden herstraat en ingericht als 30 km-zone. De kos ten hiervoor zijn in hoofdzaak op genomen in het herstraatprogram- ma 1992. WADDINXVEEN/GOUDA - De Waddinxveense leraar en kun stenaar Jeroen Dijkhuizen heeft ter opluistering van de Nieuw jaarsbijeenkomst van het Konink lijk Verbond van Grafische On dernemingen, district Gouwe- streek. (74 bedrijven met ruim 900 medewerkers) een Goudse kopperprent gemaakt. De traditionele prent, die verwijst naar de in de drukkerswereld tra ditionele koppermaandag op of na Driekoningen is voorzien van een gedicht van de Gouwenaar Rene Kareis. Een eerste exemplaar werd in de Goudse Agnietenkapel aangeboden aan burgemeester drs. J.H. Boone van de kaasstad. Sinds de uitreiking van de prent in de gildetijd is het een goede gewoonte van de KVGO-leden om in de stad te gaan kopperen, dat staat voor drinken, eten en pret maken. De kop, ook wel een be ker, gaat daarbij rond in een vro lijke stemming. ZEVENHUIZEN - Vrijdag 31 januari zal er een praise-avond in Zevenhuizen plaatsvinden. Mede werking verlenen de gospelgroep ’’Exalt” en de gospelgroep ”His Revelation”. Om 19.30 uur staan de deuren open - en de koffie is klaar - van de Hervormde Kerk, aan de Dorpsstraat 170. De avond zal be ginnen om 20.00 uur. Iedereen, jong en oud, is van har te welkom. De toegang is gratis. Voor informatie bel: 01802-2185. WADDINXVEEN - Met de cur susreeks ’’Gezondheid en emo ties” gaat de Waddinxveense werkgroep Vrouwenemancipatie in het vrouwenraadhuis De Vlie ger aan de Staringlaan deze en volgende maand de activiteiten af ronden. De cursus zal 6 avonden vullen en begint op donderdagavond 30 ja nuari van 19.30 uur tot 22.00 uur in De Vlieger. Iedereen is wel kom. Er wordt een kleine bijdrage gevraagd voor deze avonden. Aan meldingen en inlichtingen bij de cursusleidsters Corma Ruygrok (tel. 01820-20843) en Frea Plant- inga (tel. 01828-30639). De nieuwe cursus is bedoeld om op een simpele wijze naar onszelf te kijken. Hoe reageren we in be paalde situaties en welke li- chaamssignalen zijn daaraan voor af gegaan? Hoe gaan we om met die signalen? Welke -vaak onbe wuste- keuzen maken we en voor al, waarom? Hoe bouwen spannin gen zich op en hoe kunnen we weer ontspannen? Waar gaan die ladingen in het lichaam naar toe en waarom juist naar die specifie ke plaats? ”Het blijkt dat het lichaam zijn eigen taal spreekt. Op zijn eigen manier met jou en zijn omgeving communiceert. Aangezien we niet geleerd hebben om deze symbo liek te begrijpen en ermee te wer ken, zijn we niet in staat om ons zelf op een gezonde manier tege moet te treden”, aldus de organi satoren. ”We gebruiken allerlei trucjes om elk vervelend gevoel of spannings veld te omzeilen. We durven geen contact te maken met het dage lijks leven en al zijn inhouden, en zeker niet met het onvermijdelij ke. Hoe dichter dit soort spannin gen ons naderen, hoe harder we er tegenaan schoppen, met als resul taat dat het ons nóg harder gaat achtervolgen”. ’’Blijkbaar hóren deze dingen bij ons, dus zullen we moeten leren aanvaarden dat deze spanningsvel den ons iets te vertellen hebben; zo leren we meer van onszelf te houden”! Actie voeren zijn ze bij NKF Kabel BV aan de Noordkade gewend. Voor wat betreft het be houd van de zetel Waddinxveen tevergeefs. Het bedrijf wordt overgeplaatst naar Delfzijl. (Foto: Archief/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN/DELFZIJL - Het Poly Technisch Week blad meldt dat de overhevelingsoperatie van NKF Kabel BV aan de Noordkade in Waddinxveen naar NKF Kabel BV in Delfzijl nog steeds niet helemaal is voltooid. Er moeten nog enkele ma chines worden overgeplaatst, maar dat zal naar verwachting pas medio dit jaar gebeuren. Dan zal ook de produktiefaciliteit in Waddinxveen definitief dicht gaan. Het hoofdkantoor van de te- WADDINXVEEN - Het ge meentebestuur van Boskoop heeft het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen la ten weten dat mevrouw H.M.C. van de Wetering is benoemd tot lid van de recreatieraad van het recreatieschap Bospark. Tot plaatsvervangend lid van dit schap is benoemd de Boskoper W.M. Schouten. lecomactiviteiten, dat ook is gevestigd in Waddinxveen, blijft voorlopig waar het is. In 1988 is de eerste aanzet gege ven tot de overplaatsing van het kabelbedrijf in Waddinxveen naar de in 1961 gebouwde fabriek in Delfzijl. Deze stap om alles te concentreren op één lokatie kwam voort uit kostenoverwegingen: produceren op één faciliteit is goedkoper. In een tijdsbestek van tweeëneen half jaar moest een compleet èn functionerend kabelbedrijf wor den overgeplaatst. In Waddinx veen werden de kunststofgeïsoleerde en coaxiale kabels geproduceerd en later ook glasvezelkabels. In het kader van de overheveling is Delfzijl uitgebreid met een hal voor de produktie van coaxiale ka bel en glasvezelkabel. In de Gro ningse havenstad werden tot dan toe alleen kunststof- en papiergeïsoleerde kabels geprodu ceerd. Het hele scala telecomkabels van NKF is nu hier geconcentreerd: glasvezel-, coax-, kunststof- en pa- pier-geïsoleerde telecomkabels. NKF Kabel ontwikkelt en produ ceert naast telecomkabels ook energiekabels, maar dit gebeurt in Delft. Sinds het Finse Nokia zich begin 1990 ontfermde over de meerder heid van de aandelen NKF Hol ding, ’ligt de produktiefaciliteit in Delfzijl niet meer in het Hoge Noorden. Dat staat binnen NKF nu voor Finland’. Met deze kwinkslag stond A.P.G. Appel, vi- ce-voorzitter van de raad van be stuur van de Delftse kabelprodu- cent, stil bij de officiële herope ning van de produktiefaciliteit van NKF Kabel in Delfzijl. NKF wil hier uiteindelijk al haar tele- comactiviteiten onderbrengen. De ontwikkelingen op de telcom- kabelmarkt eind jaren tachtig noopten NKF tot ’een strategisch antwoord’, aldus Appel. Zaken als de op handen zijnde Europese normen voor telecomkabel, veran deringen aan afnemerszijde (pri vatisering van de PTT’ers), schaalvergrotingen en internatio nale expansie bij de concurrentie leidde bij NKF tot een nieuwe strategie. NKF wilde tot de beste Europese spelers op de markt (blijven) behoren en daarvoor moesten de produktiekosten om laag worden gebracht. Tedere structurele kostenverlaging bij on ze concurrenten -toen, nu en in de toekomst- moest door NKF kun nen worden ’gematched’, stelde Appel. NKF Kabel werd geher structureerd. Op hetzelfde moment viel het be sluit om de produktie van tele comkabel te concentreren in Delf zijl. Andere belangrijke punten waren de fysieke afwezigheid van NKF op de belangrijkste Europe se markten en het zoeken van meer samenwerking met andere kabelbedrijven. Die samenwer king kreeg in eerste instantie ge stalte in de overname door Nokia. De divisie ’Kabels en machines’ van dit Finse concern verwierf 51 procent van de aandelen NKF. WADDINXVEEN/DEN HAAG - De provincie Zuid-Holland geeft in samenwerking met de ANWB een gratis verkeerskaart uit. Met deze kaart wil de provincie infor matie geven over alle carpoolpun- ten en Parkeer Reis-stations in Zuid-Holland. Op de kaart staat verder informa tie over mobiliteit en verkeersvei ligheid in Zuid-Holland. Ook de uitzendtijden en radiofrequenties van de regionale omroepen zijn te vinden op de kaart; deze omroe pen verstrekken namelijk verkeer sinformatie in Zuid-Holland. Om de verkeersproblematiek in Zuid-Holland aan te pakken zet de provincie zich in om het open baar vervoer te verbeteren en het gebruik van de fiets te stimule ren. Door de aanleg van carpool plaatsen (zoals bij de Henegou- werweg en op de IJsermanweg) probeert de provincie mensen meer te laten samenrijden. Veel fietspaden, carpoolplaatsen en Parkeer Reis-stations zijn in middels aangelegd. Met deze kaart wil de provincie bekendheid geven aan deze voorzieningen. Zuidhollandse gemeenten zullen het grootste gedeelte van de ver keerskaart verspreiden. Het is de bedoeling dat de kaart op 1 febru ari op alle gemeentehuizen in de provincie verkrijgbaar is. De kaart is ook aan te vragen bij bureau Voorlichting van de provincie, te lefoon 070-3116622. WADDINXVEEN - De 11-ja- rige Waddinxvener Martijn de Wilde van de Overtoom heeft bij Van Blitterswijk Verf Wand aan de Nesse in Wad dinxveen een skatebike gewon nen. Van Blitterswijk Verf Wand verraste dejeugd in hun laatste informatiekrant met een ludieke kleurwedstrijd, waarbij ’n dijk van een hoofd prijs viel te winnen, n.l. een echte ’Max Skatebike’. Bij de ze actieve verf en behangspeci- aalzaak werden tientallen fan tasievol gekleurde platen door enthousiaste jongens en meis jes ingeleverd. Helaas kon er maar één winnen. Bij Van Blit terswijk Verf Wand werd dan na rijp beraad van de jury Martijn de Wilde. De aangekondigde acquisities en samenwerkingsverbanden op de Europese markt, die vooral dit jaar hun beslag hadden moeten krijgen, zijn echter nog steeds van de grond gekomen. Het duurt al lemaal langer dan gepland. Het is een moeizamer en tijdrovender proces dan de top van het concern aanvankelijk dacht. ’We hebben weloverwogen vastgesteld welke kabelbedrijven wij in onze groep willen opnemen en met de onder nemingen op dat lijstje zijn wij druk bezig’, zei Appel. Maar NKF gaat niet over één nacht ijs. De onderneming heeft zich altijd al kritisch opgesteld ten aanzien van overnames, omdat het geen ’restverzameling wil, maar mooie kavels’, zoals Appel zich eens uitliet. Het is daarnaast ook een kwestie van ’grote stap pen, snel thuis’. ’Wij mikken niet op een overname die de totale om- Zet van de groep in één klap zou verdubbelen. Als je het geld er voor zou hebben, klinkt dat aan trekkelijk, maar als je ook maar even dóórdenkt, zie je dat je dan ook management- en regieproble- men in huis haalt die het doel, een geïntegreerd werkende kabel- groep, verder weg schuift'. ’’Kreater” WADDINXVEEN - De Wad dinxvener Frans Winkel is voor zitter geworden van de Stichting Radio en Televisie Waddinxveen (RTW). Hij maakte al deel uit van het algemeen bestuur van de stichting in de sector sport (alge meen). Frans Winkel is nu met de VUT na een 42-jarige loopbaan in het assurantievak. Hij is getrouwd en heeft 2 kinderen, waarvan er één is overleden. De Waddinxvener, die beschikt over een licentie voor NSF-sport- verzorging, wil bereiken dat de RTW-radio nog meer als de om roep van iedereen gezien gaat worden. Eén van de belangrijke nieuwe ta ken die hij zich gesteld heeft is de RTW-radio reclameboodschap pen te kunnen laten uitzenden. Hij denkt dat hiermee op 1 juli van dit jaar gestart zal kunnen worden. Een commissie, die door Frans Winkel wordt voorgezeten, bereidt het reclametijdperk voor. ZEVENHUIZEN - Zondagmid dag 26 januari om vier uur wordt er in de Gereformeerde Kerk in Zevenhuizen weer een samen komst gehouden onder het motto ’’Ontmoeting over drempels heen”. Kerkelijke en niet-kerkelijke men sen zijn van harte welkom. Ds. Ter Linden zal spreken over ”De liefde is sterker dan de dood”. Jaap Akkerhuis uit Waddinxveen begeleidt de samenzang. ’’The Griffin Singers” uit Gouda verle nen hun medewerking. Voor de allerkleinsten is er oppas. Met de kinderen van 5 tot 10 jaar wordt een lied aangeleerd. Er is een kleurplaat. Voor de jongeren van 10 tot 15 jaar is er een apart verhaal. opstelling. Evenals de beide schoolbesturen menen B. en W. dat de volgende voorzieningen dienen te worden getroffen: repa ratie TL-verlichting, aanbrengen buitenzonwering, aanbrengen me chanische ventilatie. Ten aanzien van de klachten met betrekking tot het stof is met c^e beide schoolbesturen overeenge komen, dat de tot de verantwoor delijkheid van de beide schoolbe sturen behorende schoonmaak- werkzaamheden zullen worden ge ëvalueerd. Van vervanging van vloerbedekking wordt afgezien. 3 Waddinxveen heeft twee carpoolplaatsen. Hier de plek langs de IJsermanweg. (Foto: Archief/ Fejagrafie Ton Bennemeer). WADDINXVEEN - Vorige week donderdag speelde WSV 1 een uitwedstrijd tegen Rock III. Muit en v.d. Starre bleken perfecte in vallers en ondersteunden met res pectievelijk winst en remise de 5!6-2!6 overwinning. WSV III speelde thuis tegen De IJssel uit Moordrecht. De Bock zette binnen het uur zijn tegen stander mat. Ponsioen maakte rond 10 uur een rekenfoutje en zijn tegenstander kon dame halen. Rap daarop verloor Alblas een lange worsteling. Hij had zijn te genstander een toren ten geschen ke gegeven, maar v.d. Knaap trok de stand gelijk door in 29 zetten puntgaaf te winnen. Teamcaptain Van Oort werd slachtoffer van zijn eigen inspira tie en offerde onvrijwillig zijn da me. Wat zou Waddinxveen zijn zonder Brobbel, die in een -op het eerste oog- foutloze partij, een zeer royale materiaalvoorsprong opbouwde om vervolgens beschei den zijn tegenstander tot opgave te dwingen. Het was aan Reus de kroon het werk te zetten. Een droompartij voltooide hij met een schitterende aanval. De partij aan het 2e bord kreeg WSV kado. Uitslag derhalve 5-3. Intern werden 10 partijen ge speeld. Stouten opende (zoals ge woonlijk) gedachtenloos tegen De Pater, die een onvoorstelbare druk kon opbouwen langs de c-lijn, waar de witte dame en koning vastgenageld op de genadestoot wachtten. In zijn overmacht ver greep De Pater zich en kon direct opgeven. Kloet speelde tegen Littooy 10 correcte zetten. Hij moest na het verlies van 1 centrumpion de winst aan zijn opponent laten. Nieuwkomer Brongers wist wel raad met het beheerste spel van H.E. van Offeren en won snel. Stam had zijn dag niet, evenals vorige week. Zijn creatieve inval len bleken niet voldoende om de degelijkheid van v.d. Heiden’s spel te ondermijnen. Gelukkig had hij nog genoeg inzicht om 2 zetten voor het eind op te geven. In de partij tegen De Hoog raakte De Vries nogal wat materiaal kwijt. Als compensatie verkreeg hij diagonale druk op de witte ko- ningsstelling. Wit moest zijn pre sentjes inleveren en verloor. Prins liet op de 11e zet een waarschijn lijke winst tegen P. van Offeren liggen. De turbulente strijd ein digde in remise. Bij Goor tegen v.d. Geer verzuim de wit de zwarte dame in te slui ten. Wakker geschrokken bereik ten zij remise. D.J. van Offeren en Bos toverden de zeldzame ”2.Pc3-variant van de Aljechin- verdediging” op het bord. Bos kwam op voordeel, rekte het eind spel en promoveerde. Nadat Ritter en Besemer in een scherp eindspel hadden afgebro ken, richtten veler ogen zich op het uitzonderlijke eindspel waar Ellers en Wiersma in belandden. Kon 1 loper 3 met promotie-drei- gende pionnen op de damevleugel tegenhouden? Het lukte Wiersma en onderwijl regelde hij ook nog zelf-promotie, waardoor de uitslag in plaats van remise in een over winning voor zwart eindigde. Om 30 minuten na middernacht ver dween de laatste pion in de doos. De komende 4 weken bereiden de club- en huisschakers zich voor op het naderende 3 ronden-tournooi dat half februari wordt gespeeld. de Bethelschool, J. Veldhuijzen. De in de gele huiskleur van bu reau Halt (alternatieve straffen voor jeugdige zondaars), geverfde leskisten bevatten naast affiches, folders en lespakketten ook de vi deofilm ”My een Zorg”. Deze film is twee jaar geleden opgeno men op lokaties in Gouda. De jon geren die erin speelden kwamen uit Gouda en omgeving. Een drie tal ervan uit Waddinxveen. De leskist is samengesteld door het Goudse bureau Halt met de Milieudienst Midden-Holland en kan gebruikt worden bij het voor bereiden van lessen en/of projek- ten over Milieu en vandalisme. Middels projekten op scholen kunnen jongeren worden gewezen op hun verantwoordelijkheid om hun leefomgeving schoon en heel te houden. Ook kan worden ver teld wat het veroorzaken van ver nielingen en andere kleine delik- ten kost en hoe ze dit eventueel WADDINXVEEN - Het nieuwe dagcentrum Zuidplas aan de Zuidplaslaan 552, waarvoor bur gemeester C.M. van der Linden vorig voorjaar de eerste paal sloeg, wordt vrijdagmorgen 14 fe bruari officieel geopend. Het MKD-dagcentrum is een complex van de Stichting Regio naal Centrum Dagvoorzieningen voor kinderen en jeugdigen Mid den-Holland in Gouda. Het programma omvat die dag om half elf een ontvangst van ge nodigden in het wijkcentrum De Zuidhonk (sportzaal De Duike laar), waarna er vanaf elf uur toe spraken zijn van drs. R.A. Non- ner, voorzitter van de Stichting RCD Midden-Holland, Joh. van Dijk, zijn opvolger als stichtings voorzitter, burgemeester C.M. van der Linden en Zuidhollands gedeputeerde G. Brouwer. De beheersstichting van het Wad dinxveense dagverblijf heeft tot doel om aan kinderen en jeugdi gen tot 18 jaar met problemen van psychische, somatische en/of psycho-sociale aard, behandeling te bieden, waarbij het eerste mi lieu wordt betrokken en begeleid. Deze behandeling wordt gedragen door de gedachte dat het gezin als systeem benaderd moet worden en dat de ontwikkeling van het kind in al zijn levensjaren een dy namisch proces is, waarin maat schappelijke, pedagogische, psy chologische en somatische facto ren in onderlinge wisselwerking een rol spelen. WADDINXVEEN - B. en W. van Waddinxveen hebben de ge meenteraad gevraagd om het be schikbaar stellen van een krediet van ƒ17.700,- ten behoeve van de woningbouwvereniging SSW in verband met de overname door de gemeente, per 1 april 1991, van de cocons, die voor de stalling van vuilcontainers, door de woning bouwvereniging, bij diverse flat gebouwen zijn geplaatst. w- carpool contactbord -•T-'

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 9