Veel moois door de Gouwe Politie let extra op parkeergedrag Vindingrijke bijstookbrander Bestuursakkoord voor Groene Hart Ir" Container vorstvrij Licht langs Noordkade Kwiek start met verlies Wedstrijd kranten bezorgers Vakantiegids NIVON 1992 WSE-jeugd voetbalt door Elycrea opent in Gouda pand WADDINXVEEN/GOUDA - De stichting Elycrea, de landelij ke organisatie van modevakscho len die ook in Waddinxveen een vestiging heeft, zal vrijdagavond 31 januari officieel de deur ope nen van een nieuwe vestiging in Gouda, gevestigd in het gebouw ’t Brandpunt, Turfmarkt 58. De re ceptie en open huis beginnen vrij dagavond van 19.00-21.30 uur. Vlag hijsen Avonden lionden- W’veen-tennis wil vier lichtmasten WADDINXVEEN - De tennis vereniging Waddinxveen heeft de gemeente verzocht om afgifte van een bouwvergunning voor het plaatsen van vier lichtmasten bij de oostelijke velden van haar complex De Woerd aan de Al- berdingk Thijmlaan 2a. Jeugddienst Verbouwing werkruimte cursussen I Schaakduo ongenaakbaar Nieuwe functies w si WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS J Mulder Boskoop verwerft 33,3% in Van Mook Beheer W'* 4? Projecten Junioren Hondenshow [Visie Pagina 15 Woensdag 29 januari 1992 Weekblad voor Waddinxveen O V - I I A’- rii WADDINXVEEN - In de onder linge schaakcompetitie van WSV hebben Philipse (1164 pt) en Hennink (1135 pt) zich op eenza me hoogte geplaatst door overwin ningen op respectievelijk Van der Starre (die al gauw gedrongen kwam te staan en daarna systema tisch werd overvleugeld) en Jan sen, die met zijn geliefde Pirc- verdediging na een zwak zetje in het middenspel langzaam door de knieën ging. Van der Born, die met zwart spe lend Reus velde, staat nu op de derde plaats, maar met zijn 945 punten nog ver achter het leiden de tweetal. Daarachter is het drin gen om een plaatsje bij de top tien: maar liefst 10 spelers met tussen de 800 en 900 punten! Smitskamp heeft zich inmiddels in die top-tien genesteld. Na een langdurig gevecht, met zijn han den op zijn karakteristieke wijze tegen zijn slapen geperst, wachtte hij eerst een foutje en vervolgens een blunder van de achteloos ach teroverleunende Wiersma af, om hem tenslotte met een gelijktijdi ge aanval van zijn paard op dame en toren de genadeslag te geven. Kardol en van Woudenberg beslo ten in een stand met ongelijke stukken tot remise (de enige van de avond!). Van de overige partij en eindigden Van Oort-De Bock, Littooy-P. v. Offeren, Van San- dijk-Goor en Brongers-De Hoog in overwinningen voor wit en Al- blas-Stouten, Brobbel-Muit, v.d. Heiden-Ritter, v.d. Geer-Stam, D.J. van Offeren-Kloet, Ponsioen- Torenbeek en H.E. v. Offeren- Versluis in een zege voor zwart. De afgebroken partij Ritter-Bron- gers werd opgegeven door zwart. BOSKOOP - De Bond van Plan- tenhandelaren houdt voor haar le den op woensdag 5 februari een voorlichtingsavond in beursge bouw Florida. Doel van deze avond is het meer bekendheid ge ven aan reeds bestaande en enkele nieuwe functies die speciaal voor de handel van belang zijn. Er is ook gelegenheid tot zelf uitprobe ren. De avond begint om 20.00 uur. WADDINXVEEN - De voetbal- jeugd van WSE schaatste in het afgelopen weekeinde niet alleen, maar kwam ook in de zaai en op het veld in actie. WSE F2 opende de zaterdagse zaalvoetbaldag in sporthal De Sniep uitstekend door Floreant F2 terug naar Boskoop te sturen met een nederlaag. Een 1- 0-overwinning bracht de Wad- dinxveners hoog in het klasse ment. Ook een kampioenschap zit er nog in. F1 verprutste het tegen Siveo Fl. In deze wedstrijd werden veel kansen gemist, en wie niet scoort wint niet. Een 1-2-verlies betekent voor de WSE-voetballers dat de titel nog niet helemaal zeker is. WSE E3 deed het goed. In de wedstrijd tegen koploper Siveo E2 werd een knappe 1-1 bevoch ten, waarmee dit team langzaam maar zeker naar de koppositie sluipt. D2 moet na afgelopen za terdag uitkijken. Tegen medecon- current Sportlust D3 werd met 0-2 verloren. Om het kampioen schap te kunnen behalen moet de komende twee weken zeker ge wonnen worden. Ondanks het winterse weer werd er door de WSE-jeugd ook nog buiten gevoetbald. Er werden drie vriendschappelijke wedstrijden gespeeld. WSE B2 mocht het spits afbijten tegen Be Fair B3. Waar eerder dit seizoen met 3-0 verloren werd, wisten de jongens van Marianne Vooges en Cees van Yperen de schade tot 1-2 te be perken. Het enige doelpunt werd gemaakt door Hans Leenen. Daarna mocht Cl aantreden te gen FC Lisse Cl. In een wed strijd waarin heel goed voetbal werd gespeeld wisten de sterren van Jan Sterk en Guillaume van Wilgen een 1-3 achterstand om te zetten in een 3-3 gelijk spel. Als laatste was WSE BI aan de beurt. In de wedstrijd tegen DCV BI (groep 1 afdeling Rotterdam) werd door de jongens keihard ge werkt en de 2-0-zege mag dan ook volledig terecht genoemd worden. Al sinds vele jaren is de landelijke stichting van modevakscholen Elycrea in Gouda gevestigd. Van hieruit worden de aangesloten modevakscholen door geheel Ne derland geholpen aan lesmateriaal en met ondersteuning. Tevens worden vanuit Gouda de 4 jaar lijkse examens georganiseerd. Deze opleidingen en cursussen zijn zeer modern van opzet wat zich laat erkennen door uit te gaan van hedendaagse kleding en de gehele opleiding wordt door middel van deelcertificaten afge rond; een uniek gegeven bij Mo- deopleidingen. Maar ook personen die het leuk vinden om eigen kle ding te leren maken, zijn van har te welkom op speciale creativi- teitscursussen. Om ook in Gouda haar cursisten beter van dienst te zijn heeft de stichting een eigen cursus- en in- structieruimte ingericht. Deze is gevestigd in het gebouw ’t Brand punt (Turfmarkt 58). Hierin is met inzet van diverse vrijwilligers in een korte tijd een complete modevakschool gebouwd. Men vindt hier een lesruimte waar de theoretische uitleg gege ven wordt en waar de tafels zijn om de stoffen te knippen. Men heeft er tevens de mogelijkheid aan een eigen tafel de handwerk- zaamheden te verrichten. Een an dere ruimte is volledig ingericht met de meest moderne appara tuur voor het vervaardigen van kleding. Niet alleen staan hier diverse naaimachines, maar ook de lock machines, paspoppen en rokme- ters, ontbreken niet en zelfs voor het strijken is een professionele stoomstrijkinstallatie aanwezig. Dit alles is een basis voor een goe de en gedegen cursus waar in Gouda en omgeving de laatste ja ren grote behoefte aan was. Men kan deelnemen aan dag- en avondcursussen die wekelijks wor den gegeven in kleine groepjes onder deskundige begeleiding. Keuze te over want er zijn cursus sen van 1,5 uur, 2 uur en zelfs 3 uur per week gedurende 6, 10, 12 en 20 weken, hieruit mag wel blij ken dat Elycrea aansluit op de persoonlijke behoeften en wensen van de leerlingen. Voor de regio kan men niet alleen in Gouda te recht, er zijn ook vestigingen in Waddinxveen en Capelle a/d IJs- sel. Vrijdag 31 januari (19.00-21.30 uur) en zaterdag 1 februari (10.00-16.00 uur) is er open huis voor een ieder die geïnteresseerd is om kennis te maken met deze nieuwe vestiging en er zijn des kundigen aanwezig die graag al uw vragen beantwoorden. Indien men geïnteresseerd is in het volgen van een nieuwe cursus dan is het mogelijk om direct in te schrijven. De nieuwe cursussen Starten in de week van 3 februari. ZEVENHUIZEN MOERKA- PELLE - Zaterdag 1 februari wordt de naam van de gemeente Moerhuizen veranderd in die van gemeente Zevenhuizen-Moerka- pelle. Op maandag 3. februari zal aan dacht aan de wijziging van de ge meentenaam worden geschonken en de nieuwe gemeentevlag op het voorplein van het gemeente huis worden gehesen. De gemeen- te-ambtenaren zijn uitgenodigd hierbij aanwezig te zijn. naar De bijstookbrander, die is ge maakt in opdracht van de Gasunie en geplaatst wordt bij Akzo in het noordenvan ons land, moet secure metingen gaan doen om een bij drage te leveren aan de uitstoot van schadelijke stoffen, zoals stik stofoxiden, koolmonoxiden en koolwaterstoffen, die vrijkomen bij verbranding van gassen in tu- bines. Het gevaarte, voorzien van geavanceerde apparatuur, is 26 meter hoog. De testopstelling van de bijstook brander is bedoeld om vier of vijf verschillende branders van een gasturbine te testen. Niet alleen de uitstoot van rookgassen wordt geanalyseerd, ook de samenstel ling en temperatuur van deze tur- bineafgassen wordt nauwkeurig onderzocht. WADDINXVEEN - Elke krantenbezorger in Nederland kan in aanmerking komen voor een spiksplinternieuwe Sparta- fiets. Sparta Rijwielen- en Motorenfabriek in Apeldoorn bestaat namelijk 75 jaar en heeft daarom een prijsvraag uitgeschreven voor alle kran tenbezorgers in Nederland, met als thema ”De Fiets en de Krant”. De opdracht luidt: Schrijf een verbaal in de vorm van een ar tikel of interview over het be lang van de fiets als vervoer middel voor het bezorgen van kranten. Het verhaal mag maximaal 1000 woorden (circa 3 velletjes A-4) lang zijn. Stuur het vóór 15 maart 1992 op naar: Sparta Rijwielen- en Motorenfabriek, Postbus 5, 7300 AA Apeldoorn. De 75 beste verhalen worden beoordeeld door een deskundi ge jury en beloond met een spiksplinternieuwe Sparta- fiets. De prijsuitreiking is be gin mei 1992. Verder wordt van de 75 beste verhalen een bundel uitgegeven die iedere deelnemer ontvangt. De prijs winnaars ontvangen persoon lijk bericht. van Stolberglaan/Kanaalstraat en Kerkweg-Oost. Voor de Passage zal de aandacht zich richten op de invalide-parkeerplaats en vrije doorstroming in zijn algemeen heid. Voor de Juliana van Stolberglaan staat het verbod tot stilstaan en/of het stilstaan op het trottoir voor de Amrobank op het pro gramma, terwijl voor de Kanaal straat het verbod tot stilstaan aan de oostzijde en het parkeerverbod aan de westzijde van de rijbaan gecontroleerd zal gaan worden (verkeersveiligheid en doorstro- mingsproblemen). Op de Kerkweg-Oost is het parke ren buiten de vakken en het dub bel parkeren (postkantoor) punt van aandacht (verkeersveiligheid en doorstromingsproblemen). Voor dit gebied zal de politie geen waarschuwingstermijn in acht nemen. De vrije doorstro ming van het verkeer op deze be langrijke doorgaande routes is be langrijk, waarbij wordt gewezen op het feit dat voldoende parkeer ruimte in de onmiddellijke nabij heid aanwezig is (Passage, Beu kenhof, Stationsstraat en de par keerplaats naast garage Boonstop- pel). De Gemeentereiniging te Waddinxveen verzoekt de eigenaars van een GFT-container deze een nacht vorst vrij te plaatsen voordat men dee aanbiedt aan de ophaaldienst. Dit in verband met het vastvriezen van de in houd. In de keuken is dat niet zo’n fris idee. WADDINXVEEN - Bij de afde ling Waddinxveen van het NI VON (Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Natuur vrienden, G.H. van Lochem, Jan Luijkenstraat 14, tèl. 01828-13579) is de gids NIVON- vakanties 1992 weer verkrijgbaar. Het Nivon organiseert vakanties naar diverse bestemmingen in het binnen- en buitenland. In de Ni- von-reizengids 1992 staan de tien tallen groepsreizen vermeld. Voorop bij deze reizen staat het genieten van de natuur en het Ie, ren kennen van andere culturen. Het aanbod behelst een enorm scala aan reizen. Op het program ma: fiets- en wandeltrektochten, kampeervakanties, jongerenreizen, tiener- en kinderkampen, berg sport, zeilvakanties en culturele reizen. Er zijn korte en lange vakanties en ze vinden plaats in de zomer of in het voor- of naseizoen. Het Ni von biedt reizen aan voor alle leeftijden: kinderen, jeugd, jonge ren, volwassenen met of zonder kinderen en ouderen. De diverse reizen kenmerken zich door eenvoud en kwaliteit. De overnachtingen vinden plaats op campings, in hutten, pensions of natuurvriendenhuizen. De meeste reizen worden voorafgegaan door voorbereidingsbijeenkomsten. Het Nivon heeft jarenlange ervaring met het organiseren van vakanties tegen betaalbare prijzen. Het reizenprogramma 1992 staat boordevol informatie en kan (gra tis) worden aangevraagd. iHet eindrapport vermeldt 14 pro jecten die voor de ontwikkeling {{van het Groene Hart van groot i belang zijn en waarbij het milieu 11 een belangrijke rol speelt. Voor {{de stimuleringsprojecten De Ve- i nen (Nieuwkoop, Vinkeveen), 1 Vechtplassen, Doorgaande vaar- routes (Blauw netwerk), Ecologi sche verbinding De Venen-Vecht- ii I- II <1 WADDINXVEEN - Het Wad- dinxveense college van B. en W. heeft besloten de gemeenteraad voor te stellen een krediet be schikbaar te stellen ten behoeve van de aanleg van openbare ver lichting langs de Noordkade. Het betreft hierbij het gedeelte buiten de bebouwde kom tussen Wad dinxveen en Boskoop. Alvorens te besluiten over de af gifte van de bouwvergunning stel len Burgemeester en Wethouders een ieder in de gelegenheid ken nis te nemen van dit bouwplan en desgewenst op- of aanmerkingen schriftelijk ter kennis te brengen van het college. Daartoe ligt het bouwplan gedu rende 14 dagen, tijdens werkda gen van 08.30-12.30 uur ter inza ge in het gemeentehuis Bij de jeugd komen de teams 1 er) 2 a.s. zaterdag voor het eerst aan de bak in de landelijke competi-i tie. Na de onderlinge wedstrijd iri de eerste klasse tussen team 3 en 4 vorige week, behaalde zowel team 3, tegen TTVN-2, als team-4, tegen Top-1, een overwin- ning. Kwiek-3 speelde tegen de Niéuw- kopers een gedegen partij. De di rect genomen twee punten voor sprong werden niet meer uit han den gegeven en werd het tenslotte 6-4. Barry Verboom en Edwip v.d. Velde wonnen twee partijen^ Jaap de Lange won lx terwijl ook het dubbelspel voor Kwiek was. Kwiek 4 moest naar Haastrecht, Top, een geduchte tegenstander; werd gedecideerd op een 3-7 ne derlaag gezet. Sebastiaan vaii Ommeren, Martin Loef en Ar nold Harskamp behaalden ieder 2 winstpunten, het laatste punt werd via het dubbelspel binnenge haald. WADDINXVEEN - Het eerste seniorenteam van tafeltennisvere niging Kwiek is de competitie, in de promotie eerste klas, begonnen met een nederlaag. In de thuis wedstrijd tegen het Goudse Ilac-4 moest Kwiek met 3-7 het onder spit delven. Wim van Wageningen kon z’n draai nog niet vinden en won slechts 1 partij, Cees Vos won 2x. Invaller Rob Kappé, in verband met afwezigheid van Ro nald Verboon, kwam niet tot winst. Kwiek-2 ging in Gouda met de zelfde cijfers ten onder tegen II- ac-8. Kwiek-3 won, met 6-4, van Kwiek-4. In de tweede klas degra datie komen beide teams uit in dezelfde poule. Het werd een spannende onderlinge waarbij de beslissing in de laatste partij viel. Voor Kwiek-3 wonnen Patrick Verburg en Bram Schild resp. 2 en 3 partijen, Ed Slappendel ver loor alles. Bij Kwiek-4 was er twee maal winst voor Ying Jun Wang en één maal voor Hans v.d. Drift en Sjouk Walraven. WADDINXVEEN - De komende tijd gaat de Waddinxveense rijkspolitie verscherpt toezicht houden op de naleving van par keerregels in het Gouwedorp. De verhoogde controle zal worden uitgevoerd tijdens de normale surveillances en zal geenzins het karakter dragen van een ’heksenjacht’. Met het verscherpt toe zicht hoopt de politie de verwaterende parkeermentaliteit weer onder controle te krijgen. De verscherping van het parkeer beleid zal door de politie in fases worden uitgevoerd. In de loop der tijd zullen steeds meer locaties betrokken gaan worden in het to tale parkeertoezicht. Dit wil niet zeggen dat het politietoezicht zich alleen zal beperken tot de ’actie-locatie’. Ook op andere plaatsen in het dorp zal men zich aan de geldende gedragsregels moeten houden. Afhankelijk van de locatie zal eerst een waarschuwingsperiode worden ingebouwd. Te denken valt hierbij aan straten waar het foutparkeren langzaam is ge groeid en min of meer is gedoogd. Uiteraard spelen hierin ook zaken mee als verkeersveiligheid (gevaar voor andere weggebruikers) en evt. doorstromingsproblemen (stremming van het overige ver keer). De parkeerboetes, die onlangs nog verhoogd zijn, liegen er niet om. De meest bekende overtredingen kosten allemaal ƒ50,- en enkele overtredingen zijn zelfs verhoogd naar ƒ100,- zoals parkeren op een oversteekplaats of binnen vijf me ter daarvan (o.a. Kanaalstraat), ’dubbel’ parkeren (Kerkweg-Oost bij het postkantoor) en het onbe voegd parkeren op een invalide parkeerplaats (aanwezig op diver se parkeerterreinen zoals bij de Passage en bij Albert Heijn). Er valt dus geld te verdienen als men zich aan de parkeerregels houdt. Of liever gezegd: het kan een hoop geld schelen als men be reid is en de moeite neemt om de auto ’iets verder’ te parkeren en een stukje te lopen. De situatie is nu eenmaal in Nederland zo ge groeid dat we met zijn allen niet meer voor dezelfde winkel kun nen parkeren. Als eerste gaat de politie aan dacht schenken aan de omgeving van de locatie Passage/Juliana ZEVENHUIZEN - Zondagavond 2 februari is er weer een jeugd dienst in de Hervormde Kerk van Zevenhuizen. Het thema van de dienst, die om zeven uur begint, is ’’Wandelen met God”. Voorganger in deze jeugddienst is ds. Gaasbeek uit Zevenhuizen. De muzikale medewerking wordt ver leend door het interkerkelijk koor Meeting uit Waddinxveen en de organist Adr. Verhoef uit Zeven huizen. WADDINXVEEN - B. en W. van Waddinxveen hebben de ge meenteraad gevraagd een krediet beschikbaar te stellen van ƒ16.000,- ten behoeve van aanpas sing van werkruimte van de afde ling Sociale Zaken. Dit bedrag kan gedekt worden uit het onder- houdsfonds gemeentehuis. Bij voorjaarsnota 1992 zal zo mo gelijk bij voorrang uit de éénmali ge ruimte een gelijk bedrag in voomoemd fonds teruggestort worden. Wegens het spoedeisende karak ter van de verbouwing als gevolg van het in dienst treden van per soneel zijn de raadscommissies hierover niet van tevoren gehoord. DEN HAAG/WADDINXVEEN - Het Rijk en de Randstad- provincies zullen de komende 25 jaar 1,9 miljard gulden investe ren in Het Groene Hart. Deze investering is bedoeld om de kwa liteit van het milieu, de natuur, de recreatie en de landbouw in dit open middengebied te versterken en daarmee bij te dragen aan de verbetering van het woon- en leefklimaat van de Rand stad. Daarnaast wordt een bijdrage verwacht van 0,6 miljard gul den van gemeenten, waterschappen en de private sector. plassen en Stedelijke randen neemt de Stuurgroep zelf initia tieven. De projecten Krimpener- waard, Kernbos Zoetermeer-Zuid- plas, Kernbos Haarlemmermeer, Groene wiggen, Groen netwerk (fietsroutes) en Hollandsche IJs- sel-West zullen ter hand worden genomen. Voor de projecten Hol landse Plassen, Recreatieve knooppunten en Buitencentra en Hollandsche IJssel-Oost worden initiatieven van derden afgewacht. De projecten kunnen alleen tot stand komen door gezamenlijke inzet van een groot aantal partijen waarmee een bedrag van 2,5 mil jard gulden is gemoeid. Samen met vertegenwoordigers van gemeenten en andere belan genorganisaties zullen de provin cies en het rijk afspraken maken over de aanpak en de uitvoering van deze projecten. De Stuur groep streeft er naar voor medio 1993 hiervoor actieplanne gereed te hebben. WADDINXVEEN - Ondanks het winterweer met wat minder scheepvaartverkeer valt er op de Gouwe nog genoeg te zien. Dezer dagen passeerde dit kolossale en kostbare jacht Waddinxveen op weg naar de haven van Rotterdam. Het schip, feëriek verlicht, komt van een scheepswerf voor luxe jachten boven Alphen aan den Rijn. Het verkeer bij de hefbrug over de Gouwe liep even vast bij het zien van zoveel moois. II hi {{/WADDINXVEEN - Er komt 'weer een tweetal voorlichtings avonden over nieuwe cursussen van de kynologenclub Gouda en omstreken in Het Trefpunt aan de Stationsstraat in Waddinxveen. De Kynologenclub Gouda organi seert een nieuwe serie lessen voor de eigenaren van honden. Deze club is in onze regio de enige die officieel is erkend en gerechtigd om op te leiden voor de gedrags- en gehoorzaamheidsexamens. 11 Het doel van de cursus is om ei- i genaren van honden te leren hoe men met een hond moet omgaan j en hoe men een hond kan leren i om zich goed te gedragen ten op- izichte van de mens en van zijn soorgenoten. Er zijn drie categorieën waarvoor men zich kan inschrijven: 1. Pup il pytraining (voor honden van 3 tot 6 maanden), 2. Jonge honden-trai- ning (honden van 6 tot 9 maan- ii den) en 3. Elementaire gehoor- zaamheidstraining (honden ouder J dan 9 maanden). Er worden twee voorlichtings- avonden gegeven over deze cur sussen. Op maandag 3 februari is ner een avond voor de puppy- en jonge hondentraining en op woensdag 5 februari een avond voor de elementaire gehoorzaam heid. Beide avonden zijn in Het (Trefpunt om 20.00 uur. De toe- igang is gratis. Inlichtingen bij: T. {{Vermeulen, tel. 01824-2132 (voor puppy’s en jonge honden) en imevr. L. van Mastrigt, tel. {01828-12621 (voor de oudere ai honden). Op zondag 2 februari houdt de 11 Kynologenclub Gouda haar jaar- ’'lijkse clubshow voor honden van {'alle rassen. De show wordt gehou- ii den in het beursgebouw van ’Flo- 1 rida’ te Boskoop. Bekende Nederlandse keurmees- uters zullen een kleine 200 inge schreven honden beoordelen. le- dereen is van harte welkom om te ii komen kijken. 'Tijdens de keuringen zal er via "een geluidinstallatie een uitleg worden gegeven over de diverse r jassen, die geshowd worden. Mid den op de middag hopen de orga nisatoren de beste van deze ten toonstelling te kunnen aanwijzen. BOSKOOP - Mulder Boskoop NV (producent van betonmixers, -centrales en bandtransportinstal- laties) heeft een belang van 33,3% genomen in grootaandeel houder Van Mook Beheer (me- taalverwerking) te Oosterhout. Dat heeft directeur K. Kranen burg van Mulder Boskoop giste ren meegedeeld. Van Mook, eigendom van de vijf gebroeders Van Mook, is sinds 1988 meerderheidsaandeelhouder van Mulder Boskoop. De Van Mooks verwierven dit belang via aankopen ter beurze. Het was de eerste geslaagde onvriendelijke ovememingspoging in Nederland. Inmiddels vormen twee van de vijf broers, L.G.M. van Mook en ing. A.L. van Mook, de raad van commissarissen van Mulder Bos koop. Twee andere commissaris sen vertrokken vlak na de overne ming. Volgens Kranenburg is tot de par ticipatie besloten omdat de sa menwerking tussen beide bedrij ven goed verloopt. De deelneming is volgens hem ’’mede op uitdruk kelijk verzoek van de onderne mingsraad van Mulder Boskoop tot stand gekomen”. Kranenburg vergelijkt de samen werking die voortvloeide uit de vijandige overname met het re cent gesloten huwelijk tussen de bekende ’man met de shovel’ en zijn bruid, dat pas tot stand kwam nadat de bruidegom met een sho vel o.m. de pui van het huis van zijn geliefde aan flarden had gere den. Een verdere versmelting van bei de bedrijven is in de toekomst niet uitgesloten, aldus Kranen burg. Daar staan op het moment echter geen concrete plannen voor. Wegens ’juridische complicaties’ heeft Van Mook haar belang in Mulder doorgeschoten naar Ten Have, een bv die eigendom is van de gebroeders Van Mook maar geen onderdeel uitmaakt van Van Mook Beheer. Volgens gegevens van ABN Amro bevindt ca. 55% van het aande lenkapitaal van Mulder zich in handen van de gebroeders Van Mook. Mulder Boskoop zag de omzet in het eerste halfjaar van 1991 met 2% stijgen tot ƒ10,3 miljoen ter wijl de nettowinst met 73% toe nam tot ƒ300.000,-. De directie van Mulder Boskoop is verheugd dat door deze deelne ming van onze wens om te komen tot een nauwere samenwerking met Van Mook Beheer is gereali seerd waardoor het bedrijf in staat is ’’Samen nog sterker” 1992 in te gaan met de beleidsvi sie. WADDINXVEEN - Waddinxveen heeft de primeur van Neer- lands eerste bijstookbrander-testinstallatie van eigen fabrikaat. Dat nieuwtje komt het metaalbedrijf Weurman Waddinxveen BV aan de Staringlaan, een zusterbedrijf van het Waddinxveen se ingenieursbureau Inodes BV, toe. De vinding is vandaag - woensdag 29 januari - onder politie-escorte op transport gegaan Delfzijl, nadat er sinds 8 november aan is gewerkt. Aan de hand van de meetresulta ten kan worden vastgesteld welke maatregelen getroffen moeten worden om tot beperking te ko men van de hoeveelheid uitgesto ten schadelijke gassen, zo laat project-engineer J. Oskam van Weurman Waddinxveen BV/Innodes BV weten. Hoe alles precies gaat uitpakken moet dui delijk worden als met de proeven in Delfzijl wordt gestart. De schadelijke gassen worden in de schoorsteen verbrand. Voor het verbrandingsproces worden zuur stof, stikstof en stoom toege voegd. Om een volledige verbran ding te krijgen worden de gassen verhit tot 900 graden Celcius, zo dat de schadelijke resten moeten zijn verdwenen als sneeuw voor de zon. Met de order is een investering gemoeid geweest van driekwart miljoen gulden. De kosten komen natuurlijk een stuk hoger uit als hierbij ook de honararia van des kundigen worden bijgeteld. Bij de gasunie moet zeker twee miljoen zijn gestoken in de ontwikkeling van de milieuvriendelijke appara tuur. De ministers Alders (Volkhuisves- ting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer), Bukman (Land bouw, Natuurbeheer en Visserij) fn Maij-Weggen (Verkeer en Wa terstaat) en de Commissarissen van de Koningin in de provincies Zuid-Holland, Noord-Holland en Utrecht hebben dit vastgelegd in een bestuursovereenkomst, die 21 'Januari door alle betrokkenen is ondertekend. Ruim twee jaar geleden hebben de partijen in het kader van de Vierde nota over de ruimtelijke ordening het initiatief genomen gezamenlijk een plan van aanpak/RROM-beleid voor het Groene Hart te maken. Het eind rapport is eveneens vandaag door de stuurgroepvoorzitter, de Zuid- Hollandse gedeputeerde mevr. {LR. Stolker-Nanninga in aanwe zigheid van minister Bukman •(LNV) aan minister Alders (VROM) aangeboden. ïHet eindrapport omvat zowel een {ruimtelijke visie op het Groene Hart tot het jaar 2015 alsmede concrete voorstellen voor uitvoe- •ring en financiering van projec ten. i {De ruimtelijke visie onderscheidt {in het centrale deel van het Groe tte Hart vier grote kerngebieden Voor natuur- en recreatieontwik- ‘keling met ecologische verbin- dingszones daartussen. Voor de Jwaterrecreatie is een netwerk van .doorgaande vaarroutes voorzien. ’De overgangszone van het Groene .Hart met de bebouwde Randstad- iring wordt ingericht als uitloopge bied voor de stedeling. Via aan trekkelijke geluidsluwe routes (groen wiggen) moet per fiets Vanuit het stadscentrum net Groe- jne Hart kunnen worden bereikt, iln de toekomst liggen daar dan twee omvangrijke boscomplexen {(Zoetermeer en Haarlemmer- imeer). Op het grensvlak van stad {en land zullen de bebouwingsran- {den hun definitieve vorm krijgen. iEr zal scherper worden toegezien *op het voorkomen van ongewenste verstedelijking, glastuinbouw en infrastructuur. De begrenzing van het Groene Hart is aangepast zo als overeengekomen in het kader van de Vierde nota Extra.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 15