GEMEENTE WADDINXVEEN Informatie-ochtend over huisongevallen Van ’’Marina” naar Hier is uw Rijn en Gouwe krant te koop Sociowoningen in gebruik De Rozebottel programma Extra bingo Peet Jongsma exposeert in tearoom Juryleden Prijs 1991 RTW-radio herhaalt Geslaagd Examens voor voetverzorging worden te zwaar belast en de bil spieren worden voor een belang rijk deel op non-actief gezet. Bingo en loterij TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN VERGADERINGEN HINDERWET ff ff Ml ymzEiDo SHISEIDO VERTELT U TOT IN DETAIL WAT UW HUID NODIG HEEFT. BEKENDMAKING BOUWPLAN SPREEKUREN NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES •v Tv 4'. 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-93511 01828-17613 01820-28011 14433 14433 14433 (toestel 159) 12570 Pagina 3 Woensdag 29 januari 1992 Weekblad voor Waddinxveen Gouwebad ”De Sniep” 01820-16066 010-362244 01820-15767 bergingsdepot Hollandsche luisteraars, I Uw Shiseido-depositaire: i De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Commissie voor Economische Zaken, Recreatie en Emancipatie- zaken op dinsdag 4 februari 1992, aanvang 19.30 uur in het ge meentehuis. De Wad- dinxvener Sander Havenaar neemt per zaterdag 1 februari de bloemenboutique Marina aan de Nesse van Marina van den Bosch over. De Waddinxveense, die haar zaak in mei 1988 opende, ver wacht gezinsuitbreiding. ”De reden van mijn besluit mijn winkel en activiteiten over te dra- Terinzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of Commissie voor de Ruimtelijke Ordening op dinsdag 4 februari 1992, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - voortgang bouw; - aankoop perceel grond met opstallen; - invullingsvoorstel Brugcentrumgebied. Commissie Openbare Werken en Verkeer op woensdag 5 febru ari 1992, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - vervanging vuilnisauto; - herstraatprogramma 1992; - aanleg provinciaal fietspad langs Rijksweg 12; - aanleg openbare verlichting Noordkade buiten bebouwde kom. Commissie Onderwijs, Personeel en Sociaal-Cultureel Werk op woensdag 5 februari 1992, aanvang 19.30 uur in het gemeen tehuis. Op de agenda o.a.: - advies inzake wijziging gemeentelijke regeling IZA ZH; - advies inzake 6e aanvulling eerste inrichting onderwijsleerpak ket en meubilair Kard. Alfrinkschool; - rapport inzake provinciale notitie met betrekking tot stichting en instandhouding basisscholen 1992. hinder voor de omgeving op 21 januari 1992 vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben is verleend aan: - de directie van Glasbeek Finish B.V. ten behoeve van een plaatverwerkend bedrijf (constructiebedrijf) op het perceel Noordkade 20; - Partyservice Gert Jan van der loo Partner ten behoeve van een partyservice/cateringbedrijf op het perceel Staringlaan 4. Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. t t WADDINXVEEN Sander Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen Winkelcentrum PASSAGE' Waddinxveen Juliana van Stdberglaan 4. Telefoon 01828-17689 De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat de Tennis vereniging ’’Waddinxveen” heeft verzocht om afgifte van een bouw vergunning voor het plaatsen van vier lichtmasten bij de oostelijke velden van haar complex aan de Alberdingk Thijmlaan 2a. Alvorens te besluiten over de afgifte van de bouwvergunning stel len burgemeester en wethouders een ieder in de gelegenheid kennis te nemen van dit bouwplan en desgewenst op- of aanmerkingen schriftelijk ter kennis te brengen van het college. Daartoe ligt het bouwplan met ingang van 30 januari 1992 gedu rende 14 dagen, tijdens werkdagen van 08.30-12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. Bij deze editie van het Weekblad voor Waddinxveen treft u een nieu we gemeentelijke brochure aan inzake het minimabeleid. De brochure heet: ’’Bijstand voor bijzondere bestaanskosten en het sociaal en cultureel fonds”. WADDINXVEEN'. Albert Heijn, Kon. Wilhelminaplein 41 Asscheman, Brederolaan 8 Boekhandel Burger, Dorpsstraat 39 Boonstoppel, J.v. Stolberglaan 1 De Bruin zelfbediening, Zuidkade 206 Cency B.V., Passage 15 Jonkheid B.V., Chopinlaan 2b Kool 4=6, Ieplaan71 Plusmarkt Riwa, Zuidplaslaan 184/186 Shell station G. Gouw, Henegouwerweg 26 Sig. Mag. van de Krans, Kerkweg 175 Sonneveld, Kon. Wilhelminaplein 6 Supermarkt van Mourik, Passage 208 Super Groensvoorde, Groensvoorde 4 Texaco van Beynum, Dreef 20 Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9 Byoux Drogisterij Parfumerie Saion de Beauté kleurgebruik, dat vaak afwijkt van de natuurlijke kleuren, een indruk te geven van het onderwerp op een bepaald moment. Het onder werp is daarbij niet het belang rijkste, maar moet wel herkenbaar blijven. Peet Jongsma exposeerde eerder in het St. Jozef-ziekenhuis in Gouda, de openbare bibliotheek, het Gemeentehuis en de Remon strantse Kerk in Waddinxveen. De expositie in Gouda is dage lijks, behalve zondags, te bezichti gen. Op de agenda o.a.: - richtlijnen M.E.R. ten behoeve van IJssel; - ontwerp-uitvoeringsprogramma bodemsanering 1992; - provinciaal uitvoeringsprogramma Water en Milieu 1992; - toelating van de Stichting Waddinxveense Bejaardenhuis vesting als instelling uitsluitend in het belang van de volks huisvesting werkzaam; - notitie ’’Naar een intensivering van het gemeentelijk milieube leid” (Plan van Aanpak). veense detailhandel is en omdat ik gezien zijn capaciteiten, volledig achter hem sta en er voor hon derd procent van overtuigd ben, dat hij alle relaties zal kunnen continueren en uitbreiden”. Per zaterdag 1 februari zal bloe menboutique Marina voortaan bloembinderij De Rozebottel he ten. De beschikkingen en alle daarop betrekking hebbende stukken lig gen vanaf 30 januari 1992 tot 1 maart 1992 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en op ver zoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Tot 1 maart 1992 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren hebben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking, danwel tot het tref fen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt ingewilligd. Een beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Potbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voor ziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voor lopige voorziening is beslist. Milieudienst Midden-Holland, nrs. 623/91 en 628/91. WADDINXVEEN - In wijkge- bouw De Paddestoel aan de Lijs terbesstraat wordt een extra bin- goavond gehouden op vrijdag 31 januari van 18.45 uur tot 20.00 uur voor de kinderen vanaf 6 jaar en vanaf 20.30 uur voor volwasse nen. Tijdens deze extra bingo zijn er weer leuke prijzen te winnen. Le den en donateurs doen gratis mee en niet-leden betalen ƒ2,50 (incl. 1 kopje koffie). Vrijdag 7 februari is er in De Paddestoel weer kaarten in wed strijdverband. Aanvang 20.00 uur. Leden en donateurs betalen ƒ2,50 en niet-leden ƒ3,50 (incl. 1 kopje koffie). Bij zijn vrije werk gaat hij uit van herkenbaarheid, zonder daarbij in fotografische precisie te vervallen. Hoofdzaak is de impressie die het aquarel geeft aan de beschouwer. Zo tracht hij door een krachtig Sander Havenaar neemt de bloemenboutique aan de Nesse over van Marina van den Bosch. (Foto: lntercolor/De Rooij) Op de agenda o.a.: - besluit tot benoeming van de heer Kraaijestein en de heer Koeman tot lid jury Ondernemersprijs 1991; - advies inzake brancheverdeling en selectiecriteria ten behoeve van uitbreiding winkelcentrum Zuidplashof; - verslag vergadering Overlegorgaan Bedrijfsleven d.d. 19 de cember 1991; - notitie inzake terugtrekking directeur O.W. als secretaris van de commissie Zwembad; - advies inzake de jaarrekening 1990 en 3e begrotingswijziging 1991 van het Natuur- en Recreatieschap Reeuwijkse Plassen e.o.; - advies inzake subsidieverlening aan de korfbalclub Korbis en hieruit voortvloeiende gevolgen voor diverse instellingen; - advies inzake beschikbaarstellen krediet ten behoeve van kabel lichtinstallatie voetbalvereniging Waddinxveen; - advies inzake jaarverslag 1990 van de vereniging LOTA; - advies inzake beheer kindercentrum; - opzegging lidmaatschap van de Werkgroep Anti-Apartheid Waddinxveen. Openingstijden Gemeentesecretarie en diénst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Ieders huis zit voor kinderen vol gevaren. Omdat met niet overal bij kan zijn zeggen de Stichting Wijkwerk De Zuidplas en de Stichting Consument en Veilig heid dat gestreefd moet worden naar preventie. Zoveel als in ie ders vermogen ligt moet voorko men worden dat er ongelukken in huis kunnen gebeuren. De Stichting Consument en Vei ligheid geeft al vele jaren voor lichting in het gehele land over het voorkomen van gevaarlijke si tuaties in en om het huis. De stichting is ook uitgeefster van de gifwijzer, een handleiding wat te doen bij het per ongeluk innemen van gevaarlijke stoffen. Op de Waddinxveense informatie-och tend zal niet alleen gewezen wor den op gevaren in en om het huis, maar krijgen de aanwezigen ook oplossingen aangeboden en handi ge tips ter voorkoming van onge lukken. Het eerste DAC van De Hooge Burch, dat vrijdag 20 maart offi- •cieel geopend zal worden door ROZ-secretaris R. v.d. Velde-v.d. Hoff, biedt elke werkdag tussen negen en vier uur plaats aan (om te beginnen) 15 licht verstandelijk gehandicapten van 20 jaar en ou der uit de Goudse regio. Ze zijn voornamelijk afkomstig uit de vier sociowoningen (die het uiter dijk hebben van gewone eenge zinswoningen) van De Hooge Burch aan de Zuidplaslaan. De bewoners van deze huizen woon den tot vorige week nog bij hun .ouders, zaten in een internaat of komen uit De Hooge Burch. 'Hun komst ging vooraf met infor- imatie voor bewoners en scholieren wan de in de buurt gevestigde ba sisscholen. Daar werden video’s vertoond en informatieve praatjes gehouden, dank zij medewerking ‘van de ouders en het onderwij zend personeel. 'Uiteindelijk zullen 24 licht ver- standelijk gehandicapten dagelijks in het Gebouw De Staring aan de slag kunnen. Plaatsing gebeurt door het Regionaal Overlegorgaan Zwakzinnigenzorg Midden-Hol- WADDINXVEEN/ZWAMMERDAM - Het Dag Activiteiten Centrum (DAC) voor volwassen licht verstandelijk gehandicap ten in Gebouw De Staring aan de Staringlaan, een onderdeel van de 'Christelijke woongemeenschap De Hooge Burch in Zwammefdam en verband houdend met de deze week bewoonde vier spiksplinternieuwe sociowoningen van dezelfde instelling in de wijk Zuidplas, gaat maandag 3 februari officieus open. Daar mee komt een einde aan het kostbare gereis en getrek door de verstandelijk gehandicapten naar de activiteiten van de Dagver- Voorts verkrampt het lichaam zich en neemt de rug een onna tuurlijke houding aan. Spieren in bovenbeen, heup, bil en kuiten blijven ongebruikt. Andere nade lige gevolgen zijn, dat de bloed circulatie lokaal vertraagt en dat vet de kans krijgt zich op te ho pen. Ook vocht wordt onvoldoende af gedreven. Opzwelling en ge- wichtstoename zijn onvermijde lijk. Vooral de huid op billen en bovenbenen gaat onregelmatighe den vertonen. Te zware billen en kuiten en sinaasappelheid (celluli tis) zijn het gevolg. Onderzoek heeft uitgewezen dat het opnieuw activeren van de be trokken spieren herstel van huid- lagen en afslanking tot resultaat heeft. Het weer teruggaan naar de natuurlijke beweging van de voet en dus van de sta- en loophouding WADDINXVEEN - In het wijkgebouw Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan (De Duikelaar) wordt donderdagmorgen 6 februari om tien uur een gratis toegankelijke informatieochtend gehou den over ongevallen met kinderen in huis. De ochtend ’’Kind en veiligheid”, die is bedoeld voor ouders, familieleden, vrienden, kennissen en buurtgenoten, wordt gehouden door de Stichting Wijkwerk De Zuidplas in samenwerking met de Stichting Con sument en Veiligheid. De meeste ongevallen met kinde ren gebeuren in en om het huis. Met de informatie-ochtend wor den ouders en anderen gewezen op de aanwezige gevaren in een woning. Iedereen kent deze geva ren: een pot hete thee die van ta fel wordt getrokken, die mooi ge kleurde medicijnen die voor kin deren al snel op snoepjes lijken, het strijkijzer op een onbewaakt ogenblik alleen laten, bijvoorbeeld als de telefoon gaat, of de doorlo pende warmwaterkraan als een kind in bad zit. leidt in de meeste gevallen tot het gewenste herstel. Aan de hand van de onderzoeks resultaten werd de nieuwe Cellu- light Sandaal ontworpen. Het is een type gezondheidssandaal waarvan de vorm van het voetbed is gebaseerd op de natuurlijke be weging van de voet. Het Cellu- light voetbed dankt zijn vorm on dermeer aan het principe van de natuurlijke ’zandstap-afdruk’ van de voet. Deze werd voorheen ook wel aangeduid met de onjuiste omschrijving ’negatieve-hiel-voet- afdruk’. Het opnieuw ontwikkelde voetbed dwingt de draagster weer rechtop te gaan staan en te lopen, waar door de verwaarloosde spieren weer in werking treden. Aange toond is dat het gedurende be perkte tijd dragen van Cellulight Sandalen opzienbarende resulta ten oplevert. De activering van luie spieren heeft een dynamisch effect. Lokale gewichtsafname, onder andere op bil en kuit, sti mulering van de bloedsomloop en lymfestelsel, herstel van de huid- lagen en spierversterking worden er door bereikt. WADDINXVEEN - De RTW-ra dio - die de gestolen zender eind vorige week heeft vervangen door een andere leenzender - gaat op vrijdag 31 januari van 18.00-20.00 uur het themaprogramma over kindermishandeling herhalen. Het programma is eerder uitgezonden op zaterdagmiddag 28 december. Het programma is binnen Wad dinxveen goed ontvangen. Het wordt herhaald op verzoek van luisteraars. Een aantal mensen heeft naar aanleiding van reacties van mensen die het programma wel hebben beluisterd, gevraagd het programma nogmaals uit te zenden. De RTW wil aan dit ver zoek voldoen. De redactie en presentatie zijn in handen van Door Oremus. In het programma zijn deskundigen aan het woord van Bureau Vertrou wensarts, Kindertelefoon, Centra le voor Pleegzorg, Onderwijs, Dagcentrum voor peuters en kleu ters, en twee pleegouders. Er wor den vele vragen gesteld, ook van luisteraars, en vele antwoordën gegeven. Enkele voorbeelden: Wat is kin dermishandeling? Mag je een kind nog wel een tik op z’n ach terwerk geven? Welke vragen hebben kinderen die bellen naar de kindertelefoon? Wat gebeurt er straks met een gespecificeerde telefoonrekening die de PTT gaat aanbieden? Er wordt ingegaan op de proble men van het kind, maar er wordt ook uitgebreid gepraat over de problemen die ouders kunnen hebben. Er worden suggesties ge daan en adviezen gegeven. De te lefoonnummers worden genoemd van diverse hulpverlenende in stanties. De RTW zal in toekomst vaker themaprogramma’s gaan uitzenden. WADDINXVEEN - In het wijk- gehouw Het Zuidhonk (De Dui kelaar) aan de Zuidplaslaan houdt de Stichting Wijkwerk De Zuid plas zaterdagavond 1 februari om acht uur weer een gezellige bingo- avond. - Binnenkort bezoekt de Shiseido-odviseuse onze zaak. Zij geeft u gratis schoonheidsadviezen met behulp van Shiseido's Direct Skin Sensor Met de unieke hondcamera wordt een sterk vergrote en gedetailleerde afbeelding van uw huid gemaakt. De Shiseido-adviseuse kon op basis van deze analyse een deskundig verzorgingsadvies uitbrengen Komt u even longs om een afspraak te maken® De Shseido- adviseuse en het Direct Skin Sensor systeem zijn in onze zaak aanwezig op woensdag 5. donderdag 6 en vnjdag 7 februari. Wij adviseren u vooraf een afspraak te maken. 4 blijven Voor Ouderen (DVO) in Gouda. land (ROZ) in Gouda. Daar kun nen zich ook volwassen verstande lijk gehandicapten aanmelden die nog op een plaats in een sociowo- ning of in een verzorgingstehuis wachten. De dagelijkse bezigheden in het Waddinxveense Dag Activiteiten Centrum variëren van ontwikke- lings-, vormings- en trainingsacti- viteiten tot licht industrieel werk en het opknappen van klusjes bij bedrijven in de directe omgeving. In het Waddinxveense Dag Acti viteiten Centrum zijn drie activi- teitenbeleiders werkzaam. Met hun werkzaamheden willen ze de zelfstandigheid van de verstande lijk gehandicapten bevorderen. Nu de christelijke woongemeen schap De Hooge Burch in Wad dinxveen aanwezig is met socio woningen aan de Zuidplaslaan en met een Dag Activiteiten Cen trum aan de Staringlaan worden de mogelijkheden nagegaan om in dit Gouwedorp ook te komen tot de bouw van een dependance van de Zwammerdamse instelling. Een dergelijke uitbreiding op lan ge termijn in Waddinxveen geeft in Zwammerdam meer leef- en werkruimte. Nieuw in Waddinxveen is verder de officiële opening van het dag centrum Zudplas aan de Kuijper- hoeve op vrijdagmiddag 14 febru ari. Dit dagcentrum (vroeger om schreven als medisch kinderdag verblijf) is een activiteit van de Stichting Regionaal Centrum Dagvoorzieningen Midden-Hol land en is bedoeld voor kinderen van 0-5 jaar. •WADDINXVEEN - Aan de Haagse Hogeschool, sector Tech- i niek, is de Waddinxvener Frank A. Zandee van de Heuvelhof ge slaagd voor het examen elektro- techniek. Commissie voor Volkshuisvesting, Milieu en Energie op donderdag 30 januari 1992, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. WADDINXVEEN - Oud-wet- houder en PvdA-gemeenteraads- lid drs. M. Kraaijestein en de Waddinxveense vakbondsman G. Koeman zullen deel gaan uitma ken van de jury voor de tweejaar lijkse Ondernemersprijs Waddinx veen 1991, die dit jaar voor de tweede maal zal worden uitge reikt. Kwekerij Sjaloom van de Abraham Kroesweg kreeg in 1990 de eerste gemeentelijke Onderne mersprijs. De benoeming van de twee juryle den hebben B. en W. meegedeeld aan de raadscommissie voor eco nomische zaken, recreatie en emancipatiezaken. In deze commissie komt ook het besluit aan de orden dat Openba re Werken-directeur ing. S. van Houten zich terugtrekt als secre taris van de gemeentelijke com missie exploitatie zwembad, die is belast met de gang van zaken in het subtropisch zwembad De Sniep aan de Sniepweg. WADDINXVEEN - Bij het Op leidingsinstituut Voor Voetverzor ging aan de Groensvoorde 74 in Waddinxveen werden in de week van 13 tot 18 januari weer de ge bruikelijke landelijke Sepvo-exa- mens afgenomen. Sepvo staat voor Stichting Examens en Proe ven voor het Voetverzorgingsbe- drijf. Het is het enige examen op het gebied van de voetverzorging dat onder toezicht staat van het mi nisterie van Economische Zaken. Het niveau van de opleiding tot voetverzorger, waarop het Sepvo- examen aansluit, is ongeveer ge lijk aan een MBO-opleiding. Het Opleidingsinstituut Voor Voetverzoring OVV, met oplei dingen in Leiden en Waddinx veen, had bij deze examens 90% geslaagde kandidaten. Volgens Voetverzorgingscentrum Van der Haven heeft het dragen van modieuze schoenen, vooral van schoenen met hoge hakken, een onnatuurlijke lichaamshou ding tot gevolg. Daardoor wordt het zwaartepunt van het lichaam te ver naar voren geplaatst. De zo genaamde vierhoofdige dijspieren WADDINXVEEN - Tot en met zaterdag 29 februari exposeert de Waddinxveense kunstenaar Peet Jongsma bij tearoom Van den Berg aan de Lange Groenendaal 32 in Gouda. Peet Jongsma heeft een opleiding voor interieur architect gevolgd en vanuit die basis ook les gehad in aquarelleren. Voor zijn beroep maakte hij aquarellen voor interi eurs, waaronder verscheidene voor paleizen en huizen in Arabië. Ook voor enige grote luxe jachten tekende hij de interieurs. gen aan Sander Havenaar is dat ik in april gezinsuitbreiding ver wacht en gemeend heb dit niet te kunnen combineren met mijn hui dige dagelijkse werkzaamheden”, aldus Marina van den Bosch in een brief aan haar relaties. ”Ik ben met Sander Havenaar in zee gegaan om reden dat hij een bekend gezicht in de Waddinx- -

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 3