’Ik begon in een makkelijker tijd dan mijn opvolger’ Scheidende directeur N. van Naarden: De Paddestoel Geschrokken reacties na aanvaring tankschip Video Leon Eetcafé in Gouda De Gouwe weer snel Expositie Rembrandt op school Orgelconcert John Propitius M.I. Verhuist, nieuwe directeur ’Groene Zijde’ ’We moeten creatief op veranderingen inspelen’ ’De politiek wil het onderwijs te veel en te haastig veranderen’ KVO ’80 over medicijnen Goede start Kwiek-jeugd Koffiebar De Schaapskooi GLASBEEK 1 De Schans 25, Alphen a.d. Rijn 01720- 75 155 Boskoop Zorgen Trouwplannen? kom eerst eens naar 9-persoonsbusjes voor bijv, personeelsovond, bruiloftspartijvisweekend. •Bestelwagens van 7- 20 m3» voor vertiuizing etc. Problemen Moeilijk AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! Senioren Debutant A-Klasse Uitdaging Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 5 februari 1992 Pagina 11 steeds weer berichten opdoken dat er aan de wachtgeld- en vutre- de invoering van de kwalificaties- the w ^^arhjcenl rum Q)e (^Koxenlurckl Wij informeren w vrijblijvend over stijlvolle recepties - feestelijke dinners - show buffelen - goede muzikale begeleiding de orginele parties en de ruime ambiance (tot 200 pers.) voor een tot in de puntjes verzorgd zorgeloos bruiloftsfeest. Telefoon 01727-14283/14886 - Rozenlaan 4 - Boskoop 'En vervolgens denken we niet meer aan het Boskoops belang?' het onderwijs zit, maar die rek is er ondertussen echt wel uit!’ 'Dus pessimistisch over de toe komst van het onderwijs?’ je de Bij FOCWA garantiebedrijf Noordkade 24 Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIEBEDRUF I i I I I I I I I I I I LSL IS EEN ACTIVITEIT VAN BV LIAM i i 0 ’Nee, dat ligt niet in mijn aard. Ik maak me zorgen, maar ik zie ook wel kansen. Men moet het onder wijs alleen ook eens een poosji met rust durven laten’, aldus d ’oude’ directeur van de LAS Bos koop. N. van Naarden neemt vrijdag 7 februari a.s. van 17.00 tot 18.30 uur afscheid in de Chr. Agrari sche School ’De Groen Zijde’ WADDINXVEEN - In het wijk- gebouw De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat wordt komende vrijdagavond 7 februari om acht uur geen kaartavond gehouden, maar een bingo-avond voor oude ren. Over de situatie van het voortge zet onderwijs in Boskoop wil van Naarden best wat kwijt. Hij ont kent dat iedereen werkeloos heeft zitten toekijken. In 1982 heb ik een beleidsnotitie geschreven. Daarin stond dat er door de LAS Even aarzelt van Naarden bij een vraag. Dan zegt hij: ’Ja, ik denk wel dat het jammer is dat het spe cifieke boomteeltkarakter van on ze school verdwenen is. Je ont komt echter niet aan maatschap pelijke veranderingen en ik denk dat deze verbreding het behoud van de LAS betekend heeft. Daarbij moet niet vergeten wor den dat het niveau van onze school altijd vrij hoog geweest is. Veel van onze leerlingen deden examen op het C en D-niveau (het hoogste MAVO-niveau) en dat is zonder meer hoog. Vooral als je bedenkt dat onze leerlingen ook nog in tal van praktijkvakken examen doen. Door een verbreed vakkenpakket aan te bieden, heb ben juist deze leerlingen meer kansen om zich te ontplooien. Tijdens het hoogtepunt begin ja- ren 80 telde de school ruim 300 leerlingen. Tegenwoordig telt de LAS 139 en de vakschool 41 leer lingen. Omdat er vanuit het Mi nisterie van Onderwijs aangedron gen werd op vergroting van scho len, moest er gefuseerd worden om voortbestaan veilig te stellen. Zo kwam de LAS Boskoop in een groot Agrarisch Opleidingscen trum (AOC) terecht. Samen met de Middelbare Agrarische school (MAS) van Boskoop en Gorin- chem. Met ingang van augustus 1992 komt ook de MAS Gouda erbij. Daarnaast maken ook de LAS’en van Alphen, Gouda, Rijnsburg en Ottoland deel uit van het ’Groen College’. Op de onlangs gehouden jaarver gadering van de CBTB heeft Van Naarden de zorg van de LAS Boskoop naar voren gebracht over het werken binnen het ’Groen College’. Van Naarden: ’Het team van onze school heeft een brief gestuurd naar de Centrale Direc tie van het Groen College. Het personeel maakt zich zorgen over de teloorgaande kwaliteit van het onderwijs binnen de school. Ik ben het daar volledig mee eens en daarom heb ik daar in de CBTB over gesproken. Onze school is namelijk in augustus 1991 meteen geconfronteerd met grotere klas sen, terwijl veel docenten van de ene naar de andere school moeten reizen. Dat gaat straks onherroe pelijk ten koste van goed onder wijs en dat moet voorkomen wor den.’ VRAGEN Naar aanleiding hiervan zijn don derdagavond in de gemeenteraad enkele vragen gesteld aan het col lege. Burgemeester JJ. Spros noemde het ”een angstig gege ven”, maar stelde ook dat er geen direct gevaar voor een ramp is ge weest. De uitslag van het onder zoek wordt afgewacht alvorens konklusies te trekken. Bovendien Sinds l januari 1992 is M.J. Verhuist de nieuwe directeur van de Christelijke Agrarische School ’De Groene Zijde’ in Boskoop. Hij is de opvolger van N. van Naarden, die tien jaar lang de scepter zwaaide. Het werd een boeiend gesprek over carrière, ontwikkelingen in het onderwijs en de kans om voortgezet onderwijs voor Boskoop te behouden. wijs en ook beschikte ik over tal van externe contacten, waardoor ik dacht: waarom eigenlijk niet? Veel kans gaf ik mezelf niet, maar dat bleek anders uit te pakken. Het is daarna allemaal overrompe lend snel gegaan, want ik hoorde van Nick van Naarden op 16 de cember jongstleden dat de keus op mij gevallen was.’ Verhuist ziet zijn nieuwe functie als een uitdaging. ’Nee, ik vind uitdaging geen naar woord, ook al wordt het vaak gebezigd door mensen die op een moeilijke post komen te zitten. Het is beslist leuk om zo’n uitdaging te krijgen. Ik werk al 15 jaar op deze school. Ik ken het team en ik weet welke kwaliteit er in huis is. En daarbij zeg ik tegelijk dat ik het niet alle maal alleen hoef te doen, want al leen red ik het niet. Het hele team zal de uitdaging - de komen de bezuinigingen en veranderin gen - het hoofd moeten bieden. Ja, er zijn best de nodige zorgen, ■leder die het onderwijs de laatste jaren een beetje volgt, weet dat dit niet de makkelijkste tijd is om in het onderwijs te werken. Maar ik ben, net als Van Naarden, een optimist. Er zijn beslist kansen en die moeten we gewoon pakken. Binnen de smalle marges die er GOUDA - Het Vrouwencentrum Gouda heeft Waddinxveense ■vrouwen erop geattendeerd dat in de kaasstad geprobeerd gaat wor den weer een eetcafé voor vrou wen te starten. In het verleden hebben tal van vrouwen uit Gou da en omgeving hiervan gebruik gemaakt. Het eetcafé wordt eenmaal per maand in het Vrouwencentrum Gouda (tel. OI82O-13371) gehou den. Er is reeds één kookster ge vonden, maar meer vrouwen zijn hatuurlijk nodig, zo laat coördina tor Tos Baalman weten. Als er voldoende vrouwen zijn gaat het eetcafé voor vrouwen definitief van start. WADDINXVEEN - Tijdens de zaterdag l februari in Katwijk ge houden C-klassewedstrijden ble ken de zwemmers en zwemsters van De Gouwe in een nog steeds groeiende vorm te zijn. Dit kwam met name tot uitdrukking in het enorme aantal persoonlijke re cords dat werd verbeterd. Naast deze verbeteringen behaalden de De Gouwe-zwemmers negen me- dailleplaatsen. De eerste medailleplaats voor De Gouwe ging naar Sylvio v.d. Sluys die op de lOOm rugslag on der de 16 jaar het goud veroverde in 1.20.2. Later zou hij op de lOOm schoolslag nog eens in de prijzen vallen door als derde aan te tikken in L28.8. Eveneens op de lOOm rugslag werd Patricia v. Hemert, bij de meisjes onder de 14 jaar, derde in 1.29.7. In de groep meisjes onder de 12 jaar waren twee Gouwe zwem sters die enkele malen in de prij zen vielen. Maaike Hunnink tikte in 1.23.1 zal tweede aan op de lOOm vrije slag, zij werd gevolgd door Wendy Zirkzee die in 1.25.9 het brons pakte. Op dit nummer zou Martine v.d. Linde haar PR met maar liefst 26.0 sec. verbeteren. Maaike en Wendy zouden later op de lOOm schoolslag nogeens hun slag slaan. Hier eindigde Wendy als tweede in 1.44.1 en Maaike in 1.44.3 als derde. Bij de jongens onder de 12 jaar zou de beste prestatie op de lOOm vrije slag geleverd worden door Wilco Zalm die zijn PR met -6.9 sec scherper stelde en op 1.29.3 bracht. gelingen gerommeld werd. Van Naarden: ’Voor de zomerva kantie in 1991 dacht ik nog dat ik zou blijven, maar na die vakantie, toen minister Dales met tal van ongunstige plannetjes naar buiten kwam, heb ik de knoop doorge hakt. Ik verdwijn overigens niet helemaal uit het beeld. Ik blijf namelijk als bestuurslid betrok ken bij de school. Ik ben ambte lijk secretaris van het lokale be stuur geworden en verder doe ik nog wat in het educatieve fonds. Dat zie ik als een leuke afbouw.’ De scheidend directeur begon zijn loopbaan als onderwijzer in Ugchelen bij Apeldoorn. Zijn op leiding kreeg hij aan de toenmali ge Normaalschool. Hierdoor stond hij al op 20-jarige leeftijd de klas. Zijn ideaal was in die tijd: hoofd van een lagere school te worden. Die ’jeugddroom’ is echter nooit waarheid geworden. Woningproblemen deden hem in 1962 besluiten te solliciteren naar een baan in Boskoop, waar de tuinbouwschool een vacature èn een huis had. Tk was niet van plan lang te blijven, want vijf jaar Boskoop leek me meer dan ge noeg’, vertelt een vlot pratende Van Naarden, die met enthousias me over die begintijd praat. De beginnende lagere tuinbouwschool was destijds ondergebracht in de voormalige Koningin Wilhelmina- school aan de BC-straat, terwijl er ook ruimte achter garage Kok en een lokaal in de oude ULO-school in de Schoolstraat werden ge bruikt. De nieuwe school verrees in 1964 en Van Naarden werd er leraar AVO. Dat betekende toen dat hij in heel veel algemene vakken les moest geven. In die periode haal de hij veel extra bevoegdheden. Onder andere een tuinbouwbe- voegdheid. ’Ja, werken en stude ren ging tamelijk gemakkelijk, omdat het lesrooster in die tijd rond april stopte. De vrije tijd die ik daardoor kreeg, kon ik benut ten voor mijn studies’, zegt Van Naarden bijna verontschuldigend. In 1980 volgde hij A.H. Kruit op als directeur.’Nee, dat was geen moeilijke, maar wel een erg druk ke tijd. De school begon toen net aan een periode van groei en dat was prettig werken. Wat dat be treft begon ik in een makkelijker tijd dan mijn opvolger, die te ma ken heeft met geweldige onder wijskundige problemen, zoals de invoering van het Formatie Bud- BOSKOOP/WADDINXVEEN - Het is achteraf allemaal erg snel gegaan. Ruim tien jaar geleden werd N. van Naarden direc teur van de Christelijke Agrarische School en nu, terwijl hij net 56 jaar oud is, is het alweer voorbij. Van Naarden geeft ruiterlijk toe dat hij liever nog een poosje in het onderwijs was gebleven. Hij vindt zich eigenlijk nog te jong om er uit te stappen. Dat hij echter toch gebruik maakt van de 55+ regeling, komt omdat er get Systeem (FBS), de Basisvor ming en een nieuwe Kwalificaties tructuur. In mijn begintijd had ik alleen te maken met de invoering van verbrede vakrichtingen.’ (sjb: Al de genoemde veranderin gen precies uitleggen, vergt een pagina, dus volgt hieronder een heel ruwe definiëring. FBS is een verschuiving in de besteding van gelden - nieuwe bezuiniging - van de minister. In het FBS wordt vastgelegd welke eisen aan leraren gesteld moeten worden en welke taken zij op school moeten doen. De Basisvorming is door Wallage doorgedouwd. Alle leerlingen die van de basisschool komen krijgen vanaf augustus 1993 drie jaar les in 14 vakken. Het maakt dan niet uit of een leerling naar MAVO, HAVO of LBO gaat; alle leerlin- gen krijgen ’dezelfde’ basisvor ming, waarbij ze dan aan bepaal de eindtermen moeten voldoen om in andere schooltypen terecht te komen. Kwalificatiestructuur treft het leerlingstelsel, bij de LAS vakschool geheten. Daarbij krijgt de leerling de leerstof op een andere manier aangeboden. De veranderingen in de jaren 80 waar Van Naarden over praat be tekende voor de LAS dat het van een gespecialiseerde tuinbouw school een brede(re) opleiding werd. Behalve in boom- en bloemteelt en aanleg en onder houd, kregen leerlingen daarna ook les in dierkunde en bloemsier- kunst. Ze leerden op meerdere terreinen de agrarische sector kennen. WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Katholieke Vrouwen Organisatie ’80 (KVO) houdt dinsdagavond ll februari om acht uur in het Anne Frank- centrum (Jan van Bijnenpad) een voorlichtingsavond over medicijn nen en het gebruik hiervan. De avond (met dia’s) wordt ver zorgd door apotheker Van Wijk. Volgens de Waddinxveense vrou wenorganisatie staan de medicij nen op dit moment erg in de be langstelling vanwege het plan-Si- mons en de opkomst van alterna tieve medicamenten. Van Naarden: ’Wat er nu allemaal gebeurt, is heel zorgelijk. Het is triest dat de Maranatha-MAVO al gedwongen is te stoppen en het is hoogst twijfelachtig of de Don Bosco-MAVO wel als nevenvesti ging van de Samenwerkingsschool Waddinxveen kan blijven voortbe staan. Laat ik het voorzichtig for muleren: als er ooit een mogelijk heid bestaat om Basisvorming in Boskoop te houden, dan moeten de diverse schoolbesturen de mo gelijkheden die er zijn zeker over wegen. Als dat niet gebeurt, dan is de LAS Boskoop straks de eni ge school die Basisvorming aan kan bieden in Boskoop. Nee, dat vind ik niet goed. Wij moeten niet al die leerlingen naar ons toe graaien, want dan zwemmen de leerlingen straks in een fuik. De Basisvorming moeten we met elkaar en op een juiste manier op zetten. We moeten ervoor zorgen dat elke leerling goed op zijn/haar niveau terecht komt. Dat is wel een kwestie van af stemmen. Volgens mij moeten de besturen met elkaar gaan praten, want anders moeten de meeste Boskoopse leerlingen voor Basis vorming straks naar de buurge meenten. Terwijl hij even vriendelijk, maar toch met een wat meewarig blik naar zijn opvolger Verhuist kijkt, zegt Van Naarden indringend zacht: Tk ben niet gelukkig met het beleid van de minister van Onderwijs. Of noem het de poli tiek. De politiek wil het onderwijs te veel en te haastig veranderen. Alles moet tegelijk. We zijn net met de AOC gestart of we krijgen het FBS, de Kwalificatiestructuur en de Basisvorming op ons dak. Het wordt voor het onderwijs echt te veel. Vanuit de politiek denkt men dat er nog wel rek in BOSKOOP/WADDINXVEEN - De nieuwe directeur M.I. Ver huist is in zekere zin het levende bewijs dat de oude agrarische opleiding wel degelijk goed in elkaar stak. Via de lagere land bouwschool, het middelbaar en het hoger agrarisch onderwijs kwam Verhuist in 1976 als docent in het onderwijs terecht. Nu, op 39-jarige leeftijd is hij (al) directeur van de Groene Zijde. zijn, moet het mijns inziens moge lijk zijn om het agrarisch onder wijs op niveau te houden.’ Lachend vertelt Verhuist dat hij na de lagere school, die hij volgde in een klein dorpje tegen Middel burg aan, niet goed genoeg bevon den werd om de MULO te doen. Landbouwschool was zo’n beetje het laatste wat er voor hem in zat. Dat was niet zo’n gekke keus, om dat zijn vader een klein land- bouwbedrijfje had en Marien ge zien werd als een mogelijke opvol ger. ’Mijn moeder vond het ech ter jammer, dat ik niet naar de MULO kon, want zij zag meer in mij. Ik vond de keus echter prima en gaandeweg kreeg ik steeds meer aardigheid in leren. Er volg de Middelbaar onderwijs en daar na de Hogere Landbouwschool in Dordrecht. Hier studeerde hij in 1974 af als landbouwingenieur. Toen lokte het onderwijs. Er werd een pedagogische opleiding in Den Bosch gevolgd en in 1976 werd Marien Verhuist leraar in Boskoop. ’Dat was het eerste jaar best moeilijk. Ik durf best te vertellen dat ik orde-problemen had. Dat kwam vooral omdat ik m’n eisen WADDINXVEEN - Zaterdaga vond 8 februari om acht uur geeft de bekende organist John Propiti us een orgelconcert op het Schmidt-orgel van de Brugkerk te Waddinxveen. Het te spelen programma zullen improvisaties zijn over bekende psalmen en gezangen, waaronder begin en einde met samenzang. Wie het vorige 5 mei-concert heeft meegemaakt, zal dit niet willen missen. Degenen die er niet waren zijn ook van harte wel kom op deze muzikale avond. heeft Spros de kwestie aangekaart bij zijn kollega’s in Alphen a.d. Rijn en Waddinxveen. Daarmee had Spros al contact, na dat bekend werd dat de geplande transportleiding voor vliegtuig brandstof er voorlopig niet komt en het transport per schip zal blij ven plaatsvinden. De transporten zullen zelfs nog intensiveren door een toename van het aantal vluch ten vanaf Schiphol. De aanvaring was voor RTW ra dio aanleiding om de Boskoopse brandweercommandant C. Olie man vrijdagavond uit te nodigen voor een gesprek. Hoewel Olie man werd gekonfronteerd met een aantal hypothetische vragen, liet hij zich niet verleiden tot bou te uitspraken. Hij schetste het ge beuren en liet het daarbij. Olie man gaf desgevraagd wel een uit eenzetting wat er moet gebeuren wanneer de burgemeester bepaalt dat er sprake is van een rampsitu atie en het rampenplan in werking treedt. BOSKOOP - In Boskoop is ge schrokken gereageerd op de aan varing, die het tankschip ’De Spaarnestroom’ vorige week had met de Boskoopse hefbrug. Een week na het bekendworden (en publicatie) dat de gezamenlijke oliemaatschappijen voorlopig af zien van een pijpleiding voor ke rosine naar Schiphol, is de situa tie in het juiste perspectief ge- plaats door de klap van ’De Spaarnestroom’. WADDINXVEEN - Het eerste en tweede juniorenteam van tafel tennisvereniging Kwiek zijn goed gestart in de landelijke competi tie. Kwiek l ontving het Nieuwkoop- se TTVN-l. Het werd een enerve rend duel, waarbij Kwiek van een 3-l voorsprong op een 3-4 achter stand kwam te staan. De laatste drie partijen leverde twee winst punten op voor Kwiek zodat de eindstand op 5-5 kwam. Martijn Gilhuis en Marco Hoogendam wonnen beiden twee partijen. Martijn won samen met Leon Bouwman ook het dubbelspel ter wijl Leon in het enkelspel niet tot winst kwam. Debutant Kwiek-2 speelde ook thuis, tegen HTC-l uit Hoofd dorp. Ook hier was het spannend. Liefst zes van de tien partijen werden in drie games beslist. Het werd uiteindelijk 6-4 voor Kwiek dat hiermee een mooi debuut maakte in de landelijke competi tie. Dennis Pronk won drie maal, Stefan de Kogen tweemaal en Guido Kappé één maal. In de eerste klas van de Goudse afdeling was Kwiek-3 minder ge lukkig. Met 3-7 moest het de meerdere erkennen in het Nieu- werkerkse NTTC-l. Kwiek-4, dat in dezelfde poule uitkomt speelde in Gouda tegen Ilac-2 en behaalde een 6-4 overwinning. Sebastiaan van Ommeren won z’n drie en kelspelen, Martin Loef won twee maal en Arnold Harskamp bracht één partij op zijn naam. Bij de senioren verloor Kwiek-2 met 4-6 van Gouda-2. Kwiek-3 won met 7-3 van Vriendenschaar- 11 dankzij 3x winst van Bram Schild en 2x van Patrick Verburg en Ed Slappendel. Het vierde se niorenteam, dat in dezelfde poule uitkomt, verloor in Gouda met 6-4 van Flamingo’s-3. te hoog stelde. Ik had geen flauw idee met wat voor leerlingen ik werkte. Gelukkig is dat later an ders geworden.’ Studeren bleef Verhuist boeien. Hij haalde in 1980 zijn tuinbouw- akte en daarna volgde een be voegdheid voor handelskennis. Al lemaal vakken waarin hij ooit wel In de jongste groep, bij de jon gens onder de 10 jaar, debuteerde Jeroen Kolet voor de Gouwe. Hij zwom zijn eerste wedstrijd op de lOOm vrije slag. Steven Groenleer zou in een nieuw persoonlijk re cord (1.36.8) op de lOOm vrije slag onder de 10 jaar als tweede aantikken. Goud was er voor Andres v.d. Sluys. Hij won bij de jongens on der de 12 jaar de lOOm vrije slag in 1.12.2 wat voor hem teven een PR (-0.5) betekende. Op zondag 2 februari werd er in Nieuwkoop een A-klasse wed strijd gezwommen waarbij ook de Gouwe zwemmers weer een aan tal uitstekende prestaties leverde. In dit programma werd er op de diverse onderdelen over drie af standen gezwommen waarna door punten telling de winnaars be paald werden. Onder de 14 jaar zou Danny Ma- theeuwsen door haar prestaties op de 100, 200 en 50m vrije slag waarop zij in 1.05.5, 2.23.2 en 0.30.0 resp. tweemaal tweede en eenmaal eerste werd, op de twee de plaats eindigen. Bij de jongens onder de 14 jaar vielen er twee Gouwe-zwemmers in de prijzen. Bob de Bruijn werd eerste, door een eerste plaats op de lOOm vrije slag in 1.15.8 en een eerste plaats op de 200m in 2.46.3. Zijn clubgenoot, Mark Nahon eindigde als derde na een derde plaats op de lOOm in 1.22.4 en een derde plaats op de 200m in 3.00.7. Ook op de schoolslag bij de jon gens onder de 16 jaar waren er twee Gouwe leden die in de prij zen vielen. Antoine Calis werd eerste na overwinningen op de lOOm in L13.6 en 200m in 2.43.4. Peter de Bruijn zou als derde eindigen in dezelfde groep na twee derde plaatsen (1.18.0 en 2.52.8). Bij de dames won Sandra Berckenkamp het goud op de vrije slag. Sandra tikte op de lOOm in l.Ol.l als tweede aan en op de 200m werd zij in 2.13.2 eerste. gezocht moest worden naar een samenwerking met de MAS Bos koop. Wij wilden over elke con structie praten, mits de MAS er maar bij zat. De LAS en de MAS bij elkaar, dat was voor ons het belangrijkst. Er is daarnaast zeker ook gedacht aan samengaan met de beide Boskoopse MAVO-scho- len, de Maranatha en de Don Bosco. Er zijn goede gesprekken tussen onze scholen geweest. Op het punt van de identiteit is er zelfs overeenstemming geweest, maar de ontwikkelingen van de AOC liepen veel sneller dan het verhaal over Basisvorming, zodat we automatisch in de AOC-rich- ting gedwongen werden.’ WADDINXVEEN - De protes- tants-christelijke De Savornin Lohmanschool (Wingerd) houdt een tentoonstelling over Rem brandt. In de gemeenschapsruim te van de school is het een en an der te zien over deze schilder uit de Gouden Eeuw. Rembrandt Harmenz van Rijn (1609-1669) was één van wereld’s grootmeesters in de schilderkunst uit de zeventiende eeuw. Het meest bekende schilderij van Rembrandt is wel de ’’Nacht wacht” uit 1642, die is te zien in het Rijksmuseum in Amsterdam. Verder schilderde hij Bijbelse ta ferelen zoals de Barmhartige Sa maritaan, maar ook (zelf) portretten. De tentoonstelling is nog twee we ken te zien op de school. eens heeft lesgegeven. Ook al kan hij alle gevolgen nog niet overzien, Verhuist onderkent heel goed de problemen waar hij als directeur mee te maken gaat krijgen. ’Het ergste is de bezuini ging op ons onderwijs. Ik schat dat we het dit jaar toch met zo’n 25% minder geld zullen moeten doen. En dan krijgen we in augus tus 1992 op onze vakschool te ma ken met een kwalificatiestructuur. De leerlingen, die vier dagen wer ken en één dag naar school gaan, moeten een viertal certificaten ha len. Daarnaast volgt een certifi caat ’werkervaring’. Wie deze cer tificaten haalt, krijgt het diploma i Beginnend Beroepsbeoefenaar. Deze nieuwe wijze van werken vergt nogal wat van het onderwijs, omdat we moeten aansluiten bij de werkervaring. Wat in het werk gedaan wordt, moet op school be sproken en bediscussieerd wor den. Ik ben het volledig eens met Nick van Naarden als hij stelt dat veel veranderingen in het onder wijs te snel en te gehaast moeten gebeuren. Wel heb ik begrip voor de invoering van de kwalificaties tructuur, want dat heeft alles té maken me Marien Verhuist moet nog wen nen aan zijn nieuwe functie. On danks de aanwezigheid van ’oude rot’ Van Naarden, is hij aanvanke lijk toch wat gespannen. Hij for muleert zijn zinnen bedachtzaam, maar uit alles blijkt dat hij goed op de hoogte is van de laatste ont wikkelingen en de wijze waarop hij straks de school zal leiden. Om het achterste van zijn tong niet te laten zien, verschuilt hij zich soms in wat algemeenheden. Dat is niet verwonderlijk, want de klus waar hij voor staat, kan met recht gigantisch genoemd worden. Juist het Voorbereidend Beroeps onderwijs lijkt zware tijden tege moet te gaan. Om in deze tijd schoolleider te worden, is niet echt een baan om jaloers op te zijn. Verhuist: Tk heb ook inderdaad geaarzeld of ik zou solliciteren. Bij ons op school kenden we geen functie van adjunct-directeur, dus wat dat betreft heb ik geen direc- tie-ervaring. Wel maakte ik al tien jaar deel uit van de staf. Wat me precies deed besluiten te sollicite ren weet ik niet meer. Ik had wel ideeën over het agrarisch onder in sommige kranten werd het be richt gebracht, als zou Boskoop aan een regelrechte catastrofe ontsnapt zijn. Zo erg was de aan varing niet. Maar het toont wel aan dat er weinig voor nodig is om de zaak uit de hand te laten lopen. Het tankschip ’De Spaar nestroom’, geladen met kerosine voor Schiphol, raakte de brug ver moedelijk door een misverstand tussen de 25-jarige schipper en de brugwachter. Omtrent de ware toedracht wordt nog onderzoek verricht door de rijkspolitie te wa ter en provinciale waterstaat. De schipper zou - per portofoon - toestemming hebben gekregen langzaam op te varen naar de hef brug, terwijl deze omhoog ging. De schipper heeft zich mogelijk verkeken op zijn snelheid of de snelheid waarmee de brug om hoog ging. Het schip ramde ver volgens de onderzijde van het brugdek. Hoewel de klap niet bijster hard was, liep in ieder ge val de brug enige schade op. Een controleur van Rijkswaterstaat werd opgetrommeld om de brug te inspecteren. In verband hier mee was het verkeer anderhalf uur gestremd. WADDINXVEEN - Met een re- ceptie voor genodigden gaat vrij dagavond 7 februari om zeven uur de nieuwe videozaak Video Leon aan het Koningin Wilhelmi- naplein 57 in Waddinxveen offici- eel open. Onder het genot van een drankje en een hapje wordt de nieuwe zaak ingewijd. WADDINXVEEN - Vrijdag- avond 7 februari om kwart voor negen draait in de hervormde kof fiebar De Schaapskooi aan de Nesse de film ’’Across Lines”. De film gaat over Will, een high- school-student, die eigenlijk best tevreden is met zijn bekende en veilige leventje tussen vrienden kring en kerk. Hij wil die ’’moei lijke en gevaarlijke” wereld niet ingaan. Maar wat als die wereld naar hem toe wordt gebracht De deuren van de koffiebar gaan open om kwart voor acht. Ieder een van 16 jaar en ouder is wel kom.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 11