Zaalsubsidies voor sportclubs Sterrenborghers werken aan hun Weight Watchers in Waddinxveen Energiesector op Tuinbouwbeurs zin bij Artilux Bedrijf wilde woningbouw verhinderen Cursus Ontmoetingskerk Voorwerk boert goed Pakketten voor Polen Scapino bezoekt scholen Verlies Excelsior Wie wordt Mario Bross nummer 3? Rabobank: Avondje Turkije GAAT U TROUWEN? Dance-party De Paddestoel Omgaan met kinderen in stiefgezin eslauranl Koffieochtend over gastouders «0 Pagina 15 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 5 februari 1992 In WADDINXVEEN PMC verliest bij Raad van State Een bezoek aan Bruidsboetiek ’Angela’ is dan een eerste stap in het huwelijksbootje. Voor een persoonlijke afspraak belt u mevrouw Fioole, tel. 01727-18300. Bruidsboetiek ’Angela’, Raadhuisplein 1, Boskoop van de WADDINXVEEN/GOUDA - Drie medewerkers van het Goudse Sterrenborgh (sociale werkplaats) voelen zich thuis bij het Waddinxveen houtverwerkende bedrijf voor kleinmeubelen Op zaterdag 24 augustus 1991 is er brand geweest in de spuiterij waar Bert, Hasan en Wout werk zaam zijn. Toen zij ’s maandags op het werk kwamen zagen zij een enorme rookschade. Samen met de collega’s hebben zij 2 we ken hard gewerkt om de schade te herstellen. Nadat zij er een nieu we plafond hadden ingehangen moesten alle meubels opnieuw worden ingepakt. Hoe de brand is deze maand februari worden er, even als in januari, op de Waddinx- veense basisscholen allerlei dans- activiteiten uitgevoerd met mede werking van het Scapinotheater. Dit gebeurt in het kader van de kunstzinnige vorming. De dansac- tiviteiten worden georganiseerd door WOOP, werkgroep onder wijs ondersteunend programma. Dinsdag 28 januari stonden de Beatrixschool, de Alfrinkschool en de Theo Thijssenschool op het toneelprogramma. In een zeer vol le zaal werd het programma afge werkt. Donderdag was het de beurt aan de Jan Ligt-, de Annie M.G. Schmidt- en de St. Jozef school. Zij hielden hun opvoering van ’’Vlinders in het puin” in de Samenwerkingsschool Vorig jaar zijn we nog naar Düs seldorf geweest in Duitsland. Met alle medewerkers van Artilux wordt altijd gespaard voor dit soort activiteiten. Na een bezoek aan de kerstmarkt hebben we ge geten in de Rheintoren op 185 meter hoogte. ”Dat was heel leuk maar wel heel koud”, vertelt Bert. Wout vond het in Duitsland ook leuk, maar het reisje twee jaar ge leden naar Parijs was naar zijn mening mooier. Helaas waren Bert en Hassan toen nog niet in dienst bij Artilux. Ook nu wordt er gespaard, deze keer voor een nader te bepalen activiteit bij het 40-jarig bestaan van Artilux in 1992. WADDINXVEEN/GOUDA - In de Goudse Schouwburg aan de Boelekade in Gouda wordt vrij dagavond 14 februari om acht uur tegen een toegangsprijs van vijf gulden (inclusief een kopje kof fie) in samenwerking met Evene- mentsreizen door de Rabobank in de Goudse regio een presentatie over vakantie in Turkije gehou den. In beeld en geluid maakt men kennis met een land, dat voor zeer velen nog onbekend is. Een wan deling door Istanbul, op de grens van Europa en Azië is een beleve nis op zich. Aya Sophia, Blauwe Moskee, Topkapi paleis, winkeltjes in de eeuwenoude overdekte bazaar, zijn belangrijke bezienswaardig heden. In Epheu waant men zich terug in de Romeinse tijd, maar ook het geheimzinnige berglandschap van Cappadocië is zeker een bezoek waard. Ook de Turkse Rivièra wordt in de presentatie nadrukke lijk belicht. Op een projectiescherm van 11 meter breed worden de dia’s sa mengevoegd tot een compleet ver haal over alle vakantiemogelijkhe den, die soms op een sprookje uit 1001 nacht lijken. Toegangskaar ten zijn in voorverkoop verkrijg baar bij de Rabobank. WADDINXVEEN - Donderdag 6 februari van 15.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur kun nen weer pakketten worden inge leverd voor verzending naar ver wanten, vrienden en hulpbehoe vende gezinnen in Polen. De be hoefte aan hulp uit het Westen is voor de Polen nog erg groot. De inlevering kan plaats vinden bij de familie Van Loon, Van Goghstraat 22 in Reeuwijk. Bin nen 14 dagen worden de pakket ten dan in Polen aan huis be zorgd. De kosten bedragen ƒ2,50 per te verzenden kg. Een pakket moet minimaal 9 kg wegen en maxi maal 20 kg. De te verzenden arti kelen moeten zijn verpakt in een stevige doos. Gezellig en lekker dineren in ons sfeervoi ingerichte restaurant iedere zaterdag en zondag live-muziek - diverse keuze- en verrassingsmenu’s Zondag: tevens Grandbuffet 6 Voorgerechten Soepen Diverse soorten vlees-vis en groenten Dessert buffet 39,50 p.p. (kind 19,50) Ook voor party’s - recepties - diners en buffelen (div. zalen) Maandag t/m zaterdag geopend voor lunch Voor meer informatie:01727-14886 of 14283, A.P. van .Neslaan 1, Boskoop Voor het verkrijgen van deze sub sidie heeft Korbis-korfbal het ini tiatief genomen. De korfballers stuurden hierover namelijk een brief aan de gemeente. Het schrij ven was een reactie op de schrif telijk uitleg van de chef afdeling Financiën van het gemeentehuis waarom Korbis geen recht heeft op een aanvullende subsidie. Korbis ontvangt momenteel een subsidiebedrag van ƒ1.000,- per veld, dat zij gebruikt. Het be stuur van Korbis stelt dat, omdat zij ook uren huurt in een gemeen telijke (binnen) sportaccommoda tie, zij ook recht heeft op een aan vullende subsidie van ƒ7,50 per gehuurd uur. Voor de wijziging van het subsi diestelsel ontvingen de sportvere nigingen een subsidie, die was ge baseerd op het aantal jeugdleden en ’’gewone” leden. Omdat ver eenvoudiging en een meer effici ënte afhandeling van de subsidies als uitgangspunt diende, werd een eenvoudiger grondslag gezocht om de subsidie te kunnen bereke nen, waarbij ervoor werd gewaakt dat de verenigingen niet of nau welijks nadeel hiervan zouden on dervinden. In het geval van Korbis werd de grondslag bepaald op een vast be drag per veld. De grondslag voor verenigingen, die uitsluitend hu ren in een gemeentelijke sportac commodatie, werd vastgesteld op ƒ7,50 per uur c.q. ƒ10,50 per uur, indien meer dan 1500 uur wordt gehuurd. De gemeente kan zich voorstellen, dat Korbis die zowel binnen als buiten sport bedrijft het niet als redelijk ervaart, dat zij voor de berekening van het subsidie alleen als een buitensportvereniging wordt aangemerkt, terwijl zij wel voor beide accommodaties huur moet betalen. Gezien deze bijzon dere situatie besloot het college ook voor de huur voor de binnen- HAVO/Atheneum. In vlot tempo werd er een zevental dansen uit gevoerd aaneen geregen door een aantal toneelspelers. ’s Middags om 2 uur waren de kinderen, leerkrachten en ouders o.l.v. vier medewerkers van Scapi no begonnen met instuderen van de dansen, kleding maken, decor schilderen en toneel instuderen. Na een middag keihard werken gingen zij om 5 uur even naar huis. Om kwart over 6 begon de generale repetitie en om kwart voor acht stond reeds een drom mensen voor de deur van de Sa menwerkingsschool. In een volle zaal verliep alles vlot. In de komende tijd wordt het pro ject nog tweemaal uitgevoerd. Op dit moment zijn ook de activitei ten voor de kinderen van groep 5 en 6 in volle gang en de basis scholen zijn erg blij met de activi teiten georganiseerd door WOOP. Artilux BV aan de Mercuriusweg. Dat blijkt uit een verhaal in het nieuwe personeelsblad van Sterrenborgh. Artilux is een extern object van Sterrenborgh. Wout Kelder was op 5 januari 1987 de eerste Ster- renborgher die in Waddinxveen ging werken bij Artilux. Inmid dels heeft Wout Kelder twee Sterrenborgh-collega’s: Bert Feen- stra en Hassan de Jong. Cees Heeren, die vroeger nog op een afdeling van het eigen Industrieel Bedrijf heeft gewerkt, is inmid dels door Artilux in vaste dienst genomen. Artilux is een houtverwerkend be drijf dat kleinmeubelen produ ceert. Dit zijn stereokasten, tele- visiekasten, gewone kasten en ei ken en moderne meubelen. Wout Kelder, Hassan de Jong en Bert Feenstra verrichten alle voorko mende werkzaamheden in de spuiterij zoals schuren, spuiten en uitvegen van panelen. In de zage rij fineren zij daarnaast kantjes, schuren zij panelen en pakken zij aan achter de zaag. Een werkdag duurt voor de Ster renborghers van 7.30 tot 16.00 uur. Bij Artilux wordt hard ge werkt, behalve in de pauzes van 2 maal een half uur. Wout, Hassan en Bert eten dan samen met de overige medewerkers van Artilux in de kantine. GOUDA - Dit voorjaar houdt de preventie-afdeling van het Riagg Midden-Holland (Ronsseweg 225, Gouda, tel. 01820-16422) voor de eerste keer een cursus ’’Omgaan met kinderen in een stiefgezin”. Deze cursus is bestemd voor vol wassenen die een nieuwe relatie aangaan waarbij ook kinderen zijn betrokken. Op donderdagavond 12 maart wordt een informatie avond gegeven over deze cursus in het gebouw van de Riagg Mid den-Holland in Gouda. Geïnteres seerden kunnen daarna beslissen of ze zich willen opgeven. Omgaan met elkaar in een stiefge zin is niet altijd gemakkelijk. Dat is ook begrijpelijk. Want een nieuw samengesteld gezin wijkt sterk af van een ’’gewoon” gezin. Het heeft heel specifieke kenmer ken. Daardoor kunnen zich soms on verwachte en moeilijk te plaatsen incidenten voordoen. De partners weten zich hiermee niet altijd goed raad. Dat kan tot spanningen leiden. Door aan de cursus deel te nemen, raken de ouders beter voorbereid op zulkte situaties en ze leren er beter mee om te gaan. Er zijn zeven cursusavonden. Ie dere keer komt een ander onder werp aan bod. Daarbij kunnen de deelnemers ook ervaringen in brengen uit hun eigen situatie. Maar de cursus is géén therapie- of hulpverleningsgroep. Aan de orde komen ontwikkelin gen binnen een stiefgezin (ver schillen met een gewoon gezin), lastige situaties en problemen die veel voorkomen, de beleving van de kinderen, relatie met de exter ne ouder en verdere familie en omgaan met conflicten en ver schillen. De cursus is bedoeld voor ouders en partners die een nieuw gezin hebben gevormd of gaan vormen. De voorkeur gaat er naar uit dat beide partners meedoen. Maar ook één van beide partners is wel kom. Weekend-(stief)ouders kun nen eveneens deelnemen. De cursusgroep bestaat uit mini maal 8 en maximaal 12 deelne mers. De cursusdata zijn donder dagavond 26 mart, 2, 9 en 16 april en dinsdagavond 28 april, 12 en 26 mei. De informatie-avond is op donderdagavond 12 maart. De begeleiding is in handen van Ans Biloen, afdeling Jeugdzorg en Frans Huber, afdeling preven tie. Deelname is gratis. Er zijn al leen kosten voor materiaal dat tij dens de cursus wordt aangeschaft. Naast het feit, dat de dammers uit het Gouwedorp met 3 inval lers moesten aantreden, had het team in enkele partijen ook niet dat greintje geluk, dat vaak zo welkom. Integendeel, soms zat het onverwacht tegen. Omdat het team incompleet was, werden er enkele wijzigingen in het team aangebracht. Cor Ba- relds en Piet Swart namen plaats aan de borden 3 en 4, Dirk Hee ren I schoof door naar bord 1 en invaller Jan de Heer nam bord 2 voor zijn rekening. Dirk Heeren bewerkstelligde als ’’kopman” een fraaie remise. Na dat Jan de Heer vanuit een klas sieke stelling slachtoffer werd van een leuke slagzet, kon Cor Ba- relds de stand weer gelijk trek ken. Zijn tegenstander liet zich op de rechtervleugel opsluiten en ontwikkelde daarbij zijn andere vleugel dermate slecht, dat hij al op de 30e zet na een combinatie moest opgeven. Teun van der Krol behaalde fraaie positionele schijfwinst, doch moest uiteindelijk in een punten- deling berusten, omdat zijn tegen stander ten koste van een 2e schijf kon doorbreken. In een mi nimaal gelijkwaardige stand deed Piet Swart een van zijn slechtste zetten van deze competitie en ver loor meteen. Teun Twigt stelde alles in het werk om volle winst te pakken, maar zijn tegenstander bleef stug volhouden en kon juist een puntje uit het vuur slepen. Gerrit Heeren kwam in het mid denspel een schijf achter en daar van had hij de hele verdere partij last. Een regelmatige winst voor zijn Leiderdorpse tegenstander. Op datzelfde moment kwam Jaap van der Eist met zijn tegenstan der remise overeen. WADDINXVEEN/GOUDA - Tijdens de Nederlandse Tuin bouw Vakbeurs (NVT 1992) was deze week (4 tot en met 8 fe bruari) in de groenteveiling in Bleiswijk, zullen zes Zuid-Hol- landse energiebedrijven, VEG-Gasinstituut, de Gasunie en het Projectbureau Warmte/Kracht zich gezamenlijk op één stand presenteren. De zes deelnemende energiebedrijven zijn: Nutsbe drijf Westland, Energiebedrijf Delfland, Energiebedrijf Midden- Holland, Energie- en Watervoorziening Rijnland, Energiebedrijf Rijswijk/Leidschendam en Gemeente Energiebedrijf Rotter dam. Als hoofdthema hebben de deel nemers aan deze gezamenlijke stand gekozen voor milieu. Ver standig omgaan met energie heeft, ook in de (glas)tuinbouw, gunstige consequenties voor het milieu. De energiebedrijven zijn bij uit stek de bedrijven die kennis en kunde op het gebied van verstan dig omgaan met energie in huis hebben. Op de NTV 1992 wordt deze kennis en kunde aan de (glas)tuinbouw aangeboden. In de energiestand zijn de laatste ontwikkelingen te vernemen op het gebied van schoorstenen, CO2-bemesting, drain-waferont- smetting, gasbranders, assimilatie- belichting, milieukeuring en wat nog meer over energie en water voor de tuinbouw interessant is. Ook op het gebied van warmte- kracht-installaties zijn de energie bedrijven actief. Het energiebe drijf is bereid na te gaan of deze vorm van warmte- en elektrici teitslevering, naast de levering van gas, voor een bedrijf voorde len heeft. Niet alleen interessant voor het milieu maar ook een ver laging van de inkoopkosten voor warmte behoort tot de mogelijk heden. Rond de ’’Energiestand” zal het tijdens de NTV bruisen van acti viteiten. De adjunct-directeur van het VEG-Gasinstituut, F. Mutter, heeft vandaag (woensdag 5 febru ari) aan de firma Van Dijk Hea ting het Gaskeur toegekend voor hun drainwaterontharder. Daar naast zal hij aan de firma’s Priva, Thermo Heating en Inveka het WADDINXVEEN - De Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen, afdeling Waddinxveen, heeft op donderdag 6 februari een kof fieochtend in hotel-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost). Mevrouw M.L.A. Keulen-Werken uit Waddinxveen komt dan vertel len over het Gastouderschap (kin deropvang). Hoewel het steeds meer in de aandacht komt, kan het geen kwaad hier meer over te weten te komen. Aanvang van de ochtend is 9.30 uur. Wat in het eigen Industrieel Be drijf een unitleider doet dat doet bij een extern objekt de objektlei- ding. De heer Burger begeleidt de Sterrenborghers zowel bij het werk als bij andere problemen. De heer Burger is zeer tevreden over dit, naar zijn mening, elite groepje. Hij kan er elke ochtend van op aan dat ze op tijd zijn en zegt hij: ”ze zijn nooit ziek”. Bert is op 1 november 1989 van de machinale-houtafdeling naar Artilux overgestapt. In het begin vond hij de overstap wel groot. Na enige tijd was hij gewend en achteraf is hij blij dat hij de stap toen heeft genomen. Vooral om dat hij het gevoel heeft dat hij volledig wordt geaksepteerd door al zijn collega’s. WADDINXVEEN - Het eerste achttal van de Waddinxveense damvereniging Excelsior heeft in Leiderdorp een 10-6 nederlaag moeten incasseren tegen degrada tiekandidaat LDC. ontstaan, daar is men niet achter kunnen komen. Dat Wout, Hassan en Bert in dienst zijn van Sterrenborgh mer ken zij maandelijks aan hun loon- strook en jaarlijks bij het uitdelen van de kerstpakketten. Ook wordt Artilux periodiek be zocht door Johan van der Veer, manager Externe Objekten van Sterrenborgh en Hans Schreuder, personeelsadviseur om de contac ten te onderhouden. Daarnaast doet de heer Burger af en toe een beroep op Sterren borgh in geval een situatie be paald wordt door de WSW. Natuurlijk voelen Bert Feenstra, Hassan de Jong en Wout Kelder zich ook betrokken bij de overige medewerkers van Sterrenborgh. Dit Goudse Sterrenborgh is inge steld om een passende werkkring te bieden aan iedereen die nog niet of niet meer aan het werk kan in het bedrijfsleven of bij de overheid en bijvoorbeeld een (ge deeltelijk WAO/AAW-uitkering heeft. Sterrenborgh in Waddinx- veens buurgemeente is met 530 medewerkers niet alleen één van de grootste werkgevers in de regio Midden-Holland, het is bovendien een veelzijdig bedrijf, met een enorme variëteit aan functies op alle niveaus. Sterrenborgh is beslist geen eind station maar kan juist een vertrek punt zijn voor uw loopbaan. Door middel van gesprekken en een medisch onderzoek wordt in over leg met de medewerker bepaald wat de arbeidsmogelijkheden zijn. De hoogte van het salaris wordt vastgesteld. De studiemogelijkhe den worden doorgesproken en de verdere loopbaan uitgestippeld. Het uiteindelijke doel is gericht op het verruimen van de arbeids mogelijkheden en het zo mogelijk doorstromen naar een functie in het vrije bedrijf. WADDINXVEEN - In de Ontmoetingskerk aan de Groensvoor- de in Wadinxveen gaat Weight Watchers van start met een cur sus om mensen met slanke voornemens te helpen die op een snelle en gemakkelijk manier waar te maken. Wie zich vóór don derdag 13 februari aanmeldt krijgt een korting van tien gulden op het inschrijfgeld, zo heeft de Waddinxveense cursusleidster Sylvia van Minnen van de Weight Watchers laten weten. De nieuwe Weight Watchefs-cur- sus maakt gebruik van het quick control-programma, elke woens dagavond om zeven uur aan het begin van de cursusavond in de Ontmoetingskerk. Volgens de organisatoren is over gewicht een probleem van deze tijd. Veel mensen proberen de ex tra pondjes kwijt te raken door middel van veelbelovende maal- tijdvervangers, eenzijdige diëten of potten met pillen, die eigenlijk nooit het resultaat brengen dat men verwacht. De Waddinxveense cursusleidster Sylvia van Minnen heeft ze alle maal geprobeerd, maar is uitein delijk op een andere manier van haar overtollig gewicht verlost. ’’Alle pillen en diëten zijn nood verbanden. De enige duurzame oplossing is verkerde eetgewoon tes te veranderen”. Sylvia van Minnen had echter een eis, die haaks op haar streven naar gewichtsvermindering stond. ”Ik houd zo verschrikkelijk veel van lekker eten en dat plezier wilde ik mezelf niet ontnemen”, zegt ze eerlijk. ’’Weight Watchers beloofde dat en ik geloofde er eerst geen klap van. Maar ze hebben gelijk gekre gen. Door het aanpassen van de eetgewoontes aan je persoonlijke voorkeur en goede raad en steun, vooral op de momenten dat je die het hardst nodig hebt, is het mij gelukt. Vroeger sloeg mijn weeg schaal uit tot 69 kilo, nu stopt ’ie bij 56 kilo”, aldus Sylvia van Minnen met enige trots. Maar Weight Watchers is toch gewoon een kwestie van lekkere dingen laten staan ’’Verhaal tjes”, zegt Sylvia van Minnen en thousiast. ’’Weigth Watchers’ cur sisten kunnen gewoon meeëten. Ze moeten alleen weten waar ze mee bezig zijn en alles met mate doen. Een een steuntje in de rug krijgen door ook werkelijk af te vallen”. ”Het nieuwe quick control-pro gramma gaat het afslanken ge makkelijker maken dan ooit. Vooral wanneer men weinig tijd heeft om elke dag het eigen menu samen te stellen, is het quick con trol-programma met de handige weekmenu’s dé manier om af te vallen”. Het nieuwe quick control-afslank- programma van Weight Watchers is sinds begin vorige maand van start gegaan op alle cursusadres sen van Weight Watchers in Ne derland. Als een extra service naast het populaire a la carte-af- slankprogramma. Het nieuwe quick control-afslankprogramma bestaat uit 12 verschillende week menu’s. Dus: ontbijt, lunch, avondmaaltijd en tussendoortjes. Voortaan per dag kant-en-klaar bij elkaar. Sylvia van Minnen: ”Bij ons jut- WADDINXVEEN - Vrijdag avond 21 februari om acht uur is er voor een toegangsprijs van vijf gulden (inclusief een consumptie) in het wijkgebouw De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat weer een dance-party voor 15-20 jarigen. Drive-in-discotheek ’’The Flying Dutchman” draait dan de aller beste dance-muziek. Tijdens deze dance-party wordt er ook een dan- ce-wedstrijd gehouden. Deelnam ekosten zijn 5 gulden, inclusief entreeprijs van de party. De hoofdprijs is een platenbon van 25 gulden, beschikbaar ge steld door reisbureau Hot Portu gal. Er kunnen zich nog steeds deelnemers opgeven. De uiterste opgeefdatum voor de dance-wed- strijd is 14 februari. Op 21 februari is er geen disco voor 9 t/m 14 jarigen. Pas op 20 maart is er voor hen weer een dis co. Dan is er ook voor die leef tijdsgroep een dance-wedstrijd. WADDINXVEEN - De Stich ting Wijkwerk De Zuidplas houdt samen met de Waddinxveense speelgoedwinkelier Van der Wal de wedstrijd voor jong en oud wie de enige echte stripheld Mario Super Bross 3 wordt. Voor de bijzondere wedstrijd stelt Van der Wal Speelgoed de spel computer en het spelmateriaal be schikbaar. Er wordt gespeeld op een Nintendo-spelcomputer. Na de voorinschrijving wordt er geke ken hoe er gespeeld gaat worden. Bij de inschrijving moeten naam, adres, telefoonnummer, de meest geschikte tijd en ieders bekwaam heid worden opgegeven. Men kan inschrijven t/m 5 februari bij Cees Meiderwijk, tel. 01828-12237 (na 18.00 uur). De informatieavond over ’’Super Mario Bross 3”-wedstrijd is op donderdag 6 februari in het ’’Zuidhonk” aan de Zuidplaslaan van 18.30 tot 20.00 uur. De winnaar krijgt een mooie prijs en de Super Mario Bross 3-wissel- beker, beschikbaar gesteld door reisorganisatie Hot Portugal op Coenecoop. Deze wedstrijd zijn voor alle Waddinxveners toegan kelijk. Ze zullen starten in februari. De kosten per deelnemer zijn ƒ2,50 (incl. een gratis consumptie). De drie medewerkers van Sterrenborgh in Gouda, die het bij zonder naar hun zin hebben bij meubelfabriek Artilux aan de Mercuriusweg in Waddinxveen. Van links naar rechts Hassan de Jong, Bert Feenstra en Wout Kelder. (Foto: Sterrenborgh). WADDINXVEEN - Korbis-korfbal, Be Fair-voetbal, WSE- voetbal, Waddinxveen-voetbal en Antilope-atletiek krijgen met ingang van dit seizoen een subsidie van ƒ7,50 per gehuurd uur in de zaalaccommodatie van de gemeente Waddinxveen. Dit en vo rig jaar is daarmee een kleine zes mille gemoeid. sportaccommodatie een subsidie toe te kennen van ƒ7,50 per ge huurd uur. Korbis huurt in het seizoen 1991-1992 243 uur een binnen- sportaccommodatie. De subsidie kan worden vastgesteld op ƒ1.823,-. Omdat de gemeente ac- coord is gegaan met het verlenen van een aanvullende subsidie aan Korbis, verenigingen, die in een gelijksoortige situatie als Korbis verkeren, eveneens een subsidie van ƒ7,50 per gehuurd uur te ver strekken. Dit betreft de volgende verenigin gen: Voetbalvereniging Be Fair (ƒ728,-), WSE (ƒ450,-), Waddinx veen-voetbal (383,-) en Antilope (ƒ585,-). De totale extra subsidiekosten (in clusief de subsidie voor Korbis) bedragen ƒ4.000,- (afgerond) per jaar. De subsidie voor het seizoen 1991/1992 (het laatste halfjaar van 1991) kan als volgt worden vastgesteld: Be Fair-voetbal (323,-), Korbis (780,-), Waddinx veen (113,-), WSE (240,-) en An tilope (263,-). Dat is een totaal van 1-719,-. WADDINXVEEN - Op de Sa menwerkingsschool voor HAVO- Atheneum zijn de leerkrachten Lieneke Koenes, Klaas Kraan en René van Schie van start gegaan met hun particulier initiatief Stichting Voorwerk. Deze stich ting doet vier dagen in de week aan huiswerkbegeleiding. De deelname hieraan door scho lieren is aan regels gebonden er wordt per week ƒ60,- in rekening gebracht voor deze begeleiding gedurende twee klokuren per dag en vier dagen per week. Stichting Voorwerk zit in deze periode, die duurt tot en met donderdag 19 maart ruim volgeboekt. Huiswerk maken is voor vele leer-, lingen een lastige klus die ze steeds weer uitstellen. Na een lan ge schooldag kunnen ze zich er meestal niet toe zetten of ze we ten niet hoe ze het aan moeten pakken. Spanningen, twijfels over capaciteiten en slechte schoolre sultaten zijn vaak het gevolg. Door de begeleiding van vakdo centen en gesprekken met studie begeleiders, ontwikkelen de mees te leerlingen vroeg of laat wel een studiehouding waarbij ze zich lek ker voelen en die tot behoorlijke schoolresultaten leidt. Toch zal er altijd een groep leer lingen blijven die - ondanks de normale schoolbegeleiding - vast loopt qua studiehouding en huis- werkaanpak. Goede voornemens zoals minder televisie kijken, min der uitgaan en bijles voor een be paald vak zijn voor deze leerlin gen meestal niet toereikend. Voor deze groep leerlingen kan huis werkbegeleiding - niet te verwar ren met bijles - een uitkomst zijn. Voorwerk begeleidt leerlingen van mavo, havo en atheneum bij het verwerven van een goede studie houding. Dat wil zeggen: onder begeleiding leren studeren tijdens 'studielessen. Het hoofddoel is de leerling zoda nig te begeleiden, dat hij na één of twee perioden onafhankelijk kan zijn van de huiswerkbegelei- ders. De leerling zou dan in staat moeten zijn met een actieve stu diehouding en in een normale hoeveelheid studietijd, elke stu- dietaak goed aan te pakken en goed te volbrengen. Daarnaast richt Voorwerk zich op leerlingen die thuis om welke re den dan ook niet tot werken kun nen komen. Gezorgd wordt voor persoonlijke aandacht in een rusti ge huiswerkomgeving, een stimu lerende werksfeer met duidelijke werkafspraken en gedragsregels waar iedereen zich aan moet hou den. vierkante meter uit te breiden over twee bouwlagen. De toe komst zal moeten uitwijzen of de mogelijkheid hiertoe echt zal blij ven bestaan. Aanvankelijk ging het bouwplan voor het A3-gebied uit van 95 wo ningen. Hiervan zijn er 82 overge bleven, omdat de bouw van 13 pa- tiowoningen is geschrapt. In de voorbereidingsprocedure bleken meer omliggende bedrijven, even als de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland, bezwaar te hebben gemaakt. De woningen staan nu wat meer op afstand van die bedrijven. Het nieuwe woongebiedje, met de straatnamen Junolaan en Jupiter- laan, omvat nu in totaal 30 vrije sectorwoningen, 30 premiekoop- woningen en 16 huurwoningen van de woningbouwvereniging SSW. De koopwoningen worden door De Pater Makelaardij BV verkocht in opdracht van het Woerdense bouwbedrijf Van der Heijden BV. bestaande bedrijven in de toe komst door de nieuwe woning bouw niet wordt gedwarsboomd en heeft daar bij het hoogste rechtscollege van ons land tot zijn verrassing geen oor voor gevon den. PMC heeft op termijn zelfs plan nen om het complex met 900 certificaat Gaskeur Schonere Ver branding uitreiken voor hun hete- lucht kanonnen. Met deze nieuw ontwikkelde toestellen kan de uit stoot van milieuverontreinigende stoffen beperkt worden. De agrarische scholen in Zuid- Holland (LBO en MBO) zijn uit genodigd mee te doen aan een bloemschikwedstrijd. Voor de mooiste inzending van zowel LBO-scholen als voor MBO-scho- len is een geldprijs beschikbaar. Op donderdag 6 februari om 14.00 uur zal de voorzitter van de drie Hollandse Landbouw Organi satie, C. Zuidgeest, de prijswin naars bekend maken en de prijzen uitreiken. Gedurende de NTV op de ten mensen elkaar niet op om vooral niets te eten en krijg je niet op je kop wanneer het eens een keertje niet zo goed is gegaan. Het is ongelooflijk welke verhalen er rond worden verteld. Vaak door mensen die nog nooit zelf zijn geweest. Het is heel simpel: in je eentje afvallen is niet gemak kelijk. Daarom krijgt men bij ons hulp van anderen. Niet alleen van iemand die voor de cursus allerlei mooie dingen vertelt, maar vooral van mensen die dagelijks met de zelfde problemen worden gecon fronteerd. De leidster is overigens altijd iemand die zelf dik is ge weest en dus weet waarover ze praat, het is dus geen opjutten, maar onderling motiveren”. Weight Watchers bestaat overi gens reeds geruime tijd. In de Verenigde Staten al 28 jaar en in ons land timmert men al 18 jaar aan de weg. In die tijd hebben ruim 500.000 Nederlanders pro fijt getrokken van de formule. ”Dat zegt iets over de organisatie. Als je niet goed bent, houd je het nooit zo lang vol”, aldus de en thousiaste Waddinxveense Sylvia van Minnen, die inmiddels leid ster is geworden van een groep bij Weight Watchers. WADDINXVEEN - Burgemeester C.M. van der Linden heeft met enthousiasme het besluit van de Raad van State verwel komd dat kan worden doorgegaan met de woningbouw langs de Apollolaan en Mercuriusweg en achter de Zuidkade (A3-ge- bied). PMC Plastics BV van de Zuidkade had vorige week te vergeefs geprobeerd steun te krijgen voor het schorsen van de gemeentelijke bouwvergunning. ”De Raad van State heeft een zorgvuldig en verstandig besluit genomen”, oordeelde Waddinx- veens eerste burger in de gemeenteraadsvergadering naar aanlei ding van een concrete vraag van CDA-raadslid Herman Heller. ”Dat betekent dat de Raad van State het verhaal snapt”. PMC had de bouw van 82 wonin gen willen stopzetten, omdat er tot 40 meter achter het bedrijf aan de Zuidkade wordt gebouwd. Het werd daarom van belang ge vonden dat eerst de gehele be stemmingsplanprocedure wordt afgemaakt, zodat eventuele onge wenste ontwikkelingen voorkomen kunnen worden. Voor de woningbouw bij de St. Victorwijk gaf het provinciaal be stuur van Zuid-Holland vorig jaar al een verklaring van geen be zwaar, zodat eind 1991 versneld met de woningbouw kon worden begonnen in het gebied dat jaren lang is vrijgehouden voor een nieuwe rijksweg A3 (Rotterdam- Amsterdam), die er echter nooit zou komen. De florerende Waddinxveense on derneming, waar 42 mensen wer ken en dat sinds 1985 aan de Zuidkade is gevestigd, vreest na melijk dat als gevolg hiervan de Hinderwetvergunning zal worden aangescherpt en dat een bedrijfs- uitbreiding wel eens tot de onmo gelijkheden zou kunnen behoren met zoveel toekomstige bewoners in de directe omgeving. Boven dien wordt het bedrijf minder in teressantin geval van overname. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft de bezwaren van PMC steeds van tafel ge veegd. Dat gebeurde tegenover het bedrijf en bij de Raad van State. B. en W. menen namelijk dat op basis van een geluidsonder- zoek maatregelen zijn voorzien (omdat het bedrijf toch een beet je te veel lawaai maakt) en ze gaan ervan uit dat wonen en wer ken op die plek heel goed nu en in de toekomst kunnen samen gaan. Zeker als is voorzien dat de kos ten van isolerende voorzieningen voor een aantal woningen door de gemeente zullen worden betaald. Een visie die waarnemend voorzit ter mr. J. van der Does van de Raad van State bleek te onder steunen. PMC-directeur P. Molenaar van de Wagnerlaan was echter verrast door de Haagse uitspraak. Hij is er namelijk uitsluitend op uit dat zullen alle inzendingen stand te bewonderen zijn. Het toepassen Warmte/Kracht in (glas)tuinbouw kan zeer gunstige consequenties voor de bedrijfsvoe ring én het milieu hebben. Om dit onder de aandacht te brengen, organiseert het projectbureau Warmte/Kracht op donderdag 6 en vrijdag 7 februari in de per- soneelskantine van de groentevei ling korte presentaties, van elk 10 minuten. De presentaties begin nen im 15.00 uur en zullen om 15.30 uur afgelopen zijn. Op donderdag 6 februari zullen drie nieuwe ontwikkelingen op Warmte/Krachtgebied over het voetlicht gebracht worden. Op vrijdag 7 februari tenslotte zullen adviezen voor het gebruik van Warmte/Krachtinstallaties, CO2 dosering en de ervaringen van een kweker met Warmte/Kracht ge presenteerd worden. De Nederlandse Tuinbouw Vak beurs 1992 belooft weer de beurs voor de (glas)tuinbouw in Neder land en daarbuiten te worden. Een bezoek aan de gezamenlijke stand van de energiebedrijven in Zuid-Holland, VEG-Gastinsti- tuut, de Gasunie en het Project bureau Warmte/Kracht is daarbij aan te bevelen. De specialisten van het VEG-Gasinstituut, de Gasunie PWK en het energiebe drijf staan gereed.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 15