Letteke Broekman van Waddinxveen Nieuwe uitgaven Living Bibles Aanbevelingen voor Derde Wereld internationaal veld Koning Winter heerst nog op voetbalvelden c ■feu Ml gedeelde le plaats Ander adres De Vlieger Actie van Arbeids bureau voor detailhandel Waddinxveen verslaat Klein Zwitserland Onderlinge Excelsior ZVH-heren Voor dagverblijf Huize Souburgh ■gr Fotoreis WSE I Kleintjes Waddinxveen-zo Woensdag 5 februari 1992 Pagina 19 f I Weekblad voor Waddinxveen Bunnik de centrale as op het mid denveld waren, liet in de eerste helft Lekkerkerk komen zonder kansen weg te geven en met goe de combinaties werden leuke kan sen gecreëerd. De eerste mogelijkheid was voor Karei Binnendijk, zondag rechts op het middenveld, die goed de diepte ingestuurd werd 'door de ijverige en goed spelende Gert van Bruggen. Zijn inzet, alleen voor de Lekkerkerkse doelman, belandde echter in het zijnet. Het voorste duo, Robin Leunissen en de genoemde Gert van Bruggen, vormden een plaag voor de verde diging, maar voor de rust werd er niet gescoord. Scholieren geven ouderen spelletjes WADDINXVEEN - Scholieren van de samenwerkingschool voor HAVO-Atheneum hebben zorgcentrum Souburgh aan de Prins Bernhardlaan vijfhonderd gulden gegeven voor het aan schaffen van spelletjes voor ouderen, die het in nieuwe dagcen trum verblijven. Het geld is vorige week donderdagmiddag over handigd aan directrice G. Fahrner. Het geld is door de jongelui bij eengebracht tijdens een groots Kerstfeest in de samenwerkings school aan de Sniepweg op de laatste schooldag van 1991. Zowel leerlingen als docenten hebben zich op die schooldag voor de ëWOM Kerstvakantie ingezet om geld in te zamelen voor de inrichting van het nieuwe dagverblijf, dat de menterende ouderen opvangt zo lang er voor hen nog geen plaats is in Huize Souburgh of in een- verpleegtehuis. ZEVENHUIZEN - De aan het Noordeinde 23 in Zevenhuizen gevestigde Stichting Living Bi bles International/Holland heeft drie nieuwe boeken uitgegeven. Dit zijn ”In vogelvlucht, een ont dekkingsreis door Het Boek”, ’’Onderweg met Jezus”, een foto- reis door het Heilige Land, en ’’Mijn eerste boek - met plaatjes - (kinderbijbel). Een samenvatting van Het Boek, de eenvoudigste Nederlandse bij belvertaling, is één van de nieuw ste uitgaven van Living Bibles Holland. ”In Vogelvlucht een ont dekkingsreis door Het Boek” (ƒ15,95) geeft in hedendaags Ne derlands een overzicht van de in houd van de Bijbel. Daarbij is ge kozen voor een vrijwel chronologi sche volgorde. Door de opzet is de pocket vol gens de uitgever vooral geschikt voor mensen die de Bijbel nog he lemaal niet of nauwelijks kennen. Het laat zich in enkele uren ge makkelijk lezen. Het leesgemak wordt extra bevorderd door de chronologie: de opeenvolging van gebeurtenissen sinds het begin van de mensheid tot wat in de toekomst nog wacht. Zo is een overzicht van de bijbelinhoud ont staan. Er zijn uiteraard tekstfrag menten uit Het Boek gebruikt. Hilla en Max Moshe Jacoby zijn Joodse fotografen, die Israël als weinig anderen kennen. Tijdens hun vele reizen door dat land ver zamelden zij materiaal voor een uniek visueel document. Zij brachten de plaatsen in beeld die Jezus tijdens Zijn leven op aarde bezocht. Zo ontstond het schitte- Na rust een oppertunistisch Wad dinxveen, dat met fris voetbal Lekkerkerk steeds verder terug dwong. Na twintig minuten spe len wist aanvoerder Piet Mak maar een manier om de door de verdediging heen geslalomde Ro bin Leunissen af te stoppen en dat was door hem bij het shirt te pak ken. De toegekende strafschop werd door dezelfde speler jam merlijk op de paal geschoten, zo dat het 0-0 bleef. De steeds lekkerder in de wed strijd komende Gert van Bruggen wist met veel energie onrust te blijven stoken en een kwartier voor tijd stuurde bij de sterk inge vallen John Schijff, voor de ge blesseerde Tim Bunnik, alleen op het doel af. Wederom werd er aan het shirt getrokken, maar deze keer werd er niet gefloten. De wedstrijd werd steviger en Lekkerkerk greep nog wel eens aan de noodrem Raijmond Beij en Karei Binnendrijk zorgden er voor dat het tempo hoog bleef, wat dit duel tot een zeer aantrek kelijk schouwspel maakte. Ge doelpunt werd er echter niet en dat was het enige wat ontbrak. Zondag de lastige uitwedstrijd te gen het Reeuwijkse RVC. Aan vang 14 uur. Helaas weer geen competitiewed strijd. WSE leek na de winterstop goed uit de startblokken te komen maar Koning Winter fluit de ploeg steeds terug. Op het hobbelige maar verder goed bespeelbare RVC-veld speel de WSE daarom maar tegen de Reeuwijkse Voetbal Club. Deze tegenstander (le klasse af deling Gouda) inspireerde de oranje zwarten in het geheel niet, zodat de langzaam bevroren toe schouwers weinig hart verwar mende situaties kregen voorge schoteld. WSE kreeg veel kansen in de eer ste helft maar gebrek aan concen tratie of de goed acterende RVC- goalie stonden een hogere score in de weg. WADDINXVEEN/GOUDA - In aansluiting op de landelijke ima- go-campagne van het Hoofdbe drijfschap Detailhandel (HBD), is het Arbeidsbureau Gouda in fe bruari gestart met het project ’Werk aan de Winkel’. Doelstelling van deze campagne is nog dit jaar 85 vacatures in de de tailhandel van Gouda en omge ving te vervullen. Een groeiend tekort aan (geschoolde) medewer kers in het winkelbedrijf is voor het Arbeidsbureau Gouda aanlei ding dit project samen met de werkgevers op te zetten. Het ar beidsbureau wil met deze actie het marktaandeel in de winkel- branche tot 25% verhogen. De vraag naar arbeidskrachten in de detailhandel stijgt structureel evenals het aantal moeilijk vervul bare vacatures. Het gaat daarbij met name om functies als verko pers en cassières. Volgens direc teur Hans Daeter van het Ar beidsbureau Gouda wordt door werkgevers te sterk de nadruk ge legd op jongeren: ”Dit aanbod neemt steeds meer af. Het is daarom noodzakelijk andere doel groepen aan te spreken. Daarbij denk ik aan herintredende vrou wen, langdurig werklozen en werkzoekenden die ouder zijn dan twintig jaar.”. Begin februari start het Arbeids bureau Gouda met een cursus winkeltraining die opleidt voor een baan als verkoopmedewerk- ster. Inmiddels hebben 25 werk zoekenden zich hiervoor aange meld. Ten behoeve van de actie ’Werk aan de Winkel’ is een uitgebreid PR-plan in voorbereiding. Adver tenties, een vacature- en een solli citantenkrant, speciale stands op het arbeidsbureau en in het vaca- turecentrum, alsmede een banen- markt die tijdens de ’Week van de Winkel’ zal plaatsvinden zijn onder meer de middelen die het Arbeidsbureau Gouda gaat inzet ten. Hans Daeter is van mening dat voor het welslagen van de cam pagne de inspanning van het win kelbedrijf zelf noodzakelijk is. Een eerste aanzet kan de detail handel nu al geven, door bijvoor beeld de vacatures te melden bij het Arbeidsbureau. Voor de bege leiding van de werkgevers is dit jaar een bedrijfsadviseur voor de detailhandel in dienst genomen. Hij zal de winkelbedrijven in Gouda en omgeving adviseren over personeelswerving en -selec tie, en de om- en bijscholing van (nieuwe) medewerkers. Na 20 minuten kwam WSE op een 1-0 voorsprong dankzij een vrije trap van Patrick Rijnbeek. De vreugde was maar van korte duur want even later profiteerde RVC van een slapende WSE de fensie. Van dichtbij werd Bert v.d. Kaa (hij moest na de wed strijd ontdooid worden) geslagen: 1-1 was tevens de ruststand. Na rust speelde de wedstrijd zich af op de helft van RVC. WSE heerste, echter zonder veel ge vaar. Een opleving van Willy Beelen le verde 2-1 op. Een voorsprong die ook nu weer snel teniet gedaan werd door de enige RVC-aanval van de tweede helft: 2-2 na een uitval over de linkerzijde. Gelukkig werd kort voor tijd als nog door WSE aan het langste eind getrokken. Willy Beelen knalde de bal tegen de lat en ver zilverde vervolgens de rebound. Zondag een meer inspirerende te genstander thuis tegen NSV’46 (aanvang 14.00 uur). IJs en weder dienende. breiding van het fonds dat inmid dels rond Het Boek is gevormd. Er is nu ook een verzie van Het Boek voor de kinderen. Het Boek bevat de inhoud van de complete Bijbel in hedendaags, uiterst een voudig Nederlands. De rijk geïllustreerde kinderbijbel ’’Mijn Eerste Boek” (ƒ29,95) is daarvan afgeleid en gericht op de klein sten èn op jonge lezertjes (3-9 jaar). De introduktie gaat gepaard met een tekenwedstrijd. ’’Mijn eerste boek” heeft een handzaam formaat, ongeveer ver gelijkbaar met dat van een ’echte’ Bijbel. ”Nu kunnen de kinderen naar de kerk hun eigen Bijbel meenemen”, zegt de uitgever dan ook. Elk van de 125 bijbelverhaaltjes, verteld door Kenneth N. Taylor, beslaat één pagina. Op de pagina ernaast staat telkens een kleurrij ke tekening van Richard of Fran ces Hook. Een verhaaltje bestaat uit 9 12 regels tekst, gezet met een grote letter en daardoor ge makkelijk te lezen voor pas-begin- nende lezertjes. De uitgave is er op gericht de jongste kinderen spelenderwijs te laten kennis ma ken met de inhoud van de Bijbel. Om vast te stellen of het kind het verhaal heeft begrepen, wordt aan het eind van elk verhaal een vraag gesteld, die er betrekking op heeft. In elk exemplaar van Mijn Eerste Boek zit een losse kaart voor deelname aan de grote teken wedstrijd. Gedurende 1992 wordt elke maand de mooiste inzending beloond met een prachtig teken pakkeet èn een exemplaar van Het Boek. APELDOORN/WADDINVEEN - Zaterdag 1 februari deed Antilope-atlete Letteke Broekman mee aan een in Apeldoorn ge organiseerde marathon. Er waren deelnemers uit 18 verschillen de landen. Het was mistig weer met weinig wind. In de presta ties van Broekman zit nog steeds progressie. Ook nu weer verbe- nuut (eindklassement 26e plaats). Martijn v.d. Meij en Gert Jan Smit hebben bij de jongens B ge streden voor wat ze waard waren, zij eindigden op een resp. 3e en 1 le plaats. Bij de senioren wordt Hans Boere steeds sterker en liep deze wedstrijd naar een 9e plaats, wat hem in de eindrangschikking eveneens een 9e plaats opleverde. Rob Meijer heeft zich in de loop van deze competitie knap hersteld en eindigde op de 28e plaats. Erik Mookhoek en Frans Olijve wer den niet in het eindklassement op genomen omdat zij 1 wedstrijd te weinig hebben meegelopen. Erik Mookhoek eindigde deze laatste wedstrijd in 48.56 minuut op de 30e plaats. Antilope organiseert op zaterdag 14 maart haar 24e Langs de Gou- weloop. Dit is voor atleten een wedstrijdloop over exact 10 kilo meter, maar kan ook door niet at leten worden deelgenomen in de vorm van prestatielopen over de afstanden van 3.2 t/m 16 kilome ter. WADDINXVEEN - Onder gure weersomstandigheden speelde zondag heren 1 van Hockeyclub Waddinxveen in de wintercompe titie een thuiswedstrijd tegen net 4e herenelftal van Klein Zwitser land. Onde bezielende leiding van de trainer behaalde Waddinxveen een eclatante overwinning van 9 tegen 1 op een helaas weinig in spirerende tegenstander. De zorg vuldig ingepakte doelverdediger Bas van Rooy slaagde er met suc ces in de aanvallen op z’n doel af te slaan. De laatste wedstrijd in de wintercompetitie is 15 februari tegen Reeuwijk uit. De teruggekeerde Robert Ver meulen kwam remise overeen met Dirk Heeren II. In de 20e ronde bouwde Teun Twigt verder aan zijn goede posi tie op de ranglijst door te winnen van Lucien Claessen. Het gemiddelde van Jan de Heer kreeg weer een wat beter aanzien door zijn winstpartij op Dirk Hee ren II. Piet Swart won in deze twee ronden van Piet van Es en Jan Kramer en is goed bezig zich naar een hogere positie op de ranglijst te werken. WADDINXVEEN - De 19e en 20e ronde van Excelsiors onder linge damcompetitie lieten enkele verrassende uitslagen noteren. De jeugdige Lucien Claessen haalde het kunststukje uit om Tijmen den Ouden jr te kloppen. Jan Kramer, die een goede twee de gedeelte van de onderlinge is gestart deed ook van zich spre ken. Hij wist de dit jaar verras send sterk optredende en hoog ge klasseerde Vincent van Es op de nul te houden. In de 20e ronde speelde Ruud van Dijk twee wedstrijden. Na on geveer een half uur spelen voerde hij tegen Adriaan Blom een win nende combinatie uit. Nog voor 9 uur op de speelavond startte Ruud zijn tweede wedstrijd tegen Sietse Siersema en zette deze eveneens in winst om. Vincent van Es herstelde zich sterk van het verlies tegen Kra mer en bond nu Gerrit van der Zijden aan de zegekar. Gerrit Heeren veroverde ook een fraai punt dankzij de remise tegen Tijmen den Ouden sr. In de voor afgaande ronde behaalde Tijmen volle winst op secretaris Jan Both. De meest opzienbarende prestatie was de puntendeling van Teun van der Krol tegen Dick Dibbets. Op fraaie wijze snoepte Teun Dicks 2e verliespunt in de onder linge af. Ondanks het puntverlies gaat Dick qua moyenne ruim aan de leiding en wordt gevolgd door Teun van der Krol en Cor Ba- relds. Laatstgenoemde moet nog veel wedstrijden inhalen. In de 19e ronde klopte Dick Dib bets de tot dan vrij goed geklas seerd staande Gerrit van der Zij- den. Door de twee achtereenvol gende nederlagen maakt Gerrit qua moyene een flinke tuimeling. Tijmen den Ouden jr. hervond na eerder verlies tegen Lucien Claes sen, zich nu ten koste van Bertus van Eijk. WADDINXVEEN - Het bestuur van de Stichting Vrouwenraad Waddinxveen deelt mee, dat de reservering voor het Vrouwen raadhuis ’de Vlieger’ aan de Sta- ringlaan in het vervolg niet meer gedaan zal worden bij mevrouw G. Offermans, Tesselschadelaan 192, maar bij mevrouw H.J. Groenendijk-Bernhard, Swee- linckhof 43, telefoon 13015. WADDINXVEEN - Koning Winter beheerst de voetbalcompe titie nog. Zaterdag werd Be Fair- Reeuwijk afgelast, zodat Be Fair op 14 punten uit 13 wedstrijden blijft staan. Zondag ging Nieuw- koop-WSE niet door. WSE (12 punten uit 12 wedstrijden) oefen de tegen RVC. In de zondagafde- ling speelde Waddinxveen gelijk (0-0) tegen Lekkerkerk. In de zondagafdeling speelde Waddinx veen gelijk (0-0) tegen Lekker kerk. Waddinxveen heeft 9 pun ten uit 13 wedstrijden. Bij de re gionale jeugd speelde Be Fair met 3-3 gelijk tegen Katwijk. De Waddinxveners blijven onbe dreigd met 27 punten uit 15 wed strijden bovenaan staan. Het zondagelftal van Waddinx veen heeft in de eerste wedstrijd na de winterstop een goede wed strijd gespeeld tegen midden moter Lekkerkerk (0-0). Het was een leuke wedstrijd, waarin Lek kerkerk wat meer aan de bal was en de kansen voornamelijk voor Waddinxveen waren. Waddinxveen, waar Eric v.d. Krans een berepartij als libero speelde en Raymond Beij en Tim heden Tegen Apartheid) te be richten, dat de gemeente Wad dinxveen gezien onder andere de reeds bestaande financiële ver plichtingen niet uit eigen midde len zal bijdragen aan financiële en personele steun aan de civics. Over de voortzetting van het lid maatschap van de gemeente aan de vereniging LOTA te beslissen wanneer het (nieuwe) beleid van LOTA in de loop van 1992 duide lijk zal zijn geworden. Aanbeveling 13 In afwachting van de uitslag van de discussie binnen de Werkgroep Anti-Apartheid Waddinxveen (WAAW) ten aanzien van de doelstelling van deze werkgroep geen besluiten nemen terzake van een structurele steun ten behoeve van organisatiekosten. Voorts zegt de gemeente af te willen zien van het wederom ter beschikking stellen van (eenmali ge) gelden ten behoeve van pro jecten in Zuid-Afrika en de Frontlijnstaten. Aanbeveling 14 De WAAW dient uiterlijk vanaf 1 maart 1992 zelfstandig te func tioneren en niet langer een beroep te doen op gemeentelijke inzet ten aanzien van voorzitterschap en secretariaat. Aanbeveling 15 Er dient een structureel bedrag (ad ƒ1.000,- per jaar) in de begro ting opgenomen te worden voor ondersteuning van voorlichtings activiteiten van de werkgroep Amnesty International Waddinx veen. Het jaarlijkse ’’schrijfuur” voor gemeenteraadsleden dient te wor den gecontinueerd of zo mogelijk door een andere activiteit van Amnesty International Waddinx veen vervangen te worden, waar uit gemeentelijke betrokkenheid blijkt. Aanbeveling 16 In de gemeentebegroting dient een structureel budget (van ƒ3.500,- per jaar) opgenomen te worden zodat subsidieverzoeken van overige organisaties in de sec tor (ideëï) internationaal beleid, mits zij aan de gestelde criteria voldoen, gehonoreerd kunnen worden. Dit budget dient ter be schikking van het college te staan, met verantwoordingsplicht achter af. Aanbeveling 17 Naast ondersteuning van het par ticulier initiatief dient de gemeen te ook zelf activiteiten op het ge bied van internationale aspecten te ontwikkelen: - Bij de naamgeving van straten dient in de toekomst rekening ge houden te worden met contacten die er vanuit Waddinxveen met het buitenland bestaan. - Vooralsnog nemen wij ten aan zien van het onderwerp ’’zuiver bankieren” een afwachtende hou ding aan. Mocht op langere ter mijn blijken dat meerdere ge meenten ertoe overgaan (een deel van) hun geldverkeer via ’’ideële banken” te laten lopen, dan zal ZEVENHUIZEN - De Zeven- huizense volleybalvereniging Ren- tokol-ZVH-heren is door de winst op Piet Zoomers/ Dynamo in vier sets (15-12,9-15,15-10 en 15-13). De Zevenhuizenaren staan nu al leen nog met VCG bovenaan in de eredivisie. Dynamo staat nu op de 3e plaats. ZVH wist in de eerst set PZ goed onder druk te zetten met hun ser vice. Vooral Rini Boutens wist PZ vaak in de problemen te brengen. Vanaf het begin nam ZVH het heft in handen en zorgde door de service en de sterke aanvallen van Brecht Rodenbrug voor een 15-12 setwinst. In de tweede set werd de druk op PZ minder en kreeg PZ kansen om in hun spel te komen. Met na me Arthur Vennik kon veelvuldig scoren op de buitenkant. Met 9-15 ging deze set over in PZ- handen. ZVH kwam in de derde set sterk terug. De service was voor PZ weer moeilijk te verwerken en de eigen aanval liep nu weer als een trein. Mede doordat Ronald Kooijman op een uitmuntende wijze stond te passen. Bovendien wist ZVH sterke staaltjes van ver dedigen te tonen en met 15-10 werd deze set winnend afgesloten. In de vierde set kwam PZ goed terug en wist al snel een 2-5 voor sprong te nemen. Langzaam maar zeker wist ZVH terug te komen en bij de stand 5-7 werd er door beide een ware slijtageslag gele verd. Zeker een kwartier bleef de stand op de borden staan voordat ZVH er weer een punt bij kreeg. De beide ploegen hielden elkaar goed in evenwicht en het publiek kreeg waar voor hun geld. In de eindfa se wist een sterk gemotiveerd spe lend ZVH een 10-13 achterstand om te zetten naar een 15-13 set winst en zo de winst binnen te ha len. Hierdoor staat ZVH nu nog sa men met Autodrop/VCG aan de leiding. Aanstaande zaterdag spe len de heren in Doetinchem tegen Normis/Orion een team, dat nog maar een schim is van het team van vorig seizoen, en nu in degra- datiegevaar verkeerd. WADDINXVEEN - De concept notitie Internationale Aspecten van de gemeente Waddinxveen, waarover nog volop gesproken moet worden en waarover op don derdagavond 5 maart in het ge meentehuis een hoorzitting zal worden gehouden bevat een 18-tal concrete voornemens (aanbevelin gen). Dit zijn die aanbevelingen: Aanbeveling 1 Het blijft volgens het college van B. en W. een (beperkte) taak van de Waddinxveense gemeentelijke overheid om de bewustwording van de burgers ten aanzien van de mondiale problematieken te be vorderen door: - Ondersteuning van particuliere initiatieven die zich (mede) op de ze bewustwording richten; - Het ontwikkelen van eigen ge meentelijke activiteiten inzake in ternationale aspecten. Aanbeveling 2 In de gemeentebegroting dient blijvend een structureel bedrag(en) voor de totale onder steuning van activiteiten op het gebied van internationale (ideële) aspecten opgenomen te worden. Dit bedrag dient jaarlijks zo mo gelijk naar inwonertal en inflatie correctie aangepast te worden. Ambtelijke beleidsadvisering en ondersteuning door de afdeling Welzijn dient gecontinueerd te worden, zij het in beperktere ma te. Daarnaast zullen de afdelingen Financiën en afdeling Interne Za ken enige ondersteuning bieden. Desgewenst dienen er aan enkele groeperingen binnen het particu lier initiatief, die vanuit het verle den een band hebben met de ge meente, vergaderfaciliteiten in het gemeentehuis aangeboden te worden. Aanbeveling 3 Bij de Kerngroep Ontwikkelings samenwerking Waddinxveen dient te worden aangedrongen op de op richting van een rechtspersoon (stichting of vereniging), zonder gemeentelijke vertegenwoordi ging- Aanbeveling 4 De hoogte van het jaarlijkse sub- sidie-bedrag van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking dient i(noodgedwongen) enigszins ver minderd te worden ten gunste van ^andere initiatieven op het gebied van ’’internationale aspecten”. i Aanbeveling 5 Bij de toekomstige ontwikkelings plannen voor het nieuwe hoofd winkelcentrum dient tevens be zien te worden of hier een verko opruimte voor de Wereldwinkel gerealiseerd kan worden. Wanneer dit niet mogelijk blijkt dient onderzocht te worden of er winkelruimte op een gunstig ”in de loop gelegen” plek gecreëerd kan worden. Hiervoor dienen zo nodig planologische besluiten te worden genomen. Aanbeveling 6 De gemeente dient ondersteuning te leveren bij de realisatie van een nieuwe winkelruimte voor de We reldwinkel Waddinxveen. Op de volgende wijze denken B. en W. hieraan tegemoet te komen: - Verstrekken van een eenmalige financiële bijdrage a fonds perdu voor een nader te bepalen bedrag (gedacht wordt aan circa ƒ10.000,-); - Verstrekken van een annuïtaire lening van maximaal ƒ60.000,- (in 25 jaar aflosen tegen 9% rente); c.q. het garanderen van een le ning; - Verhoging van de jaarlijkse sub sidie naar voorshands circa ƒ7.000,- per jaar; - Een opstalrecht met lage canon (mits een plaats wordt gevonden): - Verlening van beperkte ambtelij ke technische bijstand; - Zonodig treffen van planologi sche maatregelen. Aanbeveling 7 Bij de samenstelling van kerstpak ketten voor het gemeentelijk per soneel dient in het vervolg steeds een bepaald bedrag per pakket bij de Wereldwinkel besteed te wor den. De aankoop van thee bij de We reldwinkel voor gemeentelijk ge bruik dient overwogen te worden. Bij het aanbieden van relatiege schenken dienen in het vervolg ook de produkten van de Wereld winkel in aanmerking te komen. In 1994 dient verlenging van de ’’koffie- en theecontracten” over wogen te worden. Aanbeveling 8 Voor de Stichting Gered Gereed schap in Waddinxveen dient (vooralsnog) geen structureel jaar lijks bedrag in de begroting opge nomen te worden. Wel dient ten aanzien van toekomstige subsidie verzoeken een positieve houding aangenomen te worden (ruimte in budget ’’nader te verdelen subsi dies” aanhouden). Aanbeveling 9 Voor de actiegroep Honger Hoeft Niet dient een structureel bedrag van ƒ1.000,- in de begroting opge nomen te worden geraamd. Aanbeveling 10 De werkgroep Stedenband Waddinxveen/Pelhrimov dient de komende (aanloop-)jaren enige ambtelijke ondersteuning te ver krijgen (circa 100 uur per jaar). Voor deze werkgroep dient een structureel bedrag van ƒ2.000,- in de gemeentelijke begroting opge nomen te worden (de begrotings post van ƒ800,- ’’Vredesbeleid” komt hiermee te vervallen). De gemeentelijke overheid dient waar mogelijk bij te dragen aan de uitwisseling van deskundigheid tussen Pelhrimov, en Waddinx veen, zonodig ook door bestuurlij ke legitimatie. De band tussen Waddinxveen en Pelhrimov dient (vooralsnog) niet geformaliseerd te worden in de vorm van een officiële verklaring tussen de twee gemeentebesturen. De werkgroep kan mede namens de gemeente deelnemen aan voor haar relevante activiteiten die door organisaties als de VNG en het PGV worden georganiseerd. Aanbeveling 11 Daar B. en W. menen dat de ge meentelijke overheid in de steden band met Pelhrimov slechts een beperkte rol heeft en het college gemeentelijk vredesbeleid wensen te ontwikkelen, stellen zij voor vooralsnog geen lid te worden van het Platform Gemeentelijke Vre desbeleid. Aanbeveling 12 Aan de LOTA (Landelijke Over- Ouderen in zorgcentrum Souburgh aan het sjoelen, terwijl directrice G. Fahrner (derde van rechts) toekijkt. Dit spelmateriaal kon voor het nieuwe dagcentrum worden gekocht dank zij een gift vanf 500,- van leerlingen van de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum. (Foto: Sjaak Noteboom). terde zij haar persoonlijk (tevens club-)record door de finish te passeren in 3 uur 9 minuten en 12 seconden. Pieter Broekman deed mee aan een eveneens in Apeldoorn geor ganiseerde wedstrijd voer een af stand van 18.9 kilometer. Hij fin ishte in 1 uur en 28 minuten. De crosscompetitie van de afde ling Gouda werd zaterdag 1 fe bruari afgesloten met de 4e wed strijd in Gouda. Om in het eind klassement te worden opgenomen, diende men aan minimaal 3 van de 4 wedstrijden mee te doen. Zo men aan alle 4 deelnam, werden de beste 3 uitslagen geteld. De Antilopejeugd deed weer erg haar best en telt enkele goede middenmoters. Bij de meisjes D le jaars die 1.200 meter moesten lopen, deed Suzanne de Leede het erg druk door in 5.24 minuut als 9e te finishen (eindrangschik king 15e plaats). Ellen Boere leg de beslag op de 22e en Floor de Ligt op de 25e plaats in het to- taalklasement. De meisjes Kim en Natascha v.d. Wolff (2e jaars D) deden het eveneens goed en eindigden op een He resp. 17e plaats van de in totaal 29 deelnemertjes. Bij de jongens D le jaars hebben Mark Boon en Erik Diederiks er duide lijk veel zin in, gezien hun 8e en 9e plaats in het totaalklassement van 38 deelnemers. Frank Kuiper is hier een goede middenmoter en wist zichop een 16e plaats te klasseren. Vincent Boere liep bij de jongens D 2e jaars naar een goede 6e plaats in 4.39 minuut en legde beslag op de 7e plaats in het eindklasse ment. De jongens C le jaars lie pen 2.500 meter. Ferry Boon kwam in 10.11 minuut over de fi nish (eindklassement 18e plaats) en Wijnand de Kort in 10.50 mi- Financiën In de gemeentelijke nota is aange geven dat de afgelopen jaren de navolgende bedragen zijn uitgege ven in de hier behandelde beleids sector: 1989: ƒ82.550,- (waarvan ƒ20.000,- Werkgroep Anti-Apart- heid Waddinxveen), 1990: ƒ87.790,- (idem) en 1991: ƒ86.920,- (idem), (een en ander exclusief bedragen ten laste van de post representatie). In de begroting 1992 (zoals vast gesteld in oktober 1991), is een uitgave van ƒ61.350,- begroot, als mede een post ad ƒ13.500,- voor ’’nader te verdelen subsidies”, waaruit voorheen bedragen voor het hier behandelde beleidsveld werden geput. Het Waddinxveense college acht het gewenst, ten behoeve van dui delijkheid voor het particulier ini tiatief, om zoveel mogelijk bij vaststelling van de gemeentebe groting structurele subsidies te ra men. In de nota komen aan de orde: - Verlaging van jaarlijkse subsidie aan Kerngroep; - Verhoging van de jaarlijkse sub sidie aan de Wereldwinkel ten be hoeve van betere huisvesting (als mede een lening en een eenmalige gift); - Structurele subsidie aan de ac tiegroep Honger Hoeft Niet; - Structurele subsidieverhoging aan Stedenband; - Structurele bijdrage aan een voorlichtingsactie van de werk groep Amnesty International Waddinxveen; - Uitstel van besluiten inzake lid maatschap LOTA en eventuele structurele organisatie subsidie aan de WAAW; - Opnemen van een structurele post ’’nader te verdelen subsidies” voor deze beleidssector (onder ge lijktijdige verlaging van de totaal- post ’’nader te verdelen subsidies algemeen”); - Verruiming van het aankoopbe leid bij de Wereldwinkel (thee, representiegeschenken en kerst pakketten); - Bezuiniging op ambtelijke inzet. rende fotoboek ’’Onderweg met Jezus” (ƒ49,95). De foto’s zijn ge combineerd met fragmenten uit Het Boek, de bijbelvertaling in eenvoudig Nederlands. De beide fotografen hebben kans gezien de techniek en het ’moder ne’ leven in Israël bij hun opna men te vermijden. Op de foto’s ziet men dan ook geen gebouwen of steden van deze tijd. Daardoor wordt een impressie geboden van de situatie in het Israël van zo’n 2000 jaar geleden. ’’Jezus van Nazareth was niet al leen een Zoon van het Joodse volk, maar ook van het Joodse landschap”, zegt Schalom Ben- Chorin in de inleiding van het boek. ’’Vanaf Zijn geboorte in Bethlehem en Zijn verborgen ja ren in Nazareth tot aan de tijd van Zijn openbare leven, dat Hem door het hele land voerde”. De geboekstaafde fotoreis door Is raël bevat veel landschappen en verstilde portretten. Het boek is een nieuwe uitgave van Living Bi bles Holland en een nieuwe uit- ook de gemeente Waddinxveen haar standpunt heroverwegen. - Ten aanzien van het gebruik van tropisch hardhout verwijzen wij naar ons milieubeleidsplan van 1990. - Ten aanzien van het beschik baarstellen van afgeschreven goe deren aan buitenlandse ’’relaties” dient vooralsnog geen structureel beleid gevoerd te worden. -Ten aanzien van het ontvangen van buitenlandse stagiaires dient een voorzichtig beleid gevoerd te worden. Op regionaal niveau aan een uitwisselingsprogramma deel nemen, verdient te voorkeur. De gemeente dient, indien moge lijk en gewenst, als intermediair tussen het particulier initiatief en aan de gemeente gelieerde instel lingen op te treden. - De gemeente dient minstens één keer per jaar met de diverse gele- digden van het particulier initia tief te overleggen, om op de hoog te te blijven van ontwikkelingen en om eventuele problemen mede op te lossen. - De gemeente dient publiciteits acties van het particulier initiatief in principe breed te ondersteunen. Aanbeveling 18 In een aparte notitie over alge meen vrijwilligersbeleid dient aangegeven te worden hoe de ge meente op meer tastbare wijze vorm kan geven aan haar waarde ring voor de vele vrijwilligers die zich onder andere voor ideële doe len inzetten. Voor het geld zijn allerlei karwei tjes verricht. Die klusjes liepen uiteen van schoenen poetsen en auto’s wassen tot straatjes vegen. Gedacht werd door de onderne mende leerlingen en docenten dat het nieuwe dagverblijf een stuk gezelliger te maken valt met spel letjes voor ouderen. Het door de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum bijeengebrach te geld kan daarin mede voorzien. Als aanzet daartoe werd alvast een sjoelbak gekocht. De rest van het geld werd in een envelop aangeboden. Directrice mevrouw Fahrner liet weten dat hiervan waarschijnlijk het magne tisch spel ’’Mens erger je niet” en een geheugentrainingsspel zal worden aangekocht. Voor de inrichting van het dag verblijf wordt door het ruim 25- jarige Souburg al een paar maan den actie gevoerd. Op het com plex bevindt zich een dag en nacht verlichte thermometer om te laten zien hoe ver men is ver-, wijderd van het streefdoel f 55.000,-. In het inrichtingsfonds zit nu bij na dertigduizend gulden. Dit geld is bijeengebracht door kerken, particulieren en instellingen. Drie Waddinxveense serviceclubs hou den sinds december bijvoorbeeld de actie haardhout.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 19