Weer verlies Korbis Overmacht dammers Eben Haëzerschool Eindelijk winst De Gouwe-dames Uitstekend resultaat voor Mark Kranenburg Schaatser door na valse start Heren van Flyers in sub-top Haagse winnaars bridgenacht MARIJT voor bedrijven en particulieren... Mini-keeperskamp omvat drie dagen WADDINXVEEN - In april wordt er weer een mini-keepers kamp voor jeugdkeepers gehouden op het terrein van Waddinx- veen-voetbal aan de Sniepweg. Voor het mini-keeperskamp wer ken de voetbalverenigingen Waddinxveen en Be Fair dit jaar weer samen. Ritter enig lichtpuntje Arjan Verhoef verder voor Camel Trophy 1992 De Gouwe werft leden Be Fair Al staat bovenaan ZWEM- EN POLOCLUB ”DE GOUWE” WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE 1 I 17.00 uur 17.45 uur Rooster voor zaterdag 8 februari 1992 te spelen waterpolowedstrijden voor de hogere teams: Sponsors: Rucanor Sport Baas Bedrijven Garage Boonstoppel Reisburo Van Ginkel Vink Verzekeringen Q. en S. v.d. Panne Parf.-Drog. Mieke Noordegraaf’s Automobielbedrijf de Gouwe 2 - Donk/Diana 2 heren (uit Gouda) de Gouwe 1 - ZPB/Profus 1 dames (uit Barendrecht) AUTO- r POETS- CENTRALE INTERTOTAL AFBOUWCENTRUM WOERDEN 30 tot 50% korting! Let op! Weg is echt weg!!! Dames Heren 7JJ, Pagina 25 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 5 februari 1992 I Wilhelminakade 58 Waddinxveen - 01828-18468 Geopend: ma. t/m vrij. 8.30-17.30 uur WADDINXVEEN - De vijfde bridgenacht van Waddinxveen, waaraan 52 personen deelnamen, gaf een spannende strijd tussen de winnaars van de 4e bridgenacht, het echtpaar Anker en het Haagse koppel mevrouw Kool en de heer Oudshoorn. Willem Broer kwam die dag hele maal niet zo hard vooruit als nor maal. Zijn eindtijden waren 46.26 en 1.36.85. De oorzaak was, vol gens de mede-Gouwestreekschaat- sers, dat hij niet had getraind op natuurijs. Hij zelf betwijfelt dat. Deze week zijn al weer de laatste KNSB-wedstrijden waarbij alleen Geert Veenstra op de 3000 meter zal uitkomen. Hoewel Pieter Slootweg daarna zijn rentree onderstreepte met een prima doorloopbal (3-1) kon den de Waddinxveners Sagitta niet echt verontrusten. Met de re gelmaat van een klok voerde Sa gitta de stand verder op enkele Korbis-tegentreffers doorgelaten. Na rust leek Korbis met een an der spelletje het initiatief naar zich toe te zullen trekken want binnen enkele minuten resulteer- WADDINXVEEN - Zondagoch tend 19 januari hebben Ronald Bunnik en Eelco Hoedemaker van de schaatsclub De Gouwe Streek deelgenomen aan kwalificatiewed strijden voor de gewestelijke sprintkampioenschappen. De af standen waren de 100, 300 en 500 meter. De buitentemperatuur was nabij het vriespunt en het ijs was goed. Beide schaatsers wisten op alle af standen hun persoonlijke record te verbreken. Ronald reed op de 1000 meter zeer goed. Zijn tijd was 11.20 en dat was de vijfde tussentijd. Eelco deed het minder. Enkele meters voor de finish raakte hij met een been het ande re en kwam zo uit balans. Zijn tijd was geen toptijd, maar toch nog een persoonlijk record: 11.78. Op de 300 meter kwam Ronald na een matige start en een mis stap voor de eerste bocht toch nog tot een persoonlijke toptijd van 29.41. Ook Eelco kwam op deze afstand tot een persoonlijk record: 28.47. De laatste afstand,de 500 meter, werd door beide jongens goed ge reden. Ronald verbeterde zijn re cord met bijna een hele seconde tot 46.05. Eelco wist na een bui tenbocht zelfs zijn tegenstander voorlangs te kruisen en kwam op een tijd van 45.48. WADDINXVEEN - Opnieuw een nederlaag voor het eerste korfbalachttal van Korbis. In de uitwedstrijd tegen koploper Sa gitta kon het vorige week geleden onfortuinlijke verlies tegen DES niet goedgemaakt worden. Daarvoor speelde Sagitta uit Rid derkerk te goed. Voor hun dames- viertal was vaak de meerdere van hun Waddinxveense tegenstand sters. Van de 18 tegentreffers na men de Sagitta-dames er liefst 11 voor hun rekening. Ook Korbis wist tot scoren te ko men, maar bleef opnieuw op 11 doelpunten steken, uiteraard veel te weinig om punten te halen. De produktiefste speler bij Korbis was Marko van Leeuwen die met 5 doelpunten weinig schuld had aan de -overigens verdiende- ne derlaag. Met een ruststand van 9-3 in Sagitta’s voordeel was het zonne klaar wie er zou gaan winnen. Ei genlijk was dat vanaf de eerste score al duidelijk. Met goed sa menspel en frequent balbezit werd Korbis constant onder druk gezet en spoedig stond 3-0 op het scorebord. Wat er precies mis is aan de Spij- ker-equipe is moeilijk te zeggen. Zeker is wel dat de Waddinxveen se heren, na een goede start van de competitie, nu in een wat min dere periode is beland. Hieruit blijkt dat de Gouweheren nog niet klaar zijn voor de hoofdklas se. Zaterdag spelen de Waddinx- veners een zeer moeilijke uitwed strijd tegen De Ham in Wormer- veer. RUIMT OP! Diverse showroomkeukens, bad kamers en Boley design open haarden. Alles met In een showroom vol woonplezier aan de Leidsestraatweg 67, vindt u uw voordeel! Zo zal er op donderdag 5 maart een dag worden gehouden bij Waddinxveen-voetbal. Deze dag zal er 3 maal worden getraind. De prijs bedraagt ƒ10,- per deelne mer. Behalve de 3 trainingen is bij de prijs een broodmaaltijd en de verzekering inbegrepen. Deze dag valt in de voorjaarsvakantie. Op dinsdag 21 en woensdag 22 april is men wederom te gast bij Waddinxveen. In totaal zal er 6 maal worden getraind. De organi satie is momenteel bezig met het aantrekken van een gastkeeper uit het betaalde voetbal. De prijs voor deze dagen bedraagt ƒ30,- per deelnemer. Deze dagen vallen in de Paasvakantie. Op vrijdag 29 mei, daags na He melvaartsdag, is men te gast bij Be Fair. Hier wordt een keepers- dag gehouden in combinatie met een sportdag voor de Ee Fair-pu- pilen. Tijdens het ochtendpro gramma werkt men nog apart, na de lunch gaan beide groeperingen samenwerken. Voor de keepers is er een open inschrijving en voor het eerst zal er specifieke training gegeen worden een F-keepers. De inschrijving voor de keepers is gratis in de leeftijd van 6-12 jaar, maar er kunnen maximaal 50 keepers aan deelnemen. Voor de ze dag is de organisatie druk doende om 2 prominenten uit het betaald voetbal naar Waddinx veen te halen. Keepers die interesse hebben om aan een of meerdere van deze ac tiviteiten deel te nemen wordt verzocht om zich zo spoedig mo gelijk aan te melden, of via tele foon 01828-15207 of schriftelijk bij het mini-keeperskamp Inge Rehorst, Eikenlaan 62, 2742 ZT Waddinxveen. mes 2 voor een regelrechte thril ler. Tegen de nummer twee van de competitie speelden de dames hun beste wedstrijd tot nu toe. Voortreffelijk verdedigend wek voorkwam dat Jumpers het leng- tevoordeel kon uitbuiten. De start van Dames 2 beloofde niet veel goeds, want Jumpers stond halverwege de eerste helft met 10-25 voor. Hierna werden de Flyers-dames wakker en punt voor punt werd er ingelopen. De rust werd bereikt met een stand van 33-34. De tweedehelft stond helemaal in het teken van de verdediging. Geen van beide teams durfden voluit de aanval te kiezen. Jum pers had wel het initiatief, maar kon nooit een beslissende voor sprong nemen. Al leek het in de zeventiende minuut te lukken. Met enkele scores namen zij een voorsprong van 10 punten, maar weer knokte Flyers, mede door twee driepunters van Linda de Vries, terug. Het publiek stond op de banken maar alle aanmoedigingen ten spijt. Flyers kwam één punt te Ronald eindigde als 15e en Eelco als 14e van hun leeftijdgenoten en kwalificeerden zich helaas niet voor de gewestelijke sprintkampi oenschappen. De volgende zaterdagavond, 25 januari, konden de zaterdagrijders voor de tweede en laatste maal een KNSB-wedstrijd rijden. De afstanden waren de 500 en 1000 meter. Het was mistig en het vroor zelfs 2 graden. Het ijs was goed, maar in het algemeen waren de tijden niet zo best. Sandra Visser kwam helaas op de 1500 meter ten val. Haar eindtijd was dan ook niet zoals ze zelf wil de: 1.06.07. Haar 1000 meter ging stukken beter en ze kon zelfs meer dan 3 seconden van haar ei gen record afhalen. Haar eindtijd was 1.49.44. Adriaan Rijkaart jr. reed die dag heel goed. Hij slaagde om van al lebei zijn persoonlijke records een hele hap af te halen. Zijn eindtij den waren 47.91 seconde (500 meter) en 1.40.45 (1000 meter). Zijn vader, Adriaan Rijkaart sr., kon geen toptijd bereiken. De tij den die hij tóen had gereden, wa ren voor zijn doen matig: 50.67 (500 meter) en 1.43.76 (1000 me ter). Dinand van Klaveren wist op de 500 meter een persoonlijk re cord te halen 50.09, maar kon he laas niet door de magische 50 se- condengrens heen breken. Op de 1000 meter had hij ook geen geluk. Integendeel: hij kwam tijdens het rijden ten val en •gaf de moed een beetje op. Arie Rijkaart had meer geluk. Hij wist allebei zijn persoonlijke records te verbreken. Óp de 500 meter reed hij 51.05 en op de 1000 meter 1.43.45. Bram Endeveld reed tijdens de 500 meter een valse start. Hij merkte dat niet en reed op volle toeren door, totdat hij zijn tegen stander tegenkwam, die op de startstreep op hem stond te wach ten. Tijdens de tweede poging was hij nog doodop van de eerste en kwam maar tot een tijd van 47.67. Op de 1000 meter reed hij nog wel een persoonlijk record van 1.34.84 WADDINXVEEN - De Gouwedames hebben afgelopen zater dag eindelijk gekregen waar zij recht op hadden. In een uiterst spannende waterpolowedstrijd won dames 1 verdiend met 8-6 van middenmoter ’t Gooi uit Bussum. Voorafgaand aan dit duel had dames 2 in het sfeervolle Gouwebad met 6-2 gewonnen van mede titelkandidaat VZC 1 uit Vlaardingen. De heren van De Gouwe stonden ook afgelopen zaterdag voor een zware opgave. Zij konden geen vuist maken tegen het fysiek ster ke LZ’86 uit Leiden en verloren met 8-6. De Gouweheren zakken nu af naar de middenmoot. WADDINXVEEN - Vorige week donderdag 30 januari was Vlaar dingen (HVO III) te gast bij de Waddinxveense Schaakvereniging en speelde tegen WSV 11. Ellers, Van der Hoek, Van Oort en Stam haalden remise, Muit, Van der Starre en Besemer lieten hun punt liggen, Ritter redde het ge zicht van het 2e team door een fraaie overwinning. Uitslag 3-5. In dezelfde zaal troffen 32 scha kers elkaar in de interne competi tie. Koploper Philipse speelde met Van der Born een rustige opening, uitmondend in ruimte- voordeel voor wit. Zwart moest dames ruilen en de witte stukken konden zijn stelling binnen drin gen. Smitskamp speelde met zwart Si- ciliaans tegen Hennink. Wat So- sonko de avond ervoor wel lukte, het doorzetten van d5, kon wit de ze keer verhinderen en zwart kwam in een verloren eindspel te recht. Jansen kon tegen Reus geen vuist maken en kwam slecht te staan. In tijdnood verprutste Reus zijn voordeel en moest ook nog uitzoe ken of hij de partij voor, tijdens of na het vallen van de vlag had verloren. De spelers besloten tot remise. Van Woudenberg overhandigde Stouten in een vrolijke Aljechin rond de 10e zet het initiatief. Door zeer zorgvuldig verdedigen en het dreigen met tegenacties kon hij het spel toch onder con trole houden. Wanneer beide spelers naar de an dere zijde rokeren, ontstaat dik wijls een bloedig tafereel. Wiers ma en Kardol botsten krachtig. Zwart offerde een stuk tegen 2 pionnen voor meer aanvalsruimte, offerde in een combinatie een 2e stuk en Wiersma kreeg zelfs geen gelegenheid meer om de strijdbijl te begraven. Ponsioen speelde remise met de Vries in een stand met beide nog 7 pionne en 2 stukken, Alblas kwam via het Russisch 2 pionnen voor tegen Littooy en haalde na afruil het punt binnen. D.J. v. Of feren speelde Italiaans tegen de Pater. Over en weer werden wat stukken kado gedaan, maar de Pater, drei gend met een verre promotie, won. Vreugde bij de Hoog. Deze nieuwkomer behaalde zijn eerste overwinning. Uitslagen: Philipse-v.d. Boem 1-0, Hennink-Smitskamp 1-0, Jansen- Reus !4-&, Van Woudenberg- Stouten 14-14, Wiersma-Kardol 0-1, Prins-De Bock 0-1, Littooy- Alblas 0-1, P. van Offeren-Van Sandijk 1-0, Goor-v.d. Heiden 1-0, Brinkhorst-Brongers 0-1, Bos- Kloet 0-1, D.J. v. Offeren-de Pa ter 0-1, Torenbeek-Versluis 14-14, Ponsioen-de Vries 14-16, H.E. van Offeren-de Hoog 0-1, Brobbel-van den Oord 1-0. Top van het klassement: Philipse (1262), Hennink (1228), v.d. Starre (947), v.d. Bom (945), Claassen (926), Reus (925), Jan sen (904), Ellers (900), v. Oort (889), v. Woudenberg (872), Kar dol (867), Stouten (853). Na een gezamenlijk ontbijt kon de voorzitter van de bridgeclub Waddinxveen, C. Kuypers - bij afwezigheid van enig bestuurslid van het Zalencentrum Trefpunt - de Trefpunt-wisselbeker voor dit jaar uitreiken aan mevrouw Kooi en de heer Oudshoorn. de dat in een drietal treffers van Marko van Leeuwen (2x) en Jaco Wineke (9-6). Hoewel Sagitta 10-6 scoorde had Marko van Leeuwen snel een antwoord klaar. Toch was daarna de korfbal-koek voor Waddinxveen op want op nieuw verviel Korbis in onzeker en krampachtig spel, waar Sagitta wel raad mee wist. Even stribbelde Korbis nog via Marino van Zwet - ingevallen voor de opnieuw geblesseerde Pie ter Slootweg - tegen (11-8), maar een onstuitbare demarrage van Sagitta bracht Korbis een 17-9 achterstand. Nadat Jaco Wineke via een af standschot en Marko van Leeu wen zijn vijfde treffer op het sco rebord hadden laten aantekenen kwam het einde met 18-11 voor Sagitta. Een duidelijke zege die niets aan twijfel overlaat. Zaterdag, als de gradant Weidevogels op bezoek komt, moeten er echter wel pun ten behaald gaan worden teneinde de middenmoot positie te kunnen vasthouden. Afgaande op het tot nu toe ver toonde spel van Weidevogels moet dat lukken, toch dient Kor bis op z’n tellen te passen, want een ploeg in nood maakt soms on verwachte uitslagen! Aanvang van de wedstrijd in De Sniep is om kwart voor acht. Niemand zal geloven dat dames 1 in oktober bij ’t Gooi nog met 13-4 naar huis werd gestuurd. De in degradatiegevaar verkerende ploeg uit Waddinxveen speelt vaak een pittig partijtje waterpo lo, doch weet op beslissende mo menten net niet de winst naar zich toe te trekken. Zodoende WADDINXVEEN - Afgelopen vrijdagavond konden de talrijke toeschouwers wederom genieten van basketbal op hoog niveau. He ren 1 van Flyers vierde de rentree van de langdurig geblesseerde Mike Heerkens met een daveren de overwinning op BV Dakplan uit Gorinchem. Beide ploegen stonden voor deze wedstrijd gelijk in de rangschikking en de winnaar van deze ontmoeting mocht zich koploper van de sub-top noemen. Flyers begon spectaculair met een 100% score tot 13-4 in de vijfde minuut, daarna vocht Dakplan langzaam terug. Bij een stand van 23-22 in de veertiende minuut schakelde Flyers over op een ho gere versnelling en mede doordat men kon beschikken over lengte, want de nieuwe aanwinst Evert Thomas maakte een meer dan voortreffelijk debuut, werd de rust bereikt met een 43-31 voor sprong. De tweede helft werd volledig ge domineerd door Flyers. Via enke le snelle breaks van Rijk Meule- man en goede afstandschoten van Renee Hazelaar werd een voor sprong opgebouwd van een 20-tal punten. Hierna kon de coach van Flyers rustig doorwisselen en ge noot het publiek van enkele staal tjes van technisch basketball. Topscoorder werd Marlon ’’Fly ing” Elkerbout met 26 punten, Renee Hazelaar nam 18 punten voor zijn rekening. Voor deze wedstrijd zorgde da- De beslissing viel pas in de vroege ochtend-uren toen laatstgenoem den een beslissende voorsprong namen. In totaal moesten 72 spel len afgewerkt worden tussen 8 uur ’s avonds en 8 uur ’s ochtends in de nacht van 31 januari op 1 februari. LZ’86 sloeg een klein gaatje en De Gouwe bleek niet de kracht te bezitten om terug te komen. De individuele klasse bij de meeste spelers is wel aanwezig, maar het echte collectief, wat De Gouwe in het begin van de competitie liet zien, is ver te zoeken. In de derde periode scoorden voor De Gouwe Jacco van Tol, Jaco de Jong en Mark Faber. Tussenstand 4-7. Ondanks deze achterstand pro beerden de Waddinxveners in de vierde periode toch een overwin ning te forceren. Bijna leek het erop dat dit zou lukken. De Gou we kwam terug tot een achter stand van 6-7. LZ’86 scoorde een minuut voor het eindsignaal het beslissende doelpunt. Eindstand 6-8. De uitslagen: 1. Mw. Kool-Hr. Oudshoorn (62.61%), 2. Echtp. Anker (58.71%), 32. Mw. de Re- delijkheid-Hr. Straver (55.61%), 4. Hm. Moons-v. Duppen (54.43%), 5. mw. Sijthoff-hr.v. Deelen (54.27%). In de beginfase van de wedstrijd deden de Waddinxveense heren niet onder voor hun tegenstander. Keeper Arie Stalenburg wist een strafworp te weren en hield zijn doel schoon gedurende de eerste .periode. Ditzelfde deed de Leid- sche doelman, zodat de tussen stand 0-0 bleef. In de tweede periode bleek De Gouwe niet opgewassen tegen de goede pressing van LZ ’86. Net als in de afgelopen wedstrijden bleken de Waddinxveners moeite te hebben om de opgelegde kan sen te verzilveren. In deze perio de was het Jaco de Jong die het enige doelpunt maakte voor De Gouwe. Tussenstand 1-4. WADDINXVEEN - Het A-l elf tal van Be Fair-voetbal heeft mid dels een uitstekende partij voetbal bij Spirit in Ouderkerk a/d IJssel de eerste plaats in de hoogste groep van Gouda opgeeisd. Dat gebeurde door 3 doelpunten van Koen Meier en van Leon Broer en René Minnee, maar ook door goed teamvoetbal werd daar met 1-5 gewonnen. Direkte concurrent Gouda verloor verrassend fors van VEP, waar door Be Fair A-l geheel alleen met 1 punt ”los” aan de leiding gaat. Komende zaterdag krijgen zij het opnieuw moeilijk, uit bij VEP. A-2 verloor spijtig bij Sportlust met 3-2. Doelpunten van Remco Verschuur en Jeffry Pons. Er was maar weinig voetbal mogelijk af gelopen zaterdag. Thuis werd al les afgelast. Uit ook veel, maar wat doorging was sensatie, het neusje van de zalm. A-l had weinig moeite, presteer de zeer goed. Voor het regionale B-l elftal leek de eerste nederlaag een feit. Bij de rust met 2-0 ach ter in en bij Katwijk. Na rust een 3-0 achterstand. Ónmogelijk dus, maar dit seizoen is alles mogelijk. Wim v.d. Starre zag zijn schot door de handen van de Katwijkse doelman vliegen en dat was het begin voor een verschrikkelijk Waddinxveens offensief. Die 3-1 achterstand werd hoogst persoon lijk door verdediger Martin de Jong teruggebracht met 2 prachti ge doelpunten tot alsnog een 3-3 gelijkspel en het scheelde maar niets of de volle winst was ook nog meegenomen, maar dat zou zelfs te veel geweest zijn. Later mochten zij vernemen dat Noordwijk had verloren, zodat ze nu zelfs weer met 6 punten voor sprong aan de leiding gaan. Zater dag valt ongetwijfeld de beslis sing. Om 12.00 uur begint in Noordwijk de match tegen de op papier nog enige concurrent. WADDINXVEEN - Na de drie zaterdagse schooldamdagen van de damvereniging Excelsior en de Vereniging Openbaar Onder wijs (VOO) in Het Trefpunt aan de Stationsstraat kan worden vastgesteld dat de sterkste jeugdige dammers zitten op de her vormde Eben Haëzerschool aan de Jan Dorrekenskade-Oost. Ze legden op de drie damdagen steeds beslag op de eerste prijs. Het Waddinxveense schooldam- tournooi 1992 is dan ook voor de Eben Haëzerschool een regelrecht succes geworden. De met veel spanning tegemoet geziene strijd op de derde en laatste dag tussen de scholieren van de groepen 7 en 8 van de Eben Haëzerschool en de Bethelschool eindigden met 3 punten voorsprong in het voordeel van de school, die ook de le en de 2e damdag wisten te winnen. Op zaterdag 25 januari speelden de oudste basisscholieren in Het Trefpunt in 15 poules van 8 om de persoonlijke eer en voor de schoolprijzen. Het winnende team van de Eben Haëzerschool be stond uit Dini Buitenhuis, Arie Uitbeyerse, Lennart van Hoven, Martijn Russcher en Martin Harskamp. Na afloop van het 20e Waddinx veense schooldamtournooi reikten de heren Swart en Simonis, res pectievelijk van de damvereniging Excelsior en de Vereniging Open baar Onderwijs, de prijzen uit. Eerste werd Eben Haëzerschool (64 pnt), tweede de Bethelschool (61 pnt.), derde de Groen v. Prin- stererschool (39 pnt) en vierde de Rehobothschool (38 pnt). ZEVENHUIZEN - Arjan Verhoef van het Korenmolengat in Zevenhuizen is doorgedrongen tot de nationale voorselectie van de Camel Trophy 1992. Hij bevindt zich in gezelschap van 22 anderen uit Zuid-Holland. Tweeëntwintig kandidaten uit Zuid-Holland zijn doorgedrongen tot de volgende selectieronde van de Camel Trophy 1992, de grootste avontuurlijke prestatietocht ter wereld, heeft in april en mei van dit jaar plaats in Zuid-Amerika. Tijdens de spannende regionale voorselectie van 25 januari op de Beekse Bergen wis ten de Zuid-Hollanders zich positief te onderscheiden binnen de groep van in totaal 250 deelnemers. Samen met de kandidaten uit de andere provincies nemen zij deel aan de volgende selectieronde: de nationale voorselectie. Deze wordt 8 en 9 februari aanstaande gehouden, eveneens op de Beekse Bergen. Hierna volgen nog twee selectieronden. De kandidaten uit Zuid-Holland, Zeeland en Flevoland Zuid werden een dag lang zowel fysiek als mentaal uitvoerig getest. Op het programma stonden een conditietest en verschillende groepsopdrachten, waaronder het bouwen van een ’brug’. Daar naast moesten de deelnemers een slalom rijden en met een Land Rover een off-road parcours afleggen. Ook een schriftelijke test maakt edeel uit van de selectieprocedure. De jury was onder de indruk van de inzet en vaardigheden van de kandidaten. De keuze welke kandidaten de volgende ronde zouden halen was dan ook niet eenvoudig. werd al vier maal met slechts één doelpunt verschil verloren. Afge lopen zaterdag werd het ’koppie’ erbij gehouden en de man-meer situatie beter benut. Dit resulteer de in de broodnodige winst van 8-6. De Gouwe ging voortvarend van start en zowaar werd de eerste de beste man-meer door Wendy de Frankrijker benut (1-0). Even la ter wist ’t Gooi op gelijke hoogte te komen (1-1). De daarop volgen de aanval van De Gouwe leverde een viermeter op welke door An gela Faber bekwaam in een doel punt werd omgezet (2-1). Een mi nuut voor tijd bracht ’t Gooi de stand weer in evenwicht (2-2). In het begin van de tweede perio de was het wederom Wendy de Frankrijker die met een diagonaal schot de Waddinxveensen op voorsprong bracht (3-2). Hierna kwam een fase, waarbij het leek, dat ’t Gooi wat grip op het spel kreeg. Dit resulteerde in twee doelpunten (3-4) en de enige keer in de wedstrijd dat zij een voor sprong nam. De ploeg van trainer/coach Wim Groen groeide in de derde perio de met de minuut. De aanvallen van ’t Gooi werden keer op keer afgeslagen. Echter De Gouwe wist wel tot scoren te komen. Eerst maakte Astrid Coene 4-4 uit een man-meer en even later was het Astrid van Galen, die van afstand raak schoot (5-4). Uit de hele gang van zaken put ten de Gouwedames de nodige moed. De Gouwe drong in de vierde periode steeds meer aan. Uit de man-meer situatie die daarvan het gevolg was scoorde Mirjam Overdam 6-4. ’t Gooi gaf zich echter geenszins gewonnen en scoorde 6-5. Met nog een mi nuut te spelen kwam de overwin ning in zicht toen Gillian van den Berg uit een man-meer met een diagonaal schot 7-5 liet aanteke nen. Hierna trachtte De Gouwe, via een sterke pressing, het slotoffen- sief van ’t Gooi teniet te doen, doch vlak voor tijd wist ’t Gooi toch nog tot scoren te komen (7-6). Doch de attente keepster, Marloes Boereboom, verraste in de laatste seconde haar oponente en bracht, met een fraaie lange af- standsworp de eindstand op 8-6. Met dit resultaat is De Gouwe weer een stapje dichter bij het doel: handhaving in de hoofdklas se. Aanstaande zaterdag speelt dames 1 thuis in het Gouwebad ’De Sniep’ de belangrijke wedstrijd tegen ZPB/Profus uit Baren drecht. Aanvang 17.45 uur. Poulewinnaars Eben Haëzerschool: Dini Buiten huis, Martijn van Dijken, Lennart van Hoven, Wiebe de Haan, Pa trick de Vos, Hugo Koren, Tim Vlemmix, Maaike Dekker, Arie Uitbeyerse, Dirk Jan Maaslan, Si mon Hardendood, Arjen Neven. Rehobothschool: Leonard Mar- cah, Agnes Hoogerbrugge. Bethelschool: Arie de Mik, Dick Berghout, Maurits van den Bosch. kort. Eindstand 52-53. Topscoor ders: Linda de Vries en Astrid Scholtes met 10 punten. Heren 5 moest aantreden tegen Jumpers. Dit bleek een makkelij ke tegenstander. Flyers was veel sneller, waardoor de ene break na de andere kon worden gelopen. Via een 31-11 ruststand, werd er een grote overwinning behaald. Eindstand 84-24. Topscoorders Thale Lesschen met 24 en Sander v.d. Akerboom met 17 punten. Zaterdagavond ging Dames 1 niet geheel gerust naar de uitwedstrijd tegen Schiestreek in Rotterdam. Het werd geen goede wedstrijd,maar een grote lege sporthal, met alleen een tiental Waddinxveense supporters, no digt ook niet uit tot grote presta ties. Verdedigend klopte het allemaal, maar aanvallend heeft Flyers heel i veel kansen nodig om tot scoren te komen. Zeker wanneer de te- i genstander de zone-verdediging van stal haalt. De eerste helft werd afgesloten met een 20-27 voorsprong. Na de hervatting bleef deze voor sprong steeds rond de zeven pun- i ten schommelen, zodat er toch twee winstpunten konden worden bijgeschreven en de race om het kampioenschap met Midland blijft voortduren. Eindstand 41-46. Topscoorders: Anita van Uunen 17 en Astrid Frikken 9 punten. WADDINXVEEN - De W addinxveens Boskoopse zwem- en poloclub De Gouwe heeft voor de ledenwerving een aantrekkelijke nieuwe folder laten maken. In de folder ’’Waarom lid worden van zwem- en poloclub De Gouwe” wordt aangegeven dat gezellig heid, recreatie, prestatie, ge zondheid, teamverband en di verse andere aspecten evenzo- vele redenen zijn voor een lid maatschap. De Gouwe biedt iedereen tot 1 september de mogelijkheid lid te worden tegen een geredu ceerd tarief. De maandcontri- buties bedragen voor nieuwe leden f 15,- (t/m 8 jaar), f 17,50 (t/m 16 jaar) en f 22.50,- (ouderen). Ieder vijfde nieuwe lid krijgt van De Gouwe een zwembrille- tje cadeau en elk tiende lid een waterpolobal. Om eerst de sfeer te proeven mag iedereen de eerste twee weken gratis meetrainen bij het zwemmen en waterpoloën. Het zwemmen (inlichtingen bij mevrouw T. Vermeulen en me vrouw H. van de Hoek) staat bij De Gouwe zeer hoog in het vaandel. De Gouwe neemt deel aan vele wedstrijden van recre atief tot internationaal niveau. Voor sporten in teamverband is waterpolo (inlichtingen bij W. Kraak en S. Bontekoe) de aangewezen sport, zo vindt de Waddinxveens/ Boskoopse club. Door de De Gouwe-Plus-com- missie en de jeugdcommissie worden voor jong en oud talrij ke evenementen georganiseerd. Zoals een jaarlijkse terugke rende strandwandeling, plan- tenmarkten, schaatsfestijnen, oliebollen tennistoernooi, knal lende feesten en maandelijks klaverjassen. de Stationsstraat. In 16 poules van 8 namen de leerlingen van de groepen 5 en 6 van het basison derwijs deel aan de 2e damdag van het Wadinxveense schooldam tournooi. Op menige school moet stevig zijn geoefend om goed voor de dag te komen, immers er werd goed gedamd. Óp de 2e dag bleek de Eben Haëzerschool ook nu weer de sterkste te zijn, zij het dat er maar één punt verschil was met de als 2e geëindigde De Sa- vornin Lohmanschool. Het winnende team van de Eben Haëzerschool bestond uit: Stijn Vlemmix, Floortje Vlemmix, Kirstin Alink, René Uitbeyerse en Jan Cor Olie. Eerste werd de Eben Haëzerschool (52 pnt), tweede de De Savornin Lohman school (51 pnt), derde de Jan Lig- thartschool (46 pnt) en vierde de Bethelschool (43 pnt). Poulewinnaars Aan alle poulewinnaars werd een vaantje uitgereikt. Dat waren: Eben Haëzerschool: Stijn Vlem mix, Floortje Vlemmi, Kirstin Alink, Mark Vink, Ronald Kraij- estein, Hanneke Vermeulen, Ros- anne v.d. Laarse. De Savornin Lohmanschool: Bar ry Loef, Karsten 'van der Vlist, Mirjam de Bruin, Richard van de Velde. Jan Ligthartschool: Bjorn Tolle- naer, Reamon Oldenburg, Wai- Hong Tsang. Sint Paulusschool: Maarten Hij- koop, Sabrina Evers. Bethelschool: Bart-Jan de Bas, Tim Kruisman. Groen van Prinstererschool: Alexander Been. Sint Jozefschool: Marcel Flux. WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag 1 februari namen de tur ners van TOOS in Den haag deel aan eerste plaatsingswedstrijd voor jongens en heren in de B/C- lijn. Deze wedstrijd was op een zeer warrige manier georgani seerd en daardoor duurde het ge heel veel langer dan gepland. Ge lukkig lieten de TÓÓS-deelne- mers zich door het rommelige verloop niet beinvloeden en heb ben zich van hun beste zijde laten zien. ’s Morgens waren de jongens in de niveau 5 en 6C en 6B als eer ste aan de beurt. TOOS was met 8 jongens in dit wedstrijdgedeelte sterk vertegenwoordigd. De TOOS-heren draaiden allen een uitstekende wedstrijd. In nivo 6B eindigde Joachim van der Have op een keurige derde plats niet een score van 39.85. In niveau 6C eindigden Marcel Minnee en Maarten Witteman op de negende en tiende plaats. Zij zullen het zwaar krijgen om zich de volgende keer bij de beste zes te klasseren, zodat ze deel mogen nemen aan de halve finale voor de Nederlandse Kampioenschappen op 6 april in Texel. Anders is dat voor Mark Kranen burg, want hij draaide een uitste kende wedstrijd in niveau 5C en behaalde een puntentotaal van 51.45. Hij eindigde daarmee op de eerste plaats. Mark had een voorsprong van meer dan twee punten op de nummer twee. Ook de andere TOOS-leden, die op dit niveau deelnamen, hebben goede prestaties geleverd. In een veld van 28 turners eindigde Niek Buijs op de negende plaats, Anton Stoter werd elfde, Klaas Buijten- dorp eindigde op de twaalfde plaats en Johan Faaij werd twin tigste. In het tweede gedeelte van de wedstrijd was het de beurt aan de deelnemers in de niveaus 5B en 2, 3 en 4C. Voor TOOS kwam Jur- jen van Pruissen uit in niveau 5B en Jurjen heeft ook naar behoren gepresteerd. Hij eindigde na een spannende wedstrijd op een keurige tweede plaats. In niveau 3C draaide Siet- se Siersema mee en Sietse behaal de een totaal van 42.60 en eindig de daarmee op de zesde plaats. Peter Noorlander en Albert Ho- geweg draaiden mee in niveau 2C en eindigden respectievelijk als tweede en derde. Het laatste gedeelte van deze wedstrijd verliep in tegenstelling tot beide eerdere gedeeltes wel vlot. Alexander Poot was de enige deelnemer in niveau 2B en werd dus automatisch eerste. Alexander draaide echter alleen op de eerste twee toestellen opti maal. Daarna kwam de klad erin, zodat Alexander maar op een to taal van 40.85 uitkwam. In nivo 4B draaide Maarten Verbree een redelijke wedstrijd en eindigde met 42.10 op de tweede plaats. Op zaterdag 28 maart draaien de TOOS-heren in Ridderkerk de tweede plaatsingswedstrijd. Wan neer zij zich dan in hun eigen ni vo bij de beste zes turners plaat sen, dan plaatsen zij zich voor de halve finale van de NK, die 5 april in Texel georganiseerd wordt.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 25