Minder mensen zonder werk Per saldo 12 Engelsen keken rond Zonnig Zuid voert actie BV’s erbij In Waddinxveen: 499 Samenwerking op het continent Spaaractie Van Mourik Oud papier ophalen gaat door Schrijven voor Amnesty 20 Mille voor FPP Onderwijs in Pakistan Dactylo officeel geopend Informatie voor scholen over voeding Amateurmusici in Zevenhuizen MEDISCHE DIENSTEN BURGERLIJKE STAND KERKDIENSTEN ZATERDAG 8 FEBRUARI EN ZONDAG 9 FEBRUARI GEVONDEN I EN VERLOREN VOORWERPEN COLOPHON Gevonden Verloren L Pagina 7, 7? Woensdag 5 februari 1992 Weekblad voor Waddinxveen tel. Colijnstraat 71, Burgemeester Ondertrouwd: D.B. van Beest en F.E. Verzijden. Overleden: van Maaren wv Both, Cornelia, oud 76 jaar. KERK Engelse politieagenten bezochten vorige week donderdag Waddinxveen. Bij het winkelcentrum Voor de praktijk van de huisartsen Van Heel, Siemons, Hertogh en Wilms (groep I) heeft dienst: Arts: P.C.W. Hertogh, Woubrechterf 40-42, tel. 19239. GEREFORMEERDE (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage: 8.30 uur ds. P. v. Gurp, Arn hem 14.45 uur ds. P. v. Gurp, Arn hem LEGER DES HEILS Het Trefpunt, Stationstraat: 15.00 uur samenkomst (elke derde zondag van de maand) ZONDAG 9 FEBRUARI 1992 NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost: 9.30 uur ds. M.A. v.d. Berg, Groot-Ammers 17.00 uur ds. C. v.d. Scheur, Bodegraven De Hoeksteen, Esdoornlaan: 9.30 uur ds. J.W. Goossen 15.00 uur ds. H. Schipaan- boord (aangepaste dienst) 18.30 uur ds. J.J. Verhaar, Nieuwerkerk aan den IJssel Bethelkerk, Bilderdijklaan: 9.30 uur ds. J.H. Schrijver, Woerden 17.00 uur ds. J.W. Goossen Rehobothschool, Sperwerhoek: 9.30 uur ds. J. v.h. Goot, Mo lenaarsgraaf 17.00 uur ds. A.A.W. Boon, Schoonhoven Immanuëlkerkgemeente, Prin ses Beatrixlaan: 10.00 uur ds. A.A. van Hou- welingen 17.00 uur ds. A.A. van Hou- welingen GEREFORMEERDE KERKEN Kruiskerk, Passage: 10.15 uur ds. P.A.C. Bongers 17.00 uur ds. geen dienst Ontmoetingskerk, Groensvoor- de: 9.30 uur ds. J.C. de Moor 17.00 uur ds. P.A.C. Bongers JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat 10.00 uur openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespre king BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Triomfaterkapel, Molenwerf- straat: 10.00 uur ds. ev. H. van Dorp 18.30 uur ds. ev. H. van Dorp CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEEN TE Kerkgebouw Dorpstraat: 9.30 uur ds. N. van der Want 17.00 uur ds. N. van der Want Elke woensdagavond: 19.30 uur ds. N. van der Want WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Christen Vrouwenbond (NCVB) vergadert volgende week woens dagavond 12 februari om kwart voor acht in wijkgebouw De Hoeksteen (Esdoornlaan). Op deze avond zal mevrouw De Leeuw, kadermedewerkster van het NCVB-project ’’Onderwijs in Paskistan”, een lezing houden. Algemeen directeur A.M. Sagius van Geboren: Samir z.v. A. Anakhrouch en J. Anakhrouch; Gerald Ja cobus Gerardus z.v. J.C. Bruens en J.M. van Rijn; Merel d.v. A.M. Steenbergen en M.P. Voskuilen; Lesley Alexander z.v. J.W. van Hof en D.J. Brans; Esther d.v. L.H. de Haan en M.M. van Daalen; Michelle Adriana Tjeerdje d.v. H. Marijt en A.G. Zwij gers; Antonia Margaretha Maria d.v. P.G.M. van Velzen en C.R.M. van der Tol; Christina Johanna Maria d.v. J.C. Schippers en W.F.M. van Rhee; Daniëlle Rebecca d.v. A. Senneker en L.G. van Gils; Dennis z.v. R. Duyvestijn en D.C. Eikendal; Inge Christi ne d.v. S. Lodder en I. Verweij. ZEVENHUIZEN - Het is bij de Stichting ”De Zeven Muzen” in Zevenhuizen traditie om in febru ari een muziekavond te organise ren waarop amateurs voor elkaar spelen. Zij passen niet meer tus sen de schuifdeuren, daarvoor is het aantal spelers en luisteraars te groot. Maar de ’’balletzaal” van het dorpshuis Swanla in Zevenhuizen biedt een bruikbaar alternatief om velen op zaterdag 8 februari om 20.00 uur te ontvangen. Deelnemers komen uit Zoeter- meer, Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Een ieder die van muziek houdt is van harte welkom. Weekeinddienst dierenarts: J. Slager, Kerkweg-Oost 220, Waddinxveen, tel. 01828-12737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel. 01820-18995 of dierenarts W.C.M. van den Heuvel, Driewegplein 8, Gouda, tel. 01820-11215). C. de Vos en B. de Vos-Kroeze, Prins Bernhardlaan 17, tel. 10462 (bij afwezigheid dierenarts C. Moons, tel. 01829-2568). REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade: 10.00 uur ds. H.J. van der Steen, Rotterdam GOUDA - De Goudse scholenge meenschap schaatste ƒ20.000,- bij elkaar voor Foster Parents Plan. Schaatsen voor waterputten: dat was het motto van het Foster Pa rents Plan. ”Dat is een goed idee voor onze school!” sprak J. Veld man, gymnastiekleraar van De Gouwelanden tot zijn collega’s. En dat was het zeker, want ruim 500 leerlingen schreven zich in en om mee te doen. Zodoende stonden er op 11 de cember elf bussen klaar om deze schaatsliefhebbers naar de Uithof in Den Haag te brengen. De op dracht om zo veel mogelijk spon sors te krijgen, per schaatsrondje, werd goed vervuld, want er is nu een geldbedrag van ƒ20.383,50 bij elkaar gereden! Het hoogst be drag van Nederland! Op 5 februari zal dit geld door een vertegenwoordiging van de leerlingen en Hein Vergeer (voor beeld voor menig schaatser) aan het Forents Parents Plan overhan digd worden. De Engelse politiemensen waren niet alleen in Waddinxveen, Bos koop en in Nieuwerkerk aan den IJssel, maar bezochten ook de re chercheschool in Zutphen (waar met honden een geslaagde sor- teerproef werd gehouden), een Zo moet het wijkgebouw ook wor den aangepast en vernieuwd. Dui delijk is dat de versleten vloerbe dekking moet worden vervangen, het plafond moet worden afge werkt, de elektrische installatie moet worden aangepast en maga zijnstellingen in de verruimde berging moeten worden aange schaft. Dienstdoende apotheek: Boskoopse apotheek, 01727-17834. ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk, Zuidkade Eucharistieviering op zondag: 9.30 uur, woensdag: 19.00 uur, vrijdag 19.00 uur Ontmoetingskerk, Groensvoor- de: Eucharistievieringen op zater dag: 19.00 uur, zondag: 11.15 uur, dinsdag: 8.45 uur (klasse- mis), donderdag: 9.00 uur. El ke tweede vrijdag van de maand Anne Frank-centrum, Jan van Bijnenpad om 10.00 uur (dan vervalt de dienst van 19.00 uur). vrouwen), zo blijkt uit overzichten van het Arbeidsbureau in Gouda. Zevenhuizen-Moerkapelle telde in 1991 103 werklozen (90 een jaar eerder) en Boskoop 252 (272). Waddinxveen had eind 1989 580 mensen zonder werk en eind 1988 567. De eindejaarswerkloosheid in de hele Goudse streek is ten aanzien van eind 1988 geleidelijk gedaald van 5980 tot 5240, ofwel met 13%. De meeste gemeenten lopen met die afname in de pas. Uit schieters zijn Nieuwerkerk a.d. IJssel (-32%) en Reeuwijk (-4%). Ten opzichte van 1990 doet zich een daling voor van 2%. Het aan tal geregistreerde mannen nam nauwelijks af (-0,3%). De vermin dering van het bestand aan vrou wen bedroeg 4%. In de afgelopen drie jaar is de ge middelde werkloosheid in de Goudse streek onder mannen flink gedaald (van ruim 3330 tot opleidingscentrum in Harlingen (waar schietdemonstaties werden gegeven) en de afdeling verkeer van de rijkspolitie in Ypenburg. De politieuitwisseling werd van beide kanten leuk, positief en leerzaam genoemd. Ook het pu bliek liet zich niet onbetuigd met hartelijke bejegeningen. Twee van de vier Engelse politieagenten trokken er in Waddinxveen te voet en met de auto er op uit. Ook werd er een kleine (internati- WADDINXVEEN/GOUDA - Waddinxveen heeft 1991 afge sloten met 499 mensen zonder werk (254 mannen en 245 vrou wen). Een jaar eerder waren dat er nog 514 (260 mannen en 254 Dienstdoende verloskundige: A. Voss-Becks, Peuleyen 60, tel. 16801. Mededeling: De regeling ’’medische weekeinddienst” is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zondag van 10.00 - 11.00 uur en van 16.00 - 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken ge maakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoed gevallen bereikbaar. Engelse politieagenten bezochten vorige week donderdag Waddinxveen. Bij het winkelcentrum de Passage (Kanaalstraat) wisselt de Waddinxveense agente van de rijkspolitie (links) haar hoofddeksel met die van haar Engelse collega. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN/DEN HAAG - Het huidige systeem van oud pa pier inzameling en de inname zon der kosten ’aan de poort’ van de oudpapier handel, blijft tot juli van dit jaar gehandhaafd. De Fe deratie Nederlandse Oudpapier Industrie (de voormalige Neder landse vereniging van Groothan delaren in papierafvallen) heeft dit aan de VNG en aan het minis terie van VROM meegedeeld. Vorig jaar werd door bemiddeling van minister J.G.M. Alders (VROM) afgesproken dat de oud- papierhandel het oud papier van instellingen, scholen e.d. dat bij de handel zelf wordt afgeleverd om niet (gratis) af te nemen, on geacht het aanbod van oud papier. Deze regeling liep onlangs af, maar de oudpapier handel heeft besloten het systeem voort te zet ten. Voor het ophalen van het oud pa pier, bijvoorbeeld met behulp van containers, mag de industrie kos ten in rekening brengen. De ge meenten zijn al eerder gevraagd een tegemoetkoming in de inza- melkosten te verstrekken. De VNG heeft de gemeenten geadvi seerd ook deze tegemoetkoming te blijven geven aan instellingen, scholen en clubs. Voorts zijn afspraken gemaakt omtrent bemiddeling in geval er geschillen ontstaan tussen ge meenten en oudpapier handelaren. Voor de praktijk van de huisartsen Blom, Glaser, Van der Linde, Hemminga en Vreeken (groep II) heeft dienst: Arts: C.N. Vreeken, Weidezoom 50, tel. 12979. CHRISTELIJK GEREFOR MEERDE KERK BOSKOOP 9.30 uur ds. M.J. Oosting 17.00 uur ds. M.J. Oosting ruim 2860). Bij de vrouwen ech ter was van daling geen sprake. In 1991 was het gemiddelde werk zoekendenbestand even groot als in 1988. De cijferreeksen beschouwend, valt steeds een toename op van de werkloosheid van mannen in de periode van november tot in fe bruari onder invloed van het sei zoen. Datzelfde seizoen zorgt dan weer voor een daling tot in mei. De stijging vooral onder vrouwen die daarna inzet, en tot augustus doorgaat, heeft te maken met de registratie van schoolverlaters. Als die schoolverlaters een baan vinden, gaat de werkloosheid weer licht dalen. onale) verkeerscontrole gehouden. In de gesprekken die onderling werden gevoerd kwamen vooral het gebruik van vuurwapens (En gelse bobby’s dragen alleen een korte wapenstok), de politie-oplei- ding (in Nederland 21 maanden theorie en stage en in Engeland slechts 10 praktische weken met vervolgopleidingen) en het opspo ren van verdachten (in Engeland worden geen sorteerproeven met honden gehouden)aan de orde. WADDINXVEEN - De wijk- en speeltuinvereniging Zonnig Zuid is de boer opgegaan om extra geld en spullen te krijgen voor de uitbreiding van het wijkgebouw aan de St. Victorstraat. Een bedelbrief voor dat doel is gestuurd naar zo’n 300 bedrij ven. Voor de verbouwing en uitbreiding van het wijkgebouw sloeg wethouder K.W.Th. van Soest op 15 november vorig jaar de eerste paal. De verbouwing en uitbreiding van het complex in de St. Victorwijk (Waddinxveen-Zuid) kost f 130.000,-. Van de gemeente kreeg het bestuur uiteindelijk een bij drage van f 110.000,-. Daarvoor moest eerst een aantal plooien worden gladgestreken, zoals het wegnemen van bezwaren van om wonenden dat een groter gebouw meer bezoekers aantrekt en over last bezorgd. Dat alles betekent dat naast de gemeentelijke bijdrage de eigen bijdrage tenminste f 20.000,- be draagt en opgebracht moet wor den via zelfwerkzaamheid van de vrijwilligers. Maar deze besparing op de uitgaven is niet voldoende. Ook geld is er nodig. l Inlichtingen: Rijkspolitie Waddinxveen den zijn: zakelijke dienstverlening (+47) en groothandel (+28). Het aantal ondernemingen groeide het sterkst in Gouda. Per saldo nam het aantal ondernemingen in deze gemeente met 58 toe, op afstand gevolgd door Schoonhoven (+15), Bleiswijk (+14), Boskoop en Ne- derlek (+13) en Waddinxveen (+12). Bijna 8 van de 10 ondernemingen die zich van elders in Midden- Holland hebben gevestigd zijn af komstig uit Zuid-Holland. Verandering van het aantal werk zame personen bij ondernemingen nadat deze in het handelsregister zijn ingeschreven, wordt niet ver meld. Faillissementen worden ge registreerd na ontvangst van de melding van de uitspraak van het faillissement door de arrondisse- mentsrechtsbank. Het Kamer van Koophandel-dis- trict Midden-Holland omvat de gemeenten: Bergambacht, Bleis wijk, Bodegraven, Boskoop, Gou da, Zevenhuizen-Moerkapelle, Moordrecht, Nederlek, Nieuwer kerk a/d IJssel, Ouderkerk, Reeuwijk, Schoonhoven, Vlist en Waddinxveen. Volgens de Wet Handelsregister zijn ingeschreven: alle onderne mingen die in Nederland zijn ge- vestgid, een nevenvestiging heb ben, danwel vertegenwoordigd worden door een handelsagent die gemachtigd is tot het sluiten van overeenkomsten, danwel behoren aan een in Nederland gevestigde rechtspersoon of vennootschap. De inschrijvingen moeten plaats vinden bij iedere Kamer in welker district de onderneming gevestigd is. Niet ingeschreven zijn die onder nemingen welke aan publiekrech telijke lichamen behoren; die waarin uitsluitend landbouw of visserij door een natuurlijk per soon als enig eigenaar wordt be dreven en die waarin uitsluitend straathandel in de vorm van ven ten wordt uitgeoefend door de on dernemer of leden van zijn gezin. Ook uitgezonder zijn de vrij-be- roep beoefenaren, voorzover hun onderneming niet in de vorm van een rechtspersoon is georgani seerd. WADDINXVEEN - De werk groep Waddinxveen van Amnesty International biedt deze maand, naast de gelegenheid die in ver schillende kerken gegeven wordt, vijf schrijfmomenten. Tijdens de schrijfmomenten is er gelegen heid brieven te schrijven of een voorbeeldbrief af te halen om thuis over te schrijven voor: - Ali Hassan al-Amrad, die in Sa- oedi-Arabië zonder aanklacht of proces wordt vastgehouden we gens de vreedzame uiting van zijn politieke opvattingen; - Zeven leden van de familie Siva- sithamparanathan op Sri Lanka, onder wie twee kinderen van twee en vier jaar oud. De familie wordt na hun arrestatie in 1990 bij een controlepost van de politie ver mist. De buschauffeur die getuige was van de arrestatie en een ver klaring had afgelegd tegenover de politie werd later ontvoerd en zijn verblijfplaats is onbekend. - Camille César en Paul Camille Bazile op Haïti. Zij werden vorig jaar gearresteerd en een paar da gen later werden hun met kogels doorzeefde lijken aangetroffen in het mortuarium. Toen de familie naar het mortuarium ging om de begrafenis te regelen, waren de lijken van de twee mannen wegge haald en begraven in een massa graf. In de brieven voor de familie Sa- visithamparanathan en voor Ca mille César en Paul Camile Bazile wordt om een onmiddelijk en on partijdig onderzoek gevraagd. De schrijftijden en -plaatsen zijn: maandagmiddag 10 februari vanaf 13.30 uur bij Ineke de Wolff, Peuleyen 174, (tel. 15376), maan dagavond 10 februari vanaf 20.00 uur bij Anja Dijkhuizen, Klaver veld 23, (tel. 17640), dinsdagmid dag 11 februari vanaf 13.45 uur bij Astrid v.d. Berg, Roosje Vos hoeve (tel. 16229), woensdag avond 12 februari van 20.00-21.00 uur bij Hannie Okkes, Chopin- laan 26, (tel. 16078) en maandag avond 17 februari van 19.00-20.00 uur bij Marijke de Groot, Kievit- dreef 19, (tel. 10082). OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDER LAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst WADDINXVEEN/GOUDA - In het vierde en laatste kwartaal van 1991 steeg het aantal ondernemingen in Waddinxveen per saldo met 12. In feite kon het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland 25 nieuwe be drijven inschrijven (waarvan 3 van buiten de Goudse streek), maar er vielen er weer 13 af door opheffing (6), vertrek (6) en faillissement (1). Zevenhuizen-Moerkapelle verwel komde per saldo 5 nieuwe bedrij ven (8 nieuwe inschrijvingen) en Boskoop 13 (21 nieuwe inschrij vingen). In de maanden oktober, november en december is het aantal onder nemingen in Midden-Holland per saldo met 172 toegenomen. Het grootste deel hiervan telt een, twee, drie of vier werkzame per sonen. In totaal zijn er circa 160 arbeidsplaatsen bijgekomen. Te genover 271 nieuwe vestigingen en 49 vestigingen van buiten de regio staan 87 opheffingen, 51 vertrokken ondernemingen 10 faillissementen. De branches die het sterkst groei- WADDINXVEEN - Vier Engel se politieagenten uit het graaf schap Kent (twee mannen en twee vrouwen) zijn vorige week don derdag ontvangen in het groeps- bureau van de rijkspolitie in Wad dinxveen. Ze werden welkom ge heten door waarnemend groeps commandant C.J. Barelds. Ook groepscommandant M.W. Blom was hierbij aanwezig. Gadegeslagen door een camera team van VARA’s-actualiteitenru- briek Achter Het Nieuws, die hiervan zaterdagavond beelden uitzond, verlevendigden de Engel sen een dag lang het straatbeeld van Waddinxveen en Boskoop. In beide plaatsen, maar ook in Nieu werkerk aan den IJssel, werd voor een korte periode op surveillance gegaan. De Engelse bobby’s waren een kleine week in Nederland op uit nodiging van de district ’s-Gra- venhage van de rijkspolitie. In het kader van de Europese samenwer king 1992 mochten ze de werk wijze van de Nederlandse politie aan den lijve ondervinden en voor al kennisnemen van de verschillen in aanpak hier en op het conti nent. WADDINXVEEN - ”Wat een beestenboel” is de naam van een nieuwe, acht weken durende, con sumenten spaaractie, die deze week van start is gegaan bij su permarkt Van Mourik in het win kelcentrum De Passage. Bij elke ƒ15,- boodschappen ont vangt de klant bij supermarkt Van Mourik een gratis beesten- boelkaart. De klant ontvangt ook nog eens een extra beestenboel- kaart bij aankoop van een speciaal geluksbeertje artikel (8 artikelen per week). Met deze beestenboelkaarten kan de klant het spel spelen. De bees- tenboelkaart wordt opengemaakt en daarin zit één dierfiguur. Met die dierfiguur maakt de klant zijn eigen dierentuin compleet. Gedu rende de eerste 2 weken van de actie, krijgt de klant de dieren tuinplattegrond bij 2 zuivelpro- dukten gratis. Er worden meer dan 300.000 gra tis artikelen weggegeven met de geluksbeertjes. Dit zijn speciale kaarten waarop de klant gratis da gelijks produkten kan winnen. De actie loopt tot en met zaterdag 28 maart 1992. Twee mannelijke en twee vrouwelijke agenten uit het Engelse graafschap Kent worden in het groepsbureau van de rijkspolitie aan de Mozartlaan in Waddinxveen toegesproken door plaats vervangend groepscommandant C.J. Barelds. (Foto: Sjaak No te boom). EVANGELISCHE GEMEEN TE PAROUSIA GOUDA Aula Joh. Calvijn-MAVO, Winterdijk: 10.00 uur ds. A.W. Davidse Weekblad voor Waddinxveen Uitgave: Dagblad van Rijn en Gouwe BV, Raoul Wallenbergplein 9, Postbus 1, 2400 AA Alphen a/d Rijn. Redactie-adres: Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828-15594 Kantoor: Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Postbus 372, 2740 AJ Waddinxveen Telefoon: 01828-14788 Openingstijden: Maandag t/m donderdag: 08.30-17.30 uur. Vrijdag: 08.30-16.30 uur. Klachten bezorging: Sweelinckhof 31, 2742 CB Waddinxveen Telefoon: 01828-18950 Klachten over de bezorging vóór donderdag 18.00 uur melden. Zwarte kat met witte poten; paars/roze wanten (Mickey Mouse); oranje/groen skate board; 1 bankbiljet ƒ10,-; rood/groen/blauwe rugtas; da- mesbril (roze montuur); 4 Lipssleutels (Unichema). Donkerblauwe glace’s; zwart lederen polstas; blauwe spij- kerbroekrok; donderrede nylon tas; dameshorloge (Pulsar); paarse O’Neill-portemonnee; zilveren ketting met dwars fluit; kindershawl; fietssleutel (geel naambordje). WADDINXVEEN - Het Uit zendbureau Dactylo heeft in Waddinxveen aan de Zuidkade een nieuwe huisvesting betrokken. Het pand op nummer 18a is vori ge week woensdagmiddag offici eel geopend door A.M. Sagius, al gemeen directeur van Dactylo Uitzenbureau in Heemstede. Dactylo Uitzendbureau is sinds juni 1990 actief in Waddinxveen. Omdat de bestaande woonhuisves ting aan de Kleikade te klein werd, verhuisde men kortgeleden naar een groter, modern pand. De offieële opening ging gepaard met een receptie tussen vijf en ze ven uur. Op deze receptie konden de genodigden en belangstellingen kennis maken met de Dactylo Uitzendbureau-medewerksters Helma Wijnen, Lia van Vliet en Liesbeth van Diermen. Het bedrag dat voor deze noodza- keklijke aanpassingen nodig is, komt naar schatting uit tussen f 8.000,- en f 10.000,-. Zonnig Zuid hoopt dit extra geld bij elkaar te krijgen via donaties van wijkbe woners, sponsoring door het Wad dinxveense bedrijfsleven en subsi dies van landelijke fondsen. GOUDA - De Gemeenschappelij ke Gezondheidsdienst (GGD) Midden-Holland in Gouda hield op woensdag 22 januari een infor matiebijeenkomst over Voedings- activiteiten in het Voortgezet On derwijs. Voeding in het Voortge zet Onderwijs blijft een lastig on derwerp. De bedoeling van de informatie bijeenkomst was de scholen in Midden-Holland praktische hand vatten te bieden voor activiteiten op school rond voeding. In schooljaar 1991/1992 is door de GGD Midden-Holland een on derzoek naar ’Eten en drinken tij dens schooltijd’ in het Voortgezet Onderwijs gedaan. Uit de enquê tes bleek, dat de leerlingen in Midden-Holland uit hun tussen doortjes een te groot deel van hun totale energiebehoefte binnen krijgen, in vergelijking tot de ge middelde Nederlandse leerling. Positief is dat de leerlingen ook aangaven geïnteresseerd te zijn in voorlichting over voeding op school. Op de bijeenkomst van 22 januari werden de resultaten van het on derzoek gepresenteerd. Om de scholen niet alleen met een aantal onderzoeksgegevens naar huis te laten gaan, was het Voorlichtings bureau voor de Voeding uitgeno digd om de scholen praktische/ ideeën aan de hand te doen voor voorlichtingsaktiviteiten. Ook het Voorlichtingsbureau voor Vlees was uitgenodigd. Het heeft in het tijdperk van computers een leer zaam èn leuk computervoedings- spel ontwikkeld, genaamd ’Salt en Pepper’. GGD Midden-Holland heeft als praktische ondersteuning voor les sen over voeding een leskist ont wikkeld, bestaande uit diverse praktische, voor de leerlingen aan trekkelijke lesmaterialen. Deze middag konden de scholen zich tevens oriënteren op de di verse lesmaterialen over voeding en aanverwante thema’s, zoals mondverzorging en alcohol in de ’materialenmarkt’. De GGD hoopte met deze infor matiebijeenkomst een stevige voe dingsbodem te hebben gelegd voor vele leuke en gezonde voe- dingsactiviteiten op de scholen voor Voortgezet (Speciaal) On derwijs. Scholen die na deze bijeenkomst meer willen gaan doen, kunnen bij de GGD Midden-Holland te recht voor advies over of onder steuning bij de organisatie van ac tiviteiten of projecten rond dit thema. Algemeen directeur A.M. Sagius van Dactylo Uitzendbureau bracht vorige week woensdagmid dag bij de opening van de nieuwe vestiging van dit uitzendbureau aan de Zuidkade in Waddinx veen een toast uit in gezelschap van de drie medewerksters Helma Wijnen, Lia van Vliet en Lies beth van Diermen. (Foto: Sjaak Noteboom).

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 7