Paspoort op 1 april stuk duurder n r r* Kwekers lopen zich warm voor Floriade Inspraak op gemeentehuis Competitie WSE-jeugd o Knappe winst Excelsior 2 Presentatie van het vak èn ontmoetingspunt Arjan Verhoef voor Camel naar België Wandeltocht startte weer in Waddinxveen Video Leon op KW-plein geopend V ”Ajax” wint bij Be Fair-pupillen Open Cirkel over Israël Souburghkoor bestaat 25 jaar Waddinxveners maken dienst uit bij AVBB WADDINXVEEN/DEN HAAG - De Waddinxveense invloed in de leiding van het Algemeen Ver bond Bouwbedrijf (AVBB) in Den Haag is aardig aan het toene men. A .Li O 01828 - 18708 GAAT U VERHUIZEN? 1 - ASSCHEMAN WADDINXVEEN SNERKENDE VKHUEKS Wilt u informatie? o] I soms Pagina 15 Woensdag 12 februari 1992 Weekblad voor Waddinxveen door Cees Bakker AVBB-voorzitter ing. H.P. Leden van de Leidse wandelclub WS 78, lopend op de ringdijk achter de flat aan de Nicolaas BENUT- I V ,4i Video Leon aan het Koningin Wilhelminaplein is Waddinxveens tweede videotheek. De nieuwe Oostpolderweg 9 - 2741 MD Waddinxveen Beetslaan in Waddinxveen. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). I zaak van Peter van Leeuwen en Lianne van Reeuwijk is vrijdagavond 7 februari officieel ge opend. (Foto: Sjaak Noteboom). Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking: kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto, pakmaterialen en diverse hulpmiddelen. ■’■'3 K 'i Voorzitter en secretaris N. Vink van het christelijk bejaar denkoor Souburgh, met naast hem mevrouw Aagje den Ou den, die sinds 1977 lid is van heg 25-jarige koor. (Foto: Sjaak Noteboom). VEKVOtR VERHUIZINGEN BOSKOOP/ZOETERMEER - De boomkwekers in de sierteeltregio Boskoop beginnen warm te lopen voor de op 10 april te openen we- reldtuinbouwtentoonstelling Flori- ade ’92. Leden van de Kring Bos koop kregen vorige week een wer vende dia-presentatie te zien die de vele facetten toont van deze tentoonstelling met toegevoegde waarde, daarom al de Floriade- plus genoemd. WADDINXVEEN - Video Le on aan het Koningin Wilhelmi naplein 57 is zaterdag 8 febru ari voor het grote publiek ge opend. Het officieel openen van de deuren deden Peter van Leeuwen en Lianne van Reeu wijk gepaard gaan met een weekend-openingsaanbieding. Standaardfilms kostten in dat weekeinde f 2,50 per dag en dagfilms f 5,- per dag. De nieuwe videotheek is alle dagen van het jaar geopend van 13.00 tot 21.00 uur. Verhuurd worden films, movie-boxen en Nintendo-computerspelletjes. Bij inschrijving is een geldig legitimatiebewijs verplicht. Video Leon verhuurt alle ca- terorieën films. De smaak van het jonge publiek en de actua liteit staan centraal in de aan trekkelijk ingerichte en veel keus biedende zaak. Peter van Leeuwen en Lianne van Reeuwijk kregen al veel positieve reacties op de ope ning van hun nieuwe zaak in het voormalige winkeltje van Carla’s Kindermode. Video Le on hield vrijdagavond 7 februa ri voor de genodigden een re ceptie met een hapje en een drankje. WADDINXVEEN - Traditie getrouw startte de 8e wandel tocht in deze winterperiode van de Leidse wandelsportclub WS 78 zaterdag weer in café-res- taurant-hotel De Unie aan de Kerkweg-Oost. Via de Brugweg, Winterdijk, Otweg en Baarsjeskade werd koers gezet naar Reeuwijk, Sluipwijk, Bodegraven en Bos koop om vervolgens weer op de hoek Oranjelaan-Kerkweg- Oost terug te keren. De De Unie konden aan het slot en na 39.645 loopmeters weer volop ervaringen worden uitgewisseld. WS 78 houdt za terdag 22 februari al weer de volgende wandeltocht in We- zep bij Zwolle. HANDELSCENTRUM In totaal is ruim 200 miljoen gul den geïnvesteerd in ’’The Gre atest Flower Show on Earth”. Het terrein meet 70 hectare en is op- gedeeld in zeven themagebieden, die een gericht bezoek mogelijk maken. Die gebieden bestrijken de thema’s handel, transport en distributie, produktie en energie, konsument, milieu, toekomst en wetenschap, de wereld en recrea tie. De themagebieden bevinden zich tussen de drie hoofdassen van het gebied, die samen een ’ganzevoet’ vormen zoals het terrein er in vo gelvlucht uitziet. In totaal is 40.000 vierkante me ter van het terrein overdekt, waar onder de 12.000 vierkante meter grote Expohal. Daarvan is 4.000 vierkante meter in gebruik als handelscentrum, dat uitsluitend toegankelijk is voor vakbezoekers. In dit centrum is onder meer in formatie beschikbaar over de vele binnen- en buitenlandse inzen ders, internationale keuringen, vakgerichte rondleiding en semi nars. Ook staat hier een volledig communicatie- en vergadercen trum ter beschikking. In de Expohal wordt tevens 4.000 vierkante meter ingenomen door een permanente tentoonstelling en daarnaast nog eens 4.000 vierkan te meter voor dertien opeenvol gende wisseltentoonstellingen. De boomkwekerij zal in ieder geval in twee tentoonstellingen aan bod komen. Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de di verse mogelijkheden en prijzen. WADDINXVEEN - Na enkele weken was er afgelopen zaterdag weer een volledig programma voor de competitie van de WSE- voetbaljeugd. Het zou een zwaar weekend worden want velen moesten tegen hooggeklasseerde tegenstanders. Als eerste Al. Deze jongens zege vierden op een magnefieke wijze bij Gouda Al. Gouda Al, dat 2e op de ranglijst stond, werd op alle fronten afgetroefd en zagen dat onze boys met 0-2 de punten mee terug namen. A2 moest thuis tegen Bodegraven Al, de koploper in de poule. In de zwaar bevochten strijd waarin WSE A2 via gevaarlijke counters niet tot scoren kwam, bleef het uiteindelijk 0-0. BI moest naar VVSB. Het ernstig verzwakte elftal wist tot aan de rust de achterstand tot 1-0 te be perken, maar moest in de 2e helft toch echt het onderspit delven: 6-0, een ietwat geflatteerde uit slag. B2 moest de weg naar Gouderak aanvaarden, alwaar tegen de plaat selijke BI gespeeld moest worden. Na een harde wedstrijd waarbij beide partijen vechten voor elke centimeter werd het uiteindelijk 1-1. Cl wist een nipte overwinning te behalen. Een 0-1 zege op Sport- lust Cl (door Eric v. Oostveen) bleek genoeg om de leidende posi tie te behouden. Willen de boys kampioen worden, dan zal de ko mende weken wel van concurrent Gouda Cl en Be Fair Cl gewon nen moeten worden. C2 en C3 zitten een beetje op een dood spoor. Na enkele weken zon der competitievoetbal verloor men respectievelijk met 1-5 van Flore- ant C2 en met 0-3 van Sportlust C4. En dan de meiden. MJ1 liet in een wereldpol zien dat meiden voetbal zeker niet over rozen gaat. Tegen koploper Lekkerkerk MJ1 werd voqr iedere millimeter gevochten. In deze spannende wedstrijd werd het uiteindelijk 2-2 (2x Jeanet v. Triet), een zeer verdient punt. MJ2 liet het een beetje afweten tegen Zwammerdam MJ1. In de ze wedstrijd werd meer tegen zichzelf gevoetbald dan tegen de tegenstander, resultaat 3-0 verlies. In de zaal werd wel met prima re sultaten de laatste rond van de zaalcompetitie afgewerkt. I 1 - 4 WADDINXVEEN - Het Wad- dinxveense college van B. en W. heeft in principe besloten in te stemmen met het voornemen om voor de gemeentelijke organisatie tot één, gezamenlijke, medezeg genschapscommissie te komen. Dit ter vervanging van de thans bestaande, afzonderlijke, mede zeggenschapscommissies voor de secretarie en de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Het voorstel zal thans aan deze beide medezeggenschapscommis sies, de commissies voor Georga niseerd Overleg en de staven van de diverse gemeentelijke organisa- tie-onderdelen worden voorgelegd, waarna, met inachtneming van de inspraakresultaten, door de ge meenteraad een definitieve beslis sing zal worden genomen. AKTIEPUNTEN Toch heeft Sirébo in een relatief kort tijdsbestek de nodige projek- ten op de rails gezet. Allereerst de kleurrijke brochure, waarmee werd voorgeborduurd op een al door de VVV gestartte aanzet. Tweede aktiepunt was het op de markt brengen van een speciale promotieplant in geschenkverpak- king, binnenkort te dopen door Commissaris der Koningin Patijn. Derde punt is een groenbeurs voor de konsument, te houden in de Beurshal tijdens de traditione le Azaleatochten, dit jaar. Vierde punt is een inzending met kiosk op de Floriade, waar promotiema teriaal voorhanden is. En dan maar hopen dat de Floria- de-bezoekers, bij wie een groen- interesse verwacht mag worden, zich in grote getale naar de regio Boskoop zullen spoeden. Daarom ook richt de kleurrijke brochure zich niet alleen op de sierteelt maar worden daarnaast toeristi sche aspecten belicht. Voor Maas staat het als een paal boven water dat na het Floriade- jaar nog toekomst is voor Sirébo. ”Op de Floriade is veel te zien, maar dat gebeurt slechts eens in de tien jaar. In de sierteeltregio is ook veel moois te zien, maar dan zeven maanden per jaar. Ieder jaar. Mijn overtuiging is dat we er goed aan doen zo’n uniek samen werkingsverband als Sirébo in stand te houden. Er hoeft dan niet zoveel geld ingepompt te worden als dit jaar, maar ik ver zoek de Kring Boskoop te overwe gen Sirébo in leven te houden. Er is nog genoeg te doen”, aldus Maas. De sierteeltregio Boskoop wordt op de Floriade vertegenwoordigd door Sirébo, de promotiestichting voor de regio, terwijl de Neder landse boomkwekerij gepromoot wordt door Plant Publiciteit Hol land. Voor de boomkwekers wordt vooral de tweede binnententoon- stelling van boomkwekerijproduk- ten en perkplanten belangrijk, maar daarnaast is er ook een per manente tentoonstelling. De oprichting van Sirébo is des tijds geïnitieerd vanuit de Kring Boskoop, waarvan de leden ook stevig in de beurs hebben getast. In de promotiestichting zitten vertegenwoordigers van de Bos- koopse, Rijneveldse en Reeuwijk- se gemeentebesturen, het bedrijfs leven en deskundige adviseurs. Voorzitter Joop Maas gaf voor de zoveelse keer tekst en uitleg over het ontstaan en doel van de stich ting, maar voegde er meteen aan toe dat voor veel mensen Sirébo net zo goed een buitenlands diplo maat zou kunnen zijn. ”We moe ten nog veel meer aan de weg timmeren”, is zijn konklusie. KOORTSACHTIG Hoewel in 1986 al is begonnen met de eerste aanplant op het Flo- riade-terrein, wordt op dit mo ment koortsachtig gewerkt aan de afronding. Steeds meer mensen worden betrokken in de afronden de fase en alleen met de organisa tie daarvan zijn al 90 mensen in de weer. Met de bouw van het paviljoen, bijvoorbeeld, is tot het laatste mo ment gewacht. Dat heeft een puur zakelijke reden. Hoe later het geld hiervoor wordt geïnvesteerd, hoe lager de uiteindelijke kosten zullen zijn. Veel inzenders volg den dezelfde lijn. Dat betekent voorts dat het weinig zin heeft de wegen keurig te asfalteren, zolang er nog zwaar bouwverkeer af en aan rijdt. Sommige grasvelden hadden ei genlijk al klaar moeten zijn, maar besloten is het gras elders te zaai en en pas later op de plaats van bestemming te brengen. Het is duidelijk dat op het Floriade-ter- rein veel zaken op een laat tijdstip geïnteresseerde vakmensen moe ten opgevangen worden door des kundigen die vragen kunnen be antwoorden.” In 1991 heeft PPH dan ook een oproep gedaan aan vakgenoten, om zich hiervoor be schikbaar te stellen. Niet tever geefs, want ongeveer 160 mensen meldden zich aan. Getracht wordt dit aantal op 200 te brengen. Plant Publiciteit Holland probeert vervolgens door persberichten en mailings naar vakgenoten in bin nen- en buitenland zoveel moge lijk animo te kweken voor een be zoek aan Floriade. Het sierteelt- handelscentrum op het Floriade- terrein gaat daarin een voorname plaats innemen. Spros benadrukte dat dit geen luxe speelplaats is voor bobo’s, maar een trefpunt waar kwekers en handelaren zake lijke kontakten kunnen leggen. BEZOEKERS De Floriade, die tot en met 11 ok tober open blijft, verwacht onge veer 2,5 miljoen bezoekers, waar van zo’n 900.000 uit het buiten land. Het wordt de vierde wereld- tuinbouwtentoonstelling die onder deze naam wordt gehouden. Eer dere edities vonden plaats in Rot terdam (1960) en Amsterdam (1972 en 1982). In vergelijking met de eerdere Floriade’s is de tentoonstelling nu groter en veelzijdiger dan ooit. Vandaar de toevoeging ’’Floriade- plus”. Er worden niet aleen fraaie produkten getoond maar de hele tuinbouwsector, van toeleveran ciers tot afnemer, is vertegen woordigd. Daarnaast geven onge veer twintig landen en diverse Nederlandse overheidsinstanties acte de présence. Het draagvlak is daardoor breder dan ooit. Enkele honderden inzenders uit binnen- en buitenland dingen mee naar de 3.000 internationale prijzen die er te verdelen zijn. nog moeten gebeuren, maar de or ganisatie verwacht desondanks op tijd klaar te zijn. WADDINXVEEN - De afgelo pen week behaalde Excelsiors tweede achttal een schitterende winst (6-10) in de uitwedstrijd te gen OGB (Bodegraven). Drie van de 5 talentvolle jeugdige Wad- dinxveense dammers legden de basis voor deze winst door dat zij hun partijen wisten te winnen. Teun van der Krol, Vincent en Raymond van Es speelden fris te gen hun toch wel wat meer erva ren Bodegraafse tegenstanders en bouwden een fraaie voorsprong van 6-0 op. Kees Blonk verloor zijn partij en de overige spelers van Excelsior, Gerrit Heeren, Jan de Heer, Jan Both en Adriaan Blom kwamen remise overeen. Hoewel de winst reeds veilig was, had Excelsior aan 2 borden nog iets meer aan de winst kunnen doen. Sietse Siersema heeft in de 21e ronde van Excelsiors onderlinge competitie van zich doen spreken. Niet allen vanwege het feit dat hij de toch hoog geklasseerde Gerrit van der Zijden klopte, maar veel meer door de wijze waarop hij dit kunststukje uitvoerde. In het mid denspel voerde bij in een vrije contactloze stand een zeer fraaie, enigszins verborgen damcombina- tie uit. Gerrit gaf meteen op. Jan Kramer, die de laatste tijd goed op dreef is, werd nu gestuit door Cor Stolker. Vanuit de door hem geliefde en veel gespeelde Roozenburg-aanval wist hij Jan Kramer te verschalken. Fred Zaadhof zag een vrij sterk opere rende Dirk Heeren II tegenover zich. Pas nadat de stand wat was uitgedund gelukte het Fred wat overwicht te krijgen en dat uitein delijk in volle winst om te zetten. Piet van Es moest buigen voor Tijmen den Ouden jr., die zich kennelijk na enkele misrekenin gen heeft hervonden. Ruud van Dijk en Jaap van der Eist konden beiden niet echt een betere stel ling forceren en de puntendeling was hier zeer terecht. Piet Swart en Tijmen den Ouden sr. hielden het na een zeer fraai middenspelgedeelte op een pun tendeling. Teun Twigt klopte Adriaan Zwanenburg, waardoor Teun dit seizoen weer hoge ogen gooit in het bemachtigen van een finaleplaats. Momenteel heeft hij een schitterend moyenne van 1.500. Dirk Heeren I won van Lucien Claessen. In deze door hem fraai opgebouwde partij verdiende Lu cien meer. In de eindfase heeft hij waarschijnlijk een winstgang gemist. Dick Dibbets gaat qua moyenne duidelijk aan de leiding. Cor Ba- relds volgt, zij het met veel wed strijden achterstand, qua moyenne op de 2e plaats. Gelet op hun puntenaantal en het gemiddelde kan Teun Twigt en de 15-jarige Teun van der Krol, die dit jaar debuteert in de seniorencompeti tie, een finaleplaats bijna niet meer ontgaan. In het laatste geval mag dat zeker een verrassing wor den genoemd. ZEVENHUIZEN/BEEKSE BERGEN - Zevenhuizenaar Ar jan Verhoef van Het Korenmolen gat behoort tot de 20 kandidaten die zijn doorgedrongen tot de na tionale voorselectie van de Camel Trophy 1992 in België. Het gaat om 19 mannen en 1 vrouw, die zijn doorgedrongen tot de nationale selectie van Guyana 1992, zoals de dertiende editie van de Camel Trophy officieel heet. De groep plaatste zich tij dens de tweedaagse nationale voorselectie van dit weekeinde op de Beekse Bergen, waaraan 96 mensen deelnamen. De groep van twintig gaat zich vanaf nu voorbereiden op de vol gende selectieronde: de nationale selectie. Deze wordt van 27 fe bruari tot en met 1 maart aan staande gehouden in de Belgische Ardennen. Daarna volgt voor vier van hen nog één selectieronde. Uit dit kwartet wordt het team gekozen dat deelneemt aan de grootste avontuurlijke prestatie tocht ter wereld. Guyana 1992 heeft in april en mei van dit jaar plaats in de Zuidamerikaanse lan den Brazilië en Guyana. De deelnemers aan de nationale voorselectie zijn twee dagen lang intensief door de jury gevolgd en hebben een aantal testen afge legd. Op het programma stonden onder meer het bouwen van een vlot, terreinrijden met Land Ro vers, een nachtoriëntatie en een groepsgesprek. De jury, die bijna geheel bestaat uit oud-deelnemers aan de Camel Trophy, had enige tijd nodig om te besluiten wie zou doorgaan naar de volgende selectieronde. De kandidaten beschikten alle maal over een flinke dosis door zettingsvermogen. aangebracht door slechts de bur gemeester van de gemeente Den Haag en enkele brigadecomman danten van de Koninklijke Mare chaussee. Omdat het per 1 april 1992 niet meer mogelijk is om met een ver lopen paspoort te reizen, wordt er een drie- tot viervoudige stort vloed van aanvragen om reisdocu menten verwacht. Behalve ten be hoeve van het reizen naar het bui tenland wordt de noodzaak om een paspoort aan te schaffen ook nog groter daar per 1 april a.s. ook banken en postkantoren een verlopen paspoort niet meer zul len accepteren als legitimatiebe wijs. Tijdig aanvragen van een reisdo cument is dus niet alleen voorde lig maar men is er tevens zeker van dat men op tijd in het bezit wordt gesteld van een geldig reis document. Kosten reisdocumenten: paspoort van ƒ78,- naar ƒ88,- per 1 april, paspoort voor personen beneden 16 jaar van ƒ68,- naar ƒ75,-, za kenpaspoort ƒ103,- naar ƒ113,-, toeristenkaart B van ƒ32,50 naar ƒ38,-, toeristenkaart BJ (personen benden 16 jaar) van ƒ19,- naar ƒ22,- en wijziging/bijschrijving van ƒ4,'25 naar ƒ5,25. Indien aanvragers verzoeken de afgifte binnen een termijn van één week te doen plaatsvinden, wordt een toeslag van ƒ15,75 in rekening gebracht. Nadere infor matie kan men verkrijgen bij de sektie Burgerzaken van de afde ling Algemene Zaken, tel. 01828-14433, toestel 212 of 222. MOGELIJKHEDEN TEN Doet Sirébo nuttig werk op de Floriade, PPH blijft niet achter al heeft deze organisatie de taak de Nederlandse boomkwekerij te promoten. Voorzitter J.J. Spros van PPH hield bij de Kring Bos koop de aanwezige kwekers voor dat ’het vak’ niet voor niets vier miljoen gulden en uit kollektieve middelen nog eens twee miljoen investeert in de Floriade. ’’We moeten daarvoor de moge lijkheden, de zakelijke kontakten, zo goed mogelijk benutten”, aldus Spros. PPH gaat de nadruk leg gen op de teelt en mogelijkheden van boomkwekerijprodukten, het hele jaar rond. Vooral de teelt in pot en container maakt het moge lijk de traditionele seizoengebon- denheid te doorbreken. Spros: "Het moet een presentatie van het vak èn een ontmoetings punt worden. De echt WADDINXVEEN - Zaterdag werd de zaalcompetitie voor en door de pupillen van Be Fair-voet- bal afgesloten. Alle E- en F-pupil- len hebben gedurende een zestal weken 7 (E-pupillen) en 8 (F-pu- pillen) wedstrijden gespeeld in de sportzaal van scholengemeen schap De Wadde. Onder toeziend oog van vele lei ders, leidsters en ouders was de spanning af en toe te snijden en zoals zo vaak valt de beslissing in de laatste minuut. Zo ook bij de E-zaalcompetitie waar ”Ajax” door het gelijke spel van ’’Sparta” toch nog winnaar werd. Aan het team van coach Jan Been werd een beker uitgereikt en gin gen de winnaar op de foto. Ook voor nummer twee Sparta en nummer drie F.C. Twente werden bekers uitgereikt. De E-pupïllen (allemaal van Be Fair) werden onderverdeeld in 8 team en die teams kregen eredivi sie namen mee. op in Het Anker aan de Nesse te hou den bijeenkomst van de hervorm de ontmoetingskring De Open Cirkel staat Israël centraal. De Open Cirkel is een ontmoe tingsgroep die uitgaat van de Centrale Hervormde Gemeente, maar voor iedereen bedoeld en dus toegankelijk is. De avonden i worden gehouden in gebouw Het Anker aan de Nesse. Volgende woensdag zal ds. Vree kamp uit Epe de eerste van twee avonden over ’’Kerk en Israël” verzorgen. Hij zal vertellen over de verhouding tussen hoden en christenen, en de houding die de zen ten opzichte van elkaar moe ten innemen. Om acht uur gaat de deur van Het Anker open. Na het drinken van een kopje thee of koffie en het zingen van enkele liederen zal ds. Vreekamp om ongeveer half negen met zijn inleiding begin nen. WADDINXVEEN - Reisdocu menten worden in Waddinxveen per 1 april een stuk duurder. Per die datum is het niet meer moge lijk met een verlopen paspoort te reizen. Het paspoort kan voortaan niet meer verlengd worden. Reisdocumenten zijn nu en in de toekomst nodig om buiten de grenzen van Nederland te kunnen reizen. Met een paspoort kan ge reisd worden naar alle landen van de wereld. Met een toeristenkaart naar alle landen die op de kaart staan aangegeven. Een paspoort is 5 jaar geldig en een toeristenkaart 2 jaar. Een reisdocument kan niet meer worden verlengd. Jaarlijks vindt een groot deel van de aanvragen om afgifte van reis documenten plaats in een zeer korte periode voor de zomerva kantie. In deze periode komen er eveneens zeer veel spoedaanvra gen binnen voor de afgifte van reisdocumenten veelal veroor zaakt doordat de mensen hun paspoort/toeristenkaart pas op het laatste moment nazien op geldig heid. Het gevolg van één en ander is dat ten gemeentehuize bij de sek tie Burgerzaken, de sektie die de reisdomumenten vervaardigd, de stroom van aanvragen niet tijdig kan worden verwerkt. Veelal is het dan ook niet mogelijk om de spoedaanvragen tussentijds af te handelen. In verband met het laatste wordt er tevens nog eens op gewezen dat nooddocumenten of noodverlenin- gen nog slechts in zeer bijzondere gevallen worden verstrekt c.q. WADDINXVEEN - De woensdagavond 19 februari AVBB-adjunct-directeur mr. P.W.G.M. van Rooij van de Heuvelhof in Waddinx veen. (Foto: AVBB). WADDINXVEEN - Het christelijk bejaardenkoor Sou burgh bestaat 25 jaar. Dit zil veren jubileum zal donderdaga vond 13 februari om zeven uur in de bovenzaal van het zorg centrum Souburgh aan de Prins Bernhardlaan worden ge vierd met een bijzondere zang uitvoering. Het nog altijd vierstemmig zingende koor, dat elke maan dagavond repeteert em alleen geestelijke liederen op het re pertoire heeft staan, kent een gemiddelde leeftijd van 80 jaar. Er zijn 21 leden (17 vrou wen en 4 mannen), waarvan de oudste 88 jaar is. Dirigent is C.G. Neven. Voor zitter en secretaris van het be jaardenkoor Souburg is schip perszoon en oud-meubelmaker N. Vink (74, getrouwd, vader van een zoon en grootvader van twee kleinkinderenl van de Frederik Hendriklaan. Tijdens het jubileumconcert van donderdagavond zal me vrouw Aagje den Ouden extra in het zonnetje worden gezet. Zij is vanaf de oprichting van het christelijk bejaardenkoor Souburgh in 1977 lid. Vorig jaar woonde ze een kwart eeuw in het zorgcentrum aan de Prins Bernhardlaan. De leden van het 25 jaar bestaande christelijk bejaardenkoor Souburgh, dat donderdaga vond 13 februari om zeven uur in de bovenzaal van Huize Souburgh een jubileumuitvoe- ring geeft. (Foto: Sjaak Note boom). AVBB-voorzitter ing. H.P. Barth van de Mozartlaan in Waddinxveen. (Foto: AVBB). Na de benoeming van oud-D’66- gemeenteraadslid, aannemer en Mozartlaan-bewoner ing. Hans P. Barth tot voorzitter van deze werkgeversorganisatie in de bouw wereld springt nu de benoeming van Heuvelhof-bewoner mr. Peter W.G.M. van Rooij tot adjunct-di- recteur van het AVBB in het oog. De 49-jarige oud-voorzitter van de hockeyclub Waddinxveen, waar binnen ook Hans Barth actief is, fungeerde reeds als plaatsvervan gend directeur van de AVBB. Peter van Rooij is sinds 1970 werkzaam bij het Algemeen Ver bond Bouwbedrijf en de toenmali ge raad van bestuur Bouwbedrijf. Hij is vanaf 1976 secretaris van het AVBB en hoofd van de afde ling sociale zaken, nu afdeling ar beidsverhoudingen. Algemeen directeur van de AVBB is drs. B.J.W. Bothe, een niet-W addinx vener.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 15