Werkgroep van kerken voor mensen met handicap Hier is uw Kaartavond College presenteert Brugcentrumplannen Zaaltitels WSE-jeugd Stouten in top-10 WSV Gemeente- gids verschenen krant te koop Gratis hulp g Rijn en Gouwe Optreden Melodia in AF-centrum Rommel- markt Ger. Kerk opgj 23 mei Burgemeester wil sloop Verbakel, de wethouders niet 100 kinderen van Unicef Vishandel in nieuwe verkoopwagen Certificaat voor excellent varkensvlees Keurslager Koot Naam voor winkelcentrum J. Hoogerbrug: a Kans voor Dijkal-Harmelen het be- Si aluminium 1 I Pagina Woensdag 12 februari 1992 Weekblad voor Waddinxveen Waddinxvener J. Hoogerbrug (60) van de Prunusstraat geeft met medewerking (Foto: Sjaak Note boom). 3 Vishandel Gert Koelewijn uit Spakenburg trekt voortaan iedere dinsdag euwe verkoopwagen de aandacht van het publiek op het Koningin With Cj door alle Waddinxveense be- x afscheidingen sierhekken brugleuningen balkonhekken inbraakbeveiliging brievenbussen heeft een langere levensduur behoeft geen onderhoud is sterk, maar licht in gewicht 'en goedkoper dan u denkt! Vraag de uitvoerige brochure met Vishandel Gert Koelewijn uit Spakenburg trekt voortaan iedere dinsdag en donderdag met een nieuwe verkoopwagen de aandacht van het publiek op het Koningin Wïlhelminaplein en omge ving. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - In wijkge- bouw De Paddestoel (Lijsterbes straat) is er vrijdagavond 14 fe bruari om acht uur wer kaarten in wedstrijdverband. Leden en dona teurs ƒ2,50 niet-leden ƒ3,50. Het eerste kopje koffie is gratis. Tij dens deze avond is er ook een ver loting. Zaterdag 15 februari is er in De Paddestoel een dagruilbeurs, aan vang 11.00 uur. Entree ƒ2,-, eer ste kopje koffie gratis. nüi riBi bW (0 WADDINXVEEN: Albert Heijn, Kon. Wïlhelminaplein 41 Asscheman, Brederolaan 8 Boekhandel Burger, Dorpsstraat 39 Boonstoppel, J.v. Stolberglaan 1 De Bruin zelfbediening, Zuidkade 206 Cency B.V., Passage 15 Jonkheid B.V., Chopinlaan 2b Kool 4=6, Ieplaan71 Plusmarkt Riwa, Zuidplaslaan 184/186 Shell station G. Gouw, Henegouwerweg 26 Sig. Mag. van de Krans, Kerkweg 175 Sonneveld, Kon. Wïlhelminaplein 6 Supermarkt van Mourik, Passage 208 Super Groensvoorde, Groensvoorde 4 Texaco van Beynum, Dreef 20 Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9 wordt gestoken in hulpprojec- 4zv» zl z» zlaaa rvzmzlzm I’ nzl z, ••AM BOSKOOP - Een medewerker van de belastingdienst Alphen a.d. Rijn-Gouda zal tijdens een zitting op dinsdag 25 februari in het gebouw van Sociale Zaken aan de Zijde gratis hulp bieden bij het invullen van het aangifte biljet inkomstenbelasting 1991. Wie van deze hulpverlening ge bruik wil maken dient hiervoor een afspraak te maken, vóór 24 februari, in het gebouw van Soci ale Zaken of telefonisch: 19557. ken van Waddinxveen om als ge loofsgemeenschappen gezamenlijk de pastorale vraag en het pastora le aanbod op elkaar af te stem men. De gezamenlijkheid doet recht aan de wijze van samenwo nen op de vier adressen. In overleg met ds. J.L. Delhaas, pastor van de ’Hooge Burch’ heb ben de St. Victorparochie, de Im- manuëlkerkgemeente en de Gere formeerde Kerk besloten te ko men tot de instelling van een in terkerkelijke werkgroep voor pas toraat aan verstandelijk gehandi capte mensen. Die werkgroep be staat uit leden van de deelnemen de kerken, die samen gaan uitvin den en aanpakken wat er kan wor den gedaan op het terrein van vie ren, leren en dienen. iggesties kan doen ide naam. Dat zijn supermarkt Hoogvliet, groente en fruit V.d. Gunst, da- meskapsalon Brigitta, Windhorst Radio, Videorent Videotheek, bakkerij Van Rootzelaar, dames kleding ’t Snippertje, foto Pander Pander en de Boskoopse Zon- nestudio. ue iv-acue worai aonaeraaga- r vond 13 februari door Veroni- RTL-4 afgesloten. Dan1/ .Ir zlzi 1»ZVZVW I-IA A A 1, Z11 WADDINXVEEN - In de inter ne competitie van de Waddinx veense Schaakvereniging WSV werd de 19e ronde gespeeld. Op vallende nieuwkomer in de top tien is Stouten, die met wit in een vloeiende stijl zijn opponent Van Oort geen schijn van kans gaf. Na 8 zetten kon wit met de d-pi- on al op de 6e rij komen, goed on dersteund door de resterende troepenmacht. Als een roestige spijker in zijn knie, bleef deze pi on tot het eind een kwelling voor Van Oort. Toen ook het zwarte paard nog eens op hol sloeg kon wit zijn wurgende taktiek binnen 23 zetten in winst omzetten. Terug in de top-tien is Van Wou denberg; met zwart tegen Smits- kamp vocht hij als van ouds een scherpe partij uit, die na veel spektakel in zijn voordeel werd beslist. Kardol was met wit tegen Jansen goed op dreef; in een regelmatige opening verwaarloosde zwart zijn ontwikkeling en ging te snel in de aanval. Hij won weliswaar een stuk tegen 2 pionnen, maar wit kreeg een enorme aanval met een sterk paard op e6. Zwart kon niet meer rocheren, moest zijn stukwinst terug geven en hield een miserabele stand over. Nadat hij nog 2 pionnen had verloren kon hij opgeven. Torenbeek-Van der Geer maakten er een rustige c4 opening van, waarin zwart op den duur het be tere spel kreeg. Dankzij de goede samenwerking tussen loper en paard wist zwart 2 pionnen te ver overen. Van der Geer werd echter te gulzig en verslikte zich in de f- pion, gaf zijn voordeel weg en door aktief spel van Torenbeek werd alsnog remise bereikt. Brobbel ging met wit agressief De Niet te lijf, die uitgerust van va kantie daardoor niet in zijn ritme kon komen. Toch vond zwart een juiste verdediging en na veel ger- uil in het middenspel werd tot re mise besloten. De afgebroken partij tussen Rit ter en Besemer heeft wit toch nog remise kunnen houden, ondanks de plus-pion van zwart. Hoewel Ritter een zwakke zet had afgege ven, kon Besemer daarvan niet profiteren, dankzij de betere huis- analyse van wit. Aan de top werden twee prachti ge partijen gespeeld. Reus speel de met zwart tegen Philipse en heeft lange tijd op winst gestaan. Philipse bleef echter vechten voor elk kansje en bereikte op tijd de tijdscontrole, zodat hij thuis kan uitvogelen of remise nog binnen zijn bereik ligt. Hennink kroop door het oog van de naald tegen de met wit spelen de Van der Starre. Toen v.d. Star re naar een gewonnen eindspel kon afwikkelen, verzuimde hij op sage te spelen, nam onnodige risico’s en verloor alsnog onver diend maar wel door eigen schuld. De overige uitslagen waren: de Bock-Muit afgebroken, Alblas- Stam remise, Brongers-Littooy 1-0, de Vries-Versluis 0-1 en de Hoog-Ponsioen 1-0. De top-tien ziet er nu als volgt uit: Hennink 1326, Philipse 1310, Kardol 1003, v.d. Bom 977, Reus 975, van Woudenberg 960, Claas sen 958, v.d. Starre 947, Stouten 944, Ellers 931, Jansen 904 en van Oort 890. ”De geloofwaardigheid van be stuurlijk en ambtelijk handelen komt zo onder zware druk te staan”, aldus Waddinxveens eer ste burger, die financieel gezien geen aanleiding vindt een ander standpunt in te nemen. Integen deel, het op een later tijdstip slo pen van het Verbakel-pand zal er echt niet goedkoper op worden. De huidige vraagprijs van 1,7 mil joen gulden ligt immers al bene den de economische marktwaarde van het complex, dat ook nog eens in andere (niet-gemeentelij- ke) handen zou kunnen komen. Financieel gezien zit er tussen het bouwplan van de drie wethouders prijslijst aan of breng een bezoek Boerenhek, één van de vele voorbeelden. aan onze showroom, waar u op 150 m2 direkt een keus kunt maken uit vele modellen. Openingstijden: Ma.t/mza. 9.00-16.00uur. WADDINXVEEN - Er zijn door het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen eindelijk enkele nieuwe stap pen gezet om te komen tot een langverwachte invulling van het braakliggend stuk grond ten oosten van het raadhuis en achter de Zuidkade in het Brugcentrum. Probleem is alleen dat de le den B. en W. elk hun eigen plan hebben, dat vorige week al in diverse raadscommissies breed is besproken. De gemeenteraad moet aan de hand van deze gedachtenwisselingen als het kan nog deze maand - maar waarschijnlijk zal de definitieve besluit vorming nog even worden uitgesteld, zodat ook de difinitieve plannen voor een nieuw winkelhart bekeken kunnen worden - aangeven welk bouwplan het meest de voorkeur geniet en past bij de gemeentelijke portemonnee. Binnen het college is iedereen het erover eens dat er achter de Zuid kade - gesitueerd rondom een ver nieuwd Raadhuisplein van allure - een iets gekromd bouwblok van 10 eengezinswoningen, 3 royale woonhuizen, een nieuw kantoorge bouw, een gerenoveerd oud raad huis met kantoorbestemming en een parkeergarage moeten komen. Hieronder valt ook de als markant omschreven uitbreiding van res taurant De Gouwe Dis aan de Jan Dorrekenskade-Oost met een ver- gaderaccommodatie en de renova tie van het oude raadhuis, waarin kantoren zullen worden onderge bracht. Projectontwikkelaar van dit alles is Noorlander Beheer BV uit Lei derdorp. Dit bouwbedrijf werd vorig jaar al gekozen na een beslo ten prijsvraag. De prijsvraag vormde het slot van een jarenlan ge periode van plannen maken door allerlei geïnteresseerden. En die handelwijze kwam ten gunste van de haalbaarheid van het totale project in het Brugcentrum. Punt van discussie nu is echter de toekomst van het pand van Verba kel Mode BV. Na sloop zou op die plek een woongebouw met 30 huizen neergezet kunnen worden, met op de hoek iets speciaals. De drie wethouders Paul van Schie (CDA), Karei van Soest (VVD) en Joop Neele (PCW) vinden echter dat dit complex, met het grootste deel van de keerwanden, om financiële redenen nu niet te gen de vlakte kan om daar huizen te kunnen bouwen. Dat is zonde van het geld en maatschappelijk ook niet verantwoord omdat het gaat om een kwalitatief en functi oneel gebouw, vindt eerst en voor al Paul van Schie. Burgemeester Kees van der Lin den heeft echter een andere me ning. Hij vindt het overeind laten staan van het Verbakel-pand half werk. De ruimtelijke werking wordt er niet mooier op en daar door raken belangrijke aanzetten voor een verbeterd en vernieuwd Brugcentrum alleen maar jaren achterop. Bovendien zijn er vol gens hem reeds verregaande af spraken gemaakt, die niet zomaar te elfder ure ongedaan gemaakt kunnen worden. BOSKOOP - De groep van negen winkels in het centrum aan de Linnaeusweg zoekt een naam voor het centrum. De betrokken onder nemers proberen het centrum wat nieuw leven in te blazen, terwijl de aanwezige supermarkt plannen heeft voor een uitbreiding. Aan het winkelend publiek worden wedstrijdformulieren uitgereikt, waarmee men su; voor een passent WADDINXVEEN - Evenals vo- rige jaren zal er ook in 1992 weer een grote rommelmarkt/bazar houden worden door de GerefoF-c meerde Kerk in Waddinxveen. De 9q datum van deze rommelmarkt'^,/ zaterdag 23 mei. oisiqo De geweldig in trek zijnde rom-9 melmarkten werden altijd gehop-- den op en rond het terrein van dfrifiB Kruiskerk aan de Passage. Door verkoop van deze kerk is er vooro9 dit jaar een ander terrein gezocht 9b en gevonden op het evenementöfitótc terrein aan de Sniepweg. De opbrengst van de rommel- markt is voor een gedeelte voórsl/' de kerk en een gedeelte voor bui;k tenkerkelijke doelen, zoals ’’Vraagt aanbod Internationaal” en Am- q nesty Internationa. Inmiddels is de ophaaldienst a)&Q gestart. Dat wil zeggen dat elke woensdagavond spullen opgehaald,uj] kunnen worden en er spullen gé bracht kunnen worden. SpullppqQ brengen kan uitsluitend op woens dagavond tussen 19.00 en 20.00/-J uur op het adres Noordeinde 18B1V9£ Zijn de spullen te groot van owhbt vang, zoals meubelen, en kan mat 87 ze zelf niet brengen, dan wordenaiu ze gaarna opgehaald. Men kaaéA dan bellen op de woensdagen na- 16.00 uur, telefoon 17372, MP'J geen gehoor 17370. Oók met automatisch openen/sluiten. Breudijk 8a, Hameien Tel. (03483) 1654; Fax 2804 WADDINXVEEN - De offi ciële Gemeentegids ’92 van de gemeente Waddinxveen, een weer geheel geactualiseerde uitgave van Suurland’s Vade mecum BV in Eindhoven, is dezer dagen in een oplage van 11.000 exemplaren gratis huis- aan-huis verspreid. Met 180 pagina’s is deze gids de dikste die ooit in Waddinxveen is ver schenen. Het is inmiddels al de achtste gids sinds 1972 toen op parti culier initiatief (Gemeentebe langen) ’’Waddinxveen van A tot Z” verscheen, gevolgd door een gelijknamige heruitgave van Drukkerij Veldwijk BV in 1981. Sinds 1985 zijn er drie jaargidsen uitgegeven door Holland Advertising BV in Den Helder. Eenzelfde aantal liet Suurland’s Vademecum BV in samenwerking met het Waddinxveense gemeentebe stuur sinds 1989 verschijnen. In de illustraties van fotografe rende gemeente-ambtenaren in de gidsen hebben bruggen steeds een belangrijke rol ge speeld. Op de voorpagina’s van zes van de acht gidsen is de hefbrug over de Gouwe (1936) een terugkerend beeld. Ook ditmaal siert de hefbrug, gefo tografeerd bij ondergaande zon, de voorpagina, zoals dat ook in 1989, 1987, 1985, 1981 en 1972 het geval was. Bruggen is ditmaal het specia le foto-thema van de Gemeen tegids ’92 geworden. In een traditioneel voorwoord schrijft burgemeester C.M. van der Linden dat de gemeente Wad dinxveen 57 lichte verkeers- bruggen in onderhoud heeft. Nieuw in de achtste gemeente gids vormen een persoonlijk memorandum voor zes belang rijke telefoonnummers, een straatnamenregister met een schema van de vuilnisophaal dienst en een uitgebreidere te- lefoonklapper met ruimte voor noties. Verder valt ditmaal de gemeentelijke informatie over rampenbestrijding op (de RTW-radio is de ’’officiële rampenzender”) en de in de nieuwe huisstijl gegoten vorm geving, met bijbehorend gesty- leerd beeldmerk, van de gids. Gebleven in de gemeentegids zijn de 22 portretjes van de burgemeester (als enige weer vermeld zonder privé-telefoon- nummer), de drie wethouders (die met de burgemeester nu allemaal een spreekuur op af spraak hebben), de 18 gemeen teraadsleden en de gemeentese cretaris. Kennelijk omdat zij nauwelijks schijnen te veroude ren is gebruik gemaakt van de zelfde fotootjes als die welke in de vorige gemeentegids ook al stonden. Ongeveer de helft van de Ge meentegids ’92 bevat informa tie over bet Waddinxveense be drijfsleven. In een voorwoord meldt CDA-wethouder P.F.J. van Schie dat de bedrijven in dit Gouwedorp aan 7.000 men sen werk bieden, is er in de ge meentegids een plattegrond van de lokale ’’industrieterreinen” opgenomen, wordt de indeling van Coenecoop 1 aangegeven, presenteert zich het Onderne- merscentrum Waddinxveen en trekt de uitgebreide bijdrage van de ondememerskring In dustrieel Contact Waddinx veen (ICW) de aandacht, ge volgd door een uitgebreide lijst van deelnemende adverteerders. WADDINXVEEN - Eén week voor de laatste speeldag in de zaal werden al 2 pupillen-zeventallen van WSE-voetbal kampioen. En weer waren het de E-tjes die goed scoorden. Als eerste het El-zevental van Martin Joziasse en Pieter Jos Blokzijl. De eerste wedstrijd werd met 6-0 gewonnen van VEP El en daarmee was het kampioen schap binnen. Er moest ook nog een 2e wed strijd gespeeld worden, maar deze was er alleen maar voor de statis tieken. Een 1-2 verlies kon de feestvreugde niet meer bederven. Na een kampioenschap op het veld nu ook één in de zaal, klasse. E2, onderleiding van Rocco Geers en Jurian Duivestein, werd ook voor de 2e keer kampioen. Dit ze vental wat ongeslagen kampioen op het veld werd, zette deze zege- reeks in de zaal gewoon voort. Na de walk-over tegen ON A E2 (6-0) kon er opnieuw feest worden ge vierd. E3 is nog volop in de race om het zaalkampioenschap. In de wedt- rijd tegen ON A E3 werd met 2-2 gelijk gespeeld. In deze poule zal volgende week beslist worden wie eerste wordt. Ook Dl is nog volop in de race. In de openingswedstrijd tegen ONA Dl werd met 2-0 gewon nen. Helaas werd de 2e wedstrijd niet gewonnen. Tegen Esto Dl kwamen de boys niet verder dan 2-3. Ook hier zal dezer dagen de beslissing vallen. Hetzelfde geldt eigenlijk voor D2, alleen zijn er in deze poule wat minder concurrenten. D2 won plichtmatig van Jodan Boys D4 met 5-1 en zal de definitieve ge nadeslag aan Esto D2 kunnen uit delen. Ook F1 draait bovenin mee, he laas zijn de kampioenskansen mi niem maar ondanks dat werd Flo- reant Fl met 3-0 van de vloer ge speeld. F2 maakt nog wel een goede kans op de titel. In de wedstrijd tegen Esto F2 werd vernietigend uitge haald (4-0). Prima resultaten dus in de zaal, maar hoe zit het op het veld? Niet best, want door het kwakkel ende weer werd bijna alles afge last en was het gebakoveld te slechts om op te spelen. Gelukkig waren er voor de meeste andere teams alternatieve pro gramma’s opgesteld. Zo werd er gezwommen, op het strand ge traind en in de zaal gevoetbald. Alleen C2 mocht voor competitie- verplichtingen de kou in. In een mistig Gouda werd van Goud C2 met 5-0 verloren. Een slecht re sultaat, maar door trainers en lei ders wordt beterschap beloofd (als het beter weer wordt). Waddinxvener J. Hoogerbrug (60) van de Prunusstraat geeft met medewerking van het be drijfsleven en de middenstand 100 Unicef-kinderen een kans doordat hij in drie weken tijd en op eigen houtje f 24.000,- aan donatiegeld voor het kinderfonds van de Verenigde Naties ophaatde. telijkdeel) te gaan bouwen werden reeds lang verwacht. Al in de ja ren zeventig werd er gerekend en getekend om er met nieuwe win kels en woningen een volwaardig centrum van te maken. Maar gaandeweg werd gevonden dat in het Brugcentrum te veel winkels, te veel woningen en te veel par keerplaatsen zouden komen. Geen betonmassa, maar een bebouwing die harmonieerde met de bestaan de bebouwing aan de Gouwe-oe- ver werd het nieuwe uitgangs punt, omdat de woonflat langs de Kerkweg-Oost geen navolging mocht krijgen. Van de tekentafels kwamen diver se woningbouwplannen, die een stuk vriendelijker oogden, genoeg lucht hadden en heel goed konden worden gezien als een verbetering en vernieuwing van de kale plek ken rond het gemeentehuis. Aan dacht voor een kwalitatief betere openbare ruimte, heette de op meer bescheiden leest aan te pak ken bouw in het Brugcentrum. Afgesproken was immers ook dat er elders in het dorp gewerkt zou worden aan een nieuw winkelhart. WADDINXVEEN - Keurslager Peter Compeer van Keurslagerij Koot in het winkelcentrum Groensvoorde in Waddinxveen heeft uit handen van T. Kropman van de Vereniging voor slagerijre- clame ”De Keurslagers” het ga- rantiecertificaat ontvangen voor de exclusieve verwerking van vlees van ”Het Gulle Varken”. De garantieverklaring bevestigt de excellente kwaliteit van het varkensvlees van de Waddinx veense Keurslager. Vlees van ”Het Gulle Varken” onderscheidt zich van het regulie re varkensvlees door de malsheid en de lekkere smaak. Het vlees is stevig en krimpt niet bij de berei ding. De varkens zijn afkomstig van een kleine groep boeren die exclusief voor Keurslagers produ ceert. De varkens worden op natuurlijke wijze gehouden en krijgen gezon de uitgebalanceerde voeding met veel granen en peulvruchten. De varkens leven in schone ruime stallen met veel frisse lucht en daglicht. ”Het Gulle Varken” is uitsluitend te verkrijgen bij de Keurslager, die met dit vlees een uitstekende mogelijkheid heeft om zich in po sitieve zin te onderscheiden van andere vers vlees aanbieders. De Vereniging voor slagerijrecla- me ”De Keurslagers” is een orga nisatie die streeft naar optimalise ring van de kwaliteit in de Keurs lagerijen, niet alleen wat betreft vleesprodukten, maar ook op het gebied van dienstverlening en voorlichting. De organisatie heeft met dit nieu we varkensvlees ingespeeld op de behoefte van de consument aan een lekker en natuurlijk stukje vlees. ’’Eigenlijk is dit weer het echte ouderwetse lekkere stukje varkansvlees”, aldus Keurslager Peter Compeer. WADDINXVEEN - De culturele commissie van de Stichting Wel zijn Ouderen Waddinxveen houdt maandagavond 17 februari om acht uur weer een culturele avond voor alle Waddinxveense ouderen en mindervaliden. Dit keer treedt op het mandoline-orkest ’’Melo dia” uit Stolwijk met een gevari eerd programma. Voor de pauze brengt het mando line-orkest mooie en populaire melodiën. Na de pauze wordt een revue opgevoerd met een zang-or- kestje, voordrachten en sketsjes met dans. Het mandoline-orkest Melodia ge niet in de verre omtrek grote be kendheid en is een veel gevraagd orkest. De culturele commissie prijst zich erg gelukkig dat zij be slag heeft weten te leggen op dit orkest, omdat het nu zeker is van een mooie- en gezellige avond. Bovendien is het een gezelschap dat beschaafde muziek en voor drachten voor het voetlicht brengt. Zij die om wat voor reden niet op eigen gelegenheid kunnen komen, kunnen thuis worden gehaald en weer teruggebracht tegen betaling van een vergoeding van ƒ2,-. Zij die hiervan gebruik wensen te ma ken moeten dan nummer 01828-15555 bellen. De entree prijs is ƒ2,50 per persoon. Een in troducé als begeleiding is zonder meer toegestaan. De culturele avonden voor oude ren genieten een steeds grotere belangstelling. Dat is nodig, zeker op dit ogenblik, nu er plannen zijn de toneelzaal af te breken. Door de grote belangstelling zal nu des temeer moeten blijken hoe hard deze toneelzaal voor het ou derenwerk nodig is en in stand moet blijven. Daarom rekent de culturele com missie op een overvolle zaal Op deze manier laten ouderen hun protest horen. Jileeit WADDINXVEEN - De rooms katholieke St. Victorparochie, de hervormde Immanuëlkerkge- meente en de Gereformeerde Kerk hebben in Waddinxveen een interkerkelijke werkgroep voor pastoraat aan mensen met een verstandelijke handicap opgericht. Dat heeft pastor T.F. Buitendijk mede namens ds. P.A.C. Bongers, dr. J.C. de Moor en ds. A. van Houwelingen in het afgelopen weekeinde meegedeeld. In de week van 27 tot en met 31 januari zijn 34 mensen als nieuw komers in Waddinxveen de wo ningen aan de Zuidplaslaan 559 t/m 565 gaan bewonen. Achter die nummers gaan vier zogenoem de sociowoningen schuil. Op elk van deze sociowoningen zijn 8 a 9 mensen met een verschillende achtergrond gaan samenwonen. Sommigen komen regelrecht van uit het ouderlijk huis, anderen ko men vanuit andere sociowoningen in Zwammerdam. De nieuwe so ciowoningen aan de Zuidplaslaan horen bij christelijke woonge meenschap ’Hooge Burch’ in Zwamemrdam, waar de verstan delijk gehandicapten wonen en le ven. ’Hooge Burch’ is een centrum voor mensen, die met een verstan delijke handicap moeten leven. Precies die handicap brengt de nieuwkomers aan de Zuidplaslaan samen. Daar wonend willen ze zich een eigen gerespecteerde plek verwerven temidden van de overige bewoners van de Zuid- plas-wijk en tussen de Waddinx- veners. Qua levensbeschouwing zijn de vier woongroepen divers samenge steld. Christenen - rooms-katho- liek, hervormd, gereformeerd, - niet-christenen en een moslim gaan gebroederlijk en gezusterlijk samen wonen. Of en hoe er vorm gegeven moet worden aan al die levensbeschou welijke oriëntaties in de woon groepen en daarbij hangt af van wat de bewoners zelf willen, wat de familie/ouders wensen, en hoe de groepsleiding, die in dienst is van een christelijk centrum met een oecumenisch beleid, daarmee zal willen omgaan. Omdat het van belang is dat de nieuwkomers geïntergreerd raken in Waddinxveen is het aan de ker- WADDINXVEEN - Vishandel Gert Koelewijn uit Spaken burg, die iedere dinsdag en donderdag met succes vis en visprodukten staat te verkopen op het Koningin Wilhelmina- plein, heeft een nieuwe ver koopwagen aangeschaft. Ter gelegenheid daarvan werd vorige week donderdag een lo terij onder de klanten gehou den. De le prijs (een Spaken- burgse pop in klederdracht) ging naar de heer G. de Knik ker, de 2e prijs (een visschotel ter waarde van f 40,-) ging naar mevrouw Krop en de 3e prijs (een visschotel ter waarde van f 25,-) ging naar de heer Van As. Vishandel Gert Koelewijn blijkt tussen het winkelcen trum Luifelbaan en de super markt van Albert Heijn duide lijk in een behoefte te voor zien. Een vaste viszaak moet Waddinxveen immers ontbe ren. Met de nieuwe verkoop wagen kan nog beter worden ingespeeld op de kwaliteit en de hygiëne. proberen donateur te makegg r van de Unicef-actie. En met veel gepraat, geloop, gefïets en de nodige bedrijfs- en winkel^ k bezoeken lukte dat grandioos. Dacht de heer Hoogerbrug i er aanvankelijk uit te zullen ko men op een paar duizend guK den en enkele tientallen kinde- jq ren die gesteund zouden kun nen worden, gaandeweg werd' duidelijk dat het hem zou gaan 9 lukken om uit te komen op 24.000,- voor honderd kinder- ren. Dat resultaat bereikte de Waddinxvener, die zich een soort ’’Johan Bodegraven^ ging voelen, dezer dagen. en dat van de burgemeester een gat van f 1.130.000,-, want het eerste plan laat een positief saldo van drie ton zien (dat goed kan worden gebruikt voor het kernen- beleid) en het tweede plan heeft een tekort van 830.000 gulden. Het zal duidelijk zijn dat het pand van Verbakel dé bottle-neck is gaan vormen om het college van B. en W. op één lijn te krij gen. Alle veelvuldige discussies ten spijt. Wat dit betreft blijft burgemeester Van der Linden te genover zijn drie wethouders staan. Het bleek aan het begin van dit nieuwe jaar uiteindelijk niet mogelijk om - in verband met de financiële beoordelingen - bin nen het college te komen tot een gemeenschappelijk standpunt over het gelijktijdig en integraal realiseren van het complete Brug- centrumplan. ”Wij zijn hierin (helaas) niet geslaagd”, aldus het college. Met de verdeeldheid binnen het college ontstaat er ook al gauw verdeeldheid binnen de gemeente raad. Zoals het er nu naar uitziet voelen PvdA, D’66 en PCW (met twijfel) het meest voor het ’’vol waardige” bouwplan ”Van der Linden” (dus sloop van Verbakel en de bouw van een woongebouw op die plek) en lijken CDA en VVD het liefst - door de financiën gedwongen - te willen kiezen voor het bouwplan van de ’’drie wet houders” (voorlopig laten staan van het Verbakel-pand). Dat is een meerderheid voor burgemees ter Van der Linden, maar dan moet de PCW-fractie wel stand vastig blijven en hun wethouder alleen laten. Voordat er in het Brugcentrum gebouwd zal kunnen gaan worden stroomt er nog heel wat water door de Gouwe. Voor de nieuwe plannen in het Brugcentrum (al dan niet met Verbakel BV) moet immers sowieso het bestemmings plan Brugcentrum ’82 worden herzien. In april vorig jaar ver klaarde de gemeenteraad op voor stel van het college van B. en W. al dat het Brugcentrumplan wordt herzien om op die manier onge wenste ontwikkelingen te kunnen tegengaan. De nieuwe stappen om in het Brugcentrum (zuid- en noordoos- nai iiic WADDINXVEEN - Waddinx vener J. Hoogerbrug (60) va»ic de Prunusstraat 23, werkzaam bij meubelfabriek Mulleman- BV aan de Mercuriusweg, heeft op bijzondere wijze (en met vergunning van het college van Burgemeester en Wethou ders) ingehaakt op de Unicef- tv-actie ’’Kans voor een kind” van Veronica en RTL-4. Hij ging in drie weken tijd alle bedrijven en middenstanders in dit Gouwedorp af en slaagde er in om f 24.000,- bij elkaar te halen om een jaar lang 100 kinderen in de Derde Wereld een kans te geven. Dat gebeurt in het kader van de hulpprojec ten van Unicef, het kinder fonds van de Verenigde Naties. De door hem bezochte onder nemers tekenden allemaal voor I f 240,- per jaar, het bedrag waarvoor men zich als dona- teur voor ’’Kans voor een kind” kon laten inschrijven. Het geld ten, die duizenden kinderen in probleemgebieden kansen op zekerheid en ontwikkeling moeten bieden. De tv-actie wordt donderdaga- ca en 1 zal ook de heer Hoogerbrug zijn indrukwekkend resultaat van zijn actie aanbieden. EenJ actie die bij hem begon toen, hij halverwege vorige maand besloot ook donateur van ’’Kans voor een kind” te wor den. Zanger Stef Bos schreef hem toen als zodanig in. 1 De volgende dag dacht hij over zijn daad na en besloot het grootscheepser aan te pakken drijven en middenstanders te «ff B®—’Sf

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 23