ZVH aan kop in eredivisie Gouwe-heren gelijk, verlies voor dames Derde en zesde plaats bij spelregelfinale TOOS-gymnastiek presteert goed Weinig punten voetbalclubs Sjoelavond op 19 februari DE GOUWE SNEL OP SPEEDO KWIEK 1 VERLIEST Knap herstel Aeolus-jeugd Zwaar verlies voor ZTTC Volleybalsters verslaan nr.2 Be Fair’s B-l niet te stuiten Be Fair heeft 13 pupillenteams WADDINXVEEN - Uit Openba re Mededelingen, het officiële or gaan van de KNVB afd. Gouda, valt op te maken dat Be Fair-voet- bal op zaterdag 15 februari in de voorjaarsreeks voor de pupillen met maar liefst 13 teams gaat deelnemen. De club heeft 3 D-elf- tallen, 6 E- en 4 F-teams inge schreven. e Zeskamp -t Heren RTL-4 Dames Be Fair WSE Waddinxveen-zo Heren Pagina 25 Woensdag 12 februari 1992 Weekblad voor Waddinxveen MMMMNM 1 Begonnen werd met sprong, hier wonnen. n< moeilijk van heren 2 stuntte thuis door 4-4 gelijk te spelen tegen koplo- q ■C. Op zondag 9 februari traden de Een niet geheel fitte ZVH-heren- ploeg speelde zaterdag in Doetin- chem tegen het in degradatiege- vaar verkerende Orion. Coach Toon van der Burgt moest nood gedwongen zonder Edger Tinkhof tik- als .1 te I I 3e damesteam van BC POB uit Oud Beijerland. Beide teams hiel den elkaar knap in evenwicht, het geen resulteerde in een 4-4 gelijk spel. Naast de officiële competitie van de bond ging afgelopen week de voorjaarscompetitie, een initiatief van R. Scheepe uit Alphen a/d Rijn van start. Ook aan deze com petitie neemt een team van Aeo- -t te Hf ie. onderen. In de eerste klasse van de B-regio- nale jeugd versloeg Be Fair met 4-5 Noordwijk en verloor WSE met 6-0 van VVSB. Be Fair staat met 28 punten bovenaan en WSE is met 6 punten hekkesluiter. Be Fair 4 verloor met 1-2 van Donk. Dezelfde zaterdag overtroefde Aarlanderveen 2 met 2-1 Wad dinxveen. Komend weekeinde de wedstrijden Rohda-Be Fair, FC Lisse-WSE en Waddinxveen-zon- dag-Ammerstol. Zaterdag speelden de Be Fair-he- ren 1 tegen Zovoc heren 2 en ver loren met 2-3. Setstanden 1.1-5, 17-15, 15-11, 12-15, 8-15. De le set liep de service slecht bij Be Fair, maar in de 2e set ging het beter, er kon meer druk uitge oefend worden op Zovoc, en voor al in de 3e set liep de aanval goed. De 4e set begon goed en Be Fair kon uitlpen met een voorsprong van 10-6. Helaas verslapte de con centratie en kwam Zovoc terug tot 10-11, ze gingen verder tot 10-14. Na hard werken kwam Be Fair nog tot 12-14 terug maar toen was de koek op en verloor CVB Be Fair de set met 12-15. De 5e set verliep snel. Afgelopen donderdagavond zijn de heren van ZVH in Aalsmeer aanwezig geweest voor de opna mes van de Henny Huisman Su- prise Show. In deze show moesten de ZVH-heren het opnemen tegen opa Bontenbal uit Gouda met zijn vijf kinderen, omdat de kleinkin deren van deze grootvader vonden dat hij de sportiefste opa was en altijd graag aan volleybal deed. De uitzending van deze show is op donderdagavond 27 februari om 20.30 uur bij RTL-4. nutte een vierkante meter (2*1), doch Astrid Coene maakte vlak voor rust uit een man meer 3-1. In de tweede periode leek ZPB/Profus van de schrik beko men. Geholpen door het arbitrale duo werden de Gouwedames steeds meer onder druk gezet. Dit resulteerde in twee maal een man meer en evenzovele doelpunten (3-3). ZPB/Profus kreeg weer een viermeter, doch deze werd op de lat geknald. Even later werd tocji gescoord (3-4). Wendy de Frank rijker bracht De Gouwe tegen het einde van de periode weer op ge lijke hoogte en scoorde 4-4 (man meer). ZPB/Profus leek in de derde pe riode weer het initiatief naar zich toe te trekken. Via twee doelpun ten liepen zij uit naar 4-6. De Gouwe liet het er achter niet "bij zitten en via twee doelpunten van Angela Faber werd deze periode afgesloten met een 6-6 stand. Bij het begin van de vierde perio de leek het lot over het team van trainer/coach Wim Groen te wor den bezegeld. Voor de derde maal werd op een belachelijke manier een viermeter toegekend aan en benut door ZPB/Profus (6-7). Toen even later ZPB/Profus 6-8 scoorde leek het pleit voor de Waddinxveensen beslecht. Doch een benutte viermeter door Ange la Faber bracht weer wat hoop in de harten van de De Gouwe, voor al toen Mirjam Overdam, met nog twee minuten te gaan, 8-8 kon intikken. Erg lang kon niet worden genoten van de kans op gelijkspel. Ondanks de sterke pressing van De Gouwe greep ZPB/Profus, in de slotfase via twee doelpunten, toch de volle winst (8-10). Voor De Gouwe scoorden Angela Faber 3x, Wendy de Frankrijker en Mirjam Overdam 2x, Astrid Coene lx. Aanstaande zondag speelt dames 1 uit tegen titelkandidaat Alliance in zwembad ’De Slag’ te Zaan dam. Aanvang 18.00 uur. lus deel, dat met een 6-2 overwin ning op het 2e team van KBC uit Katwijk aan Zee thuis uitstekend van start ging. Het le jeugdteam vna Aeolus kwam het afgelopen weekeinde ook in aktie tijdens de jeugddist- rikskampioenschappen van Zuid- Holland. Ondanks het feit dat er vele spelers en speelsters deelna men die reeds op de A en B-lijst genoteerd staan, terwijl de spe(e)l(st)ers van Aeolus hier nog niet op voorkomen, sloeg men be slist geen gek figuur tijdens het tournooi. In de enkelspelen kwam Joeri Kraaijestein nog het verst van al len. In de 3e ronde verloor hij echter van de B-speler Mark Hen driks. Nienke Hillerts en Dennis v.d. Berg reikten tot de 2e ronde. Ilse van Steijn overleefde de le ronde helaas niet. In het gemengd dubbel werden Nienke en Dennis reeds in de le ronde gestuit: Ilse en Joeri kwa men tot de 2e ronde, waar zij in de 3e game met 15-13 verloren en Anke Baedi en Mark Hendriks. De heren kwamen in de heren dubbel eveneens tot de 3e ronde, terwijl de dames in de damesdub- bel in de 2e ronde het onderspit moesten delven tegen Sasja Vogel en Brenda van Vliet, 2 A-speel- sters. WADDINXVEEN - Het eerste seniorenteam van tafeltennisvere niging Kwiek heeft in Gouda met 9-1 verloren van Vriendenschaar 2. Hoewel het op zich een span nende wedstrijd kan worden ge noemd - vijf partijen werden in de derde game beslist - zagen Ronald Verboon, Wim van Wageningen en Cees Vos geen kans er meer uit te halen. Alleen Ronald won van R. v.d. Kaa en redde daarmee de eer. Kwiek 2 speelde gelijk 5-5. Het ontving het Schoonhovense Smash 2. Het wedstrijdverloop leek wel een slalom waarbij om beurten een punt werd gescoord. Rob Kappé was oppermachtig en won drie maal. Invaller Piet Swart wist ook lx te scoren, Mar co van Wageningen verloor. Kwiek 3 en Kwiek 4, uitkomend in dezelfde poule, speelden allebei gelijk tegen respectievelijk Vrien- denschaar-9 en het eveneens uit Gouda afkomstige Flamingo’s 5. Bij de jeugd ontmoette het vierde team TTVN 2 uit Nieuwkoop. DOS met 3-2 (15-11, 17-16, 2-15, 9-15 en 15-11). omlijsting van Frame. De Zevenhuizense dames wisten het goede spel van de afgelopen weken te continueren en wist met 3-2 van streekgenoot DOS te win nen. Trainer Willem Jan van Ype- ren begon met de vaste basis Ca- rin Nagtegaal, Ingeborg Kleyer, Lisette Mulder, Monique Ver meulen, Astrid Poot en Anita Spelt aan de wedstrijd. Na een nerveus begin wisten de Zevenhuizense dames zich sterk in de wedstrijd te spelen. Vooral Astrid Poot zorgde voor haar har de aanval vanaf alle posities voor de nodige punten. Aanstaande zaterdag spelen de dames in sporthal Essensteijn om 16.00 uur in een ontmoeting met Tonegido/Voorburg. De beide ploegen staan resp. op een zesde en een zevende plaats, met slechts 1 punt in het voordeel van ZVH. ZEVENHUIZEN - In de eredivisie van het herenvolleybal staat halverwege de competitie het Zevenhuizense Rentokil-ZVH weer alleen op de eerste plaats na een 0-3 overwinning op Orion, maar ook door het verlies van concurrent VCG (3-1 tegen Dyna mo). De ZVH-dames versloegen in een wedstrijd van twee uur WADDINXVEEN - Het eerste herenteam van De Gouwe-wa- terpolo stond ook afgelopen zaterdag voor een zware opgave. Toch haalden zij een punt weg bij De Ham in Wormerveer. Het team toonde ook weer iets van de glans, die het voor de winter stop had. Met het oog op de topper, volgende week bij Eurozon/Brandenburg in Bilthoven, een goede zaak. Het team WADDINXVEEN - Het afgelopen weekeinde heeft de gymnas tiekvereniging TOOS goede resultaten behaald in de turncompe- titie van de KNAU-regio Gouda. Met een eerste en een tweede plaats hebben de beide teams meer kans om een kwalificatie af te dwingen voor de finale van de turncompetitie op 14 juni in een opluchting bij het horen van de uitslag, TOOS had in totaal een tweede plaats weten te be machtigen met een puntentotaal van 117.95. Als verdient eerste werd, net zoals twee weken gele den, Boskoop met een totaal van 121.00 punten. Bij de individuele uitslag viel er ook nog een succes je voor TOOS te vieren, Maaike Braat wist met een puntentotaal van 31.25 punten een tweede plaats te halen. Aangezien 13 een ongeluksgetal is, hoopt Be Fair binnenkort nog een team in te schrijven. De kans op een F-5 is zeer groot. Nog steeds komen nieuwe leden zich opgeven op het Be Fair-se- cretariaat. Het gaat hier om nieu we Zuidplas-bewoners, maar de laatste tijd komen ook veel jon gens, die de 6-jarige leeftijd heb ben bereikt, (schouderblessure) spelen en gaf slag eerste werd in 0.37.9. In de zelfde klasse eindigde Pascal Hol leman op de 100m vrije slag in 1.11.76 als eerste. Antoine Calis bleek in deze ontmoeting goed voor twee medaille plaatsen n.l. op de 200m vrije slag bij de jon gens onder de 16 jaar een tweede in 2.05.2 en op de 100m vlinder slag een tweede in 1.04.1. Bij de meisjes onder de 14 jaar was het Danny Matheeuwsen die als der de eindigde op de 100m school slag in 1.27.6 en op de 50m vrije slag tikte zij als eerste aan in 0.30.2. Brecht Rodenburg zijn noodzake lijke rust, zodat ZVH met in de basis, Laurens Clardeij, Marijn van Schaaik, Ronald Kooijman, Hans Foekens, Rini Boutens en Cees van Opijnen aan de wed strijd begon. ZVH moest in het begin even in het ritme komen en wist de eerste set met 10-15 te winnen. In de tweede set kreeg Orion totaal geen grip op het spel van ZVH en zag met 2-15 de set al snel in Ze- venhuizense handen verdwijnen. In de derde set brak het concen tratieverlies bij ZVH bijna op, maar op tijd (12-11) wisten de pu pillen van coach Van der Burgt de zaak recht te trekken en met 12-15 werd de set en wedstrijd gewonnen. Doordat Piet Zoomers met 3-1 van Autodrop won, staat ZVH nu met 24 uit 14 wedstrijden alleen aan de leiding in de eredivisie met drie ploegen met 22 uit 14 op de tweede plaats. Aanstaande zater dag spelen de heren in sporthal Swanla om 19.00 uur tegen Deltalloyd/AMVJ. Na afloop van deze wedstrijd zal er een feesta vond zijn voor de leden, donateurs en supporters met de muzikale WADDINXVEEN - In het club gebouw van de schuttersvereni ging Waddinxveen aan de Al- berdingk Thijmlaan wordt er woensdagavond 19 februari om zeven uur weer gesjoeld. De daar op volgende sjoelavond is gewij zigd van 11 maart in 4 maart. Van de 5 koppels die vrijdag 31 januari meededen aan het koppel- toumooi in Aalsmeer zijn er twee koppels met een le plaats in de Rozenklasse A: Rien Stokker- mans, Rob Kuypers en Jan Kers bergen (8226 punten). In de Amandelklasse A behaalden Asha den Drijver, Ed den Drijver en Bas Koppenaal 7225 punten. De uitslagen van de laatste sjoel avond zijn klasse A: 1. Jan Kers bergen (1401 punten), klasse B: 1. Ed den Drijver (1329 punten), klasse C: 1. Floor van Abshoven (1200 punten), klasse D: 1. Mar co Heuvelman (1025 punten), klasse E: 1. Rosewelle v. Leeu wen (1026 punten). ren Paul van Doorne, Cees Boon- stoppel en Ronald Schens. Niemand van de Gouweheren heeft op het ogenblik de vorm om een definitieve voorsprong te for ceren, maar daarentegen draaide het collectief weer een stuk beter. In de derde periode kende de wedstrijd een Heine ommezwaai. De Ham, mede gesteund door een paar discutabele beslissingen van het arbitrale duo, wist in deze pe riode het spel meer naar zich toe te trekken. Het gevolg hiervan was dat De Gouwe aan het einde van de derde periode met 9-8 ach ter stond. Doelpuntenmakers wa ren Jaco van Tol en Arco Ver boom. Mede deze stand op het score bord ging De Gouwe nog een spannende laatste periode tege moet. Door doelpunten van Jacco de Jong (2x) en Cees Boonstoppel stond het 15 seconde voor het eind 11-11. De Gouwe kreeg nog één overal-situatie maar wist deze niet te verzilveren en moesten met een punt tevreden zijn. Zaterdag hebben de heren weder om een zware dobber. Zij spelen een uitwedstrijd tegen koploper Eurozon/Brandenburg in Biltho ven. Aanvang 20.00 uur. In Barendrect was ZPB/Profus met 13-7 al te sterk gebleken voor De Gouwe, doch de winst van 8-6 verleden week, die werd behaald op ’t Gooi, gaf weer enige hoop op een goed resultaat. De Gouwe begon de eerste perio de sterk. Met achtereenvolgens een doelpunt van Wendy de Frankrijker (man-meer) en een m- tikbal van Mirjam Overdam stond het al gauw 2-0. ZPB/Profus be- WADDINXVEEN - In de derde divisie volleybal won Be Fair-da- mes met 3-1 van Sliedrecht Sport, de nummer twee in de competitie. De Waddinxveensen speelden ont spannen en hadden een goede ser vice. Toch staat de ploeg met 12 punten uit 15 wedstrijden op de laatste plaats. De Be Fair-heren verloren met 3-2 bij Novoc 2. In de promotie klasse B staan ze in de midden moot met 24 punten uit 15 wed strijden. Be Fair-dames, dat een week eer der met 3-0 verloor van het Delft- se Delta, startte met spelverdeel- ster Cora Bos, buitenaanvalsters Petra v. Veldhuizen en Anneke Verwoerd (die veelal als diago- naalspeelster uitkomt), Tanja Brobbel (die de positie van Anne ke overnam) en Antoinette Wij ken en Liesbeth v. Wijngaarden op het midden. Al snel nam Be Fair een 8-0 voor sprong door goed service-werk en een attent blijven op een return van Sliedrecht. Sliedrecht kwam daarna snel terug, omdat Be Fair in deze periode van de strijd een matige service-pass had, waardoor het punt steeds niet kon worden afgemaakt. Met het goede spel in de afsluitende fase van de le set, die toch nog met 11-15 verloren ging, in hun achterhoofd wissel den de dames van speelveld. In de 2e set lieten de dames van Be Fair zien wat ze waard zijn. Met goed spel van de zijde van Sliedrecht en nog beter spel van de ploeg uit Waddinxveen, werd deze set in winst omgezet: 15-10. Het blok van Be Fair funktioneer- de goed, zodat de middenaanval van Sliedrecht vrijwel uitgescha keld werd. Ook aan de buitenkant werd de bal door het blok vaak dermate afgeremd dat er goed te verdedigen viel. De 3e set ging eveneens naar Be Fair (15-8) onder luider gejuich vanaf de kant dan dat er ooit ge weest was dit seizoen. In de 4e set ging Sliedrecht fouten maken en liep Be Fair snel uit tot 11-2. Coach Dick v. Diermen paste een dubbele wissel toe: Wilma de Jong voor Tanja Brobbel en Ma- riska v.d. Velde voor Cora Bos. Dit pakte niet zo goed uit en Slie drecht kwam terug tot 11-10, er werd teruggewisseld. Be Fair bleef attent en wist ook deze 4e set te winnen (15-13). Door het onder druk zetten van de tegenpartij met de service, goede blokkeringen en verdedi ging èn het goede spelverdelende werk van Cor Bos is de overwin ning van 3-1 op de nummer 2 van de ranglijst een feit geworden. Waddinxveen. Het eerste damesturnteam van TOOS moest ’s ochtends aantre den in Bergambacht om daar de wedstrijd te draaien tegen de teams THOR uit Bergambacht en DOS uit Schoonhoven. Vooral DOS werd gevreesd daar dit de jarenlange concurrent van TOOS is, De dames lieten bij het eerste toestel, de brug, nette oefeningen zien, alleen werd er door de jury niet al te hoog gejureerd. Bij de sprong werd netjes ge sprongen er was dan ook een dui delijke vooruitgang te zien bij de dames. Na de eerste twee toestel len stond TOOS bovenaan met een voorsprong van 0,25 punt op de concurrent DOS. Bij het derde toestel, de balk, werd gestreden óm de punten en er heerste weer een echte wed- strijdmentaliteit maar de dames moesten in totaliteit toch 4 keer de balk verlaten. Het behaalde puntentotaal bij de balk was toch hoger dan bij DOS, zodat de voorsprong groter werd. Als laatste toestel moesten de da mes turnen op de vrije oefening. Hierbij ging een van de turnsters door haar enkel en moest gebles seerd afgevoerd worden, door dit incident waren de dames uit hun concentratie gehaald en lieten dan ook minder mooie oefeningen zien als dat we van ze gewend waren. In totaliteit kwam TOOS hiermee op «en puntentotaal van 144.80 wat goed was voor een eerste plaats. De voorsprong op concur rent DOS was maar liefst 7 pun ten. In de individuele uitslag wis ten respectievelijk Chantal Dom- manschet en Yada van den Hoek een eerste en een derde plaats te behalen. Na deze wedstrijd heeft TOOS 1 twee gewonnen wedstrij den eft maakt hierdoor een grote kans óm zich weer te kwalificeren voor de eindronde, wat ze als vier voudig Régiokampioen wel ver plicht zijn. ’s Middags moest het jongste turnteam van TOOS, TOOS 3 in de gymnastiekzaal de Staringlaan aantreden voor hun tweede turn- competitiewedstrijd. De eerste wedstrijd hadden de dames slecht gepresteerd, dus om een kans te behouden op de eindronde moes ten de dames een goede wedstrijd draaien. Gestreden moest worden tegen Boskoop, OSS uit Zeven huizen en Thor uit Gouderak. In een gezellig, goed gevulde gym nastiekzaal werd de wedstrijd in een vlot tempo gedraaid. Op de 100m vrije slag bleken de zwemsters van de Gouwe opper machtig te zijn. Dit nummer werd een complete Gouwe aange legenheid. Marion v. Hooft werd in 1.00.0 eerste gevolgd door San dra Berckenkamp in 1.02.0 die het zilver pakte en Ilse v.d. Dus- sen die derde werd in 1.03.8. Voor Ilse was er later nog een derde plaats op de 100m rugslag die zij in 1.12.9 zwom. Natascha Matheeuwsen werd eerste op dit zelfde nummer in 1.11.0. Bij de heren was er weer het duo Mark v.d. Zijden en Jan-Willem v.d. Hoek die ook deze keer weer flink partij gaven. Op de 100m vrije slag was het zilver voor Mark in 0.53.1 en brons voor Jan- Willem in 0.54.2. Ook op de lOOm rugslag lagen de twee Gou we zwemmers weer naast elkaar. Na een bijzonder spannende race tikte Jan-Willem uiteindelijk als eerste aan in 1.00.7. Mark moest genoegen nemen met een derde plaats in 1.01.7. Nog spannender was de race op de 400m vrije slag bij de jongens onder de 14 jaar. Hier werd de strijd voornamelijk bepaald door de Gouwe zwemmers Mark Na tion en Bob de Bruijn. Mark bleek in de eindfase nog net iets sneller te zijn dan zijn clubgenoot en tikte in 4.42.1 als eerste aan, 0.4 sec. voor Bob die met 4.42.5 als tweede zou eindigen. WADDINXVEEN - Het is eigen lijk onvoorstelbaar wat er dit sei zoen al met het B-l elftal van Be Fair-voetbal is gebeurd. Echter, de verrassingen blijven elkaar op volgen. Was het vorige week uit bij Katwijk al sensatie door een 3-0 achterstand in een 3-3 gelijk spel om te zetten, nu was het de beurt aan de hoogste B-jeugd van zaterdag (topamateurclub Noord wijk) zich te verbazen. Bij de rust een 3-1 achterstand voor Be Fair en na rust leek de definitieve nederlaag een feit, Be Fair stond met 4-1 achter tegen de nummer 2 op de ranglijst, maar het ongelofelijke gebeurde met het elftal van Cor van Triet en Jan Kraan. De fysieke kracht werd aanval lend optimaal uitgebuit en de stand werd tot 4-4 teruggebracht. Waar het vorige week ophield was nu nog kracht over bij Floris Wesseloo, want hij maakte de sen satie compleet door de 4-5 op het scorebord te brengen. Daarvoor had Egon Termorshui- zen (3x) en Martin de Jong al ge scoord. Noordwijk kreeg door een strafschop toch nog de kans om een gelijkspel af te dwingen, maar zij misten en daarmee werd met nog 6 wedstrijden te spelen waar van 5 thuis, toch heel duidelijk dat Be Fair B-l kampioen wordt van een zeer sterke regionale competitie. Het was feest in de Be Fair-kanti- ne, want het A-l elftal boekte een belangrijk punt. Uit bij Vep werd het 1-1 (doelpunt van Erwin Zalm). Door het verlies van Gou da, loopt Be Fair A-l een punt uit. Met 2 punten voorsprong lon ken zij begerig ook naar regionaal voetbal. C-l is nog atlijd titelkandidaat in de hoogste groep van Gouda. Uit bij Nieuwerkerk werd met 0-3 ge wonnen. Gert Jan van Heemst scoorde alle goals. Het is jammer dat een eventueel kampioenschap van hen niet beloond kan worden met regionaal voetbal, aangzien dat door de C-jeugd (leeftijdgroep 12 tot 14 jaar) in deze afdeling (nog) niet bestaat. Voor de gehele technische organi satie bij Be Fair zou die situatie uitstekend passen. Be Fair dringt er dan ook regelmatig op aan de hoogste C- en D-groepen regio naal te maken. Be Fair is er niet in geslaagd om in de wedstrijd tegen het bezoek ende KRV de beide punten te be machtigen. Na een teleurstellende wedstrijd gingen deze mee naar Katwijk (0-1). In dit duel moest de trainer van Be Fair weer een aantal basisspe lers missen, maar dit mag geen excuus zijn voor het vertoonde spel. Met name op het gebied van inzet waren de bezoekers net iets feller dan de thuisclub. Nadat de aanvoerder van Be Fair, Leon Konijn, zich verstapte en met een spierscheuring het veld moest verlaten voor zijn broer Pe ter, moest trainer Ben Stukart zijn elftal weer veranderen. In de 35e minuut wisten de be zoekers toch te scoren. Nadat een Waddinxveense overtreding niet door de scheidsrechter werd be straft, maar door hem terecht de voordeelregel werd toegepast, wist de spits van KRV doelman Henk Vermulm te passeren. Kort voor rust kreeg Be Fair de enige echte kans op de gelijkmaker, maar Leon Hogenelst trof het zij net. Na de pauze heeft Be Fair alles in het werk gesteld om alsnog op ge lijke hoogte te komen met KRV, maar wist het doel niet te treffen. Ook de vervanging van Henk Jan Verzijl door Richard Karsten had niet het gewenste resultaat. Het was aan de Be Fair-doelman Henk Vermulm te danken dat er niet meer doelpunten werden ge scoord, want door goed keepers werk wist hij enkele gevaarlijke uitvallen van de bezoekers on schadelijk te maken. Aanstaande zaterdag staat de moeilijke uitwedstrijd tegen Roh- da op het programma en zal Be Fair er alles aan moeten doen om de volle winst te pakken. Het 2e elftal heeft door een rui me 10-0 overwinning op Zwervers zijn koppositie weten te handha ven. Voor het eerst in maanden speel de WSE weer op eigen veld en ook weer in competitieverband. Guillaume van Wilgen was ge schorst. Op zijn plek speelde A- junior Vincent van Staveren, die prima op de been bleef tussen de fysiek sterke ploeg uit Noorden. Hij was een lichtpunt in een ver der wat grijze wedstrijd. WSE kwam sterk uit de startblok ken en legde NSV het vuur na WADDINXVEEN - Weinig of geen punten voor de Waddinx veense voetbalclubs. Be Fair verloor met 0-1 van KRV en is met 14 punten uit 14 wedstrijden een middenmoter. WSE speelde met 0-0 gelijk tegen NSV en heeft 13 punten uit 13 wedstrij den. In de afdeling Gouda verloor Waddinxveen-zondg onver diend met 1-0 van het Reeuwijkse RVC. De Waddinxveners staan met 9 punten uit 14 wedstrijden op de vierde plaats van aan de schenen. Goede combina ties en fraaie spelpatronen leverde echter weinig gevaar op voor het doel. Ron Scheurwater had de 1-0 op zijn schoen, echter niet op zijn geduchte rechter. Uitblinker Dennis Jager en Pa trick Rijnbeek probeerden het van afstand, maar boekten ook geen succes. Aan de andere kant bakte NSV’46 er helemaal niets van. Geen enkele keer doemde zij vervaarlijk op voor het doel. Na een half uur zwakte het offensief wat af en viel het spelniveau te rug. Na rust viel er niet veel meer te genieten. Beide teams deden hun best om de aanval te zoeken, al hoewel NSV dat naarmate de tweede helft vorderde toch steeds aarzelender en met minder men sen deed blij als ze waren met een brilstand als slotscore. Dennis Jager en Martijn Sol wa ren dicht bij een treffer. Zo ook Peter v.d. Starre aan de andere zijde. De Noordense kleerkast, ook in een slankafkledend verti caal gestreept shirt angstwekkend breed, dwong na een kwartier Bert v.d. Kaa tot een fraaie para de. De wedstrijd bloedde daarna dood, alhoewel trainer Ad v.d. Herik het tij nog probeerde te ke ren door Rob Verbakel en Marco Scheurwater in de wedstrijd te brengen voor de moegestreden Martijn v.d. Wal en Ron Scheur water. Dat Dennis Jager het eindsignaal haalde was overigens een wonder. Op alle mogelijke wijzes werd hij getroffen: een schop tegen zijn hoofd, een knie onder z’n ribben en een bal van 3 meter vol op zijn buik. Hopelijk is WSE zondag net zo onverzettelijk. De uitwedstrijd in en tegen Lisse staat dan op het programma. Bij winst kijkt WSE omhoog, bij verlies echter weer eens omlaag. RVC-Waddinxveen, wedstrijd tussen gelijkwaardige tegenstan ders, is helaas voor de geelzwar ten afgelopen met een 1-0 neder laag. De Appel-boys begonnen in de eerste helft afwachtend en lie ten RVC het spel maken. De op bouw tot aan het middenveld ging met goed overspelen verdienste lijk, maar naar de voorwaartsen verliep dit moeizamer, doordat Robin Leunissen en Gert van Bruggen zwaar gedekt werden en dus moeilijker aan te spelen wa ren. Aan het einde van de eerste helft viel wat later het enige doelpunt te zijn. In het strafschopgebied werd de RVC-spits Ad Overdam aangespeeld. Het leek niet gevaar lijk, de bal rolde richting doel en met een laatste achterwaartse tik liet Overdam de wederom zeer verdienstelijk keepende Dennis van Ringelenstein kansloos. Vlak voor deze actie was Raymond Beij geblesseerd aan de kant ge gaan. WADDINXVEEN - Na de wat aarzelende start van de jeugd- teams van de Waddinxveense bad mintonclub Have en Goed/Aeolus vorige week in de jeugdcompetitie, ging het de jeugd afgelopen weekeinde heel wat beter af. Het le jeugdteam speelde vrij dagavond in sportzaal "Groens- waard” thuis tegen het le jeugd team van De Zeemeeuwen uit ’s Gravenzande. Gezien de ontmoe tingen vorig jaar in de jeugdcom petitie ging het Waddinxveense team uiterst geconcentreerd de wedstrijd in. Daarnaast kon men door de blessure van Jasper Knuist nog steeds niet in de sterk ste opstelling aantreden. Doch het team van Aeolus, be staande uit Nienke Hillerts, Ilse van Steijn, Joeri Kraaijestein en Dennis v.d. Berg, blijkt dit sei zoen sterker vooruit te zijn ge-, ZEVENHUIZEN - Het eerste team van de Zevenhuizense tafel tennisvereniging ZTTC speelde de eerste wedstrijd in de zoge naamde le klasse promotie tegen het tweede team van Vrienden schaar. Het vermoeden dat dit seizoen wel eens zwaar zal gaan worden voor ZTTC werd meteen al zeer duidelijk onderstreept met een veel zeggende 9-1 nederlaag in Gouda. ZTTC heeft door de jaren heen altijd veel problemen gekend te gen dit zeer sterke team van Vriendenschaar, maar de over macht was dit keer wel heel erg groot. Slechts twee partijen wis ten de ZTTC-ers er een derde game uit te slepen en ook maar 1 partij in winst om te zetten. Voor het redden van de eer zorg de Guus van Amerongen. per Donk/Diana 2. De Gouwedames hebben de zwa re klus tegen middenmoter ZPB/Profus niet kunnen klaren. Afgelopen zaterdag moesten zij wederom de winst (8-10) aan de fysiek sterke tegenstander laten, ondanks het feit, dat de strijd weer vrijwel gelijk opging. Dames 2 won de uitwedstrijd tegen Wiekslag 1 met 5-3. Na de drie verloren wedstrijden werd het weer eens tijd dat de Waddinxveense Gouweheren pun ten gingen pakken. De nieuwe te genstander, De Ham, wist vorige week nog van koploper Branden burg te winnen. Hierbij komt nog eens dat het zwembad in Wormerveer één ondiepe kant kent van 1.70m, een bezoekende ploeg is hierbij altijd in het na deel. De Gouweheren waren dus gewaarschuwd. Vanaf het begin was het een ge- lijkopgaande wedstrijd. De Gou we kwam in de eerste periode op een 2-3 voorsprong door doelpun ten van Ronald Schens, Paul van Doorne en Arco Verboom. De ploeg van Albert Spijker had de taktiek van de afgelopen weken enigzins veranderd. Het statische spel was verdwenen en het oude beweeglijke spel had weer zijn in trede gedaan. De tweede periode was gelijk aan de eerste. Geen van de ploegen nam afstand en het was duidelijk dat de ploegen zeer aan elkaar ge waagd waren. Aan het einde van de tweede periode had De Gouwe nog steeds een lichte voorsprong van ee” doelpunt (5-6). De doel puntenmakers in deze periode wa- Florida. Ook het 4e jeugdteam ze gevierde met 6-2 over haar tegen stander, het 6e jeugdteam van Re gio Effekt/Vederlicht uit Bode graven. Het 3e jeugdteam daaren tegen maakte geen kans tegen het 2e jeugdteam van BC Regio Effekt/Vederlicht en verloor met 8-0. Het herenteam van Aeolus ont ving zondag in sportzaal De Dui- Tcelaar het le herenteam van BC Morgenstond uit Den Haag. Na de uitstekende start van vorige weerk werd ook dit weekeinde de tegenstander op een 7-1 nederlaag getrakteerd. Het damesteam speelde vorige week vrijdagavond in sportzaal Groenswaard haar gaan dan haar tegenstander, het-\ eerste wedstrijd thuis^ tegen het geen resulteerde in een regelmati ge 7-1 overwinning. De andere 3 jeugdteams speelden zondagmiddag thuis in sportzaal De Duikelaar. Het 2e en 4e jeugdteam herstelden zich knap en na de krappe nederlagen vorige week. Het 2e jeugdteam boekte een knappe 6-2 overwinning op het le jeugdteam van plaatsgenoot BC WADDINXVEEN/REEUWIJK - In het kleine clubgebouw van de voetbalvereniging RVC in Reeuwijk-Dorp werd vrijdag 7 februari de finale van de jeugdspelregelwedstrijden gehouden. Het werd een spannende ontknoping, omdat bij het ingaan van de laatste ronde drie clubs bovenaan stonden: Waddinxveen, CVC Reeuwijk en Schoonhoven. De laatste ronde bestond uit kwis- vragen. Favoriet waren Schoonho ven en Waddinxveen. Helaas hield men bij het Waddinxveense team er het ’’koppie” niet hele maal bij en verspeelde men teveel punten. Met 705 punten werd de formatie bestaande uit Patrick en Ilona Si- monis, Rene v.d. Sluis en Ronald Honkoop derde en moest men CVC Reeuwijk met 717 en Schoonhoven met 722 punten voor laten gaan. Schoonhoven zal derhalve doorgaan naar de halve finale van West 2. Het andere Waddinxveense team, Be Fair, behaalde de zesde plaats. In het Be Fair-team zaten 2 debu tanten ten opzichte van vorig jaar toen men verdientelijk tweede werd. Het team bestaande uit Gil bert Both, Sander v.d. Zijden, Pe ter v. Kersbergen en Martin de Jong behaalde 601 punten. De overige deelnemende teams, Schoonhoven 2 werd vierde met 673 punten en RVC vijfde met 650 punten. Voor wat Waddinxveen betreft nog een positief punt. Werd vorig jaar Ilona Simonis individueel De Gouwe-zwemmers in Dor drecht aan voor hun tweede ronde in een zeskamp met Nautilus, VZC, TZC, LZ 1886 en de Kempvis. De pupillen van train- ster Trudy Vermeulen zouden in deze ontmoeting hun visitekaartje afgeven in de vorm van een dui delijke puntenoverwinning. De Gouwe won met 4602.4 punten gevolgd door de ploeg van LZ 1886 met 4619.6 en de Kempvis met 4678.8 punten. In totaal leg den de Gouwe zwemmers beslag op eenen twintig medaille plaat sen. De opening van deze ontmoe ting bestond uit een estafette nummer, de 4x50m wisselslag voor jongens onder de 14 jaar. Hierop werden Mark v.d. Schrier, Bob de Bruijn, Stefan v. Engelen en Mark Nahon in 2.08.3 eerste. Zij verbeterden tevens hun beste ploegtijd met -4.4 sec. Op het programma stonden nog een aantal estafette nummers waarop de Gouwe telkens weer vooraan te vinden was. Op de 5x50m vrije slag meisjes onder de, 12 jaar werden Corine Bontekoe, Claudia v. Harskamp, Michelle Nahon, Wendy Zirkzee en Inge v.d. Schrier tweede in 2.55.7 en op de 4x 100m wisselslag ging het goud naar Viktor Terlaky, Harry de Bruijn, Robin v. Lienden en Pascal Holleman die in 5.48.1 het snelste bleken te zijn. Tenslotte was er voor de ploeg opde 4x 100m vrije slag bij de meisjes on der de 16 jaar een bronzen me daille in 4.28.7. Op de individuele nummers was de eerste medaille plaats voor Ro bin v. Linden die bij de jongens onder de 12 jaar op de 50m vrije WADDINXVEEN - Tijdens de tweede ronde van het Speedo- klassement hebben de jongste zwemmertjes van De Gouwe weer laten blijken dat de snelheid er bij deze vereniging nog goed in zit. Met name Inge v.d. Schrier, die inmiddels al verzekerd is van een aantal starts bij de landelijke fina les in juni, zou er ook deze ronde niets aangelegen laten om haar positie in het klassement nog ver der te versterken. Op de 100m vrije slag bij de meisjes ’80 pakte zij in een nieuw persoonlijk re cord van 1.07.5, waarmee zij haar naaste tegenstandsters bijna een seconde te snel af was, de eerste plaats. Inge pakte later nogmaals een medaille plaats. Op de 100m rugslag zou zij in 1.18.0 als eerste aantikken. Bij de jongens in de klasse ’80 kan Pascal Holleman eveneens te rugzien op een aantal goede pres taties. Hij zou op de 100m vrije slag beslag weten te leggen op de tweede plaats in 1.09.2, waarmee hij maar liefst -3.4 seconde van zijn persoonlijk beste tijd af zwom. Op de 400m vrije slag zou Pascal (in een nieuw PR van -17.8 sec.) in 5.24.0 als derde aan de fi nish komen. In de groep ’81 had de Gouwe bij de meisjes een aantal medaille plaatsen. Op de 100m rugslag te Wendy Zirkzee in 1.28.7 derde aan en op de 200m wissel slag werd Michelle Nahon tweede in 3.10.6. Michelle verbeterde daarmee tevens haar PR met 3.1 sec. Eveneens in een nieuw PR (-3.4) zou Wendy Zirkzee als der de aantikken in 3.16.3. Naast de Speedo series in deze wedstrijd werd er tevens een A- klas«e nummer gezwommen. Op de 400m wisselslag zou de Gouwe zwemmer Antoine Calis bij de jongens onder de 16 jaar in 5.10.6 als eerste aantikken. kampioen van de afdeling Gouda, nu was deze titel weggelegd voor Rene v.d. Sluis, die samen met Marcel Stok van Schoonhoven 210 punten Wist bijeen te halen. Dit betekent dus dat de Waddinx veense voetbalgemeenschap dit «jaar 2 individuele kampoenen heeft. Coach Inge Rehorst was zicht baar teleurgesteld: ”Bij Waddinx veen is er verschrikkelijk veel ge daan om de titel weer terug te ha len en zelfs de coaches van de an dere verenigingen vonden dat wij het beste team hadden, maar ja, 2 individuele foutjes deden ons de das om, maar volgend jaar willen we zeker terugslaan, we kunnen - dan nog een jaar in dezelfde for matie doorgaan”. Bij het Be Fair team deden 2 nieuwelingen mee, ik had alleen gehoopt geen laatste te worden, maar dat kun je hun niet kwalijk nemen. Als we met dit team vol gend jaar ook eerder van start gaan kunnen we veel meer berei ken, omdat er toch kwaliteit ge noeg in zit. Ondanks deze teleur stelling blijf ik toch trots op mijn beide verenigingen”. werd niet goed en niet slecht ge sprongen, dus het resultaat was redelijk. Als tweede toestel kwam de lange mat aan de beürt, hier werd door iedereen een goede oe fening geturnd zodat een punten totaal van 32.05 werd gehaald. Bij de balk waren de dames nogal zenuwachtig en hierdoor vielen er nog al wat dames van af. Slechts een turnster bleef op de balk staan. Maar door goede onderde len in de oefeningen te draaien werden er toch veel punten ge wonnen. Toen kwam voor TOOS het moei- lijkste toestel, de brug, hierdoor hadden ze twee weken geleden een wedstrijd verloren en dus moest er beter gedraaid worden. Maar de brug blijft een moeilijk onderdeel en er werd weer niet goed gedraaid zodat er maar 26.6 punten veroverd werden. Men was dan ook bang om nu weer op de brug verloren te hebben. Tijdens het optellen van de pun ten steeg de spanning en er was

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 25