Huisvuilauto met airconditioner Dansstage TOOS zal worden herhaald Chemocar is groot succes Dames 2 zet overwinningenreeks voort Nipte winst voor WSV Kleding- inzameling Avond over thuiszorg in De Boog Carnaval De Wadde Wokkels Verrassing bij Flyers blijft uit Chauffeur rijdt met vrachtwagen 500.000 km MARIJT voor bedrijven en particulieren... Carnaval verstandelijk gehandicapten Antilopers in Amersfoort en Wassenaar Meer personeel Sjoelavond Slachtofferhulp Fred Zaadhof sterker dan Dick Dibbets Jazz bij TOOS ook voor heren i AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! AUTO- POETS- i CENTRALE Heren Onderlinge Pagina 25 Woensdag 19 februari 1992 Op de foto van links naar rechts directeur F.H.M. van Houten van Van Houten lm- en Export Van Leeuwens bedrijfswagenadviseur P. van Dijken bijna 50% méér klein chemisch afval opgehaald dan in de voor- actie tegen koploper I Nipte verliezen voor De Gouwe WADDINXVEEN - Het afgelopen weekeinde is bij TOOS- gymnastiek een actief weekeinde voor de jazz geweest. Eerst werd op zaterdag een dans- en playbackwedstrijd gehouden voor Ten aanzien van de afgeschreven huisvuilauto, BK-40-XH (Al), is in de raadsvergadering van okto ber besloten deze als reserve (der de) huisvuilauot te handhaven. Om de opvang zo optimaal moge- ÖL Bij FOCWA garantiebedrijf GLASBEEK Noordkade 24 Telefoon (01828) 12588 Waddlnxveen NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIEBEDRUF Wilhelminakade 58 Waddlnxveen - 01828-18468 Geopend: ma. t/m vrij. 830-17.30 uur LAATSTE KANS!! ALLE- rijlessen 18.50 (60 mm i als zich aanmeldt voor 1 april 92 iedere maandagavond theorieles ook vco; 17 jarigen Rijschool 'Bijna Graanakker 84 2743 EL Wadd'nxvee" Telefoon 01828-19852. b gg 15950 Volgens het platform is thuiszorg niet meer weg te denken uit onze samenleving. Steeds meer mensen willen thuis verpleegd worden in plaats van in een ziekenhuis of an dere instelling. In de eigen ver trouwde omgeving voelt de pati ent zich in het algemeen veel prettiger. Bovendien kan het ver blijf thuis een positieve invloed hebben op het ziektebeeld. GOUDA/WADDINXVEEN - Zaterdag 22 februari zal de jaar lijkse carnavalsviering voor alle verstandelijk gehandicapten uit de regio Gouda worden gehouden in De Garenspinnerij (Turfsingel 34) te Gouda, van 14.00-17.00 uur onder de bezielende leiding van de Prins en de Raad van Elf van de IJsselstampers. De organisatie ligt in handen van een samenwerkingsverband van carnavalsvereniging De Marktzot- ten te Gouda, oudervereniging VOGG afd. Gouda te Waddinx- veen en de Stichting Vorming en Ontspanning De Klup te Gouda. instandhouden van een leefbaar milieu. In 1992 wordt nog op de volgende dagen klein chemisch afval opgehaald: 10 april, 12 juni, 14 augustus, 9 oktober en 11 de cember. WADDINXVEEN - Liefhebbers van het carnavalsgebeuren kunnen ook in Waddinxveen op zaterdag avond 22 februari om acht uur hun harten weer ophalen, want de carnavalsvereniging De Wadde Wokkels organiseert dan een waanzinnig gezellige avond in Concordia aan de Bredeweg 66 in Moerkapelle. De muziek zal worden verzorgd door drive-in-show Gouda en tus sendoor zullen verschillende men sen uit de vereniging leuke grap pige optredens verzorgen. Er komen ook negen gastvereni- gingen die door prins Arie, prin ses Yvonne en adjudant Jos zullen worden ontvangen. Ook zullen de ze avond diverse onderscheidin gen worden uitgereikt door een afgevaardigde van de Federatie Europese Narren (FEN). De toegang is gratis. De moderne dans zou in de och tend worden gedoceerd maar door het plotselinge afzeggen door ziekte van de docente kwam dit onderdeel te vervallen. De dames hadden vorig jaar al kennis ge maakt met de moderne dans zo dat er een uitbreiding had kunnen plaats vinden van de kennis van de moderne dans. Hierdoor werd in de ochtend de onbekende Afri kaanse danstechniek aangeleerd. De lichamelijk zwaar bekend staande dans te doceren. Dit werd door de groep zeer goed opgepakt en er was na afloop dan ook be halve de lichamelijke vermoeid- hied een voldaan gevoel zodat in ieder geval een dansstage voor herhaling vatbaar is. WADDINXVEEN - Er komt meer personeel bij de gemeente lijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven, zo blijkt uit een voor stel aan de volgende week woens dag 26 februari vergaderende ge meenteraad. Nodig is een krediet van ƒ60.000,- ten behoeve van personeelsuit breiding van de afdeling Ruimte en Bouw, sectie Ruimtelijke Or dening en Milieu (0,8 formatie plaats). ploeg «strij den was er toch hoop aan Wad- dinxveense zijde. Ijdele hoop naar bleek, want Can- geroes was nog steeds een stuk beter dan Flyers, ze scoorden ge woonweg veel makkelijker. Via een 35-23 ruststand werd het 80-59. A.s. vrijdag komt Flyers thuis in SBK. Reeuwijk een dansstage georgani seerd. Dit was in navolging van de dansstage georganiseerd in sep tember 1991. Het programma be stond uit twee delen, moderne dans en Afrikaanse dans. Speciaal voor deze gelegenheid waren twee afgestudeede dansdocenten van de Rotterdamse Dansacademie uitgenodigd. Maartje van Steen voor de moderne dans en Christi ne Stöber voor de Afrikaanse dans. Een dansstage isn-kortweg gezegd een dag waarbij de techniek en presentatie van het dansen kun nen worden verbeterd. Door extra lessen kunnen de dames kennis maken met andere dansstijlen en daardoor hun kennis van techniek en presentatie uitbreiden. Tevens brengt zo’n georganiseerde dag een beter groepsgevoel bij de da mes wat hun dansplezier daardoor vergroot. WADDINXVEEN - Uit de ge meentekas komt een krediet van ten laste van de post on voorziene uitgaven, ten behoeve van structurele verhoging subsidie aan het Buro Slachtofferhulp met ingang van 1992. De subsidie komt zodoende op een bedrag van ƒ0,15 per inwoner. Voor 1992 komt het subsidiebe drag op ƒ3.756,- (25.205 inwoners a ƒ0,15). kon daarom ruim en vrij makke lijk winnen (58-25). Scores: Marianne v.d. Hoeven 14, Mireille Raaphorst 13, Chantal Niels en Antoinette van Dam 8 punten. Flyers heren 3 houdt de naam van kampioenendoder hoog want nu moest ongeslagen koploper Oegst- geest 2 eraan geloven. Flyers speelden zeker geen superwed- strijd maar namen Oegstgeest wèl de eerste punten af, waarmee ze ook nog eens de eigen 4e plaats bevestigden en verstevigden. Het werd 51-45. Scores: Gert Jan Oskam 15, Peter Zwamborn 12 punten. Flyers herenselectie moest zon dagavond in Utrecht de recent veroverde 4e plaats verdedigen te gen directe concurrent Cangeroes 2. In de thuiswedstrijd was Flyers weggespeeld door deze ploeg maar gelet op de laatste wedstrij- WADDINXVEEN - Het eerste damesteam van De Gouwe ver loor in Zaandam nipt met 8-7 van Alliance. De titelkandidaat dacht na drie periodes (8-3) op rozen te zitten, doch verkeken zich wederom op de veerkracht van De Gouwe. Dames 2 zetten hun overwinningenreeks voort. Deze keer werd WZK 1 uit Zoe- termeer met 5-1 huiswaarts gezonden. Het eerste herenteam van De Gouwe verloor eveneens nipt van een titelkandidaat. Eurozon/Brandenburg uit Bilthoven won in eigen huis met 11-10. Heren 2 wisten thuis in een enigszins tumultueuze wed strijd Langhout/AZC 3 op 7-7 te houden. ners oogt zeer positief. Alleen hebben de Gouweheren teveel kansen nodig om te scoren. Op papier mag je verwachten dat Brandenburg sterker is dan De Gouwe, gezien de stand op de ranglijst zeker. Maar als je wed strijd goed bekijkt dan blijkt dat de meeste kansen toch voor de Waddinxveners waren. Net als vorige week was het wed- strijdverloop zeer gelijkopgaand. In de eerste periode waren het Arco Verboom en Cees Boonstop- pel die de tussenstand bepaalden op 2-2. In de tweede periode leek het er op dat De Gouwe het initiatief nam. De Gouwe speelde goed op de counter en creëerde hierdoor vele kansen, maar telkens mocht de bal niet het doel in. Branden burg kreeg hierdoor weer hoop en wist van een 2-4 achterstand terug te komen tot een tussenstand van 5-5 aan het einde van de tweede periode. De doelpuntenmakers voor De Gouwe waren Jaco de Jong, Remko Overdam en Mare Faber. WADDINXVEEN - Fred Zaad hof, die na ruim 4 jaar afwezig heid de gelederen van damvereni ging Excelsior weer heeft ver sterkt, wist in de onderlinge com petitie als eerste Dick Dibbets een nederlaag toe te brengen. Dick stond aan het eindspel zeker niet minder dan zijn tegenstander. Fred blijkt echter vaak vinding rijk in zijn wedstrijden, waarin hij menigmaal de theorie verlaat. Er deden zich verder nog enkele verrassingen voor in de 23e ronde, zoals de fraaie winst van Bertus van Eijk op de dit jaar tegenval lende Jaap van der Eist. In de eindfase won Bertus fraai middels een overmachtsstelling. Teun van der Krol en Teun Twigt klopten respectievelijk Lucien Claessen en Jan Kramer. Samen met Dick Dibbets zijn zij vrijwel zeker van een finale plaats in de hoogste finalepoule en zullen daarna strijden om het clubkam- pioenschap. Voor de overige 3 plaatsen in de finalepoule komen nog diverse spelers in aanmerking. Daar Cor Barelds zich uit de onderlinge competitie heeft teruggetrokken, lijkt om de resterende plaatsen te worden in ieder geval te worden geknokt door Piet Swart, Gerrit van der Zijden en Ruud van Dijk. Gerrit Heeren boekte volle winst op Vincent van Es. Tweelingbroer Raymond van Es verging het be ter, gelet op zijn goede puntende- ling tegen de altijd sterk opere rend positiespeler Adriaan Blom. Piet van Es deelde de punten met Dirk Heeren II en hetzelfde de den Jan Both en Cor Stolker. Nestor Kees Blonk leerde ook de krachten kennen van de aanstor mende jeugd. Hij remiseerde met Sietse Siersema. Ruud van Dijk en Tijmen den Ouden jr. deden niet voor elkaar onder en kwamen een gelijkspel overeen. Wedstrijdleider Dirk Heeren I speelt dit seizoen erg wisselvallig. Hij moest nu het onderspit delven tegen Jan de Heer. De winst Jan de Heer op Dirk was er overigens zeker niet minder om. Een aircontainer van ƒ7.800,- is nodig om de werkomstandigheden van de chauffeur (en de beladers als ze in de cabine zitten) met na me in de zomer te verbeteren. Tijdens warme omstandigheden heeft men graag het raam open, doch, uit ervaring van de afgelo pen zomer, is dit tijdens het GFT- werk niet mogelijk gebleken door de aantrekking van wespen en an der ongedierte. Op de tweede huisvuilauto, BZ-20-JF (A3), zou eveneens een airconditioner moe ten worden gebouwd. lijk te maken, zou de reserve-auto uitgerust moeten worden met een minicontainerbeladingssysteem. Het is mogelijk gebleken een tweedehands half-automatisch be- ladingssysteem over te nemen van een andere gemeente. Dit bela- dingssysteem is ongeveer 10 jaar oud en heeft sinds 1985 bij de rei nigingsdienst van Schouwen-Dui- veland reserve gestaan. De refe renties waren uitstekend. Om dit beladingssysteem te kunnen weg hangen is tevens een portaal no dig. de dansjeugd bij TOOS en op zondag was er voor de demonstra- tiegroep jazz van TOOS een dansstage georganiseerd. Zaterdag was de HAVO-zaal ach ter de sporthal De Sniep de plaats waar de dansjeugd van TOOS hun kunnen konden laten zien tij dens de jaarlijkse dans- en play- backwedstrijden. In een gezellig aangeklede zaal met aardig wat toeschouwers werd gestreden om de jazzwissel-trofee. De inschrij vingen waren enorm, maar op het laatste moment kon toch niet ie dereen de spanning van een echte wedstrijd aan zodat er totaal 8 dansgroepen streden voor de tro fee. Na het openingswoord door de voorzitter lieten de groepen in een snel tempo hun danstechnieken aan het publiek en de jury zien. Hierbij was vooral de deelname van een zesjarig meisje verkleed als zeemeermin zeer leuk om te zien. De groepen hadden behalve een goede dansuitvoering ook veel aandacht besteed aan kleding en sommige zelfs aan decorstukken. Na het uitvoeren van de dansen was het tijd voor een kleine ver frissing en gelijkertijd liet de de- monstratiegroep een van hun nieuwste dansen aan het publiek zien. Maar het belangrijkste waar de deelnemers en het publiek toch op zaten te wachten wa de be kendmaking van de winnaar van de jazzwisseltrofee. De jazzwissel- trofee is dit jaar dan ook gewon nen door Simone Kester, Sylvia Verbree en Rianne van Leeuwen met hun uitvoering op de muziek You show me van Salt Pepper. De jury was zeer lovend over hen en vond hun de terechte winnaars. Zondags was er voor de demon- stratiegroepen van TOOS en Op de foto van links naar rechts directeur F.H.M. van Houten van Van Houten lm- en Export BV en Betontechniek Moerkapelle BV, chauffeur Albert Benschop met zijn vrouw en dochter, Van Leeuwens bedrijfswagenadviseur P. van Dijken en hoofd verkoop binnenland van Van Hou ten lm- en Export BV G. Noorlander. (Foto: Intercolor/De Rooy). De Waddinxveense chauffeur, die ook in het bezit is van de aantekening vervoer gevaarlij ke stoffen, stelde de belang stelling van zijn werkgever op prijs. Op zijn beurt staken F.H.M. van Houten en hoofd verkoop binnenland G. Noor lander niet onder stoelen of banken zeer ingenomen te zijn met zo’n accurate en betrouw bare werknemer. Bedrijfswagenadviseur P. van Dijken van Van Leeuwen’s Truckservice BV meende dat het zeer bijzonder was dat er meet een bedrijfswagen 500.000 kilometer was rondge reden. Van Houten BV uit Moerkapelle, dat gereedschap pen en machines voor de bouw nijverheid vervoert, denkt de wagen in de loop van dit jaar te zullen inruilen. Tengevolge van het toenemend aantal verkeersdrempels in de ge meente ontstaat regelmatig scha de aan de huisvuilauto’s, met na me aan de treeplanken. Indien de beladers op dat moment op de treeplanken staan, worden door de klap hun rug en benen zwaar be last en kunnen blessures ontstaan. Met behulp van volledige luchtve ring kan de hoogte van het laad- gedeelte van de auto binnen zeke re grenzen worden ingesteld. De ingestelde hoogte blijft dan con stant, onafhankelijk van het ge wicht van de lading. WADDINXVEEN - Leden van de Waddinxveense sportclub An tilope kwamen het afgelopen weekeinde in actie in Amersfoort en in Wassenaar. Zaterdag 15 februari hield het Amersfoortse AV Altis haar le Bergcross. Veteranen Ferry Bon- sel en Bram Lindhout van Antilo pe hebben daar aan de 10 kilome ter meegedaan. Het was echt crossweer. Wind en regen geselden de deelnemers op het zware parcours. Dit bestond hoofdzakelijk uit paden vol boom stronken, veel heuvels en hier en daar wat los zand om het niet te gemakkelijk te maken. Ferry Bonsel finishte uiteindelijk als 16e Veteraan I (5C-*J) in een goede tijd van 37.48 minuut, ter wijl Bram Lindhout bij de Vetera nen III (60-70) als eerst in 41.29 minuut de finish passeerde. In de duinen en door de bossen van het attraktiepark Duinrell in Wassenaar werd zaterdag de Bata- vencross georganiseerd. Voor An tilope werd door diverse jeugdat- leten meegedaan. Bij de meisjes D werd een win nende tijd van 4.31 minuut gere gistreerd, maar de Antilopertjes deden er iets langer over. Suzan ne de Leede finishte na 1.300 me ter als He, Kim v.d. Wolf 12e, Natascha v.d. Wolf 13e, Ellen Boere in 5.36 minuut als 16e en Sabine Esveld als 23e. Bij de jongens D wist Mark Boon een prachtige 4e plaats te behalen in 4.39 minuut, terwijl Erik Die- deriks en Vincent Boere als 7e en 9e werden geklasseerd. De jongens C liepen 2.400 meter en hadden in Ferry Boon een uit stekende deelnemer (3e plaats in 9.42 minuut). Martijn v.d. Meij liep bij de weer wat grotere jon gens B 4.100 meter in 15.40 mi nuut en behaalde hiermede een 10e plaats in het klassement. Tot ruim een halve minuut voor periode ging de strijd en de stand gelijk op. Alliance wist echter uit twee man-meer situaties 4-2 te scoren. In de derde periode leek De Gou we rijp voor een pak slaag. Allian ce liep uit naar 6-2, alvorens An gela Faber met een fraaie boogbal 6-3 scoorde. Alliance had de smaak te pakken en liep verder uit tot 8-3. Met deze royale voorsprong aan het begin van de vierde periode moet trainer/coach Huib Maass van Alliance gedacht hebben het karwei te hebben geklaard. Niets bleek minder waar! Alliance paste veelvuldig de zone toe, waarop De Gouwe een pasklaar antwoord had. Eerst werd de keepster van Alliance verrast door een mooie boogbal van Astrid Coene (8-4). Vervolgens scoorde Gillian van den Berg met een slingerbal 8-5 en nog geen minuut later tikte Angela Faber uit een man-meer 8-6 in. Hierna werd Alliance zichtbaar nerveuzer. Met name toen Angela Faber met nog twee minuten te spelen de stand op 8-7 bracht. Helaas kwam De Gouwe in de laatste minuten niet meer tot scoren en keerde wederom zonder punten naar huis. De Gouwe kende een hele goede start van de competitie. De heren bezetten halverwege nog een tweede plaats. Helaas konden de Waddinxveense heren de goede lijn in de tweede helft van de competitie niet vervolgen. Afgelopen zaterdag verloor De Gouwe wederom. Onbegrijpelijk, want het spel van de Waddinxve- keiharde wedstrijd met heel veel persoonlijke fouten (35). Zaterdag kan De Gouwe revanche nemen op het verlies. Hopelijk la ten de Gouweheren weer eens zien hoe waterpolo in Waddinx veen gespeeld moet worden. Ie dereen is voor deze happening uit genodigd. Tot zaterdag om 18.45 uur in Gouwebad De Sniep. Ten behoeve van de aanschaf van een nieuwe huisvuilauto ter ver vanging van de afgeschreven huis vuilauto BK-40-XH is voor het chassis en de opbouw een aantal offertes gevraagd. In overleg met het reinigingspersoneel zijn alle offertes met elkaar vergeleken en is de keuze vastgesteld. Op grond van prijs, eenheid van merk en bekendheid met de ser vice is de keuze gevallen op een DAF-chassis met een Haller-X2- opbouw, waarbij het beladingssys teem ten behoeve van de minicon tainer (1 jaar oud) van de oude op de nieuwe auto wordt overge bouwd. In de uitvoering van het chassis is een tweetal technische benodigd heden opgenomen om de volgen de redenen. WADDINXVEEN - Donderdag 20 en vrijdag 21 februari zal er in Waddinxveen een kledinginzame- ling worden gehouden door de Stichting Pandilla Ontwikkelings hulp. De opbrengst zal ter kennis van het gemeentebestuur worden ge bracht. I Weekblad voor Waddinxveen i I1C1U Ulli uv ixuiiivii jaz,z,uaiiovii. I i De afdeling jazzdans is een grote I afdeling met overwegend dames- I leden, maar waar sinds kort ook I een herenafdeling aan is toege- I jvoegd. De lessen worden allemaal I 'gegeven in de HAVO-zaal achter I (sporthal De Sniep. De HAVO- I 'zaai is uitgerust met een spiegel- I I wand. I Jazzdans is een vorm van bewe- I gingskunst met een techniek, die I I vol zit met invloeden uit de mo- I derne dans, klassiek ballet, tap- I dance, Latijns-Amerikaanse dan sen, primitieve Afrikaanse dan sen, showdans en is bovendien I sterk onderhevig aan verschillen de tijdverschijnselen (hip-hop). Daar moet wel het element ’’swing” aan worden toe gevoegd. Het doel van de jazzdans lessen is: een verbetering van de condi tie, de lenigheid te bevorderen, de spieren te versterken, het coördi- natievermogen te ontwikkelen en het ontwikkelen van het lichaams- bewustzijn. Dit alles moet leiden tot een bete re houding en lichaamsuitdruk- king. Alleen door het goed bege leiden en corrigeren van de leer- jlingen, kan deze doelstelling be reikt worden. Een Jazzles is opgebouwd uit een inleiding (warming-up), lichaams- scholing (oefeningen), dans en een afsluiting (na grote inspan ning tot rust komen). Geen enkele jazzdansles is het zelfde en dat zorgt er voor dat ie dereen enthousiast en gemoti veerd blijft. Van jong (vanaf 4 jaar) tot oud en op elk niveau is er bij TOOS gelegenheid tot jazz- dansen. Elke doordeweekse avond, behal ve de vrijdag, is er bij TOOS de gelegenheid om te komen jazz- dansen. Veel meer informatie over tijden prijzen leeftijden kan men krijgen in de zaal door mee te doen of bij het secretariaat (tel. 13839). WADDINXVEEN - Het eerste team van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV moest af gelopen donderdag trachten de koppositie in de derde klasse van de RSB te handhaven in de thuis wedstrijd tegen het Rotterdamse Shah Mata. De start was prima, binnen twee uur zorgden Smitskamp en De Niet op het 7e en 8e bord voor een voorsprong van 2-0 door hun tegenstanders volledig te overspe len. Direct daarna voegde Van Woudenberg op het derde bord daar een half puntje bij door geen risico te nemen in een rustige af ruil partij. Op het vijfde bord bouwde Claas sen zijn overwicht in het centrum uit en na een vinger-foutje van zijn tegenstander stootte hij door naar een winnende afwikkeling. Op het vierde bord had Kardol het moeilijk, hij vocht voor wat ■hij waard was maar in het eind- i spel moest hij toch de vlag strij- jken. Een tussenstand van 3,5-1,5 leek i riant, maar op de overige drie borden was nog van alles moge- lijk. Na de tijdscontrole om 24.00 I uur moest er beslist worden over j later uitspelen, arbitreren of di- reet een beslissing forceren. Het i laatste werd besloten; Philipse op het tweede en Van der Born op het vijfde bord werd remise en Hennink verloor, zodat Waddinx veen nipt won met 4,5-3,5. De komende maand moet aange treden worden tegen de Rotter damse medekoploper Onesimus, die ook nog ongeslagen is. WSV heeft in ieder geval de kansen in eigen hand gehouden. In de interne competitie is de op mars van nieuweling Brongers op vallend. In een Franse afruil vari ant tegen Stam kwam hij aan een verdienstelijke remise. Hierdoor klom hij binnen enkele weken van de 43e naar de 37e plaats. Van der Heiden-Sandijk was een partij met up en downs. Wit start te aller belabberds met het weg geven van een stuk. Maar Van der Heiden ging niet bij de pakken neer zitten, opende een alles of niets offensief en wist daarmee warempel de zwarte stelling bin nen te denderen. Door penningen en andere foefjes won hij zijn stuk terug en trok zo als nog aan het langste eind. Ritter paste met succes zijn ge liefde van Geet opening toe tegen Alblas. Zwart kreeg een enorme ontwikkelingsachterstand en zag toen een familieschaak over het hoofd waarna hij de stukken weer snel in de doos kon opbergen. Littooy speelde zijn Schotse ope ning te tam tegen Goor. Zwart kreeg mooi spel, voerde de druk in het centrum op, won een stuk en toen was het voor Goor een kwestie van uitspelen om de winst te pakken. De overige uitslagen waren: Jan- sen-Van Oort, de Pater-Kloet, Ponsioen-Versluis en de Hoog- Brinkhorst allen remise; Ellers- v.d. Starre 1-0, Muit-Wiersma 1-0, P. van Offeren-de Bock 1-0, Besemer-Brobbel 1-0 en H.E. van Offeren-D.J. van Offeren 01. De top-tien is nu geworden: Hen nink 1393, Philipse 1376, Kardol 1069, v.d. Born 1042, van Wou denberg 1024, Ellers 1024, Claas sen 1021, Reus 1007, Stouten 975, Muit 970, Jansen 949 en v.d. Starre 947. WADDINXVEEN - De eerste seniorenteams van Flyers-basket- bal behaalden in het afgelopen weekeinde verwachte resultaten. De dames wonnen op hun sloffen van Lokomotief (85-29). De heren waren ook in de return een stuk minder dan Cangeroes 1derhalve verlies met 80-59. De wedstrijd van Flyers dames 1 tegen Lokomotief (Rijswijk) week nagenoeg niet af van het script. Net zoals in de uitwedstrijd had den de Waddinxveensen weinig tegenstand van de Rijswijksen. Het ging er eigenlijk alleen om tot hoeveel punten Flyers kwam. Dat werden er behoorlijk wat (85) en aangezien de tegenstanders niet meer dan 29 punten mochten maken is het verhaal van deze wedstrijd duidelijk. Daarmee was deze wedstrijd te weinig een oefening voor de cruci ale wedstrijd van vrijdag wanneer Flyers in Den Haag Jumpers ont moet met als inzet de 2e plaats. Voor het moreel was het natuur lijk wel lekker dat Flyers Loko motief bijna heeft ’’getrippeld”. Scores: Anita van Uunen 25, As trid Frikken 16, José Krijger 15 Carolien Rahms 9, Babette Heerkens 8 punten. 'w- WADDINXVEEN - Voor een nieuwe huisvuilauto en enkele voorzieningen ten behoeve van andere huisvuilauto’s hebben B. en W. de gemeenteraad gevraagd ƒ345.000,- beschikbaar te stel len. De nieuwe wagen moet er dit voorjaar zijn. WADDINXVEEN - Bij Van Leeuwen’s Truckservice BV aan de Piasweg in Waddinx veen werd maandagmiddag een klein feestje gevierd door de 38-jarige Waddinxvener Albert Benschop, chauffeur bij Van Houten lm- en Export BV uit Moerkapelle. De beroepschauffeur bleek sinds mei 1985 en dus in bijna zeven jaar tijd met dezelfde door Van Leeuwen geleverde MAN-diesel vrachtwagen 500.000 kilometer te hebben afgelegd. Dit gebeurde ook nog eens schadevrij. Van directeur F.H.M. van Houten van het 20 werknemers omvattende Moerkapelse be drijf, waartoe ook Betontech niek Moerkapelle BV behoort, kreeg Albert Benschop een cheque van duizend gulden. Voor zijn vrouw waren er bloe men. WADDINXVEEN - De chemocar, die vrijdag weer in Wad- I dinxveen rondreed voor het ophalen van klein chemisch afval, was vorig jaar een groot succes. In 1991 werd in Waddinxveen I hiina 50% méér klein chemisch afval ongehaald dan in de voor gaande jaren (van 6.252 kg naar 9.056 kg). Sinds 1989 (6.595 kg) wordt in Waddinxveen zesmaal per jaar met de chemocar dit afval opge haald. Het succes in 1991 is, be halve het grotere milieu-bewust- zijn van de inwoners, eveneens te danken aan de, door de gemeente verspreidde, bewaarboxen. Hieronder een overzicht van het vorig jaar door de inwoners aange leverde klein chemisch afval on derverdeeld naar soort. Hierbij gaat het om gemengde fotochemi- caliën (185 kg), vast fotografisch I afval (208 kg), vetten (58 kg), oli- I en, oplosmiddel halogeen vrij (1404 kg), bestrijdingsmiddelen halogeen vrij (146 kg), spuitbus sen halogeen arm (516 kg), spuit bussen halogeen rijk (21 kg), verf- afval metaalverpakking (2542 kg), verfafval kunststofverpakking (794 kg), verfafval (202 kg), afge werkte olie (632 kg), oliefilters (2 kg), lijmen, kitten enz. halogeen vrij (402 kg), medicijnen (629 j kg), batterijen (ongesorteerd 1010 kg), accu’s (282 kg), TL-buizen, spaarlampen (23 kg). Waddinxveen rekent voor 1992 opnieuw op de medewerking van de bevolking om op deze wijze I een bijdrage te leveren aan het Dames 2 wist te verrassen door uit van Zoebas te winnen (53-57). Een groot aandeel in deze winst had Mireille Raaphorst. Zij speel de een uitstekende wedstrijd. Voor Flyers 3e damesteam zit er dit jaar weinig in. Tegen Sprin gers konden de Waddinxveensen in het 2e deel van de le helft tot geen enkele score komen en daar mee was de wedstrijd gespeeld. Net zoals in de aanvangsfase wist Flyers na rust redelijk tegenspel te bieden met name door de in de wedstrijd groeiende Anita Lam- mertse. Zij scoorde 10 punten maar topscoorster werd Ineke Kuypers met 18 punten. (De eindstand was 28-54). Meisjes Al wist Springers duide lijk te maken dat zij een stuk be ter is, iets wat in de le ontmoe ting niet mocht lukken. Flyers speelde een goede wedstrijd en De derde periode was een vervolg van de tweede, De Gouwe had wederom de beste kansen, alleen maakten zij deze niet af. Alleen Jacco van Tol (2x) en Ronald Schens wisten tot scoren te ko men. De stand na de derde perio de was dan ook 8-8. In de laatste periode kwam De Gouwe voor het eerst op twee doelpunt achterstad, deze achter stand bleef tot bijna het einde van de wedstrijd op het scorebord. In de laatste periode waren het Rem ko Overdam en Jacco van Tol die de eindstand bepaalden op 11-10. Wederom een nederlaag. Na de winterstop behaalde de Albert Spijker-equipe slechts 1 punt. Dit is zeker te weinig voor een ploeg als De Gouwe. Aanstaande wedstrijd krijgt De Gouwe wederom een zware dob ber aan streekgenoot BZPC Bode graven. De eerste ’streekderby’ werd verrassend gewonnen door Bodegraven. Het was toen een Het was voor de De Gouwe-da- mes weer bijna raak tegen Allian ce in Zaandam. De Gouwe had in de thuiswedstrijd tegen Alliance nipt met 8-9 verloren. Deze keer stuntte het team van trainer/coach Wim Groen in Zaandam. Niemand zou hebben vermoed, dat De Gouwe in het hol van de leeuw een potje zou kunnen breken, doch niets bleek minder waar. Achteraf gezien mag Alliance blij zijn, dat het bij 8-7 is gebleven. Alliance dacht na drie periodes (8-3) op rozen te zit ten, doch verkeken zich wederom op de veerkracht van De Gouwe. Direct al in de eerste periode kon Alliance geen vuist maken. Enke le man-meer situaties werden be kwaam door De Gouwe om zeep geholpen. Halverwege namen de Waddinxveensen brutaalweg de leiding met 0-1 via Astrid Coene door wel uit een man-meer te sco ren. Alliance maakte weliswaar 1-1, doch de stevig aangepakte Wendy de Frankrijker nam wraak door met een harde achterwaartse bal de stand op 1-2 te brengen. Vlak voor tijd kwam Alliance toch nog langszij (2-2). •t'-ai__i het einde van de tweede WADDINXVEEN - Het Plat form Gehandicapten Waddinx veen houdt maandagavond 30 maart in Éet buurtcentrum De Boog (C. Huijgenslaan) een the- ma-avond over de thuiszorg. Op deze avond, die om acht uur begint en gratis toegankelijk is, zullen spreken mevrouw J. Meinema (Kruiswerk Midden- Holland), mevrouw G. van Hel den (Maatschappelijke Dienstver lening Zuidplas), huisarts C.N. Vreeken en mevrouw J. Kastelein, sinds november vorig jaar de nieuwe voorzitter van het Plat form Gehandicapten Waddinx veen. WADDINXVEEN - Vanavond (woensdag 18 februari) kan er weer vanaf zeven uur gesjoeld worden in het gebouw van de Schuttersvereniging aan de Al- berdingk Thijmlaan. De uitslagen van de laatste sjoel avond zijn: Klasse A: 1. Jan Kers bergen (1401 punten), Klasse B: 1. Ed. den Drijver (1329 punten), Klasse C: 1. Floor van Abshoven (1200 punten), Klasse D: 1. Mar co Heuvelman (1026 punten), Klasse E: 1. Roswelle van Leeu wen (1025 punten). gymnastiek is er bij TOOS ook de gelegen- I WADDINXVEEN - Behalve de gymnastiek en aerobic die bij TOOS-gymnastiek gegeven wordt I heid om te komen jazzdansen. I ■afdeling I .'leden, n I een her 1 1 itviatK -38.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 25