Vrouw met ’s werelds grootste voortanden Sponsoring VVD door bedrijven Positieve reacties Jan van Wijk (PCW): Kunst te koop voor iedereen in Kreater House-avond in Zuidhonk ANBO over iriscopie Kas op school WADDINXVEEN - Sinds vorige wéék maandag is een tuinbouwkas te zien, in de gemeenschapsruimte van de protestants-christelijke De Savornin Lohmanschool aan de Wingerd. 1000 gulden voor terug vinden van RTW-zender Avond over pleegzorg Mr. Wiebrand Dijksterhuis (PCW) wil bezuinigen ■B Flink gestegen Onderwerpen Brugcentrum ’’Onze naaste” Financieel Pagina 11 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 25 maart 1992 Wiebrand Dijksterhuis. (Foto: mr. PCW kiest Kerkweg-Oost valt hier mee Noteboom). van werking stukken duurder wordt, het onderhoud van de riolerin gen scheppen geld gaat kosten en ook het schoonmaken van de De VVD-afdeling had in 1991 ruim 2,3 mille aan inkomsten en uitgaven. In kas zit ruim duizend gulden. W’veen moet tering naar nering zetten gaat vertonen. Er is dus bij de op voeding van onze jeugd een dui delijk rol weggelegd voor ouders, verzorgers en leerkrachten, maar ook - zoals minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie eveneens heeft aangegeven - voor levensbeschou welijke instellingen. In die aanpak kan overigens een goed gezinsle ven niet gemist worden”. Jan van Wijk gaf aan dat de cri minaliteit in de jaren zeventig en tachtig in ons land flink is geste gen. Op dit moment wordt nog geen kwart (22%) van de geregis treerde misdrijven opgehelderd. Nederland heeft jaarlijks te ma ken met 11,3 miljoen misdrijven, dering nodig is. Een goede opvoe- die voor 8,4 miljard gulden scha- ding, waarbij normen en waarden worden overgedragen, in een sa menleving die zich meer van el kaar aantrekt noemde hij essenti eel. Jan van Wijk: ”Ik las dat rond het Maar er zijn wel criminele bedrei gingen. ”De Randstad ligt akelig dichtbij, daarom komen we ook in Waddinxveen vormen van lande lijke criminaliteit tegen”, weet de leider van Waddinxveens derde politieke partij na CDA en PvdA, die grote waardering zegt te heb ben voor de plaatselijke rijkspoli tie. Hij riep de bevolking, de poli tiek en de overheid dan ook op de politie in haar werk waar mögelijk te steunen ’’voor een grotere pak kans”. Volgens cijfers van de rijkspolitie worden in Waddinxveen jaarlijks 400 fietsen gestolen en krijgen 70 woningen dieven op bezoek. Er is voorts veelvuldig sprake van van dalisme (”Het is te gek voor woorden dat er pas een verfspoor door half Waddinxveen werd ge trokken”). Enkele zeer vervelende situaties van jeugdoverlast konden inmid dels worden beperkt, zodat de rust op een aantal plaatsen is te ruggekeerd. In Waddinxveen, ’’waar ook banken worden over vallen”, vragen verder verkeersde licten (alcohol in verkeer) en za ken als mishandeling en heling de nodige aandacht van de rijkspoli tie. Afgelopen donderdag heeft me vrouw Van Dijk-Breugem van de info-groep glastuinbouw Westland de groepen 5 en 6 verteld over de groei, het stekken en het verhan delen van planten op de veiling. De infogroep voorziet de scholen van dia’s, informatie- en lesmate riaal over de glastuinbouw in het Westland. Zo had zij bij zich een kopie van een veilingklok, waar de kinderen om de beurt op mochten klokken. Nederland heeft 10 bloemenvei lingen, waarvan 4 in Zuid-Hol- land. Een groot gedeelte van al deze planten komt uit Boskoop. Boskoop is het oudste boomkwe- kerijcentrum van Nederland met inmiddels bijn 1.000 kwekerijen. Verder is er in de school veel fol dermateriaal te zien over de vei lingen en de groententeelt. Ook wordt er nog aandacht besteed aan de Floriade 1992 in Zoeter- meer. Deze wereldtuinbouwtentoonstel- ling, die elke 10 jaar gehouden wordt, opent haar deuren op 10 april. Het materiaal is de De Savornin Lohmanschool beschikbaar ge steld door Plant Publicity Holland en de tentoonstelling is te zien tot en met 30 maart. bodem heel veel kost. Het PCW-raadslid van GPV-hui- ze schetste dit beeld op de vorige week donderdagavond in de her vormde Bethelkerk (Bilderdijk- laan) gehouden bijeenkomst van de Protestantse Combinatie Wad dinxveen (HKV,SGP,GPV,RPF), waar bestuur en fractie verant woording aflegden over het poli tiek handelen in het afgelopen jaar. De nieuwe zuinige aanpak ken merkt zich volgens mr. Wiebrand Dijksterhuis vooral door het te rugkeren naar de gemeentelijke kerntaken, zoals verkeersveilig heid en milieu, een grotere doel matigheid van het gemeentelijk apparaat en het meer toepassen van het profijtbeginsel bij de toe kenning van subsidies. ”Die bezuinigingsoperatie is na tuurlijk niet gemakkelijk”, aldus mr. Wiebrand Dijksterhuis. ”Het CDA (6 zetels) wil niet aan de subsidies komen. De PvdA (5 ze tels) denkt niet aan bezuinigen. Wellicht valt er door de PCW (4 zetels) met de VVD (4 zetels) öp dit terrein een aantal zaken te doen”. de kosten daarvan hebben ‘we ’’Verbakel” nog even buiten de plannen gelaten om daarover bin nenkort te beslissen in het kader van het hoofdwinkelcentrum, dat nu aan de Kerkweg-Oost is ge dacht. Een amendement van de PCW en de VVD over het in de wachtkamer zetten van ’’Verba kel” werd, zo merkte ik, met CDA-pijn aangenomen. Van uit stel zal echter geen afstel ko men”. Het PCW-raadslid moest helaas vaststellen dat de kloof tussen de burgers en de gemeentepolitiek groter wordt. ”Er bestaat hier geen overweldigende belangstel ling voor het politieke bedrijf. De raadsfracties hebben daar ook schuld aan. In de raadsvergaderin gen herkauwen we de discussies in de raadscommissies op een veel te saaie, te technische en te gede tailleerde manier”. ”We moeten daar verandering in brengen door duidelijk reken schap te geven op meer hoofdlij nen en met minder details. Dat is een moeilijke, maar ook mooie op dracht voor de PCW. Hoewel de Bijbel voor ons geen politiek handboek is weten we dat de vre ze in de Heere het begin is van de wijsheid. Want Bijbelse normen moeten worden vertaald in be stuurlijke standpunten”, besloot mr. Wiebrand Dijksterhuis. PCW-voorzitter J.W. v.d. Werken had tevoren al gezegd dat de PCW-gemeenteraadsleden hun werk moeten doen in een post christelijk tijdperk. Hij stelde dat ’’onze vertegenwoordigers in de gemeenteraad de durf en de moed moeten hebben niet mee te doen met de zonde”. En omdat nie mand daar op eigen kracht toe in staat is kan daarbij Gods steun nimmer gemist worden. WADDINXVEEN - Waddinxveen moet meer de tering naar de nering gaan zetten, vindt PCW-gemeenteraadslid mr. Wiebrand Dijksterhuis. Volgens hem zit de gemeente na de jaren tachtig, waarin het financieel goed draaide, in een overgangsperiode naar een grotere zuinigheid nu het rijk bezuinigt, Waddinxveen min der woningen mag bouwen (Groene Hart-discussie), de afvalver- Het PCW-raadslid liet in zijn ver antwoording namens de fractie, waarvan ook de aanwezige raads leden Joop Neele (wethouder), Jan van Wijk (fractievoorzitter) en Henk de Bas deel uitmaken, een tiental spraakmakende onder werpen de revue passeren. Daarbij gaf mr. Wiebrand Dijk sterhuis aan dat zijn fractie grote waarde hecht aan de aanleg van een veilige noord-zuid-fietsroute ten oosten van de spoorlijn. Voor deze fietsroute E (of Route d’Annemarie, zoals ze op de sa menwerkingsschool voor HAVO- Atheneum zeggen) moet dit jaar de spade de (volkstuin)grond in gaan. Voorts gaf hij aan dat de PCW voor het kindercentrum in De Bonkelaar al bij de collegevor- ming in 1990 een compromis heeft gesloten met CDA en VVD, dat er aan de Peter Zuidlaan kleinschalig jongerenwerk moet worden gestart, dat de basisvor- mjng om schaalvergroting in het voortgezet onderwijs vraagt, dat WADDINXVEEN - Zaterdaga vond 4 april houdt de Stichting Wijkwerk De Zuidplas op ver zoek een party in Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) met house-muziek voor de jeugd vanaf 14 jaar. De muziek wordt verzorgd door drive-in-discotheek Chinchilla. De zaal gaat open om 20.00 uur. De kaarten kosten ƒ10,- inclusief 3 consumpties en zijn nu al ver krijgbaar in de voorverkoop in het wijkgebouw tijdens de openings tijden en bij de heer Meiderwijk, Haverakker 18. WADDINXVEEN - Op initiatief van de afdeling Waddinxveen van de Algemene Nederlandse Bond van Ouderen (ANBO) komt de Waddinxveense natuurgenezeres Frea Plantinga op maandagmid dag 30 maart om twee uur in het Anne Frank-centrum iets vertel len over iriscopie. De toegang voor 50-plussers is gratis en er zal een kopje koffie worden geschon ken. De lezing wordt geïllustreerd met dia’s. Iriscopie is een diagnosestelling via het gekleurde deel van de ogen, oftewel de iris. Ruim 100 jaar geleden besteedde een Hon gaarse arts al zijn tijd en energie aan het ontwikkelen van een topo- grafiekaart, waarin alle organen van het lichaam voorkomen. Deze kaart is aan de hand van talloze onderzoeken door zowel Duitse als Amerikaanse arts-iriscopisten verder uitgewerkt. Tegenwoordig werken veel Duitse specialisten met deze diagnose- vorm teneinde meer informatie te verkrijgen over de achtergronden van de ziekten. Het Duitse zie kenfonds vergoed niet alleen het consult van de artsen, maar ook van de niet-arsten, zoals de na tuurgeneeskundige therapeuten. Nederland is nog lang niet zover. Er bestaan helaas nog veel te veel misverstanden, verkeerde menin gen en vooroordelen die verder in tegreren van de iriscopie tegen houden. Niet alleen bij het publiek zijn deze aanwezig, ook en vooral de medische stand heeft er behoor lijk ’’last” van! Zonder te weten wat iriscopie nu feitelijk inhoudt, wordt deze diagnosevorm danig de grond ingeboord. Voor dege nen die zich werkelijk onbevoor oordeeld open willen stellen en zich in de uiterst interessante we reld van het oog willen begeven, zal het een middag vol verbazing worden, aldus de organisatorn. Het oog vertelt eigenlijk alles over de ’’eigenaar”. Gezondheids klachten vinden we terug in de iris als: gaatjes in de dradenstruc tuur, allerlei soorten pigmenten, vervormingen van de dradenstruc tuur en vervorming-van de pupil. Vér van tevoren kan een ziekte al gesignaleerd worden, zodat op tijd bepaalde maatregelen genomen kunnen worden! De reguliere me dische wereld komt in veel geval len tekort bij het juiste diagnose- ren van de klachten. Iriscopie is hierbij een schitterend hulpmiddel gebleken die in heel veel schrijnende gevallen, waarbij mensen ten einde raad waren/iijn, uitkomst kan bieden. de noordelijke omleidingsweg voor de Brugweg om financiële redenen is geschrapt en dat er langs de bestaande weg helaas geen vrijliggend fietspad wordt aangelegd. Mr. Wiebrand Dijksterhuis liet op de PCW-vergadering niet on besproken dat het college van Burgemeester en Wethouders ver deeld opereerde rond de woning bouw in het Brugcentrum. ”De fractie wilde voor het neerzetten van een woongebouw sloop van het Verbakel-pand, maar gezien sene. Als kind werd zij altijd door medescholieren in de maling genomen. Ook moest zij opge wassen zijn tegen wildvreem den die haar op straat uitlach ten en nawezen. ’’Mijn ouders waren mensen die niet geloofden in cosmeti sche chirurgie en ze wilden niet, hoe ik er ook uitzag, dat ik mijn tanden liet verande ren”, vertel zij. ”Het was daardoor niet ge makkelijk toen ik jonger was en niet snapte waarom ik an ders was. Maar nu ik ouder ben, begrijp ik dat mijn tanden een verborgen zegen waren. Terwijl andere kinderen van mijn leeftijd verkering hadden, feestjes gaven en in moeilijkhe den raakten, zat ik in mijn ka mer of in de bibliotheek te stu deren. Met tanden zoals die van mij wilde ik niet uitgaan”. ”Ik zette mijn tanden in mijn boeken, bij wijze van spreken, en haalde zulke goede cijfers, dat ik naar de universiteit kon en uiteindelijk computerpro grammeur ben geworden. Het klinkt voor sommige misschien vreemd”, vervolgt zij, ’’maar ik ben zeer gehecht geraakt aan mijn- tanden. Als ik in de spie gel kijk, kan ik eerlijk zeggen: Je bent uniek, Carla. En dat geeft een goed gevoel”. Ondanks dat zij haar tienerja ren in eenzaamheid door bracht, heeft Carla nu een vas te vriend en staat het huwelijk voor juni gepland. ’’Zoenen is lastig”, zegt zij verlegen, ’’maar waar een wil is, is een weg. Mijn gebit is verder normaal, dus ik heb niet zoveel proble men als men misschien denkt. Ik slis een beetje omdat mijn voortanden licht vooruitsteken. Maar veel mensen hebben pro blemen met praten. Ik ben zeer zeker niet de enige”, zegt ze tot slot tegen het Weekblad ’’Nieuwe”. WADDINXVEEN - ’’Nieu we”, het spraakmakende week blad voor ’’informatie, opinie en amusement” van Peter J. Muller situeerde afgelopen week de vrouw van ’s wereld grootste voortanden in Wad dinxveen. Zijn stafreporter Ron Sterrenburg meldt dat in het blad op pagina 3 en de Amsterdamse uitgever zelf sprak er over in Viola Holt’s ”5 Uur Show” op RTL-4. Het meisje dat zegt dat de mensen haar ’’Bugs Bunny Girl” noemen heet Carla Si mons. Ze gaat in juni met haar vriend trouwen en heeft als knappe 23-jarige tanden, die aan de vrouwelijke helft van bet komische duo Thea en Theo doen denken. Volgens het in de kiosken ver krijgbaar blad ’’Nieuwe” geven mensen Carla Simons allerlei bijnamen, waarvan ’’Bugs Bun ny” en ’’Konijntje” nog de vriendelijkste zijn - zij heeft nl. twee voortanden die zo groot zijn dat ze haar onderlip bedekken! En terwijl sommige mensen haar als vreemd beschouwen, is de 23-jarige Waddinxveense maar wat trots op haar enorme tanden en denkt zij er niet aan ze bij te laten vijlen of te ver vangen door stifttanden. ”Dit zijn de tanden mij door Moeder Natuur gegeven en ik ben er blij mee”, legt zij uit. ”Ze zijn misschien wat lang, maar ook sterk en goed ge vormd. Het heeft soms zelfs voordelen. Appels, mais en wortelen eten is veel gemakke lijker. Ze zijn ook simpel schoon te houden want ik hoef niet eens de borstel in mijn mond te steken”. Carla was niet altijd even ge lukkig met haar 4cm lange tanden, waar artsen nooit een verklaring voor hebben kunnen vinden en die ongeveer drie maal zo groot zijn als de tan den van de gemiddelde volwas- WADDINXVEEN - Kunst is voor iedereen is de mening van Passe Partout International uit Waddinxveen. Om dit te onder strepen houdt zij op zaterdag 28 maart een verkoopexpositie van olieverfschilderijen in het cen trum voor kunstzinnige vorming Kreater aan de Kerkstraat van 9.00 tot 17.00 uur. Tijdens deze expositie worden werken getoond van bekende en minder bekende kunstenaars uit binnen- en buitenland. Een van de exposanten is Piet Kegge die zich liet inspireren door de vroeg twin tigste eeuwse schilder De Beau fort. Ook worden er werken ver kocht van populaire kunstenaars als Cox en Bonsall. Als primeur presenteert Passe Partout een zeer exclusieve col lectie van hedendaagse Ameri kaanse kunstenaars. De schilderijen zijn te koop tij dens de expositie tegen betaalbare prijzen. Aan de hand van aanwe zig voorbeeld materiaal kan de koper de keuze van de omlijsting maken. Zolang de voorraad strekt krijgt iedere koper een exclusieve kunst- poster van de Nederlandse kun stenaar B. Kemper aangeboden. De toegang tot de expositie is gra tis. toogde HKV-lid, oud-KNOV- voorzitter en KNOV-bestuurslid C. de Bas dat het gemeentebe stuur zich in 1987 ten onrechte (met de stem van PCW-raadslid Henk de Bas tegen) op basis van een intentieverklaring heeft ge bonden aan de projectontwikke laar MAB BV. ”Het is ongehoord dat één bedrijf zich hiermee bezig houdt”, aldus de vader van het PCW-raadslid. Senior vindt het belangrijk dat de gemeente ook andere projectont wikkelaars een kans moet geven om te komen tot een hoofdwinkel centrum met kooppanden voor voornamelijk eigen winkeliers en geen filiaalbedrijven. ’’Projectontwikkelaar MAB BV staat als zeer duur en luxe be kend”, betoogde de heer De Bas. ’’Winkeliers van elders uit de ge meente moeten zich kunnen ver plaatsen voor haalbare prijzen. Het KNOV zou zelf wel een pro jectontwikkelaar willen sturen om kooppanden te realiseren, zodat de ondernemers ook aan hun oude dag kunnen denken. Nu is de huurprijs een sluitstuk. De beoog de hoge huurprijzen zijn dan ok niet passend bij Waddinxveen”. PCW-fractievoorzitter Jan van Wijk zei dat MAB BV misschien bekendheid geniet als een dure en luxueuze projectontwikkelaar, maar elders heeft hij gezien datje dan wellicht ook iets aantrekke lijks in huis kunt krijgen. ”Het lijkt me voorlopig verstandiger af te wachten wat ons in de komen de weken door het college van B. en W. ter beslissing wordt voorge legd. Ik voel er niet voor nu al een andere projectontwikkelaar te gaan inschakelen”. - Voor de RTW-radio hield PvdA- raadslid Gerard Torenbeek vrij dagavond weer een pleidooi voor het nieuwe winkelcentrum op de lokatie Passage-West ’’mits het al lemaal niet te duur wordt, want dan gaat het gfewoon niet door”. Hij ondersteunde hiermee de re cent verwoorde mening van frac tiegenoot drs. Martin Kraaij- estein, hoewel hij in zijn hart voorstander is en blijft van de Be Fair-lokatie. Overigens denkt niet elk PvdA- raadslid over deze zaak hetzelfde. Zo is PvdA-raadslid Charles Wij nen er voorstander van om alles te laten zoals het is en geen grootse winkelplannen meer te gaan ont wikkelen, terwijl de Waddinxve- ners toch elders zullen blijven winkelen. In zijn visie doen ze in het Gouwedorp alleen maar bood schappen. Gerard Torenbeek: ’’Passage- West brengen we weer onder de aandacht omdat we ons in het nauw gedreven voelen door het college van B. en W. We vinden Kerkweg-Oost zo’n vreemd plan dat we alternatieven zijn gaan zoeken. We hebben bedacht dat het oude plan Passage-West niet zo’n slecht plan is. Bovendien werd het destijds door een groot deel van de gemeenteraad gedra gen. Als we dit plan in meerdere fases kunnen opbouwen zal het ook niet zo kostbaar zijn”. Voor de PvdA-leden heeft een winkelcentrum bij het NS-station Waddinxveen alleen maar voorde len. Een centrum niet alleen om te winkelen, maar ook om er uit te gaan (bruin café en zalencen trum), elkaar te ontmoeten (plein voor evenementen) en te kerken (Kruiskerk). Uit milieuoogpunt is de PvdA geen voorstander van veel extra parkeerplaatsen bij de westelijke uitbreiding van de Passage. ’’Ie dereen hoeft niet met de auto naar het nieuwe hoofd winkelcen trum. Waddinxveen is voor het overbruggen van die afstand klein genoeg. We kunnen ook op de fiets en desnoods met het open baar vervoer (bus en trein van het de opleveren. De inwoners voelen zich in deze samenleving, die on tegenzeggelijk harder, geweldda diger en gevaarlijker wordt, steeds onveiliger. hervormde Bethelkerk (Bilderdijklaan) gehouden vergadering van de door HKV, SGP, GPV en RPF gevormde combinatie. ”Dat is geen vrolijk beeld”, meent Jan van Wijk. ”Wij moe ten nu de prijs betalen voor de veel te toegeeflijke jaren zestig en zeventig, toen vrijheid - blijheid het parool waren. Er is sprake van toenemende agressie, spanning, egoïsme, verharding, verkilling, verslaving en ook openlijke gods lastering”. De PCW-fractievoorzitter maakte aan de hand van een paar voor beelden duidelijk dat naar zijn mening het wereldlijk recht nog altijd is geworteld in Gods recht. Voor een betere veiligheidszorg pleitte hij voor een dieper en pro jectgerichte benadering aan de bron met structurele, preventieve en bestuurlijke maatregelen. Hierbij gaf Jan van Wijk aan dat strafopleggingen onmisbaar blij ven voor het leefbaar houden van de samenleving. In die zienswijze wilde de PCW’er de criminelen geenszins uit het oog verliezen. ”Ook crimi nelen, die we niet ongemoeid mo gen laten, hebben als onze naaste recht op hulp om ze weer op het goede pad te krijgen. Want wie zonder zonde is werpe de eerste steen”, hield de politicus, die in een topfunctie werkzaam is bij de KLM, zijn gehoor in de Bethel kerk voor. Zijn lezing met enkele principiële opmerkingen afsluitend zei Jan van Wijk dat er voor voorkomen en het terugdringen van de crimi naliteit ook een mentaliteitsveran- WADDINXVEEN - De criminaliteit in Waddinxveen (ruim tiende jaar vast komt te liggen of 25.000 inwoners) valt nog altijd mee. ”Er doen zich hier op dit iemand later crimineel gedrag terrein geen dramatische ontwikkelingen voor, zodat er geen re- r,a'" Cr ,c 'h,c k" den bestaat de noodklok te luiden”, aldus Jan van Wijk, fractie voorzitter van de Protestantse. Combinatie Waddinxveen (PCW) in de gemeenteraad, op de vorige week donderdagavond in de PCW-gemeenteraadslid Archief/Ton Bennemeer). WADDINXVEEN - De hervorm de Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan heeft weer bezoek ge had van inbrekers. In de nacht van zaterdag 21 op zondag 22 maart lukte het de onbekenden via het dak in de bijlokalen van de kerk te komen. Uit de jeugdruimte is volgens de plaatselijke rijkspolitie een CD- speler, een cassettedeck en een versterker gestolen. WADDINXVEEN - Passage-West wordt niet de plek van het nieuwe (grotere) winkelhart, hoewel de Waddihxveense politiek daarover slechts een jaar geleden nog zeer eensgezind was. ’’Het lijkt er niet meer van te komen. Na veel vijven en zessen krijgt de Kerkweg-Oost ook onze voorkeur”, meent PCW-gemeenteraadslid mr. Wiebrand Dijksterhuis. Hij gaf vorige week donderdagavond deze mening op de in de hervormde Bethelkerk (Bilderdijklaan) gehouden openbare PCW-verga dering. Een nieuw overdekt winkelcen trum aan de de noordkant van de Kerkweg-Oost, op de plaats van de vijf te slopen villa’s en ten oos ten van het winkelcentrum ”de Passage”, heeft altijd wel de voor keur gehad van de binnen de Pro testantse Combinatie Waddinx veen samenwerkende Hervormde Kiesvereniging (HKV), SGP. GPV en RPF. ’’Alle andere varianten ten westen (C.P. Broer BV), ten zuiden (Be Fair-voetbal) en ten noorden (be jaardenwoningen Prins Bernhard- laan) van ”de Passage” blijken in de praktijk veel te duur te zijn of maatschappelijk niet uitvoer baar”, vatte mr.Wiebrand Dijk sterhuis de PCW-visie samen, daarmee het door oud-wethouder en PvdA-raadslid drs. Martin Kraaijestein nieuw leven ingebla zen plan'voor de Passage-West van de tafel schuivend. ’’Martin Kraaijestein zegt wel dat het bedrijfspand van C.P. Broer BV te koop is, maar vraag niet voor hoeveel. Passage-West blijkt financieel gezien heel moeilijk, tenzij er andere ontwikkelingen zouden zijn dan nu bekend. De Be Fair-lokatie is de duurste. Op dit moment lijkt de Kerkweg- Oost financieel het meest aantrek kelijke”, lichtte mr. Wiebrand Dijksterhuis toe. ”De PCW stelt overigens aan de lokatie Kerkweg-Oost wel een aantal verkeerstechnische voor waarden”, ging het PCW-raadslid verder. ”Wij vinden dat de ver keersveiligheid van de voetgan gers en de fietsers in het centrum gebied moet worden verbeterd. De kosten hiervan moeten in de exploitatie van het centrumplan opgenomen zijn. Deze zaak mag geen ’’bijwagen” worden”. Tijdens de PCW-bijeenkomst be- ’’Criminaliteit WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Volks partij voor Vrijheid en Democratie (VVD) laat zich sponsoren door het plaatselijke bedrijfsleven. Op die manier probeert het partijbestuur aan meer inkomsten te komen, omdat het ledental zich al een tijdje stabiliseert. Het was de georganiseerde libera len gebleken dat een aantal Wad dinxveense ondernemers wel VVD stemt, maar uit zakelijke overwegingen niet bereid is offici eel lid te worden van deze partij. Inmiddels zijn enkele bedrijven voor financiële bijdragen bena derd en hierop is positief gerea geerd, zo blijkt uit een recent ver slag van de lokale VVD-afdeling. De Waddinxveense VVD-leden blijken over dit sponsoringsbeleid geen bijzondere opmerkingen te hebben, al vraagt VVD-gemeente- raadslid Jaap van den Berg zich wel af hoe het afdelingsbestuur de sponsoring precies gaat opzet ten. Vanuit de leden is nog wel ge vraagd het landelijke hoofdbe stuur van de VVD te laten weten dat ondernemers terughoudend zijn om lid van deze politieke par tij te worden. Misschien valt daar uit die richting wat aan te doen. Hoe daar tegen sponsoring wordt aangekeken is niet bekend. Waddinxveen is bij verkiezingen goed voor 2.000 VVD-stemmers, maar slechts 98 ingezetenen blij ken zich als lid te hebben laten inschrijven. In de loop van dit jaar zal worden geprobeerd het le dental te verhogen om ook op die wijze aan extra inkomsten te ko men. ene naar het andere station)”, vindt Gerard Torenbeek. Volgens de sociaal-democraten zou voor de Passage-West begon nen moeten worden met het in eerste instantie neerzetten van een winkelgalerij van 3.000 vier kante meter (waarvoor enkele ont eigeningen nodig zullen zijn), waarna later het bedrijfspand van C.P. Broer BV aangekocht zou kunnen worden. ’’Over de aankoopprijs daarvan zijn door de gemeente in een eer der stadium geen al te duidelijke afspraken gemaakt”, weet PvdA- raadslid Gerard Torenbeek, die voor de RTW-microfoon geen na dere informatie kon verstrekken. WADDINXVEEN - Voor de tweede maal binnen twee maan den is de zender voor de etheruit- zendingen van de RTW-radio (105.8 FM) gestolen. De uitzen dingen van het lokale station wa ren het afgelopen weekeinde daar om alleen via de kabel (87.9 FM) te beluisteren. De rijkspolitie, die werd gewaarschuwd door het alarm dat afging, maar niemand kon aanhouden, stelt opnieuw een onderzoek in. De RTW-radio, die eerder een unieke eigen vlag van 800 gulden gestolen zag worden, heeft dui zend gulden uitgeloofd voor de ’’gouden tip” die leidt tot het aan houden van de daders of het te rugvinden van de zender, welke op zaterdag 18 januari ook al van het dak van de flat aan de Tollen slaan verdween en niet is terugge vonden. Tips, kunnen schriftelijk worden gemeld bij de RTW-radio, post bus 330, 2740 AH Waddinxveen of via het telefoonnummer van de RTW-studio 01828 - 10379. Van de tegen de zes mille kostende en verzekerde reserve-zender, die daarvoor in de plaats kwam en waarin een week eerder de blik sem nog was geslagen, ontbreekt voorlopig nog elk spoor. Volgens de RTW hebben de die ven of hobbyisten, die op de zwar te markt hoog uit 500 gulden voor de zender kunnen vangen, er niets aan. ”De gouden tip is een belo ning van 1000 gulden waard, dus ze kunnen de zender beter terug geven”, aldus RTW-medewerk- ster Door Oremus. ”Na de diefstal van de vorige zen der hebben we een aantal - meest al anonieme - telefonische aanwij zingen gehad. Misschien helpt die beloning ditmaal de mensen die wat weten over de streep te trek ken. Wij hebben echter geen idee wie het gedaan kan hebben. Daar om hopen we dat de gouden tip snel komt”. De medewerkers van de RTW leggen in eigen kring een verband tussen de diefstal van de eerste zender uit het onbeveiligde lift- huis van de flat aan de Tollen slaan op zaterdag 18 januari en de verdwijning van de overigens be ter beveiligde reservezender uit Terneuzen op woensdag 18 maart. ”Dit is geen toeval meer. Het moet om mensen gaan die ons uit de ether willen hebben”, zo wordt gezegd, waarbij aarzelend wordt gewezen naar de kring van radio piraten, waarmee in het recente verleden geen samenwerking tot stand kon worden gebracht. Maar het gaat hier slechts om geruch ten en vage aanwijzingen. De RTW-radio stelt evenals de vorige keer weer pogingen in het werk om snel in de ether terug te zijn. De mogelijkheid is niet uit gesloten dat voor de zender een nieuwe lokatie wordt gevonden, die diefstal bemoeilijkt. Hierbij kan gedacht worden aan het groepsbureau van de rijkspoli tie aan de Mozartlaan en het ge meentehuis aan het Raadhuis plein. Tenslotte heeft het gemeen tebestuur de RTW-radio aangewe zen als ’’officiële rampenzender” voor informatie en instructies bij calamiteiten (gifwolk, gassen, straling). ALPHEN AAN DEN RIJN - In Alphen aan den Rijn en omgeving is er grote behoefte aan pleeg- en opvangouders. Daarom organi seert de Centrale voor Pleegzorg Zuid-Holland/Zeeland op woens dag 8 april een voorlichtingsavond over pleegzorg in Alphen aan den Rijn. Pleeg- of opvanggezinnen bieden kinderen of jongeren onderdak die voor korte of lange tijd niet meer thuis kunnen wonen. Kinde ren en jongeren die in moeilijkhe den zijn geraakt en de dupe drei gen te worden van de problemen thuis. De avond vindt plaats op woens dag 8 april a.s. bij de Stichting Rijnhove, Raadhuisstraat 22, Al phen aan den Rijn. Aanvang 20.00 uur. De avond is vrij toegankelijk voor iedereen die interesse heeft in pleegzorg. Voor meer informatie en aanmelding voor deze avond, kan men bellen naar: Centrale voor Pleegzorg Zuid- Holland Zeeland, telefoon 010-4120150. Iedereen die besluit om pleegou der te worden, kan rekenen op een goede voorbereiding. In het najaar starten er weer voorberei dingsprogramma’s op diverse lo caties in Zuid-Holland.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 11