Jeugdteams Aeolus in race om koppositie I 1 I Slechts derde deel van de tijd bezet Uitslagen van Kwiek Beroep op ds. A. Visser Rafaël in Zuidhonk Disco een groot succes MDT House Tour’92 in Boskoop Damfinales van start Open huis Artworks aan Nesse Scholiere in Goede Tijden, Slechte Tijden Miranda Spoel wordt Boukje in tv-serie Anke Mensink in Almere Petitie van vijftien organisaties A' Stichting Ongewisse Nota I A I Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 25 maart 1992 Toneelzaal van AF staat te vaak leeg Marinda Spoel van de Onderweg speelt in de dagelijkse RTL-4-soapserie Goed Tijden, Slechte len, waardoor de tussenstand een vertekend beeld geeft. J Tijden drie weken lang het mishandelde plattelandsmeisje Boukje. (Foto: Ton Bennemeer). "Handen af van de toneelzaal” stond er op een spandoek van de protestdemonstratie van ouderen tegen de mogelijke sloop van de toneelzaal van het Anne Frank-centrum. (Foto: Sjaak Note boom). WADDINXVEEN - Zondagmor gen 5 april om tien uur zal er een eerste bijeenkomst worden gehou den van de Rafaël Gemeenschap Waddinxveen in het wijkcentrum Het Zuidhonk (Zuidplaslaan). De Rafaël Gemeenschap Wad dinxveen (tel. 01828-14862) is een kerkgenootschap dat deel uit maakt van een sterk groeiend lan delijk netwerk van grote en klei nere Kerkelijke gemeenschappen onder de naam Rafaël, hetgeen betekent ”God geneest”. Sinds een kleine twee jaar vonden de bijeenkomsten plaats in Het Trefpunt, maar aangezien dit cen trum gesloten wordt, stapt men over naar Het Zuidhonk. De aan vang van deze eerste bijeenkomst is 10.00 uur. Uiteraard is iedereen van harte welkom. Ook voor de toekomst geldt dat iedere zondagochtend om 10.00 uur een feestelijke ’’eredienst” ge houden zal worden op dezelfde plaats. Voor de kinderen is er een eigen bijeenkomst en er is voor de allerkleinsten een creche. WADDINXVEEN - De Centrale Hervormde Gemeente Waddinx veen heeft in de vacature ds. G.C. Kunz een beroep uitgebracht op ds. A. Visser uit Putten. WADDINXVEEN - Afgelopen week werden door de teams van badmintonclub Have en Goed/Aeolus, voor zover zij in actie kwamen, de eerste returnwedstrijden gespeeld in de diverse competities. Na het weekeinde resteren er officieel nog 4 wed strijden voor de deelnemende teams van de Waddinxveense ver eniging. Doch een aantal teams dient nog 1 of 2 duels in te ha- WADDINXVEEN - Het eerste seniorenteam van tafeltennisvere niging Kwiek heeft verloren van het Goudse Vriendenschaar-2. Kwiek kwam niet verder dan 3-7 tegen titelkandidaat Vrienden schaar. Ronald Verboon, Wim van Wageningen en Cees Vos wonnen ieder een partij. Kwiek-2 speelde in Schoonhoven gelijk tegen Smash-2. Het was een gelijk opgaande wedstrijd,' waarbij Kwiek steeds de achter stand moest goedmaken. In de ne gende partij liepen ze naar een 5-4 voorsprong uit, maar de laat ste partij ging verloren en werd het 5-5. Rob Kappé won 3x, Henk Bloks lx, Marco van Wa geningen won niet. Kwiek-4 draait de tweede compe- titiehelft goed. Met de maximale score van 6 punten, zijn ze in de 2e klasse degr. nog ongeslagen en zelfs in de race voor het kampi oenschap. Afgelopen vrijdag werd dat nog eens benadrukt door een 8-2 overwinning op het Goudse Flamingo’s-5. Eindigde de eerste wedstrijd in 5-5, deze keer haalde Ying Jun Wang (3x), Sjouk Wal raven (lx) en invaller Bert te Pas (3x) de volle winst binnen. In de landelijke competitie ver loor Kwiek-1 met 6-4 van TTVN (Nieuwkoop), waardoor ze onder aan de ranglijst komen te staan. Kwiek-2 verloor van het Hoofd dorpse HTC eveneens met 6-4 en nemen hierdoor de vijfde plaats in. Kwiek-3 won in Nieuwerkerk met 3-7 van NTTC-1. Kwieke, in de zelfde poule van de eerste klas als het derde team uitkomend, won met 7-3 van het Goudse Ilac-2. Het is een belangrijke winst om dat Kwiek-4 hiermee de ranglijst aanvoert. Sebastiaan van Omme ren speelde sterk en bleef ongesla gen, Martin Loef en Arnold Hars kamp wonnen resp. twee en één partij. Ook het dubbelspel ging naar Kwiek. WADDINXVEEN - Met een aardig toespraakje, waarin hij de combinatie kunst en be drijfsleven benadrukte, heeft directeur drs. J.C. Brink van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Hol- land J.P. Artworks van Leo en Hanneke van den Roovaart aan de Nesse vorige week dinsdag middag officieel geopend. Het werd tussen drie en zeven uur een gaan en komen van mensen, die een kijkje kwamen nemen in de 300 vierkante me ter omvattende showroom, lijs tenmakerij en kantoor van het echtpaar uit Benschop en hun enthousiaste medewerkers. Ook burgemeester C.M. van der Linden kwam een kijkje nemen. Op de openingsdag konden de bezoekers genieten van een schitterende expositie met olie verfschilderijen van Henk Keesmaat, zeefdrukken van Gerard ’t Hart, olieverfschilde rijen, pastels en wandplastie ken van Willem Hesseling en aquarellen van Inez van Riet. J.P. Artworks doet in kunstre- produkties, ingelijste posters, zeefdrukken, aquarellen, De 38-jarige predikant is ge trouwd en heeft 6 kinderen. Hij diende eerder de Hervormde Ge meente van Nieuwland en van Wierden. Aan Hervormd Putten is hij sinds 13 september 1987 verbonden. Voor vrijdag 3 april moet ds. Vis ser hebben beslist of hij de stap naar Waddinxveen waagt. Twee eerder beroepen predikanten za gen daar van af. Zo dient het le jeugdteam de wedstrijd uit de 2e speelweek te gen het le jeugdteam van Ba- cluvo en die uit de 3e speelweek tegen het le jeugdteam van BC Non Smokers/Velo nog te spelen. Zondag kwamen echter alle jeugdteams thuis in actie in sport zaal De Duikelaar. Het le jeugdteam ontving het le jeugdteam van Mix uit Naald wijk. Net als in de le wedstrijd bleek het team van Aeolus net iets sterker dan de tegenstander. Met een 6-2 overwinning is men na 4 gespeelde duels nog steeds ongeslagen. Men dient echter wel te bedenken dat nog 2 geduchte tegenstanders op het inhaalpro gramma staan. Tegen het le jeugdteam van het Zoetermeerse Aigis kwam het 2e jeugdteam opnieuw net iets te kort. Werd er in de uitwedstrijd nog met 6-2 verloren, ditmaal leed het team een nipte 5-3 neder laag. Ook het 3e jeugdteam ontmoette een Zoetermeerse opponent. Op nieuw was het 2e jeugdteam van Eridos te sterk voor het Waddinx veense team. Met 7-1 leed men een gevoelige nederlaag, waarmee het team nog steeds geen punt heeft weten te behalen. WADDINXVEEN - Als de toneelzaal van het AF-centrum wordt gesloopt voor de bouw van een 40-tal seniorflats zal er voor het ouderen werk naar vervangende recreatieruimte worden gezocht. Hier heeft de ’’huisbaas” (Stichting Waddinxveense Bejaardenhuis vesting) net zoveel mee te maken als het gemeentébestuur. De gemeente vindt een jaarlijkse bijbetaling van 70 mille aan het verlies op de toneelzaal te gortig en gaat daarom door met het zoeken naar mogelijkheden om dit geld beter voor het ouderen werk te besteden. Dat is kort samengevat het ant woord van wethouder J. Neele (PCW) op de protesten van 15 or ganisaties tegen de sloop van de toneelzaal aan het Jan van Bijnen- pad. Een antwoord in die geest krijgt ook de afdeling Waddinx veen van de Algemene Neder landse Bond van Ouderen (AN- BO) op haar motie tegen afbraak. Van verschillende kanten hebben B. en W. nu protesten bereikt die zich richten tegen de voorgeno men afbraak van de toneelzaal in het Anne Frank-centrum ten be hoeve van de bouw van woningen door de Stichting Waddinxveense Bejaardenhuisvesting. Inmiddels is de gemeente ruim zes jaar intensief betrokken bij de herstructurering van het ouderen beleid in Waddinxveen. Hierbij staat voorop dat momenteel de Stichting Waddinxveense Bejaar denhuisvesting primair verant woordelijk is voor de huidige ex ploitatie, alsook voor de eventuele afbraak van de toneelzaal ten be hoeve van woningbouw. ”Het is ter beoordeling aan deze stichting wat zij kan en wil handhaven”, al dus B. en W. Volgens de gemeente toonde on derzoek in 1988 al aan dat de to neelzaal slechts voor een derde deel van de tijd was bezet en dat de gehanteerde ’’zachte” tarieven een succesvolle exploitatie be moeilijkten. In de volgende jaren is door de gemeente veelvuldig het stimuleren van een meer com merciële aanpak aan de orde ge steld. ”De Stichting Bejaardenhuisves ting lijkt evenwel niet bereid, of niet in staat, als zaalverhuurder met een meer commerciële doel stelling op te treden, met als ge volg dat de gemeente jaarlijks een aanzienlijk bedrag ter dekking van het tekort op die zaal moet subsidiëren via de begroting/rekening van de Stich ting dienstverleningscentrum”, constateert de gemeente. Als gevolg van de herstructure ring van het ouderenwerk ver keert de Stichting Dienstverle ningscentrum inmiddels in liqui datie en treedt niet meer op als landsmeisje. Na het bericht daarover in het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week werd de MEAO-leer- linge van het Goudse Crabeth College bedolven onder de reac ties. De ex-MAVO-leerlinge van de christelijke scholengemeen schap De Wadde wil volgend sei zoen naar de toneelschool. Ze zat al part-time op de kleinkunstaca demie in Utrecht en op de televi- sieschool van de omroepvereni ging VARA in de Domstad. Miranda Spoel speelde ook al de rol van Esther in een videofilm sa men met Kenneth Herdigein (dokter John uit ’Zeg ’ns Aaa’) en Mathijs Jansen (Rik uit de serie ’Oppassen’). Ze was daarin een meisje dat op bezoek gaat bij ver schillende Philips-bedrijven. ’’Deze film wordt in de hoogste klassen van het basisonderwijs vertoont om de jeugd te interesse ren voor techniek. Hierdoor ge beurt het nogal eens dat een scho lier van ongeveer 12 jaar mij aan spreekt met Esther. Hoewel de naam van Esther mij beter in de oren klinkt als mijn nieuwe naam in GTST, want die is namelijk Boukje”, aldus Miranda Spoel. Het antwoord op de vraag hoe ze bij de RTL-4-serie is gekomen is volgens haar: ’’Ervaring, opleiding en natuurlijk auditie doen. Gedu rende 3 jaar heb ik lessen gevolgd op de televisieschool in Utrecht. Deze school werd onder ander ge subsidieerd door de VARA. Hier kring mensen, die menen zich on gevraagd mijn ’’woordvoerder” of gelijk maar mijn ’’manager” te noemen. Als ik ooit een manager of woordvoerder nodig mocht hebben dan hoef ik echt niet bui ten de deur te zoeken want mijn vier grootste fans zitten thuis en de twee oudste daarvan, die mij tot nog toe begeleid hebben, heb ben het dacht ik niet verkeerd ge daan gezien mijn optredens in de videofilm en nu de populaire so apserie GTST”, aldus de Wad dinxveense, hiermee haar ouders en zusjes bedoelend. te kunnen afdekken. Deze situatie vonden wij bijzonder ongewenst omdat op deze wijze de exploita tie van de toneelzaal in het Anne Frank-centrum een onevenredig groot beslag legde op de beschik bare middelen voor het gecoördi neerd ouderenbeleid (ƒ70.000,- per jaar)”. ”Wij zijn dus van mening dat het handhaven van de toneelzaal te- .gen hoge gemeentelijke kosten moet worden afgewogen tegen het uitvoeren van het voorgenomen ouderenbeleid. Daarbij is het naar ons oordeel in dit licht onverant woord te kiezen voor het instand houden van de toneelzaal door ge meentelijke subsidie”. B. en W. zijn overigens bereid mee te denken in de problematiek rond de toekomstige zaalbehoefte en de verdeling van zaalruimte. Met betrekking tot het mogelijke zalenaanbod in Waddinxveen ver keert het gemeentebestuur even wel momenteel onder meer ten aanzien van de situatie rond het Trefpunt in het ongewisse. Intern onderzoeken B. en W. mo menteel alternatieve huisvestings- mogelijkheden ten behoeve van de verschillende recreatieve, soci ale en cultuele activiteiten te Waddinxveen. Zij verwachten, mede in het licht van het vrijko men van gebouwen in het kader van de schaalvergroting in het ba sisonderwijs, binnen afzienbare tijd een oplossingsrichting voor de zalenproblematiek te kunnen aan geven. Het 4e jeugdteam daarentegen wist zich knap te revancheren voor de nipte 5-3 nederlaag die men destijds in Woerden leed. Met 6-2 werd het 3e jeugdteam van Satumus ’68 ditmaal versla gen, waardoor het team van Aeo lus, bestaande uit Kim Roos, Mo nique Buitelaar, Jeroen Maat en Alex van den Berg, weer uitzicht heeft op een le plaats. Zowel het damesteam als het team dat in de voorjaarscompeti- tie uitkomt speelden afgelopen dinsdagavond een uitwedstrijd. Het herenteam kwam niet in ac tie. Het damesteam reisde af naar Oud-Beijerland voor de ontmoe ting tegen het 3e damesteam van POB. Alhoewel het team haar zinnen had gezet op een overwin ning, gezien het gelijke spel in de thuiswedstrijd, kwam men dit maal net iets tekort en verloor men nipt met 5-3. vaste huurder van de zaalruimte. De Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen huurt de toneelzaal slechts incidenteel, mede omdat de aanstelling van haar coördina tor en het mogelijk maken van vernieuwend ouderenbeleid tot een herschikking van middelen noopten. In oktober 1989 is na een hoorzit ting met alle betrokkenen, de nota ’’Hoezo Oud” door gemeenteraad aanvaard. In deze nota wordt het te voeren ouderenbeleid uiteenge zet. Met eventueel financiële mid delen - ’’budgettair neutraal” - moet een bredere groep ouderen worden uitgereikt. Het gecoördineerd ouderenwerk beoogt daartoe onder andere meer wijkgerichte activiteiten te orga niseren. Het belang van de activi teiten die in het Anne Frank-cen trum worden uitgevoerd wordt in de nota evenwel onderschreven. Het belang van deze activiteiten onderschrijven wij ook nu nog”, aldus B. en W. De nota resulteerde onder andere in de beleidsaanbeveling dat het Anne Frank-centrum als verza melpunt van recreatieve activitei ten dient te worden gehandhaafd, een centrale ouderensociëteit der halve. De organisatie, het perso neel en de faciliteiten dienen ech ter te worden teruggebracht tot wat voor het realiseren van deze sociëteitsgedachte noodzakelijk is. Het handhaven van de toneelzaal is daarvoor geen noodzakelijk ver eiste en zelfs ook de recreatiezaal drukt met zijn grote te huren op pervlakten nog zwaar op het bud get van de Stichting Welzijn Ou deren. B. en W.: ’’Kortom: in de periode sinds september 1989 hebben, verschillende ontwikkelingen plaatsgevonden en zijn belangrij ke veranderingen in het ouderen beleid doorgevoerd. Alle gemeen telijke middelen ten behoeve van de werksoort werden in het verle den ter beschikking gesteld aan de Stichting Dienstverleningscen trum. Een belangrijk deel van de ze financiële middelen werd ge bruikt om de lasten van de toneel zaal in het Anne Frank-centrum WADDINXVEEN - De disco- avond in wijkgebouw De Padde stoel (Lijsterbesstraat) van vrij dagavond was een groot succes. De avond die altijd uit twee delen bestaat, begon met een dance- wedstrijd voor de jeugd van 9 t/m 14 jaar. Er waren maar liefst 17 deelne mers. Na drie voorronden moes ten de beste 6 deelnemers de fina le dansen. De jury bestaande uit mevr. Boeren en mevr. vd. Schee, kwamen na zwaar overleg tot de volgende drie winnaars: 3. Diana Dolfing, 2. Victor Vasovez, 1. Zo- rica Milocevic. Later op de avond kwam de oude re jeugd van Waddinxveen weer massaal naar De Paddestoel. DJ Ed van Drive-in-discotheek The Flying Dutchman draaide weer de allerbeste muziek. Volgende maand, op vrijdag 17 april, staat er een house-party op het programma in De Paddestoel. Omdat House zeer populair is on der de Waddinxveense jeugd, ver wacht men in De Paddestoel dat deze avond weer een groot succes zal worden. Ook dan draait Drive- in-discotheek The Flying Dutch man de beste housemuziek. heb ik cameratechniek en acteer- techniek kunnen ontwikkelen. Het laatste gedeelte van deze op leiding, die gelijk liep met haar studie MAVO aan De Wadde in Waddinxveen, volgde ik op de kleinkunstacademie in Utrecht”. Miranda Spoel wordt inmiddels omgeven door mensen die zeggen haar zaken te willen behartigen. De een gedraagt zich als ’’woord voerder” en de ander als ’’mana ger”. ’’Helaas zijn er in mijn kennissen- Het voorjaarscompetitieteam speelde in Katwijk aan Zee een uitstekende wedstrijd tegen het 2e team van KBC. Het team van Aeolus behaalde een knappe 5-3 overwinning, mede dankzij beide invalsters Joke Hillerts en Marjon Rietveld. WADDINXVEEN/AALSMEER - De 16-jarige Miranda Spoel van de Onderweg maakt deze week in de Aalsmeerse studio’s van Joop van den Ende de laatste tv-opnamen voor haar rol in de RTL-4-serie ’’Goede Tijden, Slechte Tijden”. Ze speelt daarin vanaf maandag 30 maart drie weken lang een mishandeld platte- passepartouts, systeemrails, lijsten, opplakservice, inlijstin- gea op maat en projectdecora- tie bij bedrijven, instellingen en particulieren. ’’Meer sfeer in de werkomge ving. Daar gaat het bij ons om”, aldus sfeermaker Leo van den Roovaart, die reeds voor Volvo Bedrijfswagens, Interpo lis, Multihouse en het Oku- rahotel aan de slag ging. ”Ik breng met mijn honderden hangbare reprodukties van uit stekende kwaliteit en van oude meesters tot hedendaagse ab stracte kunst en fotografie meer (en ook vooral de ge wenste passende) sfeer in kale wachtkamers, gangen, verga derzalen en werkruimten zon der dat het kapitalen kost”. J.P. Artworks biedt een wis- selservice, zodat reprodukties eens per kwartaal, per halfjaar of per jaar verwisseld kunnen worden. Alles wordt hangklaar ingelijst of compleet geïnstalleerd. WADDINXVEEN - Deze week wordt een aanvang gemaakt met de eerste finaleronde van Excelsi ors onderlinge damcompetitie. De afgelopen week werd de laatste wedstrijd van de voorronde afge werkt. Aan de hand van het per soonlijke moyenne, waarbij wordt uitgegaan van minimaal 18 wed strijden, wordt de tussenstand op gemaakt. De laatste ronde bleek nog beslis send voor één finaleplaats. Bij winst zou Gerrit van der Zijden zich plaatsen voor de eerste fina- legroep, waaruit de nieuwe club kampioen moet komen. Gerrit stuitte echter op goede te genstand van Lucien Claessen en moest met een remise genoegen nemen. Tijmen den Ouden jr pro fiteerde hiervan. Zijn winst op Jaap van der Eist bracht hem daardoor nog net in de le finale- groep. Voor deze eerste groep hebben zich geplaatst Dick Dibbets, Teun Twigt, Teun van der Krol, Piet Swart, Ruud van Dijk en Tijmen den Ouden jr. Qua leeftijd een gevarieerd zestal, immers de 79-jarige Teun Twigt heeft wederom gepresteerd zich in de eindstrijd om het clubkam- pioenschap te spelen. Zo goed als zeker kan worden gezegd, dat Teun van der Krol met zijn 16 ja ren de jongste speler is bij Excel sior, die zich in de eindstrijd mengt. Opmerkelijk is, dat beide spelers na de voorronde samen de 2e plaats bezetten. De 2e poule bestaat uit Gerrit van der Zijden, Adriaan Blom, Vin cent van Es, Gerrit Heeren, Dirk Heeren I en Jaap van der Eist. Verrassend goed is de plaatsing van de 16 jarige Vincent vna Es, die zich vrijwel vanaf het begin van de competitie hoog in de tus senstand heeft weten te handha ven. De nummers 1 en 2 van de tweede poule hebben het recht om het komend seizoen voor het le achttal uit te komen. In de laatste rond deed Ruud van Dijk ook van zich spreken. Na een zeer goede slotserie bond hij in de laatste voorronde Fred Zaadhof aan de zegekar. Teun van der Krol en Dick Dib bets sloten de voorronde met winst af tegen respectievelijk Kees Blonk en Bertus van Eijk. Voorzitter Piet Swart klopte Cor Stolker en Sietse Siersema onder streepte andermaal Excelsiors jeugdig damtalent door Jan de Heer een nederlaag te bezorgen. Jan Kramer was zeker in de 2e helft van de competitie op dreef en maakte dat nog steeds duide lijk getuige de fraaie puntende- ling tegen Adriaan Blom. Dirk Heem I kwam een gelijkspel overeen met Raymond van Es en Tijmen den Ouden sr., die te wei nig wedstrijden heeft gespeeld om zich hoog te kunnen plaatsen, won van Vincent van Es. Het laatste gelijkspel werd aange tekend door Dirk Heeren II en Adriaan Zwanenburg. BOSKOOP - Na de vele en goede reacties vorige maand heeft de Engelse tourorganisatie MDT (UK) Ltd. besloten een tweede uitgave van de Modern Dance Tour te brengen in Boskoop. Dit gaat gebeuren op zaterdaga vond 28 maart van acht tot één uur in de Boskoopse Beurshal. De toegangsprijs bedraagt 15 gulden. Op de avond kan men gratis lid worden van MDT, zodat men op de hoogte blijft van alle MDT- party’s. Met de MDT House Tour ’92 toert MDT door heel Nederland met een unieke concept van een moderne house-dansfeesten, met een gezellige sfeer en waar de promotie van de moderne dans cultuur voorrang heeft. De House Tour ’92 met het the ma ’The Beats Continue’ brengt dit keer een lentefeest onder het motto ’The New Season Celebra tion’ met als titel Spring Party. De MDT dansfeesten zijn tot nu toe goed ontvangen, zowel door plaatselijke overheden, zaaleigena- ren als door het publiek. Een goed teken gezien de vaak nega tieve publiciteit. Dit komt doordat de MDT party’s een speciaal karakter dragen het licht (vele stroboscoopeffecten), de decoratie en de muziek (DJ Rafael vaste DJ van MDT) wor den op een geraffineerde wijze gecombineerd. De medewerkers aan de deur zorgen voor een vriendelijk onthaal. Ook de bezoekers dragen bij aan het speciale karakter van het feest. Door te verschijnen in stemmige kleding, in dit geval ’’season dressed”, verhogen zij in niet geringe mate de feeststem ming. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense kunstenares Anke Mensink neemt deel aan de uit- wisselingsexpositie Gouda-Almere van de Cirkel Galerie in Gebouw Corrosia aan de Markt in Almere- Haven. Ze laat er schilderijen zien te midden van het werk van de ande re kunstenaars Cees Broehs, Wil lem van den Broek, Henk Dron- kers, Lies van Dijken, Rins Hei- dema, Marion van Rijn, Jolanda Stil, Alfred Tempelman en Cees van der Veer. De expositie met keramiek, edels- meedwerk, grafiek, schilderijen, objecten en beelden, die tot en met zondag 26 april duurt, wordt zaterdagmiddag 28 maart om drie uur geopend door Jacques de Klerk, voorzitter van de Regiona le Kunststichting Gouda. De ope ningstijden zijn woensdag, don derdag, zaterdag en zondag van 13.30-16.00 uur en op afspraak. WADDINXVEEN - Vijftien organisaties hebben donder dagmorgen 12 maart in het ge meentehuis een petitie aange boden tegen de plannen tot sloop van de toneelzaal van het Anne Frank-centrum. Onder aanvoering van het be stuur van de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen spreken de organisaties hun grote be zorgdheid uit over de eventuele plannen tot sloop van de to neelzaal van het Anne Frank- centrum aan het Jan van Bij- nenpad. ’’Deze bezorgdheid spruit voort uit de angst, dat een ac commodatie dreigt te verdwij nen, welke ondermeer door de SWOW wordt gebruikt voor het houden van vele activiteiten voor (grotere groepen) ouderen c.q. organisaties op het gebied van het ouderenwerk en welke voorziet in een grote behoef te”, aldus de petitie. ”Met onze activiteiten hopen wij een bijdrage te kunnen blij ven leveren aan het welzijn van alle ouderen in Waddinxveen. Wij dringen er derhalve met klem op aan om die maatrege len te treffen, welke noodzake lijk zijn om ervoor zorg te dra gen, dat de activiteiten, welke in het belang zijn van de Wad dinxveense samenleving -en de ouderen in het bijzonder- door gang kunnen blijven vinden”. ”In dit kader wijzen wij u te vens op de demografische ont wikkelingen t.a.v. de komende ’vergrijzing’ en hopen, dat u hierop tijdig zult inspelen en uw beleid hierop zult afstem men”, besluit de petitie. De petitie werd ondertekend door: Stichting Ouderen On derling Sociëteit (SOOS), Alge mene Nederlandse Bond van Ouderen (ANBO), Katholieke Bond van Ouderen (KBO), Prot. Christelijke Ouderen bond (PCOB), Volksdansgroep ’’Dans U Fit”, Seniorenbiljart club ’’Onder Ons”, Senioren- gymnastiek Waddinxveen, Be jaardenkoor ’’Anne Frank”, Welfare Rode Kruis Waddinx veen, Culturele Commissie van de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen, Bewonerscom missie, Toneelvereniging Toi- Toi, Amateur Toneel Promo- tieplan, Melodia (Ineke Paas- sen) en Stichting Welzijn Ou deren Waddinxveen. In het nieuwe bedrijfspand van J.P. Artworks voor wanddecoraties en ingelijste reprodukties aan de Nesse hielden Leo en Hanneke van den Roovaart open huis. (Foto: Sjaak Noteboom). B

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 17