W’veen wil sociale kaart J.J. Tissink wil Het Trefpunt kopen MARUT voor bedrijven en particulieren... Trudy Stadhouders in actie voor schouwburg I f Toekomst zwemmers Soos-bazar: tien mille Nieuwe ruimte geopend Wisseling bij de VVD School zwemmen in Gouwebad De Gouwe- Het Trefpunt blijft nog erg onzeker ningen heeft het paar vooralsnog geweigerd te zetten. Ook behoefteonderzoek ’’Huidige eigenaar heeft ook een plicht Nieuw project helpt drie ’’buitenstaanders” Plattelands vrouwen in De Doelen JküAl apl Esp» te» AUTO- POETS- CENTRALE Buitenstaanders Pagina 21 Woensdag 25 maa'i 1992 Weekblad voor Waddinxveen Avond over thuis geschrokken Het Dagactiviteitencentrum De Staring aan de Staringlaan werd geopend door Rina van de kleurige houten strik door. met Enrico Linscheer, de jongste deelnemer van De Sta- Dagopvang De Staring - Voor de De Gouwe Wilhelminakade 58 Waddinxveen - 01828-18468 Geopend: ma. t/m vrij. 8.30-17.30 uur Velde - van der Hof (midden) met Enrico Linscheer. Ze zaagden een (Foto: Sjaak Noteboom). De uit Zwammerdam afkomstige 24-jarige Gerben Heemskerk, die in de sociowoningen aan de Zuid- plaslaan woont, vindt het tijdens de opening versierde dagactivitei tencentrum mooi, ruim, licht en gezellig. Met de lijnbus van Westnederland gaat hij met de meeste anderen dagelijks naar en van de Staringlaan. ”Ik werk hier aan een taak. Ik eet hier ook en drink koffie en thee”, vertelde hij desgevraagd tegen een verslaggever van de RTW-ra- dio. Voor recreatieve activiteiten zijn de verstandelijk gehandicap ten aangewezen op de avonduren en het weekeinde. WADDINXVEEN - De een jaar geleden Waddinxvener T.H.M. van der Krogt is tussentijds afge treden als bestuurslid van de afde ling Waddinxveen van de VVD. Het VVD-bestuur heeft de leden voorgesteld in zijn plaats Jac. M.D. de Bruijn (Dorpstraat 91) te benoemen. Bestuurslid H.D. Vink is aftredend en herkiesbaar, maar niet meer als penningmeester. Het VVD-bestuur gaat derhalve bestaan uit J.A. Leeflang (voorzit ter), H.G. v.d. Berg (penning meester), H.J.Brussel (secretaris), H.D. Vink (vice-voorzitter), M. v.d. Velde-Enthoven en T. Ver vers.- Het dagactiviteitencentrum in het Waddinxveense bedrijfsverzamel gebouw en de komende vrijdag middag door burgemeester C.M. van der Linden officieel te ope nen vier sociowoningen met 34 plaatsen aan de Zuidplaslaan vor men een eerste start voor de op vang van verstandelijk gehandi capten. Bij Waddinxveen en Zevenhuizen zal medio 1994 een nieuw multi functioneel centrum gerealiseerd worden voor de huisvesting van 112 verstandelijk gehandicapten uit Zwammerdam en omgeving en met een activiteitencentrum voor 120 mensen. Eerder zal er door Gemiva een activiteitencentrum in Stolwijk zijn neergezet. In De Staring, waar begin februa ri al werd gestart, verrichten de deelnemers aan de dagopvang in een eigen tempo en overeenkom stig hun niveau licht industrieel inpakwerk en maken ze eigen houten speelgoeddieren zoals de pinguin, waarvan de onderdelen in de Hooge Burch in Zwammerdam zijn voorbewerkt. Daar worden de zelfgemaakte populaire speelgoed- figuren in de dagwinkel weer ver kocht. zorg in De Boog doorlopen, waarin de betrokkenen eerst inzicht krijgen in de eigen situatie, opleidingsmogelijkheden en -wensen worden geïnventarieerd, maatschappelijke participatie wordt bevorderd en het vinden van een (deeltijd)baan mogelijk wordt. De essentiële vraag is of de ge meente een aanvullende taak op zich moet nemen in een dergelijk traject, temeer daar het tot de doelstelling van de GMD behoort vraag en aanbod beter op elkaar af te stemmen. Hoewel dit laatste de voorkeur verdient is het echter maar zeer de vraag of dit ook daadwerkelijk gebeurt. De bij de GMD aanwezige mid delen om aan deze taakstelling uitvoering te geven worden voor een beperkte groep ingezet. Het is de mening van het POG dat veel meer gehandicapten (gedeel telijk) terug zouden kunnen keren in het normale arbeidsproces. Om dit zichtbaar te maken is het pro ject ’’buitenstaanders” ontworpen. Gezien het belang dat door de be trokkenen zelf aan de ondersteu nende activiteiten wordt gehecht en de positieve wijze waarop het Platform Gehandicapten Wad dinxveen vorm geeft aan activitei ten voor gehandicapten in Wad dinxveen, steunt de gemeente Waddinxveen het project eenma lig met 20.000 gulden. WADDINXVEEN - B. en W. van Waddinxveen hebben beslo ten akkoord te gaan met het voor stel van het Gouwebad ”de Sniep” om de scholen in Wad dinxveen de mogelijkheid te bie den het schoolzwemmen zonder instructie gedurende het gehele schooljaar te laten plaatsvinden. Dit houdt in dat elke school in de gelegenheid wordt gesteld om, dus verdeeld over het gehele schooljaar, per leering twee schoolzwembezoeken aan het Gouwebad te brengen zonder dat hierbij instructie zal worden gege ven. Het Trefpunt, in 1950 officieel geopend door wijlen ds. C. Snoeij, is eigendom van de Gereformeer de Kerk. De exploitatie is in han den van de ’’Stichting Vereni gingsgebouw van de Gereformeer de Kerk te Waddinxveen”, zich noemende ’’Zalencentrum Het Trefpunt”. In het stichtingsbe stuur, dat ooit uit zeven leden be stond, hebben nu nog vier Wad- dinxveners zitting. Hun waarne mend voorzitter na het plotselinge vertrek van J. Wallert is P. van Gorkum. De uit Zeeland afkomstige be heerder Tissink (52), die nu zo’n twaalf jaar samen met zijn echt genote (50) de dagelijkse gang van zaken in Het Trefpunt voor zijn rekening neemt, zei vrijdag avond voor de RTW-radio dat hij met tenminste vijf andere particu lieren de serieuze belangstelling deelt voor de aankoop van Het Trefpunt. Twee maanden geleden liet scriba H.R. Molenaar namens de kerke- raad algemene zaken van de Gere formeerde Kerk het Weekblad voor Waddinxveen in een brief nog weten dat Het Trefpunt per 1 augustus a.s. dicht gaat. Nieuwe WADDINXVEEN - Het gemeentebestuur van Waddinxveen is bezig met de samenstelling van een ’’sociale kaart”. Daartoe worden de plaatselijke zorgvoorzieningen op een rijtje gezet. B. en W. willen aan de hand van die inventarisatie nagaan welke ’’witte plekken” op dit terrein nader ingevuld moeten worden. ”Ook de mogelijkheid van het uit voeren van een zogenaamd ’’be hoefteonderzoek” onder de bevol king wordt door ons overwogen. Het beschikken over informatie over de zorgbehoefte en het zorg aanbod is immers een belangrijke voorvaarde om tot overleg en af stemming te komen in het belang van onze inwoners”, aldus wet houder Karei van Soest (VVD). De liberaal sprak reeds over de sociale kaart en het behoefteon derzoek tijdens de vorige maand (14 februari) gehouden officiële opening van het Dagcentrum Zuidplas aan de Kuijperhoeve, het dagbehandelingscentrum voor peuters en kleuters, wier ontwik keling aanleiding tot speciale zorg en behandeling geeft, van de vijf jarige Stichting Regionaal Cen trum Dagvoorzieningen Midden- Holland in Gouda (RCD). Stich tingsvoorzitter hiervan is sinds kort het Goudse statenlid Joh. van Dijk (VVD). Met de komst van het nieuwe .dagcentrum voor 3 groepen met 7 kinderen van 0-5 jaar werd het rij ke Waddinxveense voorzieningen pakket, dat reeds bestaat uit een gezinsvervangend tehuis, een lo geerhuis, 4 sociowoningen voor 34 personen en een dagactiviteiten centrum voor 20 verstandelijke gehandicapten, weer uitgebreid. Voor het gemeentebestuur was de komst van het Dagcentrum Zuid plas (dat voorheen medisch kleu terdagverblijf werd genoemd) een verrassing. Dat heeft alles te ma ken met het gebrek aan voldoende afstemming van de (lokale en re gionale) behoefte aan jeugdzorg in deze provincie, waarop tijdens de opening ook door Zuidhollands gedeputeerde G. Brouwer de vin ger werd gelegd. Hierbij speelt ook de noodzakelijk gebleken hechtere samenwerking die er tussen de hulpverleningsin stellingen moet komen om het be schikbare geld zo effectief moge lijk te gebruiken heel nadrukke lijk een rol. Ouders worden het zat wel negen keer voor steeds verschillende ’’loketten” hetzelfde verhaal te moeten vertellen. Bo vendien is de tijd voorbij dat ie dereen er eigen kantoren en func tionarissen op na kan houden. Het is wethouder Karei van Soest in ieder geval een doorn in het oog dat de jeugdhulpverlening niet of nauwelijks weloverwogen aansluit op plaatselijke proble men. In de zorgsector is het ge meentebestuur, dat zich weer wel met het jeugdwelzijnsbeleid mag bezighouden, nauwelijks partij en wordt ze in de regel alleen gecon fronteerd met de uitwerking van ten de gemeente Waddinxveen binnenkort bouwstenen geven voor de ontwikkeling van een ei gen visie op de lokale zorgvoorzie ningen. Het Dagcentrum Zuidplas aan de Kuijperhoeve is er het bewijs van dat kinderen, die in hun nog jon ge leven worden geconfronteerd met een ongunstige combinatie van omstandigheden en proble men, in een welhaast ideale omge ving individuele en groepsgewijze begeleiding vinden met aanvullen de behandeling van verschillende specialismen. ”Het multidisciplinair team van het dagcentrum werkt in Wad dinxveen in een min of meer open omgeving. Een goed architecto nisch ontwerp komt dan uitste kend van pas. De vormgeving van het dagcentrum versterkt ook vi sueel de integratie, zowel intern tussen de kinderen en de mede werkers, als extern tussen het dagcentrum en zijn omgeving. De vormgeving van de aangrenzende woningbouw versterkt ook de in bedding in de omgeving eens te meer”, oordeelt wethouder Karei van Soest. Het Dagcentrum Zuidplas is hel der van opzet, biedt veel licht en kent een mooie lichtinval. ”Een open sfeer in plaats van hokjes en afsluiting”, aldus wethouder Ka rei van Soest, die vindt dat de sa men met de kinderen uit de buurt gedeelde (openbare) achtertuin stukjes avontuur en ontdekkings reizen voor de jeugd mogelijk ma ken. ”Een omgeving kortom om de eigen fantasie te stimuleren”. WADDINXVEEN - Het dagactiviteitencentrum voor een 20-tal verstandelijk gehandicapten ”De Staring” aan de Staringlaan in Waddinxveen, een dependance van de Hooge Burch in Zwam merdam, is vrijdagmiddag officieel geopend. Dat gebeurde door Rina van de Velde - van der Hof, secretaris van de Indicatie- en Toewijzingscommissie van het Regionaal Orgaan Zwakzinnigen zorg Midden-Holland in Gouda (ROZ), welk orgaan wordt voor gezeten door het Waddinxveense PvdA-raadslid drs. Martin Kraaijestein. De openingshandeling, het doorzagen van een kleu rige houten strik, deed ze aan het begin van een open huis sa men ring. Rina van de Velde sprak in een kort woord lovend over de hou ding van het gemeentebestuur, waar het de opvang en de integra tie van ’’zelfstandige” verstande lijk gehandicapten betreft, en over de inzet van oud-wethouder en ROZ-voorzitter drs. Martin Kraaijestein. Haar toespraakje hield ze in de ’’werkplaats” van het centrum, dat via een glazen deur verbonden is met de dans school Waddinxveen. Daar werd ook een drankje en een hapje ge serveerd. Na het gezinsvervangend tehuis, het logeerhuis en de sociowonin gen is het activiteitencentrum een nieuw gegeven in de Waddinx veense samenleving. Inge Dalde- rup, Trudy van Dijk en Wim van mensen op het toneel en 50 mede werkers zullen achter de coulissen in de weer zijn. Het wordt grandi oos”. Er is dan ook een speciaal pro- duktieteam samengesteld uit het bestuur dat zich bezighoudt met de technische en logistieke voor bereidingen. In het dagelijks be stuur zitten verder Simon Coene, penningmeester en Trudy Stad houders uit Waddinxveen, secre taris. In het Comité van Aanbeveling dat de Stichting Hand in Hand een warm hart toedraagt en waar nodig ondersteunt, hebben zitting mevrouw P. Oskam, directeur Goudse Schouwburg, J.G. Pot- harst, wethouder Cultuur in Gou da, drs. T.J.M. van Hedel, direc teur Nutricia Nederland BV en mr. W.E.C. van Boxmeer, direc teur VVV Gouda. Over de kaart verkoop voor die avond overlegt de Stichting Hand in Hand nog met de directie van de Schouw burg. De deelnemende verenigingen zijn het muziekkorps De Pionier, de Goudse Operettevereniging, Gouda’s Liedertafel, Muziek school Gouda e.o., het Gouds Symphonie Orkest, Balletstudio Elly Pijpers, Humphrey Tak’s Dance Centre en negen toneelver enigingen uit Gouda en omstre ken, zoals Maskerade en Toi-Toi uit Waddinxveen. Amateurpodiumkunstenaars tre den niet zo vaak op met dezelfde, laat staan met andere theaterdisci-, plines. Iedere vereniging heeft zijn eigen stijl en werkwijze ont wikkeld en beschikt vaak over een zeer trouwe aanhang. Door mee te ’’feitelijk onjuist c.q. verzonnen zijn”. ’’Berichten als zou een negatief exploitatiesaldo - lees: slecht be heer - reden zijn van de sluiting van Het Trefpunt wenst het be stuur van de stichting met kracht tegen te spreken. Reeds een groot aantal jaren bedraagt het exploita tiesaldo inclusief de aan de Gere formeerde Kerk afgedragen huur penningen (jaarlijks 50.000 gul den, redactie) enkele tienduizen den guldens per jaar. Het bestuur benadrukt dat het positieve resul taat van de exploitatie mede een gevolg is van de zeer grote inzet van de beheerders van Het Tref punt”, aldus een stichtingsbestuur. Van die zijde wordt verder toege licht dat de beslissing van de Ge reformeerde Kerk tot sluiting én verkoop van Het Trefpunt ’’wordt ingegeven door een herbezinning op de gewenste kernactiviteiten van de Gereformeerde Kerk te Waddinxveen”. Argumenten die in deze afweging van belang zijn geweest betreffen de (moeilijke) financiële positie van de Gereformeerde Kerk, de staat van (achterstallig) onder houd van Het Trefpunt en het (te) geringe gebruik van het cen trum voor kerkelijke activiteiten. Bovendien impliceert de verhuur van een pand voor de commercië le exploitatie van een zalencen trum volgens het stichtingsbe stuur zakelijk financiële risico’s, waarvan de Gereformeerde Kerk in Waddinxveen tot de conclusie zegt te zijn gekomen dat zij deze risico’s niet meer wenst te dragen. doen aan deze galavoorstelling ontstaat er een hechte samenwer king tussen verschillende theater vormen zoals operette, moderne dans en toneel. Amateurverenigingen zijn gewend en in staat om hun activiteiten met beperkte financiële middelen te realiseren. Een produktie van deze omvang is echter moeilijk te behappen. Momenteel is de stich ting, met ondersteuning van P.R.- bureau De Lange, druk bezig om sponsors te zoeken. Ook wordt een beroep gedaan op subsidie van de gemeente en de provincie. Door een aantal instellingen en or ganisaties is inmiddels een toezeg ging gedaan, zoals de Raad voor Handel, Industrie en Dienstverle ning Gouda (RHID), Vroom Dreesmann Gouda, Nutricia Ne derland BV en Intergroep Ron de Groot (theatertextiel en decor- techniek). De begroting is echter nog niet gedekt. Rijn zijn daar de activiteitenbege leiders tijdens de dagelijkse dag besteding tussen half negen en kwart voor vier. ”Het dagactiviteitencentrum is voor 20-jarigen en ouder, die niet naar een ZLM-school, een dagver blijf of een sociale werkplaats gaan. In het centrum worden soci ale activiteiten ontplooid, welke ook in de samenleving voorko men. Verder is er sprake van licht industrieel werk en een vorm van ’’voortgezet” onderwijs op het ge bied van taal, taal en vaardighe den als kopen in winkels, naar het postkantoor gaan en een brief schrijven”, aldus de heer J. Vos kuil, hoofd Dagactiviteitencen trum Hooge Burch in Zwammer dam. WADDINXVEEN zwemafdeling van zwom Marion van Hooft zaterdag 21 maart in het 5-Mei-bad te Lei den in 2.26.4 naar het goud op de 200m wisselslag. Dit betekende voor haar een nieuwe clubrecord en een NK-limiet. Tweede werd Ilse v.d. Dussen in 2.30.7. Bij de 200m wisselslag heren was het Mark v.d. Zijden die de le plaats pakte en Jan Willem v.d. Hoek de tweede. Op de 50m vrij lieten beide heren ook weer van zich horen, en was het hier weer goud voor Mark en zilver voor Jan Willem. Bij de 50m vrije slag dames was het goud voor Sandra Berken kamp in 27.3. Antoine Calis werd derde op de 200m wissel jongens in 2.16.9 en pakte het zilver op de 50m vrij. Voor Danny Matheeuw- sen werd het een derde plaats op de 200m wissel onder de 14 jaar in 2.36.9 en een gedeelde derde plaats op de 50m vrij. Bij de 200m wissel onder de 14 jaar zwom Mark Nahon in 2.34.5 naar het brons, op de 50m vrij werd Mark met een armlengte voor sprong le en Mark v.d. Schrier derde in een tijd van 28.2. Zondag ging de Gouwe-jeugd naar Bussum voor de wedstrijd om de SHV-bokaal. Ook hier sneuvelde weer menig persoonlijk record. Danny Matheeuwsen haal de 3x goud, op de 50m school on der de 14 jaar in 38.8, 100m vrije slag in 1.05.1 en de 50m vlinder in 32.0. Mark v.d. Schrier werd bij de 50m rugslag onder de 14 jaar tweede in een tijd van 33.3. Voor Antoine Calis was er een le plaats op de rug onder de 16 jaar en een tweede plaats voor de 50m vlinder in 29.0. Inge v.d. Schrier zwom twee maal zilver bij elkaar, dit deed zij op de 100m vrij in 1.08.8 en 50m vlinder in 36.2. Pascal Holleman werd derde op de 100m vrij jon gens onder de 12 jaar. Bij de 100m vrij onder de 14 jaar was de derde plaats voor Bob de Bruin. Bij de estafette 50m vrij gemengd deden Inge, Pascal, Danny, Mark, Marloes en Antoine het nog eens dunnetjes over en werden hier derde. De eindstand was een der de plaats, alles bij elkaar weer een goed zwemweekend voor De Gou we. Het wordt door het ’’kerkbes tuur” kennelijk na de verkoop aan de nieuwe eigenaar overgelaten of het zalencentrum kan' blijven voortbestaan, dan wel dat het - eventueel na sloop - een nieuwe (woon-winkel)bestemming krijgt, al dan niet in combinatie met het hoofdwinkelcentrum. Een gege ven is wel dat Het Trefpunt een achterstallig onderhoud kent van tegen de 100.000 gulden. Het Weekblad voor Waddinxveen berichtte vorige week letterlijk dat aan de sluitingsplannen ’’fi nanciële exploitatiegegevens” (zonder daaraan overigens een po sitieve of negatieve kwalificatie te verbinden!!) en de ’’principiële keuze voor financiering van het pastorale werk” ten grondslag lig gen. Voor een (beter) feitelijk juist beeld over die motieven heeft het stichtingsbestuur gemeend afgelo pen zaterdag nadere schriftelijke informatie te moeten verstrekken als dam tegen ’’alle andere gesug gereerde of gepubliceerde” slui- tings- en verkoopredenen, die WADDINXVEEN - De bazar van de Stiphting Ouderen Onder ling Sociëteit (SOOS), die vrijdag 20 mart in het Anne Frank-cen- trum werd georganiseerd, heeft ƒ9.722,80 opgebracht. Hiervan kunnen weer veel gezelli ge, maar ook informatieve soos- middagen worden georganiseerd en diverse andere activiteiten. Er zijn vrijdagmiddag diverse ar tikelen verloot. De lotnummer zijn: bordeaux-rood tafelkleed overkleedje: nr. 826, rond gehaakt tafelkleed: nr. 17, gekleurd ge haakt kleed: nr. 238, wit vaasje met zijden bloemen: nr. 248. De levensmiddelenmand, de kaas en het ’’bruidspaar” zijn reeds bij de winnaars bezorgd. Tevens zijn nog een paar prijsjes van het Soosbord af te halen bij mw. Moerings, P.C. Hooftstraat 3, tus sen 18.00 en 19.00 uur. De ronde: beertjes nr. 71: kinder serviesje. De ronde: beestjes nr. 7: thermoskan, nr. 11: fles wijn. door BERT J. WOUDENBERG WADDINXVEEN - De toekomst van het Zalencentrum Het Tref punt (Stationsstraat) in Waddinx veen blijft ook na een ’’persbe richt” afgelopen zaterdag van de beheersstichting onduidelijk en onzeker. Feit blijft in ieder geval dat de eigenaresse van Het Tref punt, de Gereformeerde Kerk, het zalencentrum per 1 augustus a.s. onverbiddelijk sluit en vervol gens zal verkopen. Op dit moment is de gewenste verkoop van het complex met dienstwoning overigens nog steeds niet geregeld, ligt de verkoopprijs nog niet definitief vast en moet er nog een makelaar worden inge schakeld om Het Trefpunt in an dere handen te laten overgaan. Een poging om het complex aan de Gereformeerde Kerk Vrijge maakt in Waddinxveen, die eer der voor de ’’weggeefprijs” van drie ton de gereformeerde Kruis kerk aan de Passage kocht, te ver kopen leed na negen maanden overleg schipbreuk. De stellige indruk bestaat dat de Gereformeerde Kerk, waarvan de ’’Stichting Verenigingsgebouw van de Gereformeerde Kerk te Waddinxveen (Zalencentrum het Trefpunt)” als autonome rechts persoon Het Trefpunt huurt, het complex het liefst over vier maan den onbelast van de hand wil doen. Het beheerdersechtpaar J.J. Tis sink heeft al eind januari jl. schriftelijk ontslag gekregen per 1 augustus a.s. Daartegen heeft het tweetal juridisch bezwaar aange tekend. De benodigde handteke- veen) en mevrouw J. Kastelein (voorzitter Platform Gehandicap ten Waddinxveen en lid van het flankerend ouderenbeleid). Afgelopen week kwam het PGW in het nieuws omdat het Wad dinxveense gemeentebestuur in het kader van de sociale vernieu wing eenmalig 20.000 gulden wil steken in het project ’’buiten staanders”, dat in samenwerking met het provinciaal Orgaan Ge handicapten wordt opgezet. Het gaat hier om het gedurende twee jaar bieden van optimale mo gelijkheden aan gemiddeld drie buiten het arbeidsproces staande Waddinxveense gehandicapten (dus niet specifiek buitenlanders, zoals eerder abusievelijk bericht) om deel te nemen aan het maat schappelijk verkeer en om terug te keren in het arbeidsproces. Voor dat doel organiseerde het Platform Gehandicapten Wad dinxveen reeds in november vorig jaar met medewerking van de Ge meenschappelijke Medische Dienst (GMD) en het Provinciaal Orgaan Gehandicapten (POG) in Waddinxveen een thema-avond over ’’Scholing en arbeid”. Op de ze thema-avond is hartstochtelijk gepleit voor maatregelen die te rugkeer van gehandicapten in het arbeidsproces kunnen bevorderen. Opmerkelijk was toen de tegen stelling die bleek te bestaan tus sen de theoretische mogelijkhe den die de GMD hiertoe heeft en de praktische uitwerking die hier aan gegeven wordt. De aanwezi gen oordeelden over de rol van de GMD in deze over het algemeen negatief. De bijeenkomst resul teerde in de vaststelling van de behoefte aan extra ondersteuning in de vorm van projecten, zoals bijvoorbeeld het project ’’buiten staanders”. Het doel van het plan is uiteinde lijk het bereiken van een arbeids plaats. Daartoe wordt een traject Zuidhollands gedeputeerde G. Brouwer (links) en wethouder K. W. Th. van Soest (WD) (Foto: Peter Veenstra). WADDINXVEEN - Beheerder J.J. Tissink van het Zalencen trum Het Trefpunt aan de Stationsstraat in Waddinxveen wil nog altijd als het even kan (dat ligt aan de uiteindelijke vraag prijs) het complex met dienstwoning kopen van de plaatselijke Gereformeerde Kerk. Het vroegere Gereformeerd Verenigings gebouw (1950) vormde altijd een eenheid met de gereformeerde Kruiskerk (1925) aan de Passage, die vorig jaar voor drie ton is verkocht aan de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt. De nieuwe eigenaar bleek na negen maanden onderhandelen voor het zalen centrum echter geen interesse te hebben. publikaties daarover in het Week blad voor Waddinxveen van vori ge week hebben het echtpaar Tis sink, dat drie kinderen heeft en lid is van de Baptistengemeente, bijzonder pijnlijk getroffen. De heer Tissink: ”De sluiting heeft weliswaar in beginsel te ma ken met financiële redenen bin nen de Gereformeerde Kerk, maar niet met het exploitatiere sultaat van Het Trefpunt. Hier ga ik verder niet op in, want ik ben nu nog te kwetsbaar om te vertel len wat verteld moet worden. Ik denk dat wat dit betreft over vier maanden - na 1 augustus - wel licht meer te zeggen valt”. Volgens de heer Tissink is. Het Trefpunt heel rendabel. ”Wij zijn er trots op dat wij met z’n twee tjes, mijn vrouw en ik, twee boe- ren-Zeeuwtjes, het voor elkaar hebben gekregen - wat bij de to neelzaal van het Anne Frank-cen- trum (Jan van Bijnenpad) met ge meentelijke subsidie niet is gelukt - van Het Trefpunt een winstge vend zalencentrum te maken. De Gereformeerde Kerk zou dat in het openbaar ook eens heel duide lijk moeten zeggen”. De heer Tissink is er een warm WADDINXVEEN/GOUDA - De Waddinxveense Trudy Stad houders van het Amateur Toneel Plan is betrokken bij de gala voorstelling van amateurs die zal worden gehouden in de nieuw gebouwde Goudse Schouwburg, komend najaar. Ze maakt deel uit van het bestuur van de ’’Stichting Hand in Hand”. Zestien amateurpodiumverenigin- gen uit Gouda en omstreken ge ven op zaterdag 3 oktober een ga lavoorstelling ter gelegenheid van de opening van de nieuwe schouwburg. Toneel-, muziek-, zang- en dansgezelschappen die al jaren optreden in de Goudse Schouwburg, presenteren geza menlijk een feestelijk en gevari eerd theaterprogramma. Voor het organiseren van dit eve nement hebben vertegenwoordi gers van de verenigingen de Stichting Hand in Hand opge richt. Deze stichting bundelt de organisatorische kracht en erva ring en het artistieke talent van de verenigingen. Een unieke sa menwerking die noodzakelijk is om deze bijzondere theaterpro- duktie op professionele wijze te realiseren. ”De voorstelling is een felicitatie aan de nieuwe schouwburg en heeft daarom het karakter van een galavoorstelling”, zegt Kees van Hooft, voorzitter van de stichting. ”Er staan die avond zo’n 250 WADDINXVEEN - In het buurtcentrum De Boog (C. Huij- genslaan) houdt het Platform Gehandicapten Waddinxveen (PGW) maandagavond 30 maart om acht uur een thema-avond over ’’Thuiszorg”. Volgens de PGW is thuiszorg niet meer weg te denken uit deze samenleving, omdat steeds meer mensen thuis verpleegd willen worden in plaats van in een ziekenhuis of in een andere instelling. In de eigen vertrouwde situatie blijken patiënten zich in het alge meen'veel prettiger te voelen. Bo vendien kan het verblijf thuis een positieve invloed hebben op het ziektebeeld. Op de thema-avond zullen hierover zorgverleners wat vanuit hun eigen werk vertellen. Sprekers op de avond in De Boog zijn mevrouw J. Meinema (Kruis werk Midden-Holland), mevrouw M. Switser (Maatschappelijke Dienstverlening Zuidplas), C.N. Vreeken (huisarts te Waddinx- WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen is één van de deelnemers aan de jaarlijkse handwerktentoonstel- ling, die deze vrouwenorganisatie volgende maand in De Doelen houdt. De data zijn maandag 6 april (14.00-21.00 uur) en dinsdag 7 april (9.00-16.30 uur). De toe gangsprijs is ƒ4,- voor leden en ƒ6,- voor niet-leden. Groepen en 65-plussers betalen respectievelijk 5 en 4 gulden per persoon. Uit de hele provincie komen van honderden leden handwerken in zo’n 20 verschillende technieken bijeen, deels als cursuswerk, deels individueel gemaakt. Alle werk stukken zijn gemaakt naar eigen ontwerp en over het algemeen van hoog niveau. Op de tentoonstelling worden de monstraties gegeven in verschil lende technieken, zoals quilten, zijdeschilderen, het werken met water-soluble-fabric, doosjes be kleden, poppen maken, kantklos sen, Zaans stikwerk, weven. Di verse malen per dag is er een mo deshow van eigen gemaakte, ver sierde kleding en sweatshirts. voorstander van dat Het Tref punt, een zalenverhuurbedrijf met een horecavergunning, open blijft. Het is ook als gediplomeerd hore- caman zijn werk en zijn beroep. Hij heeft het zalencentrum in de loop der jaren uitgebouwd tot een bloeiend bedrijf, waar particulie ren en verenigingen graag komen. De belangstelling is zelfs groter dan de ruimte die geboden kan worden. ”Het Trefpunt is een ideale plek voor vergaderingen, bruiloften en feestavonden”, verkoopt de heer Tissink ’’zijn” complex. ’’Elke week zijn er bij ons zo’n 20 cur sussen en er wordt gedamd en ge bridged. Verder bieden wij onder dak aan een Cesar-oefenthera- peut, een Speyertherapeut, de particuliere peuterspeelzaal ’’Lot je” en de samenkomsten van het Leger des Heils plus een aantal andere kerkelijke groeperingen”. Eventuele sluiting van het zalen centrum Het Trefpunt zal dus ve len in ruimteproblemen brengen. Alternatieven zijn nauwelijks voor handen. ’’Daarom heb ik voor het stichtingsbestuur als de exploitant van het gebouw één goede sugges tie en die is dat ik als potentiële (mede)koper voor het gebouw, die zeer geïnteresseerd is, zo snel mo gelijk wordt benaderd. Nu zijn er nog klanten. Als de onduidelijk heid over de toekomst van Het Trefpunt uitblijft gaan ze natuur lijk allemaal naar elders”, aldus de heer Tissink die meent dat de huidige eigenaar ook een maat schappelijke plicht heeft om het complex in stand te houden. elders genomen besluiten. ”Van samenhang is alom te wei nig sprake. Als gemeente worden wij ook buiten het terrein van de jeugdhulpverlening bij het in schatten van onze mogelijkheden veelal in het ongewisse gelaten. In het kader van de stelselherziening (plan-Simons) zijn de gemeenten, waar de realisatie van de plannen tenslotte altijd plaats vindt, een soort tweede-rangs-gesprekspart- ners”, aldus wethouder Karei van Soest. De sociale kaart en mogelijk een behoefteonderzoek onder de be volking naar ”zorg-op-maat” moe-

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 21