In raadzaal vier Haagse kunstenaars voor meer Aanpassing brandweer kazerne voor vrouwen Huismeester Kees Schengen: ’’Schengen” moet woongenot Gemeenteraad stelt Brandweernota vast In Wingerdflat Kenteken PCW over reclame billboards Wintertitel HSW voor M. van Leeuwen Ophaaldag ^3^ Schilderen in De Open Cirkel Anastasis Slagerij G. Smakman in brons Passage- groen blijft rommelig graveren (lil® GLASBEEK 01828 - 18708 FOCWf ASSCHEMAN vt«VO«» VCMMUQWGCN WADBINXVEEN GAAT U VERHUIZEN? AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! WERKENDE V0&UCBES Wilt u informatie? I 1°IC Grensbewaking Vreemdelingen Dienst uitmaken Pagina 25 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 25 maart 1992 de Kanaalstraat met zijn echtgenote Truus en de mede- kende chef van de afdeling Welzijn in het gemeentehuis, Jaap Zaterdag Oostpoiderweg 9 - 2741 MD Waddinxveen Dan staan u verschilende mogelijkheden ter beschikking: kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto. pakmaterialen en diverse hulpmiddelen. Bij FOCWA garantiebedrijf Noordkade 24 Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIEBEDRUF Eling. De organisatie van deze expositie is in handen van de werkgroep ex posities van de Commissie voor Kunst en Cultuur te Waddinx veen. In overleg met de commisie heeft de werkgroep deze keer ge kozen voor herkenbare werkstuk ken van de Haagse keramiste Ine ke van der Bol-van Schie, grafisch vormgever Ruud Becker, en de zeefdrukkers Jan en Frans de Leef. Ineke van der Bol-van Schie heeft Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de di verse mogelijkheden en prijzen. MOERKAPELLE - Zaterdag middag 4 april worden in Moerka- pelle door het plaatselijk comité van de Stichting Woord en Daad goederen opgehaald voor de jaar lijkse rommelmarkt op Koningin nedag. Een folder met uigebreide infor matie wordt huis-aan-huis be zorgd. Inwoners van Moerkapelle en directe omgeving, die goede ren hebben voor de rommelmarkt kunnen dit kenbaar maken door op zaterdag 4 april, ’s morgens vóór 9 uur de folder op een duide lijk zichtbare plaats voor het raam te hangen. Vanaf 9.00 uur worden de goederen door comitéleden op gehaald. De bronzen slager Ge' Smakman van werksters Saskia en Terry. (Foto: Sjaak Noteboom). een eigen pottenbakkerij onderde naam ”In kannen en kruiken” te ’s-Gravenhage. Zij vervaardigt va zen, schalen en objecten met een duidelijk parabolische lijn. Veel werkstukken bestaan uit versne den elementen. Soms gebruikt zij losse scherven die het geheel completeren. Zij exposeerde reeds eerder in Gouda, Voorburg, War mond en Haarlem. Ruud Becker heeft een eigen re clamestudio en werkt dagelijks als grafisch vormgever aan opdrach ten voor bedrijven en particulie ren. Daarnaast is hij een gedreven vrije tijdskunstenaar, die zich vooral toelegt op het maken van gouaches en kleuren-linosnedes. In zijn werk speelt de mens een centrale rol. Soms geplaatst in een vreemde of verlat^/jirftge- ving. Hij exposeert regelmatig in Den Haag en omgeving. WADDINXVEEN - In de her vormde ontmoetingskerk De Open Cirkel zal de Waddinxveen- se Nellie Geluk woensdagavond 1 april om half negen in Het Anker aan de Nesse (achter Brugkerk) een creatieve avond verzorgen. Zij zal de bezoekers het een en ander over artistieke gaven vertel len. Om de gave optimaal tot zijn recht te laten komen is oefening en studie noodzakelijk. Vooral le ren kijken is belangrijk. Zij zal in gaan op de materialen die bij het schilderen en aquarelleren nodig zijn. Na de pauze kunnen de bezoekers zelf oefenen in het aquarelleren. Iedereen die enige interesse heeft in deze vorm van creatieve uitin gen is van harte welkom vanaf acht uur. Het programma begint om ongeveer half negen. De expositie is te zien van 28 maart tot en met 11 april a.s. op werkdagen tijdens kantooruren van 09.00 tot 17.00 uur. De expo sitie is tevens geopend op donder dagavond van 19.00-20.30 uur en op zaterdag van 13.00-16.00 uur. Bij de brandweer gaat de komen de tijd ook in de leiding het één en ander veranderen. Zowel brandweercommandant P. Baan (55) als zijn eerste plaatsvervan ger D. van Vliet (58) gaan in 1993-1994 met functioneel leef tijdsontslag. Omdat beide Waddinxveners ge lijk bij het korps zijn gekomen, willen ze ook gelijktijdig de brandweerkazerne aan de Noord kade weer verlaten. Hoe het twee tal dan zal worden opgevolgd (vrijwilligers of parttime-beroeps- commandant) is nog een punt van overleg. Dat is ook het geval met de sa menwerking met Boskoop. Naar aanleiding van opmerkingen uit de raadscommissie voor algemeen bestuurlijke zaken zal het college van B. en W. nog een notitie op stellen over de mogelijkheid tot intergemeentelijke samenwerking, dan wel regionalisering van de brandweer. Om samenwerking met de Boskoopse brandweer zit ten de Waddinxveense spuitgas ten overigens helemaal niet te springen. WADDINXVEEN - ”Het Verdrag van Schengen - het wegval len van de Europese binnengrenzen - moet”, vindt oud-PCW- raadslid uit RPF-kring Kees Senneker. ’’Ethisch gezien heeft ’’Schengen” zoveel nadelen, datje eigenlijk nee zou moeten zeg gen. Toch zit er niets anders op dan het verdrag te bekrachtigen, want afwijzen is misschien nog erger”, zei vorige week dinsdaga vond 17 maart tegen Waddinxveense SGP-jongeren tijdens een lezing in de hervormde Bethelschool. Als het om de buitengrenzen gaat, zijn mensen wel belangrijk, want niet iedereen mag zomaar de deelnemende landen binnenko men. In elk geval geen ongewen ste personen, zoals illegale vreem delingen. ’’Illegale immigranten willen we voorkomen en dat kun je alleen in internationaal verband doen”, houdt de Waddinxveense Schengen-deskundige zijn gehoor voor. Daarbij hebben de Schengen-lan- den rigoureuze maatregelen op het oog. Kees Senneker noemt on der andere profiling, het beschrij ven van groepen mensen die extra in de gaten moeten worden ge houden. Hoewel hij dat een ver werpelijke maatregel vindt - het kan uitlopen op discriminatie - valt daar volgens hem niet aan te ontkomen. Als de binnengrenzen wegvallen, moeten de buitengrenzen van de deelnemende landen immers extra goed worden bewaakt. Of die bui tengrensbewaking overal even doeltreffend zal verlopen, betwij feld hij. Sommige landen zijn na melijk heel gemakkelijk binnen te komen, zoals bijvoorbeeld Grie kenland met zijn vele eilandjes voor de kust. Is iemand eenmaal de buitengrenzen gepasseerd, dan kan hij gaan en staan waar hij wil. WADDINXVEEN - Vier Haagse kunstenaars, Ineke van der Bol-van Schie, Jan en Frans de Leef en Ruud Becker, gaan ex poseren in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis. De expositie, die duurt tot en met zaterdag 11 april, wordt za terdagmiddag 28 maart om drie uur geopend door de vertrék- Het omgekeerde is ook waar. Ie mand, die in één land is afgewe zen, maakt in de andere landen ook geen kans meer. De Raad van State velde hierover een vernieti gend oordeel. Ook Kees Senneker vindt dat een zeer kwalijke zaak. Bovendien is het afsluiten van deelnemende landen volgens hem niet in overeenstemming met de Bijbel. In dit verband verwijst hij nar Mattheüs 25: ”Ik was een vreemdeling, en gij hebt Mij ge herbergd”. Mensen komen niet zonder reden naar West-Europa, volgens hem is dat een teken dat er wel iets aan de hand is. Daar om heeft hij veel moeite met het Verdrag van Schengen. ’’Etisch gezien heeft Schengen zoveel nadelen, dat je nee zou moeten zeggen”. Toch vertelt hij de SGP-jongeren dat het bekrach tigen van het verdrag beter is dan kiezen voor een isolement. ’’An ders wordt Nederland een eiland. Als wij ons uitsluiten van Schen gen, komt men hier naar toe. En kunnen we dan voorkomen dat we dezelfde rellen krijgen als in Duitsland? Met al m’n bedenkin gen, je moet het toch doen”. Kees Senneker heeft nog meer bezwaren tegen het verdrag. De invloed van Nederland op Schen gen zal namelijk erg klein zijn. ”Het gevaar is dat Duitsland en Frankrijk de dienst uit gaan ma ken”. Bovendien verwacht hij dat Enge land ook vroeger of later gaat deelnemen, zodat er dan drie G7- landen bij Schengen zijn betrok ken. Kees Senneker vraagt zich trou wens af hoe het straks verder gaat met Schengen. ’’Wordt dit van zelf de EG of gaat de EG Schen gen inhalen”? Jan en Frans de Leef beiden gra fische ontwerpers, ontdekten de mogelijkheden van de zeefdruk bij een professionele drukkerij. De zeefdrukken van nu laten voornamelijk realistische beelden zien met soms nog een vorm van abstractie. Zij combineerden deze techniek met hun eigen creativi teit. Zij hebben opdrachten ge daan voor o.a. de NOS en De Haagse Nachtwacht (rolluiken project). direct zo’n 80.000 gulden aan uit gaven voort. Van dit geld wordt ongeveer 55.000 gulden uit de post onvoorzien van de gemeente begroting gehaald. De resterende 25 mille was al in het gemeente lijk huishoudboekje voorzien. Met het geld worden de hogere exploitatielasten in verband met de aanschaf van een extra voer tuig betaald (5.000 gulden), is er 14.500 gulden nodig voor de uit breiding met drie brandweerlie den en moet er 46.000 gulden worden gestopt in het vervan gingsfonds voor de uitrusting en overig materieel. Verder zal voor 15.000 gulden voorzieningen in de brandweerka zerne aan de Noordkade worden aangebracht om de eventuele komst van brandweervrouwen mo gelijk te maken. Waddinxveensen zullen alleen lid van de vrijwillige brandweer kunnen worden als er tenminste twee tegelijk toetreden. De Brandweernota staat helemaal in het teken van de richtlijnen van de Inspectie voor het Brandweer- wezen. Voor Waddinxveen hou den deze richtlijnen in dat één tankautospuit binnen zes minuten na een melding op het brandadres moet zijn en een tweede tankauto spuit binnen de acht minuten. Het Gouwedorp beschikt nu nog maar over één tankautospuit, zo dat de aanschaf van een tweede tankautospuit voor de hand ligt. Hiermee is naar verwachting 375.000 gulden gemoeid. Volgens een rijtijdenoverzicht in de Brandweernota heeft de brand weer 3,55 minuten nodig op het bedrijf Asics BV op het uiterste puntje van Coenecoop te berei ken, 4,33 minuten om op het Woubrechterf in de Zuidplas te zijn, 7,15 minuten om transport bedrijf Van Wijk op het veiling- terrein aan de Bredeweg te heb ben bereikt, 3,21 minuten om op het Papaverveld te staan en 5 mi nuten om bij Boonstoppel Verf aan de Wilhelminakade te staan. Overigens is is de aanschaf van een tweede tankautospuit niet het enige, want er zal ook bestaand brandweermateriaal vervangen moeten worden, zoals enkele klei nere voertuigen. Hierbij gaat het om een hulpverleningsvoertuig en een duikvoertuig. HierTtleë' is al gauw drie ton gemoeid. De extra tankautospuit betekent in ieder geval de behoefte aan meer manschappen en wel met zes brandweerlieden, zodat elke spuit over een volledige beman ning kan beschikken. Vrouwen en medewerkers van be drijven op het bedrijvenpark Coe necoop en de tuinbouwveiling aan de Bredeweg zullen worden bena derd om lid te worden van de vrij- wilige brandweer. De verwachting is dat dan ook de nodige techni sche mensen zich zullen aanmel den, zodat voor de brandweer het mes aan twee kanten kan snijden. ZEVENHUIZEN - Op vrijdag avond 27 maart komt er een spre ker in het Hervormd Centrum te Zevenhuizen vertellen over de Anastasis. De Anastasis is een hulpverle- ningsschip dat deel uit maakt van de internationale Christelijke hulpverleningsorganisatie ’’Mercy Ships”, onderdeel van ’’Jeugd met een Opdracht”. De spreker zelf heeft lange tijd meegevaren op de Anastasis. Het belooft dus een interessante avond te worden! Iedereen is welkom. Aanvang 20.00 uur. Toegang is gratis. Kees Senneker laat er geen mis verstand over bestaan dat het Ver drag van Schengen is belangrijk voor de economie. Het verdrag moet een vrij verkeer van perso nen, goederen en diensten rege len. Dat ’personen’ voorop staat, is niet meer dan franje, want men sen spelen bij het verdrag geen enkele rol. Het vervallen van het toezicht op de grenzen vinden de deelnemen de landen namelijk veel belangrij- ker, omdat het internationale ver keer van goederen en diensten daardoor veel tijd en geld be spaart. Voor het personenverkeer maakt het echter weinig uit, legde Senneker de SGP-jongeren uit. Burgers merken niet dat produk- ten iets eerder op de plaats van bestemming aankomen. Wel blijft voortaan ook paspoort controle achterwege. Erg rouwig is Kees Senneker daar niet om ”Wie wil als zakenman elke dag bij de grens in de file staan om je paspoort te laten controleren”? Overigens denkt hij dat er toch wel verkapt grenstoezicht blijft bestaan, maar dan bijvoorbeeld als verkeerscontroles. WADDINXVEEN - Slager G. Smakman (45) van de Kanaal straat bij het winkelcentrum ”de Passage” viert vanaf deze week het twaalf en een half ja rig bestaan van zijn zaak in Waddinxveen. De Waddinxveense onderne mer, die al 30 jaar in het sla- gersvak zit, doet dat met we kelijkse aanbiedingen en tot en met zaterdag 9 mei met de uit deling van spaarcheques voor bewaardozen, waarin vleeswa ren, kaas en groente in de koelkast bewaard kunnen wor den. Bij elke bestede tien gul den krijgt de klant een spaar- cheque en bij tien ervan krijgt men de plastic bewaardoos. Lissenaar Gé Smakman werkt en woont (boven de zaak) sinds oktober 1979 in Waddinxveen, waar hij slagerij Compeer voortzette. Daarvoor was hij actief in Hilversum. In zijn sfeervolle winkel aan de Ka naalstraat beschikt hij over vijf vaste personeelsleden. v De Waddinxveense slager koopt zelf varkens en runderen bij de boer, zodat hij verse produkten kan leveren nadat hij de dieren in Boskoop heeft laten slachten. Bekend en ge liefd zijn ook zijn produkten uit eigen worstmakerij, waar mee hij in vroeger tijd vaak succesvol aan wedstrijden deel nam. ”In Waddinxveen houden ze nog van vlees met een lekker randje vet”, weet Gé Smak man, die met zijn vrouw Truus en medewerkers Saskia en Terry vaak in de winkel te vin den is. ’’Daar kijken mijn col lega’s elders altijd van op. Maar ook ouderwets sappig pekelvlees gaat er hier heel goed in”. Gé Smakman is ook een gedi plomeerd paardeslager. Waar mogelijk probeert hij dit puur zuivere produkt bij de zelfbe wuste klanten uit Waddinxveen en omgeving aan de man te brengen. Een specialiteit van de bronzen Passage-slager is gemarineer de spare-ribs en allerlei kant- en-klaar traiteur-produkten, zoals lasagna, bami, nassi, biefstuk Stroganoff, balletjes gehakt en stukjes vlees voor de barbecue. WADDINXVEEN - Op de vo rige week donderdagavond in de hervormde Bethelkerk (Bil- derdijklaan) gehouden vergade ring van de Protestantse Com binatie Waddinxveen (PCW) zijn aan de raadsfractie vragen gesteld over het aanstootge vend karakter van sommige grote affiches (billboards) op bushaltes in Waddinxveen. Een vragensteller constateerde in korte tijd reclameuitingen met drie omgekeerde blote mannen, een vrouw in onder goed en een vrijend paartje. Hij vond dat voor het straat beeld geen goede zaak en vroeg of de gemeente dit soort recla mes zou kunnen weren. PCW-fractievoorzitter Jan van Wijk vond het een lastige kwestie over dit soort reclame uitingen iets te zeggen, want hierbij is ook de vrijheid van meningsuiting in het geding, evenals de maatschappelijke aanvaardbaarheid. ”Ik heb er overigens informeel wél iets over gezegd”, zei Jan van Wijk. ’’Soms moet je vol staan met bet melden van dit soort zaken om daadwerkelijke veranderingen te bewerkstelli gen. Zeker bij kwetsbare plek ken waar dit niet kan, zoals kerken”. ”Het kan ook allemaal nog eens schokkend of godslaster lijk worden. .Als hiervan sprake is verwacht ik dat de reclame makers voor rede vatbaar zul len blijken. Maar misschien is dit een brug te laat”, veronder stelde hij, daarmee aangevend dat dit soort zaken bij het on dertekenen van contracten aan de orde dienen te komen. ”Als gevolg daarvan zitten we ook nog 20 jaar opgescheept met de rokende man op de zuil bij rijksweg A 12 aan de Wilhel minakade in Waddinxveen- Zuid”. WADDINXVEEN - B. en W. hebben de gemeenteraad ge vraagd een paar kredieten be schikbaar te stellen. Daarbij is ook bezuinigd op de aanpak van het groen tussen de flats bij het winkelcentrum De Passage. Het gaat om in totaal ƒ44.000,- extra ten behoeve van renovaties van diverse plantsoenen (aange houden voorstel uit raadsvergade ring 26 februari). Het Passagege- deelte is voorlopig uit het pakket gelaten in verband met centrum studies, zo hebben B. en W. on der druk van de gemeenteraad be sloten. Voorts is er ƒ15.000,- nodig ten behoeve van advisering/begeleiding door Opti cal Waveguide Systems BV te Waddinxveen inzake vervanging bedrijfstelecommunicatiesysteem. Tot slot wordt er ƒ14.000,- op ta fel gelegd ten behoeve van een 6e peuterspeelzaal voor de Stichting Belangen Behartiging Waddinx veense Peuterspeelzalen. WADDINXVEEN - Op het par keerterrein Groensvoorde biedt Automark Röst op donderdag 26 maart van 9.00-17.30 uur automo bilisten weer gelegenheid het ken teken in alle ruiten te laten grave ren. Dat kost ƒ25,- per auto. Re flecterende coating kost tien gul den extra. Na een stijging van de autodief stal van 16% in het vorig jaar, is er volgens de laatste gegevens van de Centrale Recherche Informa tiedienst in de eerste helft van 1991 opnieuw een toename van de autodiefstal van 18% geconsta teerd. Dus in twee jaar een toena me van ruim een derde. ”Als je dan bedenkt dat er in de laatste 10-12 jaar in Nederland in totaal een kwart miljoen voertui gen zijn gestolen, dan lijkt het raadzaam je auto wat beter te gaan beveiligen”, aldus Automark Röst. Ruim een kwart van de gestolen auto’s was een Opel, hetgeen be wijst dat het niet alleen de ’dure’ merken zijn die veel worden ge stolen. Het op één na meest gesto len merk was Volkswagen en nummer drie Ford. Sedert het opengaan van het Oostblok is er niet ver van de grens een flinke tweedehandsmarkt bijgekomen. De toeloop van Oost-Europeanen naar de Utrecjjjse automarkt spreekt boekdelemTévéns is het zo dat als iemand ter goeder trouw een (gestolen) auto op een automarkt koopt, de originele ei genaar deze auto niet kan terug vorderen!. ’’Alles bij elkaar genomen kan het dus geen kwaad om je ’op straat staande spaarcenten’ wat beter te beschermen. Een goede en goed kope manier om je auto voor dief stal onaantrekkelijk te maken, is het graveren van het kenteken in de autoruiten. Een gestolen auto wordt namelijk veelal met elders gestolen papieren weer doorver kocht. Op die valse papieren staat een ander kenteken vermeld. Nor maal hoeft de dief dan alleen maar andere kentekenplaten voor- en achterop de auto te monteren. Echter als het oude kenteken on uitwisbaar in alle ruiten staat ge graveerd, moet hij ook alle ramen vervangen! Professionele dieven hebben daarom een duidelijke voorkeur voor niet gegraveerde auto’s. Graveren is daarmee een goede en tevens de goedkoopste beveiliging”, vindt Automark Röst. Donderdag 26 maart van 9.00 tot 17.30 uur kan men op de parkeerplaats van winkelcentrum Groensvoorde voor ƒ25,- per auto zijn kenteken in alle ramen van de auto laten graveren. Een hierin gespecialiseerd bedrijf komt hier voor naar Waddinxveen. Werk van de Haagse grafisch vormgever Ruud Becker. (Fot_o: Gemeente Waddinxveen). sieve maatregelen zullen hooguit een symptoombestrijdend effect hebben en aan de oorzaak weinig veranderen. Wat betreft spanning tussen groe pen bewoners wordt dit over het algemeen veroorzaakt door intole rantie en angst voor het onbeken de. Wat betreft vervuiling en van dalisme is het zeer de vraag of een huismeester voldoende ge wicht in de schaal kan leggen om in de gesignaleerde problemen een positief effect te bereiken. Een dergelijke positie heeft zeker in zich dat degene die een derge lijke baan zal vervullen een soort ”Kop van Jut” zal worden tussen de woningbouwvereniging SSW en de bewoners. Een integrale benadering via het huisvestingsbeleid, het minderhe denbeleid en het jongerenwerk zou oplossingen tot gevolg kunnen hebben, die de oorzaken van de problemen wegneemt. In een der gelijke opzet, waartoe een plan zou moeten worden ontwikkeld, kan een ondersteunende rol voor een huismeester eventueel een functie vervullen. De suggestie tot het instellen van een werk groep die tot taak krijgt voorstel len te formuleren die tot de oplos sing van de gesignaleerde proble men kunnen leiden kan dan ook een heel goed een begin zijn. Het ’’huismeesterproject” van de woningbouwvereniging SSW is één van de zeven project die aan het Raadhuisplein in het kader van de sociale vernieuwing nader zullen worden bekeken. Twee van de in totaal dertien ingediende projecten zullen worden gehono reerd. Het gaat hier om 20.000 gulden voor het gehandicaptenproject ’’buitenstaanders” en om 75.000 gulden voor het project dagop vang en dagverzorging voor oude ren in het zorgccentrum Sou- burgh. Drie projecten worden af gewezen. Voor de sociale vernieuwing in Waddinxveen heeft verantwoorde lijk wethouder J. Neele (PCW) zo’n 4,5 ton beschikbaar. Hiervan komt uit eigen kas een kwart mil joen gulden. De resterende twee ton is rijksgeld. Met het geld moeten voornamelijk mensen in achterstandssituaties (buitenlan ders, minderheden, werklozen, ou deren, gehandicapten) meer kan sen worden geboden om ze er weer bovenop te helpen. WADDINXVEEN - Een huismeester om het woongenot van de bewoners in de flat in de Wingerd te vergroten. Dat is een wens 'van de woningbouwvereniging SSW (Stichting Samenwerkende Woningbouwcorporaties), maar in het kader van de sociale ver nieuwing heeft de gemeente Waddinxveen hiervoor nog niet de gevraagde 10.000 gulden beschikbaar gesteld. Aan de gemeenteraad hebben B. en W. wel laten weten dat zij in principe het ’’huismeesterproject” positief willen benaderen, maar dan zal ook de woningbouwvereni ging een vaste financiële bijdrage beschikbaar moeten stellen. En daarop is nog geen antwoord ge komen. Nog niet bekend is hoe de SSW het project, dat vorig jaar al is be sproken met wethouder K.W.Th. van Soest (VVD), precies wil vormgeven. Zo zou er een werkgroep moeten WADDINXVEEN - 7 hield de hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) haar laatste wedstrijd voor de wintercompeti tie. Er werd gevist in de Zaan na bij Oostzaan. De vangst was goed. M. van Leeuwen behield zijn voorsprong op de naaste concur renten. Sterker nog, hij wist deze voorsprong op een uitstekende manier uit te bouwen en werd met ruim verschil kampioen van deze wintercompetitie. De uitslag was: 1. M. van Leeu wen (10050 gram), 2. J. Verhoef (5760 gram), 3. R. Jenner (5380 gram), 4. A. van Leeuwen (4780 gram), 5. H. de Haan (3730 gram). De einduitslag was als volgt: 1. M. van Leeuwen (44.460 gram), 2. M. Reichard (37.440 gram), 3. J. Verhoef (37.090 gram), 4. A. van Leeuwen (31.160 gram), 5. H. de haan (25.570 gram). Op zaterdag 4 april is er een af sluitende wedstrijd van het win terseizoen. Het inschrijfgeld be draagt ƒ7,50. Vertrek vanaf het NS-station Waddinxveen om 06.30 uur. Op het parkeerterrein vanhet winkelcentrum Groensvoorde bestaat komende donderdag weer gelegenheid tot het graveren van kentekens in autoruiten. (Foto: Automark Röst). WADDINXVEEN - Met meer vrijwilligers en meer materieel de toekonst tegemoet. Dat is het streven van de vrijwillige brandweer van Waddinxveen, zoals dat staat aangegeven in de 60 pagina’s dikke (met blijlagen) ’’Brandweernota, het persone els- en materieelplan voor de jaren ’90”. Daarin staat ook dat de brandweerkazerne aan de Noordkade moet worden aangepast (toiletten) om ook vrouwelijke spuitgasten in dienst te kunnen nemen. De vanavond (woensdag 25 maart) vergaderende gemeente raad bespreekt de nieuwe nota, waarin bestuurders en bevolking een uitgebreid inzicht wordt gege ven in de huidige personle en ma teriële situatie bij de Waddinx veense spuitgasten. Daarnaast wordt daarin de wense lijke en noodzakelijke invulling op menselijk en materieel gebied voor de komende jaren gegeven plus de financiële gevolgen hier van. Bij de Waddinxveense brand weer staan op de ledenlijst 33 na men. Er zijn volgens die lijst ze ker 6 vacatures. Uit de Brandweernota vloeien al 1 iL komen om de aanstelling van een huismeester verder te onderzoe ken. Lid van die werkgroep moet niet alleen de gemeente en de SSW worden, maar ook de Stich ting Vluchtelingenwerk Waddinx veen en omgeving en het Sociaal- Cultureel Werk. De motivatie tot het willen aan stellen van een huismeester wordt gevonden in de problematiek van toenemende spanning tussen de verschillende bevolkingsgroepen en vervuiling en vandalisme. De problemen zouden worden veroor zaakt door een hoog percentage bewoners uit de groepen etnische minderheden en jongeren. De vraag is natuurlijk in hoeverre het inzetten van een huismeester een bijdrage kan leveren tot het oplossen van de problemen. De oorzaken en aard van de proble matiek is niet eenvoudig. Repres- 1 s j --.-.'A

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 25