Titel voor Gouwe-dames wsv Waddinxveen-zondag Onderlinge verliest vanCabau^ Veteranen Gouwe .a. 7e maal kampioen Druk weekeinde waterpolo Cor Stolker: 1.000 keer voor Be Fair Ruime winst geïnspireerd Flyers Zilver voor turnster van TOOS Basketbal Vechtlustige volleybalsters Be Fair-tennis WSE Cl heeft titel nu bijna WADDINXVEEN - Zaterdag 21 maart was er voor de voetbaljeugd van WSE één met twee gezich ten. Enerzijds de pupillen die ’s morgens, op F-l na, allemaal speelden en aan de andere kant.de junioren, die op C-l na, allemaal niet speelden. Klaverjassen WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE ZWEM- EN POLOCLUB ”DE GOUWE” „19.00 uur: 20.00 uur: Sponsors: de Gouwe 2 - WVZ 1 dames (uit Zoetermeer) de Gouwe 1 - ZCE 1 heren (uit Enschede) de Gouwe 1-de Futen 1 dames (uit Amstelveen) Rucanor Sport Baas Bedrijven Garage Boonstoppel Reisburo Van Ginkel Vink Verzekeringen Q. en S. v.d. Panne Parfumerie-Drogisterij Mieke Noordegraafs Automobielbedrijf Van der Berg Aannemingsbedrijf van Werken, Zwammerdam Heren Het Gooi uit ROOSTER VOOR ZATERDAG 28 MAART 1992 TE SPELEN WATERPOLOWEDSTRIJDEN VOOR DE HOGERE TEAMS: 18.15 uur: Het Gooi thuis Dames I Woensdag 25 maart 1992 jdtournooien. Ook nu eftalp -0 vér 92. 3 bedroeg :ompetitie irlorenvan Weekblad voor Waddinxveen In de derde periode was het al leen Mark Faber die tot scoren kwam. Neptunus kwam terug tot 6-10. Het niveau daalde aanzien lijk, maar de Waddinxveense he ren gaven Neptunus niet de kans om voor een ware verrassing te zorgen. In de laatste periode waren het Paul van Doorne, Cees Boonstop pel en Remko Óverdam, die de eindstand bepaalden op 10-14. Neptunus was zichtbaar blij met deze stand, maar de Albert Spij- ker-equipe ging er met de winst vandoor. Zaterdag spelen de heren om 19.00 uur in Gouwebad De Sniep tegen degradatiekandidaat ZCE uit Enschede, De Gouwe-heren moesten afgelo pen zaterdag aantreden tegen de gradatiekandidaat Neptunus te Arnhem. De heren gingen zonder keeper Arie Stalenburg naar Arn hem. Hij was namelijk vrijdag in het huwelijksbootje gestapt. Zo doende moesten de Waddinxveen se heren, met het feest nog enig- zins in de benen, het doen zonder Arie Stalenburg. Na een slechte wedstrijd wisten de heren toch twee punten te behalen. De Gouwe kende een hele goede start. Ondanks de duffe gezichten die ze waarschijnlijk hadden over gehouden aan de bruiloft, kwa men de heren al na zeven minu ten spelen op een voorsprong van 1-6. Paul van Doorne (2x), Arco Verboom (2x), Cees Boonstoppel en Remko Overdam zorgden voor de doelpunten. Even leek het erop dat De Gouwe geen pardon kende met Neptunus en dat het een ech te walk-over zou worden, maar dit viel goed tegen. In de tweede periode wist De Gouwe de voorsporng, door doel punten van Remko Overdam, Marco Kraak en Jaco de Jong nog te vergroten tot 3-9. Daarna was het gedaan met De Gouweheren. Het team verslapte en hield het voor gezien. Zij gaven de Arn- Het zit het eerste damesteam van De Gouwe niet mee. Ook de wed strijd tegen Het Gooi in Bussum werd gekenmerkt door zwak arbi traal werk. Het niet toegeven van een foute beslissing alleen al kost te dames 1 een punt. Het moest gezegd worden dat De Gouweda- mes niet sterk begonnen. Binnen enkele minuten was het al 2-0 voor Het Gooi. Hierna kwam De Gouwe sterk terug. Via drie fraaie doelpunten op rij van As trid Coene werd de eerste periode afgesloten met 2-3 voor De Gou we. In de tweede periode werd het ’thuisfluiten’ ai knap irritant, doch De Gouwe zette de trend voort. Gillian van den Berg scoor de uit een man-meer 2-4 en Het Gooi deed hetzelfde 3-4. In de hectische periode van 36 secon den die toen volgden scoorden eerste Wendy de Frankrijker 3-5. Het Gooi kwam op acht seconden terug tot 4-5. Tenslotte scoorde keepster Mar- loes Boereboom (haar tweede competitiedoelpunt) met een ver re worp 4-6. Trainer/coach Wim Groen probeerde de aanvallende jachten van zijn team in de der de periode te sparen, waardoor de druk op de verdediging steeds groter werd. Tevens werd nogal kwistig met persoonlijke fouten gestrooid. Het Gooi profiteerde hier van en via twee doelpunten (6-6) kwamen zij weer langszij. Gelijk in het begin vah de laatste periode trok De Gouwe ten aanval. Toen door een van de scheids rechters kennelijk een persoonlij ke fout bij De Gouwe werd ge constateerd gaf hij gedecideerd een nummer aan van een speelster die op de kant zat. In de verwar ring die hierna ontstond werd door hem een ander nummer aan gegeven en kende Het Gooi een strafworp toe. Deze werd verzil verd (7-6). Een goedmakertje aan de andere kant werd nog bijna afgekeurd, doordat Angela Faber de bal dwars door het net schoot (7-7). Met nog enkele minuten te spelen kwam Het Gooi op 8-7. Mirjam Overdam kwam vlak voor tijd nog tot scoren, doch deze werd afge keurd. Zo bleef de winst in Bus- sum en de bittere nasmaak bij al les wat De Gouwe was. Voor De Gouwe scoorden Astrid Coene 3x, Gillian van den Berg, Wendy de Frankrijker, Marloes Boereboom en Angela Faber lx. WADDINXVEEN - In de derde klasse heeft het onderaanstaande (12 punten uit 18 wedstrijden), maar vechtlustige damesteam van CVB Bank Be Fair-volleybal met 3-2 gewonnen van WIK/OVM uit Groot-Ammers. Een week eerder kregen ze nog een straf van drie punten omdat ze niet wisten dat de wedstrijd te gen RVC-Libanon eerder werd gehouden. Er wordt intussen van alles aan gedaan om degradatie te voorkomen. De heren van Be Fair-volleyval verloren met 3-2 van RVC 2. Ze staan in de B-klasse Zuid-Holland bovenaan in de middenmoot met 32 punten uit 19 wedstrijden. Overigens stonden de Be fair-da- mes na de winst op WIK niet echt te juichen, want het degrada tiespook is nog altijd aanwezig. Be Fair startte in de eerste set aarzelend. Dit resulteerde in een 6-3 achterstand. Bij deze stand gingen de Waddinxveensen echter pas goed draaien. Bij 13-10 in het voordeel van Be Fair werd er een dubbele wissel toegepast, met als resultaat 15-10. De tweede set hield Be Fair WIK onder druk door een sterke serve. Mede dankzij harde aanvallen van Antoinette Wijker op de midden positie liep Be Fair uit tot 9-0. De weinige aanvallen van WIK wer den goed verwerkt en Be Fair haalde overuigend ook deze set binnen (15-7). sterker spelende Mirjam Over dam zorgde nog voor 2-1, doch OZPC sloot de eerste periode af met 3-1. Bij het begin van de tweede perio de werd de arbitrale lijn doorge trokken en kon OZPC 4-1 aan la ten tekenen. Hierna kwam een sterke periode van Gillian van den Berg die met twee doelpunten voor 4-3 zorgde. Het team van trainer/coach Wim Groen kreeg steeds meer grip op de wedstrijd. Dit resulteerde in de derde perio de in 4-4 door een fraai doelpunt van Mirjam Overdam. In het begin van de derde periode scoorde OZPC 5-4. De Gouwe vocht voor wat ze waard was. Dit resulteerde in een strafworp voor De Gouwe die door Astrid Coene werd benut. Eindstand 5-5. Voor De Gouwe scoorden Mirjam Overdam en Gillian van den Berg 2x en Astrid Coene lx. van dit seizoen voor de op dinsdag spelende dames, 7 april. De heren en de mix-teams zullen op zater dag 11 april laten zien dat ze nog niets van hun glorie van het vori ge seizoen hebben ingeboet. Dit zijn althans momenteel de plannen. Om die nog meer be kendheid te geven, was op zater dag 21 maart een groot feest ge organiseerd, op Mexicaanse leest geschoeid. Het feest vond plaats in het club huis van Be Fair aan de Sniep- weg. Het was voorbereid door de huishoudelijke commissies onder leiding van voorzitter Piet Wild schut. De aanwezigen waren zeer enthousiast. Dinsdagochtend 8 april zal de eer ste mogelijkheid tot labellen zijn, gevolgd door de eerste labelmaan- dagavond op 13 april. Voortaan zullen 6 banen verlicht zijn. De winter is door veel leden be nut tot onderhoud van alles wat tot de club behoort en tot het sa menstellen van de verschillende commissies die de zaken organise ren. Alleen de bardienst kan nog steeds extra vrijwilligers gebrui ken. lopen zaterdag om 08.45 uur floot hij de wedstrijd Be Fair E-5 - ON A E-3 (14-2 winst voor Be Fair) en na afloop werd hij gehul digd. Hij kreeg bloemen, foto’s en in de bestuurskamer kreeg hij een passend aandenken. Be Fair A-l oefende tegen Groe neweg en won met 5-2. B-l kwam voor het eerst in aktie na hun kampioenschap en speelde tegen DSÓ. Het sensationele competi- tieverloop gaat gewoon door. Na een 3-0 voorsprong, kwam DSO terug tot 3-2. Er werd met ten slotte met 5-4 gewonne. B-2 stelde het kampioenschap van Moerkapelle uit door tot twee keer gelijk te komen. In de aller laatste seconde werd het daar nog 2-2. Be Fair C-l heeft zaterdag een krachtprestatie geleverd en WSE WADDFNXftEiïS - In de vergevorderde voet heeft vierdeklasser Be Fair zaterdagmiddag met 2- -- het Goudse De Jodan Boys, zodat de Waddinxveners blijven staan op 18 punten (uit 19 wedstrijden). Derdeklasser WSE De thuiswedstrijd tegen Het Gooi was niet alleen spannend, maar ook een uiterst snelle wedstrijd met veel zwemwerk. Onder de voortreffelijke leiding van het ar bitrale duo werden beide ploegen in staat gesteld er een prima pot van te maken. Het massaal opge komen publiek zag in de eerste periode De Gouwe een 1-0 voor sprong nemen na een uitbraak van Angela Faber. Gedurende de tweede periode werd allengs duidelijk, dat Het Gooi zich niet zo maar gewonnen zou geven. Toch kon invalster Marion van Hooft 2-0 laten aante kenen. Echter Het Gooi scoorde hierna tweemaal, zodat deze pe riode met 2-2 werd afgesloten. In de derde periode namen De Gouwedames weer het voortouw en wisten Gillian van den Berg en Wendy de Frankrijker beiden te scoren uit een man-meer situatie (4-2). Het Gooi kwam terug tot 4-3, doch Astrid Coene bracht met een afstandsschot .de marge weer terug tot twee doelpunten (5-3). Vide voor tijd profiteerde Het Gooi en scoorde 5-4. De laatste periode kenmerkte zich door een verbeten strijd om de punten. Om en om werd ge scoord. Astrid Coene maakte uit een man-meer 6-4 en Het Gooi benutte een viermeter (6-5). Daarna scoorde Mirjam Overdam uit een man-meer 7-5 en kwam Het Gooi terug tot 7-6. Met nog ruim twee minuten te spelen knalde Gillian van den Berg 8-6 achter de Gooise keep ster en kwam Het Gooi voor het laatst tot scoren (8-7). rige week maar net verloren werd van titelfavoriet Cady. Topscorers: Robbert Kaufman 29 (5-driepunters!), Wolter Zwijnen- burg 24, Coen van Wilgen 12 en Marlon Elckerbout 11 punten. Dames 2 moest thuis aantreden tegen de aanstaande kampioen van de le klasse DAS 2. Na een goede le helft (rust 22-30 voor DAS) was de Delftse ploeg vooral door haar loepzuivere schieten te sterk voor Flyers. Jammer dat de winnaar het krachtsverschil on sportief onderstreepte. Eindstand: 51-84. Scores: Ellen Geerts 15 punten en een goede wedstrijd, Nathalie Gielliet 12 punten. Het tweede herenteam moest voor rust alle zeilen bijzetten om Sigi voor te blijven, ruststand 29-28, maar kreeg steeds meer grip op de wedstrijd. Vooral dankzij de ondanks een ’’jetlag” subliem scorende Arjan van Zanten (27 punten) won Fly ers met 66-52. Overige scores: Robbert v.d. Kroef 12, Peter Rut- ten 11 punten. WADDINXVEEN - De 57-jarige Cor Stolker van de Mauritslaan in Waddinxveen floot afgelopen za terdag zijn 1.000ste wedstrijd bij Be Fair-voetbal. Zo’n 15 jaar geleden begon Cor met het fluiten van pupillenwed strijden, maar in korte tijd floot hij alle elftallen bij de jeugd en de senioren. Zelfs het eerste elftal floot hij tijdens een oefenwed strijd. Enkele malen werd hij door de KNVB gevraagd om officieel scheidsrechter te worden, maar dat sloeg hij telkens af. Be Fair was en is nog altijd zijn grote hobby. Groot plezier beleeft hij aan de jeugf zal hij bij de reeds bekende tour- nooien aanwezig zijn als scheids rechter. ”Cor kan altijd” was een bekend gezegde bij Be Fair. Dat resul teerde wel eens in 4 tot 5 wed strijden op een dag, waarvan één seniorenwedstrijd in de middag. Het is iedereen duidelijk, dat dit een beetje te veel van het goede is. Cor is nu voornamelijk te vinden bij de wedstrijden van de pupil len, waar hij een groot plezier aan beleeft en Be Fair aan hem. Afge- Pagina 29 De uitslagen waren: Hennink-Phi- lipse afgebroken, Smitskamp-v.d. Bom 1-0, van Oort-Jansen remise evenals van Woudenberg-v.d Star re, Wiersma-Muit 0-1, Bese- mer-P. van Offeren 0-1, Goor-v.d. Heiden 1-0, Stam-Ritter 0-1, Lit- tooy-Brongers 1-0, Prins-v.d. Hoek 1-0, Alblas-Brobbel 0-1, van Sandijk-D.J. van Offeren remise, Brinkhorst-de Hoog 1-0, Versluis- Kloet remise en Kleinhoonte-de Pater 1-0. De top-tien ziet er nu als volgt uit: Hennink 1749, Philipse 1730, Kardol 1301, Claassen 1294, Smitskamp 1285, Reus 1273, v.d. Bom 1215, van Dort 1202, Jansen 1192, Ellers 1181, Stouten 1177 en van Woudenberg 1172. Wie eens kennis wil maken met het plaatselijke schaakgebeuren, komt op donderdagavond langs in het Anne Frank-centrum of belt de secretaris tel. 01828-19528. Cor Stolker ter gelegenheid van zijn duizendste wedstrijd als scheidsrechter temidden van de pupillen van het Waddinxveense Be Fair en het Goudse ONA. (Foto: Be Fair-Rien Saarloos). WADDINXVEEN - Afgelopen weekeinde kenmerkte zich voor De Gouwe-waterpolo door enkele niet alledaagse feiten. Zo won dames 2 in Delft met 10-6 van Raket 1 en werd daardoor kampi oen van de le klasse district Zuid-Holland. Dames 2 promoveert nu naar de 2e klasse KNZB. Dames 1 had een bijzonder druk weekeind. Zij moesten drie wed strijden in de degradatie ’play offs’ afwerken. Eerst werd afgelo pen vrijdag in de uitgestelde wed strijd met 5-5 gelijk gespeeld te gen OZPC in Oldenzaal. Zaterdag werd in Bussum onver diend met 8-7 verloren van Het Gooi. Tijdens de return in Wad dinxveen op zondag werden de za ken recht gezet en met 10-7 ge wonnen. Heren 1 speelde zaterdag in Arn hem en won in een slecht gespeel de wedstrijd toch uiterst gemak kelijk met 14-10 van Neptunus. Heren 2 won thuis met 6-5 van het hoog geklasseerde Polar Bears 3 uit Ede. Met de winst van 10-8 tegen OZ PC in Waddinxveen in het achter hoofd ging dames 1 van De Gou we afgelopen vrijdag naar Olden zaal voor de return. Van tevoren teken je voor een gelijkspel. Doch er heeft meer in gezeten en dat knaagt aan je. De eerste tegenslag was dat er slechts een scheidsrechter was ko men dagen. De tweede tegenslag was dat de fluiter een duidelijke voorkeur had voor het spel van OZPC (De Gouwe tien en OZPC vier P-tjes). Dan is het vechten te gen de bierkaai. Tenslotte waren er afmeldingen van Angela Faber en Brenda Kranenburg en een zie ke keepster Marloes Boereboom, die wel speelde, doch uitstekend werd vervangen door Astrid de Jonge. De Gouwe werd vanaf het begin benadeeld met uitsluitingen we gens persoonlijke fouten. Hier door kwam OZPC binnen enkele minuten met 2-0 voor. De steeds speelde niet en houdt dus 19 punten uit 18 wedstrijden. In de zondagafdeling van Gouda verloor het ongelukkige Waddinx- doelman pakte hem bij de benen. De toegekende strafschop werd benut door Ron zelf. (2-0). Vlak voor rust werd het 2-1. Na rust boekte Karei Binnendijk reeds na een paar minuten succes (3-1). Waddinxveen leek in deze wedstrijd op rozen te zitten en het wachten was op 4-1. Door een uitval van Cabauw werd het ech ter ongelukkigerwijze 3-2. Dat be tekende de ommekeer. Fout na fout bij Waddinxveen zorgde- ervoor dat Cabauw langs zij kwam en vervolgens een voor sprong nam van 3-5. In het slotóf- fensief maakte Wim Hoogen- doorn voor Waddinxveen er nog 4-5 van en had hij ook nog 5-5 op de schoen, maar dat feest ging niet door. Het was een hele leuke wedstrijd, maar helaas geen punten. Zondag middag 5 april wacht de uitwed strijd tegen het Boskoopse Flore- ant. de wedstrijd een genot voor me nig Flyers oog. Het was Flyers wat de kloksloeg, aanvallend lukte bijna alles voor de Waddinxve ners. Onder aanvoering van Wolter Zwijnenburg ging de score linea recta van 53-43 naar 85-49. Op vallende rollen waren ook wegge legd voor junior Marcel Pentier, wie daarmee sterk debuteerde in de herenselectie en Coen van Wil gen, met een aantal sterke scores. In de slotfase kon Flyers niet nóg verder weglopen van BOB, men kwam helaas net niet aan de ma gische 100 punten. Met de 99-65 eindstand toonde Flyers aan dat het een geode 2e competitiehelft heeft. Nu werd immers de nr. 3 gewoonweg ’’ingepakt” terwijl vo- C-l vrijwel de gehele wedstrijd onder zware druk gehad. Het was een spannende wedstrijd waarin WSE C-l bij valgen ge heel weggespeeld werd en niet meer de verdediging uit kon ko men. Vooral in de tweede helft kwam WSE vrijwel niet meer over de middellijn, maar ging wel weg met het verlangde resultaat (geen verlies) en dat was te wijten aan de doeltreffendheid van de Be Fair voorhoede, die toch menige kans kreeg het karwei af te ma ken. Het karwei wat nu zeker door WSE zal worden afgemaakt, Be Fair eindigt daar op een tweede plaats. Jammer dat promotie daar niet mogelijk is. Het kampioen schap is dan ook slechts een spor tief succes. C-2 won met 2-3 bij Oudewater en C-4 met 0-4 bij Bergambacht. Tijdens hevige regenval speelde D-l tegen Soccer Boys en won met 3-0. D-3 speelde daar met 1-1 gelijk. Grote overwinningen bij de E-pupillen: 5-2 winst voor E-3, 10-0 winst voor E-4 en E-5 won met 14-2. Be Fair F-3 verloor met 5-6 van Soccer Boys en het F-4 team speelde de derby tegen WSE F-2, het werd 1-1. Met name de OZV ploeg ligt al tijd óp de loer om de Gouwe een puntje af te pakken. Het werd dan ook spannend: 5-4. Henk van Erk lag weer op doel. Door ver plichtingen als scheidsrechter bij hoofdklasse wedstrijden en een knieblessure was hij sinds 21 no vember 1991 niet meer in het wa ter geweest maar hij imponeerde gelijk weer met stijlvol keepers- vakwerk. Het was inmiddels zijn 98ste ve teranen wedstrijd en hij verheugt zich al op zijn honderdste, waarin hij zijn doel echt ’’schoon” wil houden! En wij weten, dat als Henk persé niet wil dat de bal er in gaat, hij dan ook praktisch niet te passeren is. Hij ’’kijkt” ze er gewoon uit. Het klinkt raard, maar het lijkt er veel op! Nu liet hij er vier door, maar Aat, Kors, Eef en Kees van der Linde (2x) maakten er vijf en daarmede was het kampioenschap alweer een feit. WADDINXVEEN - Isabelle v.d. Nieuwendijk heeft zaterdag in de Waddinxveense sporthal ”de Sniep” een zilveren medaille we ten te veroveren. Dat gebeurde tijdens de provinciale toestelfina- les turnen voor dames. Deze wed strijd georganiseerd door de wed- strijdcommissie van de KNGV re gio Gouda en in samenwerking met de Waddinxveense gymnas tiekvereniging TOOS, werd voor het eerst in zijn bestaan gehouden en de verwachtingen waren dan ook hoog gespannen. De beste turnsters van niveau C uit Zuid-Holland hebben gestre den om de titel per toestel. Van iedere afdeling van Zuid-Holland waren de beste twee turnsters af gevaardigd. De deelnemende regio’s waren Rotterdam, ’s-Gra- venlanden, Dordrecht en de regio Gouda. De wedstrijd was verdeeld in drie delen. Om 9.00 uur traden de meisjes van 8(tot 12 jaar aan, om 11.00 uur de meisjes van 13 en 14 jaar en de wedstrijd werd besloten met de dames van 15 jaar en ou der. Voor de gymvereniging TOOS hebben de volgende meisjes deel genomen: Marit Metsemakers, Maaike Kientz, Yada v.d. Hoek en Isabelle v.d. Nieuwendijk. Mi riam v.d. Herk en Chantal Dom- manschet hadden zich ook voor deze wedstrijd geplaatst maar moesten door blessures helaas af zeggen. Als eerste moest Marit Metsema kers in de tweede wedstrijd haar balkoefening laten zien. Marit turnde op niveau 3C en was pas de vrijdagavond voor de wedstrijd in kennis gesteld dat ze met de eigenlijk aan het in ruime mateS opgekomen Waddinxveense pu-3 bliek eigenlijk wel verplicht. Alle hoop was dan ook gericht op Isabelle v.d. Nieuwendijk die zi^h op niveau Cl moest bewijzen met haar brugoefening. Met een mooie oefening waarin veel bewe gingen zaten tussen de hoge en de lage legger van de brug wist Is$- belle een score van 7.9 te halen. Dit bleek later toen alle turnsters geweest waren goed voor een 2e plaats en dus een zilveren medail le voor TOOS. Haar voorsprong op nummer drie bedroeg slechts 0.05 punt. Tijdens de uitreiking was het dan ook goed te horen dat een Waddinxveense turnster een medaille had gewonnen. Behalve de turnsters van TOOS zijn er afgelopen zaterdag nog meer mensen actief geweest tij dens deze wedstrijd. Tijdens de pauzes van de wedstrijd werden er namelijk demonstraties gege ven door de afdeling jazz van TOOS. Optredens werden gege ven door de demonstratiegroep, de herengroep en nog twee groe pen van de jazz. Tevens werd er door één van de sponsors van de wedstrijd een modeshow gegeven van turnkleding. Op het eind van de dag heerste dan ook een tevreden gevoel bij de mensen van TOOS, want er was een zilveren medialle gewon nen door een TOOS-turnster en de wedstrijdorganisatie, die ge deeltelijk in Waddinxveense han den was, verliep vlekkeloos. Het- nieuwe experiment van de KNGV-regio Gouda krijgt dan ook volgend jaar een vervolg met de tweede provinciale toestelfina-— "s J WADDINXVEEN - In sportzaal De Duikelaar (Zuidplaslaan) wordt zondag 29 maart van 10.30 tot 16.00 uur het jaarlijkse kern- kadetten basketbal-selectietour- nooi van het rayon West van de NBB gehouden. I De beste 14 tot 16-jarige basketballers/sters van het rayon West (de provincies Zuid-Holland andere en Utrecht) moeten dan in een aantal wedstrijden een plaatsje in de rayon-selectie proberen te ver dienen. Vorige week ,P donderdagavond Whs weer de séhaakavond van de Waddinx veense Schaakvereniging WSV. Deze keer werd de 25e ronde van de interne schaakcompetitie ge speeld, waaraan 44 leden mee doen. In de derde wedstrijd van niveau 2C moest Yada v.d. Hoek haar oefening laten zien op de ongelij ke brug. In een sterk deelnemers veld liet ze een mooie oefening zien die beloond werd met een 7.40. Op zich zelf een goed cijfer maar de andere dames waren ster ker en haalden dan ook hogere cijfers zodat Yada met een 6e plaats naar huis kon gaan. Tot nu toe was TOOS dus nog buiten de prijzen gevallen en be gon iedereen een beetje te twijfe len of er nog een prijs gewonnen zou worden. Want dat was TOOS veen met 4-5 van Cabauw. In het komend weekeinde zijn Be Fair, dat er tegen het matte De Jodan Boys een weinig boeiend en ook heel snel verloren duel van maakte, en Waddinxveen vrij. WSE speelt zondag thuis tegen Quick (Den Haag) om de KNVB- beker. In de wedstrijd Waddinxveen-Ca- bauw zat alles wat zo’n voetbaldu- el voor de toeschouwers aantrek kelijk maakt. Het werd een zeer spannende en doelpuntrijke match. Waddinxveen kwam goed uit de startblokken op het zeer zware veld. In een hoog tempo van bei de kanten verplaatste het spel zich voortdurend. Het eerste doel punt na een leuke aanval was dan ook terecht voor Waddinxveen. Na goed aangeven tikte Tim Bun- nik de bal beheerst in de hoek (1-0). Na eerst een goede mogelijkheid gemist te hebben, maakte Robin Leunissen tien minuten later zijn i fout goed, door de keeper in het strafschopgebied uit te spelen. De I WADDINXVEEN - Bij Be Fair- immers de kans óm terug te ko- re tennis is de eerste competftredarvTmïkt^ Met C-l hebben we gelijk 0,pe wedstrijd van de week” te "pak ken. Zij moesten namelijk aantre den in de kampioenswedstrijd*^; - gen Be Fair. Met het onderlinge verschil van 2 punten met nojj. 2 wedstrijden te gaan beloofde dit een spannende wedstrijd te wor den. Al na 20 minuten nam WSEóÓe leiding. Patrick Hoogervorst vtetd neergelegd, waarna Jordi Schtfths de vrije trap nam. Deze werd,npg gekeerd door de Be Fair goalie, maar Eric van Oostveen was ,er als de kippen bij om 0-1 aan té je- kenen. Vlak voor rust werd de stand gelijk getrokken door GJ. van Heemst. In de tweede helft een technisch sterker WSE en een fysiek ster ker Be Fair. Uit een goede aafreal 10 minuten voor tijd werd Ya?fed David neergelegd: strafschop voor WSE. Eric van Oostveen schoot de bal echter via de binnen en buiten kant van de paal over, aldus ^ie zegsman van WSE die niet düff- de te kijken. De uitslag 1-1 was voor beide teams bevredigend. Met nog één wedstrijd te gaan heeft WSE op 4 april aan 1 punt genoeg om het kampioenschap binnen te slepen en Be Fair definitief achter zich te houden. WSE verwacht min stens het dubbele aantal toeschou wers in vergelijking met afgelo pen zaterdag: 400 dus. WSE D-l speelde tegen Ona D f~ een leuke wedstrijd en blijft zeker. meedoen om het kampioenscliap na de 2-0 zege. Sven Pol en Ste fan Brugman scoorden. E-l blijft wihnen. Op eigen vbjd wordt het tegen Spirit C-l 3\ voor de mannen van succestrainerl Pieter-Jos Blokzijl. Hierbij moet gezegd dat de oer winning hoger uit had kunnen val len, omdat alle pupillen-wedstrij- den door het slechte weer 10 mi nuten eerder dan normaal ge staakt werden. E-2 blijft ook ongeslagen door de 2-0 overwinning op Waddinxveen E-l. Logisch dat ook dit 7-tal bo venaan staat en zich samen met - trainer Rocco Geers .opmaakt voor een feestje. E-3 maakt het kampioenschap van voor de winter niet waar en ver loor voor de tweede keer, nu van Floreant E-3 met 0-2. Toch blijft zowel leiding ''il^Spélers^ positief en zirtleh-Weifeonrendé -wedstrijden weer grétoweebr plezier gespeeld worden.’ orio>l WSE F-2 speelde bij dorpsgenoot Be Fair en haalde daar een ver dienstelijke 1-1 weg. Dit team heeft de stijgende lijn duidelijk te pakken en probeert deze de aan komende weken door te trekken. F-3 verloor uit bij Donk met 2-0. Ook al worden door F-3 de pun ten moeizaam behaald, de gezich ten van deze allerkleinsten blijven vrolijk en ze beginnen welke week vol goede moed aan de wedstrijd. Volgens insiders zal dit zeker lei den tot overwinningen. WADDINXVEEN - In de kaj^i- ne De Lansbreker van WSE-voet- bal wordt er vrijdagavond 27 maart om acht uur weer geklaver jast. Het is de zevende avond van dit seizoen. Iedereen is van haAe welkom. De uitslag van de door 64 klaverjasliefhebbers/sters be-, zochte februari-avond luidt: 1. Willem Rodenburg met de fop midabele score van 6217 punten; 2. Fred Jansen met 5511 punten en 3. Hans Möhle met 5418 pun ten. --- WADDINXVEEN - De ongeslagen veteranen van De Gouwe- Jvaterpolo zijn met nog drie wedstrijden voor de boeg voor de zevende maal kampioen geworden van de KNZB-kring Gouwe- Rijnstreek. De titel werd vorige week dinsdagavond behaald te gen de veteranen van Oudewater. Het is enige tijd rustig gebleven rond het veteranenteam van De Gouwe. Na de roemruchte perio de sinds de oprichting van dit team in september 1985, waarin 10 titels achtereen werden be haald (vijf maal kringkampioen en vijUmaal de kringbeker) alsmede Be»vermelding in het Groot Guin ness* Record Book als ”het langst ongeslagen waterpoloteam” na de 100-ste competitiewedstrijd, leek net wel of wat gas werd terugge nomen. Er Zijn inmiddels enkele oude be leenden gestopt met actief water polo. Leo Nieuwenhuyzen is nu coach van GZC, Hans den Boer laat het afweten wegens een schouderblessure en Henny van den Bosch heeft het zwaartepunt verlegd naar zijn activiteiten als scheidsrechter. Het stoppen we gens ”te oud” worden is er bij de ze routiniers niet bij. Aan kracht heeft het team echter niet ingeboet. De opengevallen plaatsen zijn ingenomen door Ed Claus uit Boskoop en de ervaren Kors van Tilburg en Jan Verwey, beiden tot enige jaren terug nog uitkomend voor het eprstq, Qok Aat Vos, zo’n 10 jaar geleden nog behorend tot de A-selectie van De Gouwe, heeft gewacht tot hij 35 was om bij het veteranenteam, waarin de leeftijd varieert van 35 tot 60 jaar, opnieuw roem te ver garen. Met de basis spelers van het eer ste uur Eef Overdam, Kees van Tilburg, Maarten van Bergen, Fred van den Bosch, Wout den Boer, Kees en Hugo van der Lin de en Henk van Erk maakt dit team nog steeds met plezier pro paganda voor de waterpolosport. In die zeven competitiejaren zijn nu 138 wedstrijden gespeeld. Eén (werd er verloren, de 118-e, op 9 maart 1991 in Breukelen tegen de IJsselduikers. Daar treurt nie- mindi om en er is alweer een be- gifffèmaakt met een nieuwe serie van 20 wedstrijden achtereen on geslagen. In 1991 werd voor het eerst de bekerfinale niet gehaald. Ipjjp halve eindstrijd werd thuis legen Donk gelijk gespeeld en dat betekende uitschakeling. Een aantal spelers heeft al meer dan 100 wedstrijden in dit team achter de rug. Eef Overdam (130. maal, tevens topscorer met 360 doelpunten), aanvoerder Kees van Ti lijp rg (125 maal en 125 doel punten), Maarten van Bergen '(1© maal) en Fred van den ’Bosch, die het in al die jaren „slechts drie maal moest laten af- iweten en 135 maal uitkwam. ’Het zevende kampioenschap werd jdodf'de ’’Gouwe Ouwen” behaald „op 17 maart tegen de veteranen rvan Oudewater. Het is weer een •’’gave” titel, want in deze compe titie bleven ze opnieuw ongesla gen en, met nog drie competitie- iwedstrijden voor de boeg, zijn ze •onbereikbaar voor de JteamL En ze krijgen het echt niet jkado, er moest meestal attent •worden gespeeld. 'WADDINXVEEN - Het eerste herenrteam van Flyers-basketbal behaalde dankzij prima, geïnspireerd spel een verdiende dikke overwinning op het hoger geklasseerde BOB: 99-65. Met een dubbele drie-punter van leadjag-scorer Robbert Kaufman startte Flyers goed in de wedstrijd tegeri de Oud-Beijerlanders. Van af het begin had Flyers de leiding te pakken en deze werd niet meer prijs gegeven. Vier minuten na de aanvang van de wedstrijd liep Flyer Rudo van Loo een zware blessure op waar voor hij direct naar het ziekenhuis moest voor onderzoek. Dat onder zoek wees uit dat er gelukkig geen sprake was van een ernstige blessure. Nadat de wedstrijd na een half uur weer werd voortgezet zette Flyers het goede spel door maar tot vlak voor rust kon BOB in de score volgen. Toen sloeg Flyers een gaatje waardoor de 2e helft met een 42-33 voorsprong in kon worden gegaan. Vanaf de 5e minuut na rust werd wedstrijd mee mocht doen, dit in verband met afzegging van andere deelneemsters. Haar oefening op de balk vertoon de wat kleine wankelingen en daardoor viel ze één keer van de balk af. Door deze valpartij was een medaille voor haar niet meer weg gelegd. Ze werd beloond met een 5.75 wat goed was voor een 6e plaats. Ook tijdens de tweede wedstrijd moest Maaike Kientz optreden. Zij moest haar vloeroefening laten zien van het niveau 3C. Dit toe stel is Maaike’s favoriete toestel en ze liet dan ook een mooie oefe ning zien. De oefening werd be loond met een 7.05 wat goed was voor een 4e plaats. De achter stand op nummer slechts 0.4 punt. SE EAW 5E «ft BE J

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 29