GEMEENTE WADDINXVEEN Beethovenlaan Familievoorstelling Kreater-jeugdtheater VERLOOP speciaalzaak voor zee- en zoetwateraquaria is een racebaan ■project op 15 april Commissaris plantte boom WSE voor KNVB-beker Modeshows Kruiden- ochtend Bedankbrief gymnasium Pelhrimov Broos van Erp in De Unie VIJVERTIJD Avond van Gastouder- tegen Quick Hinderwet vergunning vernietigd Treffers en Polgar ontwerpt pand Voets BOUWVERGUNNINGEN COLLECTEVERGUNNING SPREEKUREN ïsS isï 04 TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN VERGADERING ■i 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 EXPOSITIE WordPerfect veel soorten vijvervissen zeer goede vijver filters (tegen algen) vijverfolie (ƒ7,50 per m2) vijver problemen??? kom even langs!!! watertest en advies zijn GRATIS RTW-RADIO A X I Pagina 3 Woensdag 25 maart 1992 Weekblad voor Waddinxveen Gouwebad ”De Sniep” (informatie) 12570 01820-16066 010-362244 73 en 75 Wethouder K.W.Th. van Soest (WD) opent in de Openbare Bibliotheek aan de Van Mecklen- Loon. computerconsultancy trainingen maatwerk software Noordcinde 351, 2771 \VR Boskoop, tel. 01727-15569 Maandagochtend en woensdagochtend gesloten .Vrijdag koopavond De agendastukken liggen bij het secretariaat van de commissie op werkdagen tijdens kantooruren ter inzage. Wanneer voor een perceel een voorbereidingsbesluit geldt of een bestemmingsplan in procedure is gebracht, bepaalt de Woningwet Wilhelminakade 58: het gedeeltelijk veranderen van een opslag ruimte annex showroom. Tuinbouwweg 2b Sniepweg 13b Jacob Catslaan 2 Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waar op duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende instelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebestuur worden gebracht. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. HAAGSE KUNSTENAARS IN DE RAADZAAL Op zaterdag 28 maart a.s. wordt in de raadzaal van het gemeente huis om 15.00 uur een expositie van beroepskunstenaars geopend. De exposerende kunstenaars zijn: Ineke van der Bol-van Schie: keramiste Ruud Becker gratisch vormgever Jan en Frans de Leef zeefdrukken De expositie is te bezichtigen vanaf 28 maart tot en met 11 april 1992 en is geopend op werkdagen van 09.00-17.00 uur, op donder- dagav ond van 19.00-20.30 uur en op zaterdag van 13.00-16.00 uur. Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) De expositie over de activiteiten van de Werkgroep Natuur- en Milieueducatie werd woensdag middag 4 maart jl. door wethou der K.W.Th. van Soest geopend. De uit vrijwilligers bestaande werkgroep stimuleert en onder steunt met lespakketten, leskisten en excursies vernieuwende activi teiten in het basisonderwijs, die betrekking hebben op natuur en milieu. loop een versnapering en een klei ne verrassing. VRIJDAG 27 MAART 20.00 uur: Da Capo. Semi klassie ke muziek. Presentatie: Jan Koor- engevel. 21.00 uur: ’t NieuwsCafé. Nieuws en actualiteiten uit de Waddinx- veense regio. 14433 14433 14433 (toestel 159) DOORBREKEN AANHOUDINGSPLICHT De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemeester en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet en gebruikmaking van de zogeheten alge mene verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van £uid-Holland bouwvergunning te verlenen ten behoeve van het perceel: In de week van 29 maart tot en met 4 april 1992 zal er gecollecteerd worden door het Nationaal Fonds Kinderbescherming. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b-g.g. Politie Ongevallen Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen wor den gevraagd. AUTHORIZED TRAINING CENTER VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Bouwperceel: Aard van het bouwplan: Zuidkade 18 het gedeeltelijk veranderen van een bedrijfspand Koningin Wilhelminasingel het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van twee woningen en het plaatsen van een dakraam in het voorgeveldakvlak het oprichten van een berging het oprichten van vierlichtmasten het gedeeltelijk veranderen van een woning. ten. t Henken en Marc Note hun dans- vormgeving. Daarnaast zorgen de .-n »m ------ muzieRffagmentèn die-gekozen de Oranjewijk vertoefd te hebben, waar de kinderen met limonade en de ouderen met koffie werden verwelkomd, ging het gezelschap in een bus naar plantsoenen in de wijk Zuidplas en op het bedrij venpark Coenecoop, waar zowel mr. Patijn als de prijswinnende scholieren en de leerlingen uit groep 8 van alle Waddinxveense basisscholen bomen hebben ge plant. ’s Middags was er voor alle kinde ren een kleine puzzeltocht uitge zet. De deelnemers kregen na af- -a O co £83 WADDINXVEEN - D’66-fractie- voorzitter Wim de Wit heeft in de raadscommissie van openbare werken en verkeer met klem aan gedrongen op maatregelen ter be perking van de hoge snelheden waarmee de meeste automobilis ten de Beethovenlaan menen te moeten berijden. In dit verband pleitte Openbare Werken-directeur ing. S. van Houten, die de maatregelen in het periodieke overleg met de rijkspo litie zal meenemen, voor sancties van de politie. Uit bijna 10.700 snelheidsmetin- gen in een week tijd ter hoogte van de Beethovenlaan 42 is het de gemeente gebleken dat niet eens de helft van de automobilisten in beide richtingen beneden de 50 km per uur blijft, terwijl de over grote meerderheid vrolijk 50 tot 100 km per uur te hard rijdt. Ruim vijftien procent van de au tomobilisten rijdt op die plek ove rigens altijd harder dan 80 km per uur, terwijl slechts 50 km per uur is toegestaan. Niet alleen democraat Wim de Wit, maar alle raadsleden zeggen geschrokken te zijn van deze zeer verontrustende snelheidscijfers. Het blijkt trouwens dat de auto mobilisten op de Beethovenlaan in de richting Dorpstraat het gaspe daal nog iets meer indrukken dan de weggebruikers die in de rich ting van de Prins Willem-Alexan- dertunnel rijden. De cijfers zijn door toedoen van mevrouw M. van der Zwan van de Beethovenlaan op tafel geko men. Zij voert al enige tijd schrif telijk, mondeling en telefonisch actie tegen het gemeentebestuur dat naar haar mening uitermate slecht omgaat met de democrati sche inspraakmogelijkheden van WOENSDAG 25 MAART w 19.00-23.00 uur: Nederlands op z’n best. Nederlandstalige muziek met Frank Deurknop en Klaas Vaak. WADDINXVEEN - De samen werkingsschool voor HAVO- Atheneum (Sniepweg) heeft van directeur S. Makovec van het gymnasium in Pelhrimov een be dankbrief gekregen voor het ge schonken geld, waarvan intussen een Minolta-fotokopieerapparaat is gekocht. Dit apparaat, waarvoor inmiddels een lading kopieerpapier (ge schonken door de ondememers- kring Industrieel Contact Wad dinxveen) onderweg is, kon door de school in Tsjechoslowakije worden aangeschaft mede dank zij een gift van de Rotary Club Waddinxveen. naar de stad, zijn ontmoeting met de oude dame, zijn huwelijk met Celeste, de avonturen tijdens hun huwelijksreis, de oorlog met de neushoorns en de bouw van Cel- estestad. De muziek wordt gespeeld door de unieke combinatie van contra bas en piano en heeft ten doel kinderen spelenderwijs vertrouwd te maken met moderne ’’klassie ke” muziek, binnen een theatrale orgen de gekozen zijn bij het tweede boekje voor een echt feest van herkenning’ In tegenstelling tot de eerdere voorstellingen in de serie van Kre- aterjeugdtheater is deze voorstel ling niet alleen bedoeld voor kin deren. Het is een echte familie voorstelling. De muziek en het verhaal bieden voor jong en oud volop kijk- en luisterplezier. Kin deren, vaders, moeders, opa’s en oma’s zijn van harte welkom. ZONDAG 29 MAART 00.00 uur: In ’t Holst van de Nacht. Presentatie: Ferry van Loon. 02.00 uur: Continue Gouwe Ouwe muziek. 08.00 uur: Non Stop Gospel Mix. 09.00 uur: Kerkuitzending. Ver zorgd door de Remonstrantse Kerk. Met om 9.00 uur: muziek, 10.00 uur kerkdienst met ds. E.H. Cossee uit Rotterdam en aan het orgel G.J. Smit en om 11.00 uur muziek. Thema van de dienst: ”Een goede Scheppint” (Gen. 1.31). 12.00 uur: RTW Klassiek. Presen tatie: Ben Evertse. 14.00 uur: Bon Voyage. Informa tie over reizen en recreatie met Kate Goudriaan. 15.00 uur: De Komische Noot. Conferences en muziek met Gert Frank van der Poel. 16.00 uur: RTW Sportcafe. Een programma van Andre de Knoop en Paul Aalbers. 18.00 uur: Jeugdloon. Presentatie: Ferry van Loon. 20.00 uur: Trendy. Met onderwer pen voor en door jongeren. Pre sentatie: Natascha Adrienne. 21.00 uur: Xtra. Presentatie: Luuk van Dijk en Diederick Hui zinga. 22.00-24.00 uur: Avonduren. Pre sentatie: Ron Menke. WADDINXVEEN - De Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen, afdeling Waddinxveen, heeft op donderdag 2 april een koffie ochtend in hotel-café-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost). Me vrouw Tony van der Plank uit Reeuwijk komt dan alles leren over kruiden kweken. Welke krui den, waar te planten, hoe te be handelen en misschien ook wel wat er mee te doen valt zal zij aan de orde brengen. Aanvang van de ochtend is 9.30 uur. WADDINXVEEN - In het Centrum voor Kunstzinnige Vor ming ’’Kreater” aan de Kerkstraat speelt zondagmiddag 29 maart om twee uur de muziektheatergroep Baboing de voorstel- (art. 50, lid 2) dat burgemeester en wethouders hun beslissing over bouwaanvragen moeten aanhouden tot de dag waarop dat voorbe reidingsbesluit vervalt, of waarop het nieuwe plan van kracht wordt. Het is mogelijk deze aanhoudingsplicht te doorbreken. Artikel 50, lid 8, van de Woningwet stelt als voorwaarde dat een bouwplan in overeenstemming moet zijn met zowel het geldende bestemmingsplan als met het toekomstige plan. Aan die voorwaarde voldoet het bo venstaande bouwplan. Het bouwplan ligt met ingang van 26 maart 1992 gedurende 14 da gen, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder schriftelijk bezwa ren worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Waddinx veen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. WADDINXVEEN - De door de Stichting Gastouderproject Wad dinxveen en omgeving (GOP) voor afgelopen maandagavond 23 maart aangekondigde informatie avond voor aspirant-gastouders in buurtcentrum De Boog (C. Huij- genslaan) is niet doorgegaan. Het stichtingsbestuur vond het plotseling beter deze avond te verschuiven naar woensdagavond 15 april a.s. omdat dan ook meer bekend is over de nieuwe huisves ting van het GOP. «üet Gastouderproject moet per woensdag 1 april de lokatie aan de Peter Zuidlaan 4 verlaten, omdat voormalige kleuterschool daar «wordt verbouwd voor nieuw klein- schaliger gemeentelijk jeugdwerk. In deze lokatie werd dinsdagmor- gen 24 maart de laatste koffieoch- tead met het thema ’’Peuters, lief maar lastig” gehouden. Het is nog niet bekend waar het kantoor van het in Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle ac- tieve GOP (Gouda en Boskoop zijn afgevallen) zich nu gaat vesti gen. Het nieuwe kindercentrum - aan de Beukenhof behoort nog tot de mogelijkheden, maar er zijn ook andere opties. Op de informatie-avond van 15 april zal één van de coördinatoren van het Gastouderproject een beeld schetsen van een gastouder en hoe je eigen kinderen en je partner erop reageren. yia het Gastouderproject worden kinderen van buitenshuis werken- de of studerende ouders in een thuissituatie opgevangen tegen betaling van drie gulden per kind per uur aan de gastouder. Het GOP, financieel gesteund door het rijk en de gemeente Waddinx veen, rekent inschrijfgeld en int een contributie van 10 gulden per jaar. Vraag- en gastouders krijgen vier keer per jaar een nieuwsbrief in de bus en kunnen deelnemen aan thema- en informatiebijeenkom sten, koffieochtenden en cursus sen. De medewerkers zijn verder dagelijks op vaste tijden bereik baar voor bemiddeling en het op lossen van eventuele opvangpro- blemen. ZATERDAG 28 MAART 00.00 uur: Dag Week Hallo Weekend. Presentatie: Luuk van Dijk. 03.00 uur: Continue gouwe ouwe muziek. 07.00 uur: Stekker uit je wekker. - Presentatie Gert Voogd. 09.00 uur: Ochtendniveau. Mark van den Heuvel. 11.00 uur: Hitherinneringen. Sa menstelling: Ed Schuurman Gerben van Kruistum. 13.00 uur: Het Radio Spektakel. Presentatie: Ferry van Loon. 15.00 uur: Huis op je radio. Pre sentatie: Diederick Huizinga. Om 16.30 uur een interview met Mar co Borsato. 17.00 uur: Het Muziekcentrum, met om 17.30 uur sportjournaal. Presentatie: Peter Teunisse. 19.00 uur: Hitfront Danceable. Presentatie: Gert Voogd. 22.00 uur: Avonduren. Presenta tie: Ron Menke. I Via de FM-band 87,9 (kabel) en 105,8 I I (ether). Staringlaan 2, postbus 330, I I 2740 AH Waddinxveen. J Tel. 01828-10379. 7 WADDINXVEEN - Zondagmid dag 29 maart om twee uur speelt derdeklasser WSE voor de KNVB-voetbalbeker tegen de Haagse tweedeklasser Quick. De Waddinxveense ploeg speelt woensdagavond 1 april (geen grap!) om half vijf in de Oranje wijk tegen het Nederlands elftal vanspelers onder de zestien jaar. i WADDINXVEEN - In hotel-ca- fé-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost is maandagavond 1 30;imaart om acht uur te gast op de voorjaarsledenvergadering van de VVD-afdeling Waddinxveen het 58-jarige liberale Tweede-Ka- merlid A.A.M.E. (Broos) van Erp. De oud-banketbakker, oud-ge- meenteraadslid en oud-Statenlid uit het Noordbrabantse Best maakt met tussenpozen sinds 16 januari 1978 deel uit van het par lement. In de Tweede Kamer is Broos van Erp voor zijn fractie woordvoer der midden- en kleinbedrijf en lid van de Vaste Kamercommissie Economische Zaken, Visserij en Buitenlandse Handel. Naast Kamerlid is hij ondervoor zitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Zuid- Oost Brabant, bestuurslid MKB Zuid-OostBrabant, secretaris Stichting Nederlands Katholiek Ondernemersverbond, commissa ris Smits Restaurants BV, be stuurslid BOVA, redactielid Food Market Groothandelskrant, voor zitter GOA-raad, lid van de be stuurscommissie School voor Consumptieve Beroepen in Eind hoven en bestuurslid Stichting Aids Info. WADDINXVEEN - Zuidhol- lands commissaris der Koningin, mr. S. Patijn (PvdA), heeft van morgen (woensdag 25 maart) in de Openbare Bibliotheek de tot woensdag 1 april a.s. durende ex positie over natuur- en milieuedu catie bekeken en prijzen aan Waddinxveense scholieren uitge deeld. Ook plantte hij in het Gouwedorp een boom. De in de prijzen vallende meisjes en jongens uit de groepen 5 tot en met 8 van de basisschool hadden met werkstukken en tekeningen aan de wedstrijd rond het thema ’’milieu-aspecten rond bomen” meegedaan. Hun werkstukken zijn te zien in de bibliotheek. De commissaris deelde de prijzen uit in het kader van de 36e Natio nale Boomfeestdag 1992, op grond waarvan Waddinxveen als ’’accentgemeente van Zuid-Hol- land” was aangewezen. Dat lever de de gemeente een cheque van 1.500 gulden op voor de aanplan ting van groen en de deelnemende scholen een boek. Andere leden van het college van Gedeputeerde Staten waren voor hetzelfde doel vandaag op bezoek in Bleiswijk, Pijnacker, Middel- hamis, Alblasserdam, Zwijn- drecht en Lisse. De commissaris maakte in Wad dinxveen van de gelegenheid ge bruik eventjes op de tentoonstel ling rond te kijken en kennis te nemen van de prijswinnende in zendingen. Verder luisterde hij naar enkele toespraakjes van bur gemeester C.M. van der Linden, milieuwethouder K.W.Th. van Soest (VVD) en Openbare Wer- ken-wethouder J. Neele (PCW). Na een uurtje tussen de boeken in WADDINXVEEN/BOSKOOP - Naar ontwerp van het Waddinx veense architectenbureau Treffers en Polgar BV aan de Middelburg- seweg is op het ITC-terrein aan de Hoogeveenseweg in Boskoop de eerste paal geslagen voor de nieuwbouw van Voets Hazerswou- de. Het ITC-terrein, International Trade Center voor de boomsier- teelt, ligt aan de provinciale weg op de grens van Hazerswoude en Boskoop. De sterke groei van Voets, vooral in boomkwekerijsec- tor en de sector tuin park, maakte dat men in de panden aan de Dorpsstraat in Hazerswoude volledig uit de jas was gegroeid. Uitbreidingsmogelijkheden waren er niet meer. Ook was het functi oneren aan de Dorpsstraat steeds moeilijken Na rijp beraad werd besloten tot de gehele verhuizing en zo is met het slaan van de eerste paal de nieuwbouw begonnen. De nieuw bouw omvat een werkplaats van 750 m2, een showroom van 600 m2, een onderdelenmagazijn van 650 m2, een opslagloods en een administratie. Verwacht wordt nog eind dit jaar de nieuwe pan den in gebruik te kunnen nemen. De aannemer is J. W. Verweij uit Boskoop, terwijl bureau Tref fers en Polgar BV uit Waddinx veen voor het ontwerp verant woordelijk is. Voets, die dit jaar ook het 60-ja- rig bestaan hoopt te vieren, is re gionaal werkzaam als dealer voor Ford tractoren, Krone landbouw werktuigen en voor diverse beken de merken als Douven, Beco, Le ly etc. Voor de boomkwekerijsec- tor voert het bedrijf een uitge breid programma in werktuigen en 2- en 4- wielige tractoren. Op tuin en park gebied is men Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen burg Schwerinlaan de expositie over nat uur- en milieu-eudcatie. (Foto: Sjaak Noteboom). ZEVENHUIZEN -In de eigen zaken in Moerkapelle en Zeven huizen houdt Bac Mode weer twee gratis toegankelijke shows van de voorjaars- en zomermode voor dames, heren en kinderen. In Moerkapelle is deze modeshow op dinsdagavond 31 maart en in Zevenhuizen op woensdagavond 1 april. Voor beide avonden, die om acht uur beginnen, is reserveren nodig. De bezoekers krijgen een waardebon van 7,50 gulden. de burgers en de beantwoording van aan het college van B. en W. en de gemeenteraad gerichte brie ven. Ze maakte van het spreekrecht in de raadscommissie van openbare werken en verkeer (voorzitter wethouder Joop Neele) en van al gemeen bestuurlijke zaken (voor zitter burgemeester Kees van der Linden) intensief en uitgebreid gebruik om haar grieven rond de procedures met betrekking tot de verkoop van het openbaar groen rond haar woning en de aanleg van een bushalte bij een voetgan- gersoversteekplaats op de levens gevaarlijk gebleken Beethoven laan op tafel te leggen. ’’Ik heb in de raadscommissies in ieder geval mijn verbijstering en verontwaardiging uitgesproken omtrent de volgens mij slordige, nonchalante, onoplettende en laakbare wijze waarop het ge meentebestuur met haar burgers placht te communiceren. Er wordt niet binnen redelijk tijdsbe stek op correspondentie gerea geerd, het gemeentegroen is vaak schandalig verwaarloosd, er wordt bij de verkoop van ’’snipper- groen” met woekerprijzen ge werkt en er worden vaak zonder overleg met onmwonenden acties ondernomen”. Commissie voor de bezwaar- en beroepschriften op donderdag 26 maart 1992, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - bezwaarschrift tegen een beschikking tot verlening van een bouwvergunning ten behoeve van de oprichting van een warenhuis op het perceel Bloemendaalseweg 20-22; - Bezwaarschrift tegen een beschikking tot verlening van een bouwvergunning ten behoeve van de oprichting van een loods op het perceel Noordeinde bij 99. landelijk actief met de import van de professionele kooimaaiers van het Engelse merk Beaver, die hun weg vinden naar hoveniers, ge meentelijke groenvoorzieningen en golfbanen. Ook de Ford-kompakttractoren worden landelijk gedistribueerd. Tenslotte is er het goed functione rende loonbedrijf, de oorsprong van de onderneming. Ook deze af deling verhuist mee naar het ITC- terrein. Gelet op de brede kennis van het bedrijf en de mogelijkheden die het nieuwe pand zal bieden om efficiënt en naar de eisen van de tijd te kunnen werken, ziet Voets met vertrouwen de toekomst tege moet. WADDINXVEEN - De door de gemeente Waddinxveen afgege ven hinderwetvergunning voor een vetsmelterij-varkensmesterij aan het eind van de Tweede Bloksweg is door de afdeling ge schillen van bestuur van de Raad van State vernietigd. Om de ver nietiging was door overbuurman ir. R. Weerheijm in 1990 al ge vraagd in verband met reukover- last en milieuvervuiling. Met het bedrijf voert de gemeen te intussen overleg over een ver plaatsing, omdat het bedrijf op die plek in het buitengbied niet meer te handhaven is. Na de ver plaatsing in de loop van dit jaar kan gasdepot A. Vis BV van de Noordkade zich op die plek gaan vestigen. De grond achter het complex zal worden ingericht als recreatiegebied met waterpartijen en beplantingen. Over de herplan- tingsverplichting worden gesprek ken gevoerd met de provincie. In het vernietigingsbesluit stelt de Raad van State dat de gemeente erg slordig en nalatig te werk ge gaan bij het verlenen van de hin derwetvergunning. Essentiële in formatie om deze te kunnen afge ven, zoals over de mate van lucht verontreiniging, de maatregelen daartegen en het aantal varkens, bleek ten onrechte afwezig. ling ’’Babar babar”, naar debekende verhalen van Jean de Brun- hoff, op muziek gezet door Francis Poulenc en Roel van Oosten. De toegangsprijs voor deze voorstelling, die twee uur duurt, be draagt vijf gulden per persoon. Kwaliteit en variëteit zijn de sleu telbegrippen bij het aanbod van kindertheatervoorstelling van Kre ater, dat dit seizoen een gevari eerd aanbod van professionele voorstellingen heeft samengesteld voor kinderen. Het seizoen begon in september met het poppentheaterspel ’’Ijs beer”, waar een zaal vol kinderen (én ouders) ademloos van geno- Daarna speelden Simone voorstelling ’’Flierevogel”. De hele Kreaterzaal werd volge bouwd met licht, geluid, kleine en grote effecten en daarin speelden zij een simpel, maar ontroerend verhaal. De internationaal ver maarde clown Kevin Brooking verbaasde ieder die hem op 26 ja nuari met zijn spitsvondigheden en humoristische acts. Op 29 maart komt dus muziek theatergroep Baboing naar Krea ter met de familievoorstelling Ba bar Babar. Wie kent niet de boek jes over het olifantje Babar van Jean de Brunhoff. De Franse componist Poulenc zette in 1939 het eerste boekje op muziek. De Nederlandse componist Roel van Oosten deed in 1989 hetzelf de met het derde boekje. ’’Babar Babar” vertelt over het leven van Babar; zijn geboorte, zijn vlucht

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 3