Gouwe-dames Ontploffing zijn er bijna van geiser Zesde Tochtweg Hier is uw Rijn en Gouwe Spannend slot van Florida-titelstrij d krant te koop j Auto in water hi huis P. C. Hooftstraat WSE-voetbal overtroeft Oranje-jeugd Tourclub bij Omloop van Rotterdam Slot winter seizoen HSW tl Paasconcert Houseparty geslaagd IZTTC adegra- Kohnstamm- leerlingen naar toneel Roosje Vos naar Londen Batavierenrace op de Oude Rijn Waarnemend Hoogheemraad Sparta’s Sammy Pattiwael in doel penalties J Snelheidscontrole De Vuursche thuis Dieven Bedreigd Laatste weekeinde Gehoord Bedreiging Heren Kop-staart Licht gewond ot bi >c ■13 31 vb Inbraken Dames Fagiüa AT Pagina 21 Woensdag 8 april 1992 Waddinxveen rook en vrij wegstromend water. Politie en brandweer zijn ter i het sluiten van de De clubkampioenen 1992 van Florida-badminton Rob Sik- Waddinxveense rijkspolitie op di sc voor een: c X 0 1 king en Karin van Pel. (Foto: Florida). i i i i i i i i i il i i s de kom snelheidscontroles gehou den. op die weg reden er welgeteld 18 te snel. De hoogste snelheid was 71 kilometer per uur. Op de Beethovenlaan reden 20 van de 217 gecontroleerde auto mobilisten te snel (9,5%). De hoogste snelheid was hier ook 71 kilometer per uur. i i i i U bi ir lo !9< Irf 4 m WADDINXVEEN: Albert Heijn, Kon. Wilhelminaplein 41 Asscheman, Brederolaan 8 Boekhandel Burger, Dorpsstraat 39 Boonstoppel, J.v. Stolberglaan 1 De Bruin zelfbediening, Zuidkade 206 Cency B.V., Passage 15 Jonkheid B.V., Chopinlaan 2b Kool 4=6, Ieplaan71 Plusmarkt Riwa, Zuidplaslaan 184/186 Shell station G. Gouw, Henegouwerweg 26 Sig. Mag. van de Krans, Kerkweg 175 Sonneveld, Kon. Wilhelminaplein 6 Supermarkt van Mourik, Passage 208 Super Groensvoorde, Groensvoorde 4 Texaco van Beynum, Dreef 20 Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9 t 1 I i >sn jni; 9w: 9 s 9( 99 >1 of S3 19 91 sb n: I 09 91 I c 9 l 1 3 it s V Op donderdag 2 april liep de be stuurder van een personenauto lichte verwondingen op bij een iT Op vrijdag 3 april werden door de Waddinxveense rijkspolitie op di- verse plaatsen binnen de bebouw- mo Op de Groensvoorde reed 5% van 3C de bestuurders te snel. Van de 306 gecontroleerde bestuurders de zuidelijke baan van rijksweg A 12. De bestuurder reed tegen de achterzijde van een vrachtauto, raakte van de weg en belandde met dezijkant in de sloot. GOUDA - Het vocaal-ensemble Cantiamo geeft op zaterdagavond 11 april om acht uur in de Oud- Katholieke Kerk aan de Hoge Gouwe 107 te Gouda een Paas concert. Cantiamo staat als vanouds onder leiding van Akke Lagendijk en aan het concert zal meewerken Dorette Lagendijk op dwarsfluit. Het programma zal gevuld wor den met muziek van Mozart, Haydn, Handel, Luzzi, Gounod, Vivaldi, D’Estorga. Het program ma begint om 20.00 uur en de toegang bedraagt ƒ7,50 en voor houders van een 65+ of CJP-pas ƒ5,-. Inlcihtingen Joke Stam-Isra- el, tel. 01820-18505. Weekblad voor Naar verwachting is de wedstrijd van het jaar afgelopen zondag ge speeld in het bomvolle Gouwebad De Sniep. De zeer vele supporters van beide ploegen maakten er een happening van. Het was geen mooie wedstrijd, maar de span- WADDINXVEEN - Zaterdag 4 april was het dan zover. Voor het eerst had de Stichting Wijkwerk De Zuidplas een avond in Het Zuidhonk georganiseerd voor de jeugd van 14 jaar tot 21 jaar. In overleg met de jeugd was er geko zen voor het fenomeen ’’House- Party”. Om acht uur ging de zaal open van Het Zuidhonk en om half ne gen waren er al 60 jongeren in de zaal, die zich kostelijk amuseer den met de muziek van disco ’’Chinchilla” uit Waddinxveen. Deze disco verzorgde niet alleen de muziek, maar had ook een groot arsenaal van speciale licht effecten tot zijn beschikking. Drie en een half uur lang heeft menige jongeling zich in het dans- gewoel kunnen storten en genie ten van sommige perfecte dansuit- voeringen. Opvallend geheel was dat de jeugd zich uitermate gedis ciplineerd heeft gedragen. Geen onvertogen iets werd er gesigna leerd en toen om 12 uur gevraagd werd of iedereen zo rustig moge lijk naar huis wilde gaan, werd ook aan dit verzoek voldaan. Dit gegeven zal de stichting zeker aangrijpen om nog eens iets der gelijks voor jullie te organiseren. Jongeren die iets (mee) willen or ganiseren zijn ten allen tijde wel kom bij de Stichting Wijkwerk De Zuidplas. BODEGRAVEN - Zaterdagmid dag 11 april vindt op de Oude Rijn tussen Bodegraven en Al- phen het derde lustrum van de Batavierenrace plaats. De roei- en zeilvereniging Gouda is er trots op deze nationale roeiwedstrijd nu al voor de vijftiende keer in suc cessie te organiseren. Naar verwachting zullen zeker 25 roeiploegen met elk 4 of 8 roeiers/sters en een stuurman aan de wedstrijd deelnemen. De ploe gen zullen in een spectaculaire in haalrace met elkaar strijden over een afstand van 5,8 km. Het centrale punt in de wedstrijd is het botenterrein bij de brugj over de Oude Rijn te Zwammer- dam. Daar zal ter gelegenheid van het derde lustrum om 12.45 uur een tweetal unieke feiten worden herdacht. Waar het precies om gaat houdt de organiserende ver eniging Gouda nog even geheim. Vanaf het botenterrein zullen ver volgens de roeiploegen vanaf on geveer 13.00 uur oproeien naar de start in Bodegraven. Vanaf 14.00 uur start de eerste ploeg, de ande re ploegen volgens telkens met een tussentijd van 15 seconden. Het is vanzelfsprekend de bedoe ling het traject zo snel mogelijk af te leggen. Langs het gehele tra ject naar Alphen kunt u spannen de inhaalsituaties verwachten. Ter verhoging van de sfeer bege leidt de fanfare van Zwammer- dam, de muziekvereniging Wil helmina, de Batavieren dit jaar voor de vijftiende keer bij hun zeer inspannende tocht. De toe gang tot het roeievenement is zo als altijd geheel gratis. De prijsuitreiking zal, met aan sluitend een roeiersfeest, plaats vinden in het verenigingsgebouw van de roei- en zeilvereniging Gouda te Reeuwijk. resp. Herma v.d. Heiden en Mi- rande v.d. Zijden te hebben ver slagen. Favoriete Karin uit Al phen a/d Rijn begon onzeker door een haperende service en Liesbeth sloeg onmiddellijk toe, 11-2. Karin kwam echter op tijd weer in haar spel en prolongeerde met 11-3 en 11-5 haar titel. Mi- rande won de 3e prijs door 11-8, 11-3 van Herma te winnen. Inche- la Schenkels bekroonde haar co me-back met een 5e plaats. In de B groep onderstreepte Edith Storm haar vooruitgang door eerste te worden en de ver rassende finaliste Joke Hoogen- doorn met 11-2, 12-9 te verslaan. Derde werd jeugdlid Roos v.d. Knaap. Het gemengd dubbel tournooi was vooral in de breedte sterk be zet en dat leverde erg veel leuke partijen op. Vijfde werden Gert Bogaards en Anita Koene. Vierde werden Johan v.d. Ree/Mirande v.d. Zijden, die de 3e prijs met 16-18, 9-15 aan de tactisch sterke re combinatie Herma v.d. Heiden/Jean Lamaison moesten laten. De finale was een prachtige partij op hoog niveau, die iedereen tot het laatst boeide. Liesbeth v. Bergeijk/Ronald Struijs tegen r»_ir» _i_ ori-i.i—t T!x slag 16-17, 15-10, 16-18. Florida’s nieuwe voorzitster Hilda Mathot reikte prijzen en wisselbe- kers uit en memoreerde een uit stekend verlopen en gezellig tour nooi. ZEVENHUIZEN - De Tourclub Zevenhuizen ’80 neemt deel aan de ’’Omloop van Rotterdam” op zondag 12 april. Het is een uitge- pijlde fietsroute van 120 km om Rotterdam. Waarbij ook vanaf Zevenhuizen 30-60 km verreden kan worden. De tocht voert langs de Rhoonse Grienden en de Brielse Maas, een deel van het Westelijk havenge bied (er wordt bij Maassluis over gevaren) en gaat dan via Vlaardin- gen en Schiedam naar de Acker- dijkse plassen en de Rotte meren. Vanaf Zevenhuizen volgt de route Rivierdijken naar de klim over de van Brienenoordbrug. Vanaf di verse punten is de ’’skyline” van de stad goed te zien. Deze tocht, die dit jaar voor de eerste keer wordt verreden, is door vier fietstourclubs opgezet: FC Zevenhuizen, FC Barrhop- oort, FC Rijnmond en FC Voorne Putte. Er kan gestart worden van 8 tot 9 uur in café ”De Roerdomp”, Tweemanspolder 12 te Zevenhui zen. ^^arlijcenlruin Lkezedurc een vertrouwd adres bruiloft bedrijfsfeest dinner koud warm buffet de smaakvolle ambiance (40 tot 250 pers.) Creatieve keuken, orginele parties en aandacht voor uw wensen maken een feest in De Rozenburcht verrassend en ongewoon goed. Voor meer informatie - 01727-14283 of 14886 Rozenlaan 4, Boskoop ZEVENHUIZEN - Vrijdag 5I speelde het eerste team van de in; Zevenhuizense tafeltennisvereni- X ging ZTTC de laatste wedstrijd in :s:de eerste klasse promotie tegen iv het vierde team van 1LAC uit sb Gouda. Deze afsluiting van de voorjaars- competitie leverde ZTTC een zeer verdiende 6-4 overwinning .7 op, maar ondanks deze zege daalt 9]het team uit Zevenhuizen af naar -i3de eerste klasse degradatie. spannende wedstrijd helaas niet verder dan het zoveelste nipte verlies. Deze keer werd met 8-7 verloren in Baarn. Thuis werd met 8-4 verdiend ge wonnen van De Vuursche. Hier door hebben de Gouwedames ko mend weekeinde voldoende aan een gelijkspel tegen Merwede om zich in de hoofdklasse te handha ven. Heren 1 speelde zaterdag uit te gen Vivax 1 en wonnen in een ma tige wedstrijd met 9-8. Vrijdag avond speelde het zwaar gehandi capte kampioensteam van dames 2 de laatste competitiewedstrijd tegen DSZ 1 in Den Haag en ver loren kansloos met 10-2. Heren 2 won thuis met 4-2 van Rapido ’82 2 uit Haarlem. WADDINXVEEN - Op zondag 29 maart ontplofte op de zolder van een woning aan de P.C. Hooftstraat een badgeiser. De bewo ners hoorden op een gegeven moment een knal en constateerden WADDINXVEEN - Afgelopen weekeinde speelden de hoogste teams van De Gouwe-waterpolo uitwedstrijden. Dames 1 moest zondag ook thuis de return spelen tegen De Vuursche uit Baarn. In de uitwedstrijd kwamen de Gouwedames tijdens een uiterst WADDINXVEEN - Met drie spectaculaire finales werden zon dagmiddag de 25e clubkampioenschappen van de Badminton club Florida besloten. Na 2 dagen en 226 wedstrijden konden de nieuwe kampioenen worden gehuldigd: Karin v. Pel en Rob Sik- king, die zowel het enkelspel als het gemengd dubbelspel won nen. Het publiek in de sporthal ”de Sniep” werd opgewarmd door de buitengewoon spannende finale in de HE B-groep tussen Dennis Steenland (13 j) en een nieuw Florida lid, René Roelofs. Het werd 15-7, 10-15, 15-13 voor Den nis. Derde werd Casper Heerma v. Voss. In de A-groep (beste 16) viel de enorme sprong omhoog van Wim de Jong (7e team) op naar een 7e plaats. Hij kreeg de prijs voor ’’grootste stijger van ’t tournooi”. Dick Schaap (6e team) verraste met een uitstekende 5e plaats. Negenvoudig kampioen Ronald Struijs bleef ditmaal op de derde plaats steken. Kampioen ’91 Pie ter Slits had zich moeten terug trekken en Ronald viel geheel on voorbereid voor hem in. Ronald (30) werd in de halve finale met 15-4, 15-2 weggemept door Johan v.d. Ree (23). Rob Sikking (29) bereikte de fi nale na een prachtige partij tegen Jean Lamaison (35), 15-9, 14-18, 15-11. De finale had een grillig scorever- loop, Johan leek de wedstrijd in handen te hebben na 15-6, maar Rob kwam terug 3-15. In de 3c game lag Rob steeds een paar punten voor en Johan had wel de inzet, maar niet de scherpte om dit te veranderen. 15-10 en de eerste titel voor de zeer blije Rob Sikking. Bij de dames hadden Liesbeth v. Bergeijk (39) en Karin v. Pel (23) de finale bereikt na overtuigend Karin v. Pel en Rob Sikking. Uit-- ROTTERDAM - De heer P. Mo lenaar (44) is in de verenigde ver gadering van het hoogheemraad schap van Schieland aangewezen tot waarnemend hoogheemraad voor een periode van acht maan den, ingaande per 1 april 1992. Hij neemt hiermee tijdelijk de plaats in van de heer Jac. van der Eijk. Tevens is de heer P. Molenaar ge durende dezelfde periode be noemd tot voorzitter van het Rot- tedistrict. De heer J. Heyboer die tot op heden voornoemde functie vervulde, zal in deze maanden het voorzitterschap van het Ring- vaartdistrict op zich nemen. De heer Molenaar uit Bergschen- hoek, die in het dagelijks leven akkerbouwer van beroep is, is al vijftien jaar als hoofdingeland on gebouwd, lid van de verenigde vergadering. Eenzelfde periode zit hij in het bestuur van het Rot- tedistrict. Dat de heer Molenaar meer inter essen heeft, bewijst het feit dat hij tevens acties is in de Raad van Toezicht van de Rabobak in Berg- schenhoek. Twee jeugdige Waddinxveners (17 en 15 jaar) werden zeer kort na een door hen gepleegde dief stal door de politie aangehouden. In de nacht van vrijdag 3 op za terdag 4 april werden zij gecon troleerd omdat zij zonder verlich ting over de Kerkweg-West re den. Achterop de fietsen hadden zij vier kratten met lege flessen. Zij bekenden de kratten bij een restaurant aan de Nesse te heb ben ontvreemd. Na verhoor wer den ze heengezonden. In de nacht van vrijdag 3 op za terdag 4 april werd de exploitant van een eethuisje aan het Konin gin Wilhelminaplein bedreigd. Hij verklaarde tijdens het oprui men te zijn opgewacht door een hem onbekende man, die hem met een schop trachtte te slaan. De benadeelde vluchtte, waarna de aanvaller er ook vandoor ging en de schop achter liet. ning was om te snijden. In totaal werden niet minder dan 28 per soonlijke fouten geconstateerd. De Gouwe 12 en De Vuursche 16. Hierbij kan niet onvermeld worden gelaten, dat De Vuursche vier strafworpen kreeg toegewe zen en de Gouwe slechts een. Angela Faber opende met een strak schot de score (1-0), doch De Vuursche kwam even later langszij (1-1). In de tweede perio de kreeg De Vuursche haar eerste strafworp en scoorde 1-2, doch Angela Faber trof wederom doel en bracht de stand weer in even wicht (2-2). Met een intikbal scoorde Gillian van den Berg in de derde periode 3-2. Hierna miste De Vuursche de tweede strafworp en de goed op dreef zijnde Angela Faber ver grootte de voorsprong tot 4-2. De twee viermeters die De Vuursche hierna kreeg werden ook benut, zodat de laatste periode kon wor den aangevangen met een 4-4 ge lijke stand. In de vierde periode kwam De Gouwe het sterkst voor de dag. Achtereenvolgens scoorden Astrid Coene 5-4, Angela Faber uit een viermeter 6-4 en Mirjam Over dam 7-4. Tot nu toe werden alle doelpunten uit viermeters of man meer situaties gescoord. Echter met nog een halve minuut te spelen scoorde Gillian van den Berg het enige doelpunt, dat niet via een persoonlijke fout tot stand kwam. Met een uitbraak bracht zij de eindstand op 8-4. Hiermee is het team van trainer/coach Wim Groen bijna verzekerd van handhaving in de hoofdklasse! Aanstaande weekeinde worden de diverse competities afgesloten. Heren 1 van De Gouwe speelt om 19.00 uur thuis tegen promotie- kandidaat Rotterdam 1 uit de ge lijknamige stad. Gezien het feit, dat De Gouwe de laatste (beker)ontmoeting nog wist te winnen, kon dit weleens een heel beladen wedstrijden worden. Dames 1 speelt daarna om 20.00 uur de belangrijke wedstrijd te gen Merwede 1 uit Dordrecht. Ie dereen is derhalve van harte wel kom. Zondag speelt dames 1 de return tegen Merwede 1 in zwem bad Aquapulca te Dordrecht. Aanvang 12.00 uur. Heren 2 speelt zaterdag om 18.00 uur te gen DD/VZC 3 in het Valleibad te Veenendaal. WADDINXVEEN/GOUDA - Dinsdagavond is een groep van honderd cursisten de Stichting Volwasseneneducatie Midden- Holland ’’Roosje Vos” met de nachtboot uit Hoek van Holland naar Londen gegaan. De meesten van hen zijn cursist bij ’’Roosje Vos”, de anderen zijn introducés. In Londen zullen zij het Engels dat ze leerden in praktijk kunnen brengen. Stichting ’’Roosje Vos” is een in stelling voor basiseducatie. In de hele regio Midden-Holland wor den lessen gegeven. De cursisten die mee zijn gegaan naar Londen komen uit de ge meenten Bodegraven, Nederlek, Nieuwerkerk a/d IJssel, Gouda, Schoonhoven en Waddinxveen. In de afgelopen weken is in de lessen ruim aandacht besteed aan aankopen doen, Engels geld, de j weg vragen. j Donderdag 9 april wordt de groep terug verwacht. monnee met 180 gulden, 30 cd’s, een tv-toestel met bijpassend meubel, een microfoon en een koptelefoon. Het tv-toestel werd in een tuin in de directe omgeving aangetroffen. De afgelopen week werd een 20- jarige inwoner van Alphen aan den Rijn gehoord in verband met diefstal ten nadele van familiele den. In korte tijd nam hij drie keer een hoeveelheid geld weg. Hij heeft bekend de diefstallen te hebben gepleegd en zou hebben gehandeld omdat hij bij de bank ”in het rood” stond. Twee inwoners uit Rotterdam (35 en 27 jaar) zijn aangehouden en verhoord naar aanleiding van meerdere malen gepleegde be dreiging. Als uitzendkrachten wa ren zij tijdelijk bij een Waddinx- veens bedrijf te werk gesteld. De bedreigingen zijn geuit ten op zichte van vijf vaste medewerkers van het betreffende bedrijf. WADDINXVEEN - Sam my Pattiwael, nu uitkomend voor de regionale B-jeugd van Sparta, en volgend sei zoen overgaand naar de A- regionalen, zal tijdens de fi nale van de penalty-bokaal die op vrijdag 24 april wordt gehouden, het doel verdedigen. Sammy, die 2 jaar geleden nog bij Waddinxveen-voet bal speelde, werd ontdekt door Sparta en maakt daar nu goede tijden door. De penalty-bokaal is een on derdeel van het 6e mini- keeperskamp dat in de paas vakantie op de velden van Waddixnveen zal worden gehouden en wel op dinsdag 21, woensdag 22 en vrijdag 24 april. In het begin van de middag op 24 april zullen eerst de voorronden worden gehou den op keepers van het kamp. De allerbesten in de leeftijd van 6-16 jaar zullen daarna hun kunsten kunnen vertonen tegenover de ex- Waddinxvener Sammy. Voor deze penalty-bokaal is er een open en gratis in schrijving voor de gehele Waddinxveense voetbal- jeugd. Deelnemers, jongens en meisjes, kunnen zich zo wel telefonisch als schrifte lijk opgeven bij Inge Re- horst, tel. 01828-15207 of op adres Eikenlaan 62. Ook tot het komend week eind kunnen zich nog enke le keepers opgeven voor het kamp. De kosten bedragen ƒ40,- per deelnemer. Opge ven is mogelijk op de tele foonnummers 01828-15207 of 01892-12334. De voorlaatste wedstrijd voor de heren van De Gouwe was tegen Vivax. De Gouweheren wisten thuis nipt te winnen van Vivax, de uitwedstrijd zou weleens heel moeilijk kunnen worden. Dit bleek ook uit de uitslag. De heren wonnen met 8-9. De Gouwe kende een hele goede start. Zij wisten in de eerste pe riode al een voorsprong op te bou wen van 1-4. Paul van Doorne (2x), Arco Verboom en Marc Fa ber zorgden voor de doelpunten. Het spel van de Waddinxveners was goed te noemen, de kansen werden in deze fase goed benut. Vivax liet het er niet bij zitten en kwam terug. Al in de eerste perio de wisten zij terug te komen tot 3-4. Vanaf de tweede periode werd het spel van de Waddinxve ners slechter. De Gouwe had wel iswaar de beste kansen, maar ver zuimde deze af te maken. Een aantal overtalsituaties en vrij op gelegde scoringskansen bleven on benut en De Gouwe maakte het zichzelf daardoor alleen maar moeilijker. In de tweede en derde periode waren het alleen Jaco de Jong, Ronald Schens, Arco Verboom en Remko Overdam die tot scoren kwamen. Met nog één periode te spelen stond er een stand op het scorebord van 8-8 en moesten de heren in de laatste periode nog al les uit de kast halen om geen blunder te begaan. In deze laatste periode had De Gouwe weer de beste kansen, maar misten ze bijna allemaal. Gelukkig was het Paul van Door ne die in deze laatste periode nog tot scoren kon komen. Dit resul teerde in een uiterst moeizame zege van 8-9 voor de Waddinxve ners. Alle Florida-prijswinnaars werden na de clubkampioenschap pen in het zonnetje gezet. Links en rechts van de bloemen de clubkampioenen 1992 Karin van Pel en Rob Sikking. (Foto: Florida). WADDINXVEEN - Op maandag 30 maart raakte een 41-jarige Waddinxveense automobiliste in het water langs de Zesde Tochtweg, een zijweg van de Piasweg. Twee bestuurders nader den elkaar en beiden moesten uitwijken. De bestuurster kwam in de berm terecht en verloor de controle over het voertuig. De auto van haar moest worden afgesleept. Op maandag 30 maart vond op de Henegouwerweg vlak voor de kruising met de Brugweg en de Kerkweg-Oost een kop-staart-aan- rijding plaats tussen een personen auto en een vrachtauto. Er ont- 71 stond een aanzienlijke schade. - aanrijding, welke plaatsvond op de mideliike haan van riilosweo A o t n n s WADDINXVEEN - Vorige week woensdagmiddag 1 april won het eerste elftal van WSE met 3-2 van het Nederlands elftal tot en met 16 jaar op het WSE-complex aan de Willem de Rijkelaan. Voor het Nederlands elftal was dit het laatste oefenduel voor het Euro pees kampioenschap, dat in de maand mei op Cyprus gehouden zal worden. WSE startte, zoals gebruikelijk in de laatste wedstrijden, fel en dit leidde tot een 2-0 voorsprong in de eerste helft, na een pass van Willy Beelen passeerde Marco Scheurwater beheerst doelman Niek van Aart (Ajax). Tevoren had Clarence Seedorf (Ajax) alleen voor WSE-doelman Bert van de Kaa gefaald. Het 2e WSE-doelpunt ontstond door een goed lopende aanval over de lin kerzijde en doelpuntenmaker was Martijn Sol. Na de rust werd er door het Ne derlands elftal feller en sneller ge speeld en invaller Karawine Schrijvers (Twente) scoorde 1-2. Het Nederlands elftal kwam zelfs op gelijke hoogte door een fout van invaller-doelman Rogier Schomaker. Kort voor tijd greep WSE toch de zege door een doel punt van Willy Beelen. De wedstrijd van WSE tegen het Nederlands elftal is er één uit de serie wedstrijden, die het jeugd- team tot en met 21 jaar speelt te gen landelijke A-jeugdteams van clubs als Feyenoord, FC Utrecht, Elinkwijk, Telstar, SVV/Dordrecht’90 en FC Den haag. Deze wedstrijden zullen, zo als gebruikelijk in de afgelopen jaren, plaatsvinden in de maanden april, mei en juni. Voor de wedstrijd van WSE 1 te gen het Nederlands elftal t/m 16 jaar was de sportzaak Massa Sport aan de Nesse te Waddinx veen bereid gevonden als sponsor op te treden. Massa Sport stelde ondermeer de wedstrijdbal voor deze wedstrijd beschikbaar. WADDINXVEEN - Met een koppelwedstrijd eindigde de hen- gelsportvereniging HSW haar winterseizoen. Er werd gevist in de Oude Rijn. De vangst was re delijk. De eerste drie koppels waren: 1. W. Houtman/M. Reichard (8360 gram), 2/3. A.van Leeuwen/J.v. Egdom en J.Verhoef/M.de Kwaadsteniet (beide koppels 6460 gram). Afgelopen zaterdag in de namid dag werden de prijzen voor deze wedstrijd en het eremetaal voor de nummers 12 en 3 van de win tercompetitie uitgereikt. Op zaterdag 18 april start het zo merseizoen van de HSW. Er wordt een zaterdag-competitie af gewerkt van 12 wedstrijden, ge vist op zeer uiteenlopende wate ren. Deze concoursen duren 4.30 uur zonder pauze. Er wordt, ten zij anders vermeld, altijd om 05.30 uur vertrokken vanaf het NS-station Waddinxveen. Op dinsdag 2 juni start een zo- meravondcompetitie, bestaande uit 6 wedstrijden, allen gevist in de Oude Rijn op een dinsdaga vond. De wedstrijdduur is 2.30 uur. Een uitgebreid programma en wedstrijdregelement is te ver krijgen op het adres Wingerd 7. WADDINXVEEN - Dinsdag 31 maart bezochten de leerlingen van klas 1, 2 en 3 van de Prof. Kohn- stammschool voor openbaar mavo een toneelvoorstelling in Het Trefpunt. ’’Pirns Theater Produk- tie” bracht daar het spel ’’Niet te laat thuis”. Dit stuk is speciaal bedoeld voor leerlingen in de onderbouw van het voortgezet onderwijs. Het gaat over een eerste liefde tussen twee scholieren en de verwikke lingen die dat met zich mee brengt. Dat dit onderwerp aansprak was goed te merken aan de reacties in de zaal tijdens de opvoering. Er werd vaak en hartelijk gelachen. Ook kregen de spelers ’’open doekjes” na een lied of een op merking die kennelijk aansloeg. Vooral het optreden van Pim Pe ters als de vader van het verliefde meisje veroorzaakte hilariteit, maar ook het spel van de moeder en het verliefde paar kreeg waar dering. Dit situaties waren herkenbaar: de smoesjes om steeds de deur uit te komen, de eeuwige vermaningen over het tijdstop van thuiskomst, de onenigheid tussen de ouders over de aanpak van de dochter, de kennismaking met de aanbidder, de generatiekloof. Dat het geheel met veel vaart en succes gebracht werd, bleek uit- het feit dat de aandacht geduren de de hele voorstelling bijna niet verflauwde, hoewel het alles bij elkaar ruim zeventig minuten duurde. De meeste leerlingen wa ren na afloop enthousiast over het stuk en ook de spelers waren zeer tevreden over de leuke reacties van hun publiek tijdens de uitvoe ring. Zo kon iedereen terugzien op een geslaagde ochtend. plaatse geweest. De waterleiding en gastoevoer werden in de woning in de Von- delwijk meteen afgesloten. Een ophoping van gas en het te laat aanspringen van de geiser moet de oorzaak van de onploffing zijn geweest. Uit een kelderbox aan de Peter Zuidlaan werden een gereed schapskist, een hi-fi-set en drie blauwe vazen weggenomen. De afgelopen week is aangifte van diefstal gedaan van een geldkist uit een niet afgesloten brandkast in een bedrijf op Coenecoop. De diefstal moet hebben plaats ge vonden tussen het plaatsen van de geldkist en het sluiten van de brandkast. Ingebroken werd in de kantine van de voetbalvereniging Wad dinxveen aan de Sniepweg. In de kantine werden twee koelkasten geforceerd. Er werd alleen wat frisdrank ontvreemd. Op maandag 30 of dinsdag 31 maart werd in de Kromme Esse uit een personenauto een autora- dio-cassetterecorder (merk Pion eer) gestolen. De auto was niet af-, gesloten. Bij een bedrijf aan de Bredeweg werd een diefstal gepleegd. Uit een portefeuille werd 285 gulden wegenomen. De portefeuille zat in de binnenzak van een jas, welke over een kastdeur in het bedrijf hing. Uit een bedrijf aan de Noordkade werd tussen zaterdag 4 en maan dag 6 april een lasapparaat ont vreemd. Een auto en een kantoor tje in een loods werden doorzocht. Het afgelopen weekeinde werd bij twee bedrijven op het veilingter- rein aan de Bredeweg ongewenst bezoek gebracht. Bij een bedrijf werden vier opleg gers doorzocht. Drie hiervan wa ren leeg. Bij een vierde bedrijf werden sportartikelen gestolen. Bij een ander bedrijf werden op leggers doorzocht. In de nacht van maandag 6 op dinsdag 7 april werd ingebroken in een woning aan de Alpherwete- ring. In de woonkamer werden de kasten doorzocht. Ontvreemd werden een steriotoren, een porte- Dat het een moeilijke uitwedstrijd tegen De Vuursche zou worden voor de Gouwe-dames stond van tevoren vast. Immers beide ploe gen vechten om het behoud van het hoofdklasserschap. De Gouwe stond bij aanvang van de wed strijd wel drie punten los van De Vuursche. Dit betekende, dat in principe een verlies in Baarn ge dragen kon worden. Maar toch, zekerheid voor alles, waarom trainer/coach Wim Groen toch voor de aanval koos. Deze taktiek werd al snel duide lijk, toen De Gouwe van meet af aan het initiatief nam. Teleurstel lend was het daarom, dat een glas zuiver doelpunt van Wendy de Frankrijker al direct werd afge keurd. Enige tijd later was het dan wel raak, toen Astrid Coene fraai 0-1 intikte. Hierna kon je je niet aan de in druk onttrekken, dat de scheids rechters wel alle overtredingen van De Gouwe honoreerden en die van De Vuursche niet. Hier door kreeg De Vuursche, mede door een drietal man-meer situa ties, veel kansen, zodat zij deze periode met een 4-1 voorsprong konden afsluiten. De Gouwe kwam in de tweede pe riode enigszins terug. Angela Fa ber scoorde met een fraaie boog- bal 4-2. Een uitval van de Vuur sche bracht hen op 5-2, doch we derom Angela Faber sloot de pe riode af (5-3) met een strak schot in de rechter bovenhoek. De derde periode gaf een gelijk- opgaande strijd te zien, waarin om en om werd gescoord. Eerst boog de Karen Beukema 5-4 achter de keepster van De Vuursche, waar na De Vuursche 6-4 scoorde. As trid Coene schoot 6-5 in en De Vuursche maakte weer 7-5. Ten slotte was het wederom Astrid Coene, die aansluiting bracht met 7-6, doch De Vuursche scoorde eveneens, zodat deze periode af gesloten met een 8-6 achterstand voor de Gouwedames. Ook in de laatste periode was het arbitrale duo het vaak niet met el kaar eens, getuige de vele spelstil- leggingen en scheidsrechterballen. Toch was deze periode voor De Gouwe. Helaas konden enkele man-meer situaties niet worden uitgebuit. De Gouwe kwam niet verder dan een fraaie intikbal van Gillian van den Berg (8-7). Hier door zou De Gouwe, om handha ving in de hoofdklasse in eigen hand te houden, bij de return in eigen huis, minimaal gelijk moe ten spelen en dat is gelukt.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 19