s Geboren W’vener commandant van Eerste Legerkorps PvdA ziet niet zitten Hervormde scholen verlaten De Wadde Uil hansiverkerki 2e PAASDAG GEOPEND Kerkweg Oost BIJ HARWA SOLIDAK DAKBEDEKKINGEN WOON WINKELEN Contactpersonen Patiëntenplatform van ’t hof Twintig landelijke winkel ketens willen in winkelhart Opbrengst collecte Brug voor fietspad Van Velde levert aan Asac 75 Opeis Demping van sloot Open op 4 feestdagen WS’ HARWA Kerkweg-Oost trekt ook 6 supermarktketens en 50 winkeliers Nieuwsblad Onafhankelijk I HUIS-AAN-HUIS IN WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN EN MOERKAPELLE Die "andere" hele goede NVM makelaar! Passage [jremmer J) SCHOENEN ACTS WJïWW; 1.75 6.95 4 5EAi HAKKEN - KLAAR TERWIJL U WACHT SCHOENMAKERIJ I I Van Leeuwen Verhuur Piasweg 16 Waddinxveen ORGELS-PIANO’S KEYBOARDS t Wilgenoord 73 - Bodegraven 10 KAKELVERSE EIEREN nr. 4 500 gram belegen Stolwijkse boerenkaas KAAS NOTEN VLEESWAREN DROP EN BONBONS Winkelcentrum GROENSVOORDE Waddinxveen wenst u een vrolijk Pasen. Ll/ilLC LLLlLl_ Woensdag 15 april 1992 - krachtbinding weer terug te krij- 9. O. 0 I I I I 'ij adviseren U graag. Volkswagen Groep. KERKSTRAAT 2-28, BODEGRAVEN TELEFOON 01726 12541 WADDINXVEEN - Twintig landelijke filiaalbedrijven, zes gro te supermarktketens en 50 zaken in allerlei branches hebben se- Koninginneweg 11e Boskoop Telefoon 01727-15433 Kerkweg-Oost 177-Waddinxveen Telefoon 01828-12012 I I vanaf fl. 45,per dag excl. BTW Bel voor inlichtingen en reserveringen 01828-21800 Volop keus - Volop voordeel!! Bitumen Shingles Dakisolatie Lood- en zinkwerk Reparatie onderhoud en nieuwbouw 10 jaar garantie Gratis dakinspectie Vrijblijvende offerte 01726-17720 Smaakvolle sfeer kunt u proeven bij Harwa. Vloerbedekkingen, gordijnen, woon- en slaapcomfort. Kwaliteit en service als vanouds. Laat u vrijblijvend adviseren door uw vakman! VLOERBEDEKKING, GORDIJNEN EN SLAAPCOMFORT Groensvoorde 12 Waddinxveen Telefoon: 01828-16119 Zie ook onze advertentie op de dorpskernpagina. NVM ■■P Hoofdredacteur: B.J. Woudenberg, Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828 - 15594 Kantoor: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Telefoon: 01828 - 14788 Telefax: 01828 - 15637 48e Jaargang No. 02280 Weekblad voor Waddinxveen OPLAGE 13.500 EXEMPLAREN tion, fietsroute, voor ouderen), milieuvriendelijker en meer mo gelijkheden voor invulling ”cen- trum-functie”. WADDINXVEEN - Vrijdagmid dag 3 april werden de eerste 10 van de in totaal 75 nieuwe Opel Astra’s afgeleverd aan computer bedrijf Asac op het bedrijvenpark Coenecoop. De heer De Gelder van Hertz-lea- sing overhandigde samen met de heer H. Naethuys, directeur van Auto van Velde, deze wagens aan de heer R. Schouten van Asac. De Opel Astra is gekozen omdat deze wagen een betrouwbare re putatie heeft opgebouwd en bij de werknemers bijzonder goed in de smaak valt. De volgende 65 auto’s worden in de loop van dit jaar in etappes aan Asac geleverd. makelaardij van hogendorpplein 4. gouda telefoon 01820-20111 kantoren in gouda. alphen a/d rijn en zoetermeer te toevoeging aan het winkelge- beuren achterwege zou blijven. Ten aanzien van de ’’schaalbreuk” en het noodzakelijke ’’schaal- sprongetje” om de nieuwe cen- trumontwikkeling aan de Kerk weg-Oost mogelijk te maken is er volgens MAB BV nog een hele boel studie nodig. Hoewel de af weging om in Waddinxveen te ko men tot een aanvaardbare lokatie al ’’verrekte lang” heeft geduurd moet er nog wel het een en ander gerekend en getekend worden om de Kerkweg-Oost inderdaad de meest logische, compacte en aan trekkelijkste optie te laten zijn. Het is de stellige overtuiging van de projectontwikkelaar MAB BV dat er op termijn in Waddinxveen aan meer winkelcoorzieningen be hoefte zal blijken te bestaan dan datgene wat nu politiek en maat schappelijk aanvaardbaar wordt geacht. Vandaar dat de realisatie van het winkelhart aan de Kerk weg-Oost niet gepaard gaat met sanering van de bestaande wijk- winkelcentra. Bovendien wordt ervan uitgegaan dat de bestaande Passage grondig zal worden gerenoveerd en dat de vestiging van de supermarkt van Albert Heijn aan het Koningin Wilhelminaplein zal kunnen blij ven. AH staat overigens geenszins te trappelen om te verhuizen. Wel zal een andere plek gezocht moeten worden voor de vrijdagse weekmarkt op de Willem de Zwijgerlaan. Omdat een afsluiting van de Kerkweg-Oost voor het doorgaande verkeer - met alle nog problematische verkeersgevolgen voor het omliggende wegennet, dat zal moeten worden aangepast - het niet toestaat dat er ook el ders een dag lang een weg aan het Passage en Brugcentrum. In ieder geval zat er niets anders op dan naar de lokatie ten noorden van deze huidige verkeersader uit te wijken, omdat alle andere plannen voor een centrumvoorziening puur op het geld zijn afgeketst. Bovendien hadden al die lokaties iets halfhartigs, omdat er een ech- WADDINXVEEN - Op vier (christelijke) feestdagen in 1992 zullen er detailhandelsbedrijven in Waddinxveen geopend kunnen zijn. Dat hebben B. en W. beslo ten. Verzoeken om open te mogen zijn op Tweede Paasdag, Koninginne dag, Tweede Pinksterdag en Tweede Kerstdag zijn gedaan door de Stichting Meubelstad Waddinxveen, Gouwe Meubel BV en Carrosseriefabriek Mulder- Waddinxveen. WADDINXVEEN - De leden van de Vereniging Tot Stichting en Instandhouding van Nederlandse Hervormde Christelijke Scholen te Waddinxveen hebben tijdens de algemene ledenver gadering op dinsdagavond 7 april besloten om de deelname in het bestuur van de christelijke scholengemeenschap voor MAVO en LTO De Wadde - de Stichting voor Protestants Christelijk Voortgezet Onderwijs voor Waddinxveen - te beëin digen. De opzegging van dit lidmaat schap gebeurt vóór 1 augustus 1992, de datum waarop De Wad de moet gaan fuseren met de Sa menwerkingsschool voor HAVO- Atheneum, de Prof. Kohnstamm- school voor openbaar MAVO en de Don Bosco-MAVO in Bos koop. Aanvankelijk zou De Wadde voor de komende basisvorming gaan samenwerken met christelijke scholen voor voortgezet onderwijs in Gouda, maar het schoolbestuur heeft daarvan kortgeleden afge zien. Het uitstappen van het bestuur van de Hervormde Schoolvereni ging uit het De Wadde-bestuur is bekend gemaakt in een persbe richt van voorzitter J. Bos en se cretaris J.W. van de Werken. Volgens hen hebben hun leden ongeveer twee jaar geleden reeds kenbaar dat zij de deelname van de Hervormde Schoolvereniging op termijn te beëindigen. Dit me de gelet op de keuze van het me rendeel van de leden voor andere scholen van voortgezet onderwijs, met name voor De Driestar te Gouda. Bestuursverantwoordelijk- heid voor De Wadde werd niet langer verenigbaar geacht met de ze gang van zaken. verkeer wordt onttrokken bestaan er plannen de weekmarkt te ver huizen naar de Kerkweg-West, bij de bejaardenflats aan de Pette- plas. Alles is er op gericht om met het winkelhart Waddinxveen niet al leen aan extra winkels te helpen, maar ook om de centrumvoorzie ning verder uit te breiden. De ex tra toevoeging moet namelijk ook bewerkstelligen dat het winkelend publiek zich langer -in en bij de winkels zal ophouden. Hierbij is het van groot belang dat het nieuwe gedeelte uitste kend aansluit op het bestaande deel van de Passage, waarin de eerste 7 winkels in 1961 werden geopend en de winkefs aan de overkant in 1975. Aan goede verkeersoplossingen rond het winkelhart wordt nog hard gewerkt. Er wordt over ge dacht om de Rijnlandstraat, die een stuk drukker zal worden, door te trekken naar de te maken T- kruising met de Kerkweg-Oost en de Oranjelaan, en een nieuwe weg achter het winkelhart aan te leg gen tussen Oranjelaan en Juliana van Stolberglaan. De Kerkweg-Oost en de Kanaal straat zullen voor het autoverkeer worden afgesloten. Fietsers, voet gangers en lijndienstbussen van Westnederland zullen er wel mo gen komen. Het winkelhart krijgt een over dekt karakter. Dat gebeurt niet in de vorm van een overdekt winkel centrum, maar met een overdek king die het winkelend publiek beschermd tegen regen en wind. De bevoorrading van de winkels, die rechthoekig zullen worden verkaveld, zal via de wandelgebie den moeten gebeuren. WADDINXVEEN - De PvdA-fractie in de Waddinxveense ge meenteraad is unaniem tegen een winkelcentrum aan de noord kant van de Kerkweg-Oost. Dat hebben de sociaal-democraten laten weten. Hun visie wordt gesteund door D’66. CDA, PCW en VVD zeggen wel voor de lokatie Kerkweg-Oost te willen kie zen, mits de verkeersafwikkeling tot tevredenheid kan worden geregeld. Volgens de PvdA moet een ver nieuwd centrum in Waddinxveen meer zijn dan alleen een verzame ling winkels. Waddinxveen moet een echt ’hart’ krijgen, daarom wil de fractie ook aandacht voor andere functies, bijvoorbeeld ont moetingsplaats, horeca en markt. Een (winkel)centrum aan de Kerkweg-Oost is voor de PvdA niet aanvaardbaar vanwege de aantasting van het milieu (vernie tiging van een zeer rijk bomenbe stand), aantasting van één van de laatste beeldbepalende plekken van oud Waddinxveen (met inte ressante oude huizen), de zeer grote verkeersproblemen die zul len ontstaan, met nadelige gevol gen voor woonmilieu, scholen en andere voorzieningen, het niet op lossen van het ’’centrum-vraag- stuk” (drie ’’halve” centra zullen in de praktijk ontstaan: Passage, Brugcentrum en Kerkweg-Oost) en grote financiële onzekerheden. De PvdA pleit dan ook voor een onderzoek naar het financieel gunstiger plan Passage-West. ”Dit is niet zo origineel idee, want de raad heeft ruim een jaar geleden, (27 februari 1991) dit besluit ge nomen. B. en W. hebben dit be sluit echter onvoldoende uitge voerd”, aldus de PvdA. Het nieu we onderzoek dient inzicht te ge ven in andere (goedkopere) par- keermogelijkheden en een actueel inzicht in de verwervingskosten. Als nieuw element voegt de PvdA daaraan toe het onderzoeken van een gefaseerde invoering van het plan Passage-West, indien volledi ge invoering op korte termijn te kostbaar is. Ook het verbouwen van de spijs- fabriek van C.P. Broer BV tot een overdekt winkelcentrum is denk baar. Voor een definitief oordeel over de Be Fair-variant wachten de sociaal-democraten eerst het oordeel van het college over het plan van Apron BV. Voordelen van de Passage-West variant zijn volgens de PvdA de logische aansluiting bij de Passage als hoofdwinkelcentrum, de aan trekkelijke bereikbaarheid (sta- De concretisering van de uittrede- datum wordt veroorzaakt door de keuze van het stichtingsbestuur van De Wadde om het overleg met PC-scholen in Gouda te be ëindigen en te kiezen voor fusie met scholen van voortgezet onder wijs in Waddinxveen, waarbij ge streefd wordt naar een scholenge meenschap in de geest van de hui dige Samenwerkingsschool en waardoor het protestants christe lijke karakter van De Wadde ver dwijnt. De Hervormde Schoolvereniging wil niet meewerken aan het wijzi gen van De Wadde van een PC- school in een openbare school. chamelijk gehandicapten en hun organisaties werken nauw met el kaar samen in het Patiënten Plat form Midden-Holland. Zo is er allerlei informatiemateri aal over ziekten, stoornissen en handicaps verzameld in een geza menlijk voorlichtingscentrum. Onderling is er een opvang voor persoonlijke klachten omtrent hulpverlening georganiseerd en zo meer. Het centrale adres van het Patiën ten en Lichamelijk Gehandicap ten Platform is in Gouda op de Spieringstraat 2 in het Willem Vroesenhuis, telefoon 01820-12777. Inwoners van Waddinxveen hoe ven echter niet altijd naar Gouda om meer te weten te komen over werkzaamheden of diensten die het Patiënten en Lichamelijk Ge handicapten Platform en de daar bij aangesloten patiënten-consum- entenorganisaties te bieden heb ben. WADDINXVEEN/GOUDA - De in Waddinxveen geboren lui- tenant-generaal M. Schouten (48) is vanaf vandaag (woensdag 15 april) de nieuwe commandant van het Eerste Legerkorps van de Koninklijke Landmacht. Hij neemt het commando over van de luitenant-generaal A.K. van der Vlis (52), die de nieuwe.Chef Defensiestaf wordt. Van der Vlis is anderhalf jaar legerkorps commandant geweest. De ceremoniele commando-over- dracht vindt plaats om 15.00 uur op het sportveld van de Koning Wilhelmina III-kazerne te Apel doorn. De plechtigheid staat on der leiding van de generaal-ma joor C. Dekker, commandant 4 Divisie. Vaandel en vaandelwacht van het Regiment Verbindingstroepen en van het Regiment Genietroepen, de staf regimenten van beide gene raals, zijn bij de commando-over- dracht ingedeeld. Verder zijn van alle eenheden van het Legerkorps vertegenwoordigers aanwezig (ca. 1.000). De muzikale omlijsting wordt verzorgd door de Johan Willem Friso-kapel. Maarten Schouten werd op 11 de cember 1943 in Waddinxveen ge boren. Op 1 september 1961 be gon hij zijn militaire carriëre als cadet aan de KMA. Na vijf jaar werd hij benoemd tot tweede lui tenant bij het Wapen der Genie en vervulde vervolgens een aantal WADDINXVEEN - De provin cie Zuid-Holland gaat een nieuw fietspad aanleggen tussen de On derweg en de Hoogeveenseweg. Voor de aanleg van dit fietspad nr. 97 zal er een brug worden ge maakt in dat pad bij de Onderweg ter hoogte van de Kleikade. WADDINXVEEN - De in Wad dinxveen gehouden collecte voor het Nationaal Fonds Kinderbe scherming heeft f 7.567,45 opge bracht. SEAT TOLEDOtest ’m! Autobedrijf van Marrewijk Voorkade 26-27, Boskoop, 01727-13000 uw dealer voor Boskoop - Waddinxveen - Hazerswoude bij WADDINXVEEN - B. en W. van Waddinxveen hebben bekend gemaakt dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van de directie van De Waardt BV om vergun ning ingevolge de Hinderwet tot het uitbreiden en/of wijzigen van de bestaande inrichting ten be hoeve van het storten van afval stoffen in de sloot, gelegen achter Staringlaan 8, kadastraal bekend gemeente Waddinxveen, sectie B, nummer 6237, positief te beschik ken onder oplegging van voor schriften ter voorkoming van ge vaar, schade of hinder voor de omgeving. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen tot 24 april ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, welke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen tot 24 april 1992 schriftelijk bij het college worden ingediend door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het ver zoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. WADDINXVEEN - Niks doen aan een hoofdwinkelcentrum (O- variant) en een renovatie van de huidige Passage zijn ook punten die aan de orde komen in het voorstel over de centrumontwikke- ling dat B. en W. aan de gemeen teraad hebben gedaan. Naar aanleiding van het verzoek van de raad om de gevolgen van een O-variant aan te geven hebben B. en W. aan de Rijksconsulent voor het Midden- en Kleinbedrijf van het ministerie van EZ, als on afhankelijke deskundige, zijn oor deel gevraagd. Mede naar aanleiding daarvan wijzen ook B. en W. de O-variant af omdat deze slecht is voor Wad dinxveen. B. en W. achten het van belang de raad erop te attenderen dat het de bedoeling is dat - samenhangend met de uitbreiding van de winkel voorzieningen in het centrum - te vens een renovatie van de huidige Passage plaatsvindt. Deze houdt in dat de huurwinkels door de eigenaar worden gereno veerd. Hierover zullen nog afspra ken worden gemaakt met de eige naar. Tevens wordt er vanuit gegaan dat de eigenaren-winkeliers hun pan den zuilen opknappen en moderni seren. Verder ligt het in het voor nemen het voetgangersgebied te overdekken. Uitgaande van een positief besluit van de raad over Kerkweg-Oost op 28 april a.s. zal daarna rond 20 mei de inspraakavond voor de be volking worden gehouden, waarna in de reguliere raadsvergadering van 3 juni, na het inlassen van ex tra commissievergaderingen op 25, 26 en 27 mei, een nader raadsbe sluit zal dienen te worden geno men waarin op de inspraakresulta- ten zal worden ingegaan. Tevens zal alsdan door de raad onder andere toestemming dienen te worden verleend de plannen de finitief uit te werken en zullen de in financiële zin benodigde beslui ten worden genomen. ’’Duidelijk wordt daaruit dat er - gelet op de wettelijk voorgeschre ven procedures - nog een lange weg is te gaan alvorens met de bouw kan worden begonnen en dat dit sterk afhankelijk is van het al dan niet indienen van bezwaren”, aldus B. en W. De in Waddinxveen geboren nieuwe commandant van het Eer ste Legerkorps, luitenant-generaal M. Schouten. (Foto: Konink lijke Landmacht). rieuze belangstelling voor een vestiging in het nieuw te bouwen winkelhart in Waddinxveen. Dat heeft projectontwikkelingsmaa tschappij MAB BV laten weten. Het winkelhart, dat volgens de meest recente visie van het colle ge van Burgemeester en Wethou ders zou moeten komen aan de noordkant van de verkeersvrij te maken Kerkweg-Oost, voorziet in een realisering van 5.048 vierkan te meter winkels met 18 wonin gen en een uitbreiding in het Pas- sagegebied (westzijde) met 816 vierkante meter winkels. MAB BV denkt dat deze uitbrei ding van het kernwinkelapparaat voldoende moet zijn om de naar de omgeving weggevloeide koop- gén. Op dit moment koopt maar 35% van de Waddinxveners in de eigen plaats duurzame gebruiks goederen, terwijl dat in deze non foodsector zeker het dubbele zou moeten zijn. In de foodsector zijn de bestedingen een stuk hoger. De 20 landelijke filiaalbedrijven die naar Waddinxveen zeggen te willen komen hebben winkelruim tes op het oog die variëren van 150 tot 1.000 vierkante meter. Met de belangstelling van de zes grote supermarktketens en de 50 aanmeldingen uit allerlei andere branches blijkt dat er straks volop keuzes gemaakt zullen moeten worden om een zo sterk en aan trekkelijk mogelijk kernwinkelap paraat te kunnen krijgen. Het nieuwe winkelhart omvat straks met de Passage zo’n 50 tot 60 winkels in totaal. De huurprij zen komen volgens de MAB BV tussen de 240 tot 360 gulden per vierkante meter te liggen. In een voorlopige indeling wordt voor zo veel mogelijk branches ruimte ge maakt. De duurzame goederen zullen 4.400 vierkante meter voor hun rekening kunnen nemen en de foodsector 1.200 vierkante me ter. Uitgangspunt is ook om te probe ren in het nieuwe winkelhart tweederde van de winkels te laten bezetten door bestaande (zelfstan dige) ondernemers in Waddinx veen. Hieronder vallen ook die be drijven die zich uit andere delen van de gemeente willen verplaat sen. De rest kan dan worden inge vuld door aantrekkelijke zaken, winkelketens en ’’trekkers” van elders, zoals een klein warenhuis en een vestiging van de Hema. Rondom het nieuwe winkelhart aan de Kerkweg-Oost zijn in to taal op diverse plaatsen 187 par keerplaatsen gedacht. Op dit mo ment bestaat er alleen nog een plattegrond van het nieuw te bou wen winkelcentrum. De komende tijd, als de gemeenteraad het licht op groen heeft gezet voor een centrumontwikkeling ten oosten van de Passage, zal een stede- bouwkundige invulling aan het geheel moeten worden gegeven. Kiezen voor Kerkweg-Oost bete kent volgens de projectontwikke laar MAB BV ook instemmen met een beetje koppeling tussen WADDINXVEEN - Het Patiënten Platform Midden-Holland in Gouda heeft in Waddinxveen vier contactpersonen. Dat zijn van de afdeling Wad dinxveen van de Nederlandse Pa tiënten Vereniging (NPV) C. Ha venaar (Alpherbrink 11, tel. 18363), mevrouw C.J. Neele- Heystek (Kamilleveld 8, tel. 15032) en mevrouw R. Zwart (Mozartlaan 117, tel. 19509) en van het Platform Gehandicapten Waddinxveen mevrouw G.A.J. Vink-Paling (Weidezoom 5, tel. 13243). Deze contactpersonen kunnen ie dereen een eerste antwoord geven op vragen die men heeft of zij we ten een juiste weg te wijzen. Zij staan in nauw contact met het Pa tiënten en Lichamelijk Gehandi capten Platform en worden op de hoogte gehouden van mogelijkhe den die het Patiënten en Licha melijk Gehandicapten Platform te bieden heeft. Veel patiënten - consumenten - li- ■SYa. jaren de functies van pelotons commandant en compagnies-com- mandant, onder meer bij het le gerkorps. Kapitein Schouten volgde van 1974 tot 1976 een studie aan de Hogere Krijgsschool. Daarna werd hij hoofd Bureau Operatio nele Materieelzaken BLS. In 1980 werd hij geplaatst bij de staf van het legerkorps als Hoofd Offi cier Toegevoegd Chef Staf en plaatsvervangend hoofd Sectie G3. Na de functie van commandant van het 41 Geniebataljon in Duitsland werd de tot kolonel be noemde Schouten wederom ge plaatst bij het legerkorps als hoofd sectie G3. In 1988 volgde hij als cursist een studie aan het Royal College of Defence Studies inEngeland en werd vervolgens commandant van het Commando Verbindingen van de landmacht. Daarna trad brigade-generaal Schouten op als commandant van de 12 Pantserinfanteriebrigade. Vanaf 15 april 1992 is luitenant- generaal Schouten legerkorpscom mandant. •Draperieën. gordijnen en vitrages in een - veelvoud van kleuren en dessins. «Horizontale jalouzieën. vertikalén u I lamellen, wij i hebben voor elk raam een omlijsting op maat. «Wij bieden U een I uitgebreide kollektie I vloerbedekking. I VAN DER LINDE B. V. INTERIEURVERZORGING |g Boskoop 9 Zijde 3 - lel 01727-12544 V Waddinxveen Dorpsslraal 38 - tel 01828-1',\V3 TER AAR WESTKANAALWEG 100 - 01722-4441 Bel voor een van onze 15 adressen of voor nadere informatie de info-line: 01722-5564 (of 02984-5287) tr

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 1