Winkelhart in Vox Jubilans op de televisie Winkelhart in Twee piano concerten in raadzaal Wijzigingen huisvuilophaaldienst Waddinxveen gemeente Avond thuiszorg werd druk bezocht Waddinxveen (1) Waddinxveen (2) Voorlopig programma mini keepers Verf in blik komt meest voor Paaseierenrit mooi meegenomen p I LEZERS SCHRIJVEN Donderdag 23 april Vrijdag 24 april Maandag Dinsdag Woensdag wordt GEEN GFT-afval opgehaald; wordt GFT-afval van MAANDAG 20 APRIL pgehaald; wordt GFT-afval van WOENSDAG en DINSDAG 21 APRIL, alsmede de plastic zakken van de hoogbouw opgehaald; wordt normaal het grof huisvuil (4e donderdag van de maand Oranjewijk en Vondelwijk) opgehaald; worden normaal het GFT-afval en de bedrijfscontainers opge haald. U wordt verzocht het vuil pas op de ophaaldag aan de Reinigingsdienst aan te bieden. In verband met Bevrijdingsdag zullen eveneens wijzigingen optreden in het rooster van de huisvuilophaaldienst. Deze wijzigingen zullen worden aangegeven in de groene ad vertentie in de krant van 29 april aanstaande. Nadere informatie kan worden verkregen bij de Dienst Openbare Werken, onder het tel.nr. 14433 f 12926. In verband met de komende paasdagen zullen wijzigingen plaatsvinden in het rooster van de huisvuilophaaldienst. Op Goede Vrijdag 17 april 1992, worden NORMAAL het huisvuil (grijze container) en de bedrijfscontainers opgehaald. In de week na Pasen wordt het GFT-afval opgehaald, dan gaat de inzameling als volgt: 20 april 21 april 22 april fcja Pagina 21 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 15 april 1992 De Hervormd Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans uit Waddinxveen, volgende week dinsdagavond te zien op de EO-televi- APART mers bokaal uitkomend muzikaal begeleid door Klaas Jan Mulder op het orgel, Jan Mulder op de vleugel en een groot orkest. Verder werkte ook nog een vocaal kwartet mee aan het concert. De schitterend met bloemstukken versierde Bovenkerk vormde een mooie entourage voor de koorle den van ”Vox Jubilans” die opge steld stonden op de koortribune 09.15 uur: Opening 10.00 uur: Eerste training 12.00 uur: Lunch 13.30 uur: Tweede training 15.00 uur: Pauze 15.30 uur: Derde training 17.30 uur: Nabespreking en af sluiting van de dag. 17.00 uur: dinxveen-pupillenelftal G. DEN DEKKER, Sweelinckhof 4. I AFVAL De avond werd bezocht .door vele belangstellenden met diverse ach tergronden en interesses. Met een korte uiteenzetting over de doel stelling van het PGW, het weg werken van de achterstand situa tie en integratie van problemen op het gebied van de toegankelijk heid, werd de avond geopend door de voorzitter mevr. J. Kastelein. Alvorens het woord te geven aan lijkt mij de hele infrastructuur van Waddinxveen niet erg inge speeld te zijn op een groot winkel centrum. Wel eens op marktdag of koopavond met fiets of auto door Waddinxveen gereden? Een winkelcentrum, zoals nu het plan is, zal een aanzuigende wer king hebben op mensen uit omlig gende plaatsen, met alle verkeers drukte, die daarbij hoort. Moet Waddinxveen zó worden? Willen wij Waddinxveners dat? Jaren geleden was er eens in spraak over uitbreiding van Wad dinxveen. De bevolking sprak zich erover uit, dat zij niet wil den, dat er meer inwoners kwa men dan 20.000 in Waddinxveen. Welnu, deze inspraak heeft geen zin gehad: er wordt, en is reeds, een heel dorp bijgebouwd in de Zuidplas! Zal er nu wéér iets aan ons gevraagd worden? Beste Waddinxveners, indien U het met mij eens bent, laat U dan eens een protest horen bij ons be stuur. En, beste dames en heren van het gemeentebestuur, wilt U dan a.u.b. eens écht luisteren naar de Waddinxveense bevolking? de zaterdagavond al te horen en zien in de St. Janskerk te Gouda. Daar wordt dan de jaarlijkse Pas sie en Paasstonde gehouden, wel ke om 20.00 uur begint. Ook hier begeleidt Klaas Jan Mulder de koor en samenzang op het grote Moreau-orgel. De kerk is vanaf 19.15 uur voor het pu bliek geopend. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent, j van het Kamper Mannenkoor. Dirigent Pieter Stolk had de alge hele leiding van het concert, waarin naast bekende paasliederen zoals ’Daar juicht een toon’ en ’Jezus leeft in eeuwigheid’ ook het bekende ’Halleluja-koor’ uit The Messiah van G.F. Handel is uitgevoerd. Vox Jubilans is overigens komen- WADDINXVEEN - Organisa tor Inge Rehorst van het mini- keeperskamp op dinsdag 21, woensdag 22 en vrijdag 24 april heeft een voorlopig pro gramma opgesteld, dat op het terrein van de voetbalvereni ging Waddinxveen aan de Sniepweg wordt afgewerkt. Het voorlopige programma, waar voor de jeugdige keepers zich tot zaterdag 18 april (tel. 01828-15207) kunnen aanmel den, ziet er zo uit: Celliste Lucia Swarts (Foto: Piet Roorda). NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL - Donderdagavond 16 april organiseert automobiel- en motorclub The Skymasters uit Nieuwerkerk a/d IJssel de Paas-' eierenrit. Dit is een rit die verre den wordt op basis van een route beschrijving en een aangepast re glement. De rit telt mee voor de Gezellig- heidscompetitie. De lengte van de rit is ongeveer 30 km, de cuur ca ll^ uur. Na afloop van de rit kan men meedoen met het Rad van Avontuur. Inschrijven voor deze rit is moge lijk tussen 20.00 en 21.00 uur in café De Roode Leeuw, ’s Graven weg 379 te Capelle a/d IJssel. De eerste deelnemer start om 20.30 uur. Over de behoefte aan een nieuw winkelhart in Waddinxveen en over een eventuele toevloeiing van kooppubliek uit de omliggende gemeenten kan ik geen opmerkin gen maken. Mijn kennis daarover is niet toereikend. Ook voor wat betreft vierkante meter prijzen en oppervlaktes is mijn informatie niet toereikend om daar zinvolle opmerkingen over te plaatsen. Wel wil ik een aantal andere za ken aan de orde stellen rond het gelanceerde plan ’’Kerkweg- Oost”. Hoeveel mensen denkt het gemeentebestuur dat er gaan wer ken in dit nieuwe winkelcentrum? (250). Hoeveel mensen werken er in de banken en andere kantoren in of de directe omgeving? (200). Hoeveel mensen gaan er wonen in de te bouwen woningen boven de winkels? (200). Hoeveel mensen wonen er in de flats in/of de di recte omgeving? (500). Stellen wij dat de autodichtheid in Nederland 1:3 is, dan kom ik tot de volgende conclusie: Totaal 1150 mensen, die zeker recht denken te hebben op 350 parkeer plaatsen. Natuurlijk is het zo dat deze niet continue bezet zijn, maar variabe le werktijden, veel vrije tijd en ouderen zorgen ,toch voor zeker 60 tot 70% bezetting van ge noemd aantal parkeerplaatsen, sa men met het personeel op ope ningstijden van de winkels. Als ik nu het plan bekijk op het aantal gesitueerde lokaties en par keerplaatsen rijst de vraag: Waar laat de gemeente de auto’s van het winkelend publiek? Ook over het aantal parkeerloka- ties een kritische opmerking. Als men moet zoeken naar een par keerplek (hier 10, daar 30, daar 60 enz.), geeft dit wrevel en zal men snel geneigd zijn te zeggen dat men nergens kan staan. Dus gaat men elders heen (ruime keu ze in de omliggende grote plaat sen) en blijft weg. Eén of twee grote parkeerterrei nen is een must. Men koopt im mers het gemakkelijkste waar men parkeren kan? Zeker in een kleinschalig winkelcentrum, in een plaats waar geen attrakties zijn, zoals musea, theater enz. Ik noem Gouda als voorbeeld. Niet optimaal parkeren, maar wel grote terreinen (tegen betaling) en at tractief. WADDINXVEEN - In februari brachten de Waddinxveners 1.066 kilo klein chemisch afval naar de chemo-car, die overigens afgelo pen vrijdag weer door Waddinx veen reed. Wat in februari, volgens een op gave van de gemeente, werd opge haald betreft gemengde fotoche- micaliën (34 kg), vast kantooraf- val (24 kg), anorganische zuren (6 kg), oliën, oplosmiddelen halo geen vrij (144 kg), bestrijdings middelen halogeen vrij (6 kg), spuitbussen halogeen arm (122 kg), verfafval metaal verpakking (276 kg), verfafval kunststof ver pakking (119 kg), afgewerkte olie (90 kg), metallisch kwikafval thermometers (1 kg), lijmen, kit ten enz. halogeen vrij (70 kg), medicijnen (63 kg), batterijen on gesorteerd (21 kg) en TL-buizen, spaarlampen (34 kg). Verfafval in blik wordt dus het meest ge bracht, in totaal 276 kg. WADDINXVEEN - Het Platform Gehandicapten Waddinx veen (PGW) kijkt terug op een geslaagde en drukbezochte voor- concert in Es is ontleend kreeg als opusnummer 13. De fortepiano is hier beurtelings solo-instrument en continuo-in- strument (onderdeel van het en semble), met andere woorden soms maakt het instrument zich los uit de overigen om te soleren, te ’’schitteren”, dan weer vormt de fortepiano onderdeel van het ensemble. Deze Bach-telg heeft een enorme populariteit genoten in zijn Londonse periode, de pe riode van 1762- tot 1782. Tussen de concerten van Mozart en Joh.Chr. Bach staan werken in duo- en triobezetting geprogram meerd van Van Beethoven, Haydn en Mozart. Celliste Lucia Swarts speelt met Bart van Oort de 12 variaties die Beethoven schreef over een The ma ’’Tochter Zion” uit het orato rium Judas MaccabSus van Han del. Het thema is ook bekend on der de titel ”A toi la gloire” (U zijt de glorie) en fingeert dan als kerklied. Viool, cello en piano zijn te horen in het Pianotrio in G gr. t. van Jo seph Haydn, die in dat genre 31 weken naliet. Dit trio is het be kendste van de hele reeks pianotrio’s. Het laatste deel van dit werk is een meeslepend ’’Ron do al Ongarese”, een stuk in ”Zi- geunerstijl”. Tenslotte staat op het programma de sonate KV 303 voor fortepiano en viool van Mozart. Deze sonate maakt deel uit van zes sonates voor deze bezetting die als opus I verschenen. Het specifieke van deze sonates is dat de instrumenten in regelmati ge afwisseling op elkaar volgen. Ze zijn gelijkwaardig door de componist behandeld en dat niet zoals de titel suggereert de piano partij overheerst of het belang rijkste is. De toegangsprijs voor het kamer muziekconcert is ƒ11,25. Voor CJP- en Pas 65-houders ƒ8,25. De kaarten zijn vanaf een half uur voor aanvang verkrijgbaar bij de ingang van de zaal. I jaarsvergadering in buurtcentrum De Boog met een daaraan ver bonden thema-avond over thuiszorg. de gastsprekers stond de voorzit ter nog even stil bij het begrip thuiszorg, wat daar onder verstaan kan worden en de noodzaak ervan voor het heden maar ook voor de toekomst. Hierna gaf de huisarts C.N. Vree- ken antwoord op de vraag wat ge handicapten kunnen verwachten van de huisarts. De huisarts is vaak het eerste aanspreekpunt. Deze stelt aan de hand van de diagnose vast welke voorzieningen er nodig kunnen zijn. Hij coördineert de hulp rond de patient, zoals bijvoorbeeld fysio therapie, ergotherapie en gezins zorg. De arts houdt voorts het verloop van de ziekte in de gaten en probeert te helpen bij de ver werking van het ziekteproces. Dokter Vreeken lichtte dit alles toe aan de hand van praktijkvoor beelden. Mevrouw J. Meinema van Kruis werk Midden-Holland gaf vervol gens een duidelijke uiteenzetting over het werk van de kruisvereni ging en de rol van de districtsver- pleegkundige. De kruisvereniging geeft hulp bij de dagelijkse ver zorging wanneer een patient/client dit zelf niet kan. De hulp bestaat uit maximaal drie maal een uur per dag. Verder leent de kruisvereniging hulpmid delen uit. In het geval van aanpas singen kan de wijkverpleegkundi ge de districtverpleegkundige in schakelen die op het gebied advie zen kan geven. De districtver pleegkundige geeft ook advies aan de GGD en de GSD op het ge bied van aanpassingen. Mevrouw M. Zwitser vertelde vervolgens het een en ander over de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Zuidplas. Deze stichting heeft als doel: Het bie den van praktische aanvullende thuiszorg. Dat kan zowel huishou delijk als verzorgend zijn. De stichting probeert in samenwer king met het kruiswerk zoveel mogelijk hulp op maat te bieden. Mevrouw Kastelein gaf tot slot nog enige informatie over het flankerend ouderenbeleid. Voor mensen boven de vijfenzestig is er een mogelijkheid voor tijdelijke opname in het verzorgingstehuis. Het flankerend ouderenbeleid heeft de beschikking over twee bedden in het bejaardenhuis waar ouderen in geval van bijvoorbeeld ziekte dan wel ter ontlasting van hun partner tijdelijk opgevangen kunnen worden. Dit gaat in over leg met de wijkverpleegkundige. Uit voorgaande uiteenzetting komt naar voren dat de hulpverle ners in het belang van de patient/client zoveel mogelijk proberen samen te werken. Een goede afstemming van elkaar is hierin noodzakelijk. Na de pauze werden de aanwezi gen in de gelegenheid gesteld om vragen te stellen aan het forum. Nadat er uitleg gegeven was be dankte de voorzitter de sprekers en de aanwezigen voor hun aan dacht en inbreng en sloot de bij eenkomst af. ’’Voorkomen is beter dan inleve ren”, vindt de gemeente Wad dinxveen. Dat kan door bij aan koop van produkten al rekening te houden met het voorkomen van chemisch afval. Bijvoorbeeld: zoek alternatieve vervangende niet chemische produkten, ge bruik alleen minder schadelijke produkten (bijvoorbeeld verf op waterbasis, gebruik oplaadbare batterijen). Verder wordt aangeraden veront reinigingen (bijvoorbeeld verf) in oplosmiddel en dergelijke te laten bezinken. De schoonmaakverdun- ning kan zo meer dan eens wor den gebruikt. Laat voorts zo min mogelijk van een produkt in de verpakking ach ter. Zorgvuldig geleegde verpak king is geen chemisch afval (bij voorbeeld lege blikken, spuitbus sen). Klein chemisch afval dient per soonlijk aan de chauffeur van de chemo-car afgegeven te worden. Men mag het chemisch afval ab soluut niet vooraf bij de halte plaats zetten, omdat dan eventu eel kinderen ermee kunnen gaan spelen. Bedrijven kunnen niet bij de chemo-car terecht. Klein chemisch afval kan ook op werkdagen naar de gemeentewerf gebracht worden. Adres: Noord kade 48, openingstijden 8.00- 12.00 en 13.00-16.00 uur. WADDINXVEEN - Volgende week dinsdagavond 21 april zendt de Evangelische Omroep (EO) de opnamen uit van een Paasconcert, dat op 21 maart is opgenomen in de Bovenkerk te Kampen. Aan dit concert werd meegewerkt door de Hervormde Gemengde Zangvereniging ”Vox Jubilans”. Dit Waddinxveense koor werd sie. (Foto: Fotografie-foiostudio Woning). 09.15 uur: Opening 10.00 uur: Eerste training 12.00 uur: Lunch 13.30 uur: Tweede training 14.30 uur: Pauze en bekend making indeling voorronde pe- nalty-bokaal 15.00 uur: Voorronde penalty- bokaal 16.00 uur: Finale penaltybo- kaal op Sammy Paatiwael, ex- keeper van Waddinxveen en nu regionaal uitkomend voor Sparta. WADDINXVEEN - Donderdagavond 23 april om half negen vindt in de raadzaal van het gemeentehuis van Waddinxveen het laatste concert plaats in het kader van de Waddinxveense kamer- muziekserie 1991-1992. Op deze avond zal het sextet onder lei ding van Bart van Oort optreden. Het sextet staat onder leiding van Bart van Oort, die zich bij Stan ley Hoogland specialiseerde op de fortepiano. Verder spelen in dit internationale sextet drie Ameri kanen, Elisabeth Field (viool), Mark Zaki (alt-viool) en Martha Moore (alt-viool), een Duitser, Matthias Behingen (contrabas) en nog een Nederlandse, Lucia Swarts (cello). Het meest verrassende aan het aanstaande kamermuziekconcert is ongetwijfeld de programmering van 2 pianoconcerten. Het pro gramma wordt namelijk geopend met het concerto voor fortepiano en strijkers is Es gt. t. van Johan Christian Bach en besloten met het eveneens in Es gr. t. staande pianoconcert (KV 499) van W.A; Mozart. Beide concerten worden met een minimale bezetting uitgevoerd: behalve het solo-instrument (Bart van Oort bespeelt een kopie van een historische pianoforte) een strijkkwartet met versterking van contrabas. Het concert van Mozart is ook met blazers uitvoerbaar, want er is bij aangegeven ’’hobo en hoorn ad libitum”. De componist laat dit daarmee over aan de vrijheid van de spelers. Bovendien creëerde Mozart zo de mogelijkheid om het concert in ’’huiselijke” kring uit te voeren zoals bij dit kamermuziekconcert het geval is. Mozart-kenner Al fred Einstein vond echter (in 1945) dat de blazers eigenlijk nauwelijks te missen waren. Het concert van Johann Christian Bach, de ’’Londonse Bach”, heeft in de bezetting de toevoeging van de houtblazers ad libitum. De reeks van 6 concerten waaraan het Waar is het gemeentebestuur in Waddinxveen nu mee bezig? Waddinxveen moet een winkel hart krijgen. En omdat het ge meentebestuur vindt dat de Wad dinxveners daar al jaren naar snakken, wringt men zich in aller lei bochten om dat te realiseren. Soms denk ik wel eens, dat het de dames en heren niet gaat om het belang van de Waddinxveense be volking, maar om hun eigen ambi ties bot te vieren. Of is dat een erg stoute gedachte van mij? Nu is er een plan ontwikkeld om een centrum te bouwen bij de Kerkweg-Oost. Dat zou mooi zijn, ware het niet dat hiervoor enkele prachtige oude villa’s moeten wor den afgebroken! Notabene: Waddinxveen breekt zijn eigen geschiedenis af, want er zal een winkelhart komen. En ”och”, zegt de gemeentelijke overheid ”wij gunnen de Wad dinxveners dat zó graag, dat wij dan deze huizen maar moeten op offeren”. Ja, ja! Een vriend van mij ging eens op onderzoek uit. Hij ontdekte dat twee van deze villa’s staan inge schreven in het Monumenten In ventaris Project, en wel onder de nrs. ZH B-091-118-31 en ZH B- 091-118-32. Wist U dat wel? Afgezien van bovenstaand feit, Sextet leider Bart van Oort. Ook zal, als men besluit het win kelcentrum aan de Kerkweg-Oost te gaan bouwen, de parkeerover last voor de omwonenden toene men. Ik noem de Stationsstraat, Souburghlaan, Oranjelaan, Prin ses Beatrixlaan, Prins Bernhard- laan en niet te vergeten de par keerterreinen van Autobedrijf Boonstoppel aan de Juliana van Stolberglaan. Dit kweekt sociale onrust. Als ander punt wil ik noemen de verkeersstromen, die een enorme ommezwaai gaan maken in tegen stelling tot de huidige situatie. De Kanaalstraat, misschien alleen voor bussen en fietsers. Deze be wegen zich dan tussen het winke lend publiek, want men maakt een aansluiting van ”oud” naar nieuw. Levensgevaarlijk. De Kerkweg-Oost wordt de nieu we Passage. Er komt vanaf de hefbrug een ombuiging naar de Oranjelaan plus een aansluiting naar de Schielandweg. Dit veroor zaakt veel problemen, zoals sluip routes naar de Juliana van Stol berglaan, bijv, via parkeerterrein Boonstoppel en een racebaan op de Oranjelaan. Dit alles ondanks de gesitueerde bedieningsweg aan de noordzijde Passage. De Jan Dorrekenskade-Oost en de Zuidkade zullen zwaar tot zeer zwaar belast worden doordat men een alternatieve route zal kiezen naar de Noordkade (Schieland- weg-Jan Dorrekenskade-Oost- Zuidkade- Nesse-Noordkade). De Noordkade zal zeer gevaarlijk en verkeersintensief worden. Kort om, geen ideale situatie. Ook dit kweekt sociale onrust en men maakt Waddinxveen er niet verkeersveiliger op. De gemeente Waddinxveen heeft al veel ver keersplannen geschreven maar dit zal de minst ideale worden. Ik concludeer dat het plan Kerkweg- Oost, in deze vorm, geen optimale is. Als men een winkelcentrum wil bouwen dan zouden mijn gedach ten uitgaan naar de locatie Be Fair om reden zoals hiervoor om schreven. Men kan hier nog van alles doen aan de infrastructuur. Lees er de publicaties in het Weekblad voor Waddinxveen maar eens op door. VRIJDAG 09.00 uur: Aankomst deelne- Wedstrijd Wad- J tegen Keeperskampelftal onder lei- ding van Rob Overkleeft, ex- scheidsrechter en nu grens- rechter in het betaald voetbal. 18.00 uur: Afsluiting van bet kamp en prijsuitreiking. DINSDAG EN WOENSDAG 09.00 uur: Aankomst deelne mers Mevr. P.A. BOEZELIJN- BONNECROY, Van Lippe Biesterfeldlaan 16. II MM M

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 21