Winkelhart in Winkelhart in Waddinxveen (9) Auto in sloot Winkelhart in Winkelhart in Waddinxveen (10) Ridder H.C.W. Monnée Beijerincklaan Waddinxveen (8) Waddinxveen (7) Ouderen met kunst bus naar concert Bingo in Zuidhonk JOOP! Koffiebar l /lezers schrijven JANE AUAD 45,- LEZERS SCHRIJVEN (cacharcl) Schoonheidsinstituut - gelaats/lichaams behandelingen; - manicure/pedicure; - zonnebank - electr. ontharen; - plaatselijk afslanken; - beauty verwendagen; - kadobonnen H.H. Kwekers en Handelaren ALLE RIJLESSEN Douma l\l ieuws Aangehouden Onder invloed Inbraak Winkeldief Matras in brand Sjoel avond K WH* Pagina 15 Woensdag 6 mei 1992 Weekblad voor Waddinxveen met De gaven van het 9 4 verdienen, maar hij zei het schou derklopje van koningin Beatrix wel zeer op prijs te stellen. Van afgeven of terugsturen zal dan ook bij hem geen sprake zijn. Groensvoorde 10 Waddinxveen Tel. 01828-13655 'de (plaatselijke) historie! A. J. Glasbeek Peuleyen 67 Pr. Beatrixlaan 50 - Waddinxveen Telefoon: 01828-19253 Piet ’Luilak’ is weer op pad! Steun de Luilakjeugd met uw bijdrage. Rabobank Boskoop 30.98.35.151 Giro 42.43.357 Wij rekenen op uü STICHTING LUILAKVOETBAL WADDINXVEEN Vrijdag 17 april vond op de Beijerinck laan een eenzijdig ongeval plaats. Een 32-jarige Waddinxveense droglsterl|-parfumerie-foto Beautybox met 30 ml. Anais Anais eau de toilette vapo en WOgrarnzee^g^Q^ iedere maandagavond theorieles ook voor 17 - jarigen Rijschool 'Bijna' Graanakker 84 - 2743 EL Waddinxveen Telefoon 01828-19852. b.g.g. 15950 Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I pseudoniem 'worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent.^^ Een 31-jarige inwoner van Schie dam werd de afgelopen week aan gehouden in verband met de dief stal van spelcomputers ter waarde van 50.000,-. De diefstal had kort tevoren plaatsgevonden bij een bedrijf op het veilingterrein. De gehele partij ontvreemde goe deren werd in een bestelauto bij zijn woning in Schiedam terugge- De Wilgenhorst-bewoner, die het christelijk onderwijs tot de laatste dag van zijn leven een zeer warm hart zegt te zullen toedragen, dacht een week geleden samen met de De Wadde-directeur J. Willemstein een gesprek te zullen voeren met de nieuwe leerplicht ambtenaar, doch gemeentebode J.K. Meijer moest hem in de hal van het gemeentehuis meedelen dat hem in de trouwzaal van het gemeentehuis iets anders stond te wachten. De daar aanwezige familieleden, vrienden en collega’s maakten Andere opties lijken daarmee van de baan; gekozen is voor een plan, dat een geweldige ”verkeers-aap” in de mouw lijkt te hebben. Zo dra deze aap zich daadwerkelijk vertoont, kon hij wel eens heel duur blijken te zijn, daarmede de financiële basis ontnemend aan de keuze voor Kerkweg-Oost. WADDINXVEEN - Een volsla gen verraste J.D. Geel (54), ad- junct-directeur van de christelijke scholengemeenschap De Wadde aan de Sniepweg, was vorige week woensdagmorgen naar het ge meentehuis gelokt voor zijn be noeming tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau ter gelegen heid van Koninginnedag 1992. WADDINXVEEN - Omdat de heer H.C.W. Monnée nooit op het gemeentehuis moet zijn zat er voor zijn vrouw niets anders op dan het de avond tevoren maar te vertellen, dat hij op zijn vrije dag in de trouwzaal aan het Raadhuis plein werd verwacht. Ter gelegenheid van Koninginne dag 1992 kreeg de 56-jarige be woner van de Burgemeester Trooststraat daar door burgemees ter C.M. van der Linden de ver sierselen behorende bij zijn be noeming tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau op de revers gespeld. De heer Monnée, senior-admini- stratief medewerker douanezaken Shell Internationale Petroleum Maatschappij BV in Den Haag, kreeg het koninklijk schouder klopje voor zijn grote inzet tijdens zijn arbeidzaam leven. De gedecoreerde Waddinxvener ting ging vorig jaar met ruim 26% omhoog). Deze gedachte zal thans in brede kring leven, vooral bij diegenen en dat zijn er nogal wat rond Kerkweg-Oost en elders in Wad dinxveen die door realisering van het winkelcentrum pijnlijk in hun belangen worden getroffen. Het gemeentebestuur moet dan ook rekening houden eerst met een veelheid aan tegenhoudende acties, al dan niet gebundeld, lig gend in de AROB-sfeer, maar ook in de milieusfeer, en vervolgens met acties tot schadevergoeding. Met dit alles zal de democratie in Waddinxveen niet zijn gediend. Dit aspect zal iedere democra tisch gekozen en nog te kiezen be stuurder in Waddinxveen toch ter harte moeten gaan. W. A. de Voogd Stationsstraat 43 (damesgeur) Nu eau de toilette 30 ml. v.a. Lancaster eau de toilette va’ 29,50 In de nacht van woensdag 22 op donderdag 23 april werd een 49- jarige Waddinxveense automobi list bekeurd terzake het rijden on der invloed. Daar de ademtest niet goed kon worden uitgevoerd, werd overgegaan tot een bloedaf name. Conform richtlijnen van het Openbaar Ministerie werd het rijbewijs van betrokkene ingevor derd. ”Ik wist werkelijk van niets. Op verzoek van mijn vrouw had ik mijn zondagse kleding aangedaan, omdat ik die ook eens door de weeks zou moeten gaan dragen. Ik heb er alleen mijn door de weekse schoenen bij aangehou den”, aldus Hans Geel in een kort dankwoord. Hij betoogde daarin de koninklij ke onderscheiding zeker niet te toch verkeerd. Volgens hem wacht de ’verpaupering’ als er niet snel iets gebeurt! Over het bewust laten verpauperen van een deel van Kerkweg-Oost de laatste jaren heb ik hem nog nooit ge hoord. Over één ding ben ik het met me nig raadslid eens: Persoonlijke en maatschappelijke belangen moet je tegen elkaar afwegen! Wat het winkelhart betreft zijn er blijk baar nogal wat persoonlijke belan gen in het geding. Het is echter een maatschappelijk belang, neen, zelfs een sociale opdracht, om geen afbreuk (’braak) te doen aan WADDINXVEEN - In de her vormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse wordt vrijdag 8 mei vanaf kwart voor acht weer een avond gehouden. Ds. De Graaf zal voor de jonge bezoekers een praatje komen hou den over ”De gaven van het beest”. Er wordt ook gezongen. Koffie en frisdrank staan klaar. Het pro gramma begint om half negen. bestuurster reed richting rijksweg Al2 en raakte in de bocht bij de afrit in een slip en kwam met de auto ondersteboven in de sloot. De bestuurster kwam met de schrik vrij. De auto moest worden weggetakeld. Op donderdag 23 april werd er tijdens de avonduren (tussen 19.00 en 22.00 uur) ingebroken in een woning aan de Spireaweide. De gehele woning werd door zocht. Er werden vele goederen, waaronder sieraden, ontvreemd. Op donderdag 23 april ontdekte de eigenaar van een winkel aan de Passage, dat voor 2.000,- aan goederen uit zijn winkel was ont vreemd. Men ging meteen achter de man aan en noteerde het ken teken van de auto, met welke hij wegreed. De man, een 32-jarige Hagenaar, werd op de rijksweg Al2 aange houden. Hij heeft de diefstal be kend, doch de ontvreemde goede ren werden niet meer teruggevon den. hem direct duidelijk hoe laat het voor hem was geworden aan de vooravond van Koninginnedag 1992. Burgemeester C.M. van der Lin den gaf aan dat de heer Geel heel vaak de Waddinxveense samenle ving had verrast met zijn pen- nvruchten en activiteiten, zodat het nu tijd werd hem met een ko ninklijk schouderklopje te verras sen. De gedecoreerde Waddinxveen, een geboren verteller en ikonen- deskundige, werd door de burge meester een onvermoeibare rege laar genoemd, een niet weg te denken plaatsgenoot, die tijdens de jaarlijkse Dodenherdenking ook nog eens met verve en plezier declameert. Dit jaar voor de 27e keer. In de vergadering van de gemeenteraad van Waddinxveen van 28 april is het groene licht gegeven voor de ontwikkeling van vonden. Hij heeft de diefstal be kend, waarna hij voor de officier van justitie is geleid. In de nacht van vrijdag 24 op za terdag 25 april werd een brand aan de Mozartlaan gemeld. Een bewoner ontdekte, dat een matras vlam had gevat. Oorzaak hiervan moet het roken in bed zijn ge weest. Het matras werd uit het raam naar buiten in de tuin ge gooid. Door snel te blussen werd erger voorkomen. Enige artikelen in het Weekblad voor Waddinxveen van 22 april 1992 omtrent ’ons’ winkelhart hebben mij wederom naar de pen doen grijpen. Een aantal topondernemers uit den lande en een aantal politieke kopstukken uit ons dorp getroost ten zich de moeite met elkaar te discussiëren over ons winkelhart. De verslaggeving heeft mij weder om doen beseffen dat het toch wel erg slecht gesteld is met ons dorp. De ene ondernemer meent dat het ’vijf voor twaalf is. Een ander stelt ons enigszins gerust met de mededeling dat het geluk kig nog niet te laat is. Een derde drukt de Waddinxveense bevol king nog eens met de neus op de feiten: ”Het ontbreken van een kernwinkelapparaat is maatschap pelijk en sociaal onverantwoord!” Of we het maar even willen we ten! De vertegenwoordiger van de Kamer van Koophandel wijst nog eens op de grote behoefte van de consument op een hoofdwinkel centrum. Geen misselijke uitspra ken. Onthutst en ontroerd door zoveel deskundigheid stelde het CDA- gemeenteraadslid J. A. Hielema voor om onmiddellijk 3 miljoen uit de blijkbaar nogal goed gevul de gemeentekas te halen om wat te experimenteren met de infra structuur van ons dorp ten bate van ons nieuwe hart. De burger dient te beseffen dat er haast geboden is en dat hij hoe dan ook een winkelcentrum in zijn maag gesplitst krijgt! Dat kost nog eenmaal geld. Mooie woorden van ondernemend Nederland en politiek Waddinx veen. Wat een kanjers, wat een zwaargewichten! Ik heb er geen andere woorden voor. Laten jullie dat ’lauwe’ Waddinxveense volkje maar eens even een poepie ruiken! Burgemeester C. M. van der Lin den was volgens het Weekblad voor Waddinxveen met stomheid geslagen door zoveel ’illustere en Dat er behoefte is aan goede in formatie bleek uit de actie van de PvdA waarbij bewoners PvdA-le- den konden bellen met hun reak- tie op de plannen. Twee weken geleden werd hierover in het Weekblad voor Waddinxveen in de rubriek „Lezers Schrijven” be richt. In dat berichtje werd de na druk gelegd op het belang de Waddinxveners keuzen te laten maken. Een inspraakavond over één alternatief is daarbij onvol doende. De bellers bleken geen van allen voorstander te zijn van het plan Kerkweg-Oost. Velen twijfelden zelfs aan de noodzaak van een ’Democraat’ J. A. Hielema vond winkelcentrum. Er werden daarbij de uitslag nogal teleurstellend, opmerkingen gemaakt als „meer Hij schaart zich echter volledig achter de 5% die wel van goede wille is. De rest ziet het immers Voormeld besluit, democratisch genomen, levert tegelijkertijd een groot democratisch probleem op, namelijk de vraag of dit besluit materieel inderdaad wordt gedra gen door de meerderheid van de Waddinxveners? Onze democratie is ziek, zei een voorman uit de Haagse politiek. Op Waddinxveense schaal hebben we zo denk ik een voor beeld van de oorzaak van die ziek te: ze (het gemeentehuis) doen maar, zulks op kosten van de bur gers (mijn onroerend-goedbelas- opmerkingen gemaakt als van hetzelfde”, „ik mis niks”, „voor grote boodschappen kun je naar omliggende gemeenten”, „te- In het programmaboekje van de Stichting Wijkwerk De Zuidplas in Het Zuidhonk staat een sjoel- avond aangekondigd voor vrijdag avond 8 mei a.s. Wegens omstandigheden is deze avond verschoven naar vrijdag avond 15 mei 1992. WADDINXVEEN Zaterdaga vond 9 mei is er weer een gezelli ge bingo-avond in wijkgebouw „Het Zuidhonk”. Ook deze keer worden er 9 gewone rondes en 1 superronde gespeeld. De hoofdprijs van de superronde is ook deze keer weer echt super! Er zijn namelijk 10 le prijs moge lijkheden waaruit men zelf een keuze mag maken. De mogelijk heden zijn bijvoorbeeld: tuinstel, radio-cassetterecorder, keukenma chine, fototoestel, autoradio. Tevens is er zoals altijd een loterij met als hoofdprijs een rijkgevulde levensmiddelenmand en talloze andere prijsjes. De zaal is open om 19.30 uur. Kinderen zijn van harte welkom, maar alleen onder begeleiding van hun ouders. Drs. AAD VAN HOLSTEIJN, Troelstrahoeve 26. ge ving binnen Nederland en daar buiten verworven. De grootste verdienste is echter het feit dat hij in staat is gebleken de fiscaal-juridische kennis en zijn kennis op het gebied van de chemie te integreren. Volgens Waddinxveens eerste burger be hoort hij in ons land tot het kleine groepje deskundigen op dit ter rein. Reeds geruime tijd stelt hij zijn kennis en ervaring ook in dienst van de Nederlandse en Europese chemische industrie als geheel. Hij heeft bijvoorbeeld een belang rijke inbreng binnen werkgroepen van de Vereniging voor Neder landse Chemische Industrie (VN- CI) en van de Conseil Européen des Fédérations de l’Industrie Chimique (CEFIC) als het gaat over nieuwe nationale en Europe se regelgeving op het terrein van de douane. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Wauuinxvecii. --- .- - I buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden met gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. gen consumentisme, dat werk je in de hand met veel winkels”, „je moet meer spreiden, hoeft niks bij”. Deze categorie was dus niet overtuigd door de informatie van onder meer de debatavond. Het blijkt veelal, dat mensen geen goed zicht hebben op de gemeen telijke betrokkenheid bij de finan ciering. Spontaan kwamen sugges ties over de lijn van zaken waar de gemeenten beter geld aan kan besteden: verbetering Prins Wil- lem-Alexandertunnel, aanleg van fietspaden naar Gouda, meer voorzieningen voor ouderen. Bij sommigen bleek het beeld te be staan, dat de gemeente alles re gelt en de winkeliers hun nieuwe stek zó kunnen betreden. Het is van belang, dat hier aandacht aan Aan het college van Burgemeester en Wethouders en de gemeente raad van Waddinxveen heb ik de ze brief over een nieuw winkel centrum gestuurd: Het Weekblad voor Waddinxveen van 22 april 1992 bracht het be langrijke nieuws, dat de gedepu teerde T. F. J. Jansen (VVD) „om” is ten gunste van woning bouw in het gebied tussen de spoorbaan Gouda-Alphen en de Beijerincklaan. Raadpleegt men de kaart om een duidelijk beeld te verkrijgen van de betekenis van dit bericht voor de toekomstige ontwikkeling van Waddinxveen, dan komt één con clusie duidelijk naar voren, name lijk dat tegen deze nieuwe achter grond het probleem van de locatie van het noodzakelijk geachte nieuwe winkelcentrum nu is opge lost! Dit moet logischerwijze gebouwd worden op het huidige sportcom plex van Be Fair als werkelijk centraal gebied van het toekomsti ge, vergrote Waddinxveen. Hier is de ruimte beschikbaar zo als vereist voor een winkelcen trum van het gewenste en wense lijke formaat. Enkele evidente voordelen zijn: de realisatie kan zich voltrek ken op een vrije locatie, die geen hinder veroorzaakt voor de dagelijkse routine in Wad dinxveen; geen moeizame onteigenings procedures e.d.; geen vernietiging van histori sche en andere waarden; geen milieuvervuiling sloopmateriaal; geen kostbare, gekunstelde verkeersvoorzieningen (f miljoen), die in feite geen op lossing zijn; geen winkelgebied, dat door sneden wordt door bus- en fietsverkeer, zoals in het plan Kerkweg-Oost bij de T-krui- sing Kanaalstraat/Juliana van Stolberglaan en Kerkweg- Oost; geen isolatie van het winkelge bied bij de hefbrug door een doorgetrokken Rijnlandstraat. WADDINXVEEN - De Stich ting Welzijn Ouderen Waddinx veen en het centrum voor kunst zinnige vorming Kreater laat voor de ouderen in Waddinxveen de kunstbus weer rijden. Beide instellingen houden op vrij dag 22 mei een ’’kunstexcursie” voor 55-plussers naar een concert in De Doelen te Rotterdam van het Forum Filharmonisch orkest en het Forum Operakoor, aanvang 19.30 uur. Het geheel staat onder leiding van dirigent Gabriele Bellini. Opge voerd wordt een operaprogramma met werken van Verdi, Donizetti, Puccini en Mascagni. De prijs bedraagt 15.00, waarin begrepen zit het toegangsbewijs en busvervoer door de ’’Senioren- Kunstbus”, beschikbaar gesteld door de Culturele Raad Zuid-Hol- land. (De opstapplaatsen en tijden zullen nader bekend worden ge maakt). Daarnaast zal voor de deelnemers een culturele ochtend worden ge organiseerd, waarin voorlichting zal worden gegeven over het te bieden programma en de werken van de componisten. Dit voorlich tingsprogramma zal worden ge houden op zaterdagmorgen 16 mei a.s. om 10.00 uur in Kreater (Kerkstraat 13). Aan dit evenement kunnen slechts 48 deelnemers van 55 jaar en ouder deelnemen, dus een snel le aanmelding is vereist om te leurstellingen te voorkomen. Men kan zich vanaf 6 mei opgeven bij: Kreater, Kerkstraat 13, tel. 01828 - 14422, onder gelijktijdige beta ling van het verschuldigde be drag. Kreater is op werkdagen ge opend van 9 tot 16.30 uur. was jn de periode 1985-1988 ook nog bestuurslid van de Stichting Streekmuziekschool Waddinx veen. Bovendien is hij sinds 1985 bestuurslid van de Stichting Vrienden Streekmuziekschool Waddinxveen. Sinds 1989 is hij voorzitter van de laatstgenoemde stichting. Burgemeester Van der Linden maakte van de gelegenheid ge bruik aan de loopbaan van de heer Monnée, die op 1 januari 1993 met pensioen gaat, de nodige aan dacht te besteden. Shell was voor de Waddinxvener gelijk zijn eer ste en enige werkgever nadat hij van de HBS kwam, na zich eerst nog tot chemisch analist te heb ben bekwaamd. De koninklijk onderscheiden heer Monnée heeft zich op zeer ver dienstelijke wijze als chemisch analist een uitgebreide en diep gaande kennis van de douanawet- De PvdA heeft een voorstel ge daan de lokatie Passage-plein te ei aan onderzoeken. Het college gaat dit wordt besteed in de informatie- ronde. Iemand wees op het belang van bescherming van de kleine mid denstand. Een winkelhart heeft grote aantrekkingskracht op grote bedrijven. De koopkracht zal min der worden, waardoor de kleine middenstand geen grote investe ringen kan doen. Voorstanders van het winkelcen trum wezen op de noodzaak de koopkracht in Waddinxveen te binden en het belang van het te rugdringen van het autoverkeer naar andere gemeenten. Het nieu we winkelhart moet wel gezellig zijn. De tegenstanders van het plan Kerkweg-Oost wezen op het be lang de villa’s te handhaven en de grote verkeersproblemen die dit plan met zich brengt. De Oranje- laan is nu al in de ogen van som migen een probleem, ook gelet op de parkeerdruk en de ligging van de Willem van Oranjeschool. Bij files ontstaan nu al gevaarlijke si tuaties door achteruitrijdend ver keer. Zorg is er ook over het uiterlijk van het centrum. Er is angst dat er tegenover de lelijke flats bij de hefbrug nog een onooglijk ge bouw wordt neergeplant. De alter natieven zijn voor een aantal men sen redelijk, Zowel de Passage met verschillende varianten als ook de Be Fair-lokale verdienen de voorkeur boven Kerkweg-Oost. Bij de Passage is kritiek op de staat van de paviljoens. Er is kritiek op de gemeente en de manier waarop de Waddinxve ners betrokken worden bij belang rijke besluiten. Iemand vertelde van de frustratie die de discussie over de groei van Waddinxveen heeft opgeroepen. Ondanks de breed levende wens de groei te beperken is Waddinxveen fors ge groeid De conclusie van de reakties is, dat informatievoorziening heel be langrijk is om een situatie te be reiken waarin het dorp zich her kend in de uitkomsten van de dis cussie over het winkelhart, het bieden van keuzes is een goed middel om dit meer te laten le ven. Kerkweg-Oost lijkt niet zo’n goe de keus. in het gemeentehuis ter gelegenheid van Koninginnedag 1992 benoemd tot ridder in de Orde De heer J.D. Geel, adjunct-directeur van de christelijke scholengemeenschap De Wadde, werd mnginnedag 1992 benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. (Foto: Sjaak Noteboom). Ridder J.D. Geel Wat er dan gaat ontstaan is dit: een zeer groot, aaneengeslo ten, modern en overdekt win kelgebied met adekwate voor zieningenniveaus, goede infra structuur en toekomstmoge lijkheden; ruime parkeermogelijkheden 800 plaatsen direct bij het winkelcentrum, dus geen gezoek zoals in het plan Kerk weg-Oost; het ontstaan van een winkel centrum, dat beantwoordt aan de eisen, die door de deskun digen op de forumavond van 13 april 1992 werden gefor muleerd om mogelijk ook „trekkers” als Hema e.d. naar Waddinxveen te krijgen; een centrum, dat de concur rentie aan kan met soortgelij ke centra in de regio als Gou da, Alphen e.a.; veel nieuwe woonruimte. Want in tegenstelling tot wat de w- --- -o projectontwikkelaar MAB B.V. plannen voor de bouw van een winkelcentrum aan de Kerkweg- beweert, staan de grote winkelke- Oost. tens echt niet te dringen om zich in Waddinxveen te mogen vestigen. Zij komen alleen als het toekom stige winkelcentrum aan hun ei sen beantwoordt en ondanks alle vriendelijke woorden viel als on dertoon duidelijk te beluisteren, dat deze deskundigen deze vereis ten niet aanwezig achten bij het plan Kerkweg-Oost. Daarover lieten zij geen twijfel open. Ook luidde één der vereis ten: „Een besluitvaardig gemeen tebestuur”. Welnu, het huidige gemeentebe stuur kan alsnog tonen uit het 3 goede hout gesneden te zijn door een streep te halen door alle ande re plannen voor een nieuw winkel centrum en te besluiten tot de re alisatie van het ook financieel goed onder-bouwde plan van Apron BV op het huidige sport complex van Be Fair. „Regeren is vooruitzien”, laat het gemeentebestuur tonen de beteke nis hiervan te begrijpen!!! J. G. Viergever Distelveld 22 Op dinsdag 28 april heeft de ge meenteraad zich over de voorstel len gebogen van het college van burgemeester en wethouders be treffende het winkelhart van Waddinxveen. De verschillende lokaties werden door de raadsleden becommenta- riseerd. De meerderheid van de gemeenteraad sprak zich uit voor verder onderzoek van de lokatie Kerkweg-Oost, zij het dat het ver- keersvraagstuk nog moet worden opgelost. Het enthousiasme was echter niet groot. Het lijkt erop, dat Kerk weg-Oost tegen heug en meug ge kozen wordt en dit terwijl er an dere^ lokaties ook geschikt zijn. daan de lokatie Passage-plein te nog verder bezien. Interessant in dit verband is wat de Waddinxveners er zelf van vin den. Op de raadsvergadering werd daar ook even bij stilge staan. De PvdA toonde zich een voorstander van het houden van een enquete. De Waddinxveners zouden zelf aan moeten kunnen geven waar het winkelcentrum moet komen. De gemeente zou dan de informatie met vóór- en volking nog niet bepaald doorge- nadelen moeten geven. zJ z» zw C7 1 1— X r* - - ^7(3 j j 1* Z\ Pz“* z, ZV Z* de ondervraagden ziet wel iets in de college-plannen. Onder dit per centage wijzen de meesten het plan Kerkweg-Oost als mogelijk heid af. De reacties van een aantal Wad dinxveense raadsleden op de en quête deden bij mij de bloeddruk flink stijgen. PCW-raadslid H. C. J. de Bas maakt zich nogal boos over het ’’gedoe over die villa’s”. Hij stelt dat de gemeente 15 jaar geleden al begonnen is met de af braak van grote stukken Oud- Waddinxveen. Ach, waarom zou je je dan nog druk maken over de rest. Shell-medewerker H.C.W. Monnée (Burgemeester Trooststraat) werd in het gemeentehuis ter gelegenheid van Koninginnedag 1992 benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. (Foto: Sjaak Noteboom). BijaankoOD BOL «A •Ricci.ciub GRATIS ‘*e'»*»nleR35.; Hn olmaakie FnuK'Parfum goed zicht hebben op de telijke betrokkenheid bij de finan- ties over de lijn van zaken waar deskundige sprekers van formaat en nationale allure’. Dit in schril contrast met zijn me ning over de Waddinxveense ge meenschap en de plaatselijke mid denstand. Zij worden door hem vermanend toegesproken. Men dient zich enthousiast op te stellen over wat men binnen het gemeentehuis allemaal voor ons aan het doen is. Blijkbaar hebben ondernemend Nederland en poli tiek Waddinxveen de rijen geslo ten. Op bijzonder arrogante wijze wordt het Waddinxveense publiek er nogmaals op gewezen dat een hoofd-hart-kernwinkelapparaat moet! Dit wordt nog eens onder streept door de waargenomen ’ka- pitaalvlucht’ naar de omliggende gemeenten. De grenzen binnen de EG verdwijnen, maar in Wad dinxveen ziet men geldbesteding binnen de regio als een ’sociaal en maatschappelijk onverantwoord’ fenomeen. De noodzaak van het een en ander is, volgens een door de Goudsche Courant verrichte telefonische en quête, bij de Waddinxveense Ge drongen. Slechts vijf procent S OM» W-* WJ v- - 4- -

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 15