Drukke maanden De Gouwestem Lintje voor 10 streekgenoten De Gouwelanden Zijde’ aktief op Floriade Politie pakt spelletjesdief ’Groene Operette gezelschap treedt op Burgers en militairen Expositie leerlingen in raadzaal Schrijver in Waddinxveen Finale van Mario Bross in Zuidhonk In 1992 Honger Hoeft Niet Wisselende resultaten tennisjeugd Fundellas in Stek Rommelmarkt op de Dreef van Ger. Kerk Schilderkunst in Het Trefpunt ADRESWIJZIGING WATERSCHAP WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS i Winkeldief Insluipertjes Bromfietsdief Inbraken Plannen Zevenhuizen Doetinchem Floriade 7 Weegje Moerkapelle Boskoop Pagina 19 Woensdag 6 mei 1992 Weekblad voor Waddinxveen huis van 7 tot en met 16 mei. (Foto: HAVO-Atheneum). een Het waterschap De Gouwelanden zal met ingang van DINSDAG 12 mei a.s. zijn gevestigd in het nieuwe waterschapshuis te Alphen a/d Rijn. van Jones, Janneke van der Knaap, Tamara van Leeuwen, Robbert van der Linde, Simone Meijer, Marjet Menken, Natasja Meul- dijk, Erwin Nederhoff, Niels Nol- ta. Frank Noorland, Lisette de Roó, Michael Scharloo, Angeli que Schoemaker, Jorg Scholtes, In verband met de verhuizing zijn wij op maandag 11 mei en dinsdag 12 mei 1992 voor dringende zaken alleen telefonisch bereikbaar. Het nieuwe adres is: Pr. Bernhardlaan 8 te Alphen a/d Rijn Postbus 356. 2400 AJ Alphen a/d Rijn Telefoon: 01720-95949 Telefaxnummer: 01720-24393 De expositie is te zien van 7 tot en met 15 mei op werkdagen tij dens kantooruren van 09.00 tot 17.00 uur. De expositie is tevens geopend op donderdagavond van 19.00-20.30 uur. De 36 makers van de examen- werkstukken zijn: Krista Bakker, Taco Beek, Berend-Jan Berends, Dennis Boeve, Simon Boter- kooper, Lisette Dibbets, Wouter de Haas, Ine Harteveld, Cheryl WADDINXVEEN/ZEVENHUIZEN - In Waddinxveen, Ze venhuizen, Moerkapelle en Boskoop hebben tien inwoners ter gelegenheid van Koninginnedag 1992 een koninklijke onder scheiding gekregen. Van de drie onderscheiden Waddinxveners kregen er twee het koninklijk schouderklopje in de trouwzaal Deze competitie werd mede mo gelijk gemaakt door firma Van der Wal die de spelcomputer ter beschikking stelde en reisbureau Hot Portugal dat als algemene sponsor optrad. WADDINXVEEN De maanden mei en juni beloven drukke maanden te worden voor de mannen van het Christelijk Wad- dinxveens Mannenkoor „De Gouwestem”. Onder leiding van de dirigent Adriaan Verhoef is er allereerst een optreden in Moordrecht voor de Stichting „Woord Daad” in -de oude Ned. Hervormde Kerk op zaterdagavond 9 mei om kwart voor acht. Ben Kramer zal het mannenkoor op orgel en piano be geleiden. Verder zal ook het Chr. Gemengd Koor „Bethel” medewerking ver lenen, zodat het een zangavond zal worden met een afwisselend programma. De solozang wordt verzorgd door Mirjam Rolfes- Stam. De algehele leiding is in handen van ds. L. Quist. Het feit werd op 18 april ge pleegd door een 29-jarige inwoner uit Schiedam. Naast het feit dat de dader werd aangehouden, kon ook de gestolen partij spelletjes worden opgespoord. Na verhoor is de dader voor de officier van jus titie in Rotterdam geleid. Op 22 april werd bij een diefstal in een winkel aan de Passage di verse kristallen beeldjes ont vreemd met een waarde van onge veer 2000,-. Aan de hand van een kenteken wist de politie de dader in Den Haag aan te laten houden. De verdachte bekende het feit gepleegd te hebben. Het ontvreemde goed werd echter niet meer aangetroffen. Er wordt pro- ces-verbaal opgemaakt. De laatste weken wordt de politie geconfronteerd met meldingen van (pogingen tot) insluipingen in met name bejaardenwoningen en -flats (Passage, Anne Frankcen- trum en Huize Souburgh). Veelal gaat het om jongeren die alleen of in groepjes van twee opereren. Zij bellen aan met de vraag om oude kranten en weten zich daarna met een smoes binnen te praten. Terwijl een knaap de bewoner aan de praat houdt, door zoekt de andere snel de woning. Geadviseerd wordt de knapen bui ten de woning te houden en bij onraad het personeel/huismeester te waarschuwen en/of de politie te bellen. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een 16-jarige knaap uit Ridderkerk omdat hij op 15 maart een bromfiets gesto len had te Waddinxveen. De jon gen was afgekomen op een te koop aangeboden bromfiets en wilde een proefrit maken waarbij hij er met de bromfiets vandoor ging. Onderzoek bracht de ver dachte boven water. Hij heeft be kend. De bromfiets is vooralsnog niet teruggevonden. In de nacht van 23 april is inge broken in een woning aan de Spi- reaweide. Via de achterzijde wist men in de woning te komen. Bin nen werden ruimtes en kasten doorzocht. Men wist sieraden buit te maken. Op 30 april werd een inbraak in een woning aan de Kerkweg-West ontdekt. De bewoners van dit pand zijn op vakantie zodat nog Ensemble ’Musica’ treedt ge middeld een keer per week op. Op 12 mei voor de eerste keer in Boskoop. Wie informatie wil over het gezelschap kan hiervoor terecht bij Jenny v.d. Stam, Poelruit 32 m Boskoop, tel. 13229. WADDINXVEEN Op zater dag 23 mei wordt in Waddinx veen de gezelligste openluchtdag van het hele jaar georganiseerd door de rommelmarktcommissie van de Gereformeerde Kerk. Dit keer niet rond de Kruiskerk, maar op het evenemententerrein aan de Sniepweg. Voor deze rommelmarkt kunnen nog altijd spullen ingelevert wor den elke woensdagavond van 19.00 tot 20.00 uur op het adres Noordeinde 18. Men kan nog van alles en nog wat gebruiken: meu belen, bedden, elektrische appara ten, potten, pannen, snuisterijen, boeken, platen, gereedschap, naai machines, tuingereedschap, schil derijen, leuke en gekke dingen, kortom, alles wat niet meer wordt gebruikt is welkom. Ook speel goed, postzegels en prentbrief kaarten zijn welkom. Kunnen het zelf niet brengen? Dan komt men het graag ophalen. Wel even bellen naar de tel. num mers 17372 of 17370 (graag na 16.00 uur). Claudia Sleeuwenhoek, Edwin Spek, Yvonne van Sprang, Ilse van Steijn, Rogier van Teeseling, Marloes Thijs, Debbie v.d. Tuin, Sander Verlaan, Monique Ver sluis, Arco Verwey, Leontien Wiersma, Mira Wiersma, Laura van der Wolf, Sandra Zandijk. Na een verdiende vakantie in de maanden juli en augustus zullen de repetities weer aanvangen op maandagavond 31 augustus. Ge pland zijn al enige concerten in oktober waarna de drukke repeti ties beginnen voor het kerstreper- toire. Traditiegetrouw zal het Chr. Waddinxveens Mannenkoor de zaterdagavond voor de Kerst een Kerstzangavond organiseren. Dit jaar zal medewerking worden ver leend door het „Goudse Symfonie Orkest”. Mannen die van zingen houden zouden er goed aan doen eens een kijkje te komen nemen op de we kelijkse repetities in de aula van de scholengemeenschap „De Wadde” aan de Sniepweg. Zingen is een bijzonder goede ontspan ning. Eén van de examenwerkstukken van de leerlingen van de sa menwerkingsschool voor HAVO-Atheneum, zoals die getoond zullen worden op een expositie in het Waddinxveense gemeente- WADDINXVEEN Op zater dagmiddag 2 mei werd in wijkge- bouw Het Zuidhonk in de Zuid- plas de finale gespeeld in de Ma rio Bross-competitie, waarvan de voorrondes vanaf februari 1992 al zijn gespeeld. De 19 overegebleven finalisten streden om de wisselbeker die in de volgende competitie weer ver dedigd moet worden. Uiteindelijk won na een felle strijd Loek Beu ker met 2.028.780 punten de eer ste prijws: een eigen beker, een Nintendo gamboy en de wisselbe ker. Ook de winnaars van de tweede en de derde prijs, Lennard van de Hoven en Carlo Willemse, ontvin gen uit de handen van C. Meider- wijk, de competitieleider, een fraaie beker. Na de prijsuitreiking verzorgde de firma Van der Wal een demon stratie van de nieuwste versie van dit computerspel, Super Mario Brothers. Ook werden er twee films gedraaid voor de finalisten waarbij zij hun vrienden en vrien dinnen mochten uitnodigen. In Het Trefpunt in Waddinxveen (Stationsstraat) wordt ko mende zaterdag weer een verkoopexpositie van olieverfschilde rijen gehouden. van het gemeentehuis en één bij de Koninklijke Luchtmacht in Den Haag. In Waddinxveen werden Shell-se- nior-administratief medewerker douanezaken H.C.W. Monnée (56) en de adjunct-directeur van de christelijke scholengemeen schap de Wadde, J.D. Geel (54), benoemd tot ridder in de Órde van Oranje-Nassau. Tegelijkertijd kreeg commodore van de Koninklijke Luchtmacht A.G. Schoute (55) de versierselen behorende bij het officierschap in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden, opgespeld. In Zevenhuizen werd zelfstandig kapper Willem Cornells (75) van Welzenis onderscheiden met de zilveren ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. In 1991 was hij officieel 40 jaar herenkapper, hoewel hij als 12-ja- rige al meehielp in de Goudse kapperszaak van zijn ouders. Plaatsgenoot Jan Ottevanger (71), de laatste beroepsmolenaar van de Rotte, die van 1949-1987 op mo len nummer 4 van de Tweemans- polder heeft gewoond, werd be dacht met de zilveren ere-medail- De expositie wordt donderdag 7 mei om 20.00 uur geopend door dr. A. W. Hendriks, rector van de samenwerkingsschool voor Havo- Atheneum. Leerlingen van deze school zullen voor een muzikale omlijsting zorgen. Vroeger werden tekenen en hand vaardigheid de expressie-vakken genoemd. Tegenwoordig noemt men ze de vakken voor beeldende vorming. Dat er een duidelijk ver schil is met die expressie-vakken van vroeger merkt men bij een bezoek aan de tentoonstelling. Op haast professionele wijze heb ben de leerlingen van de samen werkingsschool zich beziggehou den met problemen uit een zeer breed gebied van de vormgeving, zowel ruimtelijk als in het platte vlak. Op zaterdag 23 mei wordt op uit nodiging van het Blindeninstituut „Barthimeus” een zangavond ge geven in de Gereformeerde Kerk te Doetinchem. De Waddinxveen se mannen koppelen hieraan hun jaarlijkse uitgaangsdag met echt genotes, vriendinnen en gasten. Zo zullen zij gaan naar het prach tige stadje Bronkhorst en naar het monumentale stadje Doesburg. Er zal heerlijk worden gegeten en na tuurlijk wordt er ook gezongen. Op deze dag zal dus het nuttige met het aangename worden ver enigd. Op zaterdag 13 juni zal het man nenkoor „De Gouwestem” zingen op de grootse, unieke wereldwon- dertuin „Floriade 1992” te Zoe- termeer. Het koor verzorgt daar een optre den van ongeveer 20 minuten. Er zullen voornamelijk niet-religieu- ze liederen worden gebracht. Een repertoire dat door de mannen met plezier zal worden gezongen voor een internationaal publiek. Zoals langzamerhand gebruikelijk zal de laatste repetitieavond van het seizoen maandagavond 29 juni worden afgesloten met een gezel lig samenzijn in de lommerrijk gelegen uitspanning „Het Praat huis” aan ’t Weegje. Ook dan zullen de mannen het zingen wellicht niet kunnen laten en hun gezang over het rijke vis water laten klinken. WADDINXVEEN De Waddinxveense rijkspolitie heeft onderzoek afgerond rond de diefstal van computerspelletjes uit een vrachtwagen op het veilingterrein aan de Bredeweg. niet is vastgesteld wat uit de wo ning gestolen is. Vanaf de Busken Huetlaan is op 24 april een oranjekleurige Opel ontvreemd. De auto werd later in de week te Zoetermeer onbeheerd tegen een paal aangetroffen. Een dag later werd op de H. Heij- ermanslaan een te Rotterdam ont vreemde Opel Ascona personen auto aangetroffen. De auto is af gevoerd. Bij een inbraak in een op de Mau- ritslaan geparkeerde auto werd een zonnebril en fototoestel buit gemaakt. Vanuit de garderobe van een school aan de Sniepweg werden op 28 en 29 april portemonnees ontvreemd. Op 2 mei vond een in sluiping plaats in een bedrijf aan de Dorpstraat. Hierbij werd uit een jasje een geldbedrag gestolen. Onbekenden hebben op 29 april geld uit de kassa ontvreemd. Op 2 mei vond een insluiping plaats in een bedrijf aan de Dorpstraat. Hierbij werd uit een jasje een geldbedrag gestolen. Onbekenden hebben op 29 april geld uit de kassa ontvreemd van een bakkerij aan de Zuidkade. De vermoedelijke dader ging er in een blauw/grijze personenauto vandoor richting Nesse. WADDINXVEEN De werk groep exposities van de gemeente lijke commissie voor kunst en cul tuur in Waddinxveen jorganiseert in de raadzaal van het gemeente huis een tentoonstelling met werkstukken van havo-eindexa- menkandidaten van de samenwer kingsschool voor Havo-Atheneum te Waddinxveen. In Het Trefpunt in Waddinxveen (Stationsstraat) wordt ko- WADDINXVEEN Vorige week maandag 27 april heeft de eerste bijeenkomst van de actie groep Honger Hoeft Niet van dit jaar plaatsgevonden. Op deze bijeenkomst waren aan wezig, de Stichting Goed Werk, de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen, NI- VON, Stichting Wereldwinkel, ZWO Immanuelkerk en ZWO Gereformeerde Kerk. Door Honger Hoeft Niet wordt al vanaf 1985 een landelijke actie week georganiseerd en plaatselijk wordt dit dan op eigen manier in gevuld. In 1992 wordt de week gehouden van 9-16 oktober en het thema dit jaar is „Handel en duurzame ontwikkeling”. Het samenwer kingsverband in Waddinxveen zal iedereen geregeld op de hoogte brengen over de organisatie. Ie verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Door zijn toedoen zijn de molens weer vaak in bedrijf te zien en wisten vele streekgenoten in de afgelopen jaren de weg naar het gastvrije molenaarsechtpaar te vinden. De in Zevenhuizen wonende kolo nel der mariniers Egbert Cornelis Klop (45) werd benoemd tot offi cier in de Orde van Oranje-Nas sau, met de zwaarden. Moerkapellenaar Elias Hendrik Bukman (62) werd als voorzitter van het bestuur van de veiling De Kring-Bleiswijk-Waddinxveen be noemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. Hij kreeg de koninklijke onder scheiding in Bleiswijk uit handen van burgemeester Jac. van der Linden, die de veilingvoorman prees voor zijn veelheid aan be stuurlijke verdiensten voor de tuinbouw op regionaal en lande lijk niveau. Plaatsgenoot Jan Pieter Boevé (57), tot in 1991 zelfstandig on dernemer in een florerend levens- middelenbedrijf in Moerkapelle, ontving de zilveren ere-medaille verbonden aan de Orde van Oran je-Nassau. De heer Boevé ging in 1951 in de winkel van zijn vader werken, die hij in 1959 overnam. De gedeco reerde was voorzitter van de Win keliersvereniging Moerkapelle (1979-1989) en was diaken van de Nederlands Hervormde Kerk (1962-1971). In Boskoop werd H.G. Benckhuij- sen, directeur van de handelskwe- kerij H.G. Benckhuijsen en Zn. in Boskoop, benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De gouden ere-medaille verbon den aan de Orde van Oranje-Nas sau kwam in handen van de Bos koper R. Mulder. WADDINXVEEN De vrij blijvende tentoonstelling van olie verfschilderijen, die zaterdag 9 mei van 10.00 tot 17.00 uur in Het Trefpunt, (Stationsstraat) ge houden wordt, brengt kunst dich ter bij de mensen. Kunst, dus ook schilderkunst, is voor iedereen gemaakt. De tijd dat kunst alleen maar werd ten toongesteld in musea, kunsthan dels en galeries gaat steeds meer tot het verleden behoren. In openbare gebouwen en ont vangstruimten van bedrijven ziet men nu regelmatig kunst hangen. Dit komt ook door de betaalbare prijzen die voor de schilderstuk ken gevraagd wordt. Naast surrealistische doeken en kleurrijke abstrakten bestaat een aanzienlijk deel van de collectie uit stiilvo’lc landschappen, bosge zichten en woeste of romantische zeeën in zowel klein als groot for maat. Men kan met recht zeggen dat er voor elk wat wils is. Er zijn doe ken in pasteltinten geschilderd, die uitstekend in een modern inte rieur passen en tevens zijn er ook naturalistische werken die weer mooi in een klassiek interieur staan. De schilderijen zijn meestal nog niet ingelijst, maar zijn tijdelijk voorzien van een wit passe-par tout. Het publiek kan op deze ma nier zelf uit een aantal modellen een passsende lijst bij het schilde rij uitzoeken. Behoudens een en kele uitzondering worden de lijs ten gratis bij aankoop van een schilderij aangeboden. De doeken worden niet tijdens de tentoonstelling gespannen en ingelijst, maar een kleine week la ter op een afgesproken tijdstip in de zaal afgeleverd. de kanten het podium opko men, maar ook omdat het pu bliek enigermate wordt be trokken bij de voorstelling. Het programma spreekt daar door tot de verbeelding en heeft een verrassend slot. WADDINXVEEN - De Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen, afdeling Waddinxveen, heeft op dinsdag 12 mei een avond in het AF-centrum (Jan van Bijnen- pad). De spreker is de veelzijdige computerdeskundige, schilder, fo tograaf, bergbeklimmer, mara thonloper en schrijver Cor Someren uit Haastrecht. Hij zal met dia’s veel komen ver tellen over de Vlist en de Hol- landsche IJssel. Hoewel zijn boek over de Hollandsche IJssel in 1985 net afgerond was, had hij al genoeg stof tot schrijven over de Vlist, het kleine riviertje waar groots over te vertellen valt. Aanvang van de avond is 20.15 uur. BOSKOOP - Voor de Neder landse Vereniging van Huis vrouwen treedt op dinsdag 12 mei het operette gezelschap Ensemble ’Musicay op. De avond wordt gehouden in De Loods achter de Gereformeer de kerk en de aanvangstijd is 20.00 uur. Leden betalen 5 gulden entree, niet-leden en mtroducees 10 gulden. Ensemble ’Musica’ bestaat sinds 27 mei in de regio Bos koop. Het is een ensemble waarvan ook enkele Bosko pers en oud-Boskopers deel uitmaken. In de korte tijd van haar bestaat heeft het gezel schap zich een reputatie ver worven als een graag gehoorde maar vooral geziene gast in veel verzorgingshuizen binnen de Randstad. Graag gehoord omdat het gezelschap enkele bekende en wereldberoemde operette-melodieën op het programma heeft staan, graag gezien omdat de leden zien bij ieder nummer in bijpassende kleding tooien. Ensemble ’Musica’ noemt zichzelf een ’’groepje ama teurs”, ondanks het feit dat allen lid zijn van een operet- tevereniging. Zij zorgen voor een afwisselend avondpro gramma van ongeveer ander half uur. Daarin Komen melo- diën aan bod van onder ande re Lehar, Straus, Kalman en andere befaamde componis ten. Dit alles wordt vertolkt door sopraan Janny v.d. Meer, mezzosopraan Willy Blom, eerste tenor Henk de Bruin, tweede tenor Wim van Gem- WADDINXVEEN - Het bij Waddinxveen-tennis in de hoofd klasse (gemengd t/m 17 jaar) spe lende team met Marieke Kok, Stephanie Kok, Casper Knieriem en Michael Westerink leek de eerste competitiedagen duidelijk de zinnen gezet te hebben op de eindoverwinning in hun klasse. Een drietal eenvoudig behaalde overwinningen betekende een goe de start. Echter de confrontatie met het uit Dordrecht afkomstige DASH ’35 heeft vooralsnog roet in het eten gegooid. Dit team heeft eveneens uitge sproken promotiegedachten en zette dit afgelopen zaterdag op eingen terrein om in een 50 overwinning op het team uit Wad dinxveen. Met nog drie te verspe len competitiedagen,. is het voor het Waddinxveense team zaak, wil het nog aanspraken maken op de eindoverwinning, om niet bij de pakken neer te gaan zitten doch het wedstrijdritme van het begin van de competitie weer snel op te pakken. Het team van Edmund Cheung, Hassan Choukri, Evelien Terpstra en Renate Westerink (uitkomen de in de le klasse t/m 17 jaar) le vert uiteenlopende resultaten af. Klinkende overwinningen worden gevolgd door nederlagen. Afgelopen zaterdag moest een be zoek worden gebracht aan de kop loper, Bequick in Maassluis. Heldhaftige tegenstand mocht niet baten, de koploper deed wat van een koploper te verwachten is en liet het team uit het Gouwe- dorp met een 41 nederlaag naar huis vertrekken. Het jongensteam (spelend in de 2e klasse t/m 17 jaar heeft de smaak te pakken gekregen. Na een moeilijke start (een verlies met 23 uit tegen TOC (mo menteel de koploper) op de eerste competitiedag) werden de partij en steeds met een positief resul taat afgesloten. Jeroen Terpstra, Emile Buring, Martijn Lok, Roe lof Tetteroo en Paul Sijl hebben zeker overwinningsaspiraties. De resterende drie wedstrijdda gen zullen zij hun beste beentje voor moeten zetten om dit waar te maken. Vooralsnog zijn er in hun poule meerdere kandidaten voor de eindoverwinning. Voor het meismesteam dat uit komt in de le klasse (t/m 17 jaar) liggen de feiten helaas an dersom. Na de competitie te zijn gestart met een klinkende over winning van 41 op ’s-Graven- deel, kon er nadien geen wedstrijd meer worden gewonnen. Ook afgelopen zaterdag konden Inge Koop, Daphne Manders, Maaike Sikkel, Yuen-Kwan Tsang en Wendy van Rijswijk het tij, ondanks de nodige inspanningen, niet keren. Feit is wel dat inmid dels tegen de twee onbetwiste koplopers uit de poule is gestre den, zodat de overwinningen er nu toch echt gaan aankomen. Het meisjes team (t/m 17 jaar) dat uitkomt in de 2e klasse heeft eveneens reeds de uitgesproken ti telkandidaten ontmoet. Margriet de Boer, Marije Ferber, Mady van Luxemburg, Debby Ferber en Augusta Boelhouwer zullen onge twijfeld het tweede deel van de competitie laten zien dat zij wel degelijk hun vrouwtje staan, waar door zij toch nog aan het degrada tiespook ontsnappen. In de poule hoofdklasse t/m 14 jaar hebben zich ook reeds enkele titelkandidaten aangemeld. Timo ter Meer, Victor Boere, Paulien Knieriem en Danielle ter Mors huizen zijn echter nog niet in staat geweest om zich daar onder te scharen. Vorige week leek de klinkende, op het eigen park behaalde, 50 overwinning tegen Overwaard, het sein om de strijd met de top aan te gaan. Echter het bezoek dat af gelopen zaterdag werd gebracht aan Barendrecht (net aan met 32 verloren) liet weten, dat de ze aspiraties toch iets te hoog zijn gegrepen en dat moet worden ge werkt om een veilige plaats in de middenmoot te behapen. Het in de 2e klasse t/m 14 jaar spelende team kent eveneens wis selende uitslagen: Tegen Baren drecht en Bleiswijk konden Bob Van Leeuwen, Norbert Evers, Sa rah Cheung, Ilse de Jong en Mar jolein den Hertog het goed bol werken. De wedstrijden tegen DASH’35 en Bergvliet (met duidelijke kam- pioensaspiraties) liepen minder gelukkig af. Met nog drie wed strijddagen voor de boeg en een ontmoeting met Aeolus 01. (eveneens een team met kampi- oensideeën), is een goed eindre sultaat bereikbaar. De jongens t/m 14 jaar (3e klas se) kregen afgelopen week TOC op bezoek. Edwin Doeleman, Niels van Zetten Wai-kie Tsang en Casper Bomhof konden on danks goede tegenstand een 50 nederlaag niet ontgaan. Op zich niet vreemd gezien de positie van TOC op de ranglijst. De komende drie competitieda gen zal nog strijd geleverd moe ten worden tegen een enkele po tentiële titelkandidaat. Een eind klassering in de middenmoot zal dit team waar moeten kunnen ma ken. Het op zondag (in de senioren competitie) spelende jeugdteam heeft een overdonderende start gemaakt. Mariska Verbakel, An gelique van der Sluis, Ralph Zijderhand en Egon ter Morshui zen laten zich vooralsnog niet van de wijs brengen door de oudere tegenstand. Met overtuigende cijfers (843 thuis tegen Welgelegen, 80 uit tegen Tres Fort en tenslotte afge lopen zondag op het eigen park De Woerd wederom een klinken de 80 overwinning op Bleis wijk) kunnen zij zich een betere start niet indenken. eren en bariton Adri v.d. Stam. Voor de muzikale bege leiding zijn verantwoordelijk de pianisten Aline van Heum, Annabeth Ruigrok en Nelly Vroman, alsmede violist Henk Flandrijn. De verbin dende teksten worden uitge sproken door Jenny v.d. Stam, die tevens al jaren ak tief is binnen de toneelwereld. Er wordt een programma vol afwisseling geboden, deels door de talrijke prachtige kos tuums en doordat de uitvoe rende musici van verschillen- BOSKOOP - Na eerder suc ces spelen de Fundellas op nieuw in jongerencentrum Stek op 9 mei. WADDINXVEENSE GENEALOGIE. De Stichting Wijkwerk ”De Zuidplas” heeft zeker plannen om een volgende competitie te orga niseren. BOSKOOP - In de afgelopen week zijn leerlingen van de Chr. Agrarische school ’De Groene Zijde’ aktief geweest op de Floriade. Dit gebeurde rondom het roze chalet op het tentoonstellingsterrein, waar in ook informatie over de agrarische opleidingen wordt gegeven. Dit onder het motto Er gaan veel deuren open met een agrarische beroepsop leiding’. Voor ’natuur’-talenten zijn vele mogelijkheden, zoals uit een fraaie kleurenfolder blijkt. Groen Nederland zit om dit soort mensen te springen. En niet alleen in de tuinbouw of in de akkerbouw. Uit een groot scala van mogelijkheden kan een keus worden ge maakt: hoveniers, levensmid- delenfabrieken, veilingen, bloemenwinkels, dierenasiel, bosbouwbedrijven etc. Produktie, verwerking, dienst verlening en handel: het hoort allemaal bij de agrarische sec tor. Het is een buitenkans om deel te nemen aan een ten toonstelling als de Floriade. Dat moeten de directie en het personeel van de ’Groene Zij de’ goed hebben aangevoeld. Het zou een gemiste kans zijn, als men niet aan het ver zoek om medewerking zou hebben voldaan. Immers, de leerlingen krijgen niet alleen een stukje motivatie voor hun toekomstige vak, maar kun nen ook een rijk geschakeerde impressie opdoen op de Flori ade. Een deel van het terrein in de onmiddellijke omgeving van het info-chalet is bestemd om tuintjes aan te leggen. Leer lingen van de verschillende Agrarische opleidingscentra (AOC’s) zullen er bij toer beurt in werken. Zo ook de leerlingen van ’De Groene Zijde’, die deel uit maakt van het AOC Groen College. Zij leggen telkens weer tuin tjes aan, die ongeveer om de drie weken een ander beeld zullen vertonen. Voor tuinlief hebbers een uitgelezen punt om ideeën op te doen voor de eigen tuin. In het gedeelte van de Floriade, dat ’de levens- brug’ wordt genoemd, verzor gen leerlingen ook het onder houd. E.H. Bukman uit Zevenhuizen werd als totaal verraste voor zitter van veiling De Kring Bleiswijk-Waddinxveen door Bleis- wijks burgemeester Jac. van der Linden ter gelegenheid van Koninginnedag 1992 benoemd tot officier in de Orde van Oran je-Nassau. (Foto: De Kring). Ta 4 5 i s

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 19