5 Zorgen Kerngroep om situatie Peru Op weg naar fusieschool PP‘RIETEN FAUTEUILS éi i Rabobank Gte"” Mutatie nu Topkeepers op sportdag Be Fair Start van EHBO-cursus Intentieverklaring Van Dijk- toernooi: 22 clubs 1 Mei ’92 vergeten Cock Rehorst (38) zwembadmanager A. v. Gent voorzitter Humanitas Rommel markt Concordia op 9 mei Aquaria op school Open dag L. v. Gelder Westnederland zoekt spits buschauffeurs Activiteiten Annie M.G. Schmidtschool VERZEKERINGSPAKKET BIEDT GEMAK EN FLINKE KORTING TWEE-DELIGE PAKJES met rok- bermuda of broekrok Cuf'smode Alphenaridenöp be zuinigingsmaatregelen van het af gelopen jaar) had hij beter een nieuw mandaat aan het volk kunnen vragen, met als inzet een hervorming van het staatsbestel, een nieuwe samenstelling van het parlement en van de rechterlijke macht en hun fiat voor de voort zetting van zijn beleid. 1/ I I Diverse modellen en kleuren, inkl. modieus kussen. Nergens voor nodig NOORDKADE 92a - WADDINXVEEN - TEL: 01828-15722 1- yjA Woensdag 6 mei 1992 Pagina 25 Weekblad voor Waddinxveen In de Limanese sloppenwijken zijn overal door vrouwen gerunde "gaarkeukens” actief om de 65 l 1--- bevolking nog wat eten te kunnen geven. (Foto: Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Wad dinxveen). W////////Z//A Meeneemprijs: van 175,- nu vanaf: Het aanschaffen van een verzekering gebeurt nog heel vaak impulsief. De ene keer wordt een verzekering afgesloten bij de bank, de andere keer bij een assu rantiekantoor of direct bij de maatschappij zelf. Maar ook bij de makelaar of de auto-dealer worden verzekeringen geregeld. Het afsluiten van verzekeringen op deze willekeurige manier heeft twee nadelen: het is ongemakkelijk vanwege de administratieve rompslomp en het is niet de goedkoopste manier. De praktijk is dat de meeste mensen verzekeringen bij drie a vier verschillende instanties hebben ondergebracht. Hoe lastig dit eigenlijk is, wordt pas goed duidelijk als er sprake is van schade. Het kan dan voorkomen dat de schade op verschillende plaatsen moet worden gemeld: bij assurantiekantoor X, maat schappij Y, of bank Z. Die drie moeten dan maar uitmaken wie wat betaalt. Vaak een ingewikkelde materie die -juist door de betrokkenheid van meerdere instanties- nog ondoorzichtiger wordt. Neem bijvoorbeeld schade aan een keuken, of een parketvloer. Het is altijd weer de vraag of die tot de inboedel moeten worden gerekend of tot de opstal (vast onderdeel van het huis). Als in zo’n geval de inboedelverzekering en de opstalverzekering bij verschillende maatschappijen zijn ondergebracht, dan is het maar afwachten wie de schade gaat betalen. In zijn algemeenheid geldt, dat het nergens goed voor is om (de meest voorko mende) verzekeringen zo verspreid onder te brengen. Een aantal verzeke ringsmaatschappijen biedt dan ook de zogenaamde pakket-verzekeringen aan. De voorwaarden daarvan zijn aantrekkelijk en de verzekeringen sluiten goed op elkaar aan, waardoor wordt voorkomen dat verzekeringen elkaar overlap pen. Alles is door zo’n pakket op een adres ondergebracht waardoor men in geval van schade ook maar met een adviseur te maken heeft. Ook de eigen ad ministratie wordt er eenvoudiger door. Financiële voordelen zijn er ook. Zo biedt het Interpolis Privépakket van de Rabobank, bovenop een aantrekkelijke premie 10 procent extra korting op de autoverzekering (de opgebouwde no-claim blijft gewoon gehandhaafd). Het Interpolis Privépakket omvat drie van de meest voorkomende verzekerin gen, namelijk: - aansprakelijkheidsverzekering - inboedel/woonhuisverzekering - autoverzekering De verzekeringsmaatschappijen zullen in de toekomst steeds meer verzeke ringspakketten op de markt brengen. Ze kunnen hierdoor efficiënter werken en dat betekent weer dat de pakketten tegen aantrekkelijke prijzen kunnen worden aangeboden. meubelspeciallst Waddinxveens nieuwe zwembadmanager Cock Rehorst in het subtropisch Gouwebad "de Sniep". (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN In augus tus start de Waddinxveense E.H.B.O.-vereniging weer met een beginnerscursus E.H.B.O. De cursus wordt op maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur gegeven. De E.H.B.O.-cursus omvat een to taalpakket. Dat wil zeggen: 1. Be ginnerscursus van 16 lessen, ge volgd door een examen; 2. Reani- matiecursus van 3 lessen, gevolgd door een examen; 3. Cursus ver bandleer van 3 lessen, gevolgd door een tentamen. De kosten voor de volledige cur sus, incl. alle benodigde boeken, verbruiksmaterialen, examengel den en een „Eerste Hulp-Doos” bedragen 275,-. Bij inschrijving dient hiervan 75,- te worden vol daan. Inschrijving voor de cursus is mogelijk op woensdag 13 mei in De Ontmoetingskerk (Groens- voorde 1van 20.00-21.00 uur. Er zijn voor de cursus slechts 24 plaatsen beschikbaar. goodwill van het buitenland wil houden. En zonder buitenlandse leningen maken Fujimori’s econo mische hervormingsplannen geen schijn van kans, zeker nu Lich tend Pad met dubbele energie zal trachten de chaos in het land nog groter te maken en het leger nog meer in diskrediet te brengen. De Nederlandse ontwikkelings werkers hebben na dreigementen van Lichtend Pad veiligheids maatregelen genomen. Bij basis groepen zoals de vrouwenbewe ging Flora Tristan hebben ze hun medewerkers teruggehaald. Bij andere organisaties worden de Nederlanders zoveel mogelijk ver vangen door Peruanen. Ook ande re buitenlandse ontwikkelingsor ganisaties volgen deze lijn. Het Nederlands ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de hulp aan Peru momenteel nog niet op geschort (na de Indonesië-affaire een gevoelige stap!), maar beraadt zich hierover nog. Duidelijke stel- lingname verhoogt ook het gevaar dat de ontwikkelingswerkers in Peru lopen van de kant van zowel Lichtend Pad als van het Peruaan se leger. De toekomst van Peru is uiterst onzeker, zoveel is duidelijk. Loopt de situatie uit op een mili taire dictatuur, wordt de chaos nu compleet of zal het Fujimori wer kelijk lukken Peru terug te bren gen op het pad van economische en sociale ontwikkeling? Wie zal het zeggen. We kunnen slechts toekijken en onze vrienden in Li ma onvoorwaardelijk blijven steu nen. Want zij mogen nooit het slachtoffer worden van deze situa tie, waaraan zij zeker niets kun nen doen. Hij begon er als zwemonderwijzer en was tot voor kort plaatsvervan gend bedrijfsleider, welke functie nu wordt bekleed door doelgroe penmedewerker Willem-Jan van Yperen. Het Gouwebad is 100 uur per week open en zeven dagen in de week. Bij het volcontinu-bedrijf werken 22 mannen en vrouwen, van wie 8 bast en 14 part-time. Rex Veldhuis runt er de horecaaf- deling. Hij zou de verkiezingen zonder twijfel gewonnen hebben en het buitenland zou zijn beleid zonder meer gesteund hebben. Nu, zon der wettige grondslag, is dat zeer de vraag. Het aangekondigde re ferendum schijnt pas over 12 maanden plaats te zullen vinden. Een zeer lange tijd als hij de WADDINXVEEN - Waddinxve- ner Cock Rehorst (38) zwaait per 1 mei de scepter in het subtro pisch Gouwebad de Sniep aan de Sniepweg. Hij is die functie de naar Portugal vertrokken Ton Geerdink (42) opgevolgd. Cock Rehorst, die op voordracht van de gemeentelijke exploitatie- commissie door het college van B. en W. is benoemd, is al 15 jaar het zwembadcomplex in het sportpark ”de Sniep” werkzaam. WADDINXVEEN Waddinx- vener en oud-burgemeester van Zevenhuizen, A.H. van Gent, is ir. J.D. Dorrepaal opgevolgd als voorzitter van Humanitas Mid- den-Holland. Dat gebeurde op de laatst gehou den jaarvergadering van Humani tas. Het bestuur is als volgt sa mengesteld: A.H. van Gent (voor zitter); K. Gotlieb (vice-voorzit- ter); mevr. TL-Noël (secretaris); mevr. C. Borgman (penningmees ter) en de leden W. Koetsier, J.D. Dorrepaal en mevr. A. Veringa. WADDINXVEEN Zaterdag 9 mei zal de muziekvereniging Concordia in Waddinxveen een rommelmarkt/curiosamarkt orga niseren. Deze rommel/curiosa- markt gaat om 9.00 uur van start, in het clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg 1 en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Zowel binnen, en als het weer het toelaat, als buiten, zullen er diver se kraampjes staan met daarin al lerlei bruikbare spullen, die tegen een redelijke prijs gekocht kun nen worden. Bruikbare spullen, waaronder al lerlei huishoudelijke artikelen (geen meubels) kunnen nog tot vrijdagavond 8 mei ingeleverd worden bij De Hoge Noot of men kan even bellen naar 01828 - 18150 of 01820 - 24412. WADDINXVEEN Op de pro- testants-christelijke De Savornin Lohmanschool aan de Wingerd is sinds kort een aantal aquaria met tropische vissen te bezichtigen. Na lange voorbereiding, met hulp van de aquariumvereniging De Gouwe Vis uit Boskoop en Wad dinxveen, zijn er mooie bakken ingericht. Er zijn 5 bakken te zien waarvan één koudwaterbak met slootvis- sen. Deze vissen voorntjes en stekelbaarsjes zijn gevangen door de leerlingen van de De Sa vornin Lohmanschool zelf. Verder is er een bak met guppies uit het Caraïbisch gebied, een bak met kardinaal-tetra, maanvis en roodneuszalm, en een bak met blauwe goerami en labeofrenatus uit Z.O.-Azië. Het pronkstuk van dit alles, is de bak met zebravisjes uit India, ke- gelvlekbarbeel uit Z.O.-Azië, een rode zwaarddrager en nog andere tropische vissen. Aan deze tropi sche bak is zeer veel aandacht be steed en hij is bedoeld om op school te blijven. Buiten de vissen zelf zijn leesma teriaal en posters beschikbaar ge steld door Verloop-speciaalzaak voor zee- en zoetwateraquaria in Boskoop. Het is de bedoeling dat er in juni nog een lezing gehouden zal wor den voor de leerlingen van groep 8. Voor degenen die meer geïnteresseerd zijn in de aanleg van aquaria, zijn er dia’s en video banden te leen bij Verloop. De aquaria zijn tot de zomerva kantie te zien in de gemeen schapsruimte van de De Savornin Lohmanschool. WADDINXVEEN - Vier schoolbesturen hebben vorige week dinsdagmiddag in de trouwzaal van het gemeentehuis een inten tieverklaring getekend. Daarin staat dat ze zullen streven naar een scholenfusie per 1 augustus 1993, voorafgegaan door een be- sturenfusie per 1 januari 1993. Het fusieproces werd vorige week maandagavond onverwachts gedwarsboomd door de mede zeggenschapsraad (MR) van de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum (Sniepweg), maar de schoolbesturen besloten eensgezind op de ingeslagen weg voort te blijven gaan. De samenwerkingsschool is één van de vier scholen voor voortge zet onderwijs die is betrokken bij de stichting van een nieuwe scho lengemeenschap voor VBO- MAVO-HAVO-VWO. De nieuwe school krijgt het karakter van een openbaar lichaam als bedoeld in de Wet op de Gemeenschappelij ke Regeling (Wgr). De andere drie scholen zijn de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO aan de Maurits- laan, de rooms-katholieke Don Bosco-MAVO in Boskoop en de christelijke scholengemeenschap voor MAVO-VBO De Wadde aan de Sniepweg. Gevieren zullen ze de nieuwe scholengemeenschap, die aan de Sniepweg in Waddinxveen (sa- menwwerkingsschool) wordt ge vestigd met vooralsnog drie ne venvestigingen in Waddinxveen (De Wadde, Prof. Kohnstamm school) en in Boskoop (Don Bosco), gestalte gaan geven. De rechten en plichten van de deelnemende scholen, de verte genwoordiging in het bestuur en de formulering van de grondslag en identiteit zullen vastgelegd gaan worden in de regeling waar bij het openbaar lichaam als be stuur van de school wordt aange merkt. Voor de grondslag en de identiteit krijgt de nieuwe school een katho lieke, een openbare en een protes- tants-christelijke sectie. Elke sec tie heeft een eigen grondslag. Er WADDINXVEEN De Wad dinxveense voetbalclubs Be Fair, WSE en Waddinxveen doen za terdag 30 mei mee aan het 6e Mijndert van Dijk-toernooi op het terrein van Alphense Boys in Al- phen aan den Rijn. Om de Van Dijkbeker zullen 22 streekclubs strijden. In het door het Dagblad van Rijn en Gouwe, in samenwerking met de Alphense hoofdklasser, georga niseerde evenement komen alleen ploegen in actie die ooit de RenG- beker hebben gewonnen. Van de 25 winnaars (sinds 1958) ontbreken Argon, CSW, Wou- brugge en MMO. Koudekerk, dat in februari als eerste standaard team van het lopende seizoen in Nederland de titel veroverde, doet voor de eerste keer mee. De 22 ploegen zijn verdeeld over vier poules, die worden aange-, voerd door de halve finalisten van vorig jaar: Floreant, Alphense Boys, ARC en Sportlust. Het toernooi begint ’s morgens om 9.15 uur. Alphens wethouder De Jong verricht op het eerste veld de aftrap van de openings wedstrijd tussen Floreant, de win naar van vorig jaar, en Alphia. De aftrap van de finale die rond half vijf op het programma staat wordt verricht door Ma rio Captein. De vroegere speler van Alphense Boys maakt op dit moment furore bij de Belgische tweedeklasser Turnhout. Vijf jaar geleden won ARC de eerste uitgave van het Van Dijk- toernooi. Daarna gingen achter eenvolgens Zevenhoven (1988), Nicolaas Boys (1989), Sportlust (1990) en Floreant (1991) met de (wissel)beker naar huis. WADDINXVEEN - De leden van de Kerngroep Ontwikkelings samenwerking Waddinxveen blijven uiterst bezorgd de ontwik kelingen in Peru volgen. In de hoofdstad van de Latijnsameri- kaanse landen wordt jaarlijks via de NOVIB een werkgelegen heidproject gesteund. In 1985 keken Kerngroepleden voor het laatst rond in Lima, vanwaar Peruanen vorig jaar nog weer een bezoek aan Waddinxveen brachten. BOSKOOP/WADDINXVEEN Openbaar vervoerbedrijf West nederland, met onder andere een vestiging in Boskoop, wil graag meer buschauffeurs in dienst ne men. Het gaat om parttime func ties en wel voor de spitstijden, bij voorbeeld 06.00-09.00 uur en/of 14.00-19.00 uur. Op deze uren is in verband met het toenemende woon-/werkverkeer al het busma- terieel op de weg. Op woensdagmorgen 13 mei en donderdagmiddag 14 mei wordt in de Westnederlandvestiging Bos koop een informatiebijeenkomst georganiseerd voor belangstellen den. De vestilging is gelegen aan de Hoogeveenseweg 7, nabij de oudé watertoren van Boskoop, te lefoonnummer 01727-18223. Er zal informatie worden verstrekt over Westnederland als werkgever en buschauffeurs zullen vertellen over hun baan. Aansluitend kun nen alle aanwezigen in een lesbus een proefrit maken. Westnederland heeft een eigen rij school voor de opleiding van de chauffeurs. Een groot aantal vrou wen en mannen heeft op deze wij ze het groot rijbewijs gehaald en zit nu achter het stuur van één van de gele streekbussen. Belangstel lenden voor deze spitsbanen hoe ven dus niet in het bezit te zijn van een groot rijbewijs. WADDINXVEEN - Vrijdag 28 mei, de dag na Hemelvaart, wordt voor de pupillen van Be Fair-voet- bal een grootse dag. Dan zal er in samenwerking met het mini-keep- erskamp een grote sportdag wor den gehouden, waaraan meer dan 100 pupillen deelnemen en 50 keepers in de leeftijd van 612 jaar die afkomstig zijn van clubs uit de afdelingen Gouda en Utrecht. De situatie in Peru is zorgelijk. De economische crisis, met werk loosheid, armoede, honger en ziekte, teistert het overgrote deel van de bevolking. De mensen in het door Waddinxveen gesteunde projekt in Lima proberen het hoofd boven water te houden, zo weet de Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Waddinxveen. Waar gaat het heen met Peru, zullen velen zich de laatste tijd afvragen, nu de democratie na de ’’autogolpe” (letterlijk ”zelf- coup”) van president Fujimori op 5 april buiten werking is gesteld. Is dit nu een dictatuur? Wat is de rol van het leger? Zal het geweld en het terrorisme van Lichtend Pad nu nog verder toenemen? Is dit alles een regelrechte oorlogs verklaring aan Lichtend Pad en speelt Fujimori Lichtend Pad met deze ’’coup” nietjuist in de kaart? Allemaal vragen waarop niemand nog het antwoord weet. Wel is duidelijk dat het overgrote deel van de bevolking Fujimori steunt. Volgens opiniepeilingen zal de president het door hem aangekon digde referendum over de ’’auto golpe” en een nieuwe grondwet dan ook glansrijk winnen. Het volk is de corruptie en het eeuwig verdeelde en daardoor weinig daadkrachtige parlement meer dan beu en geeft Fujimori het voordeel van de twijfel. Het parlement heeft als tegenak- tie nu een soort ’’schaduwpresi- dent” benoemd. Maximo San Ro man, een vroegere vriend van Fujimori en vice-premier, die tij dens de coup in het buitendland Peru’s financiën op orde probeer de te krijgen. Doel is het buiten land zover te krijgen dat het San Roman erkent als de wettige pre sident van Peru en Fujimori alle steun zal ontzeggen. Momenteel neemt het buitenland grotendeels een afwachtende hou ding aan. Men veroordeelt una niem de zelfcoup, maar geeft Fujimori vooralsnog het voordeel van de twijfel. Velen vinden de coup een domme zet van Fujimo ri. Gezien zijn nog steeds grote pulariteit (ondanks de strenge is een leidraad opgesteld om deze kwestie zo goed mogelijk geregeld te krijgen. In de komende tijd gaan werk groepen aan de gang om niet al leen de grondslag en de identiteit verder uit te werken, maar ook het financiële beleid (begroting, onderhoud, staat van gebouwen), het huisvestingsbeleid, de onder wijsinhoudelijke, sociaal-pedago- gische uitgangspunten en het schoolwerkplan, de schoolorgani- satiestructuur, de rechtspositie van het personeel (met inbegrip van afvloeiingscriteria en afvloei- ingsprotocollen) en het te voeren personeelsbeleid (formatiebudget systeem) op poten te zetten. De intentieverklaring werd gete kend door vertegenwoordigers van het gemeentebestuur van Wad dinxveen (Prof. Kohnstamm- MAVO), de Commissie van Be stuur voor de Samenwerkings school, de Stichting voor Katho liek MAVO Onderwijs Boskoop (Don Bosco) en de Stichting voor Protestants Christelijk Voortgezet Onderwijs voor Waddinxveen (De Wadde). De medezeggenschapsraad van de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum is tegen de voorgenomen scholenfusie. ”Een wolkje op deze historische dag”, betoogde onderwijswethouder Ka rei van Soest (VVD). De MR voelt zich opgejaagd in de besluitvorming rond de fusie en wil daarvoor meer tijd hebben. Bij de ondertekening van de in tentieverklaring, die voor 1 mei ondertekend moest worden om in aanmerking te komen voor finan ciële steun (anderhalve ton) van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen, werd het ver moeden uitgesproken dat een deel van de leerkrachten de komst van de VBO-tak niet ziet zitten. Dat argument wordt echter door nie mand hardop uitgesproken. De ondertekening in de trouwzaal van het gemeentehuis van de intentieverklaring van vier scholen voor voortgezet onderwijs om te komen tot een fusiebesluit. Aan de ondertekening namen deel de vertegenwoordigers van de vier samenwerkende schoolbesturen (samenwerkingsschoolDe Wadde, Prof. Kohnstammschool en Don Bosco) met in midden namens het gemeentebestuur (van links naar rechts) gemeentesecretaris C.A.P.M. Loose, burgemeester C.M. van der Linden en on derwijswethouder K.W.Th. van Soest (WD). (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De openbare Leon van Gelderschool aan de Es- sengaarde houdt dinsdag 12 mei een ’’open dag”. Deze dag is be doeld om ouders te interesseren voor deze vorm van onderwijs voor hun kinderen. Het idee om dit te doen kwam voort uit plan nen van de gemeente Waddinx veen om voor het gehele basison derwijs een „open dag” te hou den. Op dinsdag 12 mei is de school toegankelijk voor belangstellende ouders, waarvan de kinderen nog vier jaar moeten worden, maar ook voor ouders die al kinderen op school hebben. Men kan alle lessen die op die dag gegeven worden bijwonen. Ontvangen zal men worden door de directeur van de school en een lid van de medezeggenschapsraad. Zij zullen iedereen informatie ge ven en uitreiken over de vakken, de onderwijsmethodes en de gang van zaken op de school. Daarna kan men een zelfgekozen les op school bijwonen. H Een publikatie van de WADDINXVEEN - In Waddinx veen is dit jaar voor het eerst sinds vele jaren geen 1 mei-vie- ring gehouden door een aantal sa menwerkende sociaal-democrati- sche organisaties. Naar verluidt is het nieuwe afde lingsbestuur van de Partij van de Arbeid vergeten weer het initia tief te nemen voor de jaarlijkse 1 mei-viering. De algehele organisatie is in han den van de heren Lau Peters, Jos Rutten en Inge Rehorst. Daarbij worden zij geassisteerd door een groot aantal leiders en assistent- trainers van het mini-keepers- kamp. Gasten op deze dag zullen zijn Piet Schrijvers, ex-doelman van Ajax, Raimond v.d. Gouw van Vi tesse en Frank Kooiman, de 2e doelman van Sparta. Leen Wil- lemstein zal de gehele dag als speaker fungeren. Hij heeft een hoge functie bij de K.N.V.B.-af- deling Gouda. Programma: Onder voorbehoud ziet het pro gramma er als volgt uit: 09.00 uur: Alle deelnemers wor den verwacht 09.15 uur: Officiële opening van de dag met het voorstellen van al le medewerkers 10.00 uur: Spelprogramma in cir- cuitvorm voor de pupillen; keep erstraining onder leiding van Piet Schrijvers en Raimond v.d. Gouw 12.30 uur: Lunch, geheel ver zorgd door Be Fair, voorafgegaan door een klein praatje met Piet Schrijvers en Raimond v.d. Gouw. 13.30 uur: De pupillen gaan sa menwerken met de keepers, met onder meer afwerkvormen op het doel 14.00 uur: Een 44 toernooi over 8 kleine velden 15.00 uur: Voorronde penalty-bo- kaal op de assistent-trainers van het keeperskamp 16.00 uur: Finale penalty-bokaal. Het doel zal worden verdedigd door de talentvolle 2e doelman van Sparta Frank Kooiman 17.00 uur: Wedstrijdje tussen een elftal van het keeperskamp en een selectie Be Fair-pupillen, leeftijd 912 jaar, duur 2x15 minuten. 17.45 uur: Prijsuitreiking van en kele onderdelen en tevens afslui ting van deze samenwerkingsdag door de heer L. Willemstein. Op deze grootse manier hoopt Be Fair het voetbalseizoen 1991/92 voor haar pupillen af te sluiten, een seizoen dat door de sportieve hoogtepunten in de jeugd al niet meer stuk kan en zij is ook de eerste club uit de afdeling Gouda die op deze manier een samenwer king met het Mini-Keeperskamp is aangegaan. WADDINXVEEN De heer H.J.M. de Raad heeft om per soonlijke redenen bedankt als pen ningmeester en als bestuurslid van de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen. Het bestuur van de stichting zoekt nu een nieuw bestuurslid, dat tevens de functie van penning meester op zich kan nemen. Ge dacht wordt aan een actief per soon, die boekhoudkundig onder legd is, maar ook veel interesse moet hebben voor het ouderen werk. Het behoeft beslist niet iemand te zijn die behoort tot de groep van 55-plus en ouder. Ook een jongere die belangstelling heeft voor dit werk kan zich melden, op het kantoor van de stichting, Prins Bernardlaan 9 of bij één van de bestuursleden. WADDINXVEEN - In de afgelo pen maand waren er op de open bare Annie M.G. Schmidtschool aan de Zuidplashof enkele buiten schoolse activiteiten. Op 3 april was de traditionele voorjaarsmarkt. Dit keer een soort pasar malam. Ouders en kinderen konden op school van allerlei lek kere hapjes genieten. Vanaf de middag was de school al gevuld met lekkere geuren, ’s Avonds was het bij de eetkramen een drukte van belang en bij het sluiten van de markt was er nau welijks nog iets eetbaars over. In de lokalen waren spelletjes voor de kinderen opgesteld en ook de rommel- en plantenmarkt trok veel bezoekers. Na afloop was er een netto opbrengst van 1396,45, een bedrag dat in over leg tussen team en ouderraad be steed gaat worden voor de kinde ren van de school. In de paasvakantie speelden vier teams van de school mee op het paastoernooi van Waddinxveen Flyers. Drie teams kwamen met een beker weer naar school. Op 28 april waren de schaakexa- mens. Vorig jaar hadden de leer lingen het pionnendiploma be haald, nu probeerden zij het (moeilijker) torendiploma te beha len. Het examen was behoorlijk moeilijk en de kinderen hadden alle tijd nodig. Toch kon de schaakleraar Piet de Niet om half negen 12 diploma’s uitreiken. In de maanden mei en juni gaat de school zich opmaken voor de viering van het eerste lus trum aan het eind van dit school jaar.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 25