Be Fair-tennis 'LIST VERLOOP Passage- bonnen blijft succes vol Stijgende lijn bij Waddinxveen-tennis Atletiekmeerkamp Antilope-jeugd VOOR MOEDER Boule- tournooi voor 50+ De Gouwe onderuit in finale Televisie bij bedden ziekenhuis Zes teams in mini- competitie Klaverjassen Gouwe Smash &PBNA Het was fantastisch! Wat...? Kramen woordenboeken Voorzichtige start Gouwe-zwemmers I 4 Al bijna dertig jaar gespecialiseerd in alle soorten familie- en handelsdrukwerk FOCHtf De enorme belangstelling voor de kleurwedstrijd. ...tig kleurplaten zijn ingeleverd en het was een hele klus om de vijf mooiste en beste uit te zoeken. LEUKE SORTERING VIJVERPLANTEN LUXE WATERTESTDOOS VIJVERVISSEN VAN GROOT TOT KLEIN GROTE KEUS UIT VISKOMMEN VERDER ALLES VOOR AQUARIUM EN VIJVER speciaalzaak voor zee- en zoetwateraquaria Kom kijken in de etalage of je gewonnen hebt. AUTOSCHADE KOMT EGARANDEEF WEER GOED! Heren 35+ Dames Jeugd Heren 18+ Pagina 29 Woensdag 6 mei 1992 Weekblad voor Waddinxveen Julianastraat 12 2741 HK Waddinxveen Telefoon 01828 -13300 me de Noordeinde 351,2771 WR Boskoop, tel. 01727-15569. Maandagochtend en woensdagochtend gesloten. Vrijdag koopavond. Bij FOCWA garantiebedrijf GLASBEEK Noordkade 24 Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIEBEDRIJF 4A. tftZTTL; A GOUDA De afgelopen maan den zijn bij alle bedden in het Goudse Groene Hart Ziekenhuis (lokatie Bleuland) als serviceuit- breiding aan de patiënten tv-toe- stel geïnstalleerd. Op woensdag 13 mei a.s. zal van af 12.00 uur in de gehoorzaal van de Bleuland-lokatie de officiële ingebruikname van het televisie systeem plaatsvinden. Tele-Hire BV, die de tv-toestellen geïnstalleerd heeft en de verhuur ervan behartigt, zal tijdens deze bijeenkomst de directie van het ziekenhuis een tv-camera cadeau doen, terwijl hostesses van de be treffende firma tussen 12.00 en 13.00 uur de patiënten een atten tie aanbieden en hen tegelijkertijd informeren over de verhuur-moge- lijkheden. Onder het genot van een drankje en een hapje krijgen de aanwezi gen in de gehoorzaal vervolgens een demonstratie van de video- en tekstverwerkingsapparatuur. Het gehele programma wordt opgeno men en zal om 13.00 uur centraal in het ziekenhuis uitgezonden worden. vrouw Sjaak Noteboom). winnende kijkdozen. In het win kelcentrum de Passage gebeurde dat door Janine Vis, die waarde bonnen ter waarde van honderd gulden overhandigde aan vrouw A.Th. Vernooij van Lijsterbesstraat. Van de Passage-winkeliers kregen negen qndere Waddinxveners ka- dobonnen met 50 gulden en van 10 gulden. toe. Samen met Jan Nederhof werd ook HD gewonnen? HD van Willem Keuzenkamp met Paul Makkinje is altijd goed voor spec taculair spel. Na drie sets kwam de winst. In totaal werd 32 bereikt tegen TC’73. Team 2 van Piet Hooftman kwam in Moerkapelle op 4l. Team 3 heeft op de vier competi- tiedagen steeds winst behaald. Ook nu weer 50 tegen Zeven huizen. Alles in twee sets onder aanvoering van Herman Simons. De overige spelers waren Dick Frerichs, Leo van Dam en Jan v. Knippenberg. Team 5 speelde met twee inval lers, Jan Kuyper en Hans Ver meulen. Eén van de gewonnen partijen was van Jan met 64/6l. Tegen Zwartewaal was de totaaluitslag 32. Team 6 van Jan Hogerbrugge speelde thuis tegen Belt 5. Resul taat 23 verlies. Team 7 van Jaap Wielhouwer is nog niet erg succesvol. In een prettige wed strijd tegen Merwede 4 werd geen enkele partij veroverd. Dit Mer- wedeteam heeft tot nu toe alle competitiedagen met 50 afge sloten. Team 8 met Siep Landstra, Peter Vink, Chris Waagenaar en Jan Koetsier had een goede dag in Gouda en kwam voor de eerste keer tot goede winst. 4l tegen Ad Astra. Team l met Helène Leer won DE met 61/63. HE van Edwin van Erk werd 64/64. Helène en Joan den Boer hadden zware tegenstand in DD. De eerste set werd 64. De tweede ging na tie-break verloren. De tegenstand sters uit Zevenhuizen pakten ook de derde set. GD van Wouter Borst met Joan werd in twee sets binnengehaald. Edwin van Erk en Wouter won nen HD na drie sets, 4l is de totaaluitslag. Team 3 van Ans de Jong leverde zware strijd tegen Hoge Limiet met driesetters, tie-breaks etc. Resultaat van alle inspanning was 23 verlies. Team 4 van Aart Duiser kwam met 32 winst te rug uit Rotterdam. Team 5 behaalde een 4l zege tegen Z’67, alles in twee-setters. HE van Cor Matse ging verloren, maar samen met captain Herman Streng kwam hij op 75/75 in HD. WADDINXVEEN Het twee de 50+ tournooi van de jeu de boulesvereniging Waddinxveen, gehouden op woensdag 29 april, was goed bezet. Maar liefst 30 doublettes namen deel aan het tournooi. Zoals ge bruikelijk bij JBV Waddinxveen was de organisatie perfect. Er werd sportief gestreden in een goede onderlinge sfeer. De scheidsrechter, die geassis teerd werd door twee aspirant- scheidsrechters, had een rustige middag. Hij hoefde alleen enig meetwerk te verrichten. Helaas wisten de leden van JBV - Waddinxveen geen beslag te leg gen op de fraaie bekers. Alleen Elly Kappert en Jan Hielema ble ven met een vierde plaats in de A- poule in de buurt van de toppers. Ab v.d. Steen en Nel Tak uit Gouda legden beslag op de eerste plaats in de A-poule. Tweede werd het echtpaar Bolda en derde Geert Bakker en Jan Kloosterman uit Leiden. In de B-poule was de eerste plaats voor J. v.d. Broek en J. Veenen- daal. De tweede plaats werd inge nomen door H. v.d. Hoek en P. Meeldijk uit Vlaardingen, derde werd het echtpaar Baggerman uit Gouda. Ook hier was de vierde plaats voor Waddinxveners, name lijk Thea Springers en Dino Gian- caspero. DRUKKt De mix-dubbel Lidia Koop/v.d. Pol ging na 3 spannende sets he laas verloren. Dit was echter kant je boord. De laatste set was een tie-break. Het had ook 50 kun nen worden. Het vierde mix-team, u weet wel met captain Gerard van Oyen, deed ook dit maal de gelofte stand. Zij lieten er bij Love 70 3 geen enkele twijfel over bestaan wat zij van plan waren en versloe gen de tegenstanders wederom met 50. Zo langzamerhand zou je zeggen dat het inderdaad geen toeval is en met nog 3 wedstrijden voor de boeg lijkt het kampioenschap er aan te komen. Heren l versloeg TVO l met 4l. Hier moesten van de Pol en Kleist hun dubbel inleveren Uit- tenbroek en Hendriks zetten hun enkelspelen in winst om terwijl de dubbels Uittenbroek/Kleist en Hendriks/v.d. Pol hun dubbel in drie sets wonnen. Heren 2 versloeg Be Quick 4 eveneens met 4l. Van Winger den en De Lang sneuvelden hier met hun dubbel. Vork en Van Wingerden legden hun tegenstan ders in de enkelspelen plat, ter wijl de dubbel Vork/Arends en De Lang/Arends eenvoudig in overwinning werden omgezet. Heren 3 tobde tegen Gouderak 3. Een van de sterkste tegenstanders van heren 3. Dit team dat door de vele wisselingen in opstelling nog niet het juiste wedstrijdritme te pakken lijkt te hebben, legde het loodje met 4l. Hoewel Fer Buring de tegenstan der tot het uiterste liet gaan moest hij zijn enkelspel en laten ook zijn dubbel met Ruud van Rijswijk, in drie sets naar de te genstander laten gaan. Ruud Spillenaar en Henk Bloks grepen echter overtuigend het enige punt in deze wedstrijd met hun dubbel. Met nog 3 wedstrij den voor de boeg is deze ploeg echter bereid tot het uiterste te gaan. In de categorie Heren 35+ won het derde team van Be Quick 3 met 32 en ging het tweede team roemloos ten onder met 50 tegen Westrac 2. Veteranen l had de borst weer nat gemaakt en ging ten strijde tegen DLTC l. Het eerste dub belspel van Stelling/Keyser werd na 3 sets beslecht in het voordeel van Waddinxveen. Het dubbel Binkhuijsen/Dolislager was nau welijks op streek toen de tegen partij met 42 achter in de eer ste set moest opgeven, daar een Waddinxveense bal een tegenstan der tussen de ogen trof. De dubbels Oosterom/Nederhof en Oosterom/Keijser wonnen hun partijen met meer moeite terwijl Stelling/Nederhof korte metten maakte met de vijand. Uitslag 50 voor Waddinxveen. Veteranen 2 vocht zich in een he roïsche strijd naar een overwin ning met 32 op ’s-Gravendeel l. Nadat Hasselbach/Boer niet slim spel de tegenstander op l0 achterstand zetten, moest het dubbel Hornes /Wempe na een slopende 3-setter hun meerdere erkennen in de tegenstanders. Het dubbel Kapaan/Boer bracht de stand na langdurige rally’s op De Antilope-atletiekmeer- kamp met speerwerpen. (Foto: Han Zoet). De Antilope-atletiekmeer- kamp met balwerpen. (Foto: Han Zoet). De Antilope-atletiekmeer- kamp met verspringen. (Foto: Han Zoet). WADDINXVEEN Voor het derde opeenvolgende jaar speel den de Waddinxveense heren van De Gouwe de waterpolofinale in het kader van de beker. Net als vorig jaar moesten de heren ook dit jaar hun meerdere erkennen in hun tegenstander. De heren gin gen in de finale onderuit met 7—9. Zaterdag speelden de De Gouwe- heren de halve finale tegen De Meeuwen uit Diemen. Zij speel den deze halve finale, net als de finale, in Bilthoven. De Meeuwen is een ploeg die uitkomt in de tweede klasse, oftewel een klasse lager dan de Waddinxveners. De Meeuwen verbaasden iedereen door zeer sterk te openen. Na de eerste periode was het 23 in het voordeel van De Meeuwen. De Meeuwen bleven goed bij door het slechte spel van de Waddinxveners. Tot aan de vierde periode was het een gelijk- opgaande strijd. In de vierde pe riode was het gedaan met De Meeuwen. De Gouwe liet even zien waarom zij in de top van de eerste klasse spelen en waarom zij dus sterker waren. De Gouwe voerde de ’pressing’ en de snel heid enigszins op en dit leidde tot een aantal mooie doelpunten. De Gouwe liep van een 97 voor sprong binnen enkele minuten uit naar de 158 voorsprong en kwa lificeerde zich hierdoor voor de fi nale. Doelpuntenmakers: Arco Ver boom 4x, Ronald Schens 3x, Paul van Doorne 2x, Remko Overdam 2x, Wilfred Bontje lx, Marco Kraak lx, Jaco de Jong lx, Mare Faber lx. De finale werd afgelopen zondag gespeeld in hetzelfde Bilthoven tegen Brandenburg. Brandenburg had zich voor de finale weten te plaatsen door verrassend te win nen van kampioen LZ ’86. Brandenburg opende sterk en De Gouwe wist hier niet echt raad mee. De voorsprong van Branden burg bleek na twee perioden al te zijn opgelopen tot 26. De Gou we eiste het meeste balbezit op, maar maakten hun opgelegde kan sen niet af. Brandenburg profi teerde hier wel van en kon hier door een flink gat slaan. Aan het einde van de derde periode be droeg de achterstand voor de Waddinxveners al 38. Gewoon weggespeeld werden de Waddinx veners in deze fase van de wed strijd. Na een donderspeech van coach Albert Spijker konden de heren in de laatste periode de eindstand nog iets veranderen. De eindstand bedroeg uiteindelijk 79. We derom een verlies voor de Gouwe- heren in een bekerfinale. Het seizoen voor de Waddinxve ners zit er nu definitief op. Zij houden nu vakantie en gaan zich voorbereiden op de competitie van het volgende seizoen, welke half oktober zal aanvangen. Waardebonnen van het winkelcentrum "de Passage" voor me- A.Th. Vernooij (rechts), gegeven door Janine Vis. (Foto: WADDINXVEEN - Ter afslui ting van de landelijke Week van de Winkel, waaraan in Waddinx veen werd deelgenomen door het winkelcentrum Brug en door het winkelcentrum de Passage, zijn aan jongeren en ouderen de prij zen uitgereikt. Het winkelcentrum brug deeld vi- deo-kinderbanden uit voor rpijs- WADDINXVEEN Be Fair-tennis aan de Sniepweg behaalt in dit tennisseizoen goede resultaten. Team l kwam, zoals dat hoort, weer tot winst, 42 tegen DDH uit Zwijndrecht. Team 3 wist de ze keer 2 partijen te winnen en wel DE van Lia Sekeris met 6—2/63 alsmede DD van Lia samen met Gerrie van Dijk. Hier voor waren drie spannende sets nodig met de standen 6—4/5—7/6—3. Team 5 blijft succesvol. Nu weer 4l tegen Love 70. Team 7 van Krina Smit draait weer uitste kend. In twee sets werden alle vijf partijen gewonnen. De tegenstan ders waren van Binnenmaas 6. Team 10 bemachtigde ook alle vijf partijen en wel tegen ’s-Gra- venhout. Er werd gespeeld door de dames Vink, Bakker, Tanis en Zijderhand. Team 12 met Greet Stuiver aan het hoofd had geen problemen te gen Lekkerkerk, 50 werd de uitslag. Lucy de Jager won haar DE met 62/63. Riet van Bu ren maakte er 6l 60 van. De dubbels waaraan ook Betty den Edel en Joke v.d. Loo deelnamen, werden in 2 sets afgewerkt. Bij de jongens t/m 17 j. viel voor al team l weer op. Remco Frerichs, Arjan Verhoeff, Jasper Coppens en Albert Hoede- maker wisten alle partijen tegen Plaswijk te winnen. Slechts één partij had drie sets nodig. Het eerste jongensteam van Ar- noud de Lange kwam met 4l eervol uit de strijd tegen Nieu- werkerk. Het eerste mixed team t/m 17 j., spelend in de hoofdklasse, blijft uitsluitend op winst spelen. Onder aanvoering van Adrianne van Dijk werden alle partijen tegen Tromf in twee sets gewonnen. Team l met Ad Herrebrugh trok HE in twee simpele sets naar zich WADDINXVEEN Nu ook voor de tennisvereniging Waddinxveen aan de Al- berdingk Thijmlaan de compe titie de eerste helft gepasseerd is wordt steeds duidelijker dat het seizoen 1992 een sterk tot zeer sterk seizoen gaat worden voor Waddinxveen. De zondag 3 mei gespeelde wed strijden gaven weer alleszins be vredigende uitslagen te zien. Zo won het eerste team, gesponsord door het schildersbedrijf H. Ko- ning, uit Den Haag met 7l van VEP l. En dit bepaald niet omdat de tegenstanders zwak waren. In tegendeel. Onder de strakke leiding van cap tain Frank van den Berg versloe gen Lieneke van Nederpelt, Ste phanie van Munster en Mike Lui ten hun tegenstander in spannen de partijen met zeer hoogstaand tennis. Een waar genoegen om te zien hoe deze ploeg zich naar het kam pioenschap vecht. Slechts de dub bel van de dames kon niet in winst omgezet worden. Zo ook het 5e gemengde team, dat Toeg 3 versloeg met eveneens 7l. Bij de herenteams waren de uit slagen nog nadrukkelijker. Wad dinxveen 2 versloeg Phoenix 2 met 80 en het derde team deed dit met Botesa l met 60. Het is duidelijk dat een goede voorberei ding op de competitie rijpe vruch ten gaat afwerpen. Ook de zaterdagcompetitie van 2 mei liet prettige resultaten zien. Het eerste mix-team kwam uit te gen Numansdorp l en won na spannende partijen met maar liefst drie 3-setters uiteindelijk met 4l. Dus ’ouwetje’ Henriette Laan moest dit keer haar single prijs geven. De tweede enkel, Eric Naafs, won met goed spel in 3 sets. De damesdubbel Elberse/Laan, de herendubbel Naafs/Schraven en de gemengde dubbel Elberse/Schraven werden echter alle in winst omgezet. Tot nu tot staan zij op een stevige eerste plaats. Het derde gemengde team won eveneens met 4I van Z67 3. De enkelspelen van Marion van Bemmel en Ton Rutten werden redelijk gemakkelijk binnenge haald. Zo ook de damesdubbel Koop/v. Bemmel. De herendubbel Rutten/Frits v.d. Pol legden uiteindelijk na 3 span nende sets de tegenstanders plat. WADDINXVEEN - De tennis competitie is halverwege. Dat geldt ook voor de tennisvereni ging De Gouwe Smash in het Warnaarplantsoen. De Gouwe Smash neemt met 13 teams aan de competitie van de KNLTB deel. Op de ranglijst neemt de jeugd gemengd 14 jr. Ie klasse de 3e plaats in, de jeugd gemengd 14 jaar 3e klasse de 8e plaats, de jeugd gemengd 17 jaar 4e klasse de 2e plaats, de jongens 17 jr. 2e klasse de 7e plaats, de meisjes 17 jr. Ie klasse de 5e plaats, de ge mengd 18 jaar e.o. 4e klasse de 7e plaats, de gemengd 18 jaar e.o. 5 klasse de 6e plaats, de gemengd 18 jr. e.o. 6e klasse de 2e plaats, de gemengd 18 jr. e.o. 6e klasse de 3e plaats, de heren 18 jr e.o. 4e klasse de le plaats, de heren 18 jr. e.o. 4e klasse de 2e plaats, de veteranen heren 2e klasse de 4e plaats, de dames 18 jr. e.o 2e klasse de 6e plaats, de dames 18 jr. e.o. 3e klasse de 8e plaats, de dames 18 jr. e.o. 4e klasse de 4e plaats, de dames 18 jr. e.o. 4e klasse de 7e plaats en de vetera nen dames 3e klasse de 2e plaats. 2l. Deze voorsprong ging ech ter weer verloren toen het dubbel Hasselbach/Wempe de sterkste combinatie tegenover zich kregen. De laatste dubbel, Kapaan/Hornes, moest derhalve onder zware psychische druk het veld in. Hier bleek weer de karak tervastheid van de spelers van dit veteranenteam. Hoewel spelers noch toeschouwers gespaard wer den, wisten de Waddinxveners de stand in het voordeel van T.C. Waddinxveen te brengen met 3— 2. De damescompetitie ten slotte vertoonde een lichte terugval in resultaten, vergeleken met de vo rige week. Het eerste team won van Spijkenisse met 32. Zo ook het 2e team, dat won van Berg- vliet 3 met 3—2. Het derde team ging ten onder te gen Holy 5 met 23, gevolgd door het 4e team dat haar meer dere moest erkennen in Heinken- soor l met 23. Ook het 5e team moest afzien te gen T.C. Krimpen 8 met 23. Het zesde team echter zag kans om Be Quick 4 met 32 terug te wijzen. Veteranen l wonnen eenvoudig van E68 l met 50, terwijl ’s- Gravendeel l het 2e veteranen team onderuithaalde met 50. Al met al een veelbelovende ont wikkeling in de drie competitieca- tegorieën. Speculanten sluiten nu reeds weddenschappen af op het aantal kampioenen over een dikke maand. Geruchten gaan dat aan tallen van 7 tot 9 de ronde doen. WADDINXVEEN Zaterdag 25 april organiseerde Antilope de le wedstrijd van de dit jaar 3 geplande atletiekmeerkampen voor de CD-jeugd en pupillen. De weergoden hadden voor goede wedstrijdomstandigheden gezorgd, hoewel het jammer is, dat na wat regen in de nacht, de baan zelf nog de nodige plassen ver toonde. Een beetje veel wind maakte het de deelnemertjes moei lijk om werkelijk topprestaties te leveren. de zijn wedstrijd met 9,2 sec. op de 60 mtr. tegenover 9,5 sec. van Sven. Deze 3/10 seconde levert gelijk al 50 punten verschil op. Het verspringen ging ook naar Menno met 4,16 mtr. tegenover 3,71 mtr. voor Sven, ook dit le vert een flink aantal punten ver schil van 90 op. De bal werd door beiden naar resp. 31,5 mtr. en 25,5 mtr. ge worpen (verschil in punten op dit onderdeel 71). Op de l.OOO mtr. pakte Sven Metsemakers 92 pun ten terug door zijn uitstekende eindtijd van 3,44 minuut tegeno ver 4,02 minuut van Menno Hoo- gendoorn. Menno leidt hier met 1.585 pun ten, op z’n hielen gezeten door Sven Metsemakers met 1.466 punten. Ook Peter van Ommen, Menno van Steen, Erik de Bruin, Jeroen Koppes en Jeroen van Steen doen goed mee in deze meerkampwedstrijden. Ook de junioren kwamen tegen elkaar in het strijdperk. Bij de meisjes D wordt het gezien de einduitslag van deze le dag, nog een heel spannende strijd. Nata scha en Kim v.d. Wolf komen in een meerkamp uitstekend uit de verf, terwijl ook Kathinka Hoek en Suzanne de Leede nog lang niet kansloos zijn voor de ere plaatsen. Kathinka Hoek nam met 9,2 sec. op de 60 mtr. resoluut de leiding. Kim en Natascha v.d. Wolf, maar ook Suzanne de Leede kwamen tot 9,4 sec. (puntenverschil hier 34 voor 2/10 van één seconde). Bij het verspringen heersten de zusjes v.d. wolf: Natascha 3,81 mtr. en Kim 3,65 mtr. De junioren doen in deze meer kamp aan speerwerpen in plaats van balwerpen; dit onderdeel ver eist heel veel techniek en is der halve één van de moeilijkste atle- tiekonderdelen. Kim v.d. Wolf bracht het er het beste van af door de 400 grams speer naar 12,5 mtr. te werpen, Natascha v.d. Wolf kwam tot ll,8 mtr., terwijl Saskia Kooistra met 9,6 meter verdienstelijke der de werd. De l 000 mtr. voor dit gezelschap was erg spannend, met tijden die er beslist niet om lie gen. Kijkt u maar: Natascha v.d. Wolf 3,50 minuut, Kim v.d. Wolf 3,52 minuut, Kathinka Hoek 3,55 mi nuut en Suzanne de Leede 3,58 minuut. Ook hier wordt door El len Boere, Sabina Esveldt en Marjolein Groen wat minder, maar toch nog goed gepresteerd en moet worden geconstateerd, dat de meisjes van deze groep de atletiek in de breedte goed bedrij ven. De jongens D lopen al een 80 mtr. sprint. Mark Boon en Frank Kuiper gaven elkaar geen duim breed toe en finishten beiden in 12,2 sec. Het verspringen werd, net als het speerwerpen beheerst door Vincent Boere (ver 3,86 mtr, speer 17,7 mtr.). Erik Diederiks liet, na een span nend l.OOO mtr. wedstrijdverloop, op de laatste 100 meter Vincent Boere zijn hielen zien en finishte in een uitstekende tijd van 3,28 minuut. Sander Minnee, Mark Toet en Walter van Berkel doen nog volop mee in deze meerkam pen. Aan de kop van het klassement hier: Vincent Boere met 1.495 punten, Mark Boon 1.446 punten, Erik Diederiks 1.438 punten en Frank Kuiper met 1.228 punten. De jongens C lopen een 100 mtr. sprint, die werd door Ferry Boon in 14,7 sec. afgelegd, het speer werpen leverde een afstand op van 19 mtr. Het verspringen 4,07 mtr. en de 800 mtr. werd in 2.32 minuut afgewerkt. Dit alles is goed voor 1701 punten. Wijnand de Kort volgt hier op enige afstand en liet op de 800 mtr. ook een goede tijd (2,48 mi nuut) noteren. De volgende meerkampen staan gepland op 16 mei en 12 septem ber, waarna de einduitslag opge maakt kan worden. Verder staat 4 juni bij Antilope de Gouwebos- loop op de kalender, terwijl de clubkampioenschappen voor alle leden op 13 juni staan genoteerd. BEROEPSOPLEIDINGEN IN FECHNIEK ECONOMIE EN INFORMATICA Bel voor informatie: 0 8 5 -57^911 PBNA. Postbus 90 5J, 6800 GS Arnhem Koninklijke PBNA b.v. is erkend door de Minister van Onderwijs en Wetenschappen op grond van cie Wet op dc erkende onderwijsinstellingen. WADDINXVEEN De woens- dagmiddagcompetitie van de ten nisvereniging Waddinxveen heeft er nu vier keer spelen opzitten. Het meisjesteam t/m 12 jr. met daarin Madelein Hofmijster, Pa tricia Jerusalem, Climmy Kloos terman, Liesbeth van Oijen en Annelous Ramp hebben tegen Langeland, de Sluipers en Triomf goed gespeeld en gewonnen, maar van Stolwijk kregen ze van de 12 punten slechts 4 mee naar huis. Zij hebben nu 33 punten en eindi gen op een 2e of 3e plaats in hun poule. Het jongensteam t/m 12 jr. met daarin Geert de Boer, Willem Glasbergen, Tjeerd Koop, Lewis van Leeuwen en Erik Sikkel doen het dit jaar prima. Tegen Capelle l was het 66 maar van de ande re 3 tegenstanders hebben ze overtuigend gewonnen. Zij heb ben nu 34 punten en staan op een 2e plaats. Het gemengde team l t/m 10 jr. met daarin Karlijn Joling, Maria- José Vasquez, Vincent Pelup essy en als enige 2e jaars Michiel Du- enk doen het uitstekend. Wegens de terugtrekking van Overschie, hebben zij alle punten die er te verdienen vielen van de 3 tegen standers gepakt. De Gouwe Smash, een goede 2e in hun poule, moeten zij 13 mei tegen spelen. Dat zal heel spannend worden. Het gemengde team 2 t/m 10 jr. met daarin Deborah Kortenoeven, Sabrina Noorlander, Kirsten de Quillettes, Ruud Clerx, Matthijs Compeer en Richard van Velde heeft het tot nog toe best moeilijk gehad. Het zijn allemaal le jaars en ze doen zo ontzettend hun best. Maar de laatste keer tegen Nieuwerkerk werd hun moeite beloond met een l l-l zege. Na 3x spelen hebben zij 12 punten en staan op een 6e plaats. Het gemengde team l t/m 12 jr. met daarin Sabrina Evers, Jako- mien Prevosth, maurice Buring en Joeroen Joling vertoont een stij gende lijn. Na een 66 start te gen Ter Steeghe 2 werd het ver der 84 en 102. De laatste keer tegen Aeolus l hebben zij met 12——0 gewonnen. Totaal heb ben ze 36 punten en staan op een 2e of 3e plaats. Volgende week te gen TOC 2 moeten zij er tegen aan, want TOC is, met l punt meer, koploper in die poule. Het gemengde team 2 t/m 12 jr. met daarifn Maaike Braat, Mau reen Twigt, Vincent Doeleman, Max Loomans en Walter Pirovano zijn ook le jaars en spelen vrij constant. Eerlijk is eerlijk, de jon gens pakken de punten en de meisjes zijn te aardig en geven die aan de tegenstanders. Ze be gonnen met 57, toen 75 te gen Nieuwerkerk 66 en de laat ste tegen ’s-Gravenhout 75. To taal 25 punten en een goede 4e plaats in hun poule. WADDINXVEEN Zaterdag 2 mei zijn in het zwembad Aqua- mar te Katwijk aan Zee de kring- kampioenschappen zwemmen 1992 begonnen. De Gouwe-zwem- mers begonnen dit kampioen schap weliswaar met een aantal goede prestaties op de estafettes, maar op de individuele nummers bleven zij wat aan de matige kant. Al direct op het eerste nummer de 4x100 m wisselslag dames, pakte het Gouwe-team bestaande uit Natascha Matheeuwse, Ilse v.d. Dussen, Marion v. Hooft en Sandra Berckenkamp, de derde plaats in 4.50.6 en op de 4x200 m vrije slag heren zouden Mark v.d. Zijden, Antoine Calis, Christiaan de Groot en Jan-Willem v.d. Hoek het zilver opeisen in 8.10.2. Op de individuele nummers, werd de Gouwe-zwemster Inge v.d. Schrier kringkampioen op de 200 m wisselslag die zij in 2.46.1 zwom. Op de 400 m wisselslag dames eindigde Marion v. Hooft op de derde plaats in 5.26.2 en bij de heren eiste Mark v.d. Zijden de titel op de 400 m wisselslag, die hij in 4.42.6 zwom, voor zich op. Jan-Willem v.d. Hoek werd op dit nummer derde in 4.55.0. Tenslotte behaalden nog twee Gouwe-zwemmers een bronzen medailleplaats op de 400 m wis selslag, Antoine Calis in de groep onder de 16 jaar in 5.06.0 en Christiaan de Groot in de groep onder de 18 jaar in 5.01.2. WADDINXVEEN Vrijdag avond 8 mei om acht uur is er voor de laatste keer dit seizoen klaverjassen bij W.S.E.-voetbal. Deze slotavond wordt als gebrui kelijk gehouden in W.S.E.’s ge zellige clubhuis, want: „Het is fijn, om in De Lansbrekers te zijn”. Tijdens deze avond wordt tevens bekendgemaakt wie de klaverjas- kampioen van W.S.E. 1991-1992 is geworden, iedereen is uiteraard van harte welkom. De uitslag van de door 45 klaverjasliefheb- bers/sters bezochte april-avond luidt: le: Frans Redegeld met 5485 punten; 2e: Aad Eijkelhof met 5391 punten en 3e: Theo Droogh met 5318 punten. De poedelprijs van de maand april kwam terecht bij Anja Lebbing, die 3718 punten bij elkaar jaste. Al met al echter was er sprake van een goede sfeer en is er on derling flinke strijd geleverd op de verschillende onderdelen. Om 14.00 uur werd het le startschot gegeven voor de 40 mtr. sprint van de allerjongste atleetjes. Marieke v.d. Leede (minipupil) opende de wedstrijd gelijk uitste kend door in een mooie 7,1 secon de te finishen, terwijl ze ook bij de andere onderdelen prima pres teerde (ver 2,57 mtr., balwerpen 11 mtr. en de 1.000 mtr. hardlo pen in 4,11 minuut). Eveline Blaauboer en Frank Stra- ver deden alles wat voor hen maar mogelijk was, maar konden niet verhinderen, dat Marieke de meeste punten wegsleepte. Bij de jongens pupillen C wordt sportieve strijd gestreden tussen Arnold Toet eh Christiaan Visser, beiden doen niet zo veel voor el kaar onder, we zijn benieuwd hoe zich dat in de loop van dit jaar zal ontwikkelen. Ook bij de weer wat oudere jon gens pupillen B wordt al goed at letiek bedreven. Bij de 40 mtr. sprintte Peter de Leede met 6,5 sec. naar een uitstekende le plaats, voor Luuk Schwiebbe (6,8 sec.) en Sander van As (7,1 sec.). Bij het balwerpen eiste Luuk Schwiebbe de le plaats voor zich op (20 mtr.) voor Peter de Leede (18,5 mtr.) en Sander van As (18 mtr.), terwijl Luuk eveneens op de 1.000 mtr. le werd in 3,44 mi nuut. Het verspringen werd met 3,59 meter een ruime overwin ning voor Peter de Leede. Bij de jongens pupillen A 1 e jaars hebben 3 deelnemers al duidelijk afstand genomen van de rest van het veld. Tjeu van Haren blijft het goed doen (60 mtr in 10,1 sec., ver 3,25 mtr., balwerpen 32,5 mtr. en de 1.000 mtr. in 2.49 minuut), dit levert hem in totaal 1337 punten op. Ook Joost Blokland begon zijn meerkamp erg goed (60 mtr. in 9,8 sec., ver 3,24 mtr., bal 23 mtr. en de 1.000 mtr. in 3.43 mi nuut) dit levert hem in totaal 1299 punten op. Goede derde staat hier Ferry Est- veld (60 mtr. 10,1 sec., ver 3,20 mtr., bal 22 mtr. en de 1.000 mtr. in 4,04 minuut), wat in totaal 1126 punten oplevert. Het kan dus nog een heel spannende strijd worden bij de 2e en 3e meerkam pen in de loop van dit jaar. Ook Marjolein Blaauboer doet er bij de meisjes pupillen Ale jaars alles aan, om zo goed mogelijk voor de dag te komen. De 60 mtr. in 10,2 sec., verspringen 2,88 mtr., een wat minder goed bal werpen, maar toch weer een goe de 1.000 mtr. in 4.08 minuut on dersteunen haar kandidatuur voor een le plaats. De meisjes pupillen a2e jaars zul len voor de 2e en 3e plaats nog heel wat onderlinge strijd moeten voeren om deze plaatsen te bezet ten. Vooralsnog lijkt het erop dat Maartje Prevosth hier duidelijk afstand heeft genomen (60 mtr. 9,7 sec., ver 3,67 mtr., bal 18,5 mtr, en een uitstekende 1000 mtr. in 3,55 minuut leverden haar 1274 punten op. Erline Hoek, Sanne van Rantwijk en ook zeker Doret van Boxel hebben nog alle reden zich kandidate te voelen voor een ereplaats. Maar ook Patricia Jerusalem, Carla Graafland en Joyce Steen winkel doen nog volop mee in het strijdgewoel. Bij de jongens pupil len A2e jaars is Menno Hoogen- doorn met Sven Metsemakers een echte meerkamper. Alle onderdelen worden op een behoorlijk nivo beheerst en dat le vert bij een atletiekmeerkamp flink wat punten op. Menno open-

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 29