Aeolus tweede in nationale finale Promotie van Nu meteen boete Degradatie voor W SE Kor bis gelijk tegen Viko Flyers-dames Kampioenschap voor jeugdteams Florida TOOS op regio- kampioenschappen bij vuilverbranden K. Kromhout Terug naar 4e klasse wint bokaal op Floriade GMF wint weer beker volleybal De Sperwer Be Fair- pupillen kampioen WADDINXVEEN Zaterdag speelden de pupillen van Be Fair voetbal hun laatste competitie wedstrijden voor het seizoen 1991/92. Hun rest nog volgende week de door de K.N.V.B. geor ganiseerde Zwaluwen-jeugdtour- nooien of F-dag en daarna nog en kele toernooien in de regio en daar buiten. Fietsdag Hockeyclub klaar voor nieuw jaar Acupunctuur en migraine WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE g Junioren KrarnersvTOordcnboe^^ I REGIO EFFEKT 34 Woensdag 6 mei 1992 Weekblad voor Waddinxveen inlichtingen: sport van de K.N.G.B. in samenwerking met de gymnastiekvere- en WADDINXVEEN - Flyers-basketbal werd vorige week aange naam verrast met het nieuws dat het eerste damesteam toch kon promoveren naar de le klasse in het rayon-West. Hiermee kreeg ED dig, maar liet Zigo 7 geen enkele illusie, ondanks enkele spannende partijen. Met 71 werd de tien de overwinning binnengehaald daarmee werden Patrick v. Esse- veld (ongeslagen!), Roel Kalkman, Michelle de Vries en Jeanette Hogerbrugge overtuigend kampi oen. pnis i ae even- Dick WADDINXVEEN Zondag was de laatste competitiedag en In poule C zat de verrassing van de dag. Het team van Westneder- land plaatste zich zonder proble men voor de halve finale. De Ge meente werd tweede. Na veel gerekend bleek dat CS Engineering met slechts 1 „doel punt” verschil zich voor de halve finale plaatste ten koste van de Gemeente. In deze halve finale won Dactylo zonder moeite van Marskramer met 2013. CS Engineering had eveneens geen moeite met Westnederland (2212). De finale was dus een replay van vorig jaar CS Engi neering - Dactylo. In deze finale ging het lange tijd gelijk op. Dac tylo bleek echter over een iets langere adem te beschikken en won de wedstrijd met 1511. Bij de herenfinale was het de GMF wat de klok sloeg. Alle wedstrijden hebben ze met over tuiging gewonnen. Arch. Buro Stuurman bleef in het spoor en werd tweede. De teams van Kop- pert en Grontmij konden helaas geen potten breken. Finale dus tussen Stuurman en GMF. Stuurman kon in het begin van deze wedstrijd vrij makkelijk weglopen bij de tegenstander. Al gauw was het 41. De GMF kwam echter in zijn spel en kon de achterstand ombuigen naar een voorsprong van 129. Consolide ren was toen het parool en de Goudsche Machinefabriek won dan ook met 1512. Voor de tweede keer in successie werd de wisselbeker binnengesleept. Enkele persoonlijke fouten in de verdediging waren voldoende voor 2 strafworpen waarmee Viko het vege lijf wist te redden. Evenwel verdient Korbis een pluim voor de wijze waarop de ploeg zich van enkele mindere wedstrijden wist te herstellen. Er was sprake van een goede instelling en de wil om te winnen was zeker aanwezig. Jammer is het dan, dat de ploeg kennelijk niet goed raad weet om met een voorsprong om te kunnen gaan. Aanvallend is het spel dan vaak te statisch en wordt het heil te veel gezocht in verre afstand schoten, die vaak dan een prooi worden van de tegenstander. Na 01 door Pieter Slootweg kwam Viko snel op 11, alvorens Miriam de Boer voor 12 zorg de. Viko liet zich niet ontmoedi gen en liet via een strafworp 22 aantekenen. Toch werd opnieuw Pieter Sloot weg in stelling gebracht en via een doorloopbal kwam Korbis op 23. Na 33 kon Korbis met cia en Proefstation. Bij de recht streekse confrontatie trok het Proefstation aan het langste eind (9-7). Finale dus tussen Boere en Proef station. Hierin liet Boere zich niet meer verrassen en won uiteinde lijk met 1512. Dan de finale voor de winnaars op woensdag 29 april. De poule-inde- ling was op zich al sensationeel te noemen. In poule A bij elkaar de titelverdediger CS Engineering en de nummer-2 van vorig jaar Dactylo. In de rechtstreekse confrontatie won Dactylo met miniem verschil (98). De teams van Alblas en Adv. Buro Smit leverden voorbei de geen problemen meer op. Dac tylo stoomde dan ook rechtstreeks de halve finale binnen, terwijl CS Engineering moest hopen om als beste nummer 2 uit de bus te ko men. Inj poule B was het nog spannen der. De teams van Buropa, NOB, Marskramer en Asac ontliepen el kaar niet veel. Marskramer werd eerste met 4 punten en een doel saldo van +9, terwijl Buropa met 4 punten tweede werd met een doelsaldo van +4. WADDINXVEEN In het weekeinde is het eerste team van de Waddinxveense badmintonclub Regio Effekt Aeolus tijdens de nationale finale districtsteam wedstrijden 1992 in Nieuwegein tweede geworden. Doordat het le team van de Wad dinxveense vereniging op 15 en 16 februari districtskampioen van Zuid-Holland was geworden, had het team van Aeolus het recht verworven het district Zuid-Hol land te vertegenwoordigen tijdens de nationale finale. Op zaterdag lootte men in de voorronde BC Meppeler Meppers (district Noord) en BC Zijderveld (district Noord-Holland Zuid). In alle wedstrijden trad Aeolus onder leiding van hun coach Adrie Sip aan in de volgende op stelling: Tjeerd Hillerts (herenen kel), Natasja van Es (damesen- kel), Tjeerd Hillerts/Marco Over- es (herendubbel), Natasja van Es/Anita van der Starren (dames- dubbel), Anita van der Starren/Marco Overes (gemengd WADDINXVEEN De Waddinxveense postduivenvereni ging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Rove. Weers gesteldheid: krachtige westen wind. Afstand 294 km. In con cours 552 duiven. Gelost om 8.45 uur. Aankomst eerste duif 12.28 uur. Laatste duif 12.48 uur. Snel heid eerste duif 1309 m.p.m. Uitslagen: J. Jansen Zn 1,2, 17, 61, 64, 65, 92, 112, 114, 123; J. Toor 3, 14, 26, 36, 41, 51, 99, 100, 104, 127, 128, 137; H. Met selaar 4, 6, 10, 13, 15, 29, 31, 34, 37, 40, 63, 67, 72, 83, 102, 122, 125; J. Verbakel 5, 8, 25, 27, 30, 33, 53, 66, 74, 105, 107; N. van- Tol 7, 116; D. Heeren 9, 57; R. A. van der Made 11, 44, 46, 47, 55, 80, 118; N. Hoogerdijk 12, 20, 21, 58, 60 71, 76, 82, 86, 89, 93, 95, 113, 117; M. Tollenaar Zn 16, 62, 73, 85, 88, 91, 97, 108, 119; Comb. Wibo 18, 19, 94; D. M. Degenhardt 22, 135; H. Vink 23, 84, 110; W. Breedijk 24, 48, 56, 69, 70, 109; J. Troost 28, 38, 43, 75, 106, 120; D. Griffioen 32, 45, 49, 68, 81; W. Hofman 35, 101; M. Verbeek 39, 59, 78, 79 87, 126, 132; C. A. Bode 42, 52, 96, 124; F. Rio 50, 130; A. Hofman 54, 103, 111; E. van Beek 77, 129, 131, 133, 134, 136; C. G. Hofman 90; P. van der Made 98, 115; Gebleken is dat men alge meen van goede wil is. Het verwerken (afvoeren) van vuil gebeurt steeds meer volgens de regels, dubbel). Reserves: Ilse van Steijn en Dennis van den Berg. Na een aarzelende start in de wedstrijd tegen Meppeler Mep pers, waarin Tjeerd nipt de heren enkel in 3 games verloor, kwam het team van Aeolus al snel op toeren en werd het team van Meppeler Meppers gedecideerd met 41 teruggewezen. Zijderveld kreeg in de 2e wed strijd al helemaal geen vat op het spel van het Waddinxveense team en ging met 50 ten onder. Dankzij deze resultaten was een plaats in de finaleronde op zondag een feit. Samen met BC De Gouwzee (dis trict Noord-Holland Noord), BC Scarabee (district Brabant) en BC Trim (district Limburg) diende het team van Aeolus op de 2e dag uit te gaan maken wie zich natio naal kampioen mocht gaan noe men. Net als op de zaterdag begon het team van Aeolus, aangemoedigd door ca. 60, per een door de spon sor ter beschikking gestelde bus meegereisde supporters, zeer voortvarend met 2 overwinningen op respectievelijk De Gouwzee uit Monnickendam (41) en Scarabee uit Eindhoven (eveneens 4-1). Florida 6 mocht in Bodegraven 35 verliezen van Vederlicht 8, maar slaagde daar niet in. Oor zaak was vooral het verliezen van alle enkels, waarin alleen Sanne Ulbrich beter speelde dan nor maal, maar Emile v. Boxtel, inval ler Sander Jongejan en Annelous Ramp misschien door de spanning niet op hun best waren. In de dubbels werd echter nog al les op alles gezet. Emile en Sanne wonnen, evenals de HD. Annelous en Madelon Gelderblom gingen echter in de 3e game van de DD ten onder. 26 en zeer eervol tweede. Jeugdvoorzitter Dick v. Gemeten huldigde in ”De Sniep” de teams en dankte in ’t bijzonder de en thousiaste ouders voor de begelei ding en het vervoer, zijn kommis sie en trainer Arie Pieter v. Nes. De drie teams zijn tussen de 10 en 13 jaar en Florida kan van de ze groep nog veel plezier hebben. De laatste ’’open avond” voor vol wassenen is donderdag 7 mei van af 20.30 uur in de sporthal ”De Duikelaar” waar men gratis kan kennismaken met de badminton- GOUDA De Nederlandse Vereniging van Migrainepatiën- ten, regio Gouda, organiseert een voorjaarsbijeenkomst op donder dag 14 mei om 20.00 uur in het Verpleeghuis Bloemendaal, Li- vingstonelaan 54 te Gouda. Als gastspreker is de heer J. R. M. Vermin, fysiotherapeut en acupuncturist uit Bleiswijk, uitge nodigd. Het thema zal zijn „Acu punctuur en Migraine”. Na de pauze zal er gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Le den en hun partners hebben gratis toegang, terwijl van belangstellen den een bijdrage van 2,50 zal worden gevraagd. Informatie over deze avond en over de vereniging kan worden in gewonnen bij het secretariaat van de regio, mevr. G. A. M. Pen sioen te Gouda tel. 01820 - 70269 en de contactpersoon voor de re gio, de heer J. Heemskerk te Bos koop tel. 01727 - 14113. het seizoen voor het, als 3e, gepromoveerde Flyers een gouden randje en is het harde werken van de Waddinxveensen beloond. De promotie betekent wel dat Flyers haar team zal moeten uit breiden en versterken om mee te kunnen komen op het hogere ni veau. Dit ook om de aanstormen de jeugd op te kunnen nemen in de selectie. Zo is er vervanging nodig voor spelverdeelster Connie Captein die, na jaren in de eerste teams bij jeugd en senioren, onlangs haar laatste, officiële wedstrijd voor Flyers speelde. Met 164-37 op het score-bord be haalde Flyers’ meisjes-junioren 1 de record-overwinning van dit sei zoen en één van de hoogste scores aller tijden (door een Flyers team). De uitslag is alleszeggend, er was natuurlijk geen sprake van een wedstrijd tussen Flyers en Guards (Pijnacker), maar meer van een race van Flyers tegen de klok. Na de 72 punten vóór rust kon den er maar net geen 100 in de 2e helft gemaakt worden. De meisjes hadden weliswaar weinig oefening aan deze wedstrijd maar voldoen de ’’warming-up” voor de kampi oenswedstrijd van zaterdag. In Delft moet tegen DAS de titel behaald worden. Hoewel pupillenteams, volgens bepalingen van de K.N.V.B., offi cieel geen kampioen kunnen wor den, omdat daar het spelplezier en opleiding centraal moeten staan, worden steeds meer teams door hun vereniging, maar vooral ouders toch gehuldigd voor hun eerste plaats. Daar heeft de jeugdcommissie van Be Fair dan ook helemaal geen moeite mee, want het kan bij de pupillen ook zeer spannend zijn en het publiek komt vaak ook massaal op. Het E-4 team van Be Fair werd zeer overtuigend winnaar van hun competitie. De laatste wedstrijd bij Moerkapelle E-2 werd maar liefst met 1 11 gewonnen en in de competitie van F-4 was het pas echt spannend. Stonden zij eerst ongeslagen bovenaan, later lieten zij punten liggen. De wedstrijd tegen de dorpsgeno ten van W.S.E. moest de beslis sing brengen. Het F-4 team van Be Fair bleek de sterkste. In de Oranjewijk werd met 14 ge wonnen en werd Be Fair met een gelijk aantal punten (13), maar met een wedstrijd minder ge speeld en een beter doelgemiddel- de winnaar, of zoals u wilt kampi oen. D-l won met 03 bij Soccer Boys. Een goed slot. D-2 verloor opnieuw met 37 van Olympia. E-l verloor met 45 ook van Olympia, maar het E-3 team maakte veel goed door met 29 van Moordrecht E-l te winnen. De junioren speelden hun voor laatste wedstrijden. A-2 won van het A-2 ewlftal van W.S.E. door 2 doelpunten van Jeffry Pons. B-2 won met 32 van Olympia. Ook B-3 won met 52 van Haas trecht. Peter van Rooyen scoorde 2x. C-l liet niets over van ONA C-l. Er werd met 140 gewonnen. Gert Jan van Heemst werd samen met Peter Priem topscoorder, bei den 3x. Verdediger Richard Nap scoorde ook. C-2 verloor met 12 van Haastrecht. Jelle van Herpen scoorde. Het C-3 elftal speelde voor de vierde maal dit seizoen tegen Gouda en won met 3—0. WADDINXVEEN - Zaterdag 2 mei heeft de Waddinxveense gymnastiekvereniging TOOS deelgenomen aan de regionale kampioenschappen turnen voor meisjes en dames in de E-lijin. De wedstrijd, gehouden in sporthal de Mammoet in Gouda, werd georganiseerd door de Regiocommissie voor Wedstrijd- Georgnie Earl wist in het geweld van ruim 50 turnsters die streden voor de eerste prijs, zich staande te houden met 27,75 punten. Ze draaide haar oefeningen net niet goed genoeg door allerlei kleine foutjes te maken om in de prijzen te vallen. Beter verging het Barbara Ver haat die behalve de val bij de brug tijdens het ophurken, een goede wedstrijd liet zien. Ze kwam dan ook aan een puntento taal van 28,05. De beste turnster voor TOOS van de hele dag werd Danitsja Kray- esteyn. Met haar oefeningen die er heel goed uitzatgen wist ze een puntentotaal op te bouwen van 29.95 punten. Zij werd hiermee dan ook zesde van de 50 turn sters. Haar lange mat-oefening was zelfs het beste van allemaal. WADDINXVEEN In de uitwedstrijd tegen Viko uit Vianen wist Korbis-korfbal een kostbaar punt te halen (88). Toch was het achteraf bezien zeker zo dat een overwinning voor de Wad dinxveense ploeg meer voor de hand had gelegen gelet op de 58 voorsprong zo’n 5 minuten voor het eindsignaal. goede aanvallen naar 36 uitlo pen middels treffers van Miriam de Boer, Frits Visser (uit een pri ma opgezette aanval) en Jaco Wi- neke. Viko wist evenwel van geen op houden; een paar goede aanvallen hadden dito doelpunten tot gevolg (56). Met nog zo’n tien minu ten te gaan lukte het opnieuw Frits Visser en Pieter Slootweg Korbis op een komfortabele 58 voorsprong te zetten. Achteraf bezien echter niet kom- fortabel genoeg, want via een af standschot een tweetal strafwor pen in de laatste twee minuten wist Viko de stand zoals eer der geschreven in evenwicht te brengen (88). Bijna had Korbis nog gewonnen maar een duidelijke overtreding tegen Pieter Slootweg luttele seconden voor tijd werd helaas door de matig leidende scheids rechter „niet gezien”, waardoor de zekere strafworp niet werd ge geven. Komende zaterdag gaat Korbis naar kampioen Bolnes om te trachten nog één of twee wed- strijdpunten aan het totaal van 10 toe te voegen. Of dat lukken zal hangt af van de vorm van de dag. Kansloos moet de ploeg van coach Van de Brink zeker niet worden geacht. dat betekende veel spanning, vooral voor de badminton-kampi- oenskandidaten Florida 4, 5 en 6. Florida 4 stond er het beste voor. Delft 8 zou met grote cijfers moe ten winnen om nog kans te ma ken. In Delft verloren Fabian v. Minnen en Jeroen v. Boxtel na lange strijd hun enkels en de HD. Maaike v.d. Weij en Esther Pas- schier hadden echter niet zoveel moeite om te winnen. In de GD bleken Maaike en Fabian veel slimmer dan Delft, maar Jeroen en Esther trokken, ondanks enke le verlengingen aan het kortste eind. 4-4 was echter ruim vol doende voor een verdiend kampi oenschap in de Zuidhollendse jeugdkompetitie van de NBB. Wendy Hoogerbrug had zich de ze dag opgeofferd om team 2 kompleet te maken. Maaike en Wendy bleven ongeslagen deze kompetitie. Florida 5 had een gelijkspel no- Na het debacle van verleden week was er voor WSE nog slechts een minimale kans op lijfsbehoud voor de hoofdmacht onder leiding van Ad van den Herik, die zo graag had willen promoveren. Wanneer Nieuwkoop zou verlie zen (thuis tegen VEP) en WSE zou winnen dan zou een beslis singswedstrijd uitsluitsel geven. Het mocht echter niet zo zijn. Nieuwkoop speelde gelijk (1-1), evenals WSE uit tegen Gouda. Het was zondagmiddag ondanks alles een aantrekkelijke wedstrijd, waarin WSE - met de A-junior Arnold Staarthof in de basis - eens te meer bewees op dit niveau thuis te horen. Na ongeveer tien minuten spelen leek Gouda het pleit al te hebben beslecht door een snelle uitval: 1-0. Dat bleek niet zo toen WSE na ruim een half uur via Rob Verba kel (op aangeven van Dennis Ja ger en Ron Scheurwater) de ge lijkmaker maakte (1-1). Op slag van rust kluunde René Moons door de Gouda-defensie en werd onderuit gehaald in het straf schopgebied. Dennis Jager nam de penalty: 1-2. Na rust (WSE wist dat Nieuw koop ook voorstond) overdonder de het fysiek sterke Gouda de WSE-defensie al snel: 2-2 in de 8e minuut. Het niet gebroken WSE bleef echter de aanval zoe ken. Dat resulteerde in een fraaie en harde treffer van René Moons: 2-3. Gouda maakte er 10 minuten later weer 3-3 van. De wedstrijd bleef aantrekkelijk. Aanval op aanval van beide kan ten. Erwin Pleus (wekenlang vrij wel onzichtbaar) liet menigmaal van zich spreken en dwong zijn directe tegenstander tot het ma ken van overtredingen die de scheidsrechter op zijn beurt weer dwong tot het nodige schrijfwerk. Een kwartier voor tijd soleerde Erwin Pleus, fraai diverse tackels ontwijkend, naar 3-4. Gouda gunde WSE de overwin ning echter niet. Het kreeg van de scheidsrechter een vrije trap op de zes meter lijn te nemen. Wilber Moons (geen familie) joeg voor Gouda de bal hard in de bo venhoek: 4-4. De laatste minuten leverden we- afval op het eigen bedrijf werd verbrand. Daarbij ging net al lang niet meer om uitsluitend organisch materiaal, vaak gin gen ook plastic, potten en an der verpakkingsmateriaal op de brandhoop. Bij verbran ding hiervan komen schadelij ke stoffen vrij en niet zelden kwamen ook klachten vanuit de omgeving over rook en stank. Het verbranden van afval in de open lucht is al langere tijd niet meer toegestaan, maar door onwetendheid van sommige kwekers gebeurde het nog regelmatig. Er is door de politie een tijdje veel voor lichting gegeven en waarschu wend opgetreden. Bovendien hebben ook vakorganisaties hun leden ingelicht. Ook het team van BC Trim uit Nieuwe Hage boekte 2 ruime overwinningen, zodat in de laatste wedstrijd de beslissing zou gaan vallen. Tjeerd en Natasja beten samen de spits af. Tjeerd kreeg naarmate de herenenkel vorderde steeds meer vat op zijn tegenstander en wist zich zelfs na een hopeloos lijken de achterstand tot 1414 nog naast zijn tegenstander te knok ken. Doch zijn tegenstander be sliste de enkel uiteindelijk met 415/14-17 in zijn voordeel. Natasja kwam er in haar dames- enkel, ondanks fel verzet, niet echt aan te pas en verloor met 411/211. Door een 158/158 overwinning van Natasja en Anita in de damesdub- bel keerde de spanning weer te rug. Maar ook in de herendubbel bleek het Limburgse koppel net iets meer routine in huis te heb ben dan Tjeerd en Marco. Alhoe wel beide heren van Aeolus tel kens de aanval zochten werden zij iedere keer opnieuw in de verde diging gedrukt en verloren dan ook met 815/615. In het gemengd dubbel mochten Ilse en Dennis, als dank voor hun geduldig wachten, de honneurs waarnemen in de afsluitende par tij. Dit deed het gelegenheidskop- pel op meer dan voortreffelijke wijze. Met 153/155 haalde men het 2e partijpunt binnen en werd de einduitslag op 32 in het voordeel van het team van BC Trim bepaald. HAZERSWOUDE - Het Ha zerswoudse boomkwekerijbe- driif K. Kromhout Zonen is tijdens de gewaskeuringen op de Floriade zeer goed uit de bus gekomen. Het bedrijf won een bokaal, beschikbaar ge steld door de Hagelunie, voor de beste Azalea. Deze Azalea ’Spicy Lights’ maakt deel uit van een in Nederland nieuw type Rhododendron met de namen ’Spicy Lights’, ’Rosy Lights’ ’White Lights’, ’Gol den Lights’ en ’Orchid Lights De prijs wed toegekend door een internationale jury, waar in deskundigen uit Amerika, Duitsland, Japan, Engeland en Nederland zitting hadden. Het Hazerswoudse bedrijf won voorts een tweede pa voor het arrangement van stand, verzorgd door de eens Hazerswoudse Baelde. niging Velocitas uit Gouda. Gestreden werd er voor de Regio- titel in de E-lijn. De E-lijn is voor de oudere turnsters die net met hun eerste wedstrijden gaan be ginnen en de E-lijn gebruiken als springplank naar de hogere niveau’s. De wedstrijd duurde de hele dag en was verdeeld over twee delen. De meisjes van TOOS, variërend in leeftijd tussen de 8 en de 11 jaar moesten ’s morgens hun oefe ningen laten zien. In niveau GE draaiden 6 turnsters van TOOS mee. Miriam Zaat wist met een con stante wedstrijd te draaien een puntentotaal te halen van 26,90 punten. Linda Asscheman draaide iets beter dan Miriam en haalde dan ook 27,20 punten. Linda viel twee keer van de balk, iets wat haar normaal niet overkomt. Voor Jolande Millane was het haar allereerste wedstrijd, ze is in december van de jazz naar de gymnastiek gekomen. Ze liet ech ter hele goede oefeningen zien met een uitschieter van 8,20 punt op de Lange Mat. In het totaal haalde Jolande dan ook 28,15 punten, wat helemaal niet slecht is voor een eerste wedstrijd. De vierde turnster voor TOOS was Anke Luts. Zij behaalde de 3e prijzen op de Balk en op de lange mat, maar wist dit niet te continueren bij de andere toestel len zodat zij met een puntentotaal van 28,20 ook ruim buiten de prijzen viel. Sylvia Verbree wist net iets beter te draaien dan de andere TOOS- turnsters en met een 2e plaats op de balk haalde Sylvia in totaal dan ook 28,55 punten. Kim van Leeuwen wist met een hele goede en constate wedstrijd te draaien een scoretotaal te beha len van 28,70 punten. Ze wist als enige van TOOS een overslag te springen en haalde daarmee dan ook een 3e plaats. In het totaal was Kim met de 28,70 punten de beste turnster van TÖOS op de 17e plaats. In deze categorie deden echter ruim 70 turnsters mee vanuit de regio Gouda. In niveau 5E, in de leeftijd van 10 tot 11 jaar, waren er drie turn sters dié voor TOOS uitkwamen. BOSKOOP - Boomkwekers kunnen vanaf heden meteen een fikse boete verwachten wanneer zij worden betrapt bij het verbranden van hun tuin- of ander afval in de open lucht. Is er sprake van een forse berg brandend afval, dan bestaat zelfs de kans dat zij voor de economische poli tierechter worden gedaagd. Dit is een uitvloeisel van het beleid dat terzake al enige tijd wordt gevoerd door de politie. Verbranden van afval mocht al een tijd niet, maar tot nu toe werd tamelijk mild opge treden. In de meeste gevallen werd een verzoek het vuur te doven opgevolgd en bleef het daar verder bij. In de afgelo pen maanden zijn alle kwe kers in dé regio op de hoogte gesteld van het feit dat afval- verbranden niet meer is toe gestaan. Aangescherpte milieuregels hebben een eind gemaakt aan het historische gegeven dat WADDINXVEEN In Wad dinxveen is een geslaagd bedrijfs- volleybaltournooi gehouden. De wisselbeker kwam voor de tweede keer in handen van het team van de Goudsche Machinefabriek GMF BV. De prijsuitreiking was in handen van R. H. Helbers en J. Francken, vertegenwoordigers van Be Fair’s volleybalsponsor Centra le Volksbank CVB. Op woensdag 15 april werd de fi naleronde voor de verliezers ver speeld. 12 teams streden bij de gemengde-teams en 4 bij de he renteams om de troostprijzen. Bij de gemengde teams haalde het team van GMF net aan de halve finale in poule A. Axis ging ten onder op „doelsaldo”. In poule B was het de PTT Post die de halve finale haalde. In poule C kende het team van Kop- pert geen mededogen met de an dere teams. Op grond van het meeste aantal punten als nr. 2 ging Axis door naar de halve fina le. Hierin traden zij aan tegen het team van Koppert. Deze laatste was superieur getuige de uitslag van 819. PTT Post en GMF waren meer aan elkaar gewaagd getuige de uitslag 1312. De finale ging dus tussen Koppert en PTT. Koppert had nu iets meer moeite om het spel te win nen. Uiteindelijk werd het 108 in het voordeel van Koppert. Bij de heren was het Boere Machine fabriek die alle wedstrijden won. De tweede stek ging tussen Nutri- Het eerste badmintonteam van Regio Effekt Aeolus, 2e in Nieuwegein. Van links naar rechts Natasja van Es, Tjeerd Hil lerts, Ilse van Steijn, Dennis van den Berg (reserves), Anita van der Starren, Marco Overes en Adrie Sip (coach). (Foto: Aeo lus). BOSKOOP - Toerclub Avanti organiseert zaterdag 9 mei fietstochten vanuit Alphen en Boskoop. De tochten zijn on geveer 30 kilometer lang en zijn met pijlen langs de route aangegeven. De routes zijn ui termate geschikt om met het hele gezin te rijden. In Bos koop kan gestart worden tus sen 9.00 en 13.00 uur bij het Praathuis aan de Bosweg. Deelname, inclusief een her innering, kost 3,50 gulden. Voor inlichtingen: tel. 01720-21020. De kampioenen van Florida 4 en 5 en de bijna kampioen Flo rida 6. (Foto: Florid^. WADDINXVEEN - Derdeklasser WSE is gedegradeerd naar de vierde klasse van de KNVB. De Waddinxveners speelden met 4-4 gelijk tegen Gouda en dat was onvoldoende. Ze degra deren als derde van onderen met 20 punten uit 22 wedstrijden. In de nacompetitie heeft de overigens nog niet in actie gekomen zaterdagvierdeklasser Be Fair nog geen enkele punt. derom kansen op voor beide doe len. WSE was nog het dichtst bij de overwinning. Een verre uittrap van de WSE-keeper bereikte Er win Pleus. Een hardloopwedstrijd tussen hem en zijn eerder beboete bewaker leverde een botsing op van de laatst genoemde met zijn eigen uitgelopen keeper. Erwin Pleus leek als lachende derde met de bal op het lege doel af te gaan toen zijn directe tegen stander alsnog met zijn handen de bal wegsloeg. Het leverde een ro de kaart op voor Gouda en een vrije trap voor WSE buiten het strafschopgebied, hetgeen niets opleverde. In de laatste minuut had WSE alsnog de winst kunnen pakken als Marco Scheurwater (al voor rust ingevallen voor de geblesseer de Patrick Rijnbeek) resoluter was geweest. Al met al een min of meer bevre digend slot van een meer dan ver loren seizoen. WSE is het kind van de rekening. De ploeg degra deert met 20 punten uit 22 wed strijden en zelfs met een positief doelsaldo. WSE was vrijwel gelijkwaardig met de negen ploegen die boven WSE eindigden, maar ’’vrijwel” was echter niet voldoende. Het te ruggaan naar de vierde klasse gaat voor WSE met een geheven hoofd gepaard, al bestaat de wetenschap dat een terugkeer naar de derde klasse niet eenvoudig zal zijn ge zien het fysieke geweld in de vier de klasse. WADDINXVEEN In deze maanden aan het einde van het competitieseizoen gonst het van de activiteiten bij de hockeyclub Waddinxveen aan de Sniepweg. Wat dan opvalt zijn onder andere de jeugdactiviteiten. In de maanden mei en juni wor den er door de hockeyclub jeugd- tournooien gehouden. Voor de jongste wedstrijdspelende jeugd teams, jongens en meisjes vanaf 8 jaar, wordt de competitie feeste lijk afgesloten. Er wordt een mini slot georganiseerd, waar wed strijdjes en spelletjes worden ge speeld. Voor de jeugdcategorie van 10 en 11 jaar is er het hockeyproject. De kinderen leren spelenderwijs een aantal basishockeytechnieken, spelregels en sportiviteit. Het pro ject wordt afgesloten met testjes en een oefenwedstrijd waarna het diploma wordt uitgereikt. De jeugdcategorie van 12 tot 14 jaar doet mee aan het Olympic Youngstars Programma. In zestal len en oefeningen wordt in com petitieverband gestreden voor een landelijke titel. De technische aspecten van de hockeyclub omvatten onder ande re het indelen van de jeugdteams voor het nieuwe seizoen (1992/1993). Het nieuwe seizoen start de tweede week van septem ber. Zoals het er nu uitziet wordt er gestart met 16 jeugdteams en 1 trainingsclubje voor jongens en meisjes van rond de 7 jaar. Zij le ren omgaan met hockeystick en bal en de meest belangrijke tech nieken. Met de nieuwe teamindelingen hebben de hockeyers de wacht lijst kunnen wegwerken. Deze wachtlijst ontstaat meestal aan het begin van het nieuwe seizoen als er plotseling een aantal aan meldingen binnenkomt, terwijl de teams al zijn samengesteld. Dit betekent dat indien jongens of meisjes- intéressé hebben om te gaan h ockeyen, zij zich het beste in mei kunnen opgeven. Ook bij hockey geldt, „hoe jonger we er mee starten hoe makkelijker we het leren”. Elk jeugdteam traint eens per week. Voor de jongste jeugd zijn de trainingstijden in de middag en voor de wat oudere jeugd vroeg in de avond. Wie interesse heeft om te gaan hockeyen kan zich aanmelden bij de secretaris van de hockeyclub, Y. v.d. Honing, tel. 01828 - 16116. Inlichtingen kan men krij gen bij jeugdcommissaris H. Kod de, tel. 01828 - 16088. Men kan natuurlijk ook tijdens de trainingen of wedstrijden even aanlopen bij de hockeyclub. Daar zijn altijd hockeyleden die ieder een te woord kunnen staan. Van de 164 punten kwamen er voor rekening van Marloes Thijs 32, Marianne van de Hoeven 30, Mireille Raaphorst 22, Marion Houweling 16, Chantal Mahieu 14, Martine Broekman 16, Mari an Dijkstra 12 en Chantal Niels 12. Nog meer echte basketbaluitsla- gen waren er bij de jongensadspi- ranten (109-20 tegen Jumpers) en heren 3 (9164 tegen Blitz). Bij de jongensadspiranten werd ook een record scherper gesteld. Edwin van Heijningen kwam tot 48 pnt. In de wedstrijd waarin Flyers te sterk was voor de tegen stander scoorden verder Koen van Haaren 13, Dennis de Jong 12, Jeroen Janssen 10 en Patrick Bos man 10 pnt. Door de scores van Arjan van Zanten 31, Peter Rutten 22 en Robbert van de Kroef 21 won Flyers 3 goed van Blitz. De spannendste wedstrijd was die tussen de meisjes Bl en Dunkinn. In een ronduit goede wedstrijd ontliepen de teams elkaar bijna niets. Flyers, dat dit seizoen gegroeid is tot een volwaardig team, was me de door haar snelheid net iets sterker dan Dunkinn en won dus met 51-47. Scores: Brigitte Hagen 16, Brenda van Leeuwen 13 en Henriëtte Crielaard 12 pnt. Commissionairs in etlecten Tel. 01720-95842

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 35