Zwerfvuil in Wijken vierden op 30 april volop feest plantsoenen Commodore onderscheiden w» Goede doelen werden niet vergeten Benoemingen Stijlvolle herdenking gevallenen Gastouders in kantoor AF-centrum Braderie Dorpstraat op 23 mei Afhalen pizza’s Feestmarkt op vrijdag 8 en 15 mei Trekking WSE-loterij Ir Instrumenten parade Kreater op 9 mei s MEDISCHE DIENSTEN BURGERLIJKE STAND KERKDIENSTEN KLACHTEN BEZORGING WADDINXVEEN: I COLOPHON Redactie-adres: GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN NEDERLANDS Pagina 7 Woensdag 6 mei 1992 Weekblad voor Waddinxveen C dienst van 19.00 uur). 5 Verloren Weekblad voor Waddinxveen ROOMS-KATHOLIEKE KERK ZATERDAG 9 en ZONDAG 10 mei 1992 Voor de praktijk van de huisartsen Van Heel, Siemons, Hertogh en Wilms (groep I) heeft dienst: Arts: P.C.W. Hertogh, Woubrechterf 40-42, tel. 19239. Arts: P.J.E. van der Linde, Souburghlaan 15, tel. 14100. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpsstraat 9.30 uur ds. N. van der Want 17.00 uur ds. N. van der Want Elke woensdagavond: 19.30 uur ds. N. van der Want GEREFORMEERWDE KERKEN Kruiskerk, Passage: 10.15 uur ds. J.C. de Moor Ontmoetingskerk, Groensvoorde: 9.30 uur ds. J. Borst, Zoeterméer 17.00 uur ds. J. Vègh, Den Haag Dienstdoende apotheek: Apotheek: Boskoopse apotheek, Burgemeester Colijnstraat 71, tel. 01727-17834. Uitgave: Dagblad van Rijn en Gouwe BV, Raoul Wallenbergplein 9, Postbtis 1, 2400 AA Alphen a/d Rijn. Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828-15594 Kantoor: Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Postbus 372r-- 2740 AJ Waddinxveen Telefoon: 01828-14788 Openingstijden: Maandag t/rn donderdag: 08.30-17.30 uur. Vrijdag: 08.30-16.30 uur. Klachten bezorging Waddinxveen: Sweelickhof 31, 2742 CB Waddinxveen Telefoon: 01828-18950 Klachten over de be zorging vóór donderdag 18.00 uur melden. CHRISTELIJKE GEREFORMEERDE KERK BOSKOOP Kerkgebouw Nieuwstraat 79 9.30 uur ds. M.J. Oosting 17.00 uur ds. B. Loonstra, Oud- Beijerland RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Zuidhonk, Zuidplaslaan 10.00 uur samenkomst EVANGELISCHE GEMEENTE PAROUSIA GOUDA Aula Joh. Calvijn-MAVO, Win terdijk: 10.00 uur ds. A.W. Davidse Inlichtingen: Rijkspolitie Waddinxveen SWEELINCKHOF 31 - TELEFOON 01828-18950 KLACHTEN? DONDERDAG TUSSEN 14.30-18.30 UUR BELLEN!!! WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders is akkoord gegaan met de vesti ging van een pizza-afhaalcentrum in een gedeelte van de op het voorterrein van het nieuwe ge deelte van het winkelcentrum Zuidplas aan de Zuidplaslaan te bouwen kiosk. Na zijn Limos-tijd werd de heer Schoute chef van het kabinet van de bevelhebber der Luchtstrijd krachten in Den Haag, voorzitter van de Task Force Klu 2000 (wel ke groep na de val van de Berlijn- se muur de contouren van de W. Gorissen; A. Hofman en L. Gorissen; W. F. van Vliet en W. van Krimpen; A. J. Zwijnenburg en J. Bekker; P. Elderson en J. C. Chardon; F. A. Jongkoen en M. F. Both. ties van sportschool Den edel en een optreden van de drumband Cormula’s. Dankzij giften en subsidies kon de volledige opbrengst van de SOS-Kindermarkt aan SOS-Kin- derdorpen geschonken worden. Dat was ook vorig jaar het geval. De Lions Club Waddinxveen zal zit jaar door een bijzondere schenking zelfs 2.000 gulden ex tra overmaken, zodat het totaalbe drag voor 1992 komt op 10.500 gulden. Uitbundig was zeker de viering van Koninginnedag in de Zuid plas. De dag begon met feestelij ke klanken van de Haagse drum band Royal City Band. Vele men sen liepen ’’achter de muziek aan” door de wijk. Verder concentreerden de Oranje- festiviteiten zich rondom het wijkgebouw Het Zuidhonk. Hier draaide het rad van avontuur, waar kaarten konden worden ge kocht om één van de door de ver schillende winkeliers belangeloos gestelde prijzen te winnen. De gymnastiekvereniging TOOS verzorgde een demonstratie jazz- ballet en de voetbalvereniging Waddinxveen nam het spelletje doelschieten voor haar rekening. De mini-kermis van Theo Lam bleek een ware publiekstrekker te zijn. Vooral kinderen amuseerden zich kostelijk met de kermisat tracties, die hij zelf heeft ge bouwd. Later deden 600 kinderen van 2 tot 10 jaar mee met de vele spel letjes die speciaal voor hen waren georganiseerd. Zij konden zich la ten schminken in de kleuren oran je, rood, wit en blauw en leefden zich uit op het servies gooien. On danks de matige temperatuur waagden enkele tientallen Zuid- plassers zich aan een polsstok- sprong, waarbij de meesten tot grote hilariteit van het publiek een nat pak opliepen. Flyers-basketbal hield in sport- zxaal De Duikelaar voor het eerst een jeugdtournooi op Koninginne dag. Er werd vrijwel de gehele dag op behoorlijk hoog niveau ge basketbald. De prijzen, als altijd slagroom taarten, werden goed verdeeld over de deelnemende verenigin gen. Bij de welpen werd BVO (Alphen) le en Flyers 2e. Flyers- meisjes C waren de sterkste en bij de jongens C was New Stars (Nieuwegein) oppermachtig. Flyers 1 werd hier 2e, Flyers 2 3e. Met overmacht wonnen de meisjes-kadetten hun poule, maar in de meisjes-juniorengroep werd Flyers wat tegenvallend laatste. De rayon-selectie-rood werd daar de winnares. De voetbaljeugd van Be Fair haal de volop succes op het eigen tour- nooi van 30 april in het Warnaar- plantsoen. B 1, B 3 en C 1 wer den tournooiwinnaar. A 2 werd tweede. Aan het tournooi namen 15 jeugd- elftallen deel. B 1 werd voor de tweede maal met 6 punten op doelgemiddelde winnaar van de Piet Roos Jr-bokaal, gevolgd door Woerden, Zwervers, Nieuwkoop en Velox. B 3 werd glansrijk win naar, gevolgd door DSO, Olym pia, Sportlust en ARC. derland (zoals Ypenburg en Leeu warden) en in Duitsland, deed hem met zijn gezin maar liefst 12 keer verhuizen. Hij woont nu sinds 1989 aan de Peuleyen in Waddinxveen. In de jaren zeven tig verhuisde de heer Schoute ook al twee keer naar dit Gouwedorp. Van 1985 tot 1989 was hij com mandant van de kwalitatief op hoog peil staande Luchtmacht In structie en Militaire Opleidingen School (Limos) in Nijmegen. In die functie had hij diverse goede contacten met burgemeesters in het Nijmeegse. Uit die tijd da teert ook zijn vriendschappelijke relatie met de toenmalige Nijmee gse eerste burger mevrouw drs. C.I. Dales, die nu minister van Binnenlandse Zaken is. WADDINXVEEN - WSE-voet- bal heeft zondag 26 april in club gebouw De Lansbrekers de acht ste trekking van de grote seizoen- loterij gehouden. De hoofdprijs van de maand april viel op lotnummer 54, dat in bezit was van de heer J. Wijfje uit Al phen aan den Rijn. Hij mag met nog iemand anders in juni naar de EK-voetbal in Zweden om de wedstrijd Nederland-Duitsland bij te wonen. De andere prijzen kwamen te recht bij P. de Waard (Gouda, weekend Center Parcs), J. Meijer (Alphen, kledingbon ’t Pijke), Brinkman (Rotterdam, radio cas sette recorder), H. Nomen (Wad dinxveen, koelbox), Hogerbrugge (Den Haag, sandwich toaster), D. van Offeren (Waddinxveen, roei- trainer), F. van Ballegooien (Wad dinxveen, espresso apparaat), Van den Bergh (Waddinxveen, fles champagne), N. Bekker (Rotter dam, electrische steengrill), G. Koster (Haastrecht, boodschap penmand), A. v.d. Zijden (Wad dinxveen, koud buffet voor 2 per- snen), H. Bresser (Waddinxveen, dinerbon voor 2 persoen), E. Hen driks (Bergambacht, bloemen bon), J. Dolfing (Alphen, één me ter krentenbrood), J. Janmaat (Waddinxveen, doos wijn), E. van Es (Waddinxveen, dartspel) en B. Lichtenberg (Waddinxveen, staat slot). REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzin nig Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade: 10.00 uur geen dienst In de wijk Zuidplas trok en "wilde stier" van Stichting Wijkwerk De Zuidplas de belangstel ling van velen. Maar weinigen slaagden er in tijdens een rit goed in het zadel te blijven. (Foto: Sjaak Noteboom). Commodore A G. Schoute (Peuleyen) van de Koninklijke Luchtmacht werd ter gelegenheid van Koninginnedag 1992 benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden. Wij fotografeerden hem samen met zijn echtgenote in hun woning. (Foto: Sjaak Noteboom). Geboren: Jochem Martijn z.v. J. de Boer en J. M. B. Spithoven; Jozua Benjamin z.v. B. Oosterom en M. Broekhuisen. Ondertrouwd: L. Biesheuvel en H. Weekeinddienst dierenarts: J. Slager, Kerkweg-Oost 220, Waddinxveen, tel. 01828-12737 (bij afwezigheid dierenarts Y. M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel. 01820-18995 of dierenarts W.C.M. van den Heuvel, Driewegplein 8, Gouda, tel. 01820-11215). C. de Vos en B. de Vos-Kroeze, Prins Bernhardlaan 17, tel. 10462 (bij afwezigheid dierenarts C. Moons, tel. 01829-2568). LEGER DES HEILS Het Trefpunt, Stationsstraat: 15.00 uur samenkomst (elke der de zondag van de maand) WADDINXVEEN - De Stich ting Gastouderproject Waddinx veen en Omgeving heeft in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad - naast het winkel tje voor ouderen op de begane grond bij de ingang - een nieuw kantoortje ingericht. Het stichtingsbestuur moest naar de nieuwe lokatie uit wij ken, om dat de sinds 1988 in gebruik zijn de ruimte in de voormalige kleu terschool aan de Peter Zuidlaan door de gemeente wordt ver bouwd tot kleinschalig jeugdcen trum. Het gastouderproject, dat in Waddinxveen sinds 1 november 1991 een wachtlijst voor nieuwe vraagouders moet hanteren, blijft op werkdagen tussen 9.00 en 11.00 uur onder hetzelfde tele foonnummer bereikbaar (01828 - 19591). Bij het GOP zijn nieuwe bemid- delingsregels in de maak op het gebied van afspraken rond ziekte, zwangerschap, het uurtarief, beta ling van tussendoortjes en de ver goeding van buitenschoolse uren. Door de start van een kindercen trum van Humanitas in de ver bouwde en opgeknapte De Bonke- laar aan de Beukenhof behoort vooralsnog een centraal meldpunt voor kinderopvang in Waddinx veen niet tot de mogelijkheden. Het Gastouderproject in Zeven- huizen-Moerkapelle heeft onlangs de basisscholen en peuterspeelza len in de gemeente benaderd met het verzoek mee te denken over de problematiek van de buiten schoolse opvang. In het verleden bleek het vinden van gastouderopvang voor gezin nen met schoolgaande kinderen niet altijd succesvol. De scholen blijven buitnschoolse opvang een zaak van de ouders vinden. WADDINXVEEN - Het winkel centrum Dorpstraat houdt in het dan voor alle verkeer afgesloten winkelerf tussen Beethovenlaan en leplaan op zaterdag 23 mei de jaarlijkse braderie. Dit altijd drukbezochte evenement is in de loop der jaren uitgegroeid tot een grootse manifestatie. De deelnemende winkeliers den ken het dit jaar nog beter te kun nen doen dan in voorgaande jaren. Het kostte dan ook heel wat moei te op de braderie nieuwe attrac ties te krijgen, maar het is ze toch weer gelukt. Op de braderie van zaterdag 23 mei zijn in ieder geval aanwezig Eric’s Magic Bike Show, een draaiorgel, diverse muziekbands, een vliegend tapijt, het schmincken van kinderen, zes ver schillende oude ambachten, het scheren van schapen, de Don Charelli Kindershow, een draai molen, een mini-scooterbaan, de Miss Piggy Trein, een judo-de- monstratie en handbal gooien. De bezoekers van de jaarlijkse braderie in de Dorpstraat - Wad- dinxveens oudste woon- en win- kelkern - kunnen gelijk kennis maken met enkele vernieuwde en grotere winkels, zoals die van de bloemsierkunstenaars Mia en Wim Rip, galeriehouder Theo den Boon en van Wielaard voor de fiets. Volgens de winkeliersvereniging Dorpstraat vormen zij het meest actieve, attractieve en gezelligste winkelcentrum in Waddinxveen. voor de afvoer van zwerfvuil en snoeihout dan zal het Waddinx- veense groen er aanzienlijk ver-' zorgder gaan uitzien. De mede werkers van de plantsoenendienst zullen de Waddinxveners er in ie der geval dankbaar voor zijn. Dienstdoende verloskundige: A. Voss-Becks, Peuleyen 60, tel. 16801. Medeling: De regeling ’’medische weekeinddienst” is uitsluitend be doeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huis arts op zaterdag en zondag van 10.00-11.00 uur en van 16.00-17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoedgevallen be reikbaar. Luchtmacht-nieuwe-stijl op papier zette) en voorzitter van de pro jectgroep reorganisatie Koninklij ke Luchtmacht. Veel van zijn werkzaamheden zijn terug te vin den in de recente Defensienota. WADDINXVEEN - De heer L.H. de Mik, assistent-onder- houdstimmerman bij de gemeen- stelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven, is in vaste dienst benoemd. Eenzelfde besluit werd genomen voor de beide secretaresses van het college van B. en W. en de gemeentesecretaris, de dames A. v.d. Heuvel en A. Wateler. Naast de functie van voorzitter van de projectgroep reorganmisa- tie Koninklijke Luchtmacht is de heer Schoute tevens sous-chef be drijfsvoering van de Directie Eco nomisch Beheer van de Koninklij ke Luchtmacht in Den Haag. ”Met het bekleden van deze twee banen geef ik alvast inhoud aan een doelmatiger werkende Ko ninklijke Luchtmacht”, grapt de gedecoreerde Waddinxvener, die in 1993 afzwaait en dan weer - evenals in 1981 - in Franeker gaat wonen. Hij heeft daar een tweede huis. In Waddinxveen is de heer Schoute, die vader is van vier niet meer thuis wonende zonen, drie jaar voorzitter geweest van de sa menwerkingsschool voor HAVO- Atheneum aan de Sniepweg. WADDINXVEEN - De week markten in de Willem de Zwijger- laan op vrijdag 8 en vrijdag 15 mei worden dankzij de inzet van de marktkooplieden weer grandio ze feestmarkten. Op beide marktdagen is er elk uur een trekking met vele prijzen. Op beide dagen om half zes wordt de hoofdprijs - een tuinset - verloot. De andere prijzen zijn complete rieten picknickmanden, barbe ques, keukenweegschalen, koffie zetapparaten, beren en waarde bonnen van 25 gulden per stuk, die besteed moeten worden op de Waddinxveense weekmarkt. Voor de prijzen komen de markt bezoeken in aanmerking als ze bij het kopen op de markt zes stem pels hebben verzamelend op een speciale kaart. Volgens markt meester J.K. Meijer gaat dat snel en gemakkelijk. WADDINXVEEN - De jaarlijkse Dodenderdenking bij het dit jaar 45 jaar oude monument aan het Stationsplein vormde weer een stijlvol gebeuren, dat maandag avond door honderden Waddinx veners werd bijgewoond. Namens het gemeentebestuur leg de loco-burgemeester P.F.J. van SAchie (CDA) een krans. Hij werd hierbij geholpen door leer lingen van groep 7 van de her vormde Rehobothschool en van de protestants-christelijke De Sa- vornin Lohmanschool. Medewerking aan de plechtigheid verleenden de muziekvereniging Concordia, het Christelijk Wad- dinxveens Mannenkoor De Gouwestem en declamator J.D. Geel. Hans Geel, op de dag voor Konin ginnedag 1992 koninklijk onder scheiden, was voor de 27e keer actief op het Stationsplein. Om dat het dit jaar 50 jaar geleden is dat Anne Frank aan haar dagboek begon las hij zes citaten hieruit voor. Anne Frank begon haar aanteke ningen te maken op 8 juli 1942. De eerste regels werden door Hans Geel voorgedragen, aange vuld met andere dagboekflarden uit 1942, 1943 en 1944. Op 4 augustus 1944 viel de Grü- ne Polizei het Achterhuis in Am sterdam binnen. Anne Frank stierf in het concentratiekamp Bergen-Belsen in maart 1945, twee maanden voor de bevrijding van Nederland. WADDINXVEEN - Konginne- dag 1992 werd in Waddinxveen, zoals voorspeld, het Oranjefeest in de zeven wijken. Daar zetten niet alleen traditiegetrouw de be kende wijk- en speeltuinverenigin gen hun beste beentje voor. Ook buurtfeesten en schoolactivi teiten droegen er met het droge en aangename weer toe bij dat de officiële verjaardag van koningin Beatrix allerminst ongemerkt voorbij is gegaan. Waddinxveen heeft dat te danken aan honder den vrijwilligers. De hele donderdag de 30e april was de RTW-radio in de lucht om verslag te doen van alle festivitei ten. In Het Zuidhonk was er een mobiele studio, zodat iedereen het radio maken van nabij kon volgen. Goede doelen waren er op Konin ginnedag 1992 ook. De succesvol- le SOS-Kindermarkt van de Lions Club Waddinxveen, op het par keerterrein Beukenhof boordevol met verkopende kinderen en vol wassenen, heeft netto 8.500 gul den opgebracht. De bloemen- en plantenmarkt van de Gerefor meerde Basisschool (Lindengaar- de) bracht 4.500 gulden in het laatje voor de Stichting Redt Een Kind. Op de SOS-Kindermarkt hadden 192 kinderen en Lions-leden een kraam of een tafel. Eén van de kinderen had een alternatief be dacht voor de verkoop van spulle tjes. Met behulp van electriciteit uit de koffiekraam speelde hij op een synthesizer zijn opbrengst bij elkaar. De kindermarkt werd verleven digd met het rad van avontuur (een succesformule), demonstra- r-wonden sleutels; blauw/grijze kinder schoen; sterrenbeeld; basketbal- bal; 1 zwart hondje met blauwe band; spijkerjack en flesje par fum; tasje met buiten- en binnen band en bandelichters. WADDINXVEEN Sinds enige tijd wordt in Waddinx veen door de buitendienst van de sectie plantsoenen van de dienst Openbare Werken extra tijd gestoken in het verwijde ren van zwerfvuil uit de plant soenen, de zogenaamde voor jaarsschoonmaak. Speciaal in het vroege voorjaar wordt hier extra aandacht aan be steed. Immers, nu nog niet alles volop in het blad zit is het zwerf vuil nog goed te zien en te verwij deren. Hierbij wordt voorkomen dat de aanwezige beplantingen en kruiden beschadigd worden. Door in het vroege voorjaar alles goed schoon te maken, wordt de basis gelegd om gedurende het groeiseizoen de beplantingen en het zwerfvuil bij te houden. Wat opvalt is dat de hoeveelheid zwerfvuil die verwijderd moet worden elk jaar toeneemt. Dit jaar zijn tot nu toe meer dan 500 volle vuilniszakken zwerfvuil op gehaald en daarnaast nog zo’n 100 m3 aan puin, hout, kerstbomen etc. Deze toename is toch wel zorg wekkend te noemen, want alle tijd die gaat zitten in deze opruim- werkzaamheden kan niet besteed worden aan het „echte groen werk” zoals schoffelen en snoeien. Ook is het weinig stimulerend voor de mensen om steeds meer zwerfvuil te moeten opruimen. Een ander opvallend aspect is dat de bevolking zelf takken snoeit in het gemeenteplantsoen. Nu is een enkele tak die bijvoorbeeld over hangt over het trottoir niet zo heel erg, maar vaak wordt de be planting onvakkundig gesnoeid en blijft bovendien het afkomend snoeihout in het plantsoen achter, vaak samen met het snoeihout uit de privétuin. Het aanzien van het plantsoen gaat hierdoor achteruit. Verzocht wordt dus om het snoeien aan de gemeente over te laten, ook wordt erop gewezen dat afval afkomstig uit particuliere tuinen ingeleverd kan worden bij de gemeentewerf aan de Noordkade 48, tussen 8.00 en 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. (Men moet zich hierbij houden aan de regels die gelden voor het inleveren van grofvuil). Het storten van snoeiafval in het gemeenteplantsoen is dan ook niet nodig en op grond van bepalingen in de Algemene Politieverorde ning (A.P.V.) ook verboden. Indien iedereen hier rekening mee houdt en zelf zorg draagt GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage: 8.30 uur ds. B. Gratz, Alblasser- dam 14.40 uur ds. B. Gratz, Alblasser- dam St.Victorkerk, Zuidkade: Eucharistievieringen op zondag: 9.30 uur, woensdag: 19.00 uur, vrijdag: 19.00 uur WADDINXVEEN - Commodore van de Koninklijke Luchtmacht A.G. Schoute (55), wonend met zijn echtgenote aan de Peuleyen in Waddinxveen, is ter gelegen heid van Koninginnedag 1992 in Den Haag onderscheiden als offi cier in de Orde van Oranje-Nas sau, met de zwaarden. De bij deze koninklijke onder scheiding behorende versierselen werden hem door de bevelhebber der Luchtstrijdkrachten, luite- nant-generaal W.C. Louwerse, op gespeld. Commodore Schoute (welke func tie bij de Koninklijke Landmacht brigade-generaal zou heten) werd op 5 december 1936 in Heemst ede geboren. In 1956 kwam hij als dienstplichtige bij de Konink lijke Luchtmacht in Soesterberg om vervolgens als beroepsmilitair een gevarieerde carrière op te bouwen. Deze mooie loopbaan, met zowel operationele als personeelsfuncties en de daarbij behorende stafoplei- dingen op luchtmachtbases in Ne- ZONDAG 10 MEI 1992 HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost: 9.30 uur ds. H. Schipaanboord 17.00 uur ds. L. Roetman, Erme- lo De Hoeksteen, Esdoornlaan: 9.30 uur ds. A. Zoutendijk, Utrecht 18.30 uur ds. H. Schipaanboord Bethelkerk, Bilderdijklaan: 9.30 uur ds. C.A. Kortleve, Ede 17.00 uur ds. J.W. Goossen Rehobothschool, Sperwerhoek: 9.30 uur ds. L. Roetman, Ermelo 17.00 uur ds. C.A. Kortleve, Ede Immanuëlkerk, Prinses Beatrix- laan: 9.30 uur ds. A.A. van Houwelin- gen 19.00 uur ds. J.M. Hoekstra, Oegstgeest JEHOVAH’S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Burgemeester Trooststraat: 10.00 uur openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespreking Het A 2-team behaalde 6 punten minder en werd tweede na Nieuwkoop. Derde werd DSO, vierde Sportlust en vijfde ARC. Alle deelnemende elftallen kregen een beker van bar-petitrestaurant De Point (sportzaal Groens- waard). Het C 1-elftal van Be Fair was te gast op een zeer sterk bezet tour nooi van Olympia in Gouda en werd winnaar door in de finale DWO C 1 te verslaan. Ze brach ten een prachtige beker mee naar Waddinxveen, die is toegevoegd aan de rijke verzameling van Be Fair. BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Triomfatorkapel, Molenwerf- straat: 10.00 uur ev. A.A. Esmeijer 18.30 uur ds. H.G. Koekkoek Ontmoetingskerk, Groensvoorde: Eucharistievieringen op zaterdag: 19.00 uur, zondag: 11.15 uur, dinsdag: 8.45 uur (klassemis), donderdag: 9.00 uur. Elke tweede vrijdag van de maand Anne Frankcentrum, Jan van Bijnenpad om 10.00 uur (dan vervalt de WADDINXVEEN Jaarlijks houdt het centrum voor kunstzin nige vorming Kreater (Kerk straat) de zogenoemde Instrumen tenparade, die oorspronkelijk be doeld is om kinderen die een mu ziekinstrument willen gaan bespe len te helpen een goede keus te maken. De opzet is tegenwoordig echter breder: alle kinderen die het leuk vinden om eens te proberen hoe de verschillende instrumenten be speeld worden kunnen meedoen. Voor de instrumentenparade wor den de kinderen in groepjes ver deeld, die stipt op tijd vertrekken op een soort verkenningstocht door het gebouw. In elk lokaal zullen docenten en leerlingen van de muziekafdeling van Kreater vertellen over hun instrument, la ten horen hoe het klinkt en laten zien hoe het wordt bespeeld. De kinderen kunnen natuurlijk vragen stellen over alles wat er mee te maken heeft maar, wat het belangrijkste is, ook kunnen ze even proberen om er op te spelen. Zo worden 9 lokalen aangedaan waar bij elkaar meer dan 10 ver schillende instrumenten worden ’’bezocht”. Iedereen is welkom. De Instru mentenparade vindt plaats op za terdag 9 mei in het gebouw van Kreater, Kerkstraat 13 te Wad dinxveen. Er wordt klokslag 10 uur gestart en het duurt tot 12.15 uur. Meedoen kost niets, maar het is wel verstandig om van tevoren een plaats te reserveren, want de deelname is beperkt! Reserveren kan vanaf woensdag 6 mei tot en met vrijdag 9 mei, tussen 9.00 uur en 16.30 uur, bij de admini stratie van Kreater, telefoon 01828 - 14422. De jeugd vermaakte zich in alle wijken volop tijdens Konin ginnedag 1992. (Foto: Sjaak Noteboom). Div. sleutels; portemonnees portefeuilles broche model vlinder; heuptas div. met geld en/of bescheiden; goudkl. met kinderspeelgoed; leesbril met zwart touwtje; fietscomputer; twee grote rode parkieten; do. blauwe schoen (pump); gele para plu. 'ai Uas*

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 7