Florida succesvol in Hillegom Resultaten voor Be Fair-tennis nog één kans Waddinxveen-tennis: Goede kampioenschappen vangst Be Fair heeft Denen Adspiranten van Flyers kampioen Op vierdeklasserschap Diploma- zwemmen Gouwebad De Gouwe: 3 titels Trimloop Moerkapelle Weer feest bij Aeolus Judoka’s Den Edel succesvol Albert Hogeweg naar NK vervangen Oekraïnen Antilope in Papendrecht Dick Dibbets wint damtitel Excelsior WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE I WSE Competitie Meerkamp REGIO EFFEKT Woensdag 13 mei 1992 Pagina 21 Weekblad voor Waddinxveen won aan de Zuid-Holland De drie kampioensteams van de Waddinxveense badminton club Regio Effekt Aeolus: het eerste jeugdteam, het vierde jeugdteam en het herenteam. (Foto: Aeolus). team bestond uit Rémon v. Gem- eren, Dennis Steenland, Lisette Kuypers en een reeks reserve- Zoals bericht verlaat WSE-voet- bal na 8 jaar de derde klasse. Maar aan de verkeerde kant van de ranglijst. Na de 4-4 bij Gouda viel het doek voor de ploeg van Ad van de Herik. Volgend jaar komt WSE weer uit in de vierde klasse en dat is een zware tegen slag na de hoop die aan het begin van het seizoen werd gekoesterd. WSE had tenslotte ambities om door te stoten naar de tweede klasse. Gouda-WSE was een spectaculai re wedstrijd waarin WSE aan toonde nog altijd een derdeklasser van formaat te zijn, maar zelfs 20 punten konden WSE niet behoe den voor de vierde klasse. De wedstrijd die overigens niet zo boeiend was door de wedstrijd- beeld-bepalende arbitrage, werd met solide spel gewonnen. Mede door de goede rentree van Yvonne Wiebes werd het 37-23. De wedstrijd tussen de jongens- welpen van Flyers en Gymnova (Leidschendam) ging om de eer ste plaats en was dan ook bloed stollend spannend. Nadat Flyers in de eerste perio den een redelijke voorsprong had Het 2e herenteam 18+ echter had het geluk bij tegenstander Bevers de partijen uit te kunnen spelen in de hal. Rob Verkerk en Pieter Hooftman wisten als enigen van dit team een punt mee naar huis te nemen na een twee en een half uur durend dubbelspel in de sets tanden 6-4/6-7Z7-6. De damescompetitie heeft vorige week dinsdag niet plaatsgevonden wegens de viering van Bevrij dingsdag. Er is derhalve geen nieuws te melden over gedane za ken. Dinsdag 12 mei zijn de da mes ook hun vijfde competities- peeldag ingegaan. Zag het weer er in de ochtend al zeer dreigend uit, de donkere wol ken pakten zich samen bij het aanbreken van de seniorencompe titie. Met toch wat bedenkelijk naar delucht kijkende spelers na men de eerste wedstrijden van de veteranen-, heren- en mixedteams toch een aanvang om echter bin nen zo’n drie kwartier te eindigen wegens aanhoudende regenval. Hier zijn dus weinig uitslagen te melden daar de meeste competi- tieteams op Hemelvaartdag een inhaaldag zullen hebben. Te laat probeerde Be Fair alsnog de overwinning te behalen en had daarbij nog de pech dat de in het strafschopgebied gevloerde Arjan Groenendijk niet de verdiende strafschop kreeg toegewezen. Alhoewel Be Fair aanstaande za terdag genoeg heeft aan een ge lijkspel, zullen de Waddinxveners voor de volle winst gaan. Wanneer het Waddinxveense publiek zich zaterdag massaal achter Be Fair opstelt, zal dat zeker een steuntje in de rug zijn voor de spelers van Be Fair. TOÓS-turner Jurjen van Pruissen in actie op de brug. (Foto: W.J. Kerkhoven). WADDINXVEEN - Dankzij winst in zijn laatste wedstrijd wist Dick Dibbets het clubkampioen- schap 1992 van de damvereniging Excelsior op zijn naam te schrij ven en neemt deze over van Cor Barelds. Na ruim 2 uur spelen liet Dick te gen voorzitter Piet Swart volle winst aantekenen en werd daar door onbereikbaar voor de overige finalisten van de le poule. Voor Dick een terecht kampioenschap, inmiddels zijn 6e bij de Waddinx veense damvereniging. De twee andere partijen in deze le finalepoule (Teun Twigt-Ruud van Dijk en Tijmen den Ouden- Teun van der Krol) eindigden on beslist en dat houdt in, dat Teun Twigt, die dit jaar 80 jaar wordt, een geweldige prestatie heeft ge leverd door de 2e plaats in de eindstand te bezetten. Piet Swart moet zijn laatste partij tegen Teun van der Krol winnen om de 3e plaats te bezetten. Bij verlies of een gelijkspel van Piet Swart weet Ruud van Dijk zich verzekerd van de 3e plaats. In de tweede finaJegroep Adriaan Blom van Gerrit Heeren. Samen van Vincent van Es, die via een goed gespeeld eindspel Dirk Heeren I op de nul hield, lijkt hij op weg naar de le en 2e plaats in deze poule om op deze wijze een plaats in het eerste achttal te bewerkstelligen. Jaap van der Eist en Gerrit van der Zijden speelden gelijk. In de 3e finalegroep kwam alleen Bertus van Eijk tot winst. Sietse Siersema moest hier het onderspit delven. Jan Kramer en secretaris Jan Both remiseerden en hetzelf de resultaat gold voor de strijd tussen Adriaan Zwanenburg en Raymond van Es. Op donderdag 14 mei worden de hangpartijen van de diverse pou les gespeeld, waarna de definitie ve eindstand wordt opgemaakt. Excelsior sluit het damseizoen 1991-1992 af met een ledenverga dering, welke op donderdag 21 mei in Het Trefpunt wordt gehou den. WADDINXVEEN - De hengel- sportvereniging Waddinxveen (HSW) hield afgelopen zaterdag haar derde wedstrijd van de zo mercompetitie. Er werd gevist in de Amstel nabij het plaatsje Nes. Hoewel de verwachtingen wat be treft de vangst in dit wat water niet al te hoog waren, bleek na af loop dat er toch goed brasem en bliek gevangen was. De grootste vis was voor W. Houtman. Hij ving een brasem van 53,6 cm. De eerste vijf in de uitslag waren: 1. W. Houtman (14330 gram), 2. A. van Leeuwen (10860 gram), 3. M. Reichard (10360 gram), 4. R. Jenner (7650 gram), 5. H. Kraan (5320 gram). De eerstvolgende wedstrijd is op zaterdag 23 mei. Vertrek vanaf het NS-station Waddinxveen om 05.30 uur. Er wordt gevist in de Vecht. In samenwerking met het Wad dinxveense Sportweekcomité or ganiseert de wedstrijdcommissie van de HSW op zaterdag 30 mei een hengelwedstrijd om het kam pioenschap van Waddinxveen. Er wordt gevist in De Gouwe: aan vang 14.00 uur, einde 17.00 uur. Opgave en informatie bij M. Rei chard, tel. 01828-17119. Na het kampioenschap van Flori da 4 en 5 en de gemiste kans van Florida 6, dat slechts één partijtje te kort kwam, zijn nu ook de re sultaten van de andere teams be kend. Hoewel goede tegenstand werd geboden kon Florida 1 ook in de laatste wedstrijd geen potten bre ken en verloor met 1-7 van Aigis 1 uit Zoetermeer. De vijfde en één na laatste plaats is het eindre sultaat. Florida 2 (12-15 j) eindigde met 18 punten uit 10 wedstrijden met evened punten als kampioen Eri- dos 4, dat meer partijen won. Dit Voor de meisjes-junioren is inmid dels de druk van de ketel want af gelopen zaterdag bereikten de Flyers definitief de eerste plaats. Hierdoor kunnen de meisjes van trainer-coach Robbert Kaufman en trainer Wolter Zwijnenburg bij de laatste competitiewedstrijd, vrijdag 22 mei thuis om 19.15 uur, het kampioenschap vieren. Behalve een kleine misstap aan het begin van de competitie wa ren de meisjes A-l van Flyers dit jaar gewoon de beste ploeg en te gen de nrummer 2 DAS werd dat in Delft weer waargemaakt. Wetende dat zij slechts met 3 punten voorsprong op Montfoort na 3 wedstrijden geen punt meer wilden verliezen zette captain Frank v.d. Berg zijn 4-wheel drive in de eerste versnelling en legde zijn tegenstander neer in 2 sets met 6-1 en 7-5. Stand 1-1. Stephanie van Munster had het in haar enkelspel wat moeilijken Na de eerste set met 6-3 gewonnen te hebben, herstelde haar opponent WADDINXVEEN - Bij de zon dag 10 mei gehouden judowed- strijden in Noordwijkerhout, waar sportscholen en judoverenigingen uit Noord en Zuid-Holland verte genwoordigd waren, hebben de judoka’s van de Waddinxveense sportschool Den Edel goed ge presteerd. Derde prijzen waren er voor Wou ter v. Kleunen, Johan van Berkel en Arno de Koning. Een tweede prijs werd behaald door Martin de Kruyff. Jamei Chtioui, Marko Bogaard en Barry van Bommel konden trots een eer ste prijs in ontvangst nemen. WADDINXVEEN - Het zaterdagelftal van Be Fair kan vier deklasser blijven als het in deze nacompetitie komende zaterdag tenminste gelijk speelt. Daar was niets aan te doen toen Be Fair zaterdagmiddag in Lisserbroek gelijk (2-2) speelde tegen Kagia met vijf prijzen naar huis. Léon van Prooyen (12) werd tweede in het enkelspel en samen met broer Marius (9) ook tweede in het herendubbel na een 3 games finale tegen Patrick v. Es- seveld (11) en Fabian v. Minnen (12). De laatsten wonnen de der de game met 15-6 en daarmede de eerste prijs. Eveneens een eerste prijs behaal de Roel Kalkman (12) met Bianca Bergmans (Bodegraven) in het ge mengd dubbel. Madelon Gelder- blom 10) won, eveneens met een partner van haar distriktstraining, de 2e prijs in het damesdubbel. Uitstekende resultaten in een goed bezet tournooi. Volgende week bij Velo in Wateringen met diverse deelnemers uit de nationa le selectie zal de oogst kleiner zijn, maar kan er veel geleerd worden. WADDINXVEEN - In het open jeugdtournooi van Hillegom, afgelopen weekeinde, kwam het zevental Florida badmintonners daarvoor al een poosje op. In de, voor Be Fair, eerste wed strijd van de nacompetitie heeft de wedstrijd voor de Waddinxve ners ongeveer vijf minuten te lang geduurd. Het was Kagia die zich door ongeveer 5 minuten voor tijd de gelijkmaker aan te laten teke nen veilig heeft gesteld voor nog een seizoen in de vierde klas. Be Fair zal aanstaande zaterdag t&- gen het bezoekende TAVV als nog moeten proberen om aan de gradatie te ontkomen. Mede door een aantal aanpassin gen in de opstelling werd Kagia vanaf het begin op de eigen helft teruggedrongen. Be Fair wist dit overwicht na ongeveer 25 minu ten in doelpunten uit te drukken, toen Arjan Groenendijk een vlot lopende aanval via de rechtervleu gel met een doeltreffend schot wist af te ronden. Circa tien minuten later was het dezelfde speler die opnieuw een harde schuiver losliet die buiten bereik van de doelman het net be reikte, en hiermede de stand op 2-0 voor Be Fair bracht. Na de rust draaide Kagia de rol len om en hield de Waddinxveen se ploeg op eigen helft. Midden in deze drangperiode was het toch Be Fair die zich middels een uit val definitief veilig had kunnen stellen, maar bij een aanval van drie Waddinxveners tegen een Kagia speler kon niet doeltreffend worden afgerond. Een andere goe de kans op de derde treffer werd door Jan Marten Houweling ge mist. Trainer Ben Stukart heeft door het inbrengen van Peter Verkerk en Leon Konijn voor respectieve lijk Wim v.d. Starre en Jan Mar ten Houweling nog getracht de druk voor de Be Fair-defensie te verlichten, maar Kagia wist na dertig minuten toch te scoren. Hierna rook Kagia zijn kans op de gelijkmaker en ging met alle macht richting doel van Be Fair en had twee minuten voor tijd als nog succes en scoorde de gelijk maker. uit Lisserbroek. Het tegen TAVV te halen puntje wordt door niemand onmogelijk geacht. Trainer Ben Stukart pept de spelers WADDINXVEEN - In het Gouwebad ”de Sniep” is er weer diploma gezwommen. Dit maan delijks terugkerende gebeuren be trof nu het B-diploma en werd ge houden op dinsdag 5 mei. Alle 24 kandidaatjes die meede den zijn geslaagd. De beoorde lingscommissie bestond dit keer uit Cock Rehorst en Willem-Jan van Yperen. De geslaagden zijn: Tamara Flip- po, Bas Wagenmakers, Jack van der Lee, Bas-Jan Nieuwehuyzen, Jacqueline v.d. Broek, Charlotte Poulisse, Afke Tasma, Lex Bur gerhout, Chantal Koet, Karin Los, Bas Mons, Angela de Heer, Eline Scheele, Madelon Vavier, Laura Berlijn, Annelies Stuyf- zand, Folkert de Wit, Léon Salle- velt, Fouad Achbar, Denise En gelhart, Huub Broere, Emily van ’t Wout, Alexander Verbree, Joyce Kelder. WADDINXVEEN - Waddinx veen Flyers (basketbal) heeft haar eerste kampioen van dit seizoen. Voor het thuispubliek werden af gelopen vrijdag de jongens-adspi- ranten overtuigend kampioen. Vanzelfsprekend werden de jon gens door het Flyers-bestuur en supporters voorhet uitstekende seizoen gehuldigd. Het kampioensteam bestaat uit Eelco Hoogendoom, Juriaan Tho- lenaar, Edwin van Heijningen, Ja cob Greidanus, Danny van Vel- zen, Ilja Hoogerbrugge, Casper v.d. Put, Oscar Crompvoets, Den nis Brinkhorst en natuurlijk trai ner-coach Evert van Ekelenburg, wie de jongens tot kampioensteam vormde. De wedstrijd waarin de jongens kampioen werden maakte nog eens duidelijk waarom Flyers de beste ploeg was in dit seizoen. Met groot gemak versloeg men Westland Start Cl met 91-30. Flyers goed verzorgde basketbal leverde fraaie acties op waardoor er voor het publiek heel wat te genieten viel. De maand mei lijkt voor Flyers wel de oogstmaand te worden want naast de jongens C-l zijn er nog een aantal teams die op de hoogste plaats van het erepodium kunnen eindigen. Met spanning wordt bij Flyers dan ook de com petitie van de meisjes-junioren, de jongens-welpen en de meisjes-ad- spiranten gevolgd. Kuypers meisjes. Ook Florida 7 eindigde de compe titie op een prachtige tweede plaats door naaste concurrent Vlietwijk 5 uit Voorschoten met 6-2 te verslaan. Ook de Florida- mini’s lieten trainer Henk v. Box tel niet in de steek en werden ook al keurig tweede. Florida 3 tenslotte (13-14 j) won in Zoetermeer met 6-2 van Aigis 8 en stelde daarmede de derde plaats veilig. Met 3 debutanten een mooie prestatie. Met 2 kampioenen, vier 2e plaat sen, een 3e en een 5e plaats waren deze competitie niet alleen het speelplezier maar ook de presta ties van de Florida-jeugdteams het vermelden waard. WADDINXVEEN - Zaterdag 9 mei was de vijfde wedstrijdza- terdag bij Be Fair-tennis in het sportpark ”de Sniep”. De com petitie vordert en de resultaten beginnen zich langzamerhand af te tekenen. Teams dreigen in degradatiezones te komen, anderen hebben nog kampioenskansen. Het 2e jongensteam t/m 17 jaar - 3e klasse begon de dag overtui gend met winst (5-0) op ’s-Gra- venhout. De jonge heren gunden hun tegenstanders in 5 partijen slechts 7 games. De dubbelpartijen, gespeeld door Ivo Schouten en Bas van Leuyen én nogmaals Ivo en Steven De ters, lieten hun opponenten zelfs zonder één game naar huis gaan. Ook hun teamgenoot Huibert Wilschut liet nauwelijks een game liggen in zijn twee gewonnen matches. Het le jongensteam t/m 14 jaar moest een verlies van 5-0 incasse ren. Het team van LTC-Hoogvliet was te sterk voor Géért Verhoeff, Mees van Rijswijk, Dammes d. Hartog en Justin Schouten. Het 3e jongensteam t/m 17 jaar wist maar één partij winnend af te sluiten bij hun uitwedstrijd tegen Triomf. Alleen Kees Kool en Pe ter de Groot wisten hun dubbel- partij naar zich toe te trekken in 3 sets. In totaal speelde dit team drie 3- setters en een hele close twee-set- ter, waarbij de tegenstanders net iedere keer met de winst ervan door gingen. WADDINXVEEN - De tweede ronde van de kringkampioen- schappen 1992 van de kring Gou- we-Rijnstreek heeft, voor drie De Gouwe-zwemmers een kampioens titel opgeleverd. In de klasse onder de 12 jaar won zwemster Inge v.d. Schrier het goud op de 800m vrije slag in 10.24.5. Bij de dames op dit zelf de nummer werd het een totale Gouwe-overwinning. Kampioen werd Marion v. Hooft die in 9.45.9 als eerste aantikte. Als tweede eindigde Sandra Bercken- kamp in 10.07.6 en op de derde plaats eindigde Ilse v.d. Dussen in 10.21.5. Bij de jongens werd er gestreden op de 1500m vrije slag. Antoine Calis zou op dit nummer in de klasse jongens onder de 16 jaar, in 18.42.4 als tweede aan de finish komen. In de klasse onder de 18 jaar ging het brons naar Richard Bosman die voor zijn 1500m 19.25.9 nodig had. Tenslotte zou bij de heren Jan- Willem v.d. Hoek op wel zeer overtuigende wijze de kampioens titel voor zich opeisen. Jan-Wil- lem eindigde in 17.00.8 ruim 19 seconden voor de nummer twee Robin Sprinkhuizen van de Zijl/LGB. Helaas moet De Gouwe twee an dere medaillekanshebbers in deze wedstrijd missen. Mark v.d. Zij den bracht dit weekeinde door in Zweden waar hij samen met de nationale jeugdploeg deelneemt aan een interland wedstrijd en Christiaan de Groot moest ver stek laten gaan doordat hij aanwe zig moest zijn bij de centrale trai ningen. WADDINXVEEN - Tennisvereniging Waddinxveen op het park De Woerd aan de Alberdmgk Thijmlaan ziet langzaam maar zeker de kampioenschappen weer naderen. Met een vrijwel verregende zaterdag en een verplichte vrije competitiedag voor de dames op Koninginnedag, bleef de zondagcompetitie over. De uitslagen laten zien dat de stijgende lijn zich bij Waddinx veen-tennis voortzet. Het eerste gemengde zondag- team, gesponsord door H. Kor- ving schilderbedrijven uit Den Haag, begaf zich welgemoed op weg naar Montfoort om daar de, vermoedelijk sterkste tegenstan der uit de poule te ontmoeten. Mike Luiten beet het spits af met de eerste enkel. In een slijtageslag van drie sets, 5-7/6-4/6-3, ging hij echter ten onder tegen Men- Link. Stand 0-1 en nog 7 partijen te gaan. Het 4e gemengde team bestaande uit Ter Morshuizen, Zijderhand, Van der Sluis en Verbakel maakte eveneens korte metten met hun tegenstander Frame 1 met 7-1. Het 5e gemengde team, bestaan de uit Lok, Van der Wat, Brussel en Keijser wezen Vlaardingen 5 terug met 5-3. De zondag-herenteams waren minder gelukkig ditmaal. Het tweede team moest zijn meerdere erkennen in Boomburg 4 en ver loor met 6-0. Team 3 wist het net te redden met een gelijkspel tegen TV Het Hofland met 3-3. Al met al een zonnig vooruitzicht voor de teams met nog 3 wedstrij den te gaan. genomen kwam Gymnova na de basketwisseling steeds dichterbij. In de 4e periode lukte het even niet zo bij Flyers waardoor men zelfs achter kwam. In de intens spannende slotmi nuut wat het uitblinker Tie Wai Lam die de winnende score maak te: 46-45 voor Flyers. De jongens kunnen als ze blijven winnen kampioen worden. De meisjes C verdedigden tegen Grasshoppers hun eerste plaats en dat lukte voor rust niet zo best. Na rust gingen de meisjes onder aanvoering van Ymke Troost heel goed spelen waardoor de achter stand in een voorsprong werd om gezet. De slotminuten waren echter toch voor het wat fellere fanatiekere Grass zodat Flyers verloor met 40-45. Door deze nederlaag moe ten de Flyers de eerste plaats nu delen met ’’lachende derde” Dun- kinn zodat er wellicht een beslis singswedstrijd aan te pas moet ko men om uit te maken wie de titel pakt. De jongens-junioren verloren vori ge week de titelkans aan kampi oen MSV maar zijn nog volop in de weer om 2e te worden. Vooral door stevig verdedigend werk werden vrijdag 2 punten gepakt, van Grasshoppers werd met 72-66 gewonnen. Topscorers: Stefan Gielliet, Patrick Botter en Len nart van Aggele. zich en sloeg zich met 6-2 naar een derde set. Indachtig geen punt meer te verliezen zette Ste phanie alles op alles en won de derde set met 6-3. Stand 2-1. Inmiddels had Lineke van Neder- pelt haar tegenstander om de tuin geleid met 6-3 en 6-1 na toch nog moeilijk spel van haar tegenspeel ster. Stand 3-1. Inmiddels hadden de heren zich mentaal voorbereid op eerste he rendubbel. Zij trokken ten strijde tegen Mentink en Schul van Montfoort. Beide partijen gaven in de eerste set geen krimp en gingen gelijk op tot 5-5. Nadat Frank van den Berg de stand op 6-5 had ge bracht, was het zaak de set in hun voordeel te beslechten. Na 4 set points lukte dit met magistraal spel. De tegenstand was nu gebroken. Psychisch op achterstand gezet, spartelde Montfoort nog tegen maar Frank en Mike ramden door en zetten de 2e set eveneens in winst om met 6-1. Stand 4-1. Door deze voorsprong met vleu gels uitgerust legden Lineke en Stephanie in hun dubbel Mont foort plat met overmacht: 6- 1/6-0. Montfoort, nu geheel in de zenu wen, zag in de gemengde dubbels geen kans meer om deze achter stand te verkleinen. Stephanie en Mike haalden van Linschoten/Mentink onderuit met 6-4 en 7-6. Lineke en Frank volgden dit voorbeeld met 7-6 en 6-0. Einde verhaal met 7-1 voor Waddinxveen en een comfortabe le voorsprong van 10 punten op nr. 2. WADDINXVEEN - Zaterdag 16 en zondag 17 mei wordt in sport zaal De Duikelaar voor de 6e maal het Regio Effekt invitatie- jeugd-team-tournooi georgani seerd. Tot afgelopen donderdag leefde de tournooileiding van Re gio Effekt/Aeolus in de veronder stelling de Oekraïnse jeugdselec- tie naar Waddinxveen te hebben gehaald, doch toen kreeg men te horen dat er geen uitreisvisa ver leend zouden worden aan de Oek- rainse spe(e)l(st)ers. Naarstig is men toen op zoek ge gaan naar een vervangend team, hetgeen heeft geresulteerd in het aantrekken van de Deense jeugd- selectie, bestaande uit: Michelle Rasmussen (nat.kampioen <16jr), Rikke Olsen (wereldkam pioen GD <18jr), Peter Rasmus sen (nat.kampioen <18jr) en Jim Laurensen (nat.kampioen HD <18jr). Dankzij de bemiddeling van de coach van de Deense jeugdselec- tie, de Nederlander Ron Daniels, heeft men waarschijnlijk ook de toezegging van enkele Nederland se jeugdtopspe(e)l(st)ers en de Belgische jeugdselectie om het tournooi deel te nemen. Uiteindelijk zullen er dus een aantal zeer sterke teams aantre den, waaronder ook 2 jeugdteams van BC Victoria uit Hoensbroek en 1 jeugdteam van eredivisionist BC Zijderveld uit Amstelveen, op de 6 banen in sportzaal De Duike laar. Het tournooi vangt zaterdag om 10.00 uur aan en zal worden ge opend door de voorzitter van het district Zuid-Holland van de NBB. ’s Avonds is er voor alle deelne(e)m(st)ers een zwemfestijn georganiseerd in het subtropische gedeelte van Gouwebad De Sniep. ’s Zondags om 9.00 uur zal het tournooi worden hervat en eindigen rond 19.30 uur. Een ieder die wil genieten van badminton op hoog niveau is ge durende het weekeinde van harte welkom in sportzaal De Duike laar. De toegang is geheel gratis. WADDINXVEEN - Nadat vori ge week zondag de prestaties van het le team van badmintonclub Regio Effekt/Aeolus - behaald tijdens de nationale finale dis tricts teamwedstrijden 1992 te Nieuwegein - uitbundig waren ge vierd, was het vorige week dins dag de beurt aan een 3-tal andere teams van de Waddinxveense ver eniging om in de bloemen te wordeng gezet. Zowel het le als het 4e jeugd team van Aeolus mogen zich de sterkste noemen in hun afdeling. Het le jeugdteam, bestaande uit Nienke Hillerts, Ilse van Steijn, Joeri Kraaijestein, Dennis'van den Berg en Jasper Knuist, werd zelfs ongeslagen kampieon in afdeling 1, klasse A van het district Zuid- Holland. In afdeling 52, klasse D deed het 4e jeugdteam het niet veel min der. Met slechts 2 verliespunten wist het team, bestaande uit Kim Roos, Monique Buitelaar, Jeroen Maat en Alex van den Berg, de ti tel naar zich toe te halen. Het 2e jeugdteam eindigde op een 4e plaats in de afdeling 4, klasse B. Voor het 3e jeugdteam viel er geen eer te behalen in afdeling 13, klasse B. Zij eindigden helaas zonder punten onderaan. In de herencompetitie was het he renteam van Aeolus eveneens bij zonder succesvol. In afdeling 4 van het district Zuid-Holland be haalde het team, bestaande uit Jaap Bruining, Hans van Grieken, Theo van Grieken, Ricardo Lam berts, Robert Slot en Barry Smits, een zwaar bevochten le plaats. Het damesteam streed lang mee om de koppositie in de dames competitie. Doch in een van de laatste wedstrijden liet men jam mer genoeg een punt liggen, waardoor een 2e plaats in afdeling 6 uiteindelijk het hoogst haalbare bleek voor het team, bestaande uit Marjo Appel, Marianne van Beek, Rietje Compeer en Tea Lagrouw. In de voorjaarscompetitie, georga niseerd door de Alphenaar Ron Scheepe, behaalde het deelne mende team van Aeolus een plaats in de middenmoot. WADDINXVEEN - Albert Ho geweg van TOOS-gymnastiek heeft zich geplaatst voor de Ne derlandse Kampioenschappen op zaterdag 23 mei in Opmeer. Hij komt daar in actie met de al ge plaatste Waddinxveense turners Alexander Poot, Maarten Verbree fen Mark Kranenburg. Zaterdag 9 mei werd in Volen dam de ”play-off” voor turners uit de B- en C-lijn georganiseerd. Op deze wedstrijd waren per cate gorie nog drie deelnamebewijzen te verdienen voor de wedstrijd om het Nederlands Kampioenschap op 23 mei in Opmeer. De wedstrijd in Volendam was prima georganiseerd, maar helaas viel de publieke belangstelling te gen. Toch werden er de gehele dag door de turners in de diverse niveau’s fraaie oefeningen ge toond. Voor de ”play-off” hadden drie TOOS-turners zich geplaatst. Tij dens het eerste gedeelte kwam Joachim van der Have in actie in niveau 6B. Joachim begon goed aan de wedstrijd en scoorde 7.85 op sprong. Ook op brug (6.60) en rek (6.75) liet Joachim goede oefeningen zien. Helaas draaide Joachim de lange mat oefening (6.30) en de oefening op de voltige-paddestoel (5.90) niet goed genoeg en on danks zijn nette ringoefening (7.20) wist hij zich niet te plaat se® voor de NK. Vervolgens was Jurjen van Pruis- sen aan de beurt. Jurjen had net een schoolkamp achter de rug en was moe en schor, maar hij had er zin in en wilde een goede presta tie neerzetten. Dat bleek al direct na de eerste twee toestellen want na sprong (8.45), brug (8.00) en rel (8.10) stond Jurjen als tweede geklasseerd in de tussenstand. Bij de lange mat speelde de ver moeidheid een rol, want Jurjen kon zijn oefening net niet de ’’fin ishing touch” geven en de score was met 7.40 ook lager dan de be doeling was. Op voltige pakte Jur jen de draad weer prima op en scoorde 7.90 en ook op ringen liet hij een fraaie oefening zien, waar hij 8.45 voor kreeg. De totaalscore van 48.30 punten was voor Jurjen echter niet vol doende om zich te kwalificeren voor het NK, want hij eindigde op de vierde plaats. Volgend sei zoen zal Jurjen zich echter onge twijfeld willen en kunnen revan- De derde TOOS-turner die in ac tie kwam was Albert Hogeweg in niveau 2C. Albert heeft dit sei zoen nog geen enkele wedstrijd optimaal gepresteerd en was erop gebrand om zich via de ”play-off” alsnog te plaatsen voor het NK. Het eerste toestel verliep niet ge heel vlekkeloos, maar door zijn routine kon Albert de fout die bij maakte goed oplossen en scoorde 6.80 op brug. Op de rek (7.20) en vloer (7.55) liet Albert goede oe feningen zien. Het vierde toestel was voltige en Albert liet zien dat dit zijn favo riete toestel is, want hij turnde een fraaie oefening en ondanks het feit dat hij een keer afstapte scoorde hij toch 7.35 en dat was ruim een halve punt meer dan zijn concurrentie. De score op rin gen (5.80) was tegenvallend, maar door een fraaie paardsprong waar hij 8.25 voor kreeg, behaalde Al bert de derde plaats met 42.95 en is dus na Alexander Poot, Maar ten Verbree en Mark Kranenburg de vierde TOOS-turner die in Opmeer in actie zal komen. WADDINXVEEN - Sportclub Antilope heeft zaterdag 9 mei in Papendrecht meegedaan aan het Nederlands kampioenschap hard lopen op de weg voor veteranen. Om 14.00 uur werd het startschot gegeven voor de 15 kilometer die de veteranen moesten afleggen. Onder redelijke weersomstandig heden werd gestart, maar later be gon het flink te regenen en is het tot aan het einde van de wedstrijd niet meer droog geweest. Voor Antilope deden mee Wim Schild, Bram Lindhout en Auke Leen. Auke Leen (veteraan Ib, 45 j. tot 50 jaar) legde beslag op een 16e plaats in 57.46 min. Bram Lindhout (veteraan lila, 60 tot 65 jaar) liep weer een bekeken race en eindigde op een mooie 4e plaats in een tijd van 60.57 mi nuut. Zaterdag 16 mei houdt Antilope de 2e wedstrijd van de in totaal 3 te organiseren meerkampen, voor de pupillen en de CD-jeugd. Voor deze meerkamp tellen de beste 2 wedstrijden mee om in het eind klassement te worden opgenomen. Om 14.00 uur wordt het start schot gegeven voor de sprintnum- mers, waarna nog enkele techni sche nummers zullen worden af gewerkt. Aan het slot van de mid dag zal het startschot klinken van de 1.000 meter voor de pupillen, terwijl de C-junioren een 600 me ter zullen afleggen. Gezien de deelname aan de le wedstrijd verwacht Antilope een flinke deelname van haar jeugdle den. Wim Schild legde de afstand bij de veteranen Illb (65 tot 70 jaar) af in een mooie tijd van 1 uur en 20 minuten en werd daarmee als 5e geklasseerd. MOERKAPELLE - Onder mis schien wat winderige weersom standigheden, maar een ideale temperatuur voor de loeprs, hield de tafeltennisvereniging Moerka pelle alweer haar 13e trimloop op Koninginnedag. 171 Lopers hadden zich aange meld om de 2-5-10-15 of halve marathon te lopen. Na afloop was er een leuke herinnering of me daille te ontvangen. De belangstelling voor een me daille bij de jeugd was zo groot, dat er voor een aantal lopertjes een medaille nagestuurd wordt. Onder zeer grote belangstelling vertrok om 10.30 uur de jeugd voor de 2 km. Uitslagen: 1. Nico v. Vuurde 8.55, 2. Stephan v. Vuren 9.00 en 2. Aron Kroon 9.11. Bij de 5 km: 1. Ferry Boon W’veen 19.37, 2. W.v. Vliet N’kerk 19.55 en 3. Joost Witte Z’huizen 20.44. Bij de 10 km: 1. Dick Nijhof R’dam 37.39, 2. Paul Noomen Z’huizen 39.44 en 3. R. v. Vliet N’kerk 40.08. Bij de 15 km: 1. D. v. Prooijen Stolwijk 1.05.53, 2. A. de Groot Stolwijk 1.05.59 en 3. E.v.d. Berg Delft 1.06.10. Bij de 21 km: 1. John Zwarteveld Bleiswijk 1.18.52, 2. Gidy Speel Hazers- woude 1.20.30 en 3. Gerard Tas Pijnacker 1.21.32. Commissionairs in effecten Tel. 01720-95842 -s-, 1 «si r

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 21