GEMEENTE WADDINXVEEN d V TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN BOUW VERG UNNINGEN VERGADERINGEN BEKENDMAKINGEN VAKANTIEREGELING 1992-1993 ASFALTERINGSWERKZAAMHEDEN 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 WET OP DE STADS- EN DORPS VERNIEUWING COLLECTE VERG UNNING SPREEKUREN q 2 02 oCSJW Gouwebad ”De Sniep” (informatie) 12570 01820-16066 010-362244 Nieuwe regels voor aanvraag bouwvergunning Verleende bouwvergunningen behoeve van een hogere bijdrage ten BOUWPERCEEL: AARD VAN HET BOUWPLAN: behoeve van algehele aanpassing ten behoeve van het volgen van een ten Wilhelminakade 58 Zuidplaslaan 96 het oprichten van een garage. Nesse 32 Wijziging Lozingsverordening Riolering 1988 Onherroepelijk worden diverse bestemmingsplannen a. b. c. Verzoek om vrijstelling Voorbereidingsbesluiten - Dorpstraat 38: Herfstvakantie Kerstvakantie Voorjaarsvakantie Paasvakantie Terinzagelegging aanvragen en stukken Mei-vakantie Hemelvaartvakantie Pinkstervakantie re- Voortgezet onderwijs Zomervakantie op de agenda o.a.: - Advies inzake reguliere projecten flankerend ouderenbeleid 1992. - Advies inzake de instructie ten behoeve van het Instituut Sociaal Raadslieden Waddinxveen. - Advies inzake het beleidskader ontwikkelingsbudget per regio 1992 ingevolge de Wet op de Bejaardenoorden. - Rapport inzake de ontwikkelingen rond de opvang van asielzoek ers, gedoogden en VT-ers. - Bijdrage I.S.P. 1991 en 1992 (J.W.G. en banenpool). - Advies inzake bibliotheek/project Sociale Vernieuwing. Commissie voor de Ruimtelijke Ordening c.a. op maandag 18 mei 1992 om 17.00 uur in het gemeentehuis Op de agenda o.a.: - Koninklijk Besluit bestemmingsplan Groenswaard III. - Ontwerp-bestemmingsplan Landelijk Gebied Oost. - Actualisering Nota ’’Hoofdlijnen voor de Ruimtelijke Ontwikkeling van Waddinxveen”. - Deelnotitie welstandsbeleid/herziening Woningwet. - Deelnotitie voorlichting/herziening Woningwet. - Voorbereidingsbesluit ten behoeve van aanleg provinciaal fietspad. - Aanleg van fietspaden langs Dreef/Esdoornlaan/Chopinlaan. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken op dinsdag 19 mei 1992 om 20.00 uur in het gemeentehuis Op de agenda o.a.: - Advies inzake wijze van begrotingsbehandeling. - Reorganisatie politie. - Aanbieding concept-nota over de Wet Persoonsregistratie. Commissie voor de Financiën op donderdag 14 mei 1992 om 19.30 uur in het gemeentehuis Per 1 juli 1992 treedt een herziening van de Woningwet in werking. In deze wet zijn de regels opgenomen, waaraan moet worden vol daan bij het aanvragen van een bouwvergunning. Per 1 juli van dit jaar is het niet meer nodig voor elk bouwwerk een vergunning aan te vragen. Er blijven evenwel regels waaraan iedereen zich moet houden. Sommige mensen denken dat zij na 1 juli helemaal nooit meer een bouwvergunning hoeven aan te vragen of dat het veel gemakkelij ker wordt. Om toch reeds een globaal inzicht te geven in de wijzigingen treft u hierna de hoofdlijnen aan. Alle bouwwerken, dus ook de vergunningsvrije bouwwerken, die nen te voldoen aan de eisen van het Bouwbesluit. In dit Bouwbesluit staan de technische eisen, waaraan bouwwerken moeten voldoen. Het welstandstoezicht blijft gehandhaafd voor de meldingsplichti- ge en vergunningsplichtige bouwwerken. De wijze waarop één en ander plaatsvindt, zal worden opgenomen in een gemeentelijke fol der. Deze folder zal medio juni verschijnen. Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, aangezien het bouw plan in strijd is met de bepalingen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan: - Dorpstraat, In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, ter in zage met ingang van 14 mei 1992, gedurende 14 dagen, tijdens werk dagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstel ling te verlenen door een ieder schriftelijk bezwaren worden inge diend bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen. In het algemeen vallen onder vergunningsvrije bouwwerken bouw werken, die dienen te worden beschouwd als van bijzonder onder geschikte aard. In de folder wordt precies aangegeven, wat hieronder dient te worden verstaan. Voor iets ingrijpender bouwwerken en ver bouwingen zal een meldingsplicht gaan gelden. Voor welke bouw werken en verbouwingen dat precies geldt is nog niet geheel duidelijk. Het Rijk komt binnenkort met regels daarover. Zodra deze bekend zijn worden deze gepubliceerd. De Woningwet voorziet in een onderscheid tussen: 1. vergunningvrije bouwwerken; 2. meldingsplichtige bouwwerken; 3. vergunninsplichtige bouwwerken. Wanneer voor een perceel een voorbereidingsbesluit geldt of een bestemmingsplan in procedure is gebracht, bepaalt de Woningwet (artikel 50, lid 2) dat burgemeester en wethouders hun beslissing over bouwaanvragen moeten aanhouden tot de dag waarop dat voorbe reidingsbesluit vervalt, of waarop het nieuwe plan van kracht wordt. Het is mogelijk deze aanhoüdingsplicht te doorbreken. Artikel 50, lid 8, van de Woningwet stelt als voorwaarde dat een bouwplan in overeenstemming moet zijn met zowel het geldende bestemmingsplan als met het toekomstige plan. Voor de bouwwerkzaamheden, waarvoor een bouwvergunning is aangevraagd c.q. een melding is gedaan, verandert het één en an der ten aanzien van de termijnen, waarbinnen de gemeente de aan vraag dient af te handelen. Deze termijnen betreffen één maand voor de meldingsplichtige bouwwerken en drie (of zes maanden na ver daging) voor een bouwaanvraag. Als er na een aanvraag of mel ding binnen die ’’fatale termijn” geen bericht is van de gemeente, is de bouwvergunning automatisch verleend. Tot 1 juli verandert er niets en blijft het aanvragen van een vergun ning altijd verplicht. Om onduidelijkheden, misverstanden en te leurstellingen te voorkomen is een folder vervaardigd. Deze folder is vanaf 15 juni af te halen bij de afdeling Ruimte en Bouw van de gemeente tijdens de openstellingsuren; tevens zal de folder wor den opgenomen in de foldermolens in de hal van het gemeentehuis. Voor informatie kunt u, na het aanvragen en lezen van de folder, terecht op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur bij de afdeling Ruimte en Bouw. het plaatsen van een dakkapel op het achter- geveldakvlak. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter opena- ber kennis, dat met ingang van heden gedurende drie maanden op de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven (op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur) voor een ieder ter inzage ligt en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is, de door de gemeenteraad op 21 oktober 1991 vastgestelde wijzi ging van de Lozingsverordening Riolering 1988. De wijziging bevat in hoofdlijnen de verplichting tot het installeren van amalgaamafscheiders door tandartspraktijken. De wijziging van de Lozingsverordening Riolering 1988 treedt in wer king op de derde dag na deze afkondiging. Aan die voorwaarde voldoet het bovenstaande bouwplan. Het bouwplan ligt met ingang van 14 mei 1992 gedurende 14 da gen, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Wer ken en Bedrijven. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder schriftelijk bezwa ren worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Wad dinxveen. De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 29 april 1992 heeft besloten te verklaren dat een herziening van het bestemmingsplan wordt voorbereid voor de volgende gebieden: 1. een perceel, gelegen aan de Abr. Kroesweg 19; 2. het Brugcentrumgebied; 3. een perceel, gelegen aan de Dorpstraat 38. De datum van inwerkingtreding van deze besluiten is bepaald op donderdag 14 mei 1992. De voorbereidingsbesluiten met bijbeho rende tekeningen liggen voor een ieder ter inzage op werkdagen tus sen 08.30 en 12.30 uur bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de volgende aan vraag om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben is ontvangen van: De heer J.L. Steenbergen ten behoeve van een groothandel in aar dappelen, groenten en fruit op het perceel Abr. Kroesweg 19a. De aanvraag en alle andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 14 mei tot 14 juni 1992 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren. Tijdens genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schrif telijk bij hun college worden ingediend. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Besloten is geen openbare zitting te houden. Indien u uw bezwaren mondeling naar voren wilt brengen, kunt u hiervoor tot 4 juni 1992 telefonisch een afspraak maken (telefoon 01828-14433, toestel 116, de heer W. Kaandorp). Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hébben ingediend op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Milieudienst Midden-Holland, nr. 92-2845. Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) Terinzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 6 mei 1992 vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben is verleend aan: het gedeeltelijk veranderen van een opsla gruimte in opslagruimte annex showroom. het gedeeltelijk veranderen van een win kelpand. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De directie van De Waardt B.V. ten behoeve van het storten van afvalstoffen in de sloot, gelegen achter Staringlaan 8, kadastraal bekend gemeente Waddinxveen, sectie B, nr. 6237. Een beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA, ’s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of een Afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikking wordt niet van kracht voor dat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlo pige voorziening is beslist. Milieudienst Midden-Holland, nr. 8865/91. Besluit als bedoeld in artikel 1.2 van de Subsidieverordening stads en dorpsvernieuwing. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b-g-g- Politie Ongevallen 14433 14433 14433 (toestel 159) 9! ai hl I I! Commissie voor de Sociale Zorg op donderdag 14 mei 1992 om 19.30 uur in het gemeentehuis De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een verzoek om afgifte van een bouwvergunning is ingediend ten behoeve van: Doorbreken aanhoüdingsplicht De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemeester en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet en gebruikmaking van de zogeheten alge mene verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bouwvergunning te verlenen ten behoeve van het perceel: - Noordkade 83: van het gemeentebestuur De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik ma ken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een winkel/woonhuis in een win- kel/showroom. De beschikking en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 14 mei tot 14 juni 1992 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden ge durende drie uren. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend, dat de raad in zijn vergadering van 29 april 1992 heeft besloten: van de provinciale bijdrage ad ƒ193.104,- een bedrag van ƒ40.000,- te storten in het stads- en dorpsvernieuwingsfonds ten behoeve van een vast te stellen Verordening verhuis- en herin- richtingspremies bij de stads- en dorpsvernieuwingsactiviteiten, en de resterende ƒ153.104,- via het grondbedrijf te bestemmen voor de invulling van de dorpsvernieuwingslocaties; ten laste van het fonds stads- en dorpsvernieuwing een bedrag van ƒ25.000,- beschikbaar te stellen ten behoeve van de in 1992 te verlenen bijdragen in particuliere woningverbetering; voor de bewoners van huurwoningen, het bedrijfsleven en de so ciale en culturele instellingen geen bijdrage in het belang van de stadsvernieuwing beschikbaar te stellen. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Open bare Werken en Bedrijven, waar tevens inlichtingen kunnen wor den gevraagd. Tweede Bloksweg 54 het oprichten van een kantoorruimte en een werkplaats. Burgemeester en wethouders kunnen steun toekennen voor zover genoemde financiële middelen onder b. toereikend zijn. Aanvragen die worden ingediend nadat het fonds is uitgeput zullen overeenkomstig het bepaalde in de Subsidieverordening worden af gewezen. De indiener van de om vermelde reden afgewezen aanvraag kan in een volgend jaar opnieuw een dergelijke aanvraag indienen. Aanvragen om steun worden in volgorde van binnenkomst afgehan deld. Aan aanvragen die voor een tweede keer zijn ingediend kan echter een extra prioriteit worden toegekend. maandag 19 oktober t/m vrijdag 23 oktober 1992 maandag 21 december t/m vrijdag 1 januari 1993 maandag 1 maart t/m vrijdag 5 maart 1993 vrijdag 9 april t/m maandag 12 april 1993 vrijdag 30 april t/m vrijdag 7 mei 1993 donderdag 20 mei en vrijdag 21 mei 1993 maandag 31 mei t/m vrijdag 4 juni 1993 alleen maandag 31 mei maandag 5 juli t/m vrijdag 13 augustus 1993 maandag 5 juli t/m vrijdag 20 augustus 1993 Deze procedure kan er toe leiden dat belanghebbenden pas merken dat er gebouwd mag worden als de aannemer aan de slag gaat. Om die reden wordt vanaf 1 juli gepubliceerd welke bouwvergunningen zijn aangevraagd. In een eerder stadium kunnen belanghebbenden laten weten of zij bezwaren hebben tegen een bouwwerk of verbou wing. Overigens wordt de eigenaar of hoofdgebruiker van een na- burig ander 'gebouw schriftelijk in kennis gesteld van een van rechtswege verleende bouwvergunning. Verleende bouw vergunnin gen worden door de gemeente Waddinxveen eveneens gepubliceerd ten behoeve van de termijnbepaling van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen. Bovendien ligt er in het gemeentehuis een openbaar register, waa rin Onder meer staat welke vergunningen zijn aangevraagd, welke meldingen zijn gedaan en welke vergunningen zijn verleend. In de hierna volgende publikaties zal worden ingegaan op de ver schillende onderdelen. Van 24 mei tot en met 6 juni 1992 zal er gecollecteerd worden door het Nederlandse Rode Kruis. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waa rop duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende instel ling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis worden gebracht. Tot 14 juni 1992 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren hebben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. Vanaf maandag 18 mei tot juli 1992 worden asfalterings- en repa- ratiewerkzaamheden uitgevoerd aan de asfaltwegen in Waddinxveen. Het verkeer in de Vondelwijk en de Oranjewijk zal hier veel hinder van ondervinden. Van de Alberdingk Thijmlaan, Bosboom Toussaintsingel Oostzij de, Staringlaan, Brederolaan, Kon. Wilhelminasingel en W. de Zwij- gerlaan (nabij de Pr. Willem Alexandertunnel) wordt de bestaande asfaltlaag afgefreesd; plaatselijk asfaltwapening aangebracht en op nieuw geasfalteerd. De Pr. Willem Alexandertunnel wordt voorzien van nieuwe water- afvoergoten, de tunnel zal hiervoor 5 tot 7 dagen volledig afgeslo ten zijn voor het rijverkeer. Op de overige asfaltwegen in de gemeente worden plaatselijke paraties uitgevoerd. Dit kan tijdelijk stagnatie opleveren. Door middel van verkeerslichten, omleidingsborden en dergelijke, zal het verkeer voorzover mogelijk worden omgeleid. Automobi listen worden verzocht geen auto’s te parkeren waar op dat tijdstip de werkzaamheden in uitvoering zijn. De parkeerplaats voor vrachtauto’s aan de Alberdingk Thijmlaan wordt tijdelijk gesloten in genoemde periode of zoveel korter of lan ger dan noodzakelijk is. Vrachtauto’s worden verwezen naar de par keerplaats langs de IJsermanweg. en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Wo ningwet. Burgemeester en wethouder zijn voornemens de gevraagde vrijstel ling te verlenen, genoemde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen de gevraagde bouw vergunningen te verlenen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt ge daan tot schorsing van de beschikking, danwel tot het treffen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt inge willigd. Voor nadere informatie kan contact opgenomen worden met de af deling Weg en Werken van de dienst Openbare Werken en Bedrij ven, telefoon 14433, toestel 117. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat de volgende bestemmingsplannen onherroepelijk zijn ge worden: a. het bestemmingsplan ’’Vondelwijk ’89”, waarvan de goedkeu ring bij Koninklijk Besluit van 25 februari 1992, no. 92.001644 geheel onherroepelijk is geworden; b. het bestemmingsplan ’’Groenswaard III ’89”, waarvan de goed keuring bij Koninklijk Besluit van 9 april 1992, no. 92.003205 geheel onherroepelijk is geworden; c. het bestemmingsplan ’’Recreatiegebied Gouwebos ’89”; d. het bestemmingsplan ’’Veilingterrein Bredeweg, le herziening”. De bestemmingsplannen liggen voor een ieder ter inzage op de af deling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Meerjarenraming (1992-2021) vervangingsfonds openbare verlichting. - Beschikbaarstellen kredieten ten behoeve van 13 aansluitingen op de C.A.I. in de wijk Zuidplas en aan de Noordkade en voor toekomstige na-aansluitingen. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van het organiseren van een bromfietscursus. Beschikbaarstellen (aanvullend) krediet ten behoeve van de uitbreiding Kardinaal Alfrink- en Koningin Beatrixschool. - Beschikbaarstellen krediet aan het I.S.P. over 1992. - Beschikbaarstellen krediet Theo Thijssenschool. - Beschikbaarstellen krediet cursus ’’trajectbemiddeling” voor de bijstandmaatschappelijk werkers. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van de aanleg van fiets paden langs de gehele route Dreef-Esdoornlaan-Chopinlaan. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van een ongevallenanalyse (AVOC) voor de kruispunten Beethovenlaan-Groensvoorde en Beethovenlaan-Chopinlaan - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van subsidie aan de Stichting Openbare Bibliotheek in het kader van Sociale Vernieuwing. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van hogere subsidie 1992 Madi-Zuidplas. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van automatiserings opleidingen. - Voorstel tot instelling reserve verkeer. - Voorstel tot aanvulling en vaststelling van het meerjarenprogramma restauratie monumenten (1993-1998). - Motie inzake differentiatie tarieven afvalstoffenheffing. - Kosten reiniging c.a. 1992 en 1993 en voorstel inzake tariefs verhoging afvalstoffenheffing, reinigingsrechten en verhuur bedrij fscontainers - Nieuwe verordening marktgelden en begraafrechten alsmede enkele wijzigingen in de overige belastingverordeningen. - Gemeentegarantie herfinanciering woningbouwleningen. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van lerarencomputer Kohnstamm-mavo - Beschikbaarstellen diverse kredieten ten behoeve van kosten bouwrijp maken en dergelijke diverse exploitatie-opzetten Grondbedrijf. Voortgezet onderwijs

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 3