Gesloten na brand Leidraad identiteit en grondslag fusieschool Rijn en Gouwe Leerlingen exposeren Kassen Leerbedrijf open Boskoopse raad op de Floriade Orgelconcert go Uitstekende verdiensten. Bel voor inlichtingen: 01820-25388 is op zoek naar BEZORGERSISTERS in de plaats REEUWIJK omgeving Lange Krag en omgeving Raadhuisweg. Minimum leeftijd 15 jaar. PC Eerste gesprek Maatregelen Schade RK Schaalvergroting Regio-indeling Regionale aanpak 'X" a Pagina 7 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 13 mei 1992 Inleveren Swanla weer open 15 mei bevoegdheid gemeenten land. Des temeer noodzaak, om dat het in het Groene Hart een centrale plaats inneemt, tussen een aanzienlijk aantal grote ste den. koopse gewassen en binnen met vruchtgewassen. Vorige maand breidde het bedrijf uit met een kas voor paprika, tomaat en kom kommer. De lessen worden gegeven door het reguliere agrarisch onderwijs en door docenten van het bureau Nieuwland. Het theorieprogram- ma omvat twee dagen in de week. Coördinator van het Leerbedrijf is Guido Woutersen en bedrijfs leider Dick-Griffiöën. *nJ.G. Maas, voorzitter van Sirébo (waarbij ook Waddinxveen is aangesloten), overhandigt burgemeester drs. J.J. Spros van Boskoop omgeven door Boskoopse gemeenteraadsleden in de Boskoopse inzending op de Floriade in Zoetermeer, de Sirébo- promotieplant en de kleurenbrochure. (Forto: Sirébo). De grondslag van de openbare sectie is de overtuiging, dat de veelzijdige ontwikkeling van de leerlingen en de optimale voorbe reiding op hun taak in de samen leving het best is gewaarborgd in onderwijsvormen waar: - het gehele onderwijs wordt gege ven in een sfeer van respect en verdraagzaamheid voor eikaars mening en voor de levensbeschou welijke achtergrond van elke leer ling; - kennis van het geestelijk leven wordt gegeven door daartoe be voegde vormingsdocenten, vanuit een niet-godsdienstige ethiek, naast en in samenwerking met do centen voor godsdienstig-leven- sbeschouwelijk onderwijs van di verse godsdienstige richtingen; - in de bestuursvorm de grootste democratische openheid wordt na gestreefd naar de ouders, de leer lingen, het personeel en burgerlij ke overheid. De grondslag van de protestants- christelijke sectie is het geloof in God, zoals deze zich in Jezus Christus aan de wereld heeft be kend gemaakt. Zij wil dit geloof, als uitgangspunt voor het denken en handelen, ook in de algehele vorming van de leerlingen tot vol ledig menszijn tot uitdrukking brengen. De confrontatie en sa menspraak met andere levensbe schouwingen waardeert zij daarbij als een positieve bijdrage tot de religieuze bewustwording van de leerlingen. Aan het eind van de ochtend van 30 april heeft een eerste gesprek plaatsgehad met de expert van de assuradeuren (zowel van de ge meente wat betreft gebouwen- en inventarisverzekering als het dorpshuis wat betreft de exploita- tieverzekering). Deze heeft zich toen een eerste oordeel kunnen vormen over de schade. Ook zijn de te nemen eerste noodmaatrege len aan de orde geweest. In de loop van vrijdag 1 mei is het gebouw wederom watervrij gemaakt; dit was het gevolg van de hevige regenval daarvoor. Ook is toen in overleg met de brand weercommandant een deel van de gang en doucheruimten van de grote sportzaal puinvrij gemaakt en met zeilen afgedekt ter voorko ming van het opnieuw inregenen. Op maandag 4 mei vond het ver volggesprek plaats, waarbij aan wezig waren de expert van assura deuren, een vertegenwoordiging van het dorpshuisbestuur alsmede donderdagavond officieel geopend door rector dr.A.W. Hendriks. Naar de raadzaal is uitgeweken omdat de samenwerkingsschool, waar tekenen en handvaardigheid als examenvakken bloeien, voor de expositie te klein is geworden. De geselecteerde individuele, vrije, gedurfde en sterk van elkaar afwijkende werkstukken, die als examenopdracht (variërend van een reclameopdracht via een BOSKOOP - De voltallige ge meenteraad van Boskoop, inclu sief Burgemeester en Wethou ders, hebben een bezoek gebracht aan de Floriade in Zoetermeer. Naast de vele bezienswaardighe den die zij op deze unieke wereld tuinbouwtentoonstelling hebben bezocht is uitvoerig stilgestaan bij de inzending van Sirébo. Niet verwonderlijk natuurlijk om dat de gemeente Boskoop een van de participanten is in Sirébo (evenals Waddinxveen) en omdat deze promotiestichting met haar inzending een stukje Boskoop op de Floriade heeft ingebracht dat zeker gezien mag worden. een vertegenwoordiging van de gemeente. Aan de orde zijn toen onderstaande punten gekomen: De oorzaak van de brand in Swan la is nog niet bekend. Zodra hier omtrent officiële rapporten be schikbaar zijn, kan hiervan kennis worden genomen. Het gebouw werd al gauw vrij gegeven door de technische recherche. De brand weer had inmiddels toestemming gekregen verder te werken om (noodvoorzieningen te treffen. Aan de fa. G. Hol te Nieuwer- kerk aan den IJssel is opdracht verleend voor het verwijderen en slopen alsmede afvoeren e.d. van materialen van het verbrande en beschadigde gedeelte. Voor de nog noodzakelijke schoonmaak- werkzaamheden is ingeschakeld een bedrijf uit Krimpen aan den IJssel; het bedrijf dat ook reeds door de Stichting Salvage Alarm centrale VHD was ingeschakeld. De aan het vorenstaande verbon den kosten komen voor rekening van assuradeur. Gaat het om het treffen van voorzieningen ter voorkoming van (verdere) exploi- tatieschade dan komen de kosten hiervan voor rekening van de as suradeur van het dorpshuis. Het werd dienstig geacht ook. reeds de toekomstige architect/bouwer/coördinator bij het (verder) treffen van (nood)voorzieningen te betrekken. Ten aanzien hiervan is besloten in te schakelen Pellikaan Bouwbe drijf B.V. te Tilburg. Overwegingen daartoe zijn, dat dit bedrijf de renovatie en de uit breiding van het dorpshuis in 1988 heeft uitgevoerd tot ieders tevredenheid, de kennis heeft van het gebouw zowel voor als na de renovatie/uitbreiding, terzake kundig is en organisatorisch heeft bewezen een en ander goed te kunnen opzetten en begeleiden. Ook financieel was een en ander goed afgeregeld. Dit heeft ook de instemming van het dorpshuisbe stuur. Bij zowel het dorpshuisbestuur als het gemeentebestuur staat voorop dat ingebruikname weer mogelijk is als voldoende waarborgen gege ven kunnen worden rond de vei ligheid. Het gaat daarbij niet al leen om de veiligheid uit bouw kundig en constructief oogpunt maar ook die uit een oogpunt van openbare orde voor zowel gebrui kers en bezoekers. Wat betreft de bouwkundige en constructieve aangelegenheiden (o.a. draagcon structies) zal zeker een goede controle moeten worden uitge voerd. Door zowel de gemeente als het dorpshuis en de verenigingen zal een inventarisatie moeten worden gemaakt van de vóór de brand aanwezige inventaris (sportartike len, gymriastiektoestellen, voorra den, stoelen enz.) en de door brand verwoeste of (zwaar) be schadigde inventaris. Het grootste gedeelte valt met betrekking hier toe onder de gemeentelijke verze kering. WADDINXVEEN - Zaterdaga vond 16 mei om acht uur geeft Jan Mulder een orgelconcert op het orgel van de hervormde Brug- kerk (Kerkweg-Oost) in Waddinx veen. Jan Mulder is in 1963 te Rotter dam geboren. Toen hij op 12-jari- ge leeftijd een talentenjacht won, besloot hij om pianoles te gaan nemen. Dat kreeg Jan toen van de leraar van Pieter van Vollenhove. Op het conservatorium studeerde hij piano en ook orgel, waar hij op 1 mei 1992 voor slaagde. Naast virtuoos speler is Jan Mul der een enthousiast koordirigent van het bekende jeugdkoor ’Vox Jubilans’ te Waddinxveen. Op deze avond hoopt hij de navol gende werken te spelen: improvi saties van hemzelf, werken van J.S. Bach, F. Mendelsson-Bartol- dy, H. Purcell, L.C1. Daquin, C. Franck, H. Mulet en Ps. 146 van Jan Zwart met aansluitend samen zang. op regionaal niveau. Er komen "stadsprovincies” en nieuwe regio’s, die gemeentelijke taken gaan overnemen, omdat nu nog verschillende gebieden als een lappendeken over de provincies liggen en elkaar vaak overlappen. Rembrandt-college tot een eigen onderzoeksopdracht) zijn ge maakt, zijn het resultaat van twee jaar eindexamenvakken tekenen en handvaardigheid. De examenwerkstukken van de VWO-leerlingen van de samen werkingsschool zijn binnen een paar weken in de school aan de Sniepweg te zien. Zij tellen mee voor het landelijke Centraal Prak tisch Examen. daarnaast een aantal dakplaten door de grote hitte aangetast. Wat betreft de ’’bruine zaal” is er een beschadiging aan een gedeelte ran het dak en wel dat gedeelte gelegen tussen de voormalige huishoudschool en de afgebrande sportzaal. Van de Polderkamer is het dak beschadigd. De in de klei ne sportzaal en kleedaccomodatie aanwezige attributen, sporttoestel- len en voorraden zijn eveneens in rook opgegaan. Na de bluswerkzaamheden is in de loop van de dag het gebouw watervrij gemaakt en voor zover aanwezig het directe instortings gevaar weggenomen (muren weg gehaald, de Polderkamer gestut, de verbinding tussen het dak van de voormalige huishoudschool en de afgebrande sportzaak verbro ken en een gedeelte van het dak van de voormalige huishoudschool en de verbindingsgang naar de nieuwe sporthal afgedekt. Ook zijn reeds in de middag drie muren van de kleine sportzaal neergehaald. De westelijke kopge- vel leverde voorshands geen di rect gevaar meer op en is daarom op dat moment niet neergehaald. Alle toegankelijke delen van het dorpshuis zijn afgesloten en er zijn de nodige bouwhekken ge plaatst zodat het gebouw niet meer door onbevoegden betreden kan worden. Speciaal voor deze gelegenheid heeft de voorzitter van Sirébo, J.G. Maas, het gezelschap in de inzending ontvangen. Hij gaf daarbij een duidelijke uitleg over het ontwerp van de inzending en de overeenkomsten daarbij met de regio Boskoop als Boomkweke- rijcentrum van Nederland. Niet alleen de planten trokken de aandacht van de bezoekers, maar ook waren zij vol lof over de schitterende informatiewand in de inzending. Zij waren dan ook van mening dat deze inzending aan zijn doel beantwoordde, namelijk de promotie van de regio Boskoop op de Floriade. De voorzitter van Sirébo maakte van de gelegenheid gebruik om het gezelschap te wijzen op nog twee andere promotieactiviteiten. De promotieplant Cupressocypa- ris leylandii ’Sirébo’ en de schitte rende kleurenbrochure over de re gio Boskoop. Om dit nog eens duidelijk te on derstrepen overhandigde hij drs. J.J. Spros, burgemeester van Bos koop, bovengenoemde promotie plant in de unieke geschenkver- pakking en de kleurrijke brochu re. Met waardering voor hetgeen hier in het belang van de regio Bos koop wordt gepresteerd en in de wetenschap dat de gemeentelijke financiële bijdrage aan Sirébo goed zijn besteed vervolgde het gezelschap haar bezoek aan de Floriade. WADDINXVEEN - Tot en met vrijdag is in de raadzaal van het gemeentehuis de gevarieerde ex positie te zien met examenwerk stukken van 36 HAVO-leerlingen van de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniep weg. De tentoonstelling, die wordt ge houden op initiatief van de werk groep exposities van de gemeente Waddinxveen, werd vorige week Op donderdag 30 april (Koningin nedag) om 03.50 uur werd de brandweer Zevenhuizen gealar meerd over een brand in het dorpshuis Swanla. Onmiddellijk nadat de brand in ogenschouw kon worden genomen, is om assis tentie gevraagd van de brand weercorpsen van Moerkapelle en Nieuwerkerk aan den IJssel. De brand concentreerde zich vooral in de kleine sportzaal. Be strijding vond plaats met twee wa terkanonnen en zo’n 12 stralen. Gedurende de brand zijn er 75 persluchtflessen gebruikt. Om ongeveer 05.00 uur kon het sein ’’brand meester” worden ge geven en ving het eigenlijke blus werk aan. Om ongeveer 16.00 uur kon de brandweer Zevenhuizen haar activiteiten pas als beëindigd beschouwen. De korpsen Moerka pelle en Nieuwerkerk konden al eerder hun bijstand staken. Door de brandweercommandant was in de vroege morgenuren ook de Stichting Salvage Alarmcen trale VHD te Apeldoorn gewaar schuwd. Deze is opgericht door de Vereniging van brandassuran- deuren in Nederland, de Onder nemersorganisatie Schoonmaak- en Bedrijfsdiensten en het Bureau Coördinatie Experts. Zij stelt zich ten doel een snelle en deskundige hulpverlening na brand te bevor deren. Deze stichting heeft de eerste co ördinatie ter hand genomen. Het ging daarbij om het opdoen van informatie, de inschakeling van de betreffende verzekeringsmaat schappijen, de eerste schoonmaak teneinde de gevolgschade zo klein mogelijk te houden en de inscha keling van een bedrijf voor het treffen van de eerste noodvoorzie ningen ter voorkoming van instor tingsgevaar e.d. Eveneens waren gewaarschuwd het Energie- en waterbedrijf Rijn land (voor gas- en elektra aanslui tingen), het duinwaterbedrijf Zuid-Holland (voor water), de technische recherche en de ambu lancedienst. Geconstateerd moet worden, dat de kleine sportzaal volledig is uit gebrand. Alle kleedkamers en toi letruimten zijn zwaar tot zeer zwaar beschadigd zo niet volledig verwoest. Alle overige ruimten van het gebouw stonden direct na de bluswerkzaamheden vol blus water. Van de grote sportzaal is bouw werd in oktober vorig jaar officieel geopend met 35 deelne mers en draait inmiddels op volle toeren. Door het bedrijf hebben al 18 mensen vast werk gevonden. De druk op de teelten is echter groot door de snel wisselende be zetting. Uitgangspunt voor het lespro gramma zijn de teelten. Begonnen werd met potplanten, maar al gauw kwamen daar andere soor ten bij. Buiten is gestart met Bos- WADDINXVEEN - Het Leerbe drijf voor de Tuinbouw aan de Tweede Bloksweg hield zaterdag in de kassen een open huis voor de bevolking, politieke bestuur ders en ambtenaren. Er werden ook door de leerlingen zelfgekweekte (tuinbouw)produkten verkocht, want er bleken grote voorranden tuinplanten en kamerplanten aan wezig. Het Leerbedrijf voor de Tuin- ZEVENHUIZEN - Het door brand getroffen dorpshuis ’’Swan la” in Zevenhuizen kan vanaf vrij dagmiddag 15 mei om twaalf uur weer worden gebruikt. De sloop werkzaamheden van het afgebran de deel en het treffen van nood voorzieningen zijn dan achter de rug, zo hebben B. en W. van Ze- venhuizen-Moerkapelle in een uit voerige mededeling laten weten. ”Wij hebben ons na het gesprek met de assuradeur beraden wan neer weer van het dorpshuis Swanla gebruik gemaakt kan wor den voor zover het die gedeelten van het dorpshuis betreffen die niet of nauwelijks door de brand zijn aangetast”, aldus het college. Dit speelde des te meer, daar reeds zeer binnenkort enkele gro te manifestaties zouden plaatsvin den. Uit een oogpunt van veilig heid voor de gebruikers en het publiek (bouwkundige veiligheid alsmede veiligheid in het kader van de openbare orde) vonden B. en W. het niet verantwoord tot een eerdere openstelling over te gaan dan na de door de expert aangegeven sloopperiode. •In die periode zouden de sloop werkzaamheden, de controle, on derstutting en de aftimmerwerk- zaamheden e.d. van draagcon- 'Sthicties kunnen plaatsvinden. Na de sloop en de verwijdering van het sloopafval zou ook een beter inzicht ontstaan in de verder eventueel dan nog nodige (nood)voorzieningen. Van deze beslissing is het dorps huisbestuur onmiddellijk in ken nis gesteld. Het bestuur meende evenwel dat alle noodmaatregelen, sloopwerken e.d. nog dezelfde week uitgevoerd konden worden en dat vóór zaterdag 9 mei het ge bouw al weer vrij gegeven kon ^worden. «Dit werd echter niet verantwoord 'geacht omdat er op dat moment •geen volledige zekerheid kon wor den gegeven over alle veiligheids- aspecten en de mogelijkheid werd voorzien op een te vroegtijdig openstellen te moeten terugko men. De datum waarop door de gebrui kers weer over het dorpshuis kan worden beschikt, is - gehoord het dorpshuisbestuur - toen gesteld op vrijdag 15 mei 1992, 12.00 uur. Op maandag 4 mei is ten gemeen- tehuize om 21.00 uur een voor lichtingsbijeenkomst gehouden van de gemeente en het dorpshuis voor de verenigingen. Daarbij is voorlichting gegeven over de ge nomen (nood)-maatregelen en de periode dat het dorpshuis niet ge bruikt kon worden. Door het dorpshuisbestuur is ver volgens een uiteenzetting gegeven over het gebruik van de sportac commodaties in het dorpshuis. De ’’pijn” van het gemis van de klei ne sportzaal is daarbij zoveel mo gelijk evenredig verdeeld over de gebruikers van het sportgedeelte. Ter sprake zijn ook geweest ver zekeringstechnische aspecten als mede aspecten die betrekking hebben op eigendommen der di verse verenigingen e.d. in het dorpshuis. Een blik op de expositie van werkstukken van eindexamenkandidaten van de samenwerkings school voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg. Het is voor het eerst dat deze expositie in de raadzaal van het gemeentehuis wordt gehouden. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - In de Waddinxveense politiek moet de dis cussie er over nog losbarsten. Achter de schermen aan het Raad huisplein wordt er volop over gepraat. Op de vrijdagavond in eetcafé De Diamond gehouden ’’borrelavond” bracht de CDA- afdeling Waddinxveen het al ter sprake: de nieuwe regio-vor- ming waarvan de gemeente bevoegdheden gaan inleveren. Nederlandse gemeenten zullen zich in de komende jaren moeten bezinnen op de vraag, of ze al of niet deel gaan uitmaken van gro tere samenwerkingsverbanden. Dat geldt ook voor Waddinxveen, Boskoop en Zevenhuizen, Moer kapelle, dat overigens al samen werking met andere gemeenten kent in het intergemeentelijk sa- Nederland staat voor een ingrijpende bestuurlijke herindeling menwerkingsorgaan Midden Hol- WADDINXVEEN - De door de schoolbesturen van de Sa menwerkingsschool voor HAVO-Atheneum, Prof. Kohnstammschool voor open baar MAVO, christelijke scho lengemeenschap De Wadde en Don Bosco-MAVO (Boskoop) ondertekende intentieverkla ring om te komen tot een nieuwe scholengemeenschap voor VBO-MAVO-HAVO- VWO gaaf vergezeld van een leidraad voor de grondslag en de identiteit van deze per 1 augustus 1993 op te richten fusieschool. In die leidraad staat dat de nieu we scholengemeenschap drie sec ties draagt: een katholieke sectie, een openbare sectie en een protes- tants-christelijke sectie. Elke sec tie heeft een eigen grondslag. .De grondslag van de RK-sectie heeft als fundamenteel uitgangs punt de overtuiging dat het geloof en de relatie van elk mens tot God, zoals deze door Jezus Chris tus aan ons is geopenbaard, cen traal staat. De mogelijkheid dient geboden te worden onderricht in de kennis van het geestelijk leven lessen te volgen op een dusdanige wijze en gedurende een daarvoor benodig de periode dat een algemene vor ming vanuit het katholieke geloof gewaarborgd blijft. Dit onderricht dient gegeven te worden door een docent met een RK geloofsovertuiging. De con frontatie niet andere levensover tuigingen in de school vormen een zeer te waarderen bijdrage aan de ontwikkeling van de leerlingen. Respect voor eikaars overtuiging en onderlinge verdraagzaamheid nemen hierbij een dusdanige be langrijke plaats in, dat de grond slagen van de andere secties volle dig tot hun recht kunnen komen. Het Leerbedrijf voor de Tuinbouw aan de Tweede Bloksweg hield zaterdag een open huis. Jong en oud kwamen er een kijkje nemen en kochten er plantjes voor Moederdag. (Foto: Sjaak Note boom). Willen we de ’open- ruimte’ in Midden-Holland met elkaar goed beheren, dan is samenspraak en op den duur verdergaande samen werking met de grotere, omrin gende gemeenten onontkoombaar. Met de Wet Gemeenschappelijke Regelingen (WGR-1985) pro beert de overheid richting te ge ven aan nieuwe structuren. De regelingen beogen een ver lengstuk van het lokale bestuur te zijn, waarbij de gemeenten zelf wel hun eigen zelfstandigheid be houden. Het aantal gebieden (59), waarmee men in ons land te ma ken heeft is nu echter aan de ho ge kant. Daarbij liggen ze als een lappendeken over de provincies en overlappen daarbij ook nog eens elkaar. Het spreekt vanzelf dat in een dergelijke constructie, het samen spel van de verschillende gemeen ten aanzienlijk wordt bemoeilijkt. Vooral waar het gaat om onder werpen, waarmee ieder gebied heeft te maken. Te denken valt daarbij aan de politieregio, Cen trale Post Ambulancevervoer en zaken die te maken hebben met verkeer en vervoer. Dit is in 1983 voor de toenmalige minister mr. Koos Rietkerk reden te meer geweest om er op aan te sturen, dat gemeenten mee gaan denken om problemen regionaal op te lossen. In de eerste nota Bestuur Op Ni veau, w^rd dan ook de vraag voor gelegd, wat men aan moest met de stedelijke gebieden. De beide nota’s ruimtelijke ordening, de structuurnota verkeer en vervoer en de twee milieu beleidsplannen (NMP en NMP-plus) sturen met de tweede nota ’Besturen op ni veau’ aan op schaalvergroting. Hierin wordt richting gegeven aan ontwikkelingen met betrekking tot ruimtelijke ordening, volks huisvesting, verkeer en vervoer, economische ontwikkelingen en bouwlokaties. Gemeenten en ste delijke gebieden zouden op basis van vrijwilligheid plannen moeten gaan ontwikkelen, waarvoor van te voren geen eindmodellen zijn vastgelegd. Leidraad daarbij moet zijn het Voorontwerp Interimwet, die 1 ja nuari 1993 in werking zal treden. Daarbij zijn twee varianten aan te duiden: de Wet Gemeenschappe lijke Regelingen-plus (WGR-plu) en de z.g.n. Stedelijke Gebiedsau- toriteit (SGA). De gemeenten zullen zich bij hun keus laten lei den door de verschillende proble men, die in de diverse streken een rol spelen. In de WGR-plus wordt vastge legd welke taken voor de regio zijn vastgelegd. Dat zou bijvoorbeeld kunnen in houden: het opstellen van een in tergemeentelijk structuurplan, toewijzing van woningcontingen- ten, vaststellen van subsidies voor de woningbouw en regeling van bevoegdheden binnen het open baar vervoer. Die moeten dan als niet-vrijblij vend worden beschouwd. Dit kan er toe leiden, dat daar ook beslui ten worden genomen voor de ge meenten. Daarmee kan de WGR- plus dus worden bekeken als een verlengstuk van het lokaal be stuur. In de loop van de tijd zal zich een zogenaamd Stedelijke Gebiedsau- toriteit ontwikkelen. Dit zal een zelfstandige bestuursvorm zijn, die kan werken zonder last of rug gespraak en mogelijk gekozen gaat worden. Overigens zal dit niet als een verlengstuk van het lokaal bestuur gaan werken. Dat betekent dat de gemeenten uiteindelijk, op z’n minst een deel van hun bevoegdheden zullen moeten overdragen. Gedeputeerde Staten stellen zich op het standpunt, dat er maximaal 4 regio’s in Zuid-Holland zullen ontstaan. De indeling die er be staat voor de politieregio’s staat model voor de nieuwe regiovor ming. Midden-Holland zal deel uitmaken van een regio, die ver der bestaat uit de Rijnstreek, de Leidse regio en de Duin- en Bol lenstreek. Ondertussen zijn Gouda en Al- phen al begonnen aan een gedach tenwisseling over de samenwer king. In beide gemeenten zijn een paar gemeenschappelijke primaire zaken aan de orde. Verkeer en vervoer, de ontwikkeling van be drijfsterreinen en de woningbouw spelen daarbij een belangrijke rol. Hoe begrijpelijk deze toenade ringspogingen en dit overleg ook zijn, ze zullen een vervolg moeten krijgen, waarbij ook voor andere partner-gemeenten een rol wegge legd moet zijn. Er wordt door Midden-Holland dan ook aangedrongen op een re gionale aanpak in z’n totaliteit en daarbij worden de pogingen van Gouda en Alphen als ongewenst beschouwd. WAODll £■-

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 7