In Zuid-Holland 2.000 evenementen Winkelhart in Waddinxveen (13) Storing in waterleiding Afslanken? Bouw st art Holec Projects West Gestolen en gevonden fietsen Kijkdag fietsen bij politie NKFBV in Ghana Kringkoop handhaaft positie Examens begonnen I K ALLE RIJLESSEN Aanrijdingen in Waddinxveen 1 LEZERS SCHRIJVEN A 01828 - 18708 GAAT U VERHUIZEN? ASSCHEMAN WADBINXVEEM Gratis 38,50 (60 min.) iedere maandagavond theorieles ook voor 17 - jarigen SNERKENDE VERHUIZERS Wilt u informatie? Spreektaal Potloodventer” Succes Vrouw gevallen Radio Monique Concurrent Gegroeid X Woensdag 20 mei 1992 «fc.iiu Weekblad voor Waddinxveen 5 de uitgave beschikbaar. Ruud Visser. zonder poespas 1) ondernemer >*eeae>io**er Oostpolderweg 9 - 2741 MD Waddinxveen r. i. Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking: kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto, pakmaterialen en diverse hulpmiddelen. Voor meer informatie en reserveringen: SCHOONHEIDSINSTITUUT JANE AUAD Prinses Beatrixlaan 50, 2741 DH Waddinxveen. Telefoon 01828 - 19253. r< VERVOER VERHUIZINGEN de Culturele Raad Zuid-Holland, de provinciale VVV en de Federa tie van Musea in Zuid-Holland. De provincie stelt het geld voor In het Weekblad voor Waddinx veen van 13 mei schreef A. Kalk man een aantal opmerkingen over de Waddinxveense middenstand. Kalkman vindt zich slachtoffer, omdat wij middenstanders ons via de Waddinxveense bevolking wil len verrijken. Kalkman begrijpt niet veel van het middenstandsleven. Als hij zegt op een fiets ƒ210,- te willen verdienen moet hij begrijpen dat een winkelier ook wat wil verdie nen. Directeur R H. Visser van Axis Aandrijvingen BV op Coenecoop was dinsdagmorgen ook bij de start van de Zuidelijke Rondweg bij de Beijerincklaan, waar hij zich in het feestgewoel stortte en zich bij een portrettekenaar liet portretteren. (Foto: Sjaak Noteboom). Het is natuurlijk zo dat een fiet senmaker in Rotterdam een fiets in de aanbieding heeft. Maar dat gebeurt in Waddinxveen ook. De tijd dat je kon vragen voor een ar tikel watje wilde is echt voorbij. De meeste winkeliers zijn tegen woordig aangesloten bij een lande lijke organisatie, die elk op hun beurt ”de concurrentie” in de ga ten houdt. Meneer Kalkman, u denkt toch niet de Bruna aan de Passage duurder is dan een Bruna in Rotterdam? Met de Aesthetic Slimming Body Styler slankt u af met systeem. Deze methode geeft de mogelijkheid om de lokale problemen van overtollig lichaamsvet en cellulite tegen te gaan. Dit gebeurt d.m.v. infrarode dieptewarmte. Enkele van de vele voordelen: plaatselijk afslanken voor individuele zónes verbetering van de huidstruktuur verhoging van de stofwisselingsfunktie pijnvermindering bij reumatische klachten eetlust remmend Een mooier figuur en een ontspannen gevoel kan geen toeval zijn... Het Uit-in-Zuid-Holland maga zine, met een oplage van 275.000, is gratis verkrijgbaar bij VVV- kantoren, de ANWB, de Bruna- boekhandels, de recreatieschap pen, de culturele centra, hotels, campings, musea, tijdens evene menten, op de Floriade en bij Bu reau voorlichting van de provincie Zuid-Holland, telefoon 070-3116622. Het magazine is een uitgave van Rijschool 'Bijna' Graanakker 84 - 2743 EL Waddinxveen Telefoon 01828-19852. b.g.g. 15950 Neem kontakt op en wi| kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de di verse mogelijkheden en prijzen. Het ondernemersplan was geen verzameling tabellen en cijfertjes, maar een toegankelijke visie die was neergepend in spreektaal. Ruud Visser pakt het er eens bij en slaat de eerste pagina’s op. Daar zien we tot onze verbazing een hoogspringer aan het werk. Een eigen tekening. Zeker niet kunstzinnig, maar alleszins crea tief en bovendien geschapen voor de boodschap die de ondernemer wilde uitdragen. ”Die hoogspringer vliegt over 2.42 meter. Al je zijn sprong be kijkt, zul je zien dat hij ruim over de lat gaat. En dus zou je die lat kunnen weghalen en de hoogte met een elektronisch oog kunnen opmeten. Je denkt dan dat hij een hogere afstand zal overbruggen. Maar daar denk ik anders over. Want als die lat weghaalt, ziet de hoogspringer zijn doel niet meer. En om dat doel gaat het, ook in het ondernemen. Als je dat een maal voor jezelf hebt omschreven, volgt de rest. Niet eerder, want dan werk je in het luchtledige”. Ogenschijnlijk simpel, maar wel bijzonder doeltreffend. En daar gaat het om. Voor Axis Aandrij vingen heeft Ruud Visser dat doel als volgt omschreven: tracht in een periode van drie tot vijf jaar een verdubbeling van omzet te re aliseren. Een fusie of samenwer kingsverband met een andere on derneming sluit hij daarbij niet uit, mits het gaat om elkaar com pleterende programma’s vanuit het besef dat een plus een drie kan zijn. ”Het ondernemersplan voorziet ook, bij verdubbelen van de om zet, in een verdubbeling van het aantal medewerkers. Ons bedrijf Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder J pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. J DEN HAAG - In Zuid-Holland zijn deze zomer ontzettend veel leuke dingen te doen: van theaterfestivals tot een Open Monu mentendag, van boottochten tot muziekfestijnen. De kunstesta- fette zorgt voor allerlei beeldende kunst-evenementen en in Zoe- termeer is de Floriade: de wereldtuinbouwtentoonstelling die zijn weerga niet kent. Dit zijn maar een paar voorbeel den van uit-tips in het nieuwe Uit-in-Zuid-Holland magazine, dat dit jaar voor de derde keer verschijnt. Om het publiek wegwijs te maken in het overweldigende aanbod, is deze gids samengesteld. Het ma gazine informeert bezoekers en bewoners van Zuid-Holland over de verschillende mogelijkheden om hun vrije tijd in deze provin cie te besteden. Naar aanleiding van de Floriade en de groeiende belangstelling voor groen, ligt het accent dit jaar op bloemen, par ken, tuinen en buitenplaatsen. Per regio wordt de lezer geïnformeerd over de vele cultu rele, recreatieve en toeristische bezienswaardigheden en activitei ten die Zuid-Holland deze zomer te bieden heeft. Middenin de gids zit de dagagenda, waarin op over zichtelijke wijze te vinden is wat er op welke dag waar gebeurt. George Brouwer, de Zuidholland- se gedeputeerde voor cultuur, overhandigde 15 mei het eerste exemplaar van het Uit-in-Zuid- Holland Magazine aan de dichter en theaterperformer Jules Deci der, tijdens een culturele happe ning in Stedelijk Museum De La kenhal in Leiden. Daar geeft Brouwer ook het startsein voor de kunst-estafette, een serie manifes taties rond beeldende kunst, die dit jaar voor het eerst plaatsvindt en naast Leiden ook Delft, Vlaar- dingen, Gouda, Dordrecht en Schiedam zal aandoen. De vestiging West houdt zich be zig met elektrische installaties, energievoorziening, automatise ring, infratructurcle werken en service en onderhoud. Het bedrijvenpark Coenecoop 2 omvat 24,5 hectare. De netto-op- pervlakte bedraagt 16 hectare. Voor groen en water is 8,5 hecta re beschikbaar. De grondprijs be draagt afhankelijk van de ligging gemiddeld 208 gulden per vier kante meter. BLEISWIJK - ”De concurrentie is verder toegenomen, maar Kringkoop heeft haar marktposi tie kunnen handhaven”. Dit zei voorzitter Th. Prins van Kringkoop in zijn openingswoord op de traditionele jaarvergadering van de Bleiswijkse coöperatieve tuinbouwtoeleverancier. Prins zei verder dat Kringkoop in 1992 zal kiezen voor scherpe prijsstellingen, een uitbreiding van het marktgebied en een ver dere profilering als leverancier van hoogwaardige produkten en diensten op het gebied van tuin bouw. Kringkoop boekte vorig jaar een omzet van 76 miljoen gulden en is daarmee de belangrijkste tuin bouwtoeleverancier in gebied De Kring. Op 11 mei vergaderden de leden van deze coöperatie over de jaarcijfers van 1991. In de toe lichting werd aangegeven dat met name aan het einde van 1991 door de tuinbouw veel investeringen zijn gedaan. Voor een deel wor den deze in de cijfers van 1992 verwerkt. De ruim 150 aanwezige leden tuinders kozen ook nieuwe be stuursleden. De heren M. van Oosten uit Schipluiden en Th. Heemskerk uit Zevenhuizen ne men de plaats in van Th. Prins en C. de Wilt. Zij hadden zich niet voor de nieuwe periode herkies baar gesteld. Het vertrek van Prins betekent dat Kringkoop afscheid neemt van haar voorzitter. Hij heeft tien jaar lang de organisatie geleid en in die periode is omzet van Kring koop verviervoudigd. Verder werd onder zijn voorzitterschap de ver huizing van Pijnacker naar Bleis- wijk gerealiseerd. Binnen het be stuur wordt een opvolger gekozen voor Prins, die om leeftijdsreden terugtreedt. In het bestuur werd C. Meewisse voor een nieuwe pe riode gekozen als secretaris. schaert van De Vries Lugten Mal- schaert Architecten uit Dor drecht. Holec Projects West BV is nu tien jaar in Gouda gevestigd. Bij het bedrijf werken 100 mensen. Holec Projects BV maakt deel uit van de Koninklijke Begemann Groep NV. Het bedrijf behoort tot de Groep Mij. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense rijkspolitie houdt za terdag 23 mei weer haar traditio nele fietsenkijkdag. Belangstellen den kunnen terecht op het bureau aan de Mozartlaan 46 tussen 10.00 en 15.00 uur. De fietsenkijkdag stond ook ge pland op 16 mei j.l. maar door communicatiestoornissen werd hieraan nagenoeg geen publicatie gegeven, zodat zaterdag een her kansing volgt. Speciaal worden die mensen uit genodigd die de laatste tijd aan gifte hebben gedaan van diefstal van hun tweewieler. Ook mensen die al enige tijd geleden aangifte hebben gedaan of in naburige ge meenten aangifte hebben gedaan zijn van harte welkom. Mensen die komen worden ver zocht om het hun verstrekte af schrift van het aangifte proces verbaal mee naar het bureau te nemen. Nog dagelijk ondervindt de poli tie het gemak van een aange brachte postcode in een fiets- frame. Regelmatig worden fietsen aan het bureau gebracht, die aan de hand van een ingegraveerde postcode hun weg terugvinden naar de rechtmatige eigenaar. Een kleine moeite kan op termijn dus het behoud van ieders fiets opleveren. Voor het ingraveren van de postcodes kan men in Waddinxveen terecht bij de plaat selijke fietshandelaren. Met het oog op de automatisering die de politie steeds meer ten dienste komt is het belangrijk dat de politie daarbij kan beschikken over de juiste gegevens van een gestolen fiets. Een ’fietsenregis- tratiekaart’ kan hierbij van pas ko men. Deze registratiekaart is gratis af te halen op de politiebureaus. Es sentieel is natuurlijk het frame nummer. Wie geen gebruik wenst te maken van de registratiekaart kan zelf het framenummer note ren op bijvoorbeeld de aanschaf- nota van zijn of haar fiets. heeft de lekkage verholpen. Enkele andere zaken uit het poli tierapport: verband met een illegale zender. Vanuit een woning aan de Acacia- straat bleken radio-uitzendingen te worden verzorgd. Op het mo ment van actie werd ook daadwer kelijk uitgezonden. In de woning werd de complete zendapparatuur alsmede een partij platen inbe- slaggenomen. Tegen de eigenaar is procesverbaal opgemaakt. Op zaterdag 16 mei is bij de poli tie een melding binnengekomen van een manspersoon, die zijn ge slachtsdeel aan spelende kinderen toonde in de speeltuin aan de St. Victorstraat. Volgens getuigenverklaringen gaat het om een brildragende man van ongeveer 35/40 jaar. De man was gekleed in een blauw T-shirt en verplaatste zich per fiets. WADDINXVEEN - Wad- dinxvener Ruud Visser praat zoals hij onderneemt: duidelijk en zonder poespas, zo meldt het magazine ’’Ondernemen in Midden-Holland” van de Ka mer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland. De 49-jarige directeur van Axis Aandrijvingen BV op het bedrijvenpark Coenecoop - eerder dit jaar nog kandidaat voor de titel Manager van het Jaar 1991 - doet niet in ge heimtaal en houdt er al hele maal niet van zijn betoog in een wolk van cijfertjes te ver pakken. Ondernemen is per slot van reke ning vooraleerst doen. De priet praat is er voor wie iets te verber gen heeft. Ruud Visser heeft niets te verbergen. Sterker: al die publiciteit vindt de Waddinxve- ner eigenlijk wel leuk. Alleen dat al maakt hem tot een zeldzaam exemplaar van het ver schijnsel ondernemer. De door snee ondernemer, zeker in het midden- en kleinbedrijf, moet na melijk niet veel hebben van jour nalisten: ze zijn namelijk zo lastig en zullen wel komen om te wroe ten. Het warme welkom zoals we dat in Waddinxveen aantreffen, duidt deze keer, gelukkig maar, op een andere benadering. Sterker nog: aan het eind van het gesprek over zijn bedrijf en zijn manier van managen draait Ruud Visser de rollen zelf even om. En begint hij zelf honderduit te vragen. ”Van elk gesprek probeer ik namelijk weer iets op te pikken”. Zo slalomt de directeur al sinds 1 januari 1978, toen hij op zijn zol derkamer in Moerkapelle met blijdschap kennis gaf van de ge boorte van Axis Aandrijvingen, met succes door het zakenleven. Geen man van de theorie, maar van de praktijk. Niet dat hij theo rie verafschuwt, want hij heeft, al heel wat cursussen en trainingen achter de rug. Maar hij be schouwt ze als aanvulling, om de praktijkpuntjes op de i te zetten. Kortom, selfmade en inderdaad nononsense. Zonder de juryrapporten tot in detail te hebben bestudeerd, kun nen we ons derhalve goed voor stellen dat de directeur van de vanaf het bedrijventerrein Coene coop opererende onderneming in de prijzen is gevallen bij de ver kiezing ’Manager van het Jaar’, zoals die op initiatief van het maandblad Managementteam is gehouden en onlangs met veel vlagvertoon in Noordwijk werd besloten. Ruud Visser kwam alle selecties door, haalde de finale en verkeert thans in het prettige besef dat hij tot de zes beste managers van Ne derland behoort. Daar is hij natuurlijk trots op. En terecht. Maar lang staat hij er niet bij stil. Want in de tijd dat je op roem teert, word je zo weer achterhaald. Daarom zegt hij ook: ’’Behalve dat het resultaat van de verkie zing vanzelfsprekend best mijn ego heeft gestreeld, was de ver kiezing op zich gewoon een uitste kende stok achter de deur om ein delijk eens na te denken over een ondernemersplan. Veel onderne mers komen daar door tijdgebrek eenvoudigweg niet aan toe, maar inmiddels realiseer ik mij dat je er gewoon tijd voor moet maken. Het schrijven van een onderne mersplan was een van de opdrach ten voor de verkiezing en dat dwong mij er dus toe verder te kijken dan de waan van alledag. Ik beveel het nu iedere onderne mer aan. Het opstellen van een ondernemersplan werkt uitermate verfrissend. De continuïteit van je bedrijf is wel degelijk bij gebaat”. In Gouda beleeft de kunst-estafet te zijn hoogtepunt van 28 t/m 30 augustus. In dit lange weekend is de beeldenroute te bewandelen. De route voert langs de oude stadssingels en onderweg kan de wandelaar zien wat er in de jaren tachtig aan beeldhouwkunst Ne derland is gemaakt. Het Boomkwekerijmuseum brengt de groene geschiedenis van Boskoop tot leven met een mooie verzameling kwekersgereedschap- pen en gebruiksvoorwerpen. Van 6 juni t/m 31 augustus is hier de tentoonstelling ’Bloemen, tuinen en buitenplaatsen van vroeger en voor 19 nu’. Vanuit Haastrecht zijn verschil lende kanoroutes uitgezet en bij de kanocentra in deze stad zijn kano’s te huur. De provincie Zuid-Holland heeft een folder over kanovaren in de Krimpener- waard. Tussen Haastrecht en Ou- dewater heeft de provincie een prachtige wandelroute uitgezet: de Hollandse-IJsselroute (18 km). In Schoonhoven kunt u het Goud-, Zilver- en Klokkenmuse um bezoeken. Op afspraak wor den er rondleidingen en demon straties van de zilversmid, graveur of uurwerkmaker gegeven. Op de Nationale Zilverdag (8 juni) zijn er in het centrum van Schoonho ven presentaties van ambachtelij ke zilversmeden. Om dichter bij huis te blijven: Wat denkt u van speelgoed? Van de Wal Speelboom-winkelier en De Bas WigWam kunnen toch niet duurder zijn dan bijvoorbeeld Bart Smit. De inkoopvereniging van beide Waddinxveense speel goedzaken bieden een kerncollec tie aan die qua prijs gelijk ligt aan Bart Smit en Intertoys. Dat er verschillende aanbiedingen zijn, zal duidelijk zijn. Dit ge beurt in elke branche, dat be grijpt iedereen. Het is in het speelgoed zelfs zo dat veel ABC- goed bij ”de grote boys” duurder is. Dat een kropje sla op de markt meestal goedkoper is dan in de echte groentezaak begrijpt Kalk man denk ik ook wel. Dan komt het ’kostenplaatje’ aan de orde. Maar dit begrijpt Kalkman wel. Hij heeft toch ook op school geze ten? Dus in Waddinxveen bent u niet te duur uit. WIM DE BAS Winkelcentrum Luifelbaan WADDINXVEEN - Net terug van een veertiendaagse vakantie op een zonnig Gran Canaria sloeg een bruinverbrande burgemeester C.M. van der Linden vorige week donderdagmiddag de eerste paal voor het nieuwbouwproject van Holec Projects West BV uit Gou da op het bedrijvenpark Coeneco op 2, de uitbreiding van Coeneco op 1. Voor het bedrijfspand met kan toor had de gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven een nieuwe tijdelijke weg vanaf de Zuidelijke Dwarsweg gemaakt. Het complex is een activiteit van Slavenburg’s Bouwbedrijven BV in Schiedam en Dordrecht. Holec Projects West BV huurt het pand met twee bouwlagen, dat is vorm gegeven als een gebouw van twee vleugels, die de bedrijfshal en de werkplaats omarmen. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense rijkspolitie maakt mel ding van gestolen fietsen en ge vonden fietsen. Gestolen werden bij het NS-station een groene Union damesfiets; bij de Sniep- weg een wit/blauwe Cumerland herenfiets; bij het NS-station een oranje/witte Minerva mountain bike (later in de week zag de eige naar de fiets in Gouda rijden. Hij heeft de bestuurder aangesproken en de fiets terug kunnen krijgen. Van de dader ontbreekt voorals nog elk spoor), bij het NS-station een groene Batavus herenfiets; op de Kerkweg-Oost een fel groene ATB fiets met zwart dicht achter wiel, op het Raadhuisplein een zwarte Gazelle damesfiets, opde Pr. Marijkestraat een blauwe vouwfiets van onbekend merk en bij het NS-station een rode Bata vus Flyin Dutchman damesfiets. Gevonden werden een groene Ba tavus Topper herenfiets, een groe ne Hozee damesfiets, een zwarte Superstyle herenfiets, een bruine BS A herenfiets, een rood/zwarte Raleigh Mustang herenfiets, een groene Super Cycle herenfiets, een groene Baronia kinderfiets, een witte Rodeo damesfiets en een groene Sherman damesfiets. WADDINXVEEN - Ook voor de scholieren van de Waddinxveense scholen voor voortgezet onderwijs is de zenuwslopende examentijd weer aangebroken. Zij delen dit lot met ruim 194.000 andere leer lingen in het voortgezet onder wijs. Enkele minuten voor negen uur openden vrijdagmorgen de school directeuren van de samenwer kingsschool voor HAVO-Athe- neum, de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO en de christelijke scholengemeenschap voor MAVO-LHNO-LBO De Wadde de bekende gele envelop met de examenopgaven. De VWO-leerlingen beten die dag het spits af met een opstel voor Nederlands, de HAVO-leerlingen met tekstverklaring Nederlands, de MAVO-leerlingen met lees vaardigheid Nederlands en de LBO-leerlingen met Handelsken- nis. Aan het LBO- en MAVO-examen doen de meeste leerlingen mee (102.000), gevolgd door de HAVO (51.000) en VWO (40.000). Bij geschiedenis en aardrijkskunde speelt dit jaar de internationale politiek een belang rijke rol. Zo krijgen de leerlingen uitdrukkelijk alleen vragen over de Sovjetunie van vóór 1 septem ber 1991. Waar het om Duitsland gaat, wordt steeds expliciet gezegd wel ke Bondsrepubliek wordt bedoeld: die van vóór of na 3 oktober 1990, de dag van de Duitse here niging. WADDINXVEEN - De PTT in Ghana heeft NFK Kabel BV in Waddinxveen in vervolg op eerdere projecten, opdracht verleend een kabelnetwerk voor telecommunicatie aan te leg gen in de hoofdstad Accra. Het project, dat op turnkey basis wordt uitgevoerd en een waarde vertegenwoordigt van 15 miljoen, is een belangrijke uitbreiding van de telecommu- nicatie-infrastructuur in de Ghanese hoofdstad. Het project, vanuit Nederland gefinancieerd met steun van de minister voor Ontwikkelingssa menwerking, omvat de levering en installatie van het telecom municatie kabelnetwerk, als mede training en onderhoud. Het project zal medio 1993 worden opgeleverd. Burgemeester C.M. van der Linden (links op de foto) sloeg de eerste paal voor de tweede vesti ging van Holec Projects BV (vestiging West) op het bedrijvenpark Coenecoop 2. (Foto: Sjaak No te boom). Een fietsende vrouw kwam op donderdag 14 mei ten val op het fietspad aan de Sperwerhoek. Op die locatie waren gemeente-amb- tenaren met werkzaamheden be zig waarbij een touw over het fietspad gespannen was. Doordat de vrouw het touw niet zag kwam zij ten val. Met lichte verwondin gen is zij ter observatie naar het ziekenhuis vervoerd. ’/z ondernemer Holec Projects West BV is het tiende bedrijf uit Gouda dat zich in Waddinxveen-Zuid vestigt. Van de Goudse bedrijven staan er 9 op Coenecoop 1 en is er nu in Coenecoop 2 één in aanbouw. Fe liciterende woorden kwamen er na het slaan van de officiële paal, welke plechtigheid in het warme weiland en tussen de koeien werd afgesloten door een opvallende in overalls gestoken dansgroep, van Waddinxveens eerste burger. Een kort woord werd ook gesproken door directeur ing. G. Zwep, de in het Noordbrabantse Best wo nende directeur van Holec Pro-' jects West BV. Het Goudse bedrijf denkt nog voor het einde van dit jaar te kun nen verhuizen naar het complex dat wordt nergezet naar een ont werp van architect ir. J.F. Mal- WADDINXVEEN - Bij een een zijdige aanrijding op dinsdag 12 mei op de Henegouwerweg raakte een auto totaal vernield. De aan rijding ontstond doordat de be stuurster tegen de opstaande rand langs de rijbaan reed en de macht over het stuur verloor. De auto belandde vervolgens tegen een lantaarnpaal. De bestuurster kwam met de schrik vrij. Op woensdag 13 mei vond een aanrijding plaats op de kruising van de Beethovenlaan en de Groensvoorde. Een vanaf de Groensvoorde komende automobi liste verleende bij het oprijden van de Beethovenlaan geen voor rang aan een voor haar van links komende motorrijder. De motorrijder en zijn duo-passa- gier werden voor onderzoek over gebracht naar Het Groene Hart Ziekenhuis, lokatie St. Jozef, in Gouda. De bestuurder werd be handeld aan diverse schaafwon den. De duo-passagier hield aan het ongeval een gebroken enkel over. Door de klap van de aanrijding werd de motor tegen een gepar keerd voertuig geslingerd. Uit technisch onderzoek werd vastge steld dat de motorrijder niet har der dan 50 km/h heeft gereden op het moment van de aanrijding. De bij de botsing betrokken auto en motor werden totaal vernield. De brandweer heeft de rijbaan moeten schoonspuiten. Tegen de motorrijder wordt proces-verbaal opgemaakt omdat deze onder in vloed van alcohol bleek te verke ren. WADDINXVEEN - Op zondag lO mei is de hulp van de Wad dinxveense rijkspolitie ingeroepen bij een lekke waterleiding op de Elzenhorst. Door het lek spoot het water de weg op. In ver band met inzakkingsgevaar van de rijbaan heeft de politie de rij baan gedeeltelijk af moeten sluiten. Het waterleidingbedrijf De Waddinxveense politie heeft op vrijdag 15 mei assistentie ver leend aan de dienst Hoofd Direc tie Telecommunicatie en Post (voorheen Radiocontroledienst) in zal dan anders moeten worden ge structureerd en de omzet worden gestructureerd en de omzet per medewerker zal waarschijnlijk iets dalen, maar er ligt dan wel een bredere basis voor de toe komst. En die zien we hier met z’n allen rooskleurig tegemoet”. Ruud Visser was aanvankelijk werkzaam voor een ander bedrijf in aandrijftechniek, nu een con current, maar na zeventien jaar kon hij de drang voor zichzelf te beginnen niet meer weerstaan en werd Axis Aandrijvingen geboren. Die naam is min of meer toevallig tot stand gekomen, tijdens een borrel met vrienden. ”Ik wilde per se niet mijn eigen naam in de tenaamstelling van de zaak hebben. Ik wilde iets dat met een A zou beginnen, omdat dat nu eenmaal de eerste letter van het alfabet is, bovendien moest de naam ook in andere ta len goed uit te spreken zijn en tenslotte zocht ik iets dat betrek king had op de branche waarin we werkzaam zijn. Axis voldeed op alle fronten. In het Grieks bete kent het aandrijfas of spil waarom alles draait”. De naamkeuze duidt er eigenlijk al op, dat we met een apart soort ondernemer te maken hebben. Dat beeld wordt nog eens ver sterkt als we naar het visitekaartje van de directeur kijken. Daarvoor heeft hij zichzelf achter zijn bu reau in kleur laten fotograferen. Kortom, anders dan anders. Dat streeft Visser nu eenmaal na. Verkooptraining voor de mede werkers geschiedde op die manier onlangs ook niet buitenshuis bij een of ander symposium of bu- icau, maar gewoon op het eigen bedrijf. Het kost meer, maar de effectieve trainingstijd is veel groter. En zo nu en dan proberen we natuurlijk het nuttige met het aangename te verenigen. Zo hebben we een keer de boot van Hoek van Holland naar Harwich genomen, met onze eigen conferentiezaal, en daar hebben we heel wat zaken doorge sproken. Tussen de middag moch ten we even op de brug kijken, daarna de lunch, vervolgens klei- duivenschieten vanaf het achter dek en ten slotte in de avonduren weer aan het werk. Zo blijf je fris en doe je toch heel veel”. Het zal duidelijk zijn dat Visser een praktische instelling niet vreemd is. Dat begon al bij het opstarten van het bedrijf op de zolderkamer in Moerkapelle. Hij bakte niets van de boekhouding en vroeg daarom aan zijn vrouw, destijds schoonheidsspecialiste, deze over te nemen. Zij regelt nu nog steeds de financiën van de on derneming. ”Wel regel ikzelf thuis gas, water en licht”. Axis Aandrijvingen is in al die ja ren flink gegroeid en is nu een be drijf met achttien medewerkers. Wel hebben zich de werkzaamhe den de laatste tijd niet alleen toe gespitst op verkoop, maar ook op een uitbreiding in de service-ver- lening. ”Tot vier jaar terug werkten we bij wijze van spreken als Over toom. Veel leveren en in korte tijd. Sindsdien zijn we veel meer gaan doen en hebben we de kerst boom als het ware opgetuigd. Want met verkoop alleen ben je er niet meer. Het gaat om de toe gevoegde waarde die je je produk ten moet kunnen en willen meege ven. Je zult je steeds weer moeten onderscheiden immers van je con currentie en die is behoorlijk in de branche van de aandrijftech niek”. Kortom, niet alleen naar de klant om hem iets te verkopen, maar meer doen. Het ’notebook’ erbij dus en ter plaatse berekenen en adviseren. Wat heeft hij nodig? Dit onderdeel van duizend gulden is wel aardig, maar voor vijfhon derd gulden bent u ook klaar, dan moet u alleen dit en dat doen. W fc.'

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 11