Dames TOOS naar finale 47e Sportweek draait lekker MR-bezwaren tegen fusie van scholen Voorspoedig verloop van competitie W’veen-tennis Pettendag” bij Be Fair-tennis Dr. K. W. Reus komt met een verklaring Nog tot donderdag 4 juni Enerverend competitie- slot boulers 99 Korbis blijft in de 3e klasse Communie in de kerk LANCÓME Bridgedrive Trekking van Gouwe-loterij bwnici EZSouma N ieuws PARIS 'V huidverzorging 'zon’bescherming Klaverjassen Zaterdagcompetitie ZVH 2 Dames tl- Sc Pagina 31 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 20 mei 1992 Landstitel voor ZVH wel eens anders. De landskampioen van 1991-1992 ziet volgend seizoen trainer-coach Toon van der Burgt en spelverdeler Lau- WADDINXVEEN - Op Groensvoorde 10 Waddinxveen Tel. 01828-13655 droglsterl|-parfumerle-foto WADDINXVEEN - Korbis-korf- bal blijft ook in het volgend sei zoen in de derde klasse spelen. In de laatste uitwedstrijd tegen Bol nes werden - evenals in de eerste confrontatie - de punten gedeeld (4-4). Bij Korbis vertrekt coach Gijs v.d. Brink. In een kleine gymzaal, die door de zon erg warm was geworden, moesten de dames van TOOS hun kunnen laten zien aan het niet in grote getalen opgekomen publiek. TOOS moest de wedstrijd, die erg lang duurde, beginnen met het toestel vrije oefening. Gelukkig voor TOOS kon Chan tal Dommanschet, altijd goed voor heel wat punten, na haar j Donderdag 21 mei a.s. zal de schoonheidsspecialiste van Lancóme van 1 0.00 tot 1 "7.OO uur in onze zaak aanwezig zijn. Zij zal u adviseren over de nieuwe produkten van Lancóme: Rénergie een bijzondere nachtverzorging die u ook kunt gebruiken voor de verzorging van uw hals teen aandachtspunt bij het wat ouder worden van de huid). Imanance een heerlijke - de hele dag - houdbare, gekleurde dagdreme. En last but not least: de nieuwe zonnecosmetica lijn Kortom; veel nieuws van Lancóme. Oe moeite van het langskomen waard. Een leuke attentie ligt bovendien voor u klaar. WADDINXVEEN - De 47e Sportweek Waddinxveen verloopt dit jaar weer zeer voorspoedig, mede door het goede weer van de afgelope tijd. Het Sportweekvoetbal op het terrein van de voetbalvereniging Be Fair is op 5 mei begonnen en de elftallen zullen komende week nog enige avonden moeten strijden om de wisselbokaal welke Arie de Bruin ter beschikking gesteld heeft. De jaarlijkse Sportweek eindigt op donderdag 4 juni. Het wandelen, dat vrijdag 15 mei in het kader van de Sportweek heeft plaatsgevonden en waaraan ruim 350 ingeschreven wande laars hebben deelgenomen, is door het mooie weer een groot succes geworden. De parcoursuitzetters onder lei ding van Leo Pol kregen na afloop dan ook vele complimenten van de deelnemers over het parcours, zeker voor het gedeelte wat door het Gouwebos liep. Het in vorige week in het kader van de Sportweek gehouden luna park op het evenemententerrein aan de Dreef is door de Waddinx- veense bevolking druk bezocht en zal daarom ook het komende sei zoen weer benaderd worden om te komen. De komende weken zullen in deze Sportweek nog enige ma nifestaties plaatsvinden. Op woensdag 20 (vandaag) en op zaterdag 23 mei zullen de Wad- dinxveense basisscholen meedoen aan het schoolvoetbaltournooi. ZEVENHUIZEN - De Zevenhuizense volleybalvereniging Ren- tokil ZVH is kampioen van Nederland geworden. De eredivisie- ploeg won met 3-1 van PZ Dynamo. Dat gebeurde in een sfeer volle sporthal Merwestein in Nieuwegein. ZVH had de beslis singswedstrijd helemaal in de hand. Dat was de laatste tijd nog Atty de Vrind had het in haar singlepartij makkelijker en won dan ook met 6-3, 6-2. Barbel Schouten kon als enige geen par tij winnen hoewel alles werd gege ven in een spannende twee en drie-setter dubbelpartij. Be Fair 12 verblikte of verbloosde niet van hun tegenstanders uit Stolwijk. Een overtuigende 5-0 sleepten ze in de wacht. In twee partijen DE gespeeld door J. v.d. Loo en L. de Jager werden slechts 3 games weggegeven! Het werd een ook 6-1, 6-1 en 6-0, 6-1. De dames kenden geen genade. Een dubbel met Betty den Edel en J. v.d Loo verliep al net zo vlot met 6-1 en 6-1. De dubbel van M. Stuiver en L. de Jager werd de enige echte spannende pot. Na de eerste set in tie-break te hebben verloren wisten ze de tweede en derde set te winnen in 6-7/6- 2/7-6. twee zondagen in de Ontmoetingskerk hebben kinderen van ouders van de rooms-katholieke St. Victorpa- rochie hun eerste communie ge daan. Op zondag 10 mei namen hier 21 kinderen aan deel en op zondag 17 mei 26 kinderen, voor hun eer ste communie mochten de meisjes en jongens voor de eerste keer het brood van jezus Christus eten ter herinnering aan Hem en de verha len die Hij vertelde en het werk dat Hij op aarde deed. stander van de baan met 5-0. Het le herenteam 35+ kwam uit tegen de Rammelaars 1. Zoals de naam van de tegenstander al aangaf had Waddinxveen niet zo’n moeite met hen. Van de Born, Hes, Derks, van Heek en Meijer veeg den hen weg met 5-0. Het derde 35+ herenteam had daarentegen wel moeite met de tegenstanders en moesten een ver lies van 5-0 accepteren. Onze oudjes echter zagen het helemaal zitten. Veteranen onder leiding van Rob Binkhuyzen wezen ATV 1 terug met 4-1. De dubbel Joop Nederhof/Rob Binkhuyzen, bei den niet in topvorm, bleek geen kijkspel te worden voor de opper vlakkige toeschouwer maar meer een tactisch schaakspel. Het bleek echter effectief te zijn, want de tegenstanders werden langzaam maar zeker in een driesetter psy chisch ontmanteld. moest er worden in Reeuwijk tegen de plaatselijke vereniging en tegen de naamgenoot TOOS uit Linschoten. Er stond van te voren nog heel wat op het spel, want in de laatste wedstrijd werden de plaatsen weg gegeven die recht hebben om deel te nemen aan de turncompetitiefi- nale op zaterdag 13 juni. TOOS 1 had zich al bijna ge plaatst voor de finale, maar mocht toch ook niet verliezen. Veel be- langrijker echter was wat Reeu wijk zou gaan doen. Zou Reeu wijk in deze wedstrijd derde wor den dan zou het tweede turnteam van TOOS ook naar de finale mo gen. Dit echter als in een andere wedstrijd in Schoonhoven, de Schoonhovense vereniging DOS niet haar wedstrijd zou winnen. Dus er was spanning genoeg. Op vrijdag 22 mei zal de Stich ting Sportweekcomité Waddinx veen het klaverjassen organiseren. Dit evenement zal plaatsvinden in de ruimte van de schuttersvereni ging Waddinxveen aan de Al- berdingk Thijmlaan. De aan vang is precies om 20.00 uur. De in schrijfkosten bedragen ƒ5,- per deelnemer. Het klaverjassen in de Sportweek is een jarenlange traditie voor de inwoners van Waddinxveen. De meeste deelnemers klaverjassen bij hun sportclubs en verenigin gen, maar tijdens het Sportweek- klaverjassen komen ook anderen. Zo leert men oude en nieuwe Waddinxveners kennen. Er kunnen diverse aantrekkelijke prijzen worden gewonnen en te vens zal er een verloting worden gehouden. Er worden dit jaar zeer veel deelnemers verwacht zodat verzocht wordt om tijdig aanwe zig te zijn. Maandag 25 mei om 20.00 uur zal voor de Waddinxveense bevol king van 60 jaar en ouder weer het traditionele bingo 60+ in het Anne Frank-centrum worden ge houden. De Waddinxveense Reddings Bri gade (WRB) zal vrijdagavond 29 mei in het kader van de Sport week het prestatiezwemmen orga niseren in het binnenbad van zwembad De Sniep. De afstanden die gezwommen worden zijn de 500 en de 1000 meter. De zwemslag is niet van belang zodat een ieder de vrije keus heeft op welke wijze de afstand wordt overbrugd. Als de afstand zwemmend is volbracht ontvangt elke deelnemer een mooie herin nering aan zijn prestatie. WADDINXVEEN - Zaterdaga vond 10 juni om acht uur wordt in Het Trefpunt (Stationsstraat) in het kader van de 47e Waddinx veense Sportweek de traditionele bridgedrive georganiseerd. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ15,- per paar (aan de zaal te voldoen). In elke lijn van acht paren worden 3 prijzen beschikbaar gesteld (bij 16 paren dus 6 prijzen). Men kan zich telefonisch melden bij één der navolgende leden van het bestuur: mevr. L.C. Ebens-v. Gelder (tel. 01828-13718), H. v.d As (01828-16648), W. Moons (01828-12398) en J.M.G. Straver (01828-14717). Een flink deuk in het moreel van ATV 1 was het gevolg. De dub bels Jan-Willem Stelling/Wim Oosterom, Jan Dolislager/Tom Keijser en Dolislager/Oosterom werden vervolgens vakkundig in de winst omgezet. Alleen het dub bel Stelling/Keijser moest een punt laten. Met 23 punten staat dit team comfortabel voor op Ready 1 uit Gorkum dat de tweede plaats beet met 19 punten. Deze beide teams ontmoeten elkaar op 23 mei a.s. Een ontmoeting die wel eens beslissend voor het te beha len kampioenschap kan zijn. De dames van Waddinxveen groe ven de strijdbijl, na een verplichte rustdag op 5 mei, weer op. Het eerste team zette D’Oudelande uit Ridderkerk overtuigend op zij met 4-1. Het tweede team struikelde over het 2e van Hiaten. Deze ploeg da mes had tot nu toe iedere tegen stander van de baan geslagen met 5-0. De Waddinxveense ploeg spartelde met 2 driesetters nog te gen maar onderging hetzelfde lot als de anderen en verloor met 5-0. Het derde team deed het beter en vloerde Bleiswijk 2 met 4-1. Het vierde team ontmoette Unilever 1 en dwong een 3-2 overwinning af. Waddinxveen 5 trok ten strijde tegen Ned Lloyd 1 en ging ten onder met 4-1. Het zesde team echter zegevierde voor de 4e ach tereenvolgende keer en wel met 3- 2 over United Service uit Helle- voetsluis. Zowel Dolly Fransen als invalster Arda Pelupessy zetten hun en kelspelen om in winst met resp. 6- 0/7-5 en 6-0/6-2. Joke van Rijswijk en Sylvia Bu- ring moesten hun dubbel echter laten gaan met 6-4/7-5. Arda en Sylvia ondergingen hetzelfde lot, maar niet dan na een spannende drie setter: 2-6/6-4/1-6. En terwijl de wind langzaam maar zeker tot een storm aanwakkerde bevochten Joke van Rijswijk en Dolly Fransen het felbegeerde 3e punt op United Service in hun dubbel. Zij wonnen overtuigend met 6-4/6-4. Het eerste veteranenteam wist na een spannende partij de Krimpe ner veteranen te verslaan met 3-2. Het tweede veteranenteam ten slotte ging ten onder met 5-0 te gen Bleiswijk. Ook de zaterdagcompetitie ver liep voorspoedig. Na de verregen de zaterdag van vorige week gin gen de 12 zaterdagteams er weer tegenaan. Van de 12 wedstrijden werden er drie verloren en negen dus gewonnen. Het le gemengde team speelde de sterren van de hemel en heeft na deze zaterdag alle twijfels weg genomen wie in hun poule kampi oen gaat worden in de 2e klasse. De naaste concurrent van dit team, Krimpen 1, werd overtui gend verslagen met 5-0. Waar ge streefd werd deze sterke tegen stander met tenminste 3-2 neer te leggen, wonnen Eric Naafs en Henriette Laan hun enkelspelen met resp. 6-2/6-0 en 6-1/6-3. Marcel Schraven en Saskia Elber- se wonnenin een 2-urige slijtage slag hun partij in -3 sets: 7-6/3- 6/6-4. De damesdubbel van Henriette en Saskia gaf vast enige twijfel toen de achterstand van de dames tot 4- 1 opliep. Toen herwonnen ze het zelfvertrouwen en versloegen hun opponenten met 6-4/6-3. Het tweede gemengde team wist het te redden tegen Phoenix 1. Roelofs en Hoefnagel wonnen hun enkelspelen zij het dat Hoefnagel er 3 sets voor nodig had. Het dubbel Roelofs/Sanders leg den na een spannende partij hun tegenstanders neer in 2 sets van 7-5- elk. De dubbels van Hoefnagel/Sanders en Sanders/Sanders gingen echter verloren. Waddinxveen 3 gemengd overwon ’s Gravenhout 1 met 4-1. Hier moesten van der Pol/Rutten slechts hun meerdere erkennen. Al was dit in de 2e set slechts kantje boord met een tie-break. Marion van Bemmel legde gerou tineerd haar tegenstandster neer met 6-1 6-2. Het dubbel van Bemmel/Lydia Koop deed dat eveneens met 6- 0/6-1. Ton Rutten had mer moei te met zijn tegenstander, rnaar overwon wel in 3 sets met 7-5/6- 7/6-0. Het dubbel Frits van der Pol/Lydia Koop hadden ook een driesetter nodig maar wezen de tegenstander toch overtuigend te rug met 4-6/6-1/6-3. Dit was een inhaalwedstrijd van de verregende zaterdag. Gesterkt door dit resultaat trok ken ze vervolgens ten strijde te gen Maas 3 uit Vlaardingen en herhaalden hier het resultaat van de inhaalwedstrijd. Ook hier kwa men ze weer met 4-1 uit de bus! Waddinxveen gemengd 4 met Ge rard van Oyen als captain, die na kingsschool vorige week dinsdag 12 mei een toelichtende verkla ring uitgegeven. Deze verklaring volgt op de re cente ondertekening in het ge meentehuis van een intentiever klaring voor de vier schoolbestu ren dat wordt samengewerkt voor de vorming van een nieuwe brede scholengemeenschap voor MAVO-HAVO-Atheneum-VBO per 1 augustus 1993. Daartoe zou den op 1 januari 1993 de betrok ken schoolbesturen moeten fuse ren. Vooralsnog is de medezeggen schapsraad van de Samenwer kingsschool de enige die zich te gen het tekenen van de intentie verklaring heeft gekant, omdat de nieuwe bestuursvorm (op basis van de Wet Gemeenschappelijke Regeling) onvoldoende is uitge werkt, het tijdvak voor de fusie te krap is en omdat de intentiever klaring op zijn minst ontbindende voorwaarden had moeten bevat ten. gio-finale om de NSW-beker. Het team van trainer Nico den Hollander trad zonder Jan Clardeij aan. Deze was op huwe lijksreis. Met spelverdelen werd overgenomen door Don Verdonck. Hierdoor mistte het team wat aanvalskracht waar Rijnmond ge bruik van kon maken. Rijnmond won deze wedstrijd met 3-2. De eerste twee sets wa ren voor Rijnmond (17-16, 15-11) en door een sterke instelling werd de derde set met 11-15 en de vier de met 13-15 gewonnen. In de be slissende vijfde set trok Rijnmond aan het langste eind en won met 15-7. rens Clardeij vertrekken. Nadat het laatste punt gevallen was, stroomden de honderden supporters uit over het veld en het team, wat uitzinnig van vreug de was. Aanvoerder Laurens Clardeij mocht de kampioensbe- ker uit handen van voorzitter Bert Funk van de NeVoBo ontvangen, waarna een polonaise door de zaal werd gemaakt. Als afsluiting werden de spelers in Zevenhuizen in het dorpshuis Swanla gehuldigd. Het team van de trainers Toon van der Burgt en Cees van der Vlist dat kampioen werd bestaat uit de volgende spe lers: Laurens Clardeij, Ronald Kooijman, Hans Foekens, Edgar Tinkhof, Rini Boutens, Brecht Rodenburg, Marijn van Schaijk, Cees van Opijnen, Remco Val kenburg en Pieter Nobel. Het feest in Swanla voor de Finale van het bedrijfsvolleybal kreeg een extra dimensie erbij en dit ging door tot in de kleine uurtjes. In een goed gevulde Merwestein- hal liet ZVH zien dat ze helemaal over de debacle van vorige week zaterdag in Nieuwerkerk a/d IJs- sel waren. Vanaf het begin van de wedstrijd straalde de strijdlust van de ZVH-spelers af. Direct zorgde de service van de Zeven huizense ploeg voor de nodige druk op de Dynamo-spelers die niet het niveau konden halen van vorige week. Vorige week vrijdagavond speel den de heren van het tweede ZVH-team in Vlaardingen tegen eerste divisionist Rijnmond. Dit was de eerste wedstrijd van de re- WADDINXVEEN - De dames van gymnastiekvereniging TOOS zijn doorgedrongen tot de finale. Zaterdag draaide het eerste turnteam van TOOS haar laatste wedstrijd in de regionale turncompetitie van de regio Gouda van de KNGB. Geturnd WADDINXVEEN - Over de voorgenomen scholenfusie van de Samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum (Sniepweg), de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO (Mauritslaan), de christelijke scholengemeenschap De Wadde (Sniepweg) en de Don Bosco-MAVO (Boskoop) heeft voorzitter dr. K.W. Reus namens de medezeggenschapsraad (MR) van de Samenwer- Men kan starten vanaf 18.30 uur op vrijdag 29 mei. Iedereen is welkom. Start men met een groep personene van minimaal 10 dan zijn de inschrijfkosten ƒ2,25 per persoon, anders zijn de inschrijf kosten ƒ2,50 per persoon. De Waddinxveense Reddings Brigade zal zorgen voor een goede begelei ding tijdens het prestatiezwem men. WADDINXVEEN - De voor- jaarscompetitie van de jeu de boulesvereniging Waddinxveen had vorige week dinsdag een ener verend slot. Van de vier teams die met een gelijk aantal punten bo venaan stonden vielen twee teams af voor een ereplaats. Zoals reeds voorspeld wisten de outsiders Dino Giancaspero en Willem van Bockom Maas door drie partijen te winnen alsnog be slag te leggen op de derde plaats. Kees de Lange en Toos Tabben wonnen twee van de drie partijen en werden door een beter punten- saldo eerste. Wouter de Lange en Norbert Schifferling moesten ook één ver- liespartij incasseren en werden daardoor tweede. Zondag 17 mei speelden 13 Wad dinxveense teams mee in de natio nale competitie. Over het alge meen waren de prestaties mager. Alleen het team bestaande uit Piet v.d. Made en Edward en Thea Springers konden in de der de klas een dagprijs opeisen door met vier gewonnen wedstrijden in hun poule als eerste te eindigen. De familie Tabben haalde in de vierde klasse het beste resultaat van de Waddinxveners door vier wedstrijden te winnen. Zij werden tweede in hun poule. Zondag 24 en 31 mei volgen de tweede en derde ronde. Tijdens een 50+ tournooi in Al- phen aan den Rijn wisten twee le den van de Waddinxveense club, Dino Giancaspero en Jan Hiele- ma, een tweede prijs in de wacht te slepen. Echter, de dames van TOOS kon den ook niet optimaal presteren en vielen zes keer van de balk af. Dit was echter minder als de twaalf keer van TOOS Linscho ten. Hier werd dan ook 37.10 punten gehaald tegen over 32.10 punten voor TOOS Linschoten. Op dit toestel heeft TOOS Wad dinxveen dan ook de wedstrijd ge wonnen. In het totaalklassement haalde TOOS Waddinxveen 150.20 pun ten goed voor de eerste plaats en werd TOOS Linschoten 2e met 146.45 punten. Derde werd Reeu wijk met 144.50 punten. In de in dividuele uitslag was er voor Ya da v.d. Hoek een 3e plaats wegge legd met 30.95 punten. Met deze uitslag, waarin Reeu wijk derde was geworden zou TOOS 2 zich net als TOOS 1 ook voor de finale geplaatst hebben ware het echter niet dat de door de TOOS-dames vergeten andere wedstrijd in Schoonhoven gewon nen werd door de plaatselijke DOS. Dit betekende dan ook geen klassering voor de TOOS 2 dames. Voor de finale op zaterdag 13 juni in sporthal De Sniep in Waddinx veen in poule C hebben zich dan ook geplaatst: TOOS 1 Waddinx veen, DOS Schoonhoven, Veloci- tas Gouda en TOOS Linschoten. Voor de finale in poule E was al lang bekend wie zich hadden ge plaatst. Daar hebben zich dan ook geplaatst: TOOS 3 Waddinxveen, Heres Bodegraven, Boskoop en Thor Gouderak. Dit betekend voor de dames van TOOS dat twee van de drie teams zich voor de finale hebben ge plaatst, op zich zelf een hele nette prestatie. Maar voor het winnen van de finale zal het er toch nog om spannen en hebben alle vier de ploegen in de verschillende poules even veel kans om te win nen. Aanstaande zaterdag zullen de beide ploegen elkaar weer bekam pen en dit gebeurt dan in het dorpshuis Swanla om 15.00 uur. ZVH 2 kan dan weer beschikken over zijn spelverdeler Jan Clardeij. Bij winst zullen de Ze venhuizense spelers op zaterdag 30 mei in Nijmegen de landelijke finale spelen. WADDINXVEEN - Was er vorige week bij Be Fair-tennis nog niet erg veel nieuws over de competitieteams te melden vanwege het slechte weer. Zaterdag 16 mei zag dat er heel wat beter uit. Het was een tennisdag uit duizenden. Een mooie blauwe lucht, een heerlijke temperatuur, kortom prima tennisweer. Ter gelegenheid van het mooie weer gingen bij de sportshop de zonnekleppen en petten in de aan bieding, die dan ook gretig ge kocht werden. Het was bij Be Fair een echte ’’pettendag”. Mix 2 zorgde voor een ware ver rassing. Zij verkeerden in de de gradatiezone bij aanvang van de wedstrijd met de koploper. Zij wisten echter van dit sterke team met 5-0 te winnen en een potenti eel kampioen te verslagen naar huis te sturen. Jolande Los wist haar single, bij een haast hopeloze achterstand van 1-6, 1-4 te winnen in 1-6/6- 4/6-2! De mix van Derk Rietveld en Evelien Bekker liep goed en werd snel binnengehaald met 6-1, 6-4, terwijl Simon van Gemeren in bloedvorm zijn single in 2 sets won met 6-3, 6-2. De damesdubbel werd in twee sets, 7-6, 6-4 afgewerkt. De he rendubbel was spannend en een kwalitatief hoogwaardige drie-set- ter. Mix 6 had tot nu toe in het com- petitieverloop nog niet veel pun ten binnengehaald. Maar zaterdag was de dag van mix 6. Captain Roel Blik wist z’n team naar een 5-0 overwinning te coachen. Temmy Zoetewey had 3 sets no dig voor haar single (6-0/2- 6/6-1), Martin Zoetewey 2 sets (6-2/6-1). De damesdubbel was een formaliteit met 6-1/6-1. De mix werd afgewerkt in 6-3/6-4 terwijl de herendubbel net voor het donker winnend werd afgeslo ten in 3 sets. Heren 2, spelend in de 4e klasse, won thuis met 4-1 van Zevenhui zen. Een partij moest worden op gegeven vanwege een rugblessure van Hans Hogerbrugge. De haas tig geregelde invaller Jeroen van Tol wist zijn partij voor dit team te winnen zodat de schade be perkt kon blijven tot een verlies- punt. Heren 6 - 35+ o.l.v. captain Jan Hogerbrugge moest met lede ogen toezien hoe tegenstander Klaaswaal 4 punten weghaalde. Alleen Wilfried Hövener kon zijn singlepartij winnen. De dubbels van Jan v.d. Ark met Rob Schou ten en Wilfried met de captain gingen beide in 3 sets verloren. Veteranen 1 haalde 4 van de 5 punten binnen in de wedstrijd te gen Hartel 2. Hans Vermeulen met Herman v.d. Geer wonnen in een 3-setter evenals Carl v. Brero met Bert Bloem. Pleun de Koek- WADDINXVEEN - Vorige week donderdag vond de trekking plaats van de grote verloting van De Gouwe. De trekking vond plaats in het restauratie-gedeelte van Gouwebad De Sniep. Notaris mr. P.L. van der Meulen gaf allereerst op correcte wijze de aanwezigen enige uitleg over de trekkingsmethode. Daarna volgde de trekking. Dit resulteerde in de volgende combinaties: Lotnummers 0378 en 0092: een reis ter waarde van ƒ3.000,- met ƒ1.000,- zakgeld, 0775: een kleu rentelevisie, 0651 en 0115: een fiets, 0608: een vaatwasmachine, 1614: een video, 1121: een radio, 1472: een magnetron, 1973: een reis naar Engeland, 0477 en 0825: een etentje en de nummers 1825 en 1743 wonnen twee trainings pakken. Na de uitslag zijn de gelukkige prijswinnaars, voor zover moge lijk, op de hoogte gebracht. koek won zijn wedstrijd met Her man v.d. Geer maar de tegenstan ders wisten een punt af te snoe pen van Pleun en Carl. De damescompetitieteams gingen dinsdag 12 mei voor de vijfde maal op pad om hun punten te vergaren. Be Fair 1, spelend in de hoofdklasse, haalde de volle buit 6-0 binnen. Tegenstander TVKL werd naar huis gestuurd zonder een enkele wedstrijdoverwinning. Captain Truus Boere speelde als enige een drie-sets single maar was uiteinde lijk de bekenede ’aanhouder die wint’. Be Fair 4 kon ook alle partijen winnen uit tegen het Moerkapelse Love’70. Bij de singels moest er hard gestreden worden, maar zo wel Wil Hogenelst als Joke van Hooft wisten hun partij in drie sets te winnen. Een derde drie-setter moest de overwinning brengen in een dub bel van wederom Wil Hogenelst en Sjanie Vis, terwijl de andere dames van dit team J. Boonstop- pel en Marjan van Peet in hun dubbels met overtuigende setstan den in twee sets wonnen. Be Fair 8 ging naar TV De Hartel om daar wat punten op te halen. Dat lukte want de dames wonnen er met 3-2. Marja van Termeij speelde een lange singlepartij, maar zij wist op karakter twee een tie-break te winnen. TOOS-turnster Chantal Dommanchet tijdens haar balkoefe- ning. (Foto: Willem Jan Kerkhoven}. Letterlijk verklaart de MR van de Samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum het volgende: ”De stuurgroep onder voorzitter schap van wethouder K.W.Th. van Soest (waarin afgevaardigden van de besturen van de Samen werkingsschool voor HAVO- Atheneum, de Don Bosco- MAVO, de Kohnstamm-MAVO en de scholengemeenschap voor MAVO-VBO De Wadde zitting hadden) kwam 26 maart 1992 met een intentieverklaring tot fu sie van voornoemde scholen. Op 14 april 1992 besloot het be stuur van de Samenwerkings school zich achter deze intentie verklaring te scharen. Alvorens echter tot ondertekening op maandag 27 april 1992 overge gaan kon worden, diende de me dezeggenschapsraad van de Sa menwerkingsschool in te stemmen met dit voorgenomen besluit. Om deze reden is de MR bereid geweest daags na het bestuursbe sluit op 15 april 1992 te vergade ren over deze intentieverklaring. Daar de MR op deze avond niet voldoende tijd had om de besluit vorming af te ronden (doordat de bestuursdelegatie te laat aanwezig was), werd de vergadering ver daagd naar maandag 27 april 1992 daags na de paasvakantie. De besturen besloten toen de voorgenomen ondertekening te verplaatsen naar dinsdag 28 april 1992. Tijdens de vergadering van de MR op 27 april besloot de MR géén instemming te verlenen aan het voorgenomen besluit van het bestuur. De bezwaren van de MR tegen het besluit waren de volgen de: 1De onvoldoende uitwerking van de nieuwe bestuursvorm. Daar een bestuur volgens de Wet Ge meenschappelijke Regelingen vele vormen kan hebben is het volgens de MR een minimale vereiste een ontbindende voorwaarde voor de uitwerking van de bestuursvorm op te nemen in de verklaring. 2. Het tijdvak voor de fusie is te krap. Dit werkt een onzorgvuldige besluitvorming in de hand. Be dacht moet daarbij worden dat veel zaken al bij de besturenfusie (streefdatum 1 januari 1993) ge regeld moet zijn. De MR wenste in de intentieverklaring de streef data te vervangen door de term ”zo spoedig mogelijk”. 3. De MR is van mening dat er op zijn minst in de intentieverkla ring een ontbindende voorwaarde had moeten worden opgenomen, waarin gesteld wordt dat de fusie niet door gaat als niet gebleken is dat de belangstelling voor de te vormen scholengemeenschap in het voedingsgebied voldoende is, dan wel dat het draagvlak bij het personeel op elk van de scholen groot genoeg is. Naar geen van beide zaken is door het bestuur een onderzoek gehouden. Nadat de bestuursdelegatie van de Samenwerkingsschool dezelfde avond kennis had genomen van het besluit en de beweegredenen van de MR, bleek de volgende dag uit de pers dat het bestuur alsnog besloten had tot onderteke ning van de intentieverklaring op dinsdag 28 april zonder de vereis te instemming van de MR”. WADDINXVEEN - De competitie blijft voor de tennisvereni ging Waddinxveen op De Woerd aan de Alberdingk Thijmlaan een voorspoedig verloop hebben. Er zijn nog één tot twee wed strijden te gaan. Na wat moeilijke jaren klimt Waddinxveen-ten- nis in snel tempo naar hogere regionen. 2 wedstrijden al riep alles met 5-0 te zullen winnen, deed zijn woord gestand. Nadat Gerard en zijn ploeg tegen standers met een zwaar gebakje hadden afgemat bij de ontvangst legde Gerard zijn tegenstander neer met 6-1/6-3. Margo Hoogén- doorn liet er ook geen gras over groeien en maakte er 6-3 6-3 van. Vervolgens waren Hannelore Stel ling en Wim Wesselo voor een dubbel aan de beurt en zij won nen met 6-4/6-4. De herendubbel dacht er anders over en maakten er 6-3/6-3 van. De dames dubbel had nog veel meer haast en beslisten de partij met 6-1/6-1. Aldus was het (weer) 5-0. We weten nu echter dat dit team een omvangrijke ge- baksrekening zal hebben aan het einde van de competitie. Het le herenteam, bestaande uit Marc Uittenbroek, Lucien Hen driks, Ab Koppenaal en Rob van de Pol kwamen, zagen en over wonnen TC Dubbeldam 1 met 5-0. Het 2e herenteam ging echter ten onder tegen TVO 2 met 4-1. Al leen het dubbel van Wingerde/Pelupessy zag kans een punt in de wacht te slepen in 3 sets. Het derde herenteam, bestaande uit Spillenaar, Huisman, Bloks en Van Rijswijk veegde de tegen- blessure weer gedeeltelijk mee doen. De oefeningen zagen er de ze keer goed en verzorgd uit en de sprongseries werden deze keer goed door gesprongen. TOOS haalde met deze oefeningen dan ook 37.15 punten wat goed was voor een le plaats. Het tweede toestel waar TOOS op moest turnen was de brug. Dit is een wat moeilijker onderdeel voor de TOOS-dames en kon de ploeg maar met vijf in plaats van zes dames draaien. Tot overmaat van ramp moesten nog twee da mes de brug vroegtijdig verlaten zodat de andere dames beter hun best moesten doen om toch nog aardig wat punten te kunnen pak ken. TOOS haalde bij de brug dan ook 36.80 punten, goed voor een 3e plaats. In het totaalklassement stond TOOS Linschoten dan ook voor TOOS Waddinxveen met bijna een heel punt. Reeuwijk stond derde, dus TOOS 2 zou zich dan ook geplaatst hebben voor de finale. Het derde toestel voor TOOS was de sprong. De dames hadden hier goed voor getraind zodat de sprongen er goed en netjes uitza gen. Het puntentotaal dat voor de sprong binnen gehaald werd was dan ook 39.15 punten was. Dit be tekende een 2e plaats. TOOS stond nu in het totaalklassement op de 2e plaats. Als laatste en vierde onderdeel was de balk aan de beurt. De da mes van Linschoten waren vele malen van de balk gevallen, dus als ze goed zouden draaien had den de TOOS-dames de wedstrijd gewonnen en een finaleplaats in zicht.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 21