Handbalinstuif een enorm succes Dramatisch voetbaljaar Rowah-handballers winnen in Zoetermeer boonstoppel b.v. Tweede meerkamp van Antilope OP SNELHEIE kunt u rekenen indien u onver- hoopt voor kleine reparaties onze hulp nodig hebt Lampje vervangen, nieuwe banden, ruitenwisser, accu of uitlaat: i I tA2 in onze Direct Service werk- De Sperwer Ook degradatie Be Fair De Gouwe slaat terug Kees Swets tekent bij Waterpolo bedrijven Slotavond klaverjassen Schakers offeren massaal Tournooien Be Fair- jeugdteams Spannende slotweek Flyers Vierdaagse Zevenhuizen Goud voor Mark van der Zijden Familiedag bij WSE-voetbal De Ridder T) Nachtrust-Adviseur WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE DIVERSE TOONKAMERMODELLEN MET HOGE KORTINGEN i_B PEUGEOT i ■M Oranjeiaan 21 Waddinxveen Tel 01828-12344 Showroom Juliana van Stoibergiaan 1b Zondag in onze Direct Service werk- w plaats allemaal reparaties klaar terwijl u wacht Resultaten Pagina 35 Woensdag 20 mei 1992 Weekblad voor Waddinxveen I septem- MUGtOT ffp p ElKEXLAAS 229 ALPHES:A D. RiJSI.TeI.. 01720-22257. Industrieterrein ‘Rijnhaven West’- naast KARWEI BOUWMARKT) De slap en mat spelende Wad- dinxveners verloren in de nacom- petitie terecht de beslissingswed strijd tegen een fel en geladen spelend TAVV met 1-3, ondanks allerlei discutabele peptolk gedu rende de laatste weken in de regi onale pers van oefenmeester Ben Stukart. Sinds de winterstop zijn de Waddinxveners beneden hun niveau gebleven eh was het zelfs onmogelijk in een paar weken tijd dat belangrijke ene puntje in de wacht te slepen. TAVV, dat met Kagia en Be Fair streed om behoud van het vierde- klasserschap, keek eerst na ruim een half uur spelen tegen een ach- winst van vrijdag op Voorburg (69-52) zijn ze 3e of wellicht zelfs 2e geworden. Topscorers: Martijn v.d. Put 30, Mare Lesschen 20 en Jurriaan Tholenaar 15 pnt Dames 4 speelt voor een zo hoog mogelijke plaats in de midden moot mee maar moest Argus 3 daarbij voorrang geven. Na Flyers sterke start, 15-9, nam de Haagse ploeg de leiding over en won met nét een paar scores meer: 42-32. Monique Noordhoek en Nancy van Dam scoorden het meest. Bij Flyers 4e en 5e herenteam was de spelersopkomst wel zeer mager. Van het eerstspelende 4e moesten liefst 4 van de 5 mannen in het 5e team opdraven omdat te completeren. Won het 4e wel zéér soepel scorend, prima van DAS (92-60) bij het 5e sloegen de tro pische omstandigheden een te grote bres in de conditie (54-62 voor Westland Star). Topscorers 4e team Arjan van Zanten 31, Gert Jan Oskam 24, Jelle Marchand 14, Derk Deenik 13 en Jeroen Moonen 10. Bij het 5e: zo’n beetje idem (zij het min der). Vrijdag 20.45 uur is er nog een aantrekkelijke wedstrijd in De Duikelaar: Flyers Al-Lokomotief Al om de 2e plaats. WADDINXVEEN - Waddinxveen sluit één van de dramatische voetbalseizoenen sinds de Tweede Wereldoorlog af. Na de de gradatie van WSE (van de derde naar de vierde klasse KNVB), degradeerde zaterdagmiddag ook Be Fair van de vierde klasse naar de afdeling Gouda van de voetbalbond. terstand aan door 0-1 van Arjan Groenendijk. In de tweede helft werd het al gauw 1-1 nadat de dubbel gewaarschuwde Leon Ho- genelst van de scheidsrechter twintig minuten voor tijd het strijdtoneel moest verlaten. TA VV rook zijn kansen en scoorde 1-2 en 1-3. WADDINXVEEN - Voor de vijf de maal organiseert De Gouwe in Gouwebad De Sniep te Waddinx veen een bedrijfswaterpolotour- nooi. In tegenstelling tot de voor gaande jaren zal het tournooi deze keer niet in één week worden af gewerkt, maar in vier dagen ver spreid over twee weken. Het tournooi zal plaatsvinden op de volgende dagen: maandag 15 juni, donderdag 18 juni, maandag 22 juni en donderdag 25 juni. Op iedere avond begint het wed- strijdprogramma om 19.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ50,- per team. Men kan zich aanmel den bij Peter van der Loo, Snij- delwijklaan 61 te Boskoop. Het telefoonnummer is 01727-13925. De bedrijven die vorig jaar heb ben meegedaan krijgen automa tisch een inschrijfformulier en het tournooireglement toegestuurd. Aan het eind van de avond, waar mee tevens een einde kwam aan een zeer geanimeerd seizoen, volgde de bekendmaking van de nieuwe klaverjaskampioen van WSE. De top-drie ziet er als volgt uit: 1. En kampioen van het seizoen 1991-1992 werd Henk van Kers bergen, met 30978 punten, 2. met 30305 punten werd Theo Droogh, terwijl Roy Hulskamp beslag leg de op de 3e plaats met 30289 punten. Op de laatste vrijdag van septem ber start een nieuw klaverjassei- zoen bij WSE. Tevens werden er op zaterdag een aantal 200m nummers gezwom men waarop bij de meisjes onder de 16 jaar Yvette de Beer op de rugslag in 2.4.3 als derde aantik te, en Bob de Bruijn op de 200m wisselslag derde werd in 2.35.1 net als Antoine Calis die bij de jongens onder de 16 jaar derde werd in 2.21.9. De 200m wisselslag bij de jongens onder de 18 jaar leverde de Gou we twee medaille plaatsen op. Christiaan de Groot werd in 2.24.9 tweede op ruime afstand voor Richard Bosman die in 2.39.2 als derde aantikte. Bij de heren ging de kringtitel op de 200m wisselslag naar Mark v.d. Zijden in 2.09.9 en het brons werd door Jan-Willem v.d. Hoek opgedist in 2.17.6. Mark eindigde op de 50m vrije slag tevens als tweede in 0.25.1 Tenslotte zou, op de 200m school slag bij de meisjes onder de 16 jaar Marloes Veelenturf als derde eindigen in 3.03.0. Al direct op zondag werd de vier de ronde gezwommen, en ook nu wisten de De Gouwe-zwemmers Maar ook het volgende program ma onderdeel, de 100m vlinder slag meisjes ’80 werd door een Gouwe zwemster gewonnen. Inge v.d. Schrier werd hierop kampi oen in 1.18.2, bij de meisjes ’78 ging het zilver naar Danny Ma- theeuwsen in 1.16.8. Bij de dames was op de 100m vlinderslag de kringtitel voor San dra Berckenkamp die met 1.08.4 op dit onderdeel het snelst was. Bij de jongens werd een zaterdag de schoolslag gezwommen. Arno v.d. Dussen die uit kwam in de klasse ’79 veroverde het zilver in 1.28.0 en in de klasse ’78 werd Bob de Bruijn kampioen in 1.17.4. Antoine Calis kwam bij de jon gens ’76 nog net iets tekort en eindigde in 1.16.7 op de derde plaats. Wegen laatste loodjes in het alge meen het zwaarst, het op-één-na- laatste voor de meisjes-aspiranten was vederlicht. Flyers had amper tegenstand te dulden van Forwo- dians, de uitslag zegt voldoende: 101-12. De wedstrijd was gewoon een kwestie van hoe soepeltjes de Flyers-meisjes konden scoren en dat lukte vrijwel de hele tijd. De meeste punten kwamen uit de handen van Joyce Hulst 30, Es ther van de Hoeven 22, Ymke Troost 16 en Marchien Heerkens 12. Voor Flyers-aspiranten is het nog even afwachten wat mede-ti- telkandidaat Dunkian in haar laat ste wedstrijd doet. Bij winst volgt een beslissingswedstrijd tussen de nrs. 1 (vermoedelijk rond 30 mei). Al is het spel van Flyers jongens- kadetten niet zo best:, door te wei nig samenspel, toch hebben de jongens een redelijk goed resul taat gescoord dit jaar. Met de Bij de meisjes pupillen C doet Marieke de Leede het uitstekend. Na een snelle 40 mtr. sprint in 7.4 sec., werd 2.65 meter verge- sprongen, de bal slechts 7.5 mtr. geworpen, terwijl zij aan het slot een uitstekende 1000 meter afleg de in 4.11 minuut. Christiaan Visser blijft het bij de jongens pupillen C ook erg goed doen, gezien zijn tijd van 7,9 sec. op de 40 mtr. 2.35 metr. ver. De bal werd maar liefst 16.5 meter geworpen en de 1000 meter in een goede 4.37 minuut af gelegd. Ook Arnold Toet, Stefan Graaf land en Robert Jan Versluis ko men bij deze leeftijdsklasse heel goed uit de verf. Bij de jongens B zet de voor sprong van Luuk Schwiebbe zich t.o.v. de vorige wedstrijd voort. Na een 6.9 sec. op de 40 mtr. sprint wist hij 1.05 mtr. hoog te springen en de 1000 mtr., na een wat teleurstellende kogelstoot van 3.71 mtr. af te leggen in een goe de tijd van 3.35 minuut. Peter de Leede sprintte in deze groep met 6.6 sec. naar een le plaats op de 40 mtr. Bij de meisjes pupillen A2 is het nog steeds spannend voor de 2e en 3e plaats. Maartje Prevosth heeft hier duidelijk de leiding. Zij kwam deze keer goed voor de dag op de sprint met 9.7 sec. voor 60 mtr., sprong 1.15 mtr. hoog, stootte de kogel naar de respecta bele afstand van 6.6 mtr. en wist op de 1000 mtr. in 4.03 minuut beslag te leggen op de le plaats. Sanne van Rantwijk staat hier einduitslag, kan goede 2e, terwijl Patricia van Je rusalem als voorlopige 3e staat ge noteerd. Voor Erlina Hoek, Doret van Box tel en Carla Graafland blijft ook de strijd om de 3e plaats zeker nog open. De jongens pupillen Al hebben in WADDINXVEEN - Nadat de zaalcompetitie voor het heren team van Rowah-handbal enkele weken geleden is afgelopen, speelt het enkele oefenwedstrijden tegen verenigingen in de af deling Rotterdam en Den Haag. In deze wedstrijden kan het zich nog enigszins voorbereiden op een serie tournooien in juni, alvorens de zomervakantie aanbreekt en men aan een welver diende rustperiode kan beginnen. De heren van Rowah zijn immers hun eerste competitie-jaar niet in de laagste klasse van hun afdeling gestart, maar gelijk in de vierde klase. In die klasse werden de Waddinxveense heren meteen ge confronteerd met ervaren en ster ke tegenstanders. Ondanks dat de herenselectie van Rowah vrij smal was, wisten de heren zich keurig in deze zware klasse te handhaven. Tegen twee kampioenskandidaten wisten de Rowahmannen zelfs knappe over winningen te boeken. In de maanden april en mei kon den de heren een stapje terug doen. Afgelopen zondag speelden de heren een oefenwedstrijd in Zoetermeer tegen Start ’85. Te gen een zeer geroutineerde ploeg, wisten de Rowah-heren aan te to nen dat ze het handballen sinds de competitie nog niet waren ver leerd. In een zeer sportieve wed strijd wisten de Waddinxveense mannen overtuigend met 13-17 te winnen. De wedstrijd tegen Start ’85 uit Zoetermeer begonnen de heren zeer geconcentreerd. Het was al weer enkele weken geleden, dat de Waddinxveners in het veld hadden gestaan en de honger naar de bal was duidelijk te merken. In de eerste tien minuten troefde Rowah de Zoetermeerse gasthe ren duidelijk af en liepen naar een ruime voorsprong uit (1-5). Ro wah speelde de kansen keurig uit en wist prima gebruik te maken van de open defensie van de Zoe termeerse ploeg. Een serie prachtige aanvallen en doelpunten van o.a. Lex van Hem, Rob Jongkind, Ton Verkley en Leo de Bruin brachten Rowah zelfs riant op 2-8. De laatste tien minuten verslapte de Waddinx veense ploeg echter. De defensie liet wat steken vallen en het vloeiende aanvalsspel van de eerste tien minuten maakte plaats voor veel individueler spel. Hierdoor liep Start ’85 een flink stuk van haar achterstand in be reikte het een ruststand van 7-10; de wedstrijd was nog verre van beslist. WADDINXVEEN - In de derde en vierde ronde van de Kringkam- pioenschappen zwemmen in de kring Ouwe Rijnstreek hebben de zwemmers en zwemsters van De Gouwe, na een wat voorzichtige start, ditmaal een flinke greep in de prijzenpot gedaan. Met name op de korte afstanden, de 100m onderdelen, kwamen de pupillen van trainster Trudy Ver meulen goed uit de voeten. Zaterdag opende in de jongste klasse bij de meisjes (’81) De Gouwe direct met een kampioens titel. Wilke van der Valk werd op de 100m vlinderslag in de uit muntende tijd van 1.31.6 kampi oen. De tweede helft gaf een bijna ver gelijkbaar scoreverloop. Hoewel de Zoetermeerse defensie in de tweede helft beter funktioneerde, begon Rowah weer zeer produk- tief. Een aantal fraaie doelpunten en een strafworp van ’pingel-spe- cialist’ Ferdinand Emmink brach ten Rowah snel op een 9-15 voor sprong. Maar opnieuw kregen de gasthe ren kans om terug te komen. Me de dankzij keeper Aad Vos, en goed verdedigend werk van on dermeer Ruud Sloof, bleef de marge toch nog vier doelpunten. ”De einduitslag 13-17 mag als een goede prestatie worden ge zien”, aldus voorzitter Rob Jong kind. ”Bij Start ’85 speelden twee spelers, waarmee ik in Den Haag nog in de landelijke tweede divi sie heb gespeeld. En verder was het team nog aangevuld met een aantal ervaren krachten”. ”Het was ook een zeer sportieve wedstrijd”, vult coach Tim Beckers aan. ”De wedstrijd ver liep in goede harmonie en was bij zonder fair van karakter. De ge zellige ambiance leverde ook met een weer een nieuwe uitnodiging op voor de Rowah-ploeg. Over twee weken speelt Rowah op nieuw tegen deze Zoetermeerse ploeg een oefenduel”. Rowah heeft inmiddels een goede relatie opgebouwd met deze Zoe termeerse vereniging. Vorige week speelde het welpenteam ook al bij deze vereniging, die niet zo als Rowah in afdeling Rotterdam, maar in de afdeling Den Haag uitkomt. Ook de jeugd van de Waddinxveense ploeg trok aan het langste eind en wonnen met 4-3. WADDINXVEEN - Zondag 31 mei houdt WSE-voetbal op het complex De Lansbrekers (Willem de Rijkelaan) de jaarlijkse Fami liedag. Op deze dag van 10.00 tot 18.00 uur is er een spelprogram- ma voor jongeren en ouderen. Op de Familiedag wordt ook de op één na laatste trekking gehou den van de seizoenloterij. De in zet is dan een fonkelnieuwe fiets van Frans Versluis (NBeethoven- laan) en vele andere prijzen. De laatste twee trekkingen zijn op zaterdagavond 27 juni. Niet al leen gaat de laatste hoofdprijs er dan uit - een tuinmeubelset van Formido (Noordkade) -, maar ook de Nissan Sunny van Auto Baas (Zuidelijke Dwarsweg). Wat de trainingsopkomst van de WSE-A-selectie betreft komt dit seizoen John Jager in aanmerking voor de ’’gouden schoen”. Hij be zocht 108 van de 112 trainingen, gevolgd door Patrick Rijnbeek (106) en Guillaume van Wilgen (102). Op de 27e en laatste plaats staat Oswin Bouman (33). Tjeu van Haren een beste koplo per. De 60 mtr. werd door hem in 10 sec. exact af gelegd (geen beste sprinttijd). Het hoogspringen daarentegen werd door hem glori eus gewonnen met 1.15 mtr. Ook bij het kogelstoten is hij blijkbaar ongenaakbaar met 6.62 mtr. Al leen op de 1000 mtr. moest hij zijn meerdere erkennen in Joost Blokland, die in 3.42 minuut t.o.v. 3.46 minuut zegevierde. Sven Metsemakers legde bij de jongens pupillen A2 met de sprint gelijk al een goede basis door in 9.4 sec. de 60 mtr. af te leggen. Ook de 1000 mtr. legde hij in z’n groep het snelst af in 3.41 mi nuut. Bij het kogelstoten was Menno Hoogendoorn hem met 6.76 mtr. t.o.v. 6.64 mtr. de baas, terwijl het hoogspringen op naam kwam van Michel van der Leede met 1.20 mtr. (t.o.v. 1.15 mtr. voor Sven). Kim v.d. Wolf en Kathinka Hoek hebben bij de meisjes D nu wel wat duidelijk afstand genomen t.o.v. de overige deelneemstertjes. Met een mooie 1.25 hoog en een 3.47 minuut op de 1000 meter werd door Kim v.d. Wolf de basis gelegd voor de voorlopige le plaats in het totaal klassement. Kathinka Hoek wist met een uit stekende 9.4 sec op de 60 mtr. de kop te nemen, terwijl ook het ko gelstoten met een prachtige 7.37 mtr. haar goed af ging. Jammer is dat zij met 1.10 mtr. hoog wat achter bleef bij haar concurrentie. Vincent Boere gaat bij de jongens D fier aan kop met 1559 punten voor alle onderdelen van afgelo pen zaterdag. De 80 mtr. werd af gelegd in 13 seconden rond, het hoogspringen werd met 1.20 mtr. afgesloten, met kogelstoten werd met 7.35 mtr. ruim de overwin ning binnengehaald, terwijl op de 1000 mtr. een mooie 3e plaats achter Erik Diederiks (2e plaats in 3.30 minuut) in 3.31 minuut werd bevochten. Mark Boon staat hier goede 3e met een winnende tijd van 3.25 minuut op de 1000 mtr. Bij de jongens C liep Ferry Boon op de 100 mtr. in 15.2 sec. naar een le plaats, terwijl hij ook het hoogspringen met 1.30 mtr. op- naam bracht; De kogel werd door Wijnand de Kort naar 5.42 mtr. gestoten, terwijl Ferry Boon hier 6.49 mtr. liet noteren. Aan het slot van de middag liepen deze twee C-jongens een zeer spannende 800 mtr. die een zinde rende finish te zien gaf in voor beiden een mooie tijd van 2.31 minuut. Dit slotgaf eigenlijk het beeld goed weer van een fijne at- letiekmiddag voor alle deelne mers. De volgende meerkamp staat ge pland op 12 september, waarna de i worden opge maakt (de beste 2 van de 3 wed strijden tellen dan mee voor de einduitslag). Donderdagavond 4 juni houdt An tilope in het Gouwebos de 4e ’Gouwebosloop’, terwijl de club- kampioenschappen voor alle leden op zaterdag 13 juni staan gepland. Be Fair, dat in de jaren tachtig nog glorierijke promotiewedstrij den speelde voor een plaats in de eerste klasse van de KNVB, likt nu zijn wonden. De club moet weer van onderaan af beginnen en nieuwe faam en reputatie gaan op bouwen. WADDINXVEEN - De Waddinxveense handbalvereniging Ro wah hield vorige week woensdagmiddag een handbalmiddag voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Ruim veertig kinderen namen deel aan deze happening, die in de sportzaal De Duikelaar (Zuidplaslaan) plaatsvond. In circa anderhalf uur maakten kin deren van diverse scholen uit Waddinxveen kennis met deze toch nog nieuwe sport in Waddinxveen. leuke sticker had, nodigde de kin deren, die interesse voor het handballen hadden, uit om ook eens op een buitentraining mee te doen. De kinderen trainen elke dinsdag middag op het hockeyveld in Waddinxveen en wel van vier tot vijf uur. ”Het zou fantastisch zijn, als we door een aantal extra kinderen in het komende seizoen twee jeugdteams kunnen samen stellen”, volgens Hanneke Gomes. De aanwezige kinderen vertelden wel, dat op de scholen eigenlijk nauwelijks aan handbal wordt ge daan. En nadat alle kinderen zo’n plezier aan deze middag hebben beleeft vonden de kinderen dat wel erg jammer. Inmiddels is er bij het handbal- verbond een zogenaamde ’gym- zaal-handbal’ bedacht. Met dit spel kunnen vakleerkrachten bin nen de beperkte afmetingen van een gymzaal, toch op een boeien de manier handbal-les geven. ■”Dat handbal bij de jeugd kan le ven, bleek afgelopen woensdag middag wel”, besluit Hanneke Gomes. ”En Rowah kan nog best heel wat van dergelijke enthousi aste kinderen gebruiken!”. - DYNAMISCH OP WEG.- WADDINXVEEN - Vrijdag avond 8 mei werd het klaverjas- seizoen van WSE-voetbal beslo ten. Als gebruikelijk vond deze slotavond plaats in WSE’s club huis De Lansbrekers. De uitslag van de door 48 klaverjasliefhebbers/sters bezoch te mei-avond luidt: 1. Wim Sie- brecht met 5604 punten, 2. me vrouw Lineke van de Berg met 5509 punten en 3. Ton Koster met 5504 punten. Over de poedel prijs van de maand ontfermde zich mevrouw Anja Lebbing, die 3264 verzamelde. WADDINXVEEN De zonnige donderdag 14 mei had voor scha kers van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV een war me avond in petto. In het Anne Frank-centrum streden Ponsioen en de Hoog op het scherp van de snede hun aangenomen Dame- gambiet. Het ging er zo heet aan toe, dat de Hoog de bedoeling van het spel vergat en mat in 1 op het bord liet staan. Ponsioen kon de aanval overnemen en de partij werd remise. Versluis gaf een pion en offerde een paard voor aanval tegen Kleinhoonte. Deze rokeerde lang, waarna wit de hele santekraam voor de deur kreeg. Van Sandijk offerde in een ge plande chaos zijn loper tegen 2 pi onnen. Het effect was niet door slaggevend. Torenbeek, nam op gepaste wijze het initiatief en leidde zijn zwarte stukken in een gewonnen eindspel. Van der Hoek kwam in het Frans met een geïsoleerde d-pion te staan. Brongers hield en verhoog de druk, veroverde de pion en haalde de volle winst binnen. Van der Geer werd door Alblas met Russisch spel verrast. Hij bleef met een slechte loper tegen een gezond paard zitten. Brobbel bracht tegen D.J. van Offeren een paard op e5, dat na het spelen van f6 een dame en toren vorkte op g6. Zwart offerde een paard, wit weigerde. Er op of er onder, riep zwart en stortte nog een paard in de barri cades. Er werd flink gesneuveld en nahet bloedig ruilen der dames kwam Brobbel als winnaar uit de strijd. Bord en stukken konden di rect op het groot vuil. Kloet offerde tegen v.d. Heiden een pion en mocht uiteindelijk al les inleveren. Opvallend normaal verliep de partij tussen Prins en Stam. In de tropische hitte duur de het wel even voordat Prins in de gaten kreeg, dat promotie ook mogelijk is als je 2 vrijpionnen hebt. Toen de theorie hem helder werd, wist hij met een aardige maouevre een correct offer te plaatsen, waarna Stam glimlachend zijn ko- ning omlegde. Ellers kreeg met zwart tegen Besemer een pluspi- on, die hij in een spel vol wrijving niet kon verzilveren. De strijd bleef onbeslist. Stouten verslikte zich in v.d. Born, v.d. Starre weigerde Wiersma’s remise-aanbod en won. Van Oort verloor van Van Wou denberg. Jansen bezorgde Philip- se reeds in het begin tijdproble- men. In de geest van de avond of ferde Philipse een loper tegen 2 pionnen en nog 1. Hoewel hij hiermee tijd won, bleek het te weinig op het bord. Tot op het bot verbrand slaagde winnaar Jansen erin zich zonder hulp uit het gesmolten sky los te trekken. Muit liet zijn koningin buitenspel staan en kon alle kan ten door Smitskamp worden ge sloopt, die daarmee onderstreepte dat je zonder dame niets dan mis ere kunt verwachten. Smitskamp bereikte met deze ac tie de 3e plaats achter Philipse (2e) en Hennink (le), die zijn partij tegen Kardol (4e) afbrak. Hennink is met 3 ronden te gaan, bijna zeker van de titel. In de strijd om een plaats in de top 10 is de stand Claassen (5e), Jansen (6e), v.d. Starre (7e), Reus (8e), Van Woudenberg (9e) en v.d. Born (10e). Bij de meerkamp van Antilope was deze keer ook het hoog springen aan de orde. Jeroen van Steen (jongens pupillen A 2e jaars) is hier in actie. (Foto: Han Zoet). WADDINXVEEN - Zaterdag 16 mei hield de Waddinxveense atletiekvereniging Antilope haar 2e wedstrijd van de in totaal 3 meerkamp wedstrijden voor de pupillen en de CD-jeugd op de atletiekbaan aan de Alberdingk Thijmlaan. Onder ideale atletiekweersomstan- digheden werd om 14.00 uur het startschot gegeven voor de sprint- nummers. Öp het programma stonden deze keer een sprintnum- mer (afstand afhankelijk van de leeftijd) en 2 technische nummers (kogelstoten en hoogspringen, met voor de jongste deelnemertjes in plaats van de kogel de bal en in plaats van het hoog- het versprin gen), terwijl aan het slot van de middag weer een 1000 meter resp. een 800 meter (alleen de C- jongens) werd gelopen. Het aantal deelnemers was iets groter dan bij de eerste wedstrijd op 25 april. Omdat vooral het hoogspringen veel tijd vergt, zou Antilope er goed aan doen, een volgende keer de aanvangstijd van de wedstrijd enigzins te vervroe gen. Er is op alle fronten en in alle klasses weer volop strijd geleverd, wat voor de toeschouwers weer een lust voor het oog moet zijn geweest. Dat atletiek ook voor de jeugd fijn is om aan deel te ne men, heeft iedere toeschouwer met eigen ogen kunnen aanschou wen. -y WADDINXVEEN - De Wad dinxveense postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Chantilly. Weers gesteldheid: Matige noorden wind. Afstand 354 km. In con cours 489 duiven. Gelost om 8.30 uur. Aankomst eerste duif 14.11 uur. Laatste duif 14.40 uur. Snel heid eerste duif 1029 m.p.m. Uitslagen: R.A. van der Made 1, 2, 5, 7, 10, 16, 25, 39, 42, 59, 73, 101; J. Verbakel 3, 13, 19, 21, 23, 27, 44, 52, 68, 82, 99, 107, 112, 121; A. Hofman 4, 53, 55; H. Metselaar 6, 8, 9, 30, 38, 64, 89, 106, 111; J. Troost 11, 57, 75; J. Jansen Zn. 12, 34, 35, 41, 47, 58, 63, 67, 77, 79, 96; M. Ver beek 14, 50, 91, 119; J. Toor 15, 18, 65, 70, 78, 93, 98, 113; H. Vink 17, 37; M. Tollenaar Zn. 20, 28, 61, 102, 104; N. Hooger- dijk 22, 36, 54, 83, 85; D. Griffie- on 24, 26, 32, 49, 56, 74, 80, 97, 100, 114, 116; P. Steenland 29; N. van Tol 31, 72, 81; D. Heeren 33, 43, 45, 76, 86, 103, 105; W. Breedijk 40, 90, 92, 117, 122; P. van der Made 46, 62, 118; R.M. van der Made 48, 87; Comb. Wi- bo 51, 71, 110, 115; W. Hofman 60; E. van Beek 66, 84, 88, 95, 108, 109, 120; F. Rip 69; C.A. Bode 94. ZEVENHUIZEN - Deze week wordt in Zevenhuizen voor de 7e maal door het comité A4D de Avondvierdaagse gehouden. De lengte van de routes bedraagt 5 en 10 km. De route’s leiden langs het vele natuurschoon rondom Zevenhuizen. Er is opgenomen een akkerbouwroute, een kassen- route, een Rotte-Zuid- en Rotte- Noord route en op de afsluitende avond wordt er door het dorp ge wandeld. Alle wandelaars lopen dit jaar weer voor een medaille. De start- tijd ligt steeds tussen 18.00-18.30 uur. Öp de laatste avond starten alle deelnemers gelijk, zodat men gezamenlijk, met alle deelnemers, de intocht kan houden. Tijdens de slotavond is er weer traditioneel, een,aantal taarten te winnen. Allereerst voor de meest origineel verklede deelnemers. Daarnaast wordt er op de afslui tende avond, tijdens de wandeling door het dorp, het ’’cijfer 7” spel georganiseerd. Omdat voor de 7e keer dit evenement in Zevenhui zen wordt gehouden, kunnen de deelnemers het aantal ’’zevens” tellen, die langs de route door de organisatie worden aangebracht. Onder de goede inzenders worden taarten verloot. WADDINXVEEN - Trainer coach Kees Swets blijft verbon den aan het herenteam van CVB Bank Be Fair-volleybal. Hij ver lengde zijn contract met een jaar. De gedegradeerde volleybaldames van Be Fair zien Dirk van Dier- men vertrekken naar Rentokil ZVH in Zevenhuizen, waar hij sa men met Willem Jan van Yperen de dames begeleidt. WADDINXVEEN - De laatste week van de competitie is voor basketballend Waddinxveen een spannende, want diverse teams van Flyers kunnen met een over winning nog zeer hoog op het ere podium eindigen. Een eerste plaats zelfs is mogelijk voor de jongens-welpen en meis jes-aspiranten. Tweede plaatsen zitten, bij winst, in het verschiet voor de meisjes-junioren 2, de jongens-junioren en -aspiranten 2. Eén eerste plaats is al zeker: die voor de meisjes-junioren 1. Aan staande vrijdag spelen zij om 19.15 uur hun kampioenswed strijd in De Duikelaar. In de jongens-welpenklasse valt vandaag (woensdag) de beslissing. Flyers welpen (tot ±12 jr) moe ten dan thuis om 18.30 uur aan treden tegen Leiderdorp. Winst betekent het kampioenschap voor het team van Jesca van Loo. De ’generale repetitie’, de voor laatste competitiewedstrijd, gaf de jongens geen problemen. Te gen Blitz werd redelijk goed ge speeld en makkelijk gewonnen. Vooral door goed samenspel won Flyers met 54-13. Opvallendste Flyer was René Oudijk want hij speelde een zeer goede wedstrijd. WADDINXVEEN - Tijdens een internationale zwemont- moeting in het Deense Aar- huis tussen B-teams uit Dene marken, Oostenrijk, Zwitser land en Nederland heeft Mark van der Zijden, lid van De Gouwe, beslag weten te leggen op een gouden medaille plaats op de 200m wisselslag. Van der Zijden was op dit on derdeel niet te stuiten en zwom in een nieuwe persoon lijke tijd van 2.10.46 naar de eerste plaats. Naast deze eerste plaats wist Mark zich tevens op nog twee individuele nummers in de prijzen te zwemmen. Op de 200m vrije slag tikte hij in 1.55.95 (PR) als derde aan en ook op de 400m vrije slag zou hij het brons pakken in 4.07.4. In de estafetteploeg kwam Mark eveneens goed mee en zo kwam het Nederlands team op de 4x200m vrije slag als eerste aan de finish. WADDINXVEEN - Nu de com petitie is afgelopen voor de jeugd teams van Be Fair-voetbal, spelen zij een aantal weken achtereen hun tournooien. Vaak een heel ge zellige afsluiting van het seizoen. Veel teams ontmoeten tegenstan ders die zij het gehele seizoen niet hebben gehad en maken er een gezellige familiedag van. A-2, B-2 en C-2 speelden afgelo pen zaterdag bij ARC. B-3 was te gast bij Gouderak. C-l en C-3 speelden een tournooi bij Soccer Boys. D-l liet van zich spreken, op een tournooi in en bij Woer den. Ze werden daar eerste en wonnen een beter hoge wisselbe- ker, die zeker volgend seizoen daar verdedigd gaat worden. Maar liefst 8 pupillenteams waren op een tournooi in Nieuwerkerk te gast en 3 teams in en bij Schoonhoven. Ook zaterdag worden er weer vol op tournooien verspeeld. B-l en C-l werden reeds lange tijd gele den vastgelegd voor een groot en sterk bezet tournooi bij zondag- amateur topclub Elinkwijk in Utrecht. Daar zullen ook teams uit België en Frankrijk deelne men. Zo zal het B-l elftal van Be Fair uitkomen tegen eerste divisieclub Haarlem, tegen de amateurs van Elinkwijk en het Amsterdamse AFC en zal C-l het op gaan ne men tegen de amateurs van Elink wijk, VVOG en komt het tegeno ver het Franse Cormeilles te staan. B-2 en C-3 zijn te gast bij Excelsior Maassluis en zullen 2 F teams te gast zijn bij Gouda. Het B-l elftal van Be Fair zal donderdag 21 mei uitkomen in de finale van de KNVB-bekercompe- titie tegen het B-l elftal van Schoonhoven. Rowah doet veel aan promotie van hun tak van sport. Met name voor de jeugd is Rowah actief. De handbalinstuif van woensdagmid dag was daarvan een goed voor beeld. Onder leiding van een aantal gedi plomeerde en enthousiaste trai ners maakten een groot aantal kinderen spelenderwijs kennis met de handbalsport. Een groot aantal oefeningen hadden een wedstrijdelement, waardoor de kinderen de volle anderhalf uur enthousiast en met volle overgave handbalden. ’’Variërend van eenvoudige gooi- oefeningen tot en met doelschie- ten en wedstrijden”, vertelt Han neke Gomes. Zij was één van de begeleidsters tijdens de instuif. ”Het was enorm leuk om te zien, dat sommige kinderen binnen kor te tijd een aantal vaardigheden ei gen maakten. In de groep waren ook zeker een aantal kleine talent jes aanwezig. Het zou natuurlijk prachtig zijn, als dergelijke kinde ren lid zouden worden van onze jonge vereniging”. Rowah, dat de kinderen halverwe ge trakteerde op limonade en na afloop voor iedere deelnemer een weer goed te presteren. Robin v. Lienden opende voor De Gouwe de wedstrijden met een derde plaats (1.30.7) op de 100m vlin derslag bij de jongens ’81 Martin v. Eik pakte het zilver op dit zelfde onderdeel bij de jon gens ’77 in 1.14.6 evenals Antoine Calis die eveneens tweede werd, in 1.04.3, bij de jongens ’76. Christiaan de Groot werd kampi oen in de klasse '74/’75 in 0.59.9 en Mark v.d. Zijden pakte het brons in 1.01.4 bij de heren. Bij de dames werden Marion v. Hooft en Ilse v.d. Dussen, op de 200m wisselslag, resp. tweede en derde in 2.36.7 en 2.39.3 en brons was er voor Mark v.d. Schrier op de 100m rugslag jongens ’78 in 1.14.4. Eveneens op de 100m rugslag be haalde Antoine Calis (’76) brons (1.05.7) en werd Christiaan de Groot kampioen in 1.02.4. Bij de heren kwamen er weer twee Gouwe-zwemmers op het ere podium. Mark v.d. Zijden werd kampioen op de 100m rugslag in 1.01.6 een fractie van een seconde voor Jan-Willem v.d. Hoek die in 1.01.8 tweede werd. Sandra Berckenkamp zou op de 200m vrije slag bij de dames in 2.16.7 als derde eindigen en Christiaan de Groot tikte op de 400m vrije slag bij de jongens on der de 18 jaar als derde aan in 4.44.0 en tenslotte zou het duo Mark v.d. Zijden en Jan-Willem v.d. Hoek op dit nummer resp. eerste en derde worden in 4.08.8 en 4.21.7. i i

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 25