lijndienstbussen 1 ’s Avonds minder I In verbouwd De Bonkelaar aan Beukenhof Berscher- er TE KOOP: Geld lenen? Snel en goedkoop bij de Rabobank Zaaipad in Zevenhuizen Theater in koffiebar mers Zuidhollands Landschap Zaterdag open dag Kreater Rabobank Q MARIJT voor bedrijven en particulieren... delen?! Kamerlid bij PvdA Benzine station Swalaweg Kinderen bij huwelijk van ”juf” Gouden echtpaar o Beachparty De Paddestoel Geen Straat- speeldag in Waddinxveen Jeugdtheater- school komt naar Kreater Meer bank voor je geld Wereldwinkel op braderie met ’’Peru” Nieuwe dienstregeling DIVERSE SHOWROOM KEUKENS MET HOGE KORTINGEN ZONWERING •I.EWA’ 4 I I j I L I Naam: Expositie “«oh IR S ragina iv Woensdag zu mei ivvz Weekblad voor Waddinxveen Kindercentrum start augustus Boskoopse scholieren bij de hervormde Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan zien hun M Al 29 iaar uw vertrouwen waard Telefoon: Afgeven bij of opsturen naar de Rabobank Bets van der Hoorn van de Johannes Postlaan. (Foto: Sjaak U wilt geld lenen voor een auto, voor meubels of een verbouwing. Bij de Rabobank weet u snel waar u aan toe bent. Hoeveel u kunt lenen en wat dat per maand kost Meer weten? Kom even langs of gebruik de coupon. tel. 01727-15540 tel. 01727-14141 ritten vervalt, met name in de avonduren op zaterdag en zondag. Lijn 177-187 (Leiden NS-Bos- koop-Gouda NS) Op ma t/m za vervalt een groot aantal ritten. In de ochtend- en avondspits (ma t/m vr) rijden verschillende ritten van lijn 177 voortaan als lijn 187. Op dezelfde lijn 177-187 worden van maandag tot en met vrijdag in de ochtendspits drie ritten extra toegevoegd op het traject Gouda- Waddinxveen Coenecoop (7.25, 7.50 en 8.25 uur). In de avonds pits worden vier ritten toegevoegd tussen Waddinxveen Coenecoop en Gouda (16.07, 16.37, 17.07 en 17.37 uur). Tevens rijdt om 17.46 een extra rit tussen Waddinxveen Staringlaan en kantoor Westne derland Boskoop. AUTO S’ POETS- I CENTRALE nancieerde kinderopvang, bestaat er ook de mogelijkheid dat bedrij- WADDINXVEEN - De jeugd- theaterschool Zuid-Holland start een afdeling in het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater aan de Kerkstraat in Waddinxveen. Dat gebeurt met ingang van sep tember. Och, neem toch liever een echt kwaliteitszonnescherm voor een zeer aantrekkelijke prijs! Wilhelmmakade 58 Waddinxveen - 01828-18468 Geopend: ma. t/m vrij. 8.30-17.30 uur KEUKENS SANITAIR TEGELS Pr. Morgrietln. 8a, Alphen Telefoon 01720-45499 WADDINXVEEN - Het PvdA- Tweede Kamerlid J.F. Buurmeij- er was dinsdagavond te gast op de ledenvergadering van de afdeling Waddinxveen van de Partij van de Arbeid in het buurtcentrum De Boog. Met de volksvertegenwoordiger werd van gedachten gewisseld over culturele minderheden, werk en scholing en sociale zekerheid. Flip Buurmeijer is secretaris van de PvdA-Tweede-Kamerfractie. drumband Cormula’s (om 13.00 uur), een dixielandband en het streetparadeorkest Sweet Dixie Stompers, de stimulators of jazz, stomp and swing. Demonstraties zijn er op de bra derie in de Dorpstraat te verwach ten van de gymnastiekvereniging TOOS, de handbalvereniging Ro- wah en de sportschool Den Edel. WADDINXVEEN Kerkweg-Oost 161 - tel. 01828-14566 Bijkantoor: Groensvoorde 14 BOSKOOP: Overslag 12 Burg. Colijnstraat 22 Bijkantoor: Puttelaan 144 tel. 01727-12400 ZEVENHUIZEN - Reeds gerui me tijd worden er in Zevenhuizen onderhandelingen gevoerd over de realisatie van een benzine-ver- kooppunt aan de Swanlaweg. In de vergadering van de raad van 2 februari 1989 werd besloten daar toe een perceel grond met een op pervlakte van ongeveer 1.000 m2 in optie uit te geven aan de Her cules BV uit Ouderkerk aan den IJssel. Omdat de procedures om te ko men tot een bouwvergunning en Hinderwetvergunning een langere tijd vergden dan was voorzien was het noodzakelijk deze optie tus sentijds te verlengen. Inmiddels zijn de betreffende vergunningen verleend zodat thans de verkoop van de grond aan de orde kan worden gesteld. In verband hiermee is een over eenkomst opgesteld tot verkoop van een perceel grond aan de Swanlaweg te Zevenhuizen, aan Hercules BV ten behoeve van de vestiging van een benzineservice- station. Uit de bij de concept-overeen- komst behorende kaart blijkt dat het te verkopen perceel groter dan waarvoor eertijds optie is ver leend. Deze grotere oppervlakte vloeit in hoofdzaak voort uit de verplicht gestelde aanleg van een toegangsweg naar het service-sta tion. WADDINXVEEN - In de her vormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse staat vrijdagavond 22 mei om half negen (deur open kwart voor acht) de klein-theater- groep ’Pardon’ op het podium. Deze groep zal het toneelstuk ’De confrontatie’ laten zien. Het stuk gaat over twee jongens, die in een christelijk milieu zijn groot ge bracht. Ze kennen elkaar van school en van de (verplichte) kerkbezoeken op zondag. Door ’toéval’ komen ze in een situatie terecht, waarin ze geconfronteerd worden met hun geloof en leven. Iedereen van 15 jaar en ouder is van harte welkom. kelijk te maken, is de hoogte van de ouderbijdrage afhankelijk ge steld van het netto-gezinsinkomen en het aantal dagdelen dat een kind gebruik maakt van de op vang. Deze maand zal de sollicitatie procedure voor het team worden afgerond. Rekening houdende met het opzegtermijn van sollici tanten, zal het kindercentrum ui terlijk in de maand augustus van start gaan. Indien er zich moge lijkheden voordoen om de start te vervroegen, dan zal deze kans zeer zeker worden aangegrepen. Henegouwerweg 43. Waddinxveen Tel 01828-14415. b.g.g 13054 Dagelijks geopend van 9-17 uur. Maandagmorgen gesloten Het gouden bruidspaar Cor en Noteboom). WADDINXVEEN/BOSKOOP - Zondag 31 mei wijzigt streek- vervoerbedrijf Westnederland haar dienstregeling. Op een groot aantal lijnen ziet het vervoerbedrijf zich genoodzaakt ritten te schrappen, met name in de avonduren en op zondag. De voor naamste reden hiervoor is, dat te weinig reizigers van deze ritten gebruik maken. Voor de reizigers is het daarom van groot be lang na te gaan of de bus die men gewend is te nemen vanaf 31 mei nog wel op dezelfde tijd rijdt. De volledige informatie over de buslijnen en sneltram vindt men in de nieuwe dienstregeling van Westnederland, die voor ƒ5,75 verkrijgbaar is bij de Westneder- land-chauffeurs, de postkantoren en bij de verkoopkantoren van het openbaar vervoer. Met ruim hon derdduizend plukfolders in de bussen probeert Westnederland zoveel mogelijk reizigers direct te informeren over de belangrijkste wijzigingen op iedere buslijn. Ook de komende jaren zal West nederland zeer kritisch moeten kijken naar de bezetting van haar buslijnen. Ook omdat de minister van Verkeer en Waterstaat be hoorlijk zal gaan bezuinigen op de exploitatiekosten van het open baar vervoer. Westnederland heeft haar reizi gers ook positief nieuws te mel den. Een aantal buslijnen doet het zo goed dat er extra ritten gere den kunenn worden om het groei end aantal reizigers te vervoeren. Ook wordt het aantal sneldiensten verder uitgebreid. In 1991 vervoerden de sneldien sten van Westnederland 34% meer reizigers. De totale groei van Westnederland bedroeg 12%. Het vervoerbedrijf constateert dat ondanks de sterke groei overdag er een daling optreedt in de avonduren en op zondag. Concreet zijn de wijzigingen van Westnederland in dit gebied als volgt. Lijn 175 (Waddinxveen-Zevenhu- izen-Rotterdam Alexander-NS) rijdt niet meer tussen Waddinx veen station Noord en kantoor Westnederland. Enkele ritten of ritgedeelten vervallen zowel van ma t/m vrij als op zaterdag/zondag. Lijn 176 (Waddinxveen-Zoeter- meer Centrum West). Een aantal 1- I Ik wil meer weten over geld lenen bij de Rabobank. Neem contact met mij op. Adres: Postcode/plaats: De dag verloopt gemoedelijk en volgens een vast dagritme. Naast de vaste momenten in de dag waarop er net zoals thuis gegeten, geslapen en verschoond wordt, be staat er ook alle gelegenheid om allerlei activiteiten (zoals plakken, kleine, boekjes lezen en liedjes zingen) te doen. Het kindercéntrum zal geopend zijn op alle werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur, met uitzondering van de officiële feestdagen. Om het centrum voor iedereen toegan- ZEVENHUIZEN - Door de ge meente Zevenhuizen-Moerkapelle is onlangs de ontwikkeling van een tuinbouwgebied nabij de hoek Bredeweg/Noordelijke Dwarsweg ter hand genomen. In verband met de ontsluiting van de bedrijven die daar gevestigd worden, is het noodzakelijk geble ken een nieuwe weg aan te leggen die aansluit op de Bredeweg. Wel licht zal zij in de toekomst nog eens doorgetrokken worden naar het Oogstpad. Aan deze nieuwe ontsluitingsweg dient een naam gegeven te wor den. De gemeente vindt dat de naam zou moeten aansluiten bij het in de directe nabijheid gele gen Oogstpad. Aangezien in de agrarische sector oogsten van gewassen voorafge gaan wordt door zaaien, vinden B. en W. het juist om de nieuwe ont sluitingsweg de naam te geven van Zaaipad. WADDINXVEEN - Stichting Kinderopvang Humanitas wil ui terlijk in augustus begonnen zijn met het nieuwe kindercentrum in De Bonkelaar (Beukenhof). De verbouwing van het voormali ge jongerencentrum is bijna afgesloten en de sollicitatieperiode voor het team is bijna ten einde. Het Waddinxveense kindercen- WADDINXVEEN - Leerlin gen van de Boskoopse Imma- nuëlschool gaven vrijdagmid dag acte de présance bij de kerkelijke inzegening van het huwelijk van de Waddinxve- ners Peter Kraaijenbrink (Heuvelhof) en Geraldine van Heijzen (Machtelderf) in de hervormde Immanuëlkerk (Prinses Beatrixlaan). Geraldine, die onderwijzeres is, was vlak daarvoor met dorps genoot Peter in het gemeente huis van Waddinxveen in het huwelijk getreden. De trouw- dienst daarna werd geleid door ds. A.A. van Houwelingen. Het jonge paar recipieerde in ”De Vliethoeve” in Bodegraven en is gaan wonen in de Hugo de Vriesstraat in Boskoop. WADDINXVEEN - De Nationa le Straatspeeldag van de Stichting Stop de Kindermoord is in Wad dinxveen vandaag (woensdag 20 mei) ongemerkt voorbijgegaan. Dit in tegenstelling tot de bericht geving van de landelijke pressie groep, die had aangekondigd dat in Waddinxveen de wijk- en speel tuinvereniging Zonnig Zuid en de Stichting Werknemerspool Wad dinxveen (jeugdwerk) zouden meedoen. Volgens Zonnig Zuid berust de medewerking op een misverstand. Toen enkele maanden geleden de eerste aankondiging kwam over de te organiseren landelijke straatspeeldag heeft het bestuur van Zonnig Zuid daarover infor matie opgevraagd bij de pressie groep Stop de Kindermoord. Deze vraag om informatie is ken nelijk opgevat als een aanmelding, waardoor Zonnig Zuid op de deel nemerslijst is terecht gekomen. Toch heeft Zonnig Zuid er be wust voor gekozen on niet mee te doen. Deze Straatspeeldag staat name lijk in het teken van ’’actie voe ren”. Actie voeren om bij over heidsinstanties aandacht te vragen voor verkeersonveilige situaties in de eigen wijk. Met andere woor den, door mee te doen aan deze nationale actie zouden we blijk geven van ontevredenheid over het gemeentelijk beleid op dit punt. Als wijkvereniging is men echter van mening dat de gemeente Waddinxveen met haar beleid op het gebied van de verkeersveilig heid in de St. Victor-wijk beslist geen onvoldoende scoort; er wordt immer een 30 km-zone in de Vic- torwijk aangelegd, de Burg. Trooststraat is vrachtwagen vrij en er zijn verkeerslichten geplaatst op het ’’Coenecoop-kruispunt”. Door het niet meedoen aan deze Straatspeeldag komen de kinde ren uit de wijk in Waddinxveen- Zuid overigens niets tekort, want Zonnig Zuid is en blijft actief in het organiseren van diverse activi teiten. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 22 mei houdt de wijk- en speeltuinvereniging De Padde stoel aan de Lijsterbesstraat een - Beachparty. Op deze wel zeer speciale disco-avond wordt De Paddestoel omgebouwd tot een stuk strand. Drive-In-Discotheek The Flying Dutchman met D.J. Ed zorgt dan weer voor de beste muziek. Naast nummers uit de top-40 wordt er ook beachmuziek gedraaid. Het is de bedoeling dat men zomers ge kleed naar deze Beachparty gaat. De Beachparty begint voor de jeugd van 9 t/m 14 jaar om 19.00 uur en eindigt om 20.30 uur. De entreeprijs is een rijksdaalder, in clusief een consumptie. Om 21.00 uur gaan de deuren open voor ie dereen van 15 jaar en ouder. De entree is 5 gulden, inclusief een consumptie. Voor verdere informatie en voor aanmelding voor het kindercen trum kan men zich wenden tot mevrouw Beentjes (districtsmana- ger Stichting Kinderopvang Humanitas), tel. 020-6262445. WADDINXVEEN - Zaterdag 23 mei zal de Wereldwinkel aanwe zig zijn met een stand op de bra derie in de Dorpsstraat. Op deze dag zal Peru extra aandacht krij gen via produkten, kunstnijver heid en sieraden. Door de zware buitenlandse schuld is de regering van Peru ge dwongen om allerlei maatregelen te nemen. Door bezuinigingen en een nieuw belastingstelsel is al leen malaise merkbaar. De straatarme Indianen, die naar de sloppenwijken van grote steden zijn getrokken, zijn er het slechts aan toe. De importeur voor de Wereldwinkels, SOS-Wereldhan- del, is er op uit om te voorkomen dat mensen naar de stad trekken, maar steunt ook mensen die op de vlucht zijn en naast een berg afval ’wonen’ en werken. Twee voorbeelden: Er is bij de Wereldwinkel aardewerk te koop, gemaakt door gezinnen die voor zinloos geweld gevlucht zijn naar de rand van de hoofdstad Lima. Onder leiding van de ambachts man Maura maken zij kleine klei- produkten. Van de coöperatieve Rosario de Yauca zijn Pecannoten te koop. De coöperatie heeft al een pel- en inpakmachine kunnen aanschaf fen. Door te exporteren naar handels- organisaties als SOS-Wereldhan- del weten veel kleine producenten in de Derde Wereld zich verze kerd van een goede prijs en kun nen zo een beter bestaan opbou wen. ir "juf' Geraldine van Heijzen trouwen met Peter Kraaijenbrink. (Foto: Sjaak Noteboom). trum - met ruimte voor 60 kinderen - is op werkdagen 10 uur per dag open. Aan het Beukenhof worden ook één a twee peuter speelzalen ondergebracht. Eerder dit jaar besloot de ge meente Waddinxveen aan de Stichting Kinderopvang Humani tas de opdracht te geven om een nieuw kindercentrum op te zetten en te beheren. De voorbereidin gen om zowel vöor ouders als voor kinderen goede en betrouwbare kinderopvang te bieden zijn in volle gang. De Stichting Kinderopvang Hum anitas is een landelijke organisa tie, en stelt zich ten doel het volu me en de kwaliteit van de kinder opvang in Nederland meer in overeenstemming te brengen met de maatschappelijke behoefte. Het nieuwe kindercentrum in Waddinxveen aan de Beukenhof 5 biedt opvang aan kinderen van zes weken tot twaalf jaar. Er zal ge start worden met de opvang voor 0 tot 4 jarigen. Dit in afwachting van de daad werkelijke behoefte aan de op vang voor kinderen in de school gaande leeftijd. Indien deze be hoefte bestaat, dan zal ook aan kinderen in de leeftijd van 4 t/m 12 jaar opvang geboden gaan wor den, zo blijkt uit mededelingen van districtmanager mevrouw A.Beentjes. Naast de door de gemeente gefi- nancieerde kinderopvang, er ook de mogelijkheid dt ven voor eigen werknemers een aantal plaatsen in het kindercen trum inhuren. Kinderopvang biedt ouders de mogelijkheid om buitenshuis te werken in de we tenschap dat hun kinderen op een verantwoorde wijze worden opge vangen. Wat heeft het kindercentrum de kinderen te bieden? Zoals gezegd zal er gestart worden met de op vang van 0 tot 4 jarigen. Deze groep bestaat uit 12 kinderen, zo wel baby’s (max. drie), dreume sen en peuters, en wordt begeleid door twee leidsters. Op deze vrijetijdsschool kunnen kinderen en jongeren, vanaf 5 tot en met 15 jaar, leren toneelspelen door middel van een gestructu reerd lesprogramma tijdens een meerjarige opleiding. Vorig seizoen is de school afdelin gen gestart in Gouda en Lekker- kerk. Ruim 210 leerlingen hebben wekelijks lessen gevolgd. In een blok van telkens vijf lessen wordt aan de hand van een thea- terkist lesgegeven. Tijdens de les sen vormt het werken met, aan, uit, over de theaterkist een speel se voorbereiding op datgene wat later op de school echt geleerd kan worden. Een beetje zingen, een beetje dansen en veel toneelspelen. Maar ook een kennismaking met allerlei kunstzinnige aspecten, die met het theater van doen zijn. In Kreater worden lessen gegeven aan 5 en 6 jaar (1 uur les/30 we ken, woensdag 14.45-15.45 uur), 7 t/m 9 jaar (2 uur les/30 weken, woensdag 16.00-18.00 uur), 10 t/m 12 jaar (2 uur les/30 weken, zaterdag 13.00-15.00 uur) en 13 t/m 15 jaar (2 uur les/30 weken, zaterdag 15.30-17.30 uur). Het lesgeld bedraagt ƒ175,- per sei zoen voor 1 uur les per week en ƒ300,- voor 2 uur les. Op zaterdag 23 mei 1992 is de jeugdtheaterschool Zuid-Holland met een informatiestand aanwezig tijdens het ’open huis’ van Krea ter. Ook is het mogelijk een infor matiefolder van de jeugdtheater school aan te vragen op telefoon nummer 01828-14422 of 01805-4187. Dorpstraat WADDINXVEEN - Komende zaterdag 23 mei zijn de Dorp straat tussen de leplaan en de Beethovenlaan en de Kerkweg- West tussen de Dorpstraat en de Kerkstraat weer voor al het doorgaande verkeer afgesloten. Dat betekent dat het weer tijd is voor de jaarlijkse braderie van de winkeliers in Waddinxveens oudste winkelcentrum. De braderie - altijd een gezellige en feestelijke dag in de Dorp straat met vaak mooi weer - wordt gehouden van 10.00 tot 17.00 uur. Er staan die dag op straat ruim 100 kramen en er zijn een 25-tal deelnemende winkeliers. Ook diverse verenigingen en orga nisaties geven komende zaterdag acte de presence. De openluchtmanifestatie in de Dorpstraat is ook dit jaar weer an- leiding voor allerlei extra activi teiten in de omgeving. Op het evenemententerrein aan de Dreef houdt de Gereformeerde Kerk haar jaarlijkse rommelmarkt en in het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater aan de Kerk straat is er vanaf elf uur open huis. De braderie in de Dorpstraat wordt gewoontegetrouw geken merkt door vele attracties. Vooral de jeugd zal dit jaar dank zij de initiatieven van de winkeliers goed aan zijn trekken kunnen ko men. De aandacht van de volwas senen wordt getrokken met reek sen aanbiedingen, voordeeltjes, nieuwtjes, demonstraties en ande re activiteiten. In het verkeersvrije winkelgebied treedt Don Charelli op met zijn poppenkast en ballonnenact. Mi- niscooters, een groot luchtkussen en schminken zijn andere aantrek kelijke programmapunten voor de jeugd uit Waddinxveen en omge ving. Bij het schapen scheren worden dit jaar ook zes oude ambachten gedemonstreerd. Verder is er een sprookjesachtig vliegend tapijt en een Miss Piggytrein voor leuke rondritten. De muziek is in handen van een draaiorgel, de Waddinxveense WADDINXVEEN - Zaterdag 23 mei tijdens de jaarlijkse braderie in de Dorpstraat houdt het cen trum voor kunstzinnige vorming Kreater aan de Kerkstraat de jaar lijkse open dag. Vanaf 11.00 uur is iedereen wel kom om een kijkje te komen ne men in het gebouw. Daar zullen de verschillende lessen en cursus sen van Kreater vertegenwoordigd zijn. De 23e mei is tevens de landelijke ”dag van de muziek”. Er zal bij Kreater dan ook veel muziek te horen zijn. In het gebouw (en daarbuiten met goed weer) zullen leerlingen musiceren en zijn do centen aanwezig om belangstel lenden te woord te staan en om ’’inlooplessen” te geven op diverse instrumenten. WADDINXVEEN - Cor en Bets van der Hoorn van de Jo hannes Postlaan zijn 50 jaar getrouwd. Ze vieren deze gou den bruiloft donderdagavond 21 mei temidden van hun 6 kinderen en 8 kleinkinderen met een Heilige Mis in de rooms-katholieke St. Victor- kerk (Zuidkade) en met een re ceptie tussen zeven en acht uur in café-restaurant-hotel De Unie (Kerkweg-Oost). Cor en Bets van der Hoorn ko men oorspronkelijk uit Lan- geraar. De bruidegom was tuinder in Meije-Zegveld en kwam zo’n 36 jaar geleden met zijn echtgenote naar Waddinx veen. In dit Gouwedorp was Cor van der Hoorn eerst tuin der en later gedurende een kleine 8 jaar koster van de rooms-katholieke St. Victor- kerk aan de Zuidkade. Hij kocht toen hij met het kos- terswerk stopte, om nachtpor tier bij Uyttewaal in Langer- aar te worden, de kosterswo- ning, waar hij tot een jaar of drie geleden woonde. Bovendien zal de (jaarlijkse) ex positie van cursisten die dag offi cieel geopend worden. De opening wordt om 11.30 uur verricht door de voorzitter van het bestuur van Kreater, de heer P. Hermens. Geëxposeerd worden werken van cursisten van de cursussen tekenen/schilderen (docenten: Ton van Steenbergen, Aleid Abels, Let Rijkersma), beeldhouwen/boetseren (docent Josiah Onemu) en fotografie (do cente Kobie Koorengevel). Marina Winters zal laten zien waarom bloemsierkunst bij Krea ter echt kunst is en speciale aan dacht verdienen ook de werken van de kindercursussen van Josiah Onemu. De expositie zal na de open dag nog te zien zijn tijdens werkdagen van 9.00 tot 17.00 en op maan dag, dinsdag en woensdag ook ’s avonds van 19.30 tot 22.00 uur. De expositie blijft te bezichtigen tot en met vrijdag 12 juni. Op werkdagen is Kreater geopend van 9.00 tot 17.00 uur (n.b.: Kre ater is gesloten op 28 en 29 mei) en u kunt ook ’s avonds terecht: vanaf 1 juni op maandag, dinsdag en woensdagavond van 19.30 tot 22.00 uur. Na de opening van de expositie (ca. 11.45 uur) geeft balletschool Marcella een demonstratieles in de Kreaterzaal. Daarna zullen de volksdansgroepen acte de prés- ence geven, met voor iedereen ’’meedansbare” dansen. DEN HAAG - Vrijdag 22 mei ontvangen één miljoen Zuidhol- landers een brief waarin het Zuid hollands Landschap hen uitnodigt ’beschermer’ van deze particulie re natuurbeschermingsorganisatie te worden. Het Zuidhollands Landschap ver wacht dat door deze actie het aan tal beschermers met tienduizend tot boven de vijftigduizend zal stijgen. Iedere nieuwe beschermer die zich aanmeldt wordt een extra welkomsgeschenk - onder meer het fraaie boek ’Landschappen in Zuid-Holland’ - aangeboden. Lynde Blok, lid van Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland, on dersteunt de actie van het Zuid hollands Landschap. In de brief van het Zuidhollands Landschap geeft zij te kennen beschermer te zijn omdat zij weet hierdoor deze organisatie in staat te stellen, in een goed samenspel met Rijk en Provincie, veel voor natuur en landschap te doen. Het Zuidhollands Landschap heeft een groot aantal bescher mers nodig om de belangen voor natuur en landschap nog krachti ger te kunnen behartigen. Dat dit hard nodig is blijkt uit de ruimte die nog voor allerlei maat schappelijke activiteiten moet worden gevonden; ruimte voor bijvoorbeeld 300.000 woningen, bedrijfsterreinen, tuinbouw, Hoge snelheidsspoorlijn en Betuwelijn, aldus het Zuidhollands Landschap in haar brief. De Sweetwood Dixie Stompers - stimulators of jazz, stomp en swing - zijn ook present op de braderie van de Dorpstraat. Braderie V «F ■- - f

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 27