GEMEENTE WADDINXVEEN SOCIALE Rijn en Gouwe KOOPHUIZEN Wijzigingen huisvuilophaaldienst 01828-12578 Hier is uw Rijn en Gouwe gemeente Waddinxveen r Bezorger/ster krant te koop WADDINXVEEN omgeving Brugweg/Henegouwerweg Minimum leeftijd 15 jaar uitstekende verdiensten ’’Ouderen op (de) weg” ij meegenomen TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN BOUWVERGUNNINGEN ASFAL TERINGSWERKZAAMHEDEN Bel voor informatie: In die week zal het huisvuil (grijze container) als volgt worden ingezameld: Maandag 25 mei Dinsdag 26 mei Woensdag 27 mei Donderdag 28 mei Vrijdag 29 mei In verband met Hemelvaartsdag op 28 mei 1992 zal er een wijziging plaatsvinden in het rooster van de huisvuilophaaldienst. In verband met Pinksteren zal er eveneens een wijziging optreden in het rooster van de huisvuilophaaldienst. Deze wijziging zal worden aangegeven in de groene advertentie in de kranten van 3 juni aanstaande. wordt normaal Restafval van de maandag opgehaald wordt normaal Restafval van de dinsdag opgehaald wordt normaal Restafval van de woensdag, alsmede de plasticzakken van de hoogbouw opgehaald. wordt GEEN grof huisvuil opgehaald wordt het grof huisvuil van DONDERDAG 28 MEI (4e donderdag Oranjewijk en Vondelwijk), alsmede normaal het Restafval van de vrijdag en de bedrijfscontainers opgehaald. APART GEBRUIKT GLAS» APART GROEN ARAL APART OUD PAPIER APART 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 Nadere informatie kan worden verkregen bij de Dienst Openbare Werken, onder het tel.nr. 14433 of 12926. VERKEERSMAATREGELEN VOORGENOMEN VERKEERSBESLUIT BEKENDMAKING DOOR DERDEN HINDERWET KLEDINGINZAMELING SPREEKUREN ONGEDIER TEBESTRIJDING is op zoek naar een in de plaats VERGADERINGEN U wordt verzocht het vuil pas op de ophaaldag aan de Reinigingsdienst aan te bieden. Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 20 mei 1992 Pagina 3 Gouwebad ”De Sniep” (informatie) 12570 01820-16066 010-362244 re- "N j APART de directie van meubelspuitinrichting D. Peters ten behoeve van een meubeispuiterij op het perceel Staringlaan 17E/17F; de heer Nico van Vuuren ten behoeve van een tuinbouwbedrijf op het perceel Abr. Kroesweg 9; de directie van V.O.F. Lugthart’s Keramiek ten behoeve van een aardewerkfabriek op het perceel St. Victorstraat 54. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik ma ken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. KLEDING EN TEXTIEL Commissie voor Kunst en Cultuur op maandag 25 mei 1992, aan vang 20.30 uur in het gemeentehuis Op de agenda o.a.: - MIP/MSP/MRP (monumenten). - Data exposities/kamermuziekconcerten 1992-1993. - Budgetreservering monumenten 1998. Gebruikersraad Gouwebos op maandag 25 mei 1992, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis van Waddinxveen Op de agenda o.a.: - Ontwerpbegroting 1993. - Beheersvisie Gouwebos. De agendastukken liggen bij het secretariaat van de commissie op werkdagen tijdens kantooruren ter inzage. w< voor dit jaar het toekomende sub- Voor nadere informatie kan contact opgenomen worden met de af deling Weg en Werken van de dienst Openbare Werken en Bedrij ven, telefoon 14433, toestel 117. Vanaf maandag 18 mei tot juli 1992 worden asfalterings- en repa- ratiewerkzaamheden uitgevoerd aan de asfaltwegen in Waddinxveen. Het verkeer in de Vondelwijk en de Oranjewijk zal hier veel hinder van ondervinden. Van de Alberdingk Thijmlaan, Bosboom Toussaintsingel Oostzij de, Staringlaan, Brederolaan, Kon. Wilhelminasingel en W. de Zwij- gerlaan (nabij de Pr. Willem Alexandertunnel) wordt de bestaande asfaltlaag afgefreesd; plaatselijk asfaltwapening aangebracht en op nieuw geasfalteerd. De Pr. Willem Alexandertunnel wordt voorzien van nieuwe water- afvoergoten, de tunnel zal hiervoor 5 tot 7 dagen volledig afgeslo ten zijn voor het rijverkeer. Op de overige asfaltwegen in de gemeente worden plaatselijke paraties uitgevoerd. Dit kan tijdelijk stagnatie opleveren. Door middel van verkeerslichten, omleidingsborden en dergelijke, zal het verkeer voorzover mogelijk worden omgeleid. Automobi listen worden verzocht geen auto’s te parkeren waar op dat tijdstip de werkzaamheden in uitvoering zijn. De parkeerplaats voor vrachtauto’s aan de Alberdingk Thijmlaan wordt tijdelijk gesloten in genoemde periode of zoveel korter of lan ger dan noodzakelijk is. Vrachtauto’s worden verwezen naar de par keerplaats langs de IJsermanweg. Zwarteweg bij nr. 2a het geheel vernieuwen en vergroten van een berging Noordeinde 140 het geheel vernieuwen en vergroten van een loods Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur Belanghebbenden wordt gewezen op de mogelijkheid tot het indie nen van een beroepschrift bij de Kroon binnen een termijn van 30 dagen na heden (dus voor 20 juni 1992). Piasweg, instellen adviessnelheid 60 km/ uur. Uit verkeersveiligheidsoverwegingen is besloten op het gedeelte van de Piasweg dat buiten de bebouwde kom ligt, een adviessnelheid in te stellen van 60 kilometer per uur. Kerkweg-Oost, laad- en losplaats. Besloten is de laad- en losplaats in de Kerkweg-Oost ter hoogte van nummer 153 een meer permanent karakter te geven door het tref fen van nadere maatregelen. Koningin Wilhelminaplein, aanduiden parkeerterrein. Het gewenste parkeergedrag zal beter worden aangegeven door het plaatsen van onderborden met de tekst ”in de vakken” onder de ”P borden”. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Niet onder deze maatregel valt de bestrijding van knaagdieren. De bestrijding van de bruine rat, zwarte rat, wielrat, huismuis en veld muis blijft geheel gratis. De bestrijding van de muskusrat gebeurt door de provincie Zuid- Holland. SCHADELIJKE STOFFEN APART Verleende bouwvergunning BOUWPERCEEL: AARD VAN HET BOUWPLAN: 14433 14433 14433 (toestel 159) Piasweg, voorrangsmaatregelen. Besloten is het verkeer op de Piasweg voorrang te geven ten opzichte van de zijstraten, te weten de G. van Dortkroonweg, de Zesde Tocht- weg en de Zevende Tochtweg, alsmede de fietspaden vanuit de wijk Zuidplas. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen Mauritslaan, parkeerverbod. In verband met het garanderen van de doorstroming ter plaatse, is het gewenst aan de westzijde van de Mauritslaan tussen no. 15 en 18 een parkeerverbod in te stellen. Binnen 14 dagen na deze publikatie kunnen belanghebbenden hier op reageren door contact op te nemen met de sectie Voorberei- ding/Verkeer van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Indien na 14 dagen niet is gereageerd, dan wordt het besluit als hierboven genomen. W Wijziging WGR-Samenwerkingsgebieden Zuid-Holland. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben aan Provinciale Sta ten voorgesteld het aantal samenwerkingsgebieden op grond van de Wet gemeenschappelijke regelingen (WGR) in deze provincie terug te brengen van twaalf naar vijf. Eind 1992 zullen Provinciale Sta ten over het voorstel besluiten. Het ontwerp-besluit zal van 21 mei tot en met 20 juli 1992 ter inzage liggen in de leeszaal van het Pro vinciehuis, Koningskade 1, ’s-Gravenhage en in alle gemeentehui zen in Zuid-Holland. Belanghebbenden kunnen tegen het ontwerp-besluit tot 28 juli 1992 schriftelijk bezwaar indienen bij Provinciale Staten van Zuid- Holland, Koningskade 1, 2596 AA ’s-Gravenhage. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Terinzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 12 mei 1992 vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben is ver leend aan: Op 25, 26 en 27 mei 1992 zal er een kledinginzameling worden ge houden door het Leger des Heils. De opbrengst zal ter kennis van het gemeentebestuur worden ge bracht. Burgemeesters en wethouders uitsluitend na afspraak via de secre taresses. Voor het bestrijden van ongedierte, met name insekten en geleed- potigen, op verzoek, zal met ingang van 1992 een bijdrage in de kosten van 55,- per behandeling/bestrijding worden berekend. Deze kosten dienen vooraf a contant aan de bestrijder te worden betaald. Onder deze maatregel vallen: wespen, muggen, vliegen, vlooien, wandluizen, mijten, kakkerlak ken, huiskrekels, mieren, voorraadinsekten, pissebedden etc. WADDINXVEEN: Albert Heijn, Kon. Wilhelminaplein 41 Asscheman, Brederolaan 8 Boekhandel Burger, Dorpsstraat 39 Boonstoppel, J.v. Stolberglaan 1 De Bruin zelfbediening, Zuidkade 206 Cency B.V., Passage 15 Jonkheid B.V., Chopinlaan 2b Kool 4=6, Ieplaan71 Plusmarkt Riwa, Zuidplaslaan 184/186 Shell station G. Gouw, Henegouwerweg 26 Sig. Mag. van de Krans, Kerkweg 175 Sonneveld, Kon. Wilhelminaplein 6 Supermarkt van Mourik, Passage 208 Super Groensvoorde, Groensvoorde 4 Texaco van Beynum, Dreef 20 Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9 Commissie voor de bezwaar- en beroepschriften op donderdag 21 mei 1992, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Bezwaarschrift tegen een beschikking tot het verbinden van nadere voorwaarden aan de verdere verlening van een uitkering ingevolge de Algemene Bijstandswet ter voorziening in de algemene noodzakelijke bestaanskosten. het bouwen van een gebouw met een inhoud van ten hoogste 3 m’ ten behoeve van het telecommunicatieverkeer; het plaatsen van tuinmeubilair als de hoogte van de voet af ge meten niet meer is dan 2 m; het plaatsen van een antenne, die van de voet af gemeten een hoogte heeft van niet meer dan 5 m; het plaatsen van erf- of terreinscheiding, waarvan de hoogte van de voet af gemeten niet meer is dan 2 m. Indien een erf- of ter reinscheiding vóór de voorgevelrooilijn wordt geplaatst mag de hoogte niet meer zijn dan 1 m. Bij monumenten is alleen het gewone onderhoud vergunningvrij. AFVAL mooi De beschikkingen en alle daarop betrekking hebbende stukken lig gen vanaf 21 mei tot 21 juni 1992 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, elke werk dag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavon den gedurende drie uren. Tot 21 juni 1992 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren hebben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking, danwel tot het tref fen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt ingewilligd. Een beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA, ’s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening is beslist. Milieudienst Midden-Holland, nrs. 1319/91 en 3465/91 en 6946/91. Vergunningvrije bouwwerken Met ingang van 1 juli 1992 is voor een aantal bouwwerken c.q. bouw activiteiten geen vergunning meer nodig. Dit houdt echter niet in dat in het geheel geen regels meer gelden. Ook al is een vergunning niet meer noodzakelijk, er blijft wel een bouwbesluit gelden, waar aan de eigenaar zich moet houden. In het bouwbesluit staan de tech nische eisen waaraan bouwwerken moeten voldoen. Er is vanaf 1 juli geen bouwvergunning vereist voor: het bouwen als gevolg van een aanschrijving van burgemeester en wethouders; werkzaamheden die horen bij het gewone onderhoud; het bouwen op een zij- of achtererf van een woning of ander gebouw of op een standplaats van een bouwwerk waarvan de hoogte niet meer is dan 1 m en de bruto-oppervlakte niet meer is dan 2 m2. Dit geldt als de toevoeging van het bouwwerk niet tot gevolg heeft dat het erf bij het gebouw danwel de standplaats voor meer dan 50% is bebouwd; het op een erf van een woning of ander gebouw bouwen van een overkapping met een open constructie, waarvan de hoogte van de voet af gemeten niet meer is dan 2,70 m en de bruto- vloeroppervlakte horizontaal gemeten niet meer is dan 20 m2. Voorwaarde is dat het bouwen van de overkapping niet tot ge volg heeft dat het bij die woning of ander gebouw aansluitende erf voor meer dan 50% is bebouwd; het aanbrengen van veranderingen van niet ingrijpende aard aan een bouwwerk. De veranderingen mogen geen betrekking heb ben op de draagconstructie van het bouwwerk, de bebouwde oppervlakte mag niet worden uitgebreid en het bestaande niet wederrechtelijke gebruik moet worden gehandhaafd; het bouwen van een bouwwerk, dat geen gebouw is en van be perkte omvang, ten dienste van het wegverkeer, spoorwegver keer, waterverkeer of luchtverkeer, de waterhuishouding, de energievoorziening of telecommunicatieverkeer. Ook straatmeu- bilair kan zonder vergunning worden geplaatst; ceel de woningen kunnen worden gerealiseerd. Het perceel grond sluit aan bij de on langs gereed gekomen sociale huurwoningen, aldaar. Uit het overleg dat B. en W. met de Stichting Samenwerkende Wo ningbouwcorporaties in Waddinx veen hebben gevoerd over het be nutten van het gehele contingent van de gemeente, is komen vast te staan dat koppeling van dit pro ject nieuwbouwwoningen aan de in de kern Zevenhuizen in 1992 te realiseren nieuwbouw, niet be nodigd is. Bovendien wordt het uit kosten- oogpunt wenselijk geacht dat de in Moerkapelle te bouwen wonin gen van hetzelfde type zijn als die onlangs zijn gerealiseerd. Overigens willen B. en W. hierbij opmerken dat de raad voor de vergadering van 30 juni een voor stel gedaan zal worden tot ver koop van de benodigde percelen grond aan onder andere de wo ningbouwvereniging SSW zulks ten behoeve van de nieuwbouw in Zevenhuizen. In verband met het vorenstaande ontmoet het geen bezwaar om een perceel grond te verkopen aan Bouwbedrijf D. de Graaf BV, die de woningen overigens zal verko pen aan door het college aan te wijzen gegadigden. Op 11 februari 1992 heeft de raad ingestemd met het voorstel betreffende de voortgang van de woningbouw in de gemeente in 1992. Het ging daarbij om 17 aanleunwoningen nabij het bejaar denverzorgingstehuis De Zevens ter te Zevenhuizen, 5 premie A koopwoningen en 9 huurwoningen in plan Swanla te Zevenhuizen alsmede 5 premie A koopwonin gen in plan Wilde Veenen te or te rea liseren door Bouwbedrijf D. de Graaf BV te Moerkapelle. Wat betreft de bouwterreinen kunnen B. en W. mededelen, dat i - J1-1Z. kunnen worden afgegeven. het zich laat aanzien voor de bouw van de 9 huurwoningen door de Stichting SSW een geld lening dient te worden aangegaan, waarbij de Stichting Waarborg fonds Sociale Woningbouw zich garant zal stellen voor de jaarlijk se rente- en aflossingsverplichtin gen alsmede voor de eventuele boeterente en de kosten, die uit de lening voortvloeien. WADDINXVEEN - Het Wad- dinxveense gemeentebestuur is het met het landelijk Coördinatie- orgaan Samenwerkende Ouderen organisaties eens dat het van be lang is dat ouderen zelf aan de slag gaan op het gebied van de bevordering van de lokale ver- keersveiliogheid. B. en W. delen op dit punt de conclusie in het rapport ’’Ouderen op (de) weg”, dat is doorgegeven aan de gemeentelijke werkgroep verkeersveiligheid, waarin ook het seniorenplatform en de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen zitting hebben. In die werkgroep zal bekeken gaan worden welke landelijke aan bevelingen ook in de Waddinx- veense situatie van toepassing zijn. Dit laat onverlet dat de ou derenbonden nu al aan de slag kunnen gaan om de knelpunten in dit Gouwedorp (zoals ook tekort komingen op vervoersgebied) te inventariseren, aldus B. en W. zen-Moerkapelle vijf sociale koop- ve plannen voor de 9 huurwonin- 'oningen laten bouwen, omdat gen en 5 premie A koopwoningen jn pjan Swanla, te realiseren in sidiabele contingent nieuwbouw al opdracht van is gerealiseerd. werkende Met Bouwbedrijf D. de Graaf BV ties en de 5 premie A koopwonin- te Moerkapelle is overeenstem- gen in plan Wilde Veenen, t_ .cc ming bereikt over de verkoop van 1 J D~' een perceel grond langs de Akker- weg te Moerkapelle, op welk per- onderhavige daarvoor schoongrondverklaringen Vervolgens delen zij mede, dat MOERKAPELLE - In Moerka- Moerkapelle. pelle wil de gemeente Zevenhui- Ter inzage liggen nu de definitie- 5 premie A koopwoningen i de Stichting Samen- W oningbouwkorpora-

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 3