Winkelhart in Betalen voor jeugspelers Sportweek tot 4 juni Arbeidsbureaus scoren weer goed 160 Balletleerlingen GRATIS* WAARDEBON 15, f BWBW fiMZS f»» Whirlpools half geld Waddinxveen (14) TE KOOP Stichting Remon strants kerkgebouw Cursussen in twee Slavische talen Ontmoeting Ger. Kerk Zevenhuizen delen?] Eetcafé in Gouda College bezoekt bedrijf WADDINXVEEN - Het college van Burgemester en Wethouders van Waddinxveen en enkele meest betrokken ambtenaren, hebben een bedrijfsbezoek ge bracht aan het op de Henegou- werweg gevestigde bedrijf Machi nefabriek J. van den Berg Zn. BV. er Expositie Verzetsmuseum in raadzaal Seminar over Oude Testament Korte cursussen bij dansschool ’’Waddinxveen” DIVERSE SHOWROOM BADKAMERS MET HOGE KORTINGEN GLASBEEK FOCWfi Pr. Morgrietln. 8a, Alphen Telefoon 01720-45499 - v rtgtansf cgratis waardebon •-^van 15- bij elke 100- aankoop van lak, verf en verfgereedschap ALLE RIJLESSEN 38,50 (60 min.) iedere maandagavond theorieles ook voor 17 - jarigen LEZERS SCHRIJVEN Zwemtocht Hans Verkerk verkoopt de nieuwste whirlpool Caribbean voor de halve prijs. De norma le verkoopprijs is f 3900,- nu f 1895,-. De whirlpool Carib bean is_een duobad geschikt voor personen (170 x 75), is van degelijk acryl gemaakt en heeft een elektronische bub- belregelaar. Wie binnenkort heerlijk wil bubbelen kan nu zijn slag slaan bij Hans Verkerk aan de Westkanaalweg 100 in Ter Aar. Voor informatie: 01722-4441. Vliegeren Sportontmoetingen tl*' u AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! \n Visconcours Fietstocht Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 27 mei 1992 UUL cursus Russisch is hij gaarne be reid in het schooljaar ’92/’93 de cursus te continueren en zelfs uit te breiden. Twee cursussen uit de volgende TER AAR: WESTKANAALWEG 100 - 01722-4441 ALPHEN A/D RUN: HOOFTSTRAAT 225 - 01720-206U NIEUW VENNEP: HOOFDWEG 1300 - 02526-72082 NIEUWEGE1N-Z: HOOGZANDVELD 22 - 03402-61115 Bij FOCWA garantiebedrijf Noordkade 24 Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET KEUKENS SANITAIR TEGELS 10-jarige leerlingen van de balletschool van Er wordt gestart om 9.00 uur en de finish is open tot 16.00 uur. De inschrijfkosten zijn ƒ4,- per persoon en kinderen tot 13 jaar ƒ2,50 per persoon. Het is een niet alleen leuke fietstocht maar u steunt als deelnemer ook een goed doel. Macikovd, docente Slavische Rotterdam. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). Bijna alle leerlingen (160) deden mee. Zelfs de vier- en vijfjarigen maakten hun verterende debuut als elfjes en kabouters. ZEVENHUIZEN - Zondagmid dag 31 mei om vier uur is er in de Gereformeerde Kerk van Zeven huizen weer een ’ontmoeting over drempels heen’. Kerkelijke en niet-kerkelijke men sen zijn van harte welkom. Ds. S. Landheer uit Kampen heeft als thema ’Preek zonder vermanin gen’. Jaap Akkerhuis begeleidt de samenzang. De zang- en muziek groep ’His Revelation’ uit Alphen aan den Rijn verleent haar mede werking. Voor de allerkleinsten is er oppas. Met de kinderen van 5 tot 12 jaar wordt een lied aangeleerd. Ds. Landheer vertelt hen een verhaal en er is een kleurplaat. ’His Revelation’ gaat om 15.50 uur zingen. De samenkomst be gint om 16.00 uur. De kerk aan de Dorpsstraat 106 is om 15.15 uur open. Koffie, thee en limona de staan klaar. ZEVENHUIZEN - In Hervormd Centrum De Brug aan de W. de Zwijgersingel 3 (naast de Paulus- kerk) in Gouda, wordt op vrijdag avond 12 juni en zaterdagochtend 13 juni een uniek seminar gehou den onder het motto ’Het Oude Testament In Vogelvlucht’. De seminarleider is drs. Hans Wulffraat. De bijeenkomsten vor men een geheel en duren resp. van 19.30 tot 22.15 uur en van 09.00 tot 13.00 uur. Dit seminar wordt georganiseerd door Living Bibles Holland in Ze venhuizen, uitgeefster van Het Boek, de bijbelversie in eenvoudi ge hedendaags Nederlands. Tijdens deze dag zal de geschie denis van de Oude Testament op een verhelderende manier worden toegelicht. Het bijzondere van dit seminar is dat de deelnemers ac tief meedoen. Haast spelenderwijs leert men hoofdlijn en achtergronden van het Oude Testament kennen. Alle feiten en gebeurtenissen van eeu wen her worden zo in hun juiste perspectief en volgorde gezet! Als tegemoetkoming in de kosten wordt een bijdrage van ƒ27,50 per volwassene en van ƒ10,- per kind t/m 15 jaar gevraagd. Dit bedrag kan op de dag zelf worden vol daan. Het studiemateriaal dat op deze dag wordt uitgereikt, is hier bij inbegrepen. ’’Beslist de moeite waard”, aldus Living Bibles. Er is een boekentafel aanwezig. Rijschool 'Bijna' Graanakker 84 - 2743 EL Waddinxveen Telefoon 01828-19852, b.g.g. 15950 ALPHEN AAN DEN RIJN - De Arbeidsbureaus in Alphen a/d Rijn, Gouda, Leiden, Lisse en Katwijk hebben in het eerste kwartaal 1992 opnieuw goed gescoord. Dit blijkt uit de kwar taalcijfers van het Regionaal Bestuur voor de Arbeidsvoorzienin gen Rijnstreek (RBA Rijnstreek). In de eerste drie maanden van dit jaar werden in totaal 1269 werkzoekenden geplaatst, waaron der 965 werklozen. Een resultaat van 119 procent ten opzichte van de vooraf gestelde taak. Dit gunstige beeld wordt ver sterkt door de zeer opvallende re sultaten die ten aanzien van vrou wen en minderheden zijn geboekt. Twee groepen werkzoekenden die dit jaar binnen het RBA Rijn streek extra aandacht krijgen. In totaal werden 135 minderheden en 524 vrouwen aan werk gehol pen. De arbeidsbureaus in Alphen a/d Rijn, Gouda, Leiden, Lisse en Katwijk willen dit jaar uitein delijk 325 mensen uit minder heidsgroeperingen en 1425 vrou wen aan de slag helpen. In vergelijking met het eerste kwartaal 1991, liggen de bemid- delingsresultaten circa 60 procent hoger. Volgens RBA-voorzitter Th. Terhorst zijn deze gunstige resultaten geen échte verrassing: ”A1 vanaf januari 1991 is binnen het RBA Rijnstreek met succes geopereerd. Vorig jaar behoorde onze regio landelijk gezien tot de top 5. Voor 1992 hebben wij daar om onze taakstelling met vijf pro cent verhoogd. De goede resultaten zijn deels te Tsjechisch in Waddinxveen worden gegeven door Daniele i en wonend in F Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder 1 pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. y verklaren door de cultuuromslag, die momenteel bij de arbeidsbu reaus in volle gang is. Een klant gerichte en zakelijke instelling zijn nieuwe elementen. Consulen ten gaan zich branche gericht spe cialiseren en kunnen daardoor marktgericht werken”. Al in 1991 heeft het RBA Rijn streek voor deze sectorale aanpak gekozen, bijvoorbeeld voor de ge zondheidszorg, de detailhandel en de transportsector. Een beleids lijn, die werd ondersteund door een recent arbeidsmarktonderzoek in de Rijnstreek. Als belangrijk gegeven kwam uit dit onderzoek naar voren dat een branche-ge- richte werkwijze het grootste ef fect heeft. Ook de resultaten met betrekking tot scholing - en belangrijk instru ment om werkzoekenden aan een baan te helpen - stemmen het RBA Rijnstreek tevreden. Veel aandacht hebben de arbeidsbu reaus besteed aan Centra Vakop leiding voor technische- en admi nistratieve beroepen in Leiden en de Vrouwen Vakschool Suze Baart, waar in het eerste kwartaal respectievelijk 104 en 32 werk zoekenden konden worden ge plaatst. Ook van de Sollicatatieclubs, die werkzoekenden helpen bij correct solliciteren, maken steeds meer mensen gebruik. In 1992 begon nen tot nu toe 92 cursisten aan een sollicitatietraining. Arbeidsvoorziening is sinds begin vorig jaar op een nieuwe leest ge schoeid. Het op elkaar afstemmen van vraag en aanbod op de ar beidsmarkt is nu een gezamenlij ke verantwoordelijkheid van werkgevers, werknemers en over heid. Daartoe is een nieuwe orga nisatie opgericht met een centraal bestuur (het CBA) en daaronder WADDINXVEEN - Leerlingen van balletschool Marcella Kou- wenhoven hebben op zaterdag 16 mei twee voorstellingen gegeven in de zaal van het Anne Frank- centrum in Waddinxveen. Die twee voorstellingen waren noodzakelijk om de ruim vijfhon derd toeschouwers een plaats te kunnen geven. Het sportweek voetbal, dat georga niseerd is door de voetbalcommis- sie onder voorzitterschap van de heer Verhagen, is gestart op 5 mei en is op zaterdag 23 mei is onder belangstelling van veel ou ders en leerkrachten van de basis scholen zeer goed verlopen. De voetbalvereniging Be Fair wordt hierbij bedankt voor het ter be schikking stellen van de velden. Het klaverjassen in het clubge bouw van de schuttersvereniging, dat oor Cor van Kooten is georga niseerd, heeft ondanks het stralen de weer veel inwoners van Wad dinxveen op de been gebracht en men heeft er een gezellige pot kunnen kaarten. Maandag 25 mei werd voor de Waddinxveense bevolking van 60 jaar en ouder het bingo 60+ in het Anne Frank- centrum gehouden. De Waddinxveense Reddings Bri gade zal vrijdag 29 mei het pres- tatiezwemmen organiseren in het Scene uit "De Poppenwinkel” in het Anne Frank-centrum, ge- WADDINXVEEN - De eerste twee weken van de 47e Sport week Waddinxveen zitten er weer op. De afsluiting van het jaar lijkse festijn van de Stichting Sportweekcomité is op donderdag 4 juni. Deze en volgende week staan nog een aantal sportevene menten van diverse verenigingen op het programma. Gouwebad De Sniep. De afstan den die gezwommen worden zijn de 500 en de 1.000 meter. Als het afstandzwemmen is volbracht ont vangt elke deelnemer een mooie herinnering aan zijn prestatie. Men kan starten vanaf 18.30 uur. Iedereen is welkom. Start men met een groep personen van mini maal 10 personen dan zijn de in schrijfkosten ƒ2,50 per persoon. De Waddinxveense Reddings Bri gade zal zorgen voor een goede begeleiding tijdens het prestatie- zwemmen. ten B-l-team krijgt en lager in de competitie zal moeten beginnen, dan het roemruchte B-l-team van Be Fair (interregionaal). Aan deze jongen worden koeien met gouden horens beloofd. Bij voorbeeld een reiskostenvergoe ding van ƒ2.000,- (nou, daar heb je in een seizoen veel aan’). Bo vendien is de kans van slagen in het betaalde voetbal uiterst ge ring. Nee, meneer Moons: Waarom raadt u uw pupil niet aan, lekker bij Be Fair op een hoger niveau dan bij Utrecht te gaan voetbal len? Of is het voor U persoonlijk een kick gezien te worden met men sen uit het betaalde voetbal? Van het oorspronkelijke idee uit Uw brief bent U wel ver verwijderd! H. TER MORSHUIZEN Otto-erf 14 WADDINXVEEN - Waddinxve- ner W. Moelker, de na een kwart eeuw afgetreden voorzitter van de Remonstrantse Gemeente in Waddinxveen, houdt zich als part- time-voorzitter nog volop bezig met de oprichting van de nieuwe Stichting tot Beheer van het Kerkgebouw aan de Zuidkade. Om die reden deelt hij voor de externe zaken het voorzitterschap met de nieuw gekozen voorzitter mr. T. van der Torren, die zich vooralsnog voornamelijk bezig zal houden met de interne gang van zaken. In het bestuur van de Remon strantse Gemeente heeft P.E. Mulder het penningmeesterschap overgenomen van Th. Lammertse. M. Kloet en P. de Niet maken deel uit van de nieuwe kascom missie. Voor de nieuwe Stichting tot Be heer van het Kerkgebouw aan de Zuidkade zijn voorstellen gedaan door het gemeentebestuur van Waddinxveen. Op de laatst ge houden ledenvergadering van de Remonstrantse Gemeente kreeg het kerkbestuur de machtiging de stichtingszaken verder te regelen. Ondanks de beperkte werktijd van de Rotterdamse predikant dr. E.H. Cossee is de Remonstrantse Gemeente van Waddinxveen in de afgelopen tijd gegroeid en zijn tal van activiteiten van de grond ge komen. In de eredienst van zon dag 17 mei werd een stoet van nieuwe leden bevestigd, allen al sinds korte of langere tijd vriend of belangstellende. ’’Alles loopt heel goed, mede dankzij de zelfwerkzaamheid van de gemeenteleden”, aldus het kerkbestuur. De predikant is vooral blij met de cursus voor toe tredende leden, omdat het fijn is als men ook mede verantwoorde lijk wil zijn voor de het reilen en zeilen en de instandhouding van de kleine remonstrantse geloofs gemeenschap, die in een tijd van ingrijpende veranderingen ver keert. (advertentie) Het hangt van de aanmelding af welke cursussen door zullen gaan. Bij voldoende deelname zal Dani ela Macikova deze cursussen ver zorgen. Zij is docente Slavische talen aan de Rijksuniversiteit te Groningen. Tsjechisch wordt aan geboden vanwege de speciale ban den tussen Waddinxveen en Tsje- choslowakije. In het Weekblad voor Waddinx veen is aandacht geschonken aan de brief die de voetbalvereniging WSE dit voorjaar heeft gestuurd aan jeugdspelers van verenigingen in de Goudse regio om bij de oranje-zwarten in de Oranjewijk te komen spelen. Op het eerste gezicht een sympa thiek idee, een leuk gebaar. Maar is André Moons, bestuurslid tech nische zaken van WSE, zich er van bewust, dat een samenwer kingsverband tussen voetbalclubs een kwestie is van geven en ne men? Wat te denken van het volgende. Bij WSE speelt in het gedegra deerde B-l een handige rechtsbui ten, geen topvoetballer, maar een prettige en bovendien plezierige jongen. Nee, wat doet André Moons, hij gaat met hem naar FC Utrecht, dat voor het eerst een op te rich- Niet alleen ouders, verzorgers, leerlingen en personeelsleden van de school kunnen deze lessen vol gen, ook belangstellenden, die geen binding met de school heb- ben kunnen zich aanmelden. De cursus wordt op woensdagavond Ook de nieuwe afdelingen jazz- dance, tap en moderne dans pre senteerden zich. De opbouw van de uitvoering bestond uit korte op zichzelf staande choreografieën, gedanst door leerlingen in ver schillende leeftijdsgroepen en gaf een goed beeld van de danstech- niek van de leerlingen. Het op spitzen gedanste ”Bach” oogstte veel succes. De zeer ver zorgde uitvoering werd mede mo gelijk gemaakt door de spontane hulp van veel moeders en vaders van de leerlingen. winkelcentrum durven te komen, moeten maar beloond worden met een parkeermeter, zodat het te verwachten parkeerprobleem ook opgelost is. Oh ja, de insinuaties dat de MAB (projectontwikkelaar) al bepaalde afspraken heeft met de gemeente Waddinxveen, waardoor de ge meente Waddinxveen genood zaakt zou zijn het plan Kerkweg- Oost doorgang te laten vinden in verband met schade-claims, die kunnen gewoon niet waar zijn. Een vertegenwoordiger van de MAB kan dan wel iets met de ge meente Waddinveen te maken hebben, maar dan kan hij alleen maar met een ambtenaar van onze gemeente lekker gegeten hebben in een decentraal gelegen Wad- dinxveens restaurant, waarvoor in de komende tien jaar ook nog een oplossing gezocht moet worden in verband met een centraal gelegen Smulplein. Een gemeentevertegenwoordiger mag en kan geen afspraken ma ken zolang niet alle officiële we gen bewandeld zijn, want dat zou hem/haar de kop kosten. Dus beste Waddinxveners, wat willen wij nu: een extra uitgebreid winkelcentrum, een rijksweg A 12a, stadse allures, weg met oud Waddinxveen? Van al het bovenstaande wil in ie der geval niets weten, laat de stad maar de stad en laat ons dorp maar ons dorp. F. STELLING Oranjelaan 26 Natuurlijk is het belangrijk dat wij Waddinxveners eindelijk eens een fatsoenlijk stedelijk uitziend en centraal gelegen winkelcen trum krijgen. Wat hebben wij op dit moment aan de decentrale winkelcentra in Waddinxveen, waar de inwoners van omliggende gemeentes niet willen komen. Wat is een winkelcentrum über haupt waard, zonder een Hema of andere grote bedrijven? Die paar zeer oudebomen langs de Kerkweg-Oost hebben hun langste tijd toch al gehad en enig belang bij die zogenaamde karak teristieke huizen is er toch eigen lijk niet, als er een paar mooie prestigieuze appartementen ge bouwd kunnen worden, met daar onder een ’’gezellige” winkel straat. Het verkeersprobleem dat door het plan Kerkweg-Oost te ver wachten is, mag zeker geen pro bleem genoemd worden. We zijn toch al gewend om in de file te staan en als je het naar naar alle redelijkheid bekijkt kunnen wij ons toch weer met een krat bier achterop de fiets en twee tassen boodschappen aan het stuur door het stadse Waddinxveen verplaat sen. Daarnaast heeft onze gemeente een plan klaar liggen om van de Oranjelaan en van een nieuw te creëren aansluitweg in zuidelijke richting, een soort rijksweg te ma ken, dus waar ligt nu nog het pro bleem. Al die automobilisten die dan toch nog met de auto naar dit De Stichting Sportweekcomité Waddinxveen houdt op zaterdag 30 mei om 14.00 uur het demon- stratie-vliegeren. In overleg met de gemeente wordt dit gedaan in het Gouwebos. Er zullen een aan tal uitzonderlijke grote maar ook kleine vliegers gedemonstreerd worden. Mochten er mensen zijn die zelf ook hun vliegers willen oplaten is dat beslist niet bezwaarlijk. Nadat het een aantal jaren slecht vlieger- weer is geweest doordat de wind verstek liet gaan hoopt de organi satie er dit jaar op dat er voldoen de wind zal zijn. De Stichting Sportweekcomité hoopt dat er bij deze demonstra tie vliegeren veel mensen zullen komen kijken. In de komende week staan er de jaarlijkse sportontmoetingen op het programma. Maandagavond 1 juni om acht uur is er in het Gouwebad de sportontmoeting waterpolo en in de sporthal De SNiep om zeven uur de sportont moeting korfbal. Om twee uur is er klaverjassen voor 60-plussers in het Anne Frank-centrum. Dinsdag 2 juni is er in de sport zaal Groenswaard om acht uur de sportontmoeting volleybal en om zeven uur op het voetbalcomplex van Waddinxveen de sportont moeting voetbal. Woensdag 3 juni is om acht uur in de sporthal de Sniep de sport ontmoeting badminton en om acht uur in het clubgebouw van de schuttersvereniging Waddinx veen aan de Alberdingk Thijm- laan de sportontmoeting schieten. Donderdag 4 juni wordt de 47e Sportweek Waddinxveen afgeslo ten met een sportontmoeting bas ketbal in de sportzaal De Duike laar om zeven uur, een sportont moeting tafeltennis aan de J.W. Frisoweg om zeven uur, een pres- tatieloop in het Gouwebos om ze ven uur (ƒ3,- per deelnemer) en schoolzwemmen in het Gouwebad de Sniep om kwart over zes. WADDINXVEEN - De dans school Waddinxveen aan de Sta- ringlaan heeft een driedaagse af- dansfeest achter de rug. Behoudens enkele korte cursus sen, waaronder een Lambadacur- sus, een paar vrijdansavonden en de dansvierdaagse van 17 t/m 20 juni, staan de activiteiten op de dansschool op een laag pitje, maar de tweede helft van augustus gaan zij weer volop van start. De jury van dansavonden kon er niet omheen dat ook bij de jeugd goed gedanst werd en er vielen dan ook veel sterren. Op de avon den zelf kon de mededelingen worden gegeven dat alle deelne mers waren geslaagd en dat er een aantal leerlingen zo goed had ge danst dat zij in aanmerking kwa men voor een extra vermelding, brons of zilver met ster, waarvan sommigen zelfs met een negen, een uitschieter was een dame met een 9,75 in de goudklasse. De afdansavonden, die gratis toe gankelijk waren voor toeschou wers, waren zeer druk bezocht en werden een ware happening, tij dens de jive werd door het pu bliek dan ook spontaan meege klapt. De diploma’s zijn uitgereikt tij dens het diploma-bal op zaterdag 23 mei, die onder de uitstekende muzikale begeleiding van de drie- mansband ’’You name it”, een he le sfeervolle avond is geworden. GOUDA/WADDINXVEEN - Vanavond (woensdag 27 mei) is er in het Vrouwen Centrum Gouda aan de Nieuwe Haven 310 weer een eetcafé tussen zes uur en half acht. De keuken is dan anderhalf uur geopend en er wordt gelegenheid geboden met elkaar te eten. Op het menu staan bruine bonen sala de, groentekoek, groene salade en kwarttaart met aardbeien. De kosten bedragen 11,50 gulden per persoon. Kinderen tot 12 jaar krijgen de helft reductie, mist on der begeleiding van een volwasse ne. Het is absoluut noodzakelijk te reserveren via telefoonnummer 01820 - 13371. Er is ruimte voor maximaal 30 gasten. WADDINXVEEN - Tot en met vrijdag 29 mei wordt er in de raadzaal van het gemeentehuis een tentoonstelling gehouden, ver zorgd door het Zuidhollands Ver zetsmuseum uit Gouda. In de reizende tentoonstelling ’’Bericht van Bob aan Jan” wordt aangetoond hoe belangrijk vrij heid van meningsuiting is. De ex positie laat de inbreuken op dit recht zien, zowel uit de periode van de Tweede Wereldoorlog, als in de tegenwoordige tijd. De tentoonstelling wordt ook on der de aandacht gebracht van leerlingen van de groepen 7 en 8 van het basisonderwijs te Wad dinxveen en de brugklasleerlingen van de scholen van voortgezet on derwijs. Alle scholen hebben een lesbrief gekregen, waarin de leerlingen in formatie verschaft wordt over de gehanteerde communicatiemidde len in de periode 40-45. De curussen Russisch en talen aan de Rijksuniversiteit in Groningen - - - - - - - - danst door de 9- en 10-jarige leerlingen van de balletsch Marcella Kouwenhoven. (Foto: Marcella Kouwenhovcnt Dit bezoek is het tweede in 1992 in een rij van zes af te leggen be drijfsbezoeken aan bedrijven ge vestigd in Waddinxveen. In 1898 is Machinefabreik J. van den Berg Zn. in Rotterdam ge start met haar activiteiten. In 1914 is de machinefabriek naar Waddinxveen verhuisd en heeft zich op de Henegouwerweg geves tigd. De activiteiten van Machinefa briek J. van den Berg Zn. lig gen op het terrein van wegen, do seren, mengen en transporteren van bijvoorbeeld poeders zoals kalvervoeders. Tevens ontwerpt en levert men complete produc- tie-eenheden, met name voor de droge procesindustrie waarbij ge dacht kan worden aan de voe dingsmiddelensector. Momenteel zijn er circa 60 men sen werkzaam bij Machinefabriek Van den Berg, waarvan ongeveer 30 a 35 personen in de technische sector. Tijdens de rondleiding, verzorgd door de heer E.J.J. Hoogduyn, bedrijfsleider bij Machinefabriek Van den Berg, is een overzicht gegeven van de diverse activitei ten van de machinefabriek. In de fabriek worden eigen syste men en installaties ontwikkeld om aan een specifieke vraag te kun nen voldoen. De vraag naar instal laties is onder meer afkomstig van afnemers uit de voedingsmidde lenindustrie, diervoederindustrie en chemische industrie. Praktijkervaring, eigen product ontwikkeling en een maximale co ördinatie met externe specialisten zijn de eigenschappen die Machi- nefarbiek J. van den Berg Zn. Waddinxveen BV prima resulta ten en tevreden klanten opleve ren. WADDINXVEEN - Voor parti culieren zullen er ook in het ko mend seizoen op de Samenwer kingsschool voor HAVO-Athe neum aan de Sniepweg in Wad dinxveen weer cursussen Russisch of Tsjechisch gegeven worden. Initiatiefnemer hiervan is G. Andeweg uit Zevenhuizen (tel. 01802-1919). Gezien de belangstelling geduren de de afgelopen drie jaar voor de drie mogelijkheden worden aange- - r>..—l::-i_. boden: 1. Russisch voor begin ners, 2. Russisch voor gevorder den (voor tweedejaars), 3. Rus sisch voor vergevorderden en 4. Tsjechisch voor beginners. gegeven. Ze bestaat uit 25 lessen van 90 minuten. De kosten voor een hele cursus bedragen ƒ450,-. Middelbare scholieren betalen ƒ300,-. Een tweede deelnemer uit een gezin betaalt eveneens ƒ300,-. Hierin zijn niet begrepen de kosten van een boek, stencilwerk en eventu eel ander lesmateriaal. Wie belangstelling heeft voor één van deze cursussen kan dit laten blijken door een (brief)kaartje te zenden aan G. Andeweg, De Wie lewaal 32, 2761 XZ Zevenhuizen of De Samenwerkingsschool, t.n.v. G. Andeweg, Sniepweg 61, 2742 AT Waddinxveen. Op zaterdag 30 mei wordt om 14.00 uur in het kader van de Waddinxveense sportweek door de hengelsportvereniging Wad dinxveen en viswedstrijd gehou den in de Gouwe. De winnaar van dit visconcours ontvangt voor één jaar de wisselbeker en krijgt de ti tel ’’Hengelkampioen van Wad dinxveen”. Naast individuele deelnemers kan I ook worden ingeschreven door een korps, dat bestaat uit 5 perso nen. Dit kunnen familieleden, me dewerkers van een bedrijf of bu ren zijn. De inschrijfkosten zijn ƒ10,- per persoon en dient bij in schrijving direkt te worden vol daan. Men kan zich inschrijven bij M. Reichard (Wingerd 7), tel. 01828-17119 alwaar men ook een reglement kan verkrijgen. De prijsuitreiking vindt plaats direkt na afloop van de wedstrijd bij de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan. De Stichting ’De Gouwebloem’ organiseert op zaterdag 30 mei de jaarlijks terugkerende fietstocht voor het hele gezin. De afstand is 35 a 45 km. Deze afstand moet voor de deelnemers goed haalbaar zijn. De tocht zal via Reeuwijk, Haastrecht en de Krimpener- waard lopen. De start en de finish is bij het ge bouw van de stichting ’De Gouwebloem’ aan de Tollenslaan in Waddinxveen. Men kan zich inschrijven van 8.45 tot 12.00 uur. het RBA Rijnstreek er een Is.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 17