Eerste titels voor Waddinxveen-tennis ■mill Korbis-trainer naar Nieuwerkerk Hier is uw Rijn en Gouwe Gouds Operettekoor vermaakte ouderen PIANO’S ORGELS krant te koop Rotaract zoekt jongeren bij Be Fair Twee jeugd- tournooien Bl Be Fair wint finale KNVB-beker Schoolcircus Savorini in AF-centrum Biljarten ouderen Chili-feest in De Boog Receptie ZVH in Zevenhuizen KEYBOARDS MATIGE VANGST Jan Middendorp polotrainer Gouds Poppen theater met 250e kinder voorstelling VOORDELIG JIT BIJ DE GROO'STE SPECIAALZaAK IN HOLLANDS-I/IIDDEN Damescompetitie Dames jeugd Zondagcompetitie n I 1 Ij Pagina 21 Weekbladvoor Waddinxveen Woensdag 27 mei 1992 I De huidige leden dubbels opsprin- In 7 Volop keus - Volopvoordeel!! KERKSTRAAT 2 28, EODEGRAVEN TELEFOON 0172i -12541 n en :elde :rras- WADDINXVEEN: Albert Heijn, Kon. Wilhelminaplein 41 Asscheman, Brederolaan 8 Boekhandel Burger, Dorpsstraat 39 Boonstoppel, J.v. Stolberglaan 1 De Bruin zelfbediening, Zuidkade 206 Cency BV, Passage 15 Jonkheid BV, Chopinlaan 2b Kool 4=6, Ieplaan71 Plusmarkt Riwa, Zuidplaslaan 184/186 Shell station G. Gouw, Henegouwerweg 26 Sig. Mag. van de Krans, Kerkweg 175 Sonneveld, Kon. Wilhelminaplein 6 Supermarkt van Mourik, Passage 208 Super Groensvoorde, Groensvoorde 4 Texaco van Beynum, Dreef 20 Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9 De dames scoorden deze week 50% winst met hun partijen. Team 1 won met 4-1 van Tiod 4. Team 2 en 3 deden dit ook met resp. TOC 2 en Bernisse 1. Het 4e team redde het niet tegen de Hartel 2 en verloor met 3-2. Het 5e team echter zag kans om tegen KSVV 1 uiteindelijk toch de winst naar zich toe te halen met 3-2. Team 6 moest een ruime veer la ten tegen De Dalle 1 met 1-4. De beide veteranen teams kwamen niet op stoot. Team 1 ging met 5-0 ten onder tegen Top 2 en team 2 met 3-2 tegen Top 4. Met deze stand van 2-2 en de we tenschap niets meer te mogen ver liezen werden de dubbels aange vat. Mike en Frank begonnen op dreef te komen en na een sterke' slagenwisseling werd het 3-2 met 6-7/6-3/6-3 voor Waddinxveen. Daarna was de weerstand van Ar tesia gebroken. De damesdubbel werd met 6-1/6-2 binnengehaald en de beide gemengde dubbel met 6-4/6-4 en 6-2/6-1. Het eer ste team is nu dan ook met nog 1 wedstrijd te gaan reeds kampioen. Het tweede gemengde team, be staande uit van der Draai, Luiten, Boere en Poot kwam uit tegen Grovellers 1 en overwonnen met 5-3. Het 4e team, Morshuizen, Verba- kel, v.d. Sluis en Zijderhand kon den dan ook niet anders doen dan hun tegenstander eveneens met 5-3 te vloeren, LTC Troimf 1. Het 5e team moest zijn meerdere erkennen in Delftse Hout 4 en moest een verlies van 5-3 accepte ren. Het eerste herenteam, ook wel ’’Heren 2 schuimend geweld” ge heten, ging op deze hete dag er fris tegenaan. Het tekent de ka raktervastheid van de heren dat ze dit deden ondanks het feit dat ze reeds gedegradeerd zijn. Frank Hoeke, Marcel Verbakel, Wim Frederiks en Niek Oosten dorp vochten bij een temperatuur van 29°C zich naar een 3-3 gelijk spel. Hoe warm en moeilijk het was bleek wel uit het feit dat Marcel in zijn 314 uur durende partij wel iswaar voor een winstpunt zorgde maar dat dit ten koste ging van een netpaal en dus het net. Een en ander bleek letterlijk ontwor teld te zijn zodat uit geweken moest worden naar een andere baan. Het tweede herenteam maakte korte metten met Arnolduspark 2 met 5-1. Ditzelfde lot bleek ech ter ook het derde team beschoren te zijn dat van Bergvliet 2 verloor met 5-1. WADDINXVEEN - Op initiatief van de protestants-christelijke De Sarvonin Lohmanschool (Win gerd) heeft vorige week drie avon den lang het eigen ’schoolcircus’ Savorini op de planken gestaan van de toneelzaal in het Anne Frank-centrum. Alle leerlingen van de De Savorn- in Lohmanschool hebben hard ge werkt aan dit evenement. Het aantal circusartiesten was zo groot dat het in drieën gesplist moest worden. Met volle zalen brachten zij een geweldig programma. De twee uur durende show was gevu(d met koorddanseressen, clowns en ruiters, gebracht door de groepen 1 en 2. De groepen 3, 4 en 5 hadden een geweldig leeuwenact en een toe schouwer moest op het podium messen werpen. De groepen 5/6 brachten iemand die werd doorgezaagd, maar ge lukkig weer netjes in elkaar gezet. Cowboys uit het Wilde Westen en zelfs ’Urbanus’ brachten een nummer. De groepen 7/8 hadden acrogym en een goocheltruc. Ook de leerkrachten droegen hun steentje bij. Het is jammer dat straks voor dit soort gelegenheden de toneelzaal van het Anne Frank- centrum niet meer gebruikt kan worden. WADDINXVEEN - Ook in de afgelopen week scoorden de competitieteams van Waddinxveen-tennis (tennispark De Woerd aan de Alberdingk Thijmlaan) weer volop. Dit had tot gevolg dat twee kampioenen thans reeds definitef zijn en een 5-tal met nog één wedstrijd te gaan het kampioenschap dicht naderen. De ze week wordt derhalve de week van de waarheid. Zaterdag werd in Capelle aan den IJssel de voorronde gespeeld van het gesloten klubkampioenschap. Voor ZVH deed als enige jeugd- team het dames juniorenteam mee. In een poule van vier teams gin gen er twee over naar de finale ronde op zaterdag 13 juni in Alk maar. ZVH begon met de wed strijd tegen Udenhout en wist met 15-10 en 15-7 deze wedstrijd te winnen. In de tweede wedstrijd kwam ZVH in het veld tegen SVM uit Meerkerk en kreeg het heel erg moeilijk. De eerste set werd door SVM met 15-9 gewonnen. Maar in de tweede set wist een wakker geschud ZVH met 15-6 te win nen. In de derde wedstrijd nam ZVH het op tegen Rowi. In een simpele 15-4 setwinst was deelname aan de finale al een feit. Hierdoor was de concentratie in de tweede set ver te zoeken en werd met moeite met 15-12 ook de laatste set ge wonnen. De ploeg van SVM zal eveneens in de finale aantreden. De beide promotieklasse teams van ZVH zijn in de districtsbe- kerfinale sterk gestart. De dames van ZVH 2 speelden tegen Novo 1 en wisten met 3-0 te winnen. De return werd op maandag 25 mei gespeeld in Noord wijk. Het derde herenteam van ZVH speelde tegen RVV 1 uit Rijns- burg en wist gedecideerd met 3-0 te winnen. De return wedstrijd wordt op zaterdag 30 mei ge speeld in Rijnsburg om 15.30 uur. Voor beide teams geldt dat een set winst al voldoende is om de districtsbeker te winnen. dersehen, einmal war es doch schön’. Een passend lied, want de oude ren weten niet of ze het koor nog terugzien in Waddinxveen. Als er geen toneelzaal meer is zal het niet meer mogelijk zijn het koor te laten optreden. Een prachtige avond, maar met de schaduw op de achtergrond van het al of niet behouden van de toneelzaal. ZEVENHUIZEN - Het behalen van de nationale volleybaltitel is voor Rentokil-ZVH aanleiding vrijdagavond 29 mei vanaf half acht een receptie te houden in party sport center De Zeven sprong aan de Strandweg in Ze venhuizen. die we in ons verdere leven uitste kend kunnen gebruiken”, gaat Rotaract verder. ’’Bovendien, en dat is waarschijn lijk onze belangrijkste motivatie, geeft dat ’iets betekenen voor an deren’ vaak een waanzinnige kick! Een blij gezicht, een woord van dank en je bent al uren werk en organisatorische problemen verge ten. ’Moe maar voldaan’ is bij ons een veel gehoorde kreet”. ”We lopen dan ook steeds rond met wilde plannen voor weer nieuwe activiteiten. Zowel voor onszelf als voor anderen. Om ze allemaal te realiseren zitten we echter te springen om vers bloed. Om nieuwe enthouasiastelingen die samen met ons de schouders eronder willen zetten”. WADDINXVEEN - Het begin en het einde van de 47e Sport week Waddinxveen gebeurt door de biljarters. De teams van de vereniging On der Ons (Anne Frank-centrum), Sportvrienden (café Sport) en Royal Inn (bar-bodega Royal Inn) zullen, op het groen laken, gaan uitmaken wie het sterkste team heeft. Het wedstrijdprogramma voor de komende weken, er zijn reeds en kele wedstrijden gespeeld, ziet er als volgt uit: maandag 1 juni bij de Sportvrienden en woensdag 3 juni bij de Sportvrienden. Ook in de zondagcompetitie ston den de gezichten vrolijk. Het door schildersbedrijf H. Koning uit Den Haag gesponsorde le ge mengde team kwam deze tropi sche zondag uit tegen Artesia 1 uit Koudekerk. Een sterke tegen stander. Doelstelling was om tenminste met 6-2 te winnen om het kampi oenschap veilig te stellen. Mike Luiten won zijn le single met een geroutineerde 6-2/6-3. Frank van den Berg kon een zekere matheid niet van zich afschudden en ver loor met 6-4/6-4. Stephanie van Munster zette haar abonnement op een driesetter voort en won na veel zwoegen met 3-6/6-3Z7-5. Lineke van Nederpelt had met een heel wisselend spel van haar tegenstander te maken. Hierdoor versloeg ze zich wel eens op een ogenschijnlijk makkelijke bal. Ze verloor uiteindelijk met 5-7/6- 4/4-6. WADDINXVEEN - buurtcentrum De (C.Huijgenslaan) houdt het Chili Comité Boskoop-Waddinxveen za terdagavond 6 juni om acht uur een groots Chili-feest. De toe gangsprijs bedraagt 10 gulden (kinderen onder de 12 jaar een rijksdaalder). Kaarten zijn nu al te koop bij de Solidariteitswinkel in Boskoop en bij de Wereldwin kel in Waddinxveen. De avond zal iets anders van kara- ter zijn dan de vorige jaren. Dit jaar zal er namelijk geen maaltijd worden geserveerd. Wel zijn er de hele avond, deels gratis, verschilldende Chileense hapjes te verkrijgen. Ook is er Chileense wijn. Natuurlijk is er weer live-muziek uit Chili en kan er volop gedanst worden. De opbrengst van deze avond gaat volledig naar een leerbewerkings- project in Chincolo, in het noor den van Chili. In dit Andes-dorp- je worden 12 werkloze vrouwen gesteund die onder professionele begeleiding kleine gebruiksartike len maken en op deze manier een inkomen proberen te verwerven. 9 Stelling/Keijser zetten toen alles op alles en wisten tenslotte in een slopende 3-setter het 2e punt te bemachtigen. 2-3 dus voor Wad dinxveen. Met nog 1 inhaalpartij op Hemelvaartsdag kan ook dit team kampioen worden. Veteranen 2 tenslotte kwam uit tegen Rhoon 2. Dit team bleek rijk aan blessures te zijn zodat met 2 invallers, Tom v.d. Berg en Theo Huisman, gespeeld werd. De tegenstanders leken grote plannen te hebben, maar de Wad- dinxveners wisten daar een stokje voor te steken. Carl Hasselbach en Tom van den Berg beten de spits af. En na een wat onwennig begin scoorden zij het eerste punt in een 3 setter van ruim 2 uur. Ruud Hornes en Leo Wempe de den dit in de helft van de tijd met 6-2/6-4. Theo Huisman en Ruud Hornes deden het zomogelijk nog eenvou diger met 6-4/6-0. Hierna deden Carl en Leo nog eens een schepje bovenop met 6-1/6-2. De laatste partij van Theo en Tom had meer tijd nodig. Na de eerste set vlotjes met 6-1 verloren te hebben vochten zij zich via een tie-break terug naar 1-1. De laat ste set werd tenslotte met 6-4 bin nengehaald. Uitslag 5-0 voor Waddinxveen. Team 2 en 3 Heren 35+ lieten het echter afweten met resp. 0-5 en 1-4. we ons ook in voor het welzijn van anderen”, aldus de dynamische jongeren. ”We organiseren sportdagen voor gehandicapten, verkopen wijn voor een goed doel, hakken hout voor Huize Souburgh en bouwen een duiventil in het Warnaar- plantsoen. We grijpen iedere gele genheid aan om iets voor de ge meenschap te betekenen en vullen dat op geheel eigen wijze in”. ’’Voor alle moeite die we moeten doen om bepaalde activiteiten van de grond te krijgen en uit te voe ren, krijgen we overigens wél heel veel terug. We hebben onderling vaak ontzettende lol bij de voor bereidingen, ontwikkelen ons or- gansisatie-talent en doen veel mensenkennis op. Allemaal zaken I WADDINXVEEN - Wim Groen I verlaat h<t einde van dit seizoen I zwem- er poloclub De Gouwe als I polotraincr. Hij gaat in het nieu- I we seizoen Merwede-heren in I Dordrecht trainen. I Wim Groen wordt opgevolgd door I Waddinxvener Jan Middendorp. I Zijn vrouw Elly is met Jaco de I Jong toegetreden tot de polocom- I missie. I De Gouve-waterpolo sluit het sei- 1 zoen af met heren 1 op een 5e 1 plaats in de eerste klasse, met nieuwkomer heren 2 op een 4e plaats in de reserve eerste klase j en dames 1 als hoofdklasser door I zich inde spannende play-offwed- I strijden te handhaven. I Waterpolokampioen werden heren I 6 (veteranen), heren jeugd A I (promotie naar het district) en da- j mes 2 (promotie naar de tweede I klasse). De zwemafdeliig behaal- I de in de B-competitie de zesde overwinning en promoveerde naar I de A-klasse. I De nieuwe kringcompetitie water- I polo start op zaterdag 12 of zater- I dag 19 september. Voor die tijd I zullen verschillende poloteams I aan een 13-tal tournooien deelne- I men. Heren 1 gaat dairvoor ook I naar België en Duitslind en ook I dames 1 acteert een kjer bij onze I zuiderburen. In de tweede helft vai juni is er I nog het vijfde bedrijiswaterpolo- I tournooi van De Gouwe. Het I knallend tropisch fees) voor de ei- I gen leden is op zaterdagavond 29 juni in het Gouwebadf’de Sniep”. WADDINXVEEN - De hengel- sportvereniging Waddinxveen (HSW) viste voor haar vierde wedstrijd voor de zomercompeti tie in de Vecht bij Breukelen. De vangst in dit in een schitterende omgeving gelegen water was ’be neden peil’ en bestond hoofdzake lijke uit kleinere vis. De uitslag zag er als volgt uit: 1. M. Reichard (5810 gram), 2. A. van Leeuwen (3280 gram), 3. H. Kraan (2850 gram) 4. R. Jenner (1760 gram), 5. M. Romeijn (1550 gram). Zaterdag 6 juni volgt de vijfde wedstrijd. Er wordt dan gevist in de Heimanswetering. Vertrek vanaf het NS-station Waddinx veen om 05.30 uur. Dinsdag 2 juni start de zomera vondencompetitie. Verzamelen bij de ’oude grinthoop’ aan Oude Rijn om 18.30 uur. Inschrijfgeld ƒ10,-. De competitie bestaat uit 6 wedstrijden van 216 uur, allen ge vist in de Oude Rijn. WADDINXVEEN - Be Fair- voetbal zal deze week het seizoen 1991/1992 besluiten met een tweetal tournooien. Op donderdag 28 mei (Hemelvaartsdag) zal een tournooi gehouden worden voor de D-pupillen, jongens van 10 tot 12 jaar. Vijftien elftallen totaal met bijna 200 jongens zullen dan te gast zijn in het Warnaarplantsoen. De D-l-poule is een zeer sterke poule. De hoogste pupillen van de betaalde clubs Feijenoord, Sparta en Excelsior zullen samen met Al- phense Boys en Be Fair gaan strij den om de Deka-Sportprijzenbo- kaal, nu nog in handen van Be Fair. De D-2 poule bestaat uit Soccer Boys, DSO, het Harderwijkse VVOG, Feijenoord en Be Fair. In de D-3 poule komen uit Velox, Soccer Boys, Alphense Boys, DSO en Be Fair. Voor alle elftal len is een beker beschikbaar. Twee dagen later vindt een groot landelijk C-tournooi plaats. Ook dit seizoen heeft Be Fair’s tour- nooicommissie weer de hand we ten te leggen op een aantal zeer interessante verenigingen. Zo zal de C-l-poule bestaan uit topama- teurclubs Quick Boys, het aloude Utrechtse Velox, oud-eredivisie club DWS uit Amsterdam, top club Feijenoord en uiteraard het C-l elftal van Be Fair. In de C-2 poule komen uit op nieuw Quick Boys en Feijenoord en verder Barendrecht, ARC en Be Fair. Tenslotte de C-3-poule met op nieuw Feijenoord, Barendrecht en ARC. Verder het Haagse ADO en Be Fair. De C-l poule speelt ook om de Deka-Sportprijzenbokaal, in het bezit, net als de echte KNVB-be ker, van Feijenoord. Ook hier is voor alle elftallen een beker be schikbaar. Beide tournooien be ginnen onr 11.00 uur. De prijsuit reiking zal zijn om 16.00 uur. Verder zullen 2 E-tearns op He melvaartsdag te gast zijn bij DSO enzullen op zaterdag 30 mei A-l in Lelystad te gast zijn bij Uni cum, B-l en D-l in Harderwijk bij VVOG, B-3 in Linschoten en zullen de pupillenteams opnieuw in Nieuwerkerk en bij Berkel hun tournooien spelen. WADDINXVEEN - Na een voor sportbegrippen lange periode van vijf jaar gaat Korbis-korfbal afscheid nemen van trainer coach Gijs van de Brink als oefenmeester van het eerste achtta in de zaal- en veldcompetitie, die dit seizoen in de middenmoot is geëindigd. Hij vertrekt naar Nieuwerkerk-korfbal. Dat betekent voor Gijs van de Brink het einde van een Waddinx- veense periode van vijf jaar waar op met tevredenheid kan worden teruggezien, want onder zijn lei ding lukt het Korbis om vanuit de afdelingsjuniroen 2e klas door te stoten naar de districtscompetitie, voorwaar geen geringe prestatie! Het huidige senioren-standaard- achttal bestaat dan ook nog vrij wel uit dezelfde spelers en speel sters die destijds in de afdelings- juniorenklasse uitkwamen. Niet alleen bij Korbis was Van de Brink actief, ook daarvoor bij de regioverenigingen IJsselvogels (Moordrecht), Argento (Schoon hoven) en Reeuwijk heeft hij dik wijls met succes zijn denkbeelden over hoe het korfbal gespeeld moet worden gebracht, na deze voor Korbis succesvolle periode gaat Van de Brink het ko mend seizoen naar Nieuwerkerk waar hij zich speciaal gaat toeleg gen op de begeleiding van de jeugd achttallen. Wellicht dat hem bij Nieuwerkerk ook goede resultaten ten deel zullen vallen! De laatste competitiewedstrijd van Korbis tegen het al vrijwel gedegradeerde ODS uit Rijswijk bracht het achttal van de schei dende coach een ruime 14-7 over winning. Geen enkel ogenblik is Kobris in gevaar geweest, daarvoor was het Rijswijkse korfbalspelletje te doorzichtig. Hoewel de Waddinx- veense overwinning royaal ge noemd kan worden vielen er voor al in de verdediging nogal eens onnodige gaten, waarvan ODS, zeker in de eerste helft wist te profiteren. Daardoor ook bleef het scorever- loop toen redelijk in evenwicht. Na 1-0 vlak onder de korf door Pieter Slootweg en 2-0 uit een af standschot van Jaco Wineke lukte het ODS zowaar om naar 2-2 te rug te komen door nonchalance in de verdediging bekwaam af te straffen. Kennelijk schudde deze treffers Korbis pas goed wakker, want met twee zuivere afstandtreffers bracht Ellen van de Ent Korbis weer op voorsprong (4-2). In feite was toen al duidelijk ge worden dat - gelet op het spel- beeld - Korbis de langste adem zou hebben. Na 4-3 werd dat nog eens onderstreept door treffers WADDINXVEEN - Vorige week maandagavond werd in het Anne Frank-centrum door de Culturele Commissie een culturele avond gehouden voor alle ouderen en mindervaliden in Wad dinxveen met het optreden van het Goudse Operettekoor. Dit koor, bestaande uit 20 leden en 7 solisten onder leiding van Charles v.d. Veeke met aan de piano Frank Gaster, bracht een programma van bekende operetteliederen en melodiën uit ope ras. Volgend jaar bestaat de Goudse Operette 20 jaar. Dan wordt Frank Gaster na 20 jaar afgelost door Charles v.d. Veeke. De zal was overvol met belangstellenden. Weer werd bewezen hoe belang rijk deze culturele avonden zijn en hoe groot de waardering is voor deze avonden. Weer werd bewezen dat de toneelzaal ook voor dit werk onmisbaar is. Het was warm maandagavond, maar met evenveel warmte wer den de liederen door de zangers en solisten ten gehore gebracht. Bovendien was het enthousiasme van de koorleden bijzonder groot. Het enthousiasme van de koorle den werd mede beïnvloed door de aanwezigen in de zaal. Warm en enthousiast waren de reacties en met de bekende liederen werd er heerlijk meegezongen en geap- plaudiseerd, zoals met het lied ’Mein kleiner Gardeoffizier’. Het was een geweldige avond met zang van een hoge kwaliteit. Voor de pauze bestond het programma uit bekende musicals en na de pauze was er het operettepro- gramma. In haar slotwoord bracht het com missielid mevrouw T.J.G. Both- van ’t Slot - de voorzitter A. Both was wegens ziekte afwezig - het koor en de solisten dank voor het geen geboden was. Ook bracht zij dank voor de leiding en de voor treffelijke begeleiding. Ook voor deze avond is veel oefe ning nodig geweest en is hieraan een grote studie voorafgegaan, al dus mevrouw Both. Er werd tref zeker ingezet en de zang en voor dracht waren uitstekend. De bedoeling was in juni nog een avond te houden, maar het is de commissie niet gelukt een gezel schap te vinden, dat voor een hoogstaande avond kan zorgen. Vandaar moet de avond met de Goudse Operette als de slotavond van het seizoen 1991/1992 wor den beschouwd. Het is bijna een traditie dat de Goudse Operette de slotavond verzorgt en door omstandigheden is dat dan nu ook het geval, aldus mevrouw Both. De avond werd besloten met het zingen met koor en publiek van het ’Auf Wie- van Miriam de Boer en opnieuw Pieter Slootweg (6-3). Even nog stribbelde ODS tegen, het werd toen 6-5, maar enkel goed uitgespeelde aanvallen resul teerden in de ruststand van 8-5. Marino van ’t Zwet en Jaco Wine ke waren daarvoor verantwoorde lijk. Na de thee was het pleit snel be slecht, want zonder al te veel moeite wist Korbis de stand ver der uit te bouwen via doelpunten van Ellen van de Ent, Miriam de Boer, Marino van ’t Zwet en Pie ter Slootweg (12-5). Dat was zo halverwege de tweede speelhelft. Een tiental minuten voor tijd wist Astrid Wassenaar de score op te voeren tot 13-5 al vorens ODS nog iets terug wist te doen. Tot slot gelukte het Yvonne Vis ser de eindstand op 14-7 te bepa len, waardoor Korbis met dertien punten uit evenzoveel wedstrijden op een goede middenmootpositie is geëindigd. Enkele deelnemertjes aan de voorstellingen van "Circus Sa vorini" van de De Savornin Lohmanschool in het Anne Frank- centrum. De huidige leden van de serviceclub voor jongeren, Rotaract Waddinxveen, gefotografeerd op de Coenecoopbrug. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De Rotaract Waddinxveen, de jeugdorganisatie van de Rotary Club voor 18- tot 28-jarigen, voert een ledenwerfac tie. Geïnteresseerden kunnen voor ”de meest directe lijn naar de leukste tijd van je leven” contact opnemen met Frank Wekking op de telefoonnummers 01820-33311 (9.00-18.00 uur) en 01828-13885 (18.00-22.00 uur). Volgens de Waddinxveense ser- vicejeugd staat Rotaract niet al leen voor traditie, ontwikkeling, plezier, kameraadschap en gezel ligheid maar ook voor actie, inzet en betrokkenheid. ”Zo doen we samen niet alleen dingen die ons eigen leven veraan genamen, zoals een weekendje zeilen bijvoorbeeld, maar spannen WADDINXVEEN - Het toch al unieke seizoen van de Be Far- jeugd en speciaal het B-l-elfal kreeg tijdens de laatste officele wedstrijd dit seizoen een vervtlg. B-l werd winnaar van de KN7B- bekercompetitie. Bij Waddinxveen-voetbal wep de finale afgelopen donderdagdond verspeeld tussen Schoonhovj Be Fair. Schoonhoven sp vooral het eerste half uur v. send sterk aanvallend voetlal en nam na 10 minuten een 0-1 voor sprong. Toch was Be Fair geen mohent in gevaar. Bij het opnieuw nassaal opgekomen publiek was weinig twijfel. Be Fair zou dit karwei moeten kunnen klaren. In 10 minuten was alles op een rijtje gezet, Be Fair vefcamelde haar krachten en scoorde middels Cees Sol en Wim v.d. Stirre (2x) en kwma met een 3-1 uststand. In de tweede helft em rustig voetballend Be Fair, da Schoon hoven regelmatig liet konen, wer den opgeschrikt door 32 en zet ten weer snel op traditicnele wijze de zaken recht. Egon Tprmorshui- zen scoorde 4-2, echtr op een speciale manier: hotg gend en koppend. Complimenten waren, er van de afgevaardigden vn ie KNVB. Voor het tweede achtereenvolgen de seizoen werd het B-l elftal van Be Fair kampioen en won de be ker. Het was dan ook te verwach ten dat de KNVB fit B-l elftal uitriep tot de beste ploeg van de afgelopen jaren. Complimenten ook voor Wad dinxveen, dat zich een perfect gastheer toonde en volgend sei zoen zeker weer vtel samenwer king met Be Fair mag verwach ten. Het is toch ijn te kunnen constateren dat twie voetbalvere nigingen uit dit Gouwedorp zo veel goede organisitie en sportivi teit kunnen uitstralen. De komende welen beslist het hoogste orgaan vat de KNVB wat er gaat gebeuren met de B-junio- rencompetitie vdgend seizoen, ’’Zeist” zal dan bekend maken of er een betaalde competitie voor jongens van 14 tot 16 jaar, iets wat door de Betaalde Voetbal Or ganisatie (BVO) toegejuichd wordt. Nederland wordt dan in 6 eerste divisies verdeeld, waar alle betaal de clubs aan mee mogen doen. Hieronder een aantal amateur clubs, die op grond van hun pres taties op ’’gelijk niveau” worden geacht. Ma één seizoen werden de eerste 2 geëindigde clubs van de 6 eer ste divisies tezamen gebracht in een eredivisie. Deze 12 clubs zul len dan net als de betaalde A- competitie het gehele land door reizen. Be Fair was zeer vereerd door ’’Zeist” benaderd te worden om het hun B-l elftal volgend seizoen deel te gaan namen. Verder ko men uit de provincie Zuid-Hol- land het Haagse ADO en het Kat- wijkse Quick Boys hiervoor in aanmerking. Het eerste mix-team in de zater- dagcompetitie won wederom. Nu met 4-1 van Be Quick Maassluis. Henriëtte Laar won haar singel na 5-3 en 40-0 achterstand met een tie-break en de 2e set vervolgens met 6-1. Marcel Schreven legde de tegenstander moeiteloos neer met 6-1/6-1. Helaas ging de mixed dubbel van Eric Naafs en Saskia Elberse on verwacht verloren. De dames- en herendubbel echter werden in resp. 3 en 2 sets veilig gesteld. Dit team moet op Hemelvaarts dag nog een inhaalwedstrijd spe len om ongeslagen kampioen te worden. Het tweede mixteam won met 4-1 van Rozenburg 1. Het derde mix- team had wat meer moeite met Sluipers 3, maar won toch met 3-2. Team 4 gemengd onder leiding van Gerard van Oyen - het team dat alles wilde winnen - is inder daad ongeslagen kampioen gewor den bij de wedstrijd tegen Be Quick in Gouda. In de single had Margo Hoogen- doorn geen enkele moeite met haar tegenstander 6-2/6-1. Willem Wesselo en Atie Duyves- tein wonnen hun mixed-dubbel in 3 sets. De laatste set werd met een zenuwslopende tie-break afge dwongen. Hierna trad Gerard zelf op. Deze partij kon beslissend zijn voor het behalen van het kampioenschap. Be Quick had er zekerheidshalve een C2 speler tegen aangegooid. Maar met een meer dan boven menselijke inspanning wist Ge rard in 2 uur en driekwartier on der tropische omstandigheden en via een tie-break in de derde set de zege naar zich toe te halen. Na kunstmatige voeding en mond op mondbeademing kwam hij er echter snel weer bovenop! De twee laatste partijen van Margo en Hannelore Stelling en Gerard en Willem gingen verloren. Deels door medelijden met de tegenpar tij verklaarde Gerard en deels om dat de concentratie verdwenen was door het feestgedruis. Het kampioenschap was immers bin nen. Het eerste herenteam won tegen DDH 1 met 4-1. Het tweede he renteam echter moest tegen De Hartel 2 een fors verlies van 5-0 incasseren. Hoewel Waddinxveen maar liefst 3 driesetters afdwong kon geen enkel punt binnenge haald worden. Het derde herenteam nam echter ongezien wraak op deze nederlaag en legde Halfweg 4 neer met 5-0. Het eerste heren 35+ team wist Menheerse 1 met eveneens 5-0 te verslaan. Veteranen 1 had het moeilijk te gen Ready 1. Het streven was om tenminste met 3-2 te winnen. Dan was dit team ook kampioen. Deze psychische druk bleek ech ter te zwaar. De Nederhof Dolislager, Keijser/Binkhuijzen en Stelling/Nederhof moesten aan de tegenpartij gelaten worden. Dolislager Binkhuijzen wisten vervolgens 1 punt te incasseren. GOUDA - De maand juni wordt voor de kinderen vanaf 4 jaar in het Gouds Poppentheater aan de Fluwelensingel 53 in Gouda een extra feestelijke maand. Op woensdag 3 juni wordt de 250-ste vrije kindervoorstelling gespeeld. De vaste bespeelster van het theater, Hanneke Kui pers, speelt het verhaal van Jop- pe. De hoofdpersoon uit ”Het boek van Joppe”, een jongetje dat veel van lezen houdt. Op een dag ont moet hij een boekenwurm en be leeft daarna een spannend avon tuur. Deze voorstelling wordt her haald op 6, 10 en 17 juni. Op 13 juni is er een gastvoorstel- ling in het Gouds Poppentheater. Ben van Kempen en Anita ’t Sas, Theater Popjekt uit Leiden, spe len twee korte verhalen: ”Het ge le paardje” en ”Het kleinste cir cus”. Het eerste verhaal gaat over het jongetje Okki die zijn gele paard kwijt is. Hij zoekt hem overal, maar kan hem nergens vinden. Hij heeft er zelfs een liedje over gemaakt. Maar dan verandert de vrolijke kast in een zwarte kast en ook het paardje wordt zwart. Samen met de kinderen probeert Okki de vrolijke gekleurde wereld weer terug te vinden. Het kleinste circus spreekt voor zich, een lan ge rij van circusartiesten komen voorbij in een bonte parade. Op 24 juni speelt Hanneke Kui pers het Dromenkistje, een span nend verhaal over de droomkonin gin en de boze tovenaar die alle dromen wil hebben. De tweede gastvoorstelling deze maand op 27 juni wordt gespeelt door Theater Parabel uit Kou- dekerke. De Zeeuwse poppenspe ler Sjaak Vereist brengt het ver haal over de wolf en de kippen. De wolf heeft verschrikkelijk veel zin in een lekker kippeboutje. Als dat maar goed afloopt. Tenslotte op 1 en 4 juli de voorstelling Kou de trollenvoeten over de grote trollenvrouw en de kleine trol die honger heeft. Tijdens de schoolvakantie is het poppentheater gesloten. het Boog Comité Boskoop-Waddinxveen een groots Chili-feest. De toe-

WvW | 1992 | | pagina 21