WADDINXVEEN 01828-12578 Einde competitie nadert voor Be Fair-tennis Mark Kranenburg 3e bij NK-turnen Deense topjeugd was bij Aeolus 5 MARIJT voor bedrijven en particulieren... Dubbel titelfeest bij Flyers Sponsor- zwemmen op 18 juni Zwarte band Den Edel Gouwebos- ioop van Antilope I Jeugd titel Excelsior Berghout prestatie- Gouwebad J)e Sperwer - Bethelschool wint Korbis- schoolkorfbal Florida-jeugd in de prijzen BEZORG(ST)ER, KOM OP! (ALS JE DURFT) 1 t ie I f WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE REGIO EFFEKT L Natuurlijk tegen uitstekende vergoeding. Interesse? Bel dan: j om ’s ochtends voor zeven uur ons dagblad te bezorgen. Ben jij een ochtendmens en heb je geen hekel aan vroeg opstaan? Dan ben jij de persoon die wij zoeken in de plaats i L_ Einde seizoen Heren 18+ 35+ Tweede dag r 13 *)- R1- 4 !r ne en> ËR i I Unie Buitenhuis I Eben Haezerschool AUTO- POETS- I i CENTRALE Veteranen 1 A.J 6 Adriënne I I i i i i i I i I 1 n 5- L r L i i f i j i 1 5 5 9 1 4 J 1 5 3 ging met 2-6 verlo- :de werd 7-6. Toen waren de tegenstandsters uitge blust. 6-0 Voor de derde set geeft dat duidelijk aan. Team 12 van Greet Stuiver staat na de 4-1 winst tegen CC4 op de tweede of derde plaats in de 6e klasse. Er zal veel afhangen van de komende wedstrijd tegen Ou- delande. WADDINXVEEN - De hervorm de Bethelschool is glorieus win naar geworden van het op woens dag 13 mei door Korbis-korfbal gehouden schoolkorfbalkampioen- schap voor de groepen 7/8 van al le basisscholen in Waddinxveen en Boskoop. De start van de 2 kilometer is om 19.00 uur, terwijl de overige af standen om 19.30 uur zullen wor den weggeschoten. Inschrijvingen vinden plaats in het clubgebouw van Antilope aan de Alberdingk Thijmlaan en het inschrijfgeld is voor alle afstanden ƒ3,- Informatie over de loop verkrijg baar bij Peter Wennekes, telefoon 01828-13623. WADDINXVEEN - Liefst twee maal was het feest bij Flyers-bas- ketbal afgelopen week. Werden woensdag de jongens-welpen met vlag en wimpel kampioen, vrijdag viel meisjes-junioren 1 de huldi ging voor het kampioenschap ten deel. Voordat de jongens-welpen hun kampioens-medailles omgehangen kregen moesten ze nog wel ’even’ winnen van Leiderdorp 2. Hoewel Flyers flink tegenstand kreeg wa ze ook in deze wedstrijd weer het beste team, de Waddinx- venertjes wonnen met duidelijk verschil: 51-27. Met het klinken van het eindsig naal kon het kampioensfeest-ge- beuren losbarsten en met een éch te huldiging en veel felicitaites van de supporters werd het suc- cesjaar mooi afgerond. De kampioenen zijn Michiel Mos, Anthony Hazeleger, René Oudijk, Dieter Uitbeijerse, Tie Wai Lam, Hinse ter Schuur, Jeroen Postma, Ralph Bink, natuurlijk coach Jes- ca van Loo en assitenten Marian Dijkstra, Martine Broekman en Arjan van Zanten. De meisjes-junioren 1 waren al kampioen maar afgelopen vrijdag zou met de laatste wedstrijd een kampioensfeestje gebouw worden. In die wedstrijd wilden de meisjes hun publiek nog eens trakteren op WADDINXVEEN - Donderdag avond 4 juni houdt de atletiekver eniging Antilope voor de vierde keer de jaarlijkse Gouwebosloop. In het prachtige jonge Gouwebos zijn verschillende parcoursen uit gezet voor de liefhebbers van de korte- en middenafstand. Het Gouwebos leent zich tegen woordig bij uitstek om hardloop wedstrijden te organiseren. Voor gaande jaren deden veel recrean ten zowel als wedstrijdatleten mee met de diverse afstanden. De af standen zijn dit jaar 2, 5, 10 en 15 kilometer. Met de herendubbel werd de de- monstratiewedstrijd op spectacu laire wijze besloten. Met techni sche hoogstandjes, flitsende sla genwisselingen en menige komi sche noot kreeg men veelvuldig de handen van het in grote getale aanwezige publiek op elkaar. Nadat alle deelnemers/sters ’s avonds hadden genoten van een verfrissende duik in het subtropi sche gedeelte van Gouwebad De Sniep, dat voor deze gelegenheid speciaal was afgehuurd, bracht het merendeel de .nacht door in sportzaal De Duikelaar. Nadat het tournooi op 15 april niet door kon gaan vanwege het slechte weer werd het (mede op verzoek van een aantal deelne mende scholen) niet afgelast, maar uitgesteld en wel tot 13 mei. Die woensdag hoefde men abso luut niet bang te zijn voor slecht weer, het was echt uitgesproken korfbalweer. Aanvankelijk zouden in april 22 teams deelnemen, maar doordat op de nieuwe datum een aantal scholen andere school activiteiten als schoolreisje of sportdagen hadden werd aan het tournooi uiteindelijk deelgenomen door 20 teams. oren spektakel moest het basket- bal-plezier van andere wedstrijden komen. Veel te genieten was er zeker bij de jongens-junioren die tegen Lokomotief voor de 2e plaats speelden. In een technisch leuke wedstrijd moesten de jongens van Flyers-coach Hans Bink maar nèt de meerdere erkennen in Loko. Tot tweemaal toe knokten de Fly ers een forse achterstand weg maar de Rijswijkers pakten de winst met 67-75. Scores: Stefan Gielliet 22, Eric Lammerts van Bueren 16, Marcel Pentier 10 pnt. Ook een leuke partij was er tus sen dames 3 en de nummer 2 Gymnova. Flyers, aangevuld met enkele junioren, speelde een ster ke le helft waardoor ze bij rust verrassend leidde met 26-24. Na rust was Gymnova tóch te sterk en omdat het Flyers ook niet meer echt lukte werd het 46-63. Scores: Marianne van de Hoeven 13, Ineke Kuypers 10, Chantal Niels 9 en Raaphorst 6 punten. Heren 3 besloot met een spannen de, één-punts, overwinning 64-63 het seizoen met een, gedeelde, 4e plaats. Mike Heerkens (nog gefe liciteerd) had 18, Gert Jan Os kam en Alfred Gerrits 13, Rijk Mei’.leman 10 pnt. WADDINXVEEN - Op het zeer sterk bezette jeugdtournooi bad minton van de BC Velo (240 deel nemers) in Wateringen (bij Den Haag) wisten de Florida-jeugdspe- lers Linda Hartwijk (10), Leon van Prooyen (12) en Marius van Prooyen (9) zich bij de top te scharen. WADDINXVEEN - Bij de dan examens Jiu-Jitsu van het district Zuid-Holland op zaterdag 23 mei zijn alle negen kandidaten van de Waddinxveense sportschool Den Edel geslaagd voor hun felbegeer de zwarte band, respectievelijk eerste en tweede dan. Na een maandenlange voorberei ding op hun examen konden Mau rice Roumimper, Barry van Bom mel, Erik Bulk, Lennard Bron, Douwe Douma, Remco Kant en Edwin Breedijk hun zwarte band (eerste dan) in ontvangst nemen van de examencommissie. Anco Bulk en Ron van der Hoe ven slaagden voor hun tweede dan. Een week daarvoor had Anco Bulk bij de Dan examens judo al zijn tweede dan judo in de wacht gesleept. een leuke partij basketball en ook de huldiging meer gestalte geven. Helaas ging de wedstrijd niet door, de tegenstander belde te elf der ure af. Het kampioenschap moest daar om wat ’droogjes’ gevierd worden maar natuurlijk was er wel sprake van een echte viering. Ook hier vanzelfsprekend een huldiging door mede-Flyers en vooral sup porters. Het team dat met kop en schou ders boven de concurrentie uit stak, werd gevormd door: Chantal Niels, Chantal Mahieu, Yvonne Wiebes, Mireille Raaphorst, Ma rianne van de Hoeven, Marion Houweling, Marloes Thijs, Mari an Dijkstra, Martine Broekman, Antoinette van Dam, Brenda van Leeuwen, Henriëtte Crielaard en de mannen die het team leidden Robbert Kaufamn en Wolter Zwijnenburg. Zonder het verwacht meisjes-juni- Twintig teams, die vol inzet stre den om de wisselbeker, die door de Eben Haëzerschool verdedigd werd. Was deze school vorig jaar veruit de sterkste, nu was deze eer weggelegd voor de Bethel school, die met 2 teams aan het tournooi deelnam. Bethelschool 2 werd schoolkorf- balkampioen van Waddinxveen en Boskoop. En dat was voor de Bet helschool nog niet alles. Bethel school 1 werd de nr. 2 van het tournooi. Voorwaar een schitte rende prestatie voor deze school. Voor de nummers 1 en 2 van het plaatselijke schoolkorfbalkampi- oenschap behoort een uitnodiging tot deelname aan het door de Af deling Rotterdam van de Korfbal- bond georganiseerde regio-s- choolkorfbalkampioenschap. Op deze uitnodiging werd door de Bethelschool met veel enthousias me ingegaan. Na nog een extra training gingen zij vorige week richting Nieuwerkerk, alwaar dit tournooi gehouden werd. Na een aantal spannende wedstrijden wer den de beide teams van de Bet helschool respectievelijk 3 en 4 in hun poules, zeker een prestatie waar zij trots op mogen zijn! Diezelfde middag werd aan een aantal deelnemers aan het Korbis- schoolkorfbaltournooi op en om het Korbis-clubgebouw een spelle tjesmiddag aangeboden, waar zo’n 40 kinderen op af kwamen. Dat ook dat een succes was, mocht achteraf blijken uit een aantal zeer leuke reacties van de kinde ren. Mark Kranenburg van TOOS-gymnastiek aan het werk op de voltige-paddestoel. (Foto: W.J. Kerkhoven). De Deense selectie voor de ontmoeting tegen het eerste team van Aeolus-basketbal. Van links naar rechts Rikke Olsen, Pe ter Rasmussen, Michelle Rasmussen, Ron Daniëls (coach De nen), Mayken Hee Nielsen, Jim Laurensen, Natasja van Es, Tjeerd Hillerts, Viola Scheijen, Marco Overes en Adrie Sip (coach Aeolus). WADDINXVEEN - Ondanks het mooie zomerweer werd er vo rig weekeinde op het scherpst van de snede gespeeld tijdens het door de Waddinxveense badmintonclub Regio Effekt/Aeolus georganiseerde ”6e invitatie-jeugd-team-tournooi”. In totaal wer- - Voor de deelnemers was dit zon der meer de belangrijkste wed strijd van het seizoen en dat was duidelijk te merken, want er werd met volle inzet en op een hoog ni veau geturnd. Het in ruime getale opgekomen publiek genoot dus met volle teu gen van het turnspektakel, waarin de TOOS-turners zich uitstekend hebben geweerd en met drie me dailles naar Waddinxveen terug keerden. Maarten Verbree was de eerste TOOS-turner, die in niveau 4B zijn opwachting mocht maken, maar het duurde even voordat Maarten aan de wedstrijd kon be ginnen, want hij voelde zich zo beroerd dat hij vlak voor de wed strijd nog moest overgeven. Het feit dat hij verre van fit aan de wedstrijd begon weerhield Maarten er niet van om op voltige met een 6.30 redelijk van start te gaan. Zijn ringoefening (6.30) kwam niet optimaal uit de verf, maar op sprong scoorde Maarten weer goed: 7.65. Ook zijn oefeningen op brug (6.00) en rek (5.00) wa ren niet optimaal, maar op het laatste toestel, vrije oefening, kwam Maarten met een 7.50 weer goed voor de dag. Uiteindelijk werd Maarten elfde met een to taal van 38.75, gezien zijn fysieke gesteldheid een goede prestatie. In het tweede wedstrijdgedeelte Elf Florida-jeugdspelers trachtten zich te handhaven tussen spelers van de nationale selecties en dis- tricts-selecties (o.a. Limburg). Maaike v.d. Weij en Rémon v. Gemeren wisten in het enkelspel hun poule te winnen, maar kwa men niet verder. In het gemengd dubbel won Linda Hartwijk met Jörn v. Dijk (Zigo-Alphen) in de groep tot 12 jaar. Marius v. Prooyen werd met Jörn eerste in de HD tot 10 jaar en Lé on v. Prooyen werd met A. Rui tenberg van De Ritte tweede in de HD tot 12 j. achter de nrs. 1. en 2. van Nederland, waar ’niet tegen te spelen viel’. Florida sluit het speelseizoen ’91- ’92 af met de algemene ledenver gadering, die op dinsdag 9 juni in de kantine van de sporthal De Sniep wordt gehouden. Twee bestuurscoryfeëen treden af. Elly v.d. Klugt, secretaris en Dick v. Gemeren, jeugdvoorzit- ter. Terugblikkend op de competitie vallen de zeer goede resultaten op. Florida 1 werd tweede in de 2e klasse NBB (landelijk), Florida 2 derde in de 3e klasse NBB en Florida 3 kampioen in de 2e klas se distrikt Zuid Holland. Verder werden van de totaal 10 teams ook Florida 5, 7, 8 en 9 kampioen en degradeerde nie mand. Er is alle reden om volgend seizoen op feestelijke wijze het 35-jarig bestaan van de vereniging te vieren. Team 1 met Ad Herrebrugh, Max van Os, Jan Nederhof, Willem Keuzenkamp en Paul Makkinje behaalden 2 punten in de strijd tegen Z67. Hiermede besluiten zij de competitie met 15 punten. Ze blijven in de 3e klasse. Team 1 van Henk v. Schooneveld ging voor 5-0 winst naar Drie- bruggen. Alle partijen werden in twee sets afgehandeld. 25 punten is de totale oogst van zeven com- petitiedagen. De overige heren van dit goede team zijn voorzitter Frans Eversteyn, Frits van Kem pen, John v.d. Plasse en Rudolf Klaric. Team 3 met Herman Simons als captain won op eigen terrein met 5-0 van Gouwe Inn, alles in twee- setters. De interessantste partij Na het ontbijt ging het tournooi ’s zondags om 9.00 uur weer van start. Doordat op de le dag de krachtsverhoudingen waren ko men vast te staan werd er met na me op de 2e dag opnieuw een hal ve competitie gespeeld in 6 pou les, waarbij de respectievelijke nrs. 1, 2 en 3 uit de eerste 6 pou les ieder in 2 poules werden on dergebracht. Dit had automatisch tot gevolg dat de wedstrijden spannender werden door het ge ringe krachtsverschil. De resultaten in de onderlinge wedstrijden tussen de nrs. 1 van de le dag leidde tot de kruisfina les. BC Velo 1 - BC Victoria 1 en Denemarken - BC Flair, de strijd om de 3e en 4e plaats ging uitein delijk tussen de teams van BC Victoria 1 en BC Flair. Deze wed strijd werd met 4-1 in het voor deel van het team, bestaande uit Astrid Hartwijk (BC Dorpshot), Mayken Hee Nielsen (Denemar ken), Nick Voogel (BC Velo) en Bas van Zeist (BC Flair), dat on der de vlag van BC Flair uitkwam beslist. In de finale had het team van BC Velo 1, bestaande uit Christa Boetsers, Brenda van Vliet, Ralph Duyndam en Leo van de Nouwel- and, niet veel In te brengen tegen het Deense team dat vrij eenvou- Een deel van de Waddinxveense schooljeugd heeft weer op een leuke manier kennis kunnen ma ken met de korfbalsport en dat dit al gevolgen heeft voor het aantal nieuwe leden moge duidelijk zijn uit het feit, dat er binnen een week al een aantal kinderen lid geworden zijn van de korfbalvere niging Korbis. WADDINXVEEN - Mark Kranenburg van de gymnastiekvere niging TOOS is zaterdag derde geworden bij de Nederlandse kampioenschappen turnen voor heren in de B/C-lijn in Opmeer. was het de beurt aan Mark Kra nenburg om zijn wedstrijd in ni veau 5C, waar de tegenstanders allemaal toppers waren, af te wer ken. Mark turnde een uitstekende wedstrijd, die hij begon met een goede sprong waar hij 8.10 scoor de. Op brug liet Mark zien er echt rekening met hem gehouden diende te worden, want met een score van 9.00 was hij één na de beste op dit toestel. Na de rekstok, waar Mark 8.10 op scoorde, was Mark in de tus senstand als vierde geklasseerd. Via een formidabele lange-mat oe fening (9.00) klom Mark naar de derde plaats en deze positie wist hij via voltige- en ring-oefeningen (respectievelijk 8.75 en 8.50) te consolideren. Heel tevreden mocht Mark met het hoge eindto- taal van 51.45 de bronzen medail le in ontvangst nemen. Dit Nederlands kampioenschap betekende tevens het afscheid van twee TOOS-tumers, want Albert Hogeweg en Alexander Poot kun nen het turnen niet meer met hun studie combineren. Het was voor beide turners dus zaak om zich voor deze wedstrijd nog eenmaal op te laden om met een goede prestatie afscheid te nemen van het actieve wedstrijdturnen. Albert had zich op 9 mei bij de ’play-off nog net kunnen kwalifi ceren en een plaats tussen de 7 en 12 leek het hoogst mogelijke. Al bert dacht daar echter anders over en was uiterst gemotiveerd en ging via een 6.75 op voltige, een 7.90 voor ringen, een 8.10 voor sprong en een 7.70 op brug uitstekend van start. Op rek moest hij echter veel inle veren (6.40), maar via een goede vrije oefening (7.80) klom Albert weer naar de vierde plaats en om dat de nummers 1 t/m 5 bij deze wedstrijd een medaille in ont vangst mochten nemen, kon Al bert met een medaille om zijn nek (of in zijn tas) naar Waddinxveen terug. Alexander kwam in niveau 2B ook uiterst gemotiveerd aan de start, maar kende deze wedstrijd geen geluk. Al bij het begin van zijn rekoefening brak zijn leertje en moest Alexander met de leer tjes van een concurrent de wed strijd vervolgen. Toch scoorde Alexander met 7.15 het hoogste cijfer op rek. De vrije oefening was matig (6.95) en op voltige draaide Alexander (overgeconcentreerd?) een hele matige oefening (4.30). Ringen ging weer goed, alleen rol de Alex na zijn afsprong achtero ver en kreeg 7.65. Opsprong scoorde hij 8.30 en zijn laatste oefening ging tot het einde uitstekend, maar bij de laatste handstand was de spanning niet optimaal. Hij moest de brug voor tijdig verlaten en scoorde slechts 6.00. Alexander eindigde als vier de met 40.35, maar met iets meer geluk had hij met een eerste plaats afscheid mogen nemen. Voor de TOOS-heren was deze wedstrijd met een derde, een elf de en tweede vierde plaats een uitstekende bekroning van het sei zoen. WADDINXVEEN - De zwem en waterpoloclub De Gouwe en de Stichting De Gouwebloem houden weer gezamenlijk de jaar lijkse sponsorzwemavond op don derdag 18 juni van 18.45 - 19.45 uur in het Gouwebad ”de Sniep”. De beide clubs verdelen de op brengst, die door de deelnemers bij elkaar moet worden gezwom men, gelijkelijk. De Gouwebloem zet zich in voor de Waddinxveen se zieken en gehandicapten. De sponsorkaarten, dit jaar ge sponsord door WSE-sponsor NKB Offset BV in Bleiswijk, zijn ver krijgbaar bij Hertk van Erk, Vij- verlaan 44 (tel. 01828 - 12521). 4- ft: ?- 2 2 4 te T- - >nf iO? uil ler Nr art EF >a^ 80- WADDINXVEEN - Bij de dinsdagcompetitie van Be Fair-ten- nis zijn intussen zes van de zeven wedstrijddagen voorbij. De meeste heren en mixed teams hebben nu alle competitiewedstrij den afgehandeld. Enkele teams spelen donderdag nog een in- haaldag. De eventuele kampioens- of degradatieteams krijgen de komende week extra aandacht. Team 1 van de dinsdagcompetitie speelt zoals elk jaar op zeer goed niveau. De tweede plaats in de hoofdklasse lijkt nu zeker. De topplaats wordt ingenomen door het onvermoeibare Victoria-team. De uitslag van de wedstrijd tegen Lommerrijk werd 5-1. Alleen Wil Boom moest haar zeer spannende enkel partij uit handen geven. De eerste set verloor ze met 3-6. De tweede nam ze in de hand met 6-3. De derde set ging op tie-break naar de tegenstander. Team 2 moest het afleggen tegen Sluipers 1. Alleen het duo Anna- marie Kuyper en Rita v.d. Maas won het Dd (6-4/6-2). Het Slui- pers-team staat nu bovenaan in de le klasse met 19 punten. Be Fair heeft 16 punten. Team 3 promoveerde vorig jaar naar de 3e klasse, maar redt het daarin niet. Ook de wedstrijd te gen Vlaardingen 2 leverde geen punten op. Team 4 speelt dit seizoen heel plezierig. Nu weer met 3-2 winst tegen Lommerrijk 3. Team 5 won met 5-0 tegen Moor drecht. Jeanette Malestein, Hen- ny v.d. Neut, Yvonne de Koek koek, Martje Jansma en Marleen Kroes vormen tezamen dit tema dat al verschillende keren een wedstrijddag met 5-0 wist af te sluiten. Ze eindigen wellicht bo venaan in hun 4e klasse. Team 6 met Corrie Revet en haar teamgenoten behaalden tegen Bergambacht 4 punten. Eén partij bleef er dus voor de tegenstan ders. Team 7 sloot drie van de vijf par tijen tegen TSN winnend af. Kri na Smit, de captain, had slechts twee sets nodig voor haar enkel spel (6-4/6-0). Voor de overige partijen benutten de dames de mogelijkheid van drie sets, waar van verschillende met tie-breaks. Van team 8 wisten tegen Victoria 5 Maya van Termey en Ciska Baas hun enkelspelen te winnen. De drie dubbelpartijen gingen naar de tegenstanders. Met twee invalsters won team 9 van Jos Huisman met 4-1 van Hartel 5. Team 10 van Ria Bakker pakte drie van de vijf partijen tegen Ze vensprong. 3-2 was ook de winst die team 11 behaalde tegen da mes uit Hellevoetsluis. Liesbeth van Bergeijk had geen moeite met haar enkelspel. Setstanden 6- 1/6-0. Ekkie Blom won ook, maar had er wat meer moeite mee. De eerste set wist ze na tie-break op haar naam te krijgen. De tweede set werd 7-5. Willy van der Ark en Cobi van der Loo speelden teza men een enerverende wedstrijd. De eerste set ren. De tweei 1. WADDINXVEEN - De 12-jarige I lick Berghout is bij Excelsior I lubkampioen bij de jeugd (pupil- II :n en aspiranten) geworden. Na I en dubbele competitie had hij 5 I unten voorsprong op de als twee- I e geëindigde Daniel Westmaas. I laast sportprijzen werden door j e voorzitter ook damboeken aan I en aantal jeugdige dammers uit- I jereikt. I indstand: 1. Dick Berghout (52 Int.), 2. Daniel Westmaas (47 I nt)., 3. Maurits van den osch(45 pnt), 4. Arie de Mik I 12 pnt.), 5. Dinie Buitenhuis (42 int.), 6. Jeroen van Dijken (35 II nt.). I linie Buitenhuis, die onlangs met I ter damteam van de hervormde |_Eben Haezerschool een prachtige I 4e -plaats in de strijd om het schoolkampioenschap van Neder- I land behaalde, heeft bij damwest- I rijden voor meisjes binnen de I Dambond Midden-Holland een I zeer goede prestatie geleverd. I fyi de damfinale, die op 1 dag I wordt gespeeld en waarbij het I gpeeltempo vrij hoog ligt, heeft I zljveel andere damgenootjes ach- I ter zich gelaten en beslag gelegd I opmeen fraaie 3e plaats. -IIIIU I Het eerste damteam van de her- I vormde Eben Haezerschool te I Waddinxveen heeft op zaterdag 3 I Meiin Soest danig van zich laten I spreken door in de strijd om het I schoolkampioenschap van Neder- I land een schitterende 4e plaats te I behalen. I Het schoolteam bestond uit Dinie I buitenhuis, Arjen Neven, Martijn I Russcher en Martijn van Dijken. I Zestien viertallen speelden in 4 I pdtfles. Het kwartet van de Eben I Haezerschool legde door sterk I sbél op verrassende wijze beslag I m, poulewinst. In de finalepoule Werd door de Waddinxveense ^ammertjes gestreden voor wat ze waard waren. Ze moesten echter hun meerdere drkennen in de andere finale teams, maar de 4e plaats was ze ker en daarop mag dit team best tbóts zijn. Het team van de Bethelschool uit ^/addinxveen, had in de voorron- d'een in de halve finalepoule het best gepresteerd en er waren hooggespannen verwachtingen. In verband met ziekte kon le l^ordspeler Dick Berghout (jeugd kampioen van Excelsior) niet tjeelnemen aan de landelijke fina- (e.-'De Bethelschool bereikte een }2e plaats. ni f> zwemmen in “IT -3:/ WADDINXVEEN - De Wad- _dinxveense Reddings Brigade JWRB) pakt een oude traditie -Weer op. Na een paar afwezig ge- _weest te zijn organiseert de WRB lïi het kader van de Waddinxveen- ^e' Sportweek op vrijdagavond 29 voor de veertiende keer de -prestatietocht in Gouwebad de \Sniep. söe afstanden die gezwommen -küïinen worden zijn dit jaar 500 flater en 1000 meter. De start is +an 18.30 tot 21.00 uur. Meedoen -kost /2,50 en men kan inschrijven ‘öp de dag zelf aan de kassa van 'fiét zwembad. Groepen boven de üen personen, die als groep in schrijven betalen ƒ2,25 per per soon. Veer iedereen die de afstand heeft afgelegd is er een mooie HëXinnering. Voor groepen zijn er £elfs speciale prijzen te verdie- Omdat de prestatietocht ook over 500 meter gezwommen kan wor- Ücn menen de organisatoren dat pok minder geoefende zwemmers aan dit evenement deel kunnen aemen. nsa nii.: - WADDINXVEEN - De Wad dinxveense postduivenvereniging Sperwer nam deel aan een flohcours van Chartres. Weersge steldheid: krachtige oosten wind (warm). Afstand 462 km. In con cours 439 duiven. Gelostom 7.00 üiij. Aankomst eerste duif 14.14 dur. Laatste duif 15.24 uur. Snel heid eerste duif 1059 m.p.m. Uitslagen: J. Jansen Zn. 1, 7, F?, 60, 81, 91, 94, 96; R.A. van d&Made 2, 6, 11, 14, 15, 34, 38, 69/80, 104, 106; J. Verbakel 3, 24; 25, 28, 46, 49, 72, 85, 89, 102, 109; M. Verbeek 4, 33, 41, 51, 63; H. Metselaar 5, 10, 19, 26, 39, 55, 57, 61, 82, 86; J. Joer 8, 12, 21, 23, 40, 62, 66, 88, 98; C.A. Bode 9, 27, 103; D. Griffioen 13, 30, 32, 43, 73, 79, 84, 92; D. Heeren 16, 48; A.H. Kivits 18, 35, 53, 93; H. Vink gO'37; J. Troost 22, 108; W. Hof man 29,42; N. Hoogerdijk 31, 74, 90, 101; Comb. Wibo 36, 64, 97; E^van Beek 37, 44, 45, 56, 105; A. Hofman 50, 78; P. Steenland ^2, 54, 83; P. van der Made 58; CjG. Hofman 59; M. Tollenaar Zn. 65, 67, 70, 71, 100, 107; W. Bseedijk 68, 77; T.H. Twigt Zn. 75, 76; N. van Tol 95; D M. Degenhardt 99; G.C. van Kleef 110. Wilhelminakade 58 Waddinxveen - 01828-18468 Geopend: ma. t/m vrij. 8.30-17.30 uur tegen deze Deense toppers een wedstrijd te mogen spelen. Dankzij hun deelname is het ”6e invitatie-jeugd-team-tournooi” een doorslaand succes geworden, het geen zonder de financiële inbreng van hoofdsponsor Regio Effekt Holding NV., commissionairs in effecten te Alphen a/d Rijn, en vele subsponsors niet mogelijk zou zijn geweest. Het bezoek van de Deense jeugdspelers/sters krijgt in het weekeinde van 22 en 23 augustus waarschijnlijk nog een vervolg. In het betreffende weekeinde zullen zij ’s zaterdags een wedstrijd spe len tegen bij voorkeur de Neder landse jeugdselectie en ’s zondags trainingen geven aan de jeugd en de hoogste seniorenteams van Ae olus. Want wat tijdens het afgelopen weekeinde zeker duidelijk is ge worden, is dat de trainingsmetho- dieken van de Denen sterk afwij ken van de Nederlandse en veel meer vruchten afwerpen. den er gedurende de zaterdag en de zondag liefst 240 partijen afgewerkt op de 6 banen in sportzaal De Duikelaar. dig met 5-0 de tournooizege naar zich toe trok. De eindrangschikking van het tournooi ziet er als volgt uit: 1. Denemarken, 2. Velo, 3. Flair, 4. Victoria 1, 5. Zijderveld 1, 6. Zijderveld 2, 7. Regio Effekt/Aeolus 1, 8. Vlist 1, 9. Victoria 2, 10. Zeemeeuwen 1, 11. Bacluvo 1, 12. Vederlicht 1, 13. Aeolus 2, 14. Aigis 1, 15. Zeemeeuwen 2, 16. Voorburg 1, 17. Pijnacker 1, 18. Voorburg 2. De wisselbeker, beschikbaar ge steld door Deka Sportprijzen, ging dit jaar naar BC Zijderveld uit Amstelveen, aangezien beide teams zich het best klasseerden ten opzichte van de andere vereni gingen die 2 teams afvaardigden. Ondanks het grote krachtsverschil toonden de Denen zich een waar ambassadeur voor de badminton sport, doordat men op een enkel moment tijdens het tournooi er met de pet naar had gegooid. Me nige Nederlandse jeugdspeler/ster nam trouwens was het HD van Simons met Jan v. Knippenberg. De eerste set werd 6-3. De twee de set verliep minder vlot, zelfs met een achterstand van 3-5. Ver volgens werden 4 games achter el kaar gepakt, zodat de tweede set op 7-5 winst kwam. Dit team moet nog een inhaalwedstrijd spe len. Team 6 van Jan Hogerbrugge wist de laatste speeldag slechts 1 partij te winnen tegen Stolwijk 1. De competitie dagen hebben 14 punten in totaal opgeleverd. Team 7 van Jaap Wielhouwer speelde met Hans Vermeulen als invaller. Hij won zijn enkelspel en samen met Tom de Lange ook een dubbel. De overige drie par tijen gingen naar het team uit Ba- rendrecht dat als opponent fun geerde. Het eerste Be Fair-team van de veteranen had het moeilijk tegen de Barendrechtse veteranen. Toch leverde de strijd 2 punten op. Herman v.d. Geer samen met Pleun Koekkoek won een partij met 6-0/6-2. Dezelfde Herman, nu samen met Henk Borst had evenwel drie sets nodig om nog een partij te winnen. De overige partijen werden door Barendrecht gewonnen. Tegen Overwaard werd door het mixed-team 1 na harde strijd 3-2 winst geboekt. De meeste aan dacht trokken Eugenie de Bruijn en Helène Leer als DD. De eerste set startte wat traag. Maar bij een 2- 5 achterstand kwam de vecht lust goed los. Na tie-break werd set 1 gewonnen. De tweede set kwam op 4-6 ver lies, maar in de derde set waren de tegenstandsters blijkbaar uitge put. 6-0. Werd deze voor Be Fair. Edwin van Erk won zijn enkelspel met 6-3 en 7-6. Edwin en Wouter Borst samen wonnen HD met 6- 3/6-1. Team 3 van captain Ans de Jong won DE na drie spannenile sets in de hitte. Arman van Franl|f won in twee sets. In GD had het duo Jeroen van Tol/Antoinet Vis pas na drie sets het gewenste re sultaat. De eerste ging na tie break verloren. Set 2 werd 7-5 en de derde kwam op 6-4 winst. Team 4 versloeg met 4-1 de te genstand van TSN 4. Anja van Zwienen in DE ha+de+efUe set vlot binnen met 6-1. Dejvweede kwam op 7-5 uit. Dirk-Jart van Peet won zijn enkelspel na drie sets. Marion Rietveld en Yolanda v.d. Neut maakten er eveneens een 3- setter van. Alleen HD van D.J. v. Peet met P. Drost werd verloren met de standen 6-7/4-6. Dit vierde team was het team dat een jaar geleden niet mocht pro moveren naar de 5e klasse, on danks dat ze de meeste punten hadden in hun poule. Tenslotte kregen ze de promotie toch voor elkaar en zie, ze staan weer op de eerste plaats. Er moet evenwel nog een inhaalwedstrijd gespeeld worden. Team 5 van Herman Streng wist 3- 2 winst te behalen tegen TOC 6. Ook hier verschillende 3-setters en tie-breaks, bv. bij GD van Cor Matse met Irene van Erk. De eer ste set ging met 6-7 verloren. Daarna volgden evenwel twee sets met elk 6-2. Dankzij de deelname van BC Flair (Alphen a/d Rijn), BC Velo (Wateringen), BC Victoria (Hoensbroek), BC Zijderveld (Amstelveen), maar met name Deense jeugdselectiespelers sters kon er van badminton op hoog ni veau worden genoten. De Deense jeugdselectie, bestaan de uit Michelle Rasmussen, Rik ke Olsen, Mayken Hee Nielsen, Peter Rasmussen en Jim Lauren sen, vormde de trekker van het tournooi. Onder leiding van hun coach, de Delftenaar Ron Daniëls, is de groep hard op weg de wereldtop te bestormen. Men moet er dan ook niet gek van opkijken als men deze Deense spelers/sters op de Olympische Spelen in 1996 op het hoogste niveau zal zien acte ren. Alvorens het tournooi zaterdag van start ging speelden de Denen reeds om 8.00 uur een vriend schappelijke wedstrijd tegen het le team van Aeolus. Het team van Aeolus, bestaande uit Natasja maar wat graag de kans waar om ^f<»rt2 uvKn 'Es, Viola Scheijen, Tjeerd - -- Hillerts en Marco Overes, kreeg bijna vanzelfsprekend geen voet aan de grond. Nadat het tournooi om 10.00 uur officieel was geopend door de voorzitter van het district Zuid- Holland van de NBB, de heer H.v.d.Meer, werd er door de 18 deelnemende teams een halve comj»ütjé^espeeld ifl?6 poules. a Iedere wedstrijd bestond uit een herenenkel,’ damesenkel, gemengd dubbel, herendubbel en een da- mesdubbel. Aan het eind van de dag schaarden zich naast de De nen de teams van BC Flair, BC Velo 1, BC Victoria 1, BC Zijder veld 1 en BC Zijderveld 2 tot de kanshebbers. De apotheose van de le dag vormde echter de demonstratie- wedstrijd van de denen tegen een aantal toppers van eredivisionist BC Velo. Rond 19.00 uur traden Nathalie Verhoeff; Christa Boe- ters, Dennis Tjin Asjoe en Arless Tjin Asjoe in het strijdperk tegen de Deense jeugdspelers/sters. In de enkelspelen konden zowel Dennis en Arless Tjin Asjoe als Nathalie Verhoeff geen echte vuist maken tegen respectievelijk Peter Rasmussen, Jim Laurensen en Michelle Rasmussen. Ook in de damesdubbel viel er weinig eer te behalen voorhet Wateringse koppel. Commissionairs in effecten Tel. 01720-95842

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 23