GEMEENTE WADDINXVEEN SGP-econoom wil Rommelmarkt naar 40 mille Bijbels geldbeheer Rijn en Gouwe WADDINXVEEN Vermeulen bouwt op Coencoop 1 Gasprijs 2 cent omlaag WADDINXVEEN/GOUDA - Per 1 juli van dit jaar verlaagt het Energiebedrijf Midden-Holland (EMH) de gasprijs met 2 cent per kubieke meter. Onderzoek gezondheid inwoners 7- Wegenwacht op Savornin Lohmanschool BEZORG(ST)ER, KOM OP! (als je durft) Voorlichting over epilepsie VERHUISD AUTOMOBIELBEDRIJF DONKER BOUWVERGUNNINGEN uren Nieuw adres Corr. adres dealer voor Gouda e.o. Uhonda Donker Telefoon Fax 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 Ben jij een ochtendmens en heb je geen hekel aan vroeg opstaan? Dan ben jij de persoon die wij zoeken in de plaats NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES 14433 14433 14433 (toestel 159) TROUWPLANNEN? VOORGENOMEN VERKEERSBESLUIT SPREEKUREN om ’s ochtends voor zeven uur ons dagblad te bezorgen. Natuurlijk tegen uitstekende vergoeding. Interesse? Bel dan: 01828 - 14788 tijdens kantooruren. u centrum BEKENDMAKING VERGADERINGEN Wilhelminakade 57 2741 JV Waddinxveen Postbus 307 2740 AH Waddinxveen 01828-12400 01828-30333 Ondernemingsplan Water of melk? TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN f RTW-RADIO A Pagina 3 Woensdag 27 mei 1992 Weekblad voor Waddinxveen 12570 De Sniep” (informatie) Gouwebad 01820-16066 4 010-362244 Zuidkade 8 Roosje Voshoeve 13 Doorbreken aanhoudingsplicht De Gereformeerde Kerk van Waddinxveen kan terugzien op een geslaagde rommelmarkt aan waren De stukken liggen ten raadhuize in de leeskamer ter inzage; buiten kantooruren in overleg met de gemeentesecretaris. Wanneer voor een perceel een voorbereidingsbesluit geldt of een bestemmingsplan in procedure is gebracht, bepaalt de Woningwet (artikel 50, lid 2) dat burgemeester en wethouders hun beslissing over Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Aard van het bouwplan: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een bedrijfspand met een opslagruimte het gedeeltelijk vernieuwen en veranderen van een gebouw voor openbare dienstverle ning in een kantoorpand het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning. Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Binnen 14 dagen na deze publikatie kunnen belanghebbenden hier op reageren door contact op te nemen met de sectie Voorberei- ding/Verkeer van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Indien na 14 dagen niet is gereageerd, dan wordt het besluit als hierboven genomen. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemeester en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet en na ontvangst van de benodigde verkla ring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland of gebruikmaking van de zogeheten algemene verklaringen van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bouwvergun ningen te verlenen ten behoeve van de percelen: 1. Apollolaan 39 tot en met 45 (oneven nrs.; in aanbouw): het ge deeltelijk veranderen en het vergroten van vier woonhuizen. 2. Zuidkade 220: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis. 3. Maarten Schoutenstraat 13: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een loods. 4. Mercuriusweg 28 (in aanbouw): het gedeeltelijk veranderen van een garage/berging in een kantoorruimte. 5. Wilhelminakade 18: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een fabrieksgebouw alsmede het plaatsen van twee silo’s. De bouwplannen liggen met ingang van vrijdag 29 mei 1992 gedu rende 14 dagen, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder schriftelijk bezwa ren worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Waddinx veen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b-g.g- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken. In de wand is een groot assortiment algemene folders en brochures over uiteen lopende onderwerpen aanwezig. Ga eerst naar: Mauritslaan, parkeerverbod (rectificatie). In verband met het garanderen van de doorgang ter plaatse is het gewenst aan de westzijde van de Mauritslaan tegenover de percelen 33 tot en met 41 een parkeerverbod in te stellen. Schaepmanhoeve, parkeerverbod Overwogen wordt een parkeerverbod in te stellen aan de noordzij de van de Schaepmanhoeve tegenover de percelen 40 tot en met 44. VRIJDAG 29 MEI 20.00 uur: Da Capo. Semi klassie ke muziek. Presentatie Jan Koor- engevel. 21.00 uur: ’t NieuwsCafé. Nieuws en aktualiteiten uit de Waddinx- veense regio. Burgemeesters en wethouders uitsluitend na afspraak via de secre taresses. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemeester en wethouders voornemens zijn medewerking te verlenen tot het ge deeltelijk veranderen en het vergroten van een kantoorpand op het perceel Kanaalstraat 9. Het verzoek om medewerking te verlenen ligt met ingang van 28 mei 1992 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw. Gedurende deze termijn kun nen door een ieder schriftelijk bezwaren worden ingediend bij bur gemeester en wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeenteraad op woensdag 3 juni 1992, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Voorstel tot vaststelling van nieuwe verordeningen Marktgelden en Begraaf rechten, alsmede van enkele wijzigingen in de overige belastingverordeningen - Voorstel tot vaststelling van de Verordening Persoonsregistraties. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit ten behoeve van de aanleg van provinciaal fietspadnr. 97. - Voorstel inzake tariefsverhoging per 1 juli 1992 van de afvalstof fenheffing, reinigingsrechten en verhuur bedrijfscontainers. - Voorstel tot het vaststellen van de instructie voor het Instituut So ciaal Raadslieden Waddinxveen. - Voorstel tot instelling reserve verkeer en dotatie 1992. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van de realisering van verkeersvoorzieningen, waaronder een ver- keerspleintje alsmede fietsvoorzieningen langs de Dreef en de Es- doornlaan. - Meerjarenraming (1992-2021) vervangingsfonds openbare verlich ting, inclusief stortingen (eenmalig en structureel). - Voorstel tot beschikbaarstelling van kredieten ten behoeve van na- aansluitingen C.A.I. en de aanleg van C.A.I. in wijk Zuidplas ’80 en de Noordkade. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van de subsidie 1992 aan de Vere- niging Maatschappelijke Dienstverlening Zuidplas. - Voorstel met betrekking tot het treffen van voorzieningen aan het gebouw van de Theo Thijssenschool. - Voorstel tot aanvulling en vaststelling van het meerjarenprogramma restauratie monumenten (1993-1998). - Voorstel tot het nemen van een principe-besluit tot het verlenen van gemeentegarantie op door de Woningbouwverenigingen ’’Waddinxveen” en ’’S.S.W.” aan te trekken geldleningen. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van aanvullende kredieten ten behoeve van de realisering van diverse bestemmingsplannen 1992; - Voorstel tot vaststelling van een aantal begrotingswijzigingen. ZATERDAG 30 MEI 00.00 uur: Dag Week Hallo Weekend. Presentatie: Peter Teu- nisse. 02.00 uur: Kontinue gouwe ouwe muziek. 07.00 uur: Stekker uit je wekker. Presentatie Gert Voogd. 09.00 uur: Ochtendniveau. Mark van den Heuvel. 11.00 uur: Hitherinneringen. Sa menstelling: Ed Schuurman Gerben van Kruistum. 13.00 uur: Het Radio Spektakel. Presentatie: Ferry van Loon. 15.00 uur: Huis op je radio. Met om 16.30 uur een interview met Jeanne Kooijmans. Presentatie: Diederick Huizinga. 17.00 uur: Het Muziekcentrum, met om 17.30 uur sportjournaal met Menno Tamming. Presenta tie: Luuk van Dijk. 19.00 uur: Hitfront Danceable. Presentatie: Gert Voogd. 22.00 uur: Avonduren. Presenta tie: Ron Menke. Verleende bouwvergunning Bouwperceel: Mercuriusweg 1 1 de Dreef. De bruto-opbrengst was bijna 40 mille. (Foto: Sjaak Noteboom). voor andere rommelmarkten. De kassiers gingen aan het tellen en even later werd er bekend ge maakt hoeveel de opbrengst was van deze dag. Dat viel niet tegen: ƒ39.500,- bruto, met aftrek van de kosten zal er zo’n ƒ34.000,- over blijven. Met dit resultaat is men dik tevreden. Gezien de vele reeds gehouden rommelmarkten, het warme weer en het nieuwe terrein is het bedrag zeer verheu gend. De vele inspanningen zijn be loond. 60% van dit bedrag is voor de kerk en 40% voor de organisa tie ’’Vraag Aanbod internatio naal” (ƒ12.750,-) en ƒ1.000,- voor Amnesty International. Beide or ganisaties waren op de rommel markten met een stand vertegen woordigd. De commissie van deze rommel markt bedankt een ieder die op welke wijze ook zich heeft inge spannen om deze dag tot een suc ces te maken. De vele bezoekers voor hun onmisbare belangstelling en de vele bedrijven en winkeliers voor hun gaven in natura. Ook de winkeliersvereniging Dorpstraat wordt bedankt voor de samenwer king. ZONDAG 31 MEI 00.00 uur: In 't Holst van de Nacht. Presentatie: Ferry van Loon. 02.00 uur: Kontinue Gouwe Ou we muziek. 08.00 uur: Non Stop Gospel Mix. 09.00 uur: Kerkuitzending. Ver zorgd door de Centraal Hervorm de Gemeente. 12.00 uur: RTW Klassiek. Presen tatie: Henk Laan. 14.00 uur: Bon Voyage. Informa tie over reizen en recreatie met Kate Goudriaan. 15.00 uur: De Komische Noot. Conferences en muziek met Gert Frank van der Poel. 16.00 uur: RTW Sportcafe. Een programma van Andre de Knoop en Paul Aalbers. 18.00 uur: Jeugdloon. Presentatie: Ferry van Loon. 20.00 uur: Trendy. Met onderwer pen voor en door jongeren. Pre sentatie: Natascha Adriénne. 21.00 uur: Xtra. Presentatie: Luuk van Dijk en Diederick Hui zinga. 22.00-24.00 uur: Avonduren. Pre sentatie: Peter Teunisse. ALPHEN AAN DEN RIJN - Maandagavond 29 juni om acht uur houdt de Epilepsie Vereni ging Nederland in Verpleeghuis Oudshoorn aan de Delf zicht weg 1 in Alphen aan den Rijn een voor lichtingsbijeenkomst over ’’Epi lepsie en medicijnen”. Dr. Engelsman, als neuroloog ver bonden aan het epilepsiecentrum ’’Meer en Bosch” te Heemstede en de polikliniek voor Epilepsie- bestrijding in Utrecht, zal het een en ander vertellen over nieuwe ontwikkeling in medicijnen tegen epilepsie. De avond is vrij toegan kelijk voor leden en niet-leden van de EVN. De Epilepsie Vereniging Neder land (EVNO is een landelijke pa- tienten-belangenvereniging voor mensen met epilepsie en hun di rect betrokkenen. In Nederland heeft 1 op de 150 mensen epilep sie. ƒ39.500,-. De markt was gezellig ingericht. De vele spullen, zoals meubelen, bedden, TV’s en radio’s stonden ruim opgesteld. Op de gezellige kraampjes, versierd met vele bal lonnen, lagen de snuisterijen en andere artikelen. Er is veel verkocht en velen de den aan de spelletjes mee. Zo was er het bekende vazenspel, het en- veloppenspel en natuurlijk het in tussen beroemd geworden mui- zenspel. In de ochtend was het erg druk, ’s middags werd het wat stiller door de warmte. Toen dan ook de prij zen bekend werden gemaakt wa-- ren niet alle prijswinnaars aanwe zig. De door reisbureau Van Ginkel BV beschikbare reischeque van ƒ500,- werd gewonnen door de heer J. v.d Loo. Het levensmiddelenkarretje ter waarde van ƒ115,50, beschikbaar gesteld door Super Van der Sluis van de Groensvoorde werd gewon nen door Lies van Vliet uit Wad dinxveen, die met de opgegeven bedrag van ƒ115,70 er het dichtst bij was. Het door de handwerkclub van de Gereformeerde Kerk gemaakte tafelkleed is gevallen op lotnum mer 699 roze en de prachtige zelf gemaakte molen viel op nummer 155 blauw. Voor het eventueel af halen vin prijzen telefoon 01828-15360. Om 16.00 uur werd de gezellige openluchtdag van Waddinxveen gesloten. De overgebleven kleding ging naar Vervolgd Christendom, veel meubelen werden ingeladen voor Roemenië en spullen die nog zeer goed waren werden netjes bewaard voor een volgende keer of werden beschikbaar gesteld WADDINXVEEN/GOUDA - In de afgelopen week hebben 2600 inwoners in de leeftijd van 18 tot en met 69 jaar in de regio Mid- den-Holland een enquête van de Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst (GGD) Midden-Hol- land ontvangen. In de enquête worden vragen gesteld over de ge zondheid en over zaken die daar invloed op kunnen hebben. Aan de hand van de verkregen infor matie kunnen de gemeenten en de GGD activiteiten organiseren om de gezondheid van de bevolking in Midden-Holland te bevorderen. Mensen kunnen zelf het beste aangeven hoe het met hun ge zondheid gaat. Daarom vraagt de GGD bij de bevolking zelf om in formatie. Dit wordt gedaan door Gastvrouw mevrouw Dufais toont u de mooie ruime ambiance en kan u informatie geven over o.a. kant en klare ail-in party’s (van ouderwets bruiloftsfeest tot exotische happening), - passende muziek, - heerlijke koud/warme showbuffetten, - champagne-brunchen, - sfeer- en smaakvolle diners (keuze uit specialiteiten van vele landen), - voor goed georganiseerde recepties heeft zij altijd wel een origineel idee. Als u dan merkt dat een bruiloft in De Rozenburcht in goede handen is, maken wij geheel vrijblijvend aan de hand van uw wensen, een totaalplan en kostenbegroting. Bel dus even voor een afspraak: 01727-14283 of 14886. •k Rozenlaan 4, Boskoop bouwaanvragen moeten aanhouden tot de dag waarop dat voorbe reidingsbesluit vervalt, of waarop het nieuwe plan van kracht wordt. Het is mogelijk deze aanhoudingsplicht te doorbreken. Artikel 50, lid 8, van de Woningwet stelt als voorwaarde dat een bouwplan in overeenstemming moet zijn met zowel het geldende bestemmingsplan als met het toekomstige plan. Aan die voorwaarde voldoen de bovenstaande bouwplannen. heeft ingvuld. De mensen die de enquête ont vangen zijn willekeurig gekozen uit de bevolkingsregisters van de gemeenten van de regio Midden- Holland: Bergambacht, Bodegra ven, Boskoop, Gouda, Moor drecht, Nederlek, Nieuwerkerk a/d IJssel, Ouderkerk a/d IJssel, Ouderkerk, Reeuwijk, Schoonho ven, Vlist, Waddinxveen en Ze- venhuizen-Moerkapelle. De GGD doet dit onderzoek in opdracht van de 13 gemeenten van Midden-Holland. Volgend planning zullen de resultaten in het voorjaar van 1993 bekend zijn. Op basis van de resultaten van het onderzoek kunnen de ge meenten een meer gericht ge zondheidsbeleid voeren. Hoe meer mensen de enquête in vullen, hoe beter het beeld van de gezondheid van de bevolking wordt en hoe beter gemeenten kunnen werken aan de gezond heid van iedereen. WADDINXVEEN - Vermeulen Kunststoftoepassingen BV van de Staringlaan heeft op het bedrij venpark Coenecoop 1 vrijdagmid dag de eerste offici af. ’’Heel vaak is rijkdom een hin dernis om het koninkrijk van God in te gaan” beargumteert hij. De bijzondere rijke koning Salomon had wèl statussymbolen, merkte iemand op, want hij had apen en pauwen. De Jong zei dat het hier om een uitzonderlijk geval gaat, omdat Salomo deze rijkdom als beloning van God had gekregen. Volgens De Jong kunnen wij onze welvaart niet altijd als een zegen opvatten. Dat is 1 cent minder dan ver wacht vanwege het verlies van bij na 1,16 miljoen gulden door min der opbrengsten, hogere rentekos ten en meer afschrijvingen die EMH volgens de jaarrekening in 1991 heeft gemaakt, hoewel de bedrijfskosten met 1,4 miljoen gulden zijn verlaagd. WADDINXVEEN - De in Wad dinxveen wonende ANWB-wegen- wachter P. Wildschut verzorgde een leerzame middag voor de groepen 3, 4, 5 en 6 van de De Savornin Lohmanschool. Nadat eerst dia’s werden vertoond over de activiteiten van de We genwacht, mochten de leerlingen op het schoolplein vragen stellen aan de heer Wildschut, waar te vens zijn auto bekeken kon wor den. Er rijden in Nederland momen teel 800 service-auto’s, 8 motor fietsen (waarvan 3 nieuw aange schafte voor de Floriade en de kust) en 20 truckservice-auto’s, onder verdeeld over 4 districten: Zuid, West, Noord, Midden. De heer Wildschut is één van de drie Wegenwachters, die in het verzorgingsgebied tussen Gouda en Den Haag rondrijden. Hij helpt 10 a 20 mensen per dag. Daarnaast beschikt hij in de auto over een uitgebreide EHBO-hulp- post van het Rode Kruis. Nadat veel vragen op de heer Wildschut werden afgevuurd, wa ren er stickers en zonnekleppen voor iedereen met als motto ”Bij pech onderweg 06-0888 dag en nacht bereikbaar”. middel van een gezondheidsen quête. De gezondheidsenquête is een schriftelijke vragenlijst. Voor een deel bestaat de enquête uit vragen over hoe men de eigen gezond heid ervaart. Er wordt ook ge vraagd naar de aanwezigheid van lichamelijke klachten of ziekten. Een ander deel van de vragen gaat in op zaken die de gezond heid kunnen beïnvloeden, zoals het gebruik van alcohol, hinder van het milieu of de behoefte aan voorlichting over gezondheid. De enquête is anoniem. Dat wil zeggen dat op de vragenlijst geen naam wordt vermeld, en dat dus niet bekend is wie de vragenlijst WADDINXVEEN - Bedrijfs-economisch adviseur drs. A.P. de Jong uit Noordeloos heeft de jongeren van de Waddinxveen SGP-studievereniging ’’Jongeren Perspectief’ tijdens de vorige week vrijdagavond 22 mei gehouden bijeenkomst in de hervorm de Bethelschool (Lindegaarde) voorgehouden te streven naar ’’Bijbels geldbeheer”. Ondernemers moeten zich gedra gen als rentmeester en niet als be zitter van hun bedrijf, aldus de staatkundig-gereformeerde eco noom drs. De Jong. Hij vertelde geboeid de plaatselijke SGP- jeugd wat hem daarbij voor ogen staat en pleitte voor een ethisch- sociaal ondernemingsplan, waarin staat wat een directeur-eigenaar nastreeft. ’’Ondernemers die zich als eige naar zien van hun bedrijf, gaan daarmee om als hun bezit”. Vol gens bedrijfseconomisch adviseur drs. De Jong kunnen daardoor de belangen van werknemers en het milieu ondersneeuwen. Op zich is winst niet verkeerd, betoogde de SGP-er, want een be drijf moet goed renderen. Maar een directeur-eigenaar die een maximale winst nastreeft, kan niet op zijn instemming rekenen. Verder hekelde hij het huidige economische klimaat. ’’Economi sche normen lijken een religie te worden”, aldus De Jong in een goed gevulde Bethelschool. Wie als rentmeester een zaak drijft, houdt de arbeidsomstandig heden in het oog. ”Hoe ga je met het milieu om?”, vroeg de eco noom uit Noordeloos zich af. Ook in het vaststellen van de prijs, de te leveren kwaliteit en in de ar beidsomstandigheden komt het rentemeesterschap tot uitdruk king. ’’Kortom mensen tot hun recht en kunnen ze zich ontplooien?”, voegde hij er aan toe. Hierbij noemde hij medezeggenschapraad en ondernemingsraad, twee onder werpen waarover in de SGP-krin- gen vaak nogal negatief wordt ge dacht. Volgens De Jong onterecht, want ”een rentmeester moet God die nen, ook met geld en goed”. Zo iets kun je vastleggen in een ethisch-sociaal ondernemingsplan drs. De Jong vergelijkt zo’n plan met statuten van een vereniging: een directeur-eigenaar legt daarin zijn bedoelingen met zijn bedrijf vast en werknemers moeten hem daarop kunnen aanspreken. De meeste aanwezigen geen toekomstige ondernemers en daarom ging de spreker ook in op geldbeheer door particulieren. Hierbij staat hij de Bijbelse lijn ’matigheid en soberheid’ voor. Naar aanleiding van een opmer king uit de zaal vroeg hij zich af of een dure vakantie een verant woorde geldbesteding is. De Jong benadrukte dat wie veel geld aan zichzelf besteedt, minder heeft om weg te geven. Overigens wilde hij niet zover gaan, dat alle luxe ongeoorloofd is. ”Je kunt in plaats van een glas melk ook wa ter drinken, maar dan verwerp je de gaven van de Heere”, aldus de bedrijfseconoom. Maar dure auto’s en grote huizen om daarmee een geslaagde onder- nem.ig te demonstreren wijst hij WADDINXVEEN - Zaterdag 23 mei werd op het evenemen tenterrein aan de Dreef de jaarlijkse rommelmarkt/bazar gehou den door de Gereformeerde Kerk van Waddinxveen. Na het (op genomen) klokgelui om 9 uur ’s morgens stroomden kopers en kijkers het terrein op. Dat bleef zo de hele dag: opbrengst Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen I Via de FM-band 87,9 (kabel) en 105,8 I I (ether). Staringlaan 2, postbus 330, I l 2740 AH W addinxveen. I Tel. 01828-10379. J WOENSDAG 27 MEI 19.00-23.00 uur: Nederland op z’n best. Mederlandstalige muziek met Frank Deurknop en Ronald Geurts.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 3