Drieduizend dagen zonder ongelukken VERLOOP Informatieboekj e openbaar onderwijs Bij Air Products Starters- avond in Gouda Jachthaven Noorthoeck Zevenhuizen Stijldansen Directeur S.J. van Houten in toespraak: Kritiek Dirk Lont op CDA en PCW Wereldwinkel: Aandacht Max Havelaarkoffie Voorlichting assurantie- bemiddelaars .11 MEDISCHE DIENSTEN BURGERLIJKE STAND KERKDIENSTEN Nieuwe parkeer plek voor vrachtwagens ZONWERING «1.1=WA- I v F voor uw vijver H' y Groot assortiment voor de barbacue tegen scherpe prijzen. COLOPHON Gekoelde verkoopwagen vol kip en kipspecialiteiten. POELIERSBEDRIJF ’TER AAR’ K. Straver - Ter Aar s 01722 - 3133 - vijverfolie en polyestervijvers - grote sortering vijvervissen - zuurstofplanten en oeverplanten - algproblemen??? kom even langs - GRATIS ADVIES in n speciaalzaak, voor zee- erl zoetwateraquaria Vernieuwingsplannen rp=. - r F Pagina 7 Woensdag 27 mei 1992 Weekblad voor Waddinxveen tel. Colijnstraat 71, Burgemeester Mulder, KERK onovt* doorn 3 vertrouwen waard (NBvA), in bepaalde geval- Weekblad voor Waddinxveen zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade: 10.00 uur F.H. Sachs, Noord- wijkerhout iedere zaterdag op de Boskoopse markt. Onze uitsnijderij staat onder Rijks Veterinaire Keuring. Uw garantie voor kwaliteit, hygiëne en versheid. Och, neem toch liever een echt kwaliteitszonnescherm voor een zeer aantrekkelijke prijs! bijna 4,4 miljoen gulden met vrij- liggende fietspaden, een klein ver keersplein en een veilige spoor wegovergang, wees dinsdagmor gen directeur ing. S.J. van Hou ten van de gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven in een toespraakje toen hij soepel als ex-kraanmachinist het eerste stukje weiland had weggegraven. Zijn handeling ging gepaard met veel vuurwerk. Noordeinde 351,2771 WR Boskoop, tel. 01727-15569. Maandagochtend en woensdagochtend gesloten. Vrijdag koopavond. Henegouwerweg 43. Waddinxveen Tel 01828-14415. bg g 13054 Dagelijks geopend van 9-17 uur. Maandagmorgen gesloten GEREFORMEERDE KERKEN Kruiskerk, Passage: 10.15 uur ds. J. Borst, Zoeter- meer Ontmoetingskerk, Groensvoor- de: 9.30 uur ds. B. Koekkoek, Rotterdam 17.00 uur ds. B. Koekkoek, Rotterdam Uitgave: Dagblad van Rijn en Gouwe BV, Raoui Wallenbergplein 9, Postbds 1, 2400 AA Alphen a/d Rijn. Redactie-adres: Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828-15594 Kantoor: Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Postbus 322^ 2740 AJ Waddinxveen Telefoon: 01828-14788 Openingstijden: Maandag t/m donderdag: 08.30-17.30 uur. Vrijdag: 08.30-16.30 uur. Klachten bezorging Waddinxveen: Sweelickhof 31, 2742 CB Waddinxveen Telefoon: 01828-18950 Klachten over de be zorging vóór donderdag 18 00 uur melden. CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEEN TE Kerkgebouw Dorpstraat: 9.30 uur ds. N. van der Want 17.00 uur ds. N. van der Want Elke woensdagavond: 19.30 uur ds. N. van der Want BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Triomfaterkapel, Molenwerf- straat: 10.00 uur ds. H.G. Koekkoek 18.30 uur ds. H.G. Koekkoek 4 A ft ft 9 9 Al 29 jaar uw Geboren: Alexander Cornells Willem z.v. C. Eradus en P.F.C.M. Thewissen; Mohamed z.v. A. Balidou en A. El Houdaifi; Rosalie Jamilla d.v. F. Krifa en E.A. van Oosten; Kris z.v. C. den Engels man en S.A.M. de Bruijn; Melissa d.v. A.A. van der Zee en P.H.X. Theussen; Maxime Meggie d.sv. H.M. Klatt en A.K. Rooks; Dennis z.v. A.C. Verboom en W. Vermeij; Niels z.v. R.H. van der Zwan en A. van den Hoogenband; Wilhelmina Johanna Jacqueline d.v. S.O. Los en A. van Ginkel; Maruscha Charissa d.v. C.G.M. Droog en M. van Rijswijk; Wessel z.v. H. Bruintjes en K. Neervoort; Mustafa z.v. S. Arslan en T. Arslan; Mark z.v. J.J. Rijswijk en C.A. Geers; Linde Lorèn d.v. T.H.A. Versluis en S.A. Brugmans.. Overleden: Oosterom ev Kaashoek, Elizabeth W., oud 57 jaar; Leegwater wv den Adel, Jansje B., oud 73 jaar; Kroes, Philippus, oud 72 jaar; van Vliet, Henricus J., oud 63 jaar; Groeneweg ev Vink, Martina C., oud 45 jaar; Verboom, Jan, oud 63 jaar; van den Brand ev Sinnema, Cornelia A., oud 46 jaar; Hogerbrugge, Jaco bus, oud 69 jaar. Op het belang voor de leefbaar heid in Waddinxveen van de an derhalve kilometer lange weg van WADDINXVEEN - De Neder landse Bond van Assurantie-be- middelaars NBvA in Tiel is weer een voorlichtingsactie voor de consument begonnen. Daaraan ne men de Waddinxveense NBvA-le- den assurantiekantoor D. Verweij en Huizinga Assurantiën deel. Over verzekeringen bestaan nog altijd veel onduidelijkheden. Wist u bijvoorbeeld dat een schrikba rend aantal landgenoten nog altijd zonder reisverzekering op vakan tie gaat, of oat in bepa doorn 14.45 uur ds. L.S.K. Hoogen- GEREFORMEERDE (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage: 8.30 uur ds. L.S.K. Hoogen- doorn Hemelvaartsdag: 8.30 uur ds. L.S.K. Hoogen- van l_ a sluit op de Beijerincklaan. (Tekening: Openbare Werken LEGER DES HEILS Immanuëikerk, Prins Beatrix- laan 15.00 uur samenkomst met ka pitein W.W. Koskamp REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij- ---z—-3 I -TT' J Hiotll/H De officiële start van WADDINXVEEN - De Wereld winkel Waddinxveen (bij het Ko ningin Wilhelminaplein) besteedt in de komende weken extra aan dacht aan de verkoop van Max Havelaarkoffie. Dat gebeurt in het kader van de Nederlandse week van de koffie, die als thema heeft ’’Variaties met koffie”. Max Havelaar is de meest positie ve variatie die men zich bedenken kan, want voor deze koffie krijgen dc producenten een goede prijs. Zo hebben door het kopen van de Max Havelaarkoffie al heel wat mensen in de Derde Wereld een beter bestaan op kunnen bouwen. In de Wereldwinkel zijn heel veel soorten koffie te vinden: Rood merk, zilver- en goudmerk in pak jes van 250 gram en grootverbrui- kersverpakking van een kilo. Ge middeld gaan er uit 250 gram snelfiltermaling 40 kopjes koffie. Koffie is geen standaardprodukt, maar een natuurprodukt. Van ver schillende boerencoöperaties komt koffie biologisch geteeld. Dat wil zeggen dat er geen be strijdingsmiddelen en geen kunst- mes worden gebruikt. Ook is er biologische oploskoffie in de We reldwinkel te koop. ’’Geef uw creativiteit de ruimte en maak iets bijzonders van de Week van de koffie”, aldus de Wereldwinkel. In de Wereldwin kel kan men gratis tips en recep ten krijgen, ook leuk om anderen te verrassen. RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Zuidhonk, Zuidplaslaan 10.00 uur samenkomst OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDER LAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst Hij verwonderde zich dat in naarn van het beginsel ”de school aan de ouders” deze partijen geen en kel contact met ouders en ande ren in het openbaar onderwijs hebben. ’’Over u, zonder u! En dat terwijl in mening openbare school de be trokkenheid van ouders heel wat groter is dan bij een school die door een besloten stichting wordt bestuurd”. Het openbaar onderwijs wil een school van de hele gemeenschap zijn. Een ontmoetingsplaats met respect voor iedere levensovertui ging of godsdienst. Daarbij hoort een publieke bestuursvorm, demo cratisch, open en openbaar. ’’Maar wat meer afstand van deze gemeente, wat meer zelfstandig heid en eigen verantwoordelijk heid is wenselijk en mogelijk. Hoe precies, daar gaan we over spreken nadat een werkgroep een rapport heeft uitgebracht”, aldus Dirk Lont, oud PvdA-raadslid. WADDINXVEEN/GOUDA - Waddinxvener C. de Bas, starters- adviseur bij de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Mid- den-Holland, doet mee aan de eerst volgende informatie-avond voor startende ondernemers op woensdagavond 10 juni in Gouda. WADDINXVEEN - De Zuidelijke Rondweg tussen Beijerinck- laan-Tweede Bloksweg en Zuidelijke Dwarsweg-spoorwegover- gang, waarvoor dinsdagmorgen het officiële startsein werd gege ven, is van groot belang voor de verkeersleefbaarheid binnen de bebouwde kom van Waddinxveen. De nieuwe verbinding naar en van het bedrijvenpark Coenecoop haalt het doorgaande verkeer van de Sniepweg (bij de scholencomplexen) en de Kanaaldijk af en geeft het zware en het personenverkeer een snelle en veilige verbinding met rijksweg A 12 (Den Haag-Utrecht). len een autoschade geen conse quenties heeft op de opgebouwde no claim (bonus) korting? De Nederlandse Bond /an Assu- rantie-bemiddelaars (NBvA), ROOMS- KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk, Zuidkade Eucharistieviering op zondag: 9.30 uur, woensdag: 19.00 uur Ontmoetingskerk, Groensvoor- de: Eucharistievieringen op zater dag: 19.00 uur, zondag: 11.15 uur, dinsdag: 9.00 uur, don derdag: 9.00 uur. Elke tweede vrijdag van de maand: 10.00 uur. JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat 10.00 uur openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespre king CHRISTELIJKE GEREFOR MEERDE KERK BOSKOOP Kerkgebouw Nieuwstraat 79: 9.30 uur ds. H. v.d. Schaaf, Dordrecht-Zuid 17.00 uur ds. M.J. Oosting Hemelvaartsdag: 9.30 uur: ds. M.J. Oosting ZEVENHUIZEN - Komende za terdag 30 mei is er groot feest in Zevenhuizen omdat aan het einde van de Tweemanspolderweg voor bij de camping en naast het res taurant De Roerdomp aan de Hennipsloot de nieuwe water- sporthaven De Noorthoeck in ge bruik wordt genomen. De haven wordt geëxploiteerd door de Unie van Watertoeristen, een landelijke watersportvereni ging met 850 leden en vier jacht havens. De officiële opening is in handen van Zuidhollands gedepu teerde mevrouw drs. H.L. Blok, voorzitter van het natuur- en re creatieschap Rottemeren, en een lid van het college van B. en W. van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle. De Unie van Watertoeristen had van voor de Tweede Wereldoorlog tot in 1965 ook al een eigen ter rein bij de Rottemeren, maar dat moest weg voor recreatieve ont wikkelingen van toen. Een vervolgens in de tweede helft van de jaren zeventig toegewezen lokatie aan de Zevenhuizen Plas kwam niet tot ontwikkeling. In 1988 kon na een lange periode van procedures begonnen worden met de watersporthaven De Noor thoeck, die nu voltooid is. Al weer voor de 25ste keer orga niseert de Kamer van Koophandel in samenwerking met het Insti tuut Midden- en Kleinbedrijf een informatie-avond voor iedereen, die met het idee rondloopt een ei gen bedrijf te beginnen. De avond vindt plaats op woensdag 10 juni in het gebouw van de Kamer aan de Burgemeester van Reenensin- gel 101 en begint om 19.00 uur. De avond wordt geopend door de voorzitter van de Kamer, drs. R.A. Schreuder. Op het program ma staat onder andere een video film waarin Koos Postema een in terview houdt met ondernemers die 3-4 jaar geleden een eigen be drijf zijn gestart. WADDINXVEEN - In het wijk- gebouw De Paddestoel (Lijster besstraat) is er zaterdagavond 30 mei om half negen stijldansen. Tijdens deze laatste dansavond van het seizoen is er mogelijkheid qjn te dansen met live muziek. Er zijn diverse hapjes. waarbij verspreid over het hele land meer dan 860 zelfstandig en onafhankelijk werkende verzeke ringsadviseurs zijn aangesloten, timmert dan ook aan de weg met specifieke informatie over verze keren. Daarbij wordt niet alleen stil ge staan bij de vraag hoe een financi ële strop ten gevolge van een eventuele schade kan worden voorkomen, maar worden tevens tips gegeven om de kans op een schade te verkleinen. WADDINXVEEN - De industriële gassen divisie van Air Pro ducts BV aan de Noordkade vierde vorige week donderdagmid dag 21 mei feest omdat de werknemers van het bedrijf 3000 da- teiten in Waddinxveen strekken zich uuit van verkoop en marke ting, tot het leveren van vloeibare gassen in bulk en cylinders. De gassen worden gebruikt voor lassen en snijden van metaal, bij het invriezen en verpakking van levensmiddelen en in de medische sector. Vanuit het kantoor in Waddinxveen wordt heel Neder land bediend met produkten en diensten van Air Products. Het bedrijf doet in het kader van informatie aan en zorg voor omge ving en milieu (responsible care) mee aan de open dag in de che mie. Dit is een initiatief van de chemische industrie in Nederland en vindt plaats op zaterdag 31 ok tober 1992. Het bedrijf is dan toegankelijk voor publiek en er zullen demonstraties worden ge geven. Een gratis toegangsbewijs is ver krijgbaar bij de Kamer van Koop handel te Gouda, tel. 01820-69111. Gezien de grote be langstelling blijken deze avonden zeker hun nut te hebben. Het op zetten en leiden van een bedrijf is dan ook geen eenvoudige zaak. Voor een persoonlijk advies kan men ook terechtophet wekelijkse spreekuur van de KNOV- of KvK-deskundige. DONDERDAG 28 MEI (HEMELVAARTSDAG) Voor de praktijk van de huisartsen Van Heel, Siemons, Hertogh en Wilms (groep I) heeft dienst: Arts: T.S. Wilms, Joke Smithoeve 30, tel. 18613. Voor de praktijk van de huisartsen Blom, Glaser, Van der Line, Hemminga en Vreeken (groep II) heeft dienst: Arts: C.N. Vreeken, Weidezoom 40-42, tel. 10239. Dienstdoende apotheek: D.C. van Doorn, Prins Bernhardlaan 65, tel. 14162. Dienstdoende verloskundige: J. Frinking-Scholten, Gentiaan 6, Boskoop, tel. 01727-13898. ZATERDAG 30 MEI EN ZONDAG 31 MEI Voor de praktijk van de huisartsen Van Heel, Siemons, Hertogh en Wilms (groep I) heeft dienst: Arts: W.A. van Heel, Mozartlaan 2-4, tel. 12676. Voor de praktijk van de huisartsen Blom, Glaser, Van der Linde, Hemminga en Vreeken (groep II) heeft dienst: Arts: B. Glaser, Souburghlaan 13-15, tel. 14100. Dienstdoende apotheek: Boskoopse apotheek, 01727-17834. Dienstdoende verloskundige: J. Frinking-Scholten, Gentiaan 6, Boskoop, tel. 01727-13898. Mededeling: De regeling ’’medische weekeinddienst” is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zondag van 10.00 - 11.00 uur en van 16.00 - 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken ge maakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoed gevallen bereikbaar. Weekeinddienst dierenarts: J. Slager, Kerkweg-Oost 220, Waddinxveen, tel. 01828-12737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel. 01820-18995 of dierenarts W.C.M. van den Heuvel, Driewegplein 8, Gouda, tel. 01820-11215). C. de Vos en B. de Vos-Kroeze, Prins Bernhardlaan 17, tel. 10462 (bij afwezigheid dierenarts C. Moons, tel. 01829-2568). ”De Zuidelijke Rondweg met zijn brede bermen en vrijliggende fietspaden wordt een prima ont sluiting voor ons prachtig bedrij venpark Coenecoop. De weg is ook goed voor het woon-werkver- keer en voor het (vracht)verkeer uit en naar Den Haag, Rotterdam en Utrecht”, stelde ing. Van Hou ten, die de weg ook nog om schreef als een aantrekkelijke sluiproute bij de invoering van het spitsvignet van minister Hanja Maij-Weggen. Hij verheelde overigens niet dat de aan te leggen rondweg nadruk kelijk de nieuwe stedelijke con tour van Waddinxveen gaat bepa len. ”Ten noorden van deze weg ontstaat eigenlijk een logisch woongebied. Wij hebben in deze agrarische ’’taartpunt” al een voorproefje voor het nieuwe woongebied gemaakt met het rea liseren van het woonwagencen trum aan de Pater Jornaweg”. Naar de mening van ing. Van Houten maakt de Zuidelijke Rondweg, waarvoor op de Beije rincklaan een klein verkeersplein zal worden gemaakt, de entree van Waddinxveen helderder. ”Het binnenkomend verkeer zal hier moeten afremmen. Het ver keersplein onderbreekt het ge strekte karakter van de Beije rincklaan, Tweede Bloksweg en IJsermanweg. In de afrembocht aan de zuidkant van de weg be staan plannen voor het maken van een plek om vrachtwagens te kun nen laten parkeren”. gen gewerkt hebben zonder een ongeluk te veroorzaakt te heb ben, dat tot ziekteverzuim leidde. Aan de mijlpaal van nul CWDA’s (cases with days adsence) in tien jaar tijd werd door het Waddinx veense bedrijf ruimschoots aan dacht geschonken. Het is een hoogstandje in de chemische- en metaalindustrie. Air Products heeft dan ook veiligheid, gezond heid en milieu hoog in het vaan del staan. Voor een lokatie met 75 werkne mers als Air Products is 3.000 werkdagen zonder ongevallen en ziekteverzuim een hele prestatie. Volgens het CBS scoort de che mische industrie, één van de vei ligste industrieën in ons land, acht van dit soort ongevallen per dui zend arbeidsjaar. Voor de Wad dinxveense vestiging betekent dat in vergelijkbare cijfers minder dan één per duizend arbeidsjaar. Veiligheid is en blijft een belang rijke drijfveer voor de werkne mers, niet alleen voor henzelf r maar ook voor hun omgeving. Om die reden worden in het bedrijf voortdurend trainingen gegeven betreffende veiligheid en gezond heid. Met name het milieu krijgt de laatste jaren een steeds zwaar der accent. Burgemeester C.M. van der Lin den was bij Air Products met een delegatie van de lokale overheid aanwezig om de feestelijkheden en een demonstratie van het res cue team bij te wonen. Het bedrijf in Waddinxveen is het hoofdkantoor van Air Pro ducts in Nederland. Een toonaan gevend bedrijf op de markt van industriële gassen in de wereld, maar ook in Nederland. De activi- De officiële start van de aanleg van de Zuidelijke Rondweg tussen de Beijerincklaan en de Zuidelijke Dwarsweg. Op de foto in het midden directeur ing. S.J. van Houten van Openbare Werken en -Bedrijven en rechts aannemer D. van Vliet. (Foto: Sjaak Noteboom). Rondweg goed voor leefbaarheid WADDINXVEEN - Bij de start van de eerste aanzet voor de aanleg van de nieuwe Zuide lijke Rondweg in Waddinx veen, die op de Beijerincklaan aansluit ter hoogte van Zuid- plas-Extra (achter Van Leeu wen BV), maakt directeur ing. S.J. van Houten van de ge meentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven ook be kend dat daar in de buurt een nieuwe parkeerplaats voor vrachtwagens komt. Zoals bekend mogen de weg- reuzen ’s avonds en in het weekeinde niet binnen de be bouwde kom van Waddinxveen worden neergezet. Daar heb ben de inwoners last van, want ze benemen het uitzicht, ze ne men parkeerruimte in beslag en ze starten vaak ’s morgens al. Op dit moment mogen er vrachtwagens alleen worden geparkeerd op de Alberdingk Thijmlaan, op de wegen van het bedrijvenpark Coenecoop en langs het niet bewoonde deel van de IJsermanweg. Volgens ing. Van Houten wordt er voor de aansluiting van de Zuidelijke Rondweg op de Beijerincklaan-Tweede Bloksweg-IJsermanweg een klein verkeersplein (mini-ro- tonde) gemaakt, waardoor me de het gestrekte karakter van deze in- en uitvalswegen naar en van Waddinxveen wordt doorbroken. De Rondweg sluit in een soort afrembocht aan op het ver- keerspleintje. ’’Daardoor ont staat er een gebied in de oksel van de weg dat naar wij den ken heel geschikt is om vracht wagens op een goede en geou tilleerde manier te laten parke ren in de toekomst”. Het college van B. en W. en de gemeenteraad moeten nog be sluiten nemen over het realise ren van de nieuwe parkeer plaats voor vrachtwagens. Op de daarvoor gedachte plek staat nu nog een boerderij, die dan zal moeten verdwijnen. De goed bezochte jaarvergadering van VOO werd voor het grootste deel besteed aan het onderwerp schaalvergroting, fusie en samen werking tussen scholen. Marius Berendsen van de Schoolbegelei dingsdienst vertelde wat er alle maal bij komt kijken. Hij bena drukte dat een goede voorberei ding het halve werk is. ’’Onderschat niet dat je twee cul turen bij elkaar moet brengen, ook als scholen van dezelfde rich ting samengaan”. Na de lezing van Marius Berend sen gingen de aanwezigen nog een tijdje met hem en elkaar in debat. Hierin kwam nog eens naar voren dat het erg belangrijk is op tijd de juiste informatie aan ouders en oudere leerlingen te geven. Het boekje wil een helpende hand bieden bij de belangrijke beslis sing die het kiezen van een school is. ”Het geeft u een eerste indruk. De scholen willen de kwaliteit die zij bieden ook graag toelichten. Maak gerust een afspraak, u bent van harte welkom! Wij hopen dat u een bewuste keuze maakt voor het openbaar onderwijs”, aldus staat het in het begin van het mooi verzorgde boekje. Het werd aangeboden aan de voorzitter van VOO, Gerda Wold- ringh, en via haar aan het hele on derwijsveld. Het boekje gaat naar alle ouders met kinderen die bin nenkort de schoolgaande leeftijd hebben. Alle openbare scholen hebben het en het is te krijgen bij de gemeente. In zijn aanbiedingspraatje ging bestuurslid Dirk Lont onder ande re in op de rol van de gemeente als bestuur van het openbaar on derwijs. Hij vertelde dat het openbaar-on- derwijsveld onlangs heeft besloten over een verandering van be stuursvorm te gaan discussiëren. ’’Omdat er bij de komende grote veranderingen in het onderwijs een beleidsvormend en schoolna- bij bestuur nodig is. Op de winkel passen gaat niet langer, het open baar onderwijs verdient een actief bestuur dat zich verantwoordelijk weet”, aldus Dirk Lont. Hij zei er wel bij niets te voelen voor gedachten van politieke par tijen in de Waddinxveense ge meenteraad, die het openbaar on- dewijs willen verbijzonderen (CDA) of privatiseren (PCW). ZONDAG 31 MEI 1992 NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost: 9.30 uur ds. Joz. de Koeijer, Baant 17.00 uur Sluipwijk Hemelvaartsdag: 9.00 uur ds. A.W. v.d. Plas, Urk De Hoeksteen, Esdoornlaan: 9.30 uur ds. J.C. Schuurman, Capelle aan den IJssel 18.30 uur ds. T. Wegman, Wijngaarden Bethelkerk, Bilderdijklaan: 9.30 uur ds. H. Schipaanboord 17.00 uur kand. J. Noordam, Zoetermeer Rehobothschool, Sperwerhoek: 9.30 uur ds. J.W. Goossen 17.00 uur ds. H. Verheul, Amersfoort Immanuëlkerkgemeente, Prin ses Beatrixlaan: 9.30 uur ds. A.A. van Houwe- lingen 19.00 uur ds. A.A. van Hou- welingen Hemelvaartsdag 9.30 uur ds. A.A. van Houwe- lingen WADDINXVEEN - Tijdens de vorige week in de Theo Thijs- senschool gehouden jaarvergadering van de Waddinxveense af deling van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) werd een nieuw informatieboekje van de gemeente Waddinxveen ge presenteerd. Het bevat een kernachtige beschrijving van wat het openbaar onderwijs precies inhoudt en er staan korte karakteris tieken in van alle openbare scholen in Waddinxveen. ds. J. Tevens wordt er aandacht ge schonken aan het ondememers- plan, de ondernemingsvormen, vestigingswetten etc. Natuurlijk is er ook gelegenheid tot het stellen van vragen aan een formum van deskundigen. Eveneens kan er informatie wor den verkregen bij stands van di verse voorlichtings instanties, waaronder: de NOvAA (Neder landse Orde van Accountants-a- dministratieconsulenten), het IMK (Instituut Midden- en Kleinbedrijf), OCMH (Onderne mers Contact Midden-Holland), de ABN-AMRO, Rabobank, NMB-Postbank Groep en de Ver enigde Spaarbank NV. EVANGELISCHE GEMEEN TE PAROUSIA GOUDA Aula Joh. Calvijn-MAVO, Winterdijk: 10.00 uur ds. W.J. Pijnacker. Hordijk, Delft Deze tekening laat zien waar de nieuwe parkeerplaats voor vrachtwagens komt in de "oksel" de Zuidelijke Rondweg, die links bovenaan op de tekening met een klein verkeersplein aan- - i en -Bedrijven van Waddinxveen). BK ■PB F

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 7